tweede Blad, Abonneert u op dit blad. Provinciaal Nieuws. loofd rer 't BUITENLAND. Frankrijk. Spanje. 3reen den Van 3eren Engeland. Duitschland. Zweden. m KAATSHEUVEL :-3Hummer 62. Donderdag 5 Augustus 1909. 32e Jaargang. i^i .li- keizerlijk paar uit Rusland i9 onder .bulder te Cherbourg aangekomen en Iter 'ontvangen door president Fallières en aen minister van buitenlandsche zaken Pichon. Er heorschte veel geestdrift, men heeft geluncht, gespeecht en het bondge nootschap klemt weer nauwer aaneen dan ooit te voren. Van Frankrijk ging 't naar Engeland, onder welke rubriek men verder pver dit bezoek kan lezen. Het schijnt, dat thans inderdaad de toe stand te Barcelona, die zich een oogenblik zeer dreigend liet aanzien, verbeterd is. De markthallen en vele winkels zijn weder ■geopend, en de luitenant-generaal verklaarde, d^t>3uj geen troepen versterkingen meer behoeft. SÏ'3 i.steerende opstandelingen vluchtten .naar de omliggende dorpen en worden door troepen vervolgd. Zoodra zij geheel on schadelijk zijn gemaakt, wil de Spaansche regeering een nota met etn uitvoerige om schrijving der voorvallen publiceeren. Daarin zal o.a. worden bekend gemaakt, welke wandaden de opstandelingen begaan hebben, die een bloedige bestraffing rechtvaardigden. Uit San Sebastian wordt gemeld, dat de civiele gouverneur den verkoop op straat van Fransche dagbladen verboden heeft, en -^^arde, dat bij eventueel de bladen aan -• 'p in beslag zou laten nemen, op Aat zij onjuiste en overdreven be richten omtrent den oorlog in Marokko koning Alfonso persoonlijk zal de revffiutionnaire beweging in Spanje, zij moge dan al of niet geheel onderdrukt zijn, een bitteren nasmaak behouden. Want hij heeft moeten ervaren, dat hij geen god is in de gedachten van zijn volk, en deze ervaring, die hem misschien jarenlang be spaard had kunnen blijven, is hem thans door het plotseling geweld der gebeurtenissen onvoorbereid opgedrongen. Reeds meldden we, dat koning Alfonso W» «mi -'aar al bijzonder onvriendelijk door ing van zijn rijk werd ontvangen, - »fjrdt uit San Sebastian btricht, dat .Rug daar eergisteravond ontvangeu werd, vooral door de vrouwen, met een geschreeuw, dat zeer weinig vriendelijk klonk. En toen de jonge vorst geld onder de vrouwen wierp toen raapten zij het op en smeten zijn rijtuig. het hem voor de voeten in nderen 90 20 >L. Juist op den eersten Maandag in Augustus, de groote Bank Holiday, waarop alle zaken stilstaan en duizenden menschen ontspan ning zoeken, is de czaar te Spithead aan gekomen. De Russische schepen werden met kanongebulder begroet en de touristen op de plezierbooten juichten. Aan boord van het Engelsche koninklijk jacht „Victoria and Albert* werd, nadat koning Eduard en zijn gemalin hun gasten verwelkomd haddeu, ontbeten en daarna stoomde het jacht tus- schen de liniën der oorlogsschepen naar Cowes voor de vlootschouw. Er lagen 150 zeerenzen, waarvan 17 Dreadnoughts. Op de brug van het Britsche jacht-ston den de koning en de czaar in druk gesprek. Er werd een algemeen saluut geschoten, de manseu^^nen op de Britsche schepen ston- pan «in-brde van parade opgesteld, aan boord elk schip werd het Russische volkslied gespeeld, aan boord der Russische schepen werd het „God save the King* ten gehoore gebracht. Zoowel de Russische als de Britsche matrozen juichten geestdriftig, •v De vlootschouw duurde een uurte half gingen de jachten te Cowes voor anker. i Generaal Botha is de reis naar Kis- waar hij een kuur moest ondergaan niet aangevangen zonder zijn bezorgdheid Z*Rebben te kennen gegeven, dat het 3gerhnisv veranderingen zou aanbrengen in het Unie-ontwerp ter zake van het stemrecht der inboorlingen. Gebeurt dat, zoo zei Botha, dan is het met de Unie uit. Alles blijft bij het oudede ontwikkelde zwarten blijven stemmen voor het Ka&psche parlement en zullen het ook voor het Unie- parlement mogen doen. Maar verder kunneu wij niet gaan zonder aan de zwarte bevolking uitgeleverd te worden. Wij zijn een millioen tegen zes millioen. Zoo men weet, zou Zeppelin Maandag van het .tentoonstellingsterrein te Frankfort op- stij^n om naar Keulen te stevenen. De Ctementen zijn hem echter niet gunstig ge weest. Onderweg was al spoedig te zien, dat het luchtschip een harden dobber had tqgen defl sterken wind, die het uit zijn joers zette. Nabij Coblenz bad het met onweersbuien te kampen, maar toch ^ttè liet de reis boven den Rijn nog voort, t'e Remagen, dus waarlijk niet ver van het einddoel, moet het Zeppelin toch te bar zijn geworden. Daarbij kwam, dat er een defect aan de motor ontstaan schijnt te zijn, ten minste, zoo meldt het bestuur van de lucht- scheepvaarttentoonstelling. Toch zijn de beide motoren op den terugweg tot het einde toe perfect blijven werken. Zeppelin besloot namelijk, toen de ele menten tegen hem schenen, liever de terug reis naar Frankfort te ondernemen, waar in ieder geval een uitstekeude plaats is om te ankeren, dan ziju ballon te laten neerdalen ergens in het vrije veld, waar het gevaar groot was, dat hij een speelbal van wind en onweer zou zijn geworden. Zonder ongeval kwam het luchtschip weer op het tentoonstellingsterrein terug. Het is weer een kranig stuk werk van den grijzen luchtschipper geweest. Hij ma noeuvreert met zijn luchtschip als een ka pitein met zijn wateischip doet. Gisteren zou de tocht naar Keulen, waar men natuurlijk zeer teleurgesteld was, wor den voortgezet, doch blijkens de telegram men wilde het nog niet vlotten en moest hij wegens gebrek aan de schroef terug- keeren, Na een reis van ongeveer 12 uur, tengevolge van den sterken wind, is de Zeppelin-ballon Zaterdagmiddag te Frankfort op de luchtvaarttentoonstelling aangekomen. Tusschen veertig en vijftig duizend menschen wachten daar den ballon af. De geestdrift was overweldigend. Nadat de ballon een aantal oefeningen boven de hoofden had uitgevoerd, daalde hij, onder de tonen van het „Deutschland, Deutschland über alles 1* Zeppelin werd met huldebetoogingen over stelpt. Na een jaar lang zoeken heeft de firma Krupp een kanon uitgevonden, dat in staat is luchtballons tot een hoogte van 6300 meter te treffen. De projectielen zijn ontplofbaar en lichtgevend. Dit laatste, om de baan, die zij nemen, te kunnen volgen. Buitenlandsche arbeiders in Pruisen. Volgens een artikel, door den bekenden regeeriugsassessor Bodenstein in het boekje „Arbeidsmarkt voor Industrie en Landbouw* gepubliceerd, waren in het jaar 1908 alléén in Pruissen dus behalve nog de overige Duitsche Bondsstaten 780.000 buiten landsche werklieden werkzaam, waarvan pl.m. 471.000 bij de industrie en pl.m. 309.000 bij den landbouw (waaronder dan ook wel de grondwerkers schijnen begrepen te zijn). Van nationaliteit waren 342.000 Oosten rijkers, 184.000 Russen, 1G6.000 Italianen, 104.000 Nederlanders, 7.600 Belgen en 37.700 van verschillende andere nationali teiten. Vandaag, als ze niet te elfder ure wordt afgewend, begint de algemeene staking in Zweden. Men had g'steren nog een flauwe hoop, dat een bemiddeling, die volgens gerucht, Gönther, de Zweedvche gezant te Kopenhagen, ging beproeven, zou slagen. Andere berichten stellen de staking echter als onvermijdelijk voor. Ziterdag werd er uit Stockholm gemeld, dat de telegrafisten hadden besloten te staken. De directeur-generaal zei, dat onmiddellijk ontslag op dat besluit zou volgcD. De georganiseerde werklui in de lichtfabrieken van Stockholm konden Vrijdag nog tot geen beslissing komen. Men vermoedde, dat zij niet zooden meedoen. Zondagavond geloofde men in Stockholm dat het spoorwegpersoneel wel zou staken. Komt het er toe, dan zal Stockholm zijn levensmiddelen van Finland, Denemarken en Duitschland moeten krijgen. De bladen van het personeel van post en spoorweg schrijven echter tegen deelneming. Een oproeping aan de arbeiders spoort ze aan, meel en brood in te slaan. Wij zullen op droog brood leven tot wij het gewonnen hebben, heet het. De levensmiddelen zijn al hoog in prijs gestegen. De menschen doen meel op om zelf brood te bakken, en voerzieu zich van melkpoeder. Leger en politie zijn al voor de staking in gereedheid. Voor kinderen en zieken zal er onder gewapend geleide melk rondgebracht worden. Bij dynamietdépots is de bewaking versterkt. Banken zullen sluiten. Maatschap pijen van verzekering tegen diefstal doen goede zakeD. Vandaag worden alle koffie- en bierhuizen gesloten. Alleen bij maaltijden mogen er geestrijke dranken worden verkocht. Te Malmö, en misschien andere plaatse heeft de overheid van gisteren af verboden, sterkedrank te verkoopen. De arbeiders te Stockholm, die daar zelf een korps rustbewaarders willen vormen, zijn verbitterd, dat er zulk een korps van 4000 man gevormd is uit officiereu, sportlui en handelsmenschen, die zich tevens verplicht hebben bij de waterleiding, de gasfabrieken en den reinigingsdienst stakers te vervangen. Een bezoek dat de leden van den Londen- schen graafschapsïaad dezer dagen a Stockholm dachten te brengen, is op ver zoek van den gemeenteraad van Stockholm uitgesteld. Waalwijk, 4 Aug. 1909. Alg Nod. Bond van Schoenfabrikanten. Algemeene vergadering van Leden en Donateurs, op Zondag 15 Aug. 1909, in de zaal der Kon. Harmonie te Til burg. 12 uur. Hoofdbestuursvergadering. 12,30. uur. Algemeene Vergadering. 1. Opening. 2. Voorlezing Notulen. 3. Verslag over 1908-1909 4. Rekening en verantwoording idem. 5. Begrooting 1909-1910. 6. Verkiezing 2 leden van het Hoofdbestuur. 7. Bespreking deel name Tentoonstelling Brussel. 8. Aan wijzing der gemeente waar in 1910 de Algemeene Vergadering zal gehouden worden. 9. Ingekomen stukken en rond vraag. 10. Uitreiking van een toegangs bewijs voor de tentoonstelling Stad Til burg, aan de leden en donateurs die aan de vergadering hebben deelgenomtn. 2.30 uur. Gemeenschappelijk Diner in de zaal der Kon. Harmonie. Vakvereeniging. Zondag ten 12 uur had op de St. Pauluszaal eene vergadering plaats van de R. K. Vakvereeniging van Leerbe- werkers. De Voorzitter opende de vergadering, heette de leden welkom en sprak zijn voldoening uit over de trouwe opkomst, waarna de notulen door den secretaris werden voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Drie nieuwe leden werden geïnstalleerd en verslag werd uitgebracht van de Bondsvergadering. Met bijua algemeene stemmen werd besloten den secretaris een jaarlijksch salaris van f 20 toe te kennen. Op de volgende vergadering in October zijn 4 bestuursleden aan de beurt van aftreden, nl. de heeren Bern. Vesters, C- v. Kuik JBzn., Ed. Hurkmans en Joh. Elhert- De groote propagauda-tocht, waarover wij in ons vorig nummer spraken, zal plaats hebben op Zondag 22 Aug- a.s. Naar wij vernemen zal als spreker optreden bij de openlucht-meeting en propaganda tocht, de heer Brouwer, pre sident van den Ned. R- K. Volksbond, wonende te Hilversum. Grumoplioncn. In de vitrine bij den heer R. v. Mil- Bohnen. stond Maandagavond een prach tige gramophone geëtaleerd, nl. een The Byou Grande die door hem aan een inwoner dezer gemeente is verkocht, 't Is een prachtig stuk, geheel met mahonie houten kast omgeven, een eerste klasse instrument dat de heerlijkste muziek- en zangnummers, de mooiste opera's op onverbeterlijke wijze weergeeft, welk merk op zoo hoogst eenvoudige wijze is te bedienen. De heer van Mil heeft een depot der wereldberoemde producten der Gramophone Company Limited einde dezer week zullen eenige gramo phones wederom geëtaleerd worden. Wij wenschen en voorspellen den depothou der een goed succes met deze bekende instrumenten. De ex- abt van Tilburg. Men deelt ons mede, dat de ex-abt van het Trappistenklooster te Tilburg zich geheel en al onderworpen heeft, en Rome zijn onderwerping goedgunstig heeft aangenomen. Volgens onzen zegsman zou het doel der nog loopende onderhandelingen de terugkeer zijn van alle r eligeuzen naar de oude abdij- Of de ex-abt Willibrordus weer in zijn waardigheid hersteld zal worden is twij felachtig, nochtans niet geheel onmoge lijk. Daar ons van een en ander officieele bevestiging ontbreekt, geven wij boven staand bericht onder voorbehoud. «Maasbode5. Voetbalwedstrijd W. V. N. A. D. Bovengenoemde wedstrijd had Zondag onder begunstiging van prachtig weer en ten aanschouwe van een talrijk pu bliek plaats. Als de scheidsrechtei opstellen blaast stelt N.O.A.D. zich op met een com binatie van le en 2e elftalspelers. Ook W. V. heeft een gewijzigd elftal be nevens één invaller voor den achterback. N.O.AD. wint den toss, zoodat W.V. center vooi om ruim 4 uur den bal aan het rollen brengt. Het begin is voor N.O.A D., dat ste vig aanpakt en de geel-zwarte verde- diging volop werk geeft, wat deze niet te best afgaat, want aanvankelijk wordt er zeer zenuwachtig en in het wilde gespeeld. Als de W. V.ers echter na een poosje wat meer ingespeeld zijn begint het spel meer vasteren vorm te krijgen en worden de Bredanaars op hun eigen helft teruggedrongen. W. V. voorhoede waagt ook een aanval en kort na elkaar breekt de rechtsbuiten goed door; lost een hard schot, wat echter onverbiddelijk geretourneerd wordt Bij N O.A.D. is het de bekende links binnen speler Huese, die het Waalwijksch doel in gevaar brengt. Doch W. V.'s keeper houdt zijn heiligdom ongeschon den. Het spel gaat nu gelijk op en om beurten worden beide doelen bestookt. Succes blijft echter uit en als de rust aangebroken is, is de score nog blank: Na de rust schijnt N,O.A,D. echter vast besloten te zijn een goaltje te maken want alle zeilen worden bijgezet en met een vaartje gaat het op het Waalwijksche doel af. Hiervoor is de W. V. achterhoede niet bestand en wordt na ongeveer 10 minuten spelen het Waalwijksch doel doorboord 1 -0. De W. V.ers zijn hierdoor niet ont moedigd, doch pakken stevig aan. Ge vaarlijke stormloopen volgen, doch alle zonder succes, totdat eindelijk Fortuna ons te hulp komt. De Bredasche achter back trapt n.l. over den bal heen en geeft den rechtsbinnen zoodoende een prachtkans örh~fé~ scoren, die hiervan profiteert en den gelijkmaker in het net deponeert. N.O.A D. door dit onfortuintje nog meer geprikkeld, speelt verwoed en W. V. kon slechts met de grootste moeite verder het doel zuiver houden. Ondanks het sterker zijn van N.O.A.D. weet W. V. den stand door den center-voor in hun voordeel op te voeren 21. Dit vinden de Bredanaars toch wat al te erg, onstuimig vallen zij aan, doch de geel-zwarte verdediging staat pal. Toch kan het niet lang duren of N. O. A. D. zal doelpunten want steeds zweven ze om de geel-zwarte veste. Plotseling gaat W. V.'s centerhalf er met den bal van door, passeert de Bredache voor hoede en lost ongeveer van midden het veld een mooi schot. De keeper vangt den bal, W. V.'s rechts-binnen schiet toe en juist als de keeper den bal wil wegwerpen, trapt hij hem deze uit de handen en rolt 'de bal in het doel 3 1. N.O.A.D. is nu een geslagen team. Nog enkele minuten zijn te spelen, waarin de stand onveranderd blijft, zoo dat W. V. wel wat geflatteerd met 3 1 won. Den N O-A.D. spelers viel deze neder laag hard, want maar al te zeer hadden zij op de overwinning gerekend, zij be loofden echter over drie ot vier weken nogmaals naar Waalwijk te komen en dan met het complete le elftal (waar mee ze tegen Velocitas (Breda) le klasse N. V. B. gelijk speelden om de W. V- dan eens met een 10.0 te kloppen. W. V. zal echter in zulk een neder laag niet veel heil zien en zich met hand en tand verdedigen. Dat kan dus een heele strijd worden. De Internationale Tentoonstelling van brood koels en banket- bakkerij-benoodlgil— lieden te 's llertogenbosch. «St. Honoratus4, onder-afdeeling der R.-K middenstandsvereeniging «De Han ze4 organiseerde deze tentoonstelling, welke Zondag 1 Aug. in de ruime localiteiten van het «Casino4 door den burgemeester, jhr. P. J. J. M Van der Does de Willebois geopend werd, nadat de heer H. Kuypers, president van het uitvoerend comité, met enkele woorden de aanwezigen had welkom geheeten. De burgemeester zeide zeer gaarne te voldoen aan het verzoek tot opening en noemde het een stout stuk, gezien de nog pas korten tijd achter den rug zijnde feestelijkl eden in de stad zelve en de tentoonstellingen te Amsterdam en Til burg, een onderneming als deze op touw te zetten. Van harte juichte hij bijeenkomsten, het vorige jaar van de slagers, thans van de bakkers toe, immers beide groepen van menschen zijn van zoo groot belang voor de volkswelvaart Rn de volksgezondheid. Na in 't kort het ontstaan van de middenstandsbeweging te zijn nagegaan en te bebben gecon stateerd, dat Inrichtingen voor theoretisch onderwijs veel meer belangstelling ge nieten dan voorheen, spreekt hij als z'n wensch uit, dat de arbeid, hier geleverd, zal strekken tot veler welzijn, tot voordeel van het bakkers bedrijf. Hierna voerde het woord dr. J. Nouwens algemeen adviseur van «De Hanze4, lid der Staatscommissie voor den Midden stand. Deze wekte op tot krachtige organisatie te komen tot een goed vak opleiding en noemde 't een hooge vol doening voor de Diocesane Hanze uit het Bisdom Den Bosch mede bij de opening der tentoonstelling tegenwoordig te mogen zijn en bood het comité een medaille aan. Daarna werd een rondgang door de gebouwen gemaakt. De te r toonstelling is verdeeld in 5 groepen I grondstoffen, II werktuigen en gereedschappen, III hulpmiddelen, IV vakliteratuur en boekhouding, V inzen dingen, niet tot een der vorige groepen te brengen. Aan de tentoonstelling, die tot 8 Aug. a s. zal duren, zijn verschillende wed strijden op 2. 3 en 5 Aug. verbonden. In het geheel zullen, boven de 3 zilveren medailles door het Vorstelijk Huis be schikbaar gesteld, worden uitgeloofd 4 gouden medailles, 24 verguld zilveren en 17 zilveren, meest alle aangeboden door corporaties of particulieren. Het programma vermeldt3 Aug. Samenkomst van het Centraal- en Hoofd bestuur en afgevaardigden van den Ncderlandschen Brood Koek- en Ban- ketbakkersbond. Daarna officieele ont vangst ten stadhuize hiervan door jhr. v. d. Does de Willebois. 4 Aug 27e Algemeene Jaarvergadering van den Bond, terwijl de feestelijkheden bestaande in concerten door het Bossche Stedelijk Muziekkorps, de Stafmuziek v. h. 2e Reg. Int., de Harmonie van de Kon. Ned. Sigarenfabriek Eugène Goulmy en Baar en 's Hertogenbosch Mannenkoor, ge- zamelijke bezichtiging van de Kathedraal van St. Jan, bondsdiner, de aantrekke lijkheid niet weinig zullen verhoogen. D RUNEN, 3 Aug. De bankwerkersbaas en waarnemend chef-machinist, der Hol- landiche Buurtspoorwegen, de heer D. De Bruin is benoemd tot chef-machinist-werk- meester, bij de Stoomtram-Mij, Breskens- Maldeghem als standplaats Draaibrug. VLIJMEN. 1.1. Zondag vierde de Weleerw. Heer van Thiel zijn zilveren feest als kap. dezer parochie. Van vele wouiigen en de omgeving der kerk wapperde de vlag en dit feestvertoon, maar meer" nog de talrijke felicitatie's door de gemeentenaren aanZ.Eerw gericht zullen hem de overtuiging geschon ken hebben, dat ziju 25 jerige priesterlijke bediening in onze gemeente hem de liefde en vriendschap zijner parochianen heeft ver worven. Zooals wij dat van onze harmonie gewoon zijn, is zij ook bij deze gelegenheid niet .achterwege willen blijven. In den namiddag bracht zij den jubilaris eene serenade, welke de feestviering zeker veel luister bijzette. Voor het door de Vereeniging Ge meentebelangen te 's Gravenhjge op 28 Juli gehouden examen slaagde o. a. de heer J. II. Ancion Jr. te 's Bosch, ambtenaar ter secretarie te Vlijmen, zoodat aan hem het diploma van candidaat-eecretaris en ambte naar ter secretarie werd uitgereikt. Hij ontving zijne opleiding van de heeren Roeffen en Gerris, adjuuct-commiesen ter Prov. Griffie \an N.-Br. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Op het Hulp postkantoor in deze gemeente weid gedurende de maand Juli iu de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f2298,83. CAPELLE, 2 Augustus. Hedenmiddag omtrent 1 uur ratelde op 't ouverwachtst een donderslag boven de Kom dezer gemeente zoo hevig als zelden gehoord werd. Het hemelvuur trof de woning van den heer A. L. Sneep. Eeü stuk werd van den schoor steen geslagen en eenigp rijen pannen werden vernield. De bliksem schijnt zijn weg ge nomen te hebban lang* de telefoondraad op dat huis en langs den bliksemafleider in den grond te zijn gegaan, na een gedeelte van het plafond in den achtergang te hebben vernield. Brand werd niet veroorzaakt. Dat de bewoners hevig ontsteld waren, behoeft nauwelijks vermelding. Op de internationale Bakkerijtentoon- stelliug te 's Bosch is o. m. geexposeerd een collectie meel, (voornamelijk inlandsche meeU uit de Sioomgrutteiij „de Hoop* van de firma A. L. Sneep Co. alhier. MEEUWEN. De loting voor de Nationale Militie voor de lichting 1910 zal voor deze gemeente plaats hebben te Ileu9dcn op Maandag 23 Augustus des voormiddags ten 9s/4 uur. De heer P. Baks heeft het bouwen van een winkelhuis voor wat betreft het timmerwerk opgedragen aan J. Hassels te Babiloniënbroek, die had ingeschreven voor f 1100 en het metselwerk aen van Giesendam alhier, die had ingeschreven voor f 1100. Zondag 8 Augustus zal in de Hervormde kerk optredeu den Weleerw. heer Ds Ruijsch van Dugteren uit lleusden. OOSTERHOUT. Alhier is gisteren in den al te vroegen leeftijd van 59 jaren plotseling overleden de HoogEd Aclitb. heer W. A. Fick, lid van de Prov. Staten voor Zevenbergen, president der Ksmer van Koop handel, president van de Kath. kiesvereeni- ging, van het parochiaal armbestuur der beide parochiën, bestuurslid van het R. K. Ziekenhuis en begiftigd met het eerekruis pro Ecclesia et Pontifice. Kaatsheuvel, 3 Aug. 1909. Seer. DIoe. Ziekenfonds. Door ontslagname van den heer P. van Dongen was de functie van bovengenoemde vereeniging vacant. Als tijdelijk plaats vervanger is door het Bestuur benoemd de heer P. Schellekens. In de maand Sept. als wanneer eene Algemeene vergadering wordt gehouden zal eene nieuwe Bestuurslid- keuze plaats hebben. Kaatsheuvel—Rerelaur. Verleden Maandagavond omstreeks 8 uur trokken de pelgrims naar Kevelaar, ouder de lustige tonen der muzikanten van de Harmonie „Euphonia* ons dorp binnen. Omstuwd door een massa volk trok men onze kerk binnen, alwaar het Te Deum Laudamus werd aangeheven. Pastoor Vüiker richtte een hartelijk woord van dank tot al de pelgrims vcor de betoonde godsvrucht en goede orde gedurende de reis getoond, waarna met den Zegen van het Allerheiligste deze heerlijke bedevaart werd besloten. Door ruim 260 pelgrims uit beide pa rochiën werd er aan deelgenomen. Staking. Teneinde aan het geschil, gerezen tusschen den heer J. Snoeren Schoenfabrikant en zijne arbeiders, nog een oplossing langs minnelijken weg te geven is door het bestuur van de R. K. Vakvereeniging vau lederbewerkers aan den plaatsclijken bond van schoenfabri kanten voorgesteld den heer J. Snoeren te verzoeken de kwestie aan de uitspraak vau een scheidsgerecht te ouderwerpen, waaraan zich beide partijen onvoorwaardelijk zullen onderwerpen. |Üe Echo vin het Zuiden. - 1 1 1. 1 'X ♦«-»<« l» T Kn rt 1\ tl

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 5