Zenuwachtigheid der vrouwen, El Notaris KANT MaGhinewerkers GEREGELDE RIJTlIIGDimT 3°|0 Tijdgeestloten. 3°|0Tijdgeestpolissen Gepasteuiizeerde Roomboter. Ed. van Tilburg wA^uwia. V ee voederpotten, Stroosnijders, Wortelsnijders, WanmolensAardappelkwetsers Varkensbakken Advertentiën Notaris de VOCHT Notaris de VOCHT RIJTUIGDIENST A. P. C.ROOTHAERT Notaris de VOCHT 8 en alle verdere Landbouwgereedschappen is Bierlaagh'V. d. Heijden a Duitschland. Rusland. Italië. RINNËNLANa"^" Ingezonden stukken. publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verpachten van Ca: elle Waalwijksche Markten. P. L. F. Treffers. publiek verkoopen Eerste Langstraatsehe Stoomz ui velf abriek DRUNEN. ConfisMir, Cuisinier, <x> Het meest vertrouwde en goedkoopste adres voor Op een Schoenfabriek te Waal wijk een gevraagd. JAN HOENDERVANGERS ANNA PULLES, Tegen HOOG LOON kunnen bekwame geplaatst worden op de Stoom- timmerfabriek «De Rietvink Firma VAN DIJ CK-Stumpers, EINDHOVEN. Plm. 55 koopen elzen- en eiken schaarhout en gekapt hout alles liggende onder Nicuwkuik eu Hedik- huizen. PUBLIEK VERPACHTEN: Diverse perceelen bouw— en weiland onder Nieuwkuik, Drunen en Hedikhuizen. Verschillende perceelen bouwland van Capelle naar de Waalwijksche Markten. Plaats van afrit des morgens ten 8s/4 our van de Boorokweekerij a/d. Nieuwevaart. 8 zitplaatsen binnen in het rijtuig k f0.40 retour, f 0.25 enkele reis. 2 zitplaatsen bij den koetsier k f 0.25 retour, k f0.15 enkele reis. Plaatsen kunnen vooraf worden besproken bij den ondernemer of in het café van den he-r L. VAN DONGEN. De Tijdgeestpolissen, geven drie achtereenvolgende loterijen precies dezeltde kansen als 1/20 Staatslot. TILBURG. Levert met succes snelloopende Huis, ert en tuin kadaster Sectie B Nos. 431, 1487, 1488 en 1489, groot 2 aren 7 centiaren. volgens de nieuwste constructie Ballen, Laken, Queuën enz, FIJNE Prijs deze week f 1.46 per kilo cö M O Q* cö O ademhalingsorganen. Sedert dien hebben de geoeesheeren den zieke niet meer verlaten. Te elf uur was er geen de minste hoop meer. Na een consult verklaarden de ge- neesheeren dat m^n zich alle oogenblikkeu op eenen noodlottigen afloop kon voorbe reiden. Heel de familie was toen aan het ziekbed vergaderd, waaronder zijne dochter, Mevrouw Peltzer, geboren Jeanne De Mot, die in den avond uit Stockholm teruggekomen was. M. De Mot, burgemeester van Brussel, lid van den Senast, is wijf minuten vóór één uur overleden. Emiel De Mot. een geboren Antwerpenaar, zag indien wij ons niet bedriegen, het levens licht in 1835. Na het aftreden van M. Buis werd hij burgemeester der hoofdstad. Zijne geestigheid als redenair maakte zoowel in Senaat en in den Gemeenteraad, als daar buiten, eene redevoering vau M. De Mot tot eene ware keurspijs. (H. v. A De Lokal Anzeiger publiceert merkwaar dige bijzondejheden over de nieuwe pantser schepen van de Duitsche vloot en de twee eskaders van Dreadnoughts, welke Duitsch- land weldra zal bezitten. De Nassau* en Westp'nalen", welke reeds in dienst zijn, hebben dezelfde ton- nenmaat als de Engelsche Dreadnoughst. Deze beide schepen met de ^Rheinland' en de ^Posen*, die thans te Siettin en Danzig bewapend worden, zullen het eerste eskader vormen. De /Helgoland", de ffOslfriealand" en de „Thüringen", waarbij in het voo'jsar de jErsitz-Frithof" komt, zullen bet tweede eskader vormen. Deze week zal de (fTbürin- gen" te Bremen van stapel loopen. De Lokal-Anzeiger verneemt uit betrouw, bare bron, dat de Rusiscbe regeering op het punt is, met een groot Amerikaansch syndikaat een overeenkomst aan te gaan voor den aanleg van een tweede spoor van den Transsiberirchen spoorwpg. Het is een plan, waar honderden millioeneu mee ge moeid zijn. President Roosevelt heeft indertijd al zijn invloed aangewend, om de uitvoering van het werk door Ameri- kaansche ondernemers te verzekeren. Twee gevolmachtigden van het syndikaat zijn reeds in Europa eu wachten alleen op het bericht, dat de Tsaar uit Livadia naar Petersburg vertrokken is om zich tot drfiuitievc sluiting van de overeenkomst naar Petersburg te begeven. De Tsaar zal een Russisch in genieur met het oppertoezicht belasten. Deze zal hem van tijd tot tijd verslag over den voortgang van het werk doen. De jongste reis van den Ruasischen minister van financiën naar het Oosten wordt met het groote plan in verband gebracht. Er is een t*eede lente in Italië begonnen. Te Rome/" Napels, Florence en op Sicilië habben de memchen huu winterkleren weer uitgetrokken en staan de amandelboomen in bloei. Noodzakelijkheid ran een versterkende behandeling. Het eerste wat gedaan moet worden bij hen die aan zenuwstoringen lijden, is zoo mogelijk de oorzaak er van weg te nemen, indien zij voortkomen uit vermoeienis of overspanning. Vervolgens moeten de zenuwen een goede voeding ontvangen en daartoe moet het bloed gezuiverd en verrijkt worden. Dat is de roeping van de Pink Pillen en het is daar om dat zij zooveel succes hebben. De Pink Pillen zijn goed voor beide ge slachten, maar zijn in het bijzonder geschikt voor de teerheid van het vrouwelijk gestel op alle leeftijden, en zij bezorgen haar den noodigen steun die haar van hare zenuw storingen verlost. Zie eens wat zij hebben gedaan voor Mevrouw N. v. d. Vijver, geboren 't Hart, wonende te Breda, Terheydensche Weg no. 39 dankbaar waren voor hare goedheid, toch bevonden zij zich hier gansch van streek en bleven stilzwijgend en neerslachtig. Zij geleken frissche wilde bloemen die opeens uit den heigrond gerukt worden en in een vreemden grond verplant, verslensen en weg sterven. Zij waren door den stormwind geknakt 1 Belpbégor kon geen oogenblik de gedachte aan het vreeselijk drama uit zijnen geest ver drijven. Gedurig zweefde voor zijnen geest het beeld dier lijken dio ginder in de vallei lagen met levenlooze opengesperde oogen die niets meer zagen en wijd open mond die nooit meer spreken |zou.... Soms twijfelde hij aan de werkelijkheid. Waren zijn vader, zijne moeder, zijue zuster daar waarlijk onder de dooden Zonden zij weldra niet terug komeu gelijk zij vroeger waren, gelijk hij ze gisteren gezion had, gaaf en gezond, en met hem binnen een nur weer vertrekken? Die strijd, die menschen op eenen oogenblik weggemaaid, was dat alles geen droom was dit alles waar Helaas neen die dierbaren zou hij nooit meer weerzien Als de begoocheling wegdreef, dan kropte zijn hart op en dikke tranen rolden over zijne wangen. En Madeleine begon dan ook te weenen zonder echter juist te weten waaromwant de gedachte van den dood en van het onher stelbare, konden, Goddank op haar kinder- verstand nog geen vat hebben. Te vergeefs wendde de goede Martine alles aan om hare kleine gasten te troosten. Ten slotte der rekening, zette zij hen aan om op het voorhoofd te gaan spelen. Mevr. N. v. d. Vijver. (Portret de Jong.) ,/Ilc verklaar gaarne, schrijft deze, dat ik gedurende jaren aan zenuwuitputting, aan algemeene zwakte, hartkloppingen en dui zelingen geleden heb. Alleen de Piuk Pillen hebben een einde aan mijne pijnen kunnen maken en daarna ben ik 7 jaren geheel en al gezond geweest. Ik heb in den laatstee tijd de Pink Pillen weer genomen om mij te verlossen van zekere stoiiugeu die daaruit voortkwamen dat ik in den voor vrouwen kri tieken leef'ijd ben rangekomeu. De Pink Pillen bevatten de noodige be- standdeelen om nieuw, rijk en zuiver bloed te geven. Dank zij die eigenschap, zijn zij onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofd pijnen, zenuwpijnen, heup jicht, rheumatiek, zenuwzwakte. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot houder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor 's Busch en omstreken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek VBosch Drogisterij EXCELSIOR". Koninginuela&n, Herman J. A. ZEEGERS, firma P. J. VAN GlES, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doo% f 9.per 6 doozen. Wijk bij Duurstede. De afgevaardigde van Wijk-bij-Duur- stede, mr. De Ridder, burgemeester van Leiden, is overleden tengevolge eener longontsteking en pleuritis. Wijk-bij-Duurstede is een distrikt als Breukelen, en is vroeger vertegenwoor digd door dr. Schaepman. Wcstmeijcr-Tideman De heer P. Tideman van Bloemendaal schrijft in de bladen een ingezonden stuk, waarin hij het loochent aan mej. Westmeijer zijn eerewoord te hebben gegeven, dat hij de brieven van dr. Kuyper niet publiceeren zou. Voorts zegt hij, dat hij zwijgen zal als dr. Kuyper geheel van het politieke tooneel zal verdwijnen. Maar anders.,.. Sterken drunk in Spoorwegstations. In verband met het bericht dat van 1 Mei 1910 af de verkoop van sterken drank in spoorwegstations verboden zal zijn, wordt er de aandacht op gevestigd dat art. 77 der Drankwet, welke onder het Ministerie-Kuyper tot stand kwam, dat op 1 Mei 1910 de vergunningen* vervallen, die verleend zijn voor den verkoop van sterken drank in het klein ten dienste van het publiek bestemde lokaliteiten van openbare middelen van vervoer, dus ook in spoorwegstations. Professor Beijssens. De ZeerEerw. hooggel. heer dr J. Th. Beijssens professor aan het Seminarie te Warmond, is door het Bestuur der St. Radboudstichting benoemd tot hoogleer- aar in de wijsbegeerte te Utrecht. Reizigcrsturiercn. Nadat op verzoek van de regeering Daar heerschte een drukke beweging. Soldaten liepen gedurig heen en weer op het geroffel van den trommel of het kommando der oversten. De twee weezen namen echter niet lang genoegen in die buitengewone bedrijvigheid. Le Bihan koesterde hoegenaamd geene be goocheling aangaande den uitslag van dezen wanhopigen strijd, en eene nieuwe nederlaag zeu hem geenszins verwonderd hebben. Maar hij raadde ook geenszins het drama waarTan de overlevenden onder zijne vensters voorbij trokken. Zonderling tooverspel van het lot Het kind dat hij sedert verscheidene maanden opzocht, dat Paljas hem moest toevertrouwen, die arme kleine verlatene ging op dit oogenblik voorbij zijne woning in het midden der Blauwen die haar gansch tot weeze gemaakt hadden en zijne denr bleef gesloten, en zijne armen hadden zich niet geopend om haar aan zijn hart te drukken I.... Haar uitzicht had hem diep getroffen, maar hij had niet geraden, hij kon overigens niet raden, dat zij het kind van den markieB was!... Zoodrr de brigade terug in de stad gekomen was. nam zij haren intrek in een end klooster op het einde der voorstad gelegen. Zij zou er slechts eenige dagen verblijven tot de soldaten zonden uitgerust zijn. 't Is daar dat de kinderen werden naar toe geleid en voorloopig aan de zorgen toever trouwd van Mad. Martine, de markentenster van 't regiment. Het waB eene brave vrouw, altijd geestig en openhartig Zij verzorgde ze zoo goed mogelijk en stelde vooral veel belang in het kleine meisje dat het meest aan de moederlijke zorgen verloren had. (Wordt vervolgd.) onze spoorwegmaatschappijen eenige wijzigingen hadden gebracht in de door haar ontworpen nieuwe reizigerstarieven, heeft de Minister van Waterstaat aan deze thans zijn goedkeuring gehecht De dag van invoering staat nog niet vast. De Kuyper-zaak en de Katheückc fractie. In de middag-vergadering van gisteren voerde het lid Van Nispen wegens ongesteldheid van het lid Loefi het woord namens de Katholieke fractie, in de Tweede Kamer. Zonder restrictie accepteerde spr. Dr. Kuypers-verklaring als respectabel man op eer en consciëntie in de decoratie zaak afgelegd en verzekerde, dat het vertrouwen van de Katholieke fractie door bedoelde zaak in den leider van de bevriende fractie niet behoeft te wor den verzwakt en dat ook niet is. Geen politie iu do berbergen. De Minister van Binnenl. Zaken heeft door tusschenkomst van de Commissa rissen der Koningin in de provinciën den burgemeesters doert verzoeken zoo veel noodig aan de politiebeambten herbergbezoek te verbieden en zoo streng mogelijk op de naleving van dit verbod toe te zien. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactir.) Mijnheer de Redacteur. Het zal mij hoop ik niet ten kwade geduid worden dat ik ook een woordje meepraat over wat er zooal in onze gemeente omgaat. De raadsleden doen dat in den Raad,'uw verslaggever Mijn heer de Redacteur in de raadsverslagen en ik in een ingezonden stukje in de courant. Voor ditmaal wenschte ik maar even te releveeren eenige punten van het verslag der laatst in Dongen gehouden vergadering van den Gemeenteraad. >Ik wenschte o m. een woord te uiten over het >schande< dat door den voor zitter is uitgesproken over uw geacht blad, en dan stel ik de vraag Is het schande dat een blad ons voorlicht, ons weergeeft, wat in de raadsvergadering gesproken en gedaan wordt Hebben wij geen recht om op onpartijdige wijze ons zulks te verschaften De toezegging die wij in de laatste raadsvergadering bij monde van een der Raadsleden kregen, dat een serieus ver slag in een serieus .blad ons den juisten toestand der Raadsverslagen zou doen zien, heeft ons reeds de eerste maai bitter te leur gesteld. Vergelijk het ver slag in de Echo, en dat van het serieuse blad, Het Dagblad van Noord-Brabant, en ge zult zien dat juist het punt waar over het in onze gemeente tegenwoor dig vooral gaat, n.l. de finantieele kwestie, in laatst gemeld blad slechts duister en zeer ter loops wordt aangestipt. Wij kunnen dan ook een woord van lof niet onthouden aan uwen verslagge ver voor de juiste wijze waarop hij zoo veel mogelijk de raadsverslagen weer geeft, en wees er van overtuigd dat hij daarvoor den dank ontvangt van alle weldenkende Dongenaren. Ten slotte een raad aan onzen Raad Wees openbaar met de openbare za ken Schuw het licht niet I Was dit altijd geschied, waren steeds in den loop van jaren de uitgelootte en afgeloste schuldbrieven in openbare vergadering, waarin zulks behoort, onbruikbaar ge maakt, onze dierbare gemeente zou niet zooals thans in zak en asch zitten en haar zou de schande bespaard zijn dat haar achtbaar Hoofd reeds tegen 1 Au gustus 1.1. eervol ontslag uit zijne betrek king aanvroeg, hetwelk de hooge Re geering tot heden vermeent hem niet te mogen veyleenen. U Mijnheer de Redacteur dankzeggend voor de plaatsing, teeken ik Uw dw. Dn. X. Dongen 22 Nov. 1909. Brieven ooder letter S. bureau dezer courant. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten koffiehuize van den Heer CHRIST. J. VAN DE WERF F aldaar, bij inzet, op Donderdag 16 Dec. 1909 bij toeslag op Donderdag 30 Dec. 1909 telkens ten 7 uur des avonds ONDER WAALWIJK. Een van ouds bekend, goed beklant Koffiehuis met Woning en Erf, staande en gelegen aan de markt op den besten stand der gemeente, Sectie C. no. 1903 groot 2 aren 70 centiaren, be woond door verkooper. GevelbreedteAan de Groote Straat, 9.75 M.aan de Markt, 17.80 M. Inrichting Beneden: Ruime, geriefelijk ingerichte koffiehuiszaal met woning daarachter. Boven: Ruime zaal, geschikt voor muziekgezelschap, Sociteit, eiz., mei afzonder lijken opgang a»u de straat, en balcou langs de geheele breedte aan de Markt. Door zijne inrichting en ligging is het pand ook bizonder geschikt voor grooten winkel, Manufacturen- of Confeciie-magazijn enz. Aanvaarding: 1 Mei 1910. De Heer en Mevrouw C. WITLOX- Mastboom geven kennis van de geboorte van huu ZOON HENRI. Waaiwijk, 20 November 1909. GETROUWD EN die mede namens wederzijdsche familie, hun nen hartelijken dank betnigen voor de vele blijken van belangstelling bij gelegenheit van ban Huwelijk ondervonden. Waalwijk, 23 Nov. 1909. te Waalwijk, zal op Dinsdag 30 November 1909 des namiddags te 5 nre ter herberge van A. MERKX te Nieuwkuijk Voor de heeren TIMMERMANS q qa. te Waalwijk e. a. Na afloop vtn boïenstasnde verkooping Voor de heeren TIMMERMANS q. qa. te Waalwijk e. a. te Waalwijk, zal op Donderdag 2 December 1909 des namiddags te 5 ure ter herberge van P. VAN DER LOO te Haarsteeg gemeente Hedikhuizen Voor den tijd van 4 achtereenvolgende jaren. Voor Mej. de Wed. A. VAN BOKHOVEN te Haarsteeg e. a. NAAR DE Door oudergeteekende is geopend een geregelde Vertrek uit Waal wik des middags ten 12 uur van het hotel jDe Twee Kolommen.* 1/10 lot f 3Klassikaal f 0.60 1/20 lot f 1.50 Rlassikaal f 0-30. f 10,per maacd f 1. Zegeikosten f 0.10. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor der N. V- DE TIJDGEEST Wijnstraat 16. Te Waalwijk bij J. VAN WELL; te Dussen bij GODEFR- VAN LUXEM BURG te Vlijmen bij J. J. DE KRüON Akker B 166; te Nieuwkuik bij L. V-D LEEte Elshout bij M. L. J. KLIJN en te Herpt bij A. BAIJENS- te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Erven M, HOLSTER- van Oss, bij iüzet op ''Voensdag 1 Decem ber en bij toeslag op Woensdag 15 December beide dagen des avonds te 6 ure ter herberge van M. VAN VUUKEN, te Sprang ONDER DE GEMEENTE SPRANG. Aanvaarding 1 Mei 1910. Betaling der kooppenningen 6 weken na den toeslag. Grondbelastingen voor rekening van kooper van at 1 Januari 1910. Reparatiën en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teehenii gen en vrij sop gaaf. (Onder Rijkscontrole). Eenmaal per reek franco ran hui» in Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen Sprang en Kaatsheuvel. 4-3 UI S-t rH Meerei landbouwers! WAALWIJK, naast de R. K. Kerk.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2