Gemeenteraadsvergadefing, Gemengd Nieuws. 4. v. d. Wee-Cools Sport. Ingezonden stukken. H andelsbericht en Laatste berichten. Avan der Wee-Cools. DRUNEN. 6 Vaartkant. Kaatsheuvel Depot der Waalwijksche Stoomdrukkerij. Agent van „De Echo van het Zuiden." Dit scheidsgerecht zal" beslaan uit één patroon en één arbeider, met nog een on- partijdigen voorzitter door beideu te kiezen, terwijl elk der partijen aan dit scheidsge recht een rechtsgeleerde kan toevoegen. Onwaar Het gerucht liep dat de heer Jos. van Rijswijk uit Baardwijk, werkzaam te Kaats heuvel, een dreigbrief had ontvangen, dat hij niet meer aldaar mocht komen werken. Op informatie uitgegaan, verklaarde genoemde persoon zelf, dat er absoluut van dit bericht niets waar is, dat hij zelfs heel genoegelijk werkt en ook de Bonds-voorzitter is de overtuiging toegedaan, dat de verhouding tusschen Van R. en de Kaatsheuvelsche vakbroeders zeer goed is. Hoe komt men toch aan zulke valsche berichten De moordaanslag te Hazerswoude. Men schrijft aan het Leidsch Dagblad omtrent deze misdaad, het volgende Ons anders zoo vredig en stil dorp was Zaterdagmorgen ten prooi aan een ongewone en hevige agitatie. Een moord aanslag, in den nacht gepleegd op de echtelieden C. Spijker, die met hun beid jes op den Voorweg wonen, bracht me nigeen vroeger op de been dan zijn gewoonte is. Vrijdagavond omstreeks halfelf, toen de menschen, waarvan de man 66 jaar en de vrouw 70 jaar is, zich reeds te bed hadden begeven, werd op de achter deur geklopt. 13oer Spijker springt onmiddellijk uit zijn bed en verneemt van den kloppende, dat er een koe vau hem in 't water zit. Zoo, zegt Spijker, dan zal ik even mijn buurman P. roepen, om mij te helpen. De inmiddels binnengelaten klopper vond dat niet noodig, want hij was met ecnige visschers met een boot achter in de sloot aan 't visschen en die konden best helpen. Zij wandelen nu samen het land in en bereiken, pratende over koetjes en kalf jes, in een groot kwartier het eind van de weide. Het is vast geen koe van mij, zegt Spijker ik denk, dat ze van P. zal we zen. Daar ligt een schouw, waarmee wij wel even kunnen overvaren. Zoo gezegd, zoo gedaan Maar op het land van P. was evenmin een verdrin kende koe te bespeuren. Spijker merkt dit op en zegt ook, dat hij die visschers nergens ziet. Eensklaps steekt de ander hem met een mes in het linkeroog, waarop de aangevallene,hoewel geheel ongewapend, zich moedig verdedigt. Onder het wor stelen ontvangt hij een steek in de rechterwang, die op het kaakbeen afstuit en vervolgens een steek boven in het hoofd, waarna de onverlaat hem in de sloot werpt en naar het huis teruggaat. Daar zat de oude hardhoorige vrouw doodelijk ongerust over hit lot van haar man. De deur gaat eindelijk open en de man van zooeven treedt binnen en vraagt een glas water om zijn dorst te lesschen. Hij drinkt en zegt aan de doove vrouw, dat er een koe van P in 't water zit en geeft haar tevens den raad, haar buur man te gaan roepen. Dat doe ik niet. antwoordt vrouw Spijker, dat kan jij beter doen, jij bent »een jonge kerel". Hij zegtGoed 1 Maar dan gaan we samen. De vrouw neemt hij aan den arm en zoo loopen zij de deur uit, tot aan de plaats, waar twee leiperziken tegen den muur groeien. Daar steekt de man de weerlooze vrouw boven het oog en werpt haar op den grond, haar de keel dichtknijpende. Zij schreeuwt en gilt en kermt vreese- lijk en de aanrander kiest in allerijl het hazenpad. Intusschen was Spijker, die door de sloot naar de overzijde gegaan was, nog maals door een sloot gewaad om op den tuin van zijn buurman Pannebakker, een boomkweeker, te komen. Bloedende uit al zijn wonden kwam hij bij Pannebakker aan, die echter we gens familie-omstandigheden het huis niet kon verlaten. De ongelukkige be geeft zich daarop naar de overburen, P. Ooms en Straathof, die natuurlijk den ongelukkigen man alle hulp willen ver- leenen. Onder het loopen had Spijker het gillen en kermen van zijn vrouw reeds gehoord en vermoedde, dat zij vermoord was. Toen hij met de buren zijn huis be trad, vond hij echter gelukkig zijn echt- genoote, hoewel met bloed overdekt, in de keuken zittende. De behulpzame buren hebben onmid dellijk per rijtuig de politie in kennis gesteld en reeds zeer vroeg waren de burgemeester, de rijks en de gemeente veldwachter op het terrein aanwezig. De man zal zijn linkeroog geheel kwijt zijn, maar de wonden leveren overigens geen direct levensgevaar op. De oude vrouw heeft, naar zij beweert, in den aanvaller een man herkend, die 's morgens op de werf was geweest, om te trachten varkens te koopen. Zij gaf dit den booswicht ook te kennen, maar hij ontkende beslist. Hij was naar schat ting 21 a 22 jaar oud en als slager gekleed, terwijl zijn rijwiel volgens de verklaring der vrouw nummer 91 droeg. Men vermoedt, dat het plan om geld te stelen door het schreeuwen der vrouw verijdeld is geworden. Drama te Noordwoldel Jan S. en zijn schoonzoon K. H., te Noordwolde, die bij hem sedert No/ember j.l. inwonende is, hadden in den laataten tijd geregeld twist, hoofdzakelijk omtrent geldelijke aangelegen heden. Zondagmorgen 12 uur kregen ze weder hevige ruzie, waarvan het gevolg was dat H., zijn drift niet meer meester, zijn schoon vader, vermoedelijk met een scheermes, een snede in den hals toebracht, waardoor een slagader werd afgesueden. S., die nog weg kon loopen, werd direct door zijn schoonzoon achtervolgd en door dezen in het water geworpen. Hierop sprong de schoonzoon hein na en gaf hem in het water cog een snede. Op het hulpgeroep van H/a echtgenoote liet bij zijn slachtoffer los en verwijderde zich achter zijn woning, waar hij zichzelf deerlijk verwondde en ongeveer 20 minuten later badende in ziju bloed werd gevonden. De zwaar verwonde S. werd intusschen op het droge gehaald en door den inmid dels geroepen geneesheer, dr. Bruins, ver bonden, waarna ook H. in heelkudige be handeling werd genomen. De toestand van beide zwaargewonden is zorgelijk. L. C t. Van liet begeerde baantje. Onder ditopsclirift schrijft het Haagsche vLan$ en Volk" Eenigen lijd geleden werd medegedeeld dat voor de 20 open gestelde plaatsen als politieagent zich 1300 personen aanmeldden. Dat iedereen zich maar geschikt acht om in de orde van Hermandad te dienen blijkt wel hieruit, dat van achttien stuks die na schifting der sollicitaties voor persoonlijke kennismaking werden opgeroepen, er aan stonds 17 weer retourafzender werden geren- voyeerl. Men schijnt echter bij de politie hier ter stede te denk'-u dat zeer geleerde heeren ambitie gevoelde voor het vak van politie-Bgeut. Op de vragenlijst om inlichtin gen naar dc sollicitanten komen voor de vragen Heeft de sollicitant Middelbaar onderwijs genoten Spreekt hij vreemde talen Zoo ja, welke Allereerst werden zij opgeroepen, die reeds in politiedienst zijn. Om hun theoretische kennis vau het vak een9 te onderzoeken, werd hun een opstel te maken gegeven overHet Paard 1 Die het beste opstel maakt, komt zeker in aanmerking voor bereden agent P Het onderzoek naar sollicitanten duurt nog voort. Zou men er twintig bij elkaar weten te krijgen, die gewapend met hun Middelbaar Onderwijs en hun kennis van het paard geschikt zullen zijn de orde te handhaven in ons geliefd Haagje 'JÜ-Ei- I-JI. ü-li—l—gwg Openbare vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 30 Mei, des avonds ten 6 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer van Hultec. Ongeveer 6.15 uur opent de Voorzitter de vergadering Aanwezig zijn de heeren van Dal, van Speijk, van der Geld, Brok, van Halderen Willem8en en van Son. De Voorzitter verzoekt den Secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze werden na voorlezing on veranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1 Ingekomen schrijven. a Schrijven van het comité ter viering van de Juliana—feesten, houdende dankbetuiging voor de toegestane subsidie. b. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring tijdelijke geldleening, c. Idem, af en overschrijving. d. Procesverbaal van kasopneming. De Voorzitter. Ih dato 22 Juni is bij den ontvanger proces—verbaal van kasopneming gedaan. Uit het onderzoek is gebleken, dat de boeken en registers ordelijk waren bijgehou den en dat het dienovereenkomstig bedrag f 74 271/» in kas aanwezig was. Voor kennisgeving aangenomen. 2 Onderzoek der geloofsbrieven van de ge kozen raadsleden. Door een Commissie, bestaande uit do heeren Willem8e, van Halderen en van Dal, worden de geloofsbrieven onderzocht en goed bevonden, waarna wordt besloten tot toelating. 3 Aanbieding van de gemeenterekening over 1908 sluitende met een nadeelig slot van 389.257s- Tot Inden voor een commissie van onderzoek worden bsnoemd de heeren v. d. Geld, Wil lemsen en van Speijk. 4 Aanbieding der armenrekening over 1908 sluitende met oen nadeelig slot van f 724 36'/,. De Voorzitter. Ik merk de heeren op dat met een nadeelig slot is begonnen van f 433.62'/j. De heer van Dal. Ik had gedacht, dat de armenbedeeling minder zou zijn geworden. De Voorzitter. Ja, dat zou men gezegd hebben, er is een ziekenfonds gekomen, een St. Elisabeth—vereeniging en een werkver schaffing. De heer van Son. Het komt meer omdat de menschen vrijer zijn geworden. De heer Brok. Men moet anders niet ver geton dat de verdiensten minder zijn geworden terwijl de levensstandaard hooger is geworden. De Voorzitter. Er komen soms menschen die het o.i. niet noodig hebben. Zoo kwam onlangs iemand die f 17 per week inkomende had. l)at wordt toch te erg. De heer van Son. Ik zeg, ze zijn vrijer geworden de menschen. Ze komen naar het armbestuur en de meisjes loopen met horloges aan en de jongens rijden fiets. Dat klopt toch niet. Er is gesn mooier zaak dan den arme te helpen, maar gewaakt moet worden, dat geen misbruik van het armbestuur wordt gemaakt. Nadat de Voorzitter en het lid Willemsen zich even hebben verwijderd wordt de rekening vastgesteld. 5 Schryven van Ged. Staten in zake verhoo ging jaarwedde van den gemeenteontvanger Van Ged, Staten is 'n schrijven ingekomen, dat zij het wenscholijk achten om het salaris van den ontvanger te brengen op de helft van het salaris van den burgemeester. De Voorzitter. Dan zou zijn salaris op f 300 gesteld moeten worden doch Ged. Staten schrijven dat het bestaande salaris kan ge handhaafd blijven. Wordt besloten deze regeling verder aan Ged. Staten over te laten. 6 Aangehouden beslissing over het al of niet bijdragen van 2 cent per inwoner in het voorloopig onderzoek drinkwatervoorziening. De Voorzitter. In eeu vorige vergadering heb ik voor deze zaak geijverd. Bij nader inzien ben ik echter van zienswijze veranderd en wel omdat het mij voorkomt dat, ingeval wij door de hooge regeering verplicht worden tot aansluiting bij een drinkwaterleiding, wij dan veel beter bij de Langstrantsche drink waterleiding—maatschappij te Waalwijk kun nen aansluiten. Dat zal veel voordeeliger ziju. Wordt besloten geen bijdrage te verleenen. 7 Verzoekschrift van het bestuur der plaat selijke afdeeling van «De Hanzo,« om eene bijdrage van f 300 in de kosten van een te geven vakcursus. De Voorzitter. Da Hanze vraagt eene sub sidie vau f300 als tegemoetkoming iu de kosten voor een Vakcursus. \an het Rijk en de Provincie zal ook in de kosten worden bijge dragen indien de gemeente zulks ook doet. Da heer van Son. Zou het zijn nut wel hebben in onze gemeente. De heer Willemse. Leeren is altijd nuttig. De Voorzitter. Verleden jaar heeft vanwege de middenstand een onderzoek naar het getal leerlingen plaats gehad en nu heb ik verno men, dat er op de 150 schoonmakers die er zijn, maar 3 leerlingen zijn gevonden. Zou dat waar kunnen zijn 't Is me bijna van officieele zijde medegedeeld. De heer v. d. Geld. Indien er niet genoeg leerlingen komen, dan wordt er niet mede begonnen. Men beeft geschat om 24 leerlingen den cursus te laten volgen. De Voorzitter. Is het wenschelijk dat een vakcursus wordt opgericht. Als er maar 3 leerlingen ziju, dan gaat het niet, dau kunnen do koperslagers, timmerlieden enz. ook wel komen. Ik blijf er bij wat ik verledeu jaar dienaangaande heb gezegd, nl. dat ik het beter zou vinden indien in Waalwijk een vakschool wordt opgericht, dat daar onze leerlingen konden komen, en wij een subsidie aan die school verleenden. Men heeft er in het buitenland reeds een onderzoek naar ingesteld. Hoe het er nu mee staat weet ik niet, maar dit is toch zeker, dat men daar goede leeraars zal kunnen krij gen. De heer Brok. Als men het in de gomeente kan honden is beter. Bovendien zal er in Waalwijk een vakschool komen? De Voorzitter. Als er door de omliggende Elaatsen eens krachtig op werd aangedrongen »e jongens van hier kunnen zich gemakkelijk genoeg bewegen. In 10 minuten zijn ze van hier naar Waalwijk. Of de vakschool daar zal komen weet ik niet, maar ik heb eens in «De Echo van het Zuiden" gelezen dat men een uitgebreid on derzoek daaromtrent in het buitenland heeft ingesteld. Laten nu de omliggende gemeenten er ver der op aandringen. Hierna wordt op voorstel van den heer van Dal besloten dit verzoekschrift tot een volgen de vergadering aan te houden. 8 Verzoekschrift van den heer Plankeel, veearts te 's Bosch verzoekende, evenals vroe ger eene bezoldiging wegens diensten bij onvermogonden verricht. Ook dit punt wordt tot een volgende ver gadering aangehonden. 9 Verzoekschrift van den heer Bakker te 's Hage verzoekende vergunning voor den aanleg van een electrische Centrale door deze gemeente. De Voorzitter. Dit adres is te laat ingèko men en is derhalve niet in de vergadering van het Dag Bestuur ter behandeling geweest. Vroeger is besloten een dergelijk adres dan ook niet in behandeling te nemen, doch ik meen hier een uitzondering mede te mogen maken. Ik zou, naar aanleiding van dit verzoek, willen voorstellen adressanten te berichten, dat wij eerst het voorloopig onderzoek van Ged. Staten in deze willen afwachten. Aldus wordt besloten. Niets meer voor de openbare vergadering aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter de vergadering en gaat de raad over in geheim comité. Coneours flip pi que. op dc Tilburgscho tentoonstelling. Het concours hippique is Zondag door een enorme menigte bijgewooud en uitstekend geslaagd. Ook het bezoek aan de tentoon stelling overtrof dat van den vorigen Zondag nog. De uitslag is als volgt Concours ééaspanneD, toebehooreude aan personen wier hoofdbedrijf landbouw is 21 inschrijvingen le prijs f 30 Job. Akkermaus, Zevtnbergsehen Hoek2e pr. f 20 Ch. Dameu, Moerdijk; 3e pr. f 10 H. Wijtvliet, Zevenbergen 4e pr. f 5 P. v. Rooy, Tilbuig 5e pr. bronzen medaille wed. Timmermans, Moergestel; bestnursprijzen C. H. v. Roesel, Tilburg en D. v. Buren, Meeuwen. Concours éénspannen voor luxegebruik- paarden die nooit een prijs wonnen, toebe- hoorende aan particuliere: 16 inschrijvingen le piijs kunstvoorwerp van eenige Tilburg- sche dames en f 40 (koetsier f 7.50) L. E. Besseling, 's-Hage2e pr. f 25 (k. f 5) J. v. Meerwijk 's-Bosoh: 3e pr. f 15 (k. f 2.50) Ger. v. Spaendonk, Tilburg5e pr. f 10 (k. f 250) A. Hofland, Tilburgbc- stuursprijzen Eug. v. Roessel en C. Houben Jos.z. Tilburg. Concours voor aangespannen hengsten 8 inschrijvingen le pr. groot zilveren medaille van Prins Hendrik en f 75 F. II. Schutter, Zundert;2e pr. f50 Veieeniging Zevcnbergsche Hoek 3e pr. f 25 J. Ak kermaus, Zevenbergschen Hoek bestuurs- prijs M. Timmermans, Moergestel. Concours voor het schoonste rijpaard 1 2 inschrijvingen le pr. verguld zilv. medaille van de Tilb. Rijvereeniging en f 50 J. M, de Kruijff 's-Bosch2e pr. f 50 A, v. Hoboken, 's-Hage; 8e pr. f20 luit jhr. Op ten Noort, 's-Bosc'.i4e pr. f 10 U. A. Hofhnd, Tilburg; bcstuursprijzen Fien Ma- jou en mevr. D. Hofland. Concours éénspannen, toebehoorende aan particulieren, stalhouders en handelaren 10 inschrijvingen le pr. zilv, medaille Koningin-Moeder met f150 (k. f7.50) E, H. Schutter, Zundert2e pr. f75 (k. f5) Gebr. Riemer Arnhem 8e pr. f 50 (k. f 2 50) baron Magnie de Hom, Roermond4e pr. f25 (k. f2 50) mej. Jos. Houten Tilburg bestnursprijzen mevr. M. C. Harff, Rotter dam, en D. W. v. Dam, Zaltbommel. Concours schoonste damesrijpaard: 5 deel neemsters le pr. groot zilv. geëm. kruis van den burgemeestermevr. Hekkema, Breda2e pr. verguld zilv. kruis mevr. D. A. Hofland2e pr. id. mej. Jos Houben 4e pr. id. mevr. F. Mutsaers-Bij voet5e pr zilv. medaille mevr. A. Mutsaers, allen Tilburg. Concours voor twee- of meer 9pannen, toebehoorende aan particulieren stalhouders of handelaren: 7 inschrijvingen: le pr. groot zilv. medaille Koningin-Moeder en f150 (k. f 10) Eu;, v. Roessel, Tilburg; 2e pr. f 75 (k. f 7.50) G. Mooyraan, 's Bosch 3e pr. f50 k. f 5) C. Houben, Tilburg bestuursprijzen Leo Swagemakers en Henri Verbunt, Tilburg. Concours springpaarden, gereden door officieren of heerrijders 25 inschrijvingen lc pr. groot zilï. medaille en f 200 C. II. Labouchore, Amersfoort; 2e pr.id. en f 100 J. v. Gellicura,[Amsterdam"; 2e pr. f 60 H. Mathon," Haarlem 4e pr. f SO C H. La- bouchérc, Amersfoortbesluursprijzeo J. M. de Kruijff, 's-Bosch en E. Barbou de Roos teren te Roosteren. De jury bestond uit de heeren L. J. C. Bogaerts, 's- Bosch, H. de Bruijn Teng- bergen Velp, A. Costarmaus, Eist, baron II. J. v. Doorn v. West-Cappelle, Wage- ningen, en W. L. v. Warmelo, Breda. IX-• t irilMMnMTTTJ (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Kaatsheuvel, den 1 Aug- 1909. Al. de Redacteur. In >de Maasbode* van 30 Juli las ik een ingezonden stuk van den WelEerw. Heer L. v. Heeswijk, waarin deze opkomt tegen een uit Kaatsheuvel afkomstig bericht betreffende een daar heerschende werkstaking. Naar aanleiding daarvan alleen het volgende De inzender zegt, dat de dreigbrief is geteekend ^ongeorganiseerde arbeiders*. Onmiddellijk daarop stelt hij zich de vraag omtrent de herkomst van dien brief alsof hij zelf twijfelde aan de juist heid dier onderteekening welken twijfel hij vervolgens tracht weg te redeneeren door te gewagen van de vredelievendheid der arbeiders enz. Nu, ik moet bekennen, dat die rede neering mij niet heeft overtuigd. Nog altijd sta ik voor het raadsel, hoe het dan toch mogelijk is, dat »niet-geor- ganiseerde arbeiders* die rustig door werken en zich niet solidair hebben willen verklaren met de stakende »geor- ganiseerde*, ja zelfs, ondanks alle propaganda, standvastig blijven weigeren zich aan te sluiten bij hunne vereeniging, hoe, zeg ik, zouden zulke ^iet-geor ganiseerde arbeiders* dergelijke beden kelijke middelen kunnen aanwenden ten gunste van de »georganiseerden,* waarmee ze niets willen te doen hebben. Verder nog zegt de inzender, dat ook door de werklieden rechtsgeleerden (meervzijn geraadpleegd, en dit niet eerst na het ingaan der staking heeft plaats gehad, dan lijkt het mij op zijn minst onverantwoordelijk, om na een dergelijk advies van rechtsgeleerden (meervwaarbij den arbeiders loutere kans van slagen wordt gegeven, toch tot staking te besluiten. De inzender zegt, niet gewoon te zijn, op anonieme stukken te antwoorden. Nu, dat is zijn zaak, maar dit verandert toch, meen ik. niets aan de dingen zelf, die worden besproken, Dankend voor de plaatsruimte. X. IIM WM Ill* BBSOIJEN, 3 Aug. De piija der boter was heden op de markt: IIoog9te prijs f 1.28. Laagste prijs f 1,20. De prijs der eieren wa9 4 a 4'/j cent. GORINCHEM, 2 Aug. Do aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 112.— a 12.50 roode dito f 11,60 a 11,75 witte dito 111.80 a 12.10. tnl. rogge 7,30 a 7,40 Buitenl dito 7.25 7.50 gerst 5,80 a 6.— haver 4,A 4.15 luivenboonen f8,80 a 9.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 152 runderen 6 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 632 biggen. te qual. Kalfkoeieu i 200 A 270 Kalfva&rzen f 130 a 200 Gui8te vuarzen f A Melkkoeien 1140 A 200 2'/j jarige ossen f A Pinken f a Graskalveren f 25 A 35 Nuchtere kalv. f 8 A 14 Aangevoerd 20 vette vaikens van 26 a 27 ct. per half kilo, biggen van t 6, a 13 per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f a en lammeren f 0 a fO per stuk Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. Eieren f 1.A 1.10 per 26 Btuks. Boter 65 A 75 ct. per */3 kilo. ROTTERDAM 2 Aug. Tarwe f 13.50 a 15.25 per 100 K.G. Rogge was van f tot f Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.— Zomer per 100 kilo f 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.— A f— Haver per 100 k.f 9.75 a 10.25 Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit verkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f A f ROTTERDAM 3 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 64 paarden 3 veulen, 0 ezel, 1381 magere en 573 vette runderen 194 vette 239 nuchtere en 275 graskalveren 0 schapen of lammeren 0 varkens y0 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 33 tot 37 ct., ossen 33 tot 37 ct., stieren 27 a 34 ct., kalveren 35 tot 45 ct., vette export-kalveren ct., alles per '/a kilo. Melkkoeien f 160 A f 265, kalfkoeien f 155 a f 280, stieren f 115 a 245 pinken 50 a 120 graskal veren 15 a 38 vaarzen f 05 a 155 alles mager vee; biggen f8.— a 16.paarden f 40 a 250. Nnchtere kalveren fok- 12.A 16slacht.- 8.— A 11.50 Biggen f 1.30 a 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 97/8 en 29/16 vn. en 226 stukken a l/a kilo. Prijs le qual 52, 2e qual f 50, 3e qual. f47 Per '/j kilo 67»/a a 721/. ct. EXAMEN. Met genoegen vernemen we, dat de heer Charles Witlox alhier, heden te 's-Hage met gunstig gevolg het le ge deelte notarieel staats-exameri aflegde. Onze felicitaties aan geslaagde en familie. Abonnementen en Adverlenti'èn worden hier steeds aangenomen. Bestellingen van alle soorten DrukwerkenBoeken RegistersBindwerken enz. worden spoedig, netjes en billijk uitgevoerd. Steeds voooradig alle boekhandelaarsartikelen, als Registers, Notities, Copieerbocken, Inkten, Pennen, Pot- looden, Bakken, Vloeipapier, Papierbinders, Pak- en Inwikkelpapieren, Stempels, enz, enz. Alles in groote verscheidenheid van keuze en prijzen. Beleefd Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6