Gemeenteraadsveigadering. Oerlemans en Zonen, UITLOIING van SCHÜLDBRIËVËN, Notaris RANT lAWBESTEDlKG. BEKENDMAKING. Advertentiën. Notaris RANT aan te besteden Frankrijk. Zweden. Rusland. Spanje, Servië. Turkije. Perzië. BINNENLAND. andelsberichten Kleine Advertentiën. vragen JONGENS van 1318 jaar. Bericht van Inzet. publiek verrachten Het vervangen van twee bruggen door buislei dingen. 's Grevelduin-Capelle. George Coenraad Frederik 't Hooft Zich ten kantore te vervoegen. 1 van 1500.- leening 1908. 1 i 1900. 3 1904. De prinselijke stoet is te Antwerpen en Brussel begroet met toejuichingen, waaraan schier geen einde kwam. Droeve statistiek. Dr. Bertillon maakt in de „Figaro* de statistiek van het bevolkingscijfer van Frank rijk openbaar, waaroit blijkt dat over het algeloopen jaar 1908 slechts een geboorte cijfer van 791.712 in Frankrijk valt aan te wijzen. Daar naast staat ovor hetzelfde jaar het cijfer der gestorvenen op 745.271, zoodat het overschot op 46.441 geslonken is. Deze luttele toename, op zichzelf reeds een teeken van diep moreel verval, komt in nog ongunstiger daglicht te slann, nu de andere groote landen, zooals Duilschland en Engeland en Italië, jaarlijks over de 500.000 of 250.000 meer geborenen dan gestorvenen tellen. En deze achteruitgaande beweging dngteekent niet van 1908, is ook niet een sporadisch voorkomend verschijnsel, zonder regehnatigen wederkeer. Neen, sinds 1860 ;s deze schteruitgaande beweging ingezet en heeft in bijna regel matig crescendo liet vroegere rijkst bevolkte land tot een tweeden, derden rang teruggezet. Als men dan ook het aantal inwoners per vierkanten kilometer berekent, dan is Dnilschland met zijn 172 reed* dubbelzoo dicht bevolkt als Frankrijk, terwijl België en Holland nog hooger getal kunnen aan wijzen. Zulke gegevens zijn niet erg troostrijk voor de toekomst der Fransche natie, vooral nu alle middelen tegen de ontvolking geen gevolg hebben. Men vergeet dat de allereerste en aller zwaarste oorzaken in het zedelijk verval der natie ligt, waar godsdienstzin en hoogere beginseleu verdrongen zijn door altijd groo- tere genotzucht en daarmee hand aan hand gaande practijken. Een straf, die neerkomt op de natie als zoodanig, welke langzamer hand afzakt tot een volk van den tweedon of derden rang, niettegenstaande zijn roem rijk verleden, zijn rijken geboortegrond en plaatselijke uitgestrektheid. Gisteren zou het de kritieke dag zijn van de staking. Blijkbaar is de stemming over de staking van het spoorwegpersoneel nog een dag uitgesteld. Volgena de meeste bericht gevers zal wel worden besloten het werk niet neer te leggen. De georganiseerde havenarbeiders te Goeteborg zullen dezer dagen den arbeid hervatten. Steeds duide lijker blijkt, dat het aantal arbeiders, dat weer aan het werk bpgint, toeneemt. De topvoer van levensmiddelen schijnt grooter dan de behoefte. Tot Zondag was dc orde voorbeeldig. Ook de Timescorrespondeul te Stockholm bevestigt, dat vau alle kanten de staking als mislukt wordt beschouwd, al is de toe staud nog verre van normaal en hangt de oplossing vooral r.f van de hulpmiddelen, waarover het stakingscomité kan beschikken. Do -*°assigche senator Garin, die met de onderzoeking naar de knoeierijen in de militaire Lverauties belaft werd, maakt een •,nkel teekenend staaltje bekend. Epn firma Thiel, in Moskou, moest bij een levering van 800.000 roebels alleen aan den mili tairen intendant 70.000 roebel afstaan buiten de gelden aan de andere beambten, die bij de tevering wat in de melk hadden te brokkelen. In 1886 betaalde dezelfde firma aan de militaire beambten 125.000 roebels gedurende den Russisch-Japanschen oorlog toen zij voor 20 milioen militaire kleedij leverde, moest zij 3 millioen roebels dokken. De knoeierijen werden zoo openlijk gedreven, dat Garin zelfs lijsten vond waarop ieders aandeel aangeteekend stond. Gelyk te verwschten was, wordt wederom het uit Fransche bron stammend bericht, als zouden er in de vesting Monjnich bij Barcelona mensehen zijn dood geschoten, van officieele Spaansche zijde tegengesproken. In den laatsten tijd is bijzonder veel oor logsmateriaal voor Servië aangekomen, vooral dynamiet voor de vervaardiging van bommen. Een Belgische fabriek leverde twee, een Fransche nog een millioen patronen. Aan het leger wordt druk gewerkt. Een en ander is met de verbitterde stemmiog tegen Oos tenrijk niet zonder beteekenis. De Kretenzers willen niet toegeven en de mogendheden zullen genoodzaakt zijn de door hen op het tort te Kanea geheschen Grieksche vlag met geweld te verwijderen. De mogendheden willen niet den oorlog om Kreta, ze zullen hem met al wat in hup macht is tegengegaan. Zij deden de Porte mededeeliug van hun maatregelen tot het doen neerhalen van de Grieksche vlag te Kanea en gaven uiting aan de verwachting, dat het in de gegeven omstandigheden niet noodig zou zin haar eskader naar de Griek sche wateren te zenden. Dit is blijkbaar een beleefde iükleeding van haar vast be sluit desnoods te verhinderen, dat een Turksch eskader zich naar de Grieksche wateren begeeft. Reeds in enkele berichten werd deze bedreiging geuit. Men heelt ge zien dat elk der beschermende mogendheden een tweeden oorlogsbodem naar Kanea zal zenden, en dat zij elk nog een derde schip ter beschikking zullen houden. Daar de volksvertegenwoordigers op Kreta weigerden de Grieksche vlag te doen neer halen, is de regeering van het eiland afge treden. Op verschillende plaatsen hebben volksbetoogingen plaats gehad, doch ernsti'e onlusten, zoo zegt een telegram uit Con- stantinopel, worden niet gevreesd. We hebben geme'.d, dat de jonge sjah zich heelemaal niet schikken kan in zijn lot. De Daily Mail meldt er nog van, dat men, toen de knaap maar huilen bleef, zijn moeder heeft laten komen. Maar dat hielp niet, want nu begonuen «ij in koor te grienen. De afgetreden ajah zou zijn zoon hebben willen ontvoeren. Hij moest maar naar het Russische gezantschap komen, want de na tionalisten wilden hem vermoorden. De vlucht was Maandag l.l. voorbereid. De jonge sjah sprong op een paard en sloeg een eunuch voor met hem om het hardst te rijden. Zoo ging het in galop, in de richting van het Russische gezantschap. Maar toen kreeg men het in de gaten en in minder dan geen tijd was de vluchtende vorst ingehaald. Een hofbeambte dreigde zich dood te zullen schieten, als hij niet dadelijk terugkeerde. Bleek en bevend aanvaardde de knaap den terugweg. De vroegere sjah heeft nu beloofd Woens dag te zullen vertrekken en voor deu jongen sjah zal men een vrouw zoeken. Commissie tegen de werkeloosheid.. In de Staatscommissie tegen de wer keloosheid, welker werkkring in 't door ons overgenomen hoofdartikel is uiteen gezet, zijn benoemd de volgende heeren a. tot lid, tevens Voorzitter, Mr. M. W. F. Treub, Lid vau de Tweede Kamer der Sta ten—Generaal te 's Gravenhage. b. tot leden Mr. P. J. M. Aalberse, Lid vau de Tweede Kamer der Stat--u—Generaal te Leiden W. F. Dekkers. Voorzitter van het Hoofd beBtuur, van den Algemeenen Nederlacdschen Metaalbewerkersbond tn Amsterdam J. Donwens Jr. Oud Bestuurder van de Christelyke Vereenigingvan diamantbewerkers, Lid van den Gemeenteraad te Amsterdam W. A. Engelbrecht, Lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam Dr. F. van Gheel Gildemeester, Predikant bij de Nederduitsch—Hervormde Gemeente, Voorzitter van hot Hoofdbestuur van den Christelijken Volksbond te 's Gravenhage B. J. H. Haitink, Directeur van de Konink lijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden J. B. van Heek, Lid der firma Van Heek Co te Enschedé J. N. Hendrix, Lid van den Gemeenteraad te Amsterdam H. G. M. Hermans, Secretaris van den Ar beid te Maastricht Mr. Dr. D. Hudig Jr. Directeur van het Centraal Bureau voor Sociale AdviezeD te Amsterdam Mr. G. Janniuk, Lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal te 's Gravenhage I. G. Keesing, Lid van het Hoofdbestuur van den Algemeenenen Nederlandschen Dia mantbewerkersbond te Amsterdam Dr. P. A Klap, Predikant bij de Neder dnitsch Hervormde Gemeente te Amsterdam E. W. Klijberg Pernot, Voorzitter van den Bond van Nederlandsche Schoenfabrikanten te Waalwijk Dr. B. JLely, Lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal te 'a Gravenhage F. B. Löhnis, Inspecteur van den Landbouw te 'a Gravenhage Mr. H. W. Methorst, Directeur vaD het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's Gra venhage P. A. J. Mulder. Voorzitter van het Hontbewerkersgildo .Geloof en Arbeid" der afdeeling 'sGravenhage van den Nederlandschen Roomsch Katholieken Volksbond te'sGraven hage A. van Mnyden, Eerste Secretaris van den Christelijke Metaalbewerkersbond in Nederland te Amsterdam U. J. Nederhorst Sr., aannemer en Wethouder te Gouda A. Plate, Lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal <e Rotterdam L. J. J. M. Poell, Kapelaan, Geestelijk adviseur .van den Diocesanen Textiel Arbei beidersbond te Tilburg; C. Postbnma, Lid dwr Commissie van On derzoek voor het Havenbedrijf te Amsterdam J Quispel, Secretaris dor Christelijke Boot- bewerkorsvereeniging 0Toenadering", te Rot terdam H. Reinders, Hoofd der Openbare School te Vries Mr. J. Schokking, Lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal te Dordrecht; J. Smid, Hoofdcommies bij de Directie van den Landbouw te 's Gravenhage C. A den Tex, Lid der Commissie van onderzoek voor h6t Havenbedrijf te Amsterdam. Mr. P J. Troelstra, Lid van de Tweede Kamer der Staten - Generaal te 's Gravenhage Mr. C. J. Barou van Tuyll vao Serooskerken Rentmeester van het Kroondomein, Lid van den Gemeenteraad te Arnhem P. M Verdorst, Lid van den Raad van Toezicht op de Rijksverzekeringsbank te Am sterdam U. Verveld, Voorzitter van den ChriBtelijken Textielarbeidersbond «Unitas te Enschedé Dr. J. Th. de Visser, Lid van de Tweede Kamer der Staten— Generaal te Amsterdam P. van Vliet Jr. Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal te Rijswijk (Z. H.) C. D. Wesseling, Lid van den Gemeenteraad te 'e Gravenhage. U. de Wilde, Wethouder, te 's Gravenhage. H. A van IJsselsteyn, Directeur—Generaal van den Arbeid, te 'sGravenhage c. tot Secretaris I. P. de Vooys, Inspecteur van den Arbeid in de 8,te Inspectie, te Deventer III. Te bepalen, dat aan de leden en aan den secretaris dezer Staatscommissie vacatiegelden worden* toegekend ten bedrage van acht gulden (f 8) voor eiken dag, waarop zij tot uitvoering van de hun gegeven opdracht een6 vergaderiug bijwonen, alsmede dat deze kosten en alle verdere, door de Commissie temaken onkosten, zullen komen ten laste van de begrooting van het Departement van Landbouw Nijverheid en Handel. Parlemcntaire-zltting. De aanstaande Parlementaire-zitting zal, volgens den Haagschen Kouter van de Pr. Gr. Ct. vermoedelijk niet geopend worden door II. M. de Koningin, die in de geregelde leef- en voedingswijze van Prinses Juliana zoo weinig mogelijk verandering wenscht le brengen. Schr. heeft gehoord, dat het aoh terwege blijven van een adres van antwoord en van een zoogenaamd adresdebat, een po litieke discussie bij wijze van interpellatie uitgelokt, niet zal beletten. Hij heeft voorts reden om te gelooren, dat het Ministerie iu de troonrede uiterst sober zal zijn in zijn toezeggingen van nieuwe ingrijpende voor stellen en gewichtige sociale en politieke hervormingen, althans voor het eerste jaar van de nieuwe parlementaire periode. Doch anders is 't met de financiën. Het tekort van ruim 12 millioen aal moeten gedekt wordeu en volgens geloofwaardige mede- deelingen zal de minister var. financiën in een omzetting van de bedrijfs— en vermo gens- tot een progressieve inkomstenbelas- ting, geheel in de richting van zijn vrijzin nigen ambtsvoorganger, heil en uitkomst zoeken. Ook gelooft Kouter, dat we de jenever-accijns-verhooging weer voor den dag zullen zien komen. Jaarwedden ambtenaren ter Gemeente— Secretarie. Het bestuur van den Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren heeft aan Gedeputeerde Staten der verschillende pro vinciën verzocht om-in navolging van hunne ambtgenooten van Zuid-Holland bij de Gemeentebesturen voor zooveel noodig aan te dringen op verbetering van de jaarwedden der ambtenaren ter Gemeente-secretarie. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland schreven onlangs aan tal van gemeentebe sturen als volgt x,Bij het onderzoek der gemeentebegro tingen heeft het meermalen onze aandacht getrokken, dat de jaarwedden van de amb tenaren ter secretarie in vele gemeenten zoo laag zijn, dat zij onmogelijk een voldoend bestaan kunnen opleveren. Wij zullen niet behoeven te betoogen, hoezeer de talrijke voorschriften omtrent velerlei onderwerpen, waarvan de naleving asn de gemeentebesturen is opgedragen, het gewenscht maken, dat htt personeel, hetwelk den Burgemeester en den Secretaris voor de administratieve werkzaamheden ter zijde staat, ontwikkeld zij en met de gemeente administratie bekend. Terecht pleegt dan ook tegenwoordig in zoodanige gevallen het bezit van een diploma, dat deze ontwikke ling en bekendheid waarborgt, te worden geeischt. De billijkheid en niet minder bet belang van den dienst eischt dan ook, dat aan de betrekking een behoorlijke bezoldiging ver- bonden worde. Vermeerderd met bijver diensten uit anderen hoofde van de gemeente genoten, of die de titularis zich wegens de beperkte bureau-uren op andere wijze ver schaffen kan, moet de bezoldiging een be staan opleveren, dat met de aan het ambt gestelde eischen en den levensstandaard in de gemeente overeenstemt. Op dezen regel schijnt eene uitaonderiug alleen toegelaten voor jeugdige personen, die ter secretarie hunne opleiding voltooien en voor wie dus de ambtenaarsjaarwedde meer het karakter verkrijgt van de aan een volontair toe te kennen gratificatie. Wij hebben de eer U uit te noodigeu de jaarwedden van de ambtenaren ter secretaris uwer gemeente voor zoo veel noodig aan bovenstaanden regel te toetsen en zoo noo dig aan den Raad voor te stellen tot ver hooging te doen. Wij stellen ons voor kUchten over onvoldoende bezoldiging, die tot ons mochten komeo, nauwlettend te on derzoeken ep 24 Maart 1908 aan het be stuur der afdeeling ZuidHolland van den Nederlaudschen Bond van Gemeente-ambte naren schreven, zullen wij niet verzuimen, om, blijken die klachten gegrond, te doen wat in ons vermogen ligt tot verbetering,* Openbare vergadering van den raad der gemeente 's-Grevelduin-Capelle op Dinsdag 17 Augustus te 10 ure. Ongeveer 10 uur opende de Voorzit ter, de heer Burgemeester de vergadering. Aanwezig de heerenM. J. Rijken, Middelkoop, v. d. Hoeven en Wachter. Afwezig de heerenRijken, Sneep en Oerlemans. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering voor, welke onver anderd worden goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. Een adres van den Bond van gemeente veldwachters, waarin wordt gewezen op de noodzakelijkheid, dat de tractementen dezer ambtenaren worden verbeterd. Rijken. Mij dunkt, dat dit geen betrek king kan hebben op onzen veldwachter, daar zijn salaris nog al hoog is- Voorzitter. Hij geniet een salaris van f 400, benevens vrije woning en f 50 voor kleederen en wapens. Dit schrijven zal meer betrekking op gemeenten, waar het salaris lager is. Rijken. Er wordt opgewezen, dat adres santen gaarne zouden zien, dat op plaat sen, waar de veldwachters jaarlijks een gratificatie krijgen, dit zou vervallen en hiervoor hun tractement zou verhoogd worden. Dit juich ik zeer toe. Doch nu op de provinciale wegen het heffen van weggeld is gekomen en Ged. Staten voor elk proces, dat er gemaakt wordt een premie uitloven van f 2.50, werken deze het geven van gratificaties in de hand. Ik heb gehoord, dat een veldwachter zoo al meer dan 40 maal f 2,50 verdiend heeft en wel in een gemeente, waar men bij het oversteken van een straat slechts even op een provincialen weg komt. Voorzitter. Dit laatste is meer een opwekking om overtredingen tegeD te gaan. In het schrijven is meer bedoeld, dat de veldwachter bij het einde van het jaar bijv. f 50 krijgt zooals in enkele gemeenten het geval is. Gratificaties be hoeft men niet te geven, dit is iets, dat de Raad kan doen of laten naar verkiezing. De veldwachter staat geheel onder den Burgemeester en niet onder den Raad. Wanneer men hem nu gratificaties geeft, is hij afhankelijk van de leden van den Raad. Rijken. Waarom looven Ged. Staten gratificaties uit, terwijl het toch de plicht der veldwachters is, dat zij overtredingen tegengaan Voorzitter. We zullen het maar aan nemen voor kennisgeving. 2 Benoeming van een onderwijzer van bijstand aan de openbare school. De voordracht bestaat uit de heeren v. d. Waals te Sprang en Paulussen te Tholen. Voorzitter. In strijd met den gewonen regel zijn er slechts 2 op de voordracht geplaatst. Dit is geschied op advies van het hoofd der school. Deze geeft te kennen, dat bij- de gegeven proefles is gebleken, dat de heeren Can- nemans en Snipper uit Breda niet in aanmerking kunnen komen, v d. Waals is nummer 1 op de voordracht geplaatst, omdat hij vrij is van dienstplicht- Dit is altijd verkieselijk, want als een onder wijzer op moet komen, moet de gemeente zijn salaris betalen en een tijdelijken onderwijzer benoemen. Overigens maakt het hoofd des school geen onderscheid tusschen beide sollicitanten. Daarna wordt overgegaan tot de stem ming, waarbij v- d. Waals met algemeene stemmen benoemd wordt. Voorzitter. Het is de gewoonte, dat de onderwijzers in de gemeente wonen. Daarom stel ik voor dit ook thans ver plichtend te stellen. Hij moet in functie treden met 1 October of zoo dit niet kan, zoo spoedig mogelijk daarna. 3. Gemeenterekening over.1908. v. d. Hoeven- Deze heeft de commissie nagezien en in orde bevonden. 4. De rekening van het algemeen armbestuur ovei 1908 wordt goedgekeurd en de begrooting voor 1910 wordt aan geboden. 5. Aanbieding der gemeentebegroo- ting over 1910. Deze wordt in handen gesteld van de commissie van het vorige jaar. De Voorzitter vraagt of nog iemand iets aan de orde wenscht te brengen, waarna hij de vergadering sluit. y.'I ff '8'lïLL-L11 Ie qual. Kalfkoeicn Kalfvaarzen Guiate vaarzen Melkkoeien 21/» jarige ossen Finken Graskalveren Nuchtere kal». f 200 A 240 118C a 200 f k 1160 200 i k i a f 20 a 30 f 81 16 Loting voor do Nationale Militie. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend dat de loting voor de nationale militie voor de ingeschreven loteliogen (lichting 19J0) zal plaats hebben op Woensdag 25 Augus tus aanstaande, ten Raadhuize te Waalwijk, des voormiddags 9J/j uur. Wijders woidt verwezen naar de publicatie ten raadhuize aangeplakt, waarin de verplichtingen der lotelingen zijn vermeld. Waalwijk 12 Aug. 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Th. de Surmont de Bas Sheele. De Secretaris, F. W. van Liempt. BESOIJEN, 17 Aug. De pi ijs der boter was heden op de markt: Hoogste prijs f 1,48. Laagste prijs f 1,36. De prijs der eieren was 3 a 11 ct. en 4 ct. p.st ROTTERDAM 16 Aug. Tarwe f 12.50 a 14.50 per 100 K.G. Rogge was van f 550 tot f 6.25 Gerst. Winter per 100 kilo 18.2510.Zomer per 100 kilo f0.— a 10.— en Chevalier per 100 kilo f 0.f Haver per 100 k.f 9.a 9.50 Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit terkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f A 1 ROTTERDAM 17 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 56 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1247 magere en 485 vette runderen 210 vette 235 nuchtere en 165 graskalvereo 0 schapen of lammeren 3 varkens 167 biggen. 0 bokken of geiten. Koeien 33 tot 38 ct., ossen 33 tot 37 ct., stieren 25 33 ct., kalveren 35 tot 40 ct., vette export-kalveren ct., alles per '/a Kilo. Melkkoeien f 150 b. t 250, kalfkoeien f 155 a f 265, stieren i 125 a 245 pinken 50 a 120 graskal- veren 15 a 37 vaarzen f 85 a 155 alles mager vee; biggen f8.a 15.50 paarden f 40 a 150. Nuchtere kalveren fok- 12.i 1550 slacht.- 8.— 11.— Biggen f 1.30 a 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 105/8 en 38/16 vn. en 224 stukken a Kilo. Prijs le qual 53, 2e qual f 51, 3e qual. f48 Per1/, kilo 70 a 75 ct. GOR1NCHEM, 16 Aug. Po aanvoer van granen was heden gering me1 gewonen handel. Kistarwe 112.— o 12 20 roode dito f 11,60 a 11,75 witte dito 111.75 a 12.— inl. rogge 1 7,20 a 7,40 Buitenl dito 7 25 a 7.50 gerst 4,80 a 5 haver 3,80 a 3 90 luivenboonen f 8,75 a 9.blauwe erwten 0.— a 0.— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 117 runderen 8 nuchtere kalveren, 22 vette varkens 597 biggea. Aangevoerd 20 vette varkens van 26 a 26'/s ct. per half kilo, biggen van I 8, a 14 per stuk. Aangevoerd 0 schapen ec 0 lammeren; scha pen f a en lammeren f0 a 10 Der stuk Kippen f 0.40 a f 0.60 per stnk. Eiere» 1195. i 1.15 per 26 stuks. Boter 70 A 75 ct. per !/j kilo. Wordt gevraagd tegen 19 September a.s, een R. K. Bakkers'eerling, 2 3 jaar bij het vak. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden bij F. ROXS-van Delft, Boord-, Koek- en Banketbakkerij, Besoijen. Heden behaagde het den Heer tot zich te nemen onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader DEN HEER in leven Wedr. van AGNITA BLOK. GEORGE 't HOOFT. ELISABETH 't HOOFT. HENDRIK 't HOOFT-Osepkius en Kind. Besoijen, 12 Aug. 1909. Stroohulzeufabriek te Vrijhoeven-Cappel, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Waalwijk maken bekend, dat in hunne op Zaterdag 21 dezer te houden openbare vergadering, zullen worden UITGELOOT de navolgende ten laste dezer gemeente, als Waalwijk, 17 Aug. 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Th de SURMONT de BAS SMEELE, Burgemeester. F. W. VAN LIEMPT, Secretaris. te Waalwijk, maakt bekend dat het Huis, Stal en Tuin te Genderen, toebehoorende aan J. BOLL Fzn. aldaar, is ingezet en gehoogd tot f 1325. Toeslag Dinsdag 31 Augustus 1909, 's namiddags ten 3 uur bij A. L. VAN DER BEEK in het Reehthuis te Genderen. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten koffiehuize van JOS. VAN DER ZAN DEN te Besoijen, op Vrijdag 20 Augus tus 1909, voormiddags 11 uur 1. De toemaat van het zoogenaamde Kerkhof» achter het Raadhuis te Besoijen in 3 perceelen, om te hooien. Betaaltijd mits borgstelling Kerstmis 1909- 2. Het 4-jarig schaarhout, wassende op het gemelde »Kerkhot« in 3 per ceelen. Betaaltijd, mits borgstelling 1 Mei 1910. Zegt het voort. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Capelle provincie Noord-Brabant, zijn voornemens op Zaterdag 21 Augustus a. S., 's voormiddags 11 uur, ten Raadhuize dier gemeente De voorwaarden zijn 50 cent verkrijg baar ter gemeente-seeretarie alhier. Dc Burgemeester, G. VERMEULEN Wz. De Secretaris, M. A. VERHOEVEN. 1

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2