m Tweede Blad, ÏS Provinciaal Nieuws i j Nummer 94. Donderdag 25 November 1909. 32e Jaargang. co. Waalwijk 24 Nov. 1909. Jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 25 November. Kamer rnn Koophandel Bij de gisterenmorgen gehouden stem ming wegens periodieke aftreding van drie leden der Kamer van Koophandel, werden uitgebracht 128 stemmen. On waarde 2. Volstrekte meerderheid 64. J. Bern. Timmermans Wz. (aftr.) 82 st. 51 69 62 54 ichte *heid n en ntoor ngen het A. Verbunt J. van Riel A. H. van Schijndel Bern. Timmermans-Verschure E. W. Klijberg O. van Tussenbroek J. van Iersel-Holtus J. Quirijns Jan van Schijndel P. van Loon J. van Gooi Ant. Gerris Gekozen de Heeren J. B. Timmer mans Wz. en J. van Riel. Herstemming tusschen de heeren A. H. van Schijndel en Bern. Timmermans- Verschure. Wij kunnen reeds mededeelen dat de heer Timmermans-Verschure bij deze herstemming niet in aanmerking weuscht te komen. Concert Liedertafel. Zondagavond gaf de Liedertafel haar eerste winterconcert, dat slechts matig bezocht was. Was dit geringere bezoek een gevolg van het slechte weder of van het feit, dat ditmaal geen vreemde krachten hare medewerking verleenden Het een als het ander zal hieraan wel schuld hebben. Het programma werd geopend met Hollands Glorie® van Hol, dat flink van stapel liepdoch wat te zeggen van die «Macht des Gesanges® van Brambach Dit groote en grootsche toonwerk, dat zooveel van de uitvoerders vraagt, bevalt niet zoo maar direct aan den leek. Hiervoor is het te zwaar, te moeielijk van bouw, te gecompliceerd. Wil het den waren indruk maken, dan moet het er door en door bij de zangers inzitten, de dubbele koren sluiten als een bus en dit liet nog wel eens te wenschen over. Aangenaam zal het ons daarom zijn deze fraaie compositie nog eens weer te hooren, als door nog meerdere repetities, schaving enz., het werk te meer het geestelijk eigendom der zangers geworden zal zijn. De andere koren werden mede over het geheel ver dienstelijk vertolkt. Jammer echter was het, dat Sauls Lierzang te hoog werd ingezet. Waarschijnlijk door de vermoeid heid der zangers, van wie gewoonlijk te veel op zoo'n avond gevergd wordt, zakte men in het slotkoor Freuhliches Reinland van Heuser, een uiterst dank bare en voor de Liedertafel als geknipte compositie, om furore te maken. Op het gebied van den solozang viel er veel te genieten. Onze gerenommeer de bariton, de heer Adr. Groenen, wiens stem nog voortdurend aan charme wint, zong verdienstelijk den prachtiger., groo- ten solo in die Macht des Gesanges gaf met den heer Sars eene uitstekende vertolking van het bekende duo uit de opera Martha van Flotow, terwijl hij met scène Valentin uit de Faust van Gounod, zoo'n stormachtig succes had, dat hij zich gedwongen gevoelde een gedeelte van dit stuk te herhalen. Een zanger te bezitten, als de heer Groenen, is voor eene vereeniging een groot voorrecht. Ook de heer Verhoeven kweet zich met «Lentelied® verdienstelijk van zijne taak, wat ook gezegd mag worden van het kwartetgezelschap «Zang en Vriend schap®, dat het fraaie «Jesu dulcis memo- riam van Kothe wat goed vertolkte. Aan het slot van deze korte beschou wing gevoelen wij ons gedwongen een woord van hulde te brengen aan den ijverigen directeur, den heer J. Sars en niet minder aan den pianist, den heer A. Hurkmans Lz., die koor en solisten uitmuntend accompagneerde. Voordracht avond. Zooals eene advertentie in ons vorig nummer aankondigde zal de heer Schou ten uit Weesp, een voordracht-avond geven voor de leden van 't Departement «Langstraat® van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, in het hotel Verwiel, welke avond ook toegankelijk is voor niet-leden a f 0.50 De persbeoordeelingen, die we van derf heer Joh. Schouten lazen, zijn gun stig- We willen er iets aan ontleenen. Alkmaarsche Courant, 18 Nov. '08. Zij, die gewoon zijn, hun eischen, wat hooger te stellen, en eens iets anders willen hooren dan de alledaagsche stuk jes®, zijn zeker niet onvoldaan huiswaarts gekeerd. Hoe wist de heer S de verschillende personen in >Brand in de Jonge Jan® te typeeren. Wat gaf dat langzaam uitstervende »'t Staat er Krijn® in het gedicht »Het Lichtje voor het raam® veel te denken En dan die kinderlijke weemoed, dat onbegrepen verlangen in Jantje's >Ik wil Boem, Boem®, zoo week teeder uit gesproken. 't Bewees ons, dat de heer S. macht heeft over zijn stem, dat hij het gezegde doorvoelt en doorleeft en het innerlijke van den mensch weet te raken. Het belooft dus wei een mooie avond. Ook met zijn humoristische voordrachten oogstte bij een welver diend applaus. W. G V. De totaal-indruk die wij gisteren-avond van de groote winter uitvoering der Waalwijksche Gymnastiek-vereeniging hebben medegenomen, was uitstekend. Alles wees op voortdurende oefening, met veel ambitie, uitstekende leiding en de tucht, de zekerheid, de zelfbewust heid, die den stempel op alles drukte, deed aangenaam aan en gaf een hoogen dunk van de opvatting der W.G.V.ers, welke vereeniging wij, naar onze be scheiden meering zelden in zoo'n goeden doen hebben gezien. Men neemt hier de beoefening der gymnastiek wel serieus op. Was de zaal vrij goed bezet, wij bejammeren het dat nog niet meerderen van hunne belangstelling in deze sport bij uitnemendheid deden blijken. Het programma bevatte een 9 tal nummers, waarvan ons het bekroonde nummer te Venlo, nl. vrije oefeningen 't allerbest kon bevallen, 't Was een keurig geheel, alles zuiver en juist en de voor- werkier verdient eene afzonderlijke ver meld ng. Ook aan barren en ringen liet men goed werk zien, terwijl staafoefenin gen en groepen met lof genoemd mogen worden. Wij gelooven dat ieder aanwezige ge noten zal hebben en de kranige W.G.V. wenschen wij gaarne in de toekomst de zelfde opvatting, denzelfden lust tot oe fenen toe, in 't belang harer leden en tot voldoening van de velen, die er belang in stellen. Hier volge nog een meer gedetailleerd overzicht der gegeven nummers, ons verstrekt door een der turners. De opmarsch was kort, maar mooi, en vooral verrassend door zijne oplossing in cirkelgroep. Het paard schijnt een lastig werktuig, slechts enkele kranige turners maakten het voltigeeren vrij. Toch voldeed het geheel goed. De vrije oefeningen werden krachtig en correct verwerkt. Het nummer «Barren® was een waar succes. Bij de oefeningen aan de ringen trof ons een zeer gedurfden draai om de breedteas met vrijen neer sprong. Na de pauze kwam het rek aan de beurt. De schooloefening hieraan ver werkt was vrij zwaar en werd gevolgd door overwenden en flanken. Dat vereischt moed en behendigheid. De staafoefenin- gen, die prachtig voldeden, vroegen veel rapheid door het onophoudelijk in- en uitwinden der staaf. De groepen wekten een daverend applaus. Nog een korte afmarsch en de pret was weer genoten. Wij hopen, dat de W. G. V. nog lange jaren op den ingeslagen weg moge volharden en nog menigmaal ons moge vergasten op hare uitvoeringen. Ter gelegenheid van bovenstaande uitvoering had nog een droe vigongeval plaats. Zekere v. B. gymnast, had bij het werken in de ringen het ongeluk zijn sleutelbeen te brekenhet jong- mensch eindigde gewoon z'n oefening gino- kalm op zijn plaats staan en eerst in de pauze beklaagde hij zich bij den leider over verschrikkelijke pijn. Deze achtte direct de hulp van een ge neesheer noodig. Dr. Jan van Gils con stateerde breuk van het sleutelbeen en verbond hem. Dit is 't eerste ongeval dat de gymna stiek in onze gemeente heeft aan elke sport blijft, zooals bij alles, eenig gevaar verbonden. W. G. V. Van officieele zijde vernemen wij, dat de Waalwijksche Gym. Ver. te begin nen met Zondag 28 Nov. a.s. het open luchtspel zal gaan beoefenen, eD wel in de eerste plaats het in onze streken on bekende korfbalspel, daartoe in de ge legenheid gesteld door den heer Aug. van Baal, die aan genoemde ver. tot het voorjaar zijn prachtig gelegen weiland tegenover het station beschikbaar heeft gesteld en dus opnieuw zijne bekende welwillendheid getoond heeft- Wij juichen ten zeerste deze mildheid toe en wenschen tevens de Waalwijksche Gym. Ver. geluk, die blijk geeft dat het haar ernst is met de bevordering der lichaamsoefening. Door hare vereeniging van gymnastiek en spel stelt zij zich aan de spits op het gebied der bevor dering van het lichamelijke welzijn. St. Cecilia. Het St. Cecilia-feest is door de zang koren der beide parochiekerken, 1.1. Maandag op de gebruikelijke wijze met gezellig samenzijn en een goed diner, doorgebracht. Algemeen was men zeer voldaan. „Waalwijk Vooruit". Zondag had op het sportterrein te te Waalwijk de aangekondigde voet balwedstrijd «W.V. II* en «Excelsior II® (Tilburg) plaatswelke door W.V. met 43 gewonnen werd. A. s- Zondag, concentreert zich aller belangstelling op den competitie wedstrijd W.V.I en B.V.C. ('s Bosch) die op het terrein alhier zal gespeeld worden. Door het gelijk spel van Sparta (Berg) tegen Vriendenschaar (Tiel) en de over winning van W,V. op Willem II zijn de kansen op het kampioenschap weer iets gestegen. Mocht het W.V. gelukken a.s. Zon dag de B.V.C. te kloppen, dan is alle kans nog niet verkeken, doch lijden zij de nederlaag, dan is het kampioenschap I dit seizoen onherroepelijk verloren. „Excelsior". De Voetbalclub «Excelsior® die Zon dag j.l. een match gespeeld heeft tegen «Olympia®, heeft deze geklopt met 10. T. A. V. E fl. A. s. Zaterdag 27 November zal de operette-vereeniging T. A. V. E- N- U 12Vj jaar bestaan. Deze dag zal zeer zeker niet onopgemerkt voor de leden voorbijgaan. Zeehond. Gisteren werd aan het Drongelsche veer een zeehond gezien. Een Jubileum Verleden week herdacht de algemeen bekende, krasse, oude man Louis Hons bergen, den dag, waarop hij gedurende 25 jaren in het Oude Mannenhuis van 't Liefdegesticht alhier vertoefde. Voor zeker een zeldzaam jubileum en aan blijken van belangstelling ontbrak het hem dan ook niet. «Katrijn*. De alom bekende Hollandsche Herders hond «Katrijn», eigenaar de heer Nic. Nieuwenhuijzen te Bosch, heeft Zondag 21 November op de eendaagscbe ten toonstelling te Utrecht wederom getoond, dat zij nog steeds de eere plaats inneemt onder het zoo populaire ras. Onder groote concurrentie van circa 30 exem plaren behaalde zij den eersten prijs opïnklasse en den eersten prijs jeugd- klasse, benevens 3 speciale eereprijzen. Katrijn heeft thans op den leeftijd van 15 maanden reeds 20 eerste prijzen be haald onder 3 verschillende keurmeesters Aanbestedingen. Op Woensdag 15 December, te lOVa ure, zal aan het gebouw van het Provin ciaal Bestuur te 's Bosch worden aan besteed Het onderhoud van de werken van den Baardwijkschen Overlaat en van eenige werken behoorende tot het in aameg zijnde afwateringskanaal van 's Hertogenbosch naar Drongelen van 1 Jan. 1910 tot en met 31 Dec. 1910. Raming: le perc. f1300, 2e perc. f 1200. Een treurige ondervinding voorwaar moge dit voor hem en velen een les zijn, om zich tegen de betrekkelijk kleine kosten toch tegen brand te ver zekeren. Nog kunnen we melden, dat voor een bedrag van ruim f 500 aan papier en specie is verbrand en wat nog spijtiger is, is dat van de bankbiljetten de nom- mers onbekend zijn. De schade aan huis en inboedel van J. M. bedraagt ruim f 4000. Het huis was verzekerd voor f 2500. NIEUWKUIK. Bij den Zondig alhier gehouden wedstrijd in comische solo scènes in het café van den heer G. de Jong werden de prijzen toegekend als volgt le prijs, met //Feest op 't dorp", aan den heer Sweere te Zevenbergen. 2e prijs, met „Liefde en Huwelijk", aan den heer Slenders te Eindhoven 8e prijs, met „de Uithar.gbordenschilder" aan den heer Aarts te Zevenbergen Tweede 3e prijs, met „De bedroefde reernut", aan den heer Kamerman te Dord recht 5e prijs, met „En daorom Jaoueke", aan den heer Van den Heuvel te Geitel. Naar de nieuwe regeling zijn de uren van openstelling van het hulp-postkantoor alhier voortaan als volgtOp Zon- en Feest dagen des v.m. van 89 ure en op werk dagen des v.m. van 89, van II12 en des n.m. van 47 ure. Het aantal leerlingen dat zich heeit aangemeld voor den cursus 1909/1910 van het herhalingsonderwijs bedraagt 12. Hoewel niet groot, is de deelname dus toch wat beter dan vorige jaren. VLIJMEN, 24 November 1909. Als het handboogschuttersgezelschip „Buiten Ver wachting" een feestavond organiseert, kan men er op aan, dat hij slaagt, 't Verwon derde ons dan ook Zondagavond niet in het minst de zaal van den heer M. vau Wor- dragen reeds dicht bezet te vinden bij ons binnenkomen zoodat. het moeilijk viel nog een bescheiden plaatsje te kunnen veroveren. Een talrijk publiek wilde ook dezen avond genieten van hetgeen „Buiten Verwachting" zon opdisscbeu. De hoofdschotel was eene tooneelvoorstelling te geven door het too- ueelgezelschap „Peperetti en Co", welk ge zelschap 't is bij vorige gelegenheden telkens gebleken, ware kunst voor het voetlicht weet te brengen. Ook voor de uitvoering van Zondagavond verdienen de rederijkers allen zonder onderscheid zeer veol lofdat hun spel in den smaak viel bewees de spanning, waarmede het door het aandachtig publiek werd gevolgd, het handgeklap, dat bij het vallen van het gordijn den bijval van het gehoor te kennen gaf. Kunst op het tooueel schenkt steeds genot, hetzij dat ze tot woede prikkelt, tot tranen roert of tot vroolijkheid stemt. Maar in de laatste gemoedsstemming smaakte men toch het inee9te genoegen, men is immers voor de lol uit en daarom geloof ik, zonder aan het spel der andere en uitgaven. Bij de besprekingen werd door den heer Bogaerts de weuschelijkheid be toogd van de invoering eener matige progrea- sie en eigen aangifte bij de heffing vau den hoofdelijken omslag, welke aangelegenheid in een volgende vergadering een punt van over weging zal uitmaken. Tevens werden door hem vergelijkingen gemaakt tusschen de kosten van de gasfabriek en de gasprijzen alhier met die op andere plaatsen volgens door hem ter tafel gebrachte becijferingen zijn deze in Den Bosch aanmerkelijk hooger dan elders. Ook werd door hem, onder be strijding van den door den heer Foppele uitgesproken wenich, om bij voorkeur in woners van Den Boseh als arbeiders bij de gasfabriek aan tc stellen, er op aangedron gen, dat die aanstellingen voortaan niet meer alleen van den directeur dier fabriek, maar van B. en W. zullen uitgaan. Omtreni deze aangelegenheden werdeu onderzoek en over weging toegezegd. De heer Vermeulen, die aandrong op de indiening door B. en W. van het door heu in 1901 toegezegde algemeene uitbreidings plan der gemeente, met het oog op de be hoefte aan arbeiderswoningen alhier, ontving de verzekering, dat zoodanig plan de volle aandacht van B. en W. heeft. Aan den wensch van de commissie van rapporteurs om de kostbare goud-lederen behangsels in de wethouders- en oude trouwkamer ten stadhuize door deskundigen te doen herstellen, zal worden gevolg ge geven. BOXTEL. Dc zeereerw. heer pastoor F. Eras van de parochie van het II. Hart (Breukelen) heeft welwillend het bescherm heerschap ranvaard over Boxtel s Harmonie. Voorwaar een aangename tijding voor ge noemde Harmonie. Voor de gemeenteraadsverkiezing (vaca ture de heeren L. A. Spiering* en II. G. van Leeuwen) zijn gisteren officieel endidaat gesteld de heeren H. M. van Elk, J. Eisers A. A. J. van Gastel, W. van Krieken, H. van Nicuwkuijk, J. F. van Oerle, J. Phaf en dr. K. E. L. Wösten. HILV AREN BEEK. Door de in den lande sporadisch voorkomende kinderverlam ming is ook in deze gemeente een kind aangetast. Een ruim 12-jarig bijzonder zwaar gebouwd overigens uiterst gezond zoontje van den heer P. de Laat is sedert 13 weken het gebruik zijner beenen ontzegd. Tot heden is er weinig beterschap te be speuren vandaar dat de ouders besloten zijn opname te verzoeken in het gasthuis te Utrecht. BESOIJEN. Maandag j.l. vierde het R. K. Zangkoor alhier zijn jaarlijksch patronesfeest. Was dit andere jaren een dag van gewicht, die reeds lang tc voren werd bespoken, dezen keer nochtans bestond er alle reden dezen dag meer plechtigheid te zetten en een meer lcestelijk aanzien te geven. Vooreerst hadden de Heeren Zangers de eer voor den eersten keer dit Ceciliafeest geloof ik, zonder aan Het spel der anaere y i. u an tooneelspelers .enigen afbreuk te willen doen. in het bij.ijn van un.nieuwen BAARDWIJK. Zondag j.l. herdacht de heer Vissers, organist in de R. K. kerk alhier deu dag dat hij voor veertig jaren die betrekking aanvaardde. Bij monde van den voorzitter werd hem door het zangkoor een prachtig geschenk aangeboden bestaande in het beeld van de H. Cecilia, hetgeen de jubilaris zichtbaar aangedaan in ontvangst nam. Nog talrijke geschenken, waaronder van de Eerw. heeren pastoor en kapelaan, werden den jubilaris vereerd, die, zooals hij in zijn antwoord aan den voorzitter zei, hoopte nog lange jaren met het zangkoor mee te werken, hetgeen wij hem van harte toewenschen. Den jubilaris ook onze geluk wenschen. Door onbekende oorzaak brak Zondagmorgen omstreeks half zes brand uit bij den landbouwer J. M. alhier. Daar er in 't geheel geen alarm was gehoord, waren slechts weinigen >op de plaats des onheils, zoodat dit pand en het belen dende huis, toebehoorende aan J. H. tegen den grond lagen, zonder dat de meesten het wisten. Geheel de inboedel van J. M., waarbij 3 koeien en 3 zware varkens gingen in de vlammen op, waarvan niets was ver zekerd. Het huis was slechts laag ge assureerd. Van H., waarvan niets de schade dekte, werd met bovenmen- schelijke inspanning eene koe gered door een zijraam, door den machinist P. Buijzer, die verder zich meermalen zeer behulpzaam toonde- Hulde den kranigen kerel. Herwijnen was jammer genoeg niet geassureerd, de man was beroofd van alles. Op initiatief van ds. Louwe Koning, is met volkomen goedkeuring van den Edelachtb. heer Burgemeester en den ZeerEerw. heer Pastoor eene collecte georganiseerd in Baardwijk voor dit hulpbehoevende gezin, welke collecte een goed resultaat had. Ook zal in de aan- gren zende gemeenten die collecte worden uitgestrekt. Mogen velen een offertje bijdragen voor deze zwar beproefde mens chen. te mogen zeggen, dat de heer J. de Kroou wel de held van den avond is geweest. Hij wist toch als Willem de bediende met zijn onverbeterlijk dronkenmaustype vroolijkheid onder het pub'.iek te brengen. Als Sje.fke z n zucht'tot pimpelen bot vierde, proestte het gehoor het vaak uit. Na elk bedrijf en onder de pauze vergastten ons de heeren de Haan, Litjes, Stefarius en Zandbergen onder leiding van eerstgenoemde op heerlijke muziek en mede werd de zang op het too- neel door genoemde heeren zeer verdienste lijk begeleid. Vooral de heer Zandbergen verdient een extra pluimpje voor zijne keu rige vioolsolo's. Zoo is dan de avond van 11. Zondag door de samenwerking van velen een ware feestavond geworden voor een groot deel van het Vlijmensch publiek en verdiend is alleszins de dank, door eenige sprekers dien avond aan „Buiten Verwachting", „Peperetti en Co® en de heeren musici ge bracht. In dien dank deelde niet het minst de heer Malland, regisseur van het toeneelge- zelschap, die aan de voorbereiding van deze tooneeluitvoering zeker handen vol werk heeft gehad, zich met volle toewijding aan de taak heeft gegeven en het moet gezegd het succes van dan avond voor een niet geriug deel bewerkt heeft. Een perzik, zooals „B. V." ons Zondagavond heeft geboden, smaakt naar meer en wij stemmen in met den wensch v«n haren eere-voorzitter den heer H. v. d. Ven, dat de handboogschut terij „Buiten Verwachting" ons dezen winter nog meermalen op een dergelijken avond zal vergasten. Maar dan als het kan de avond niet lang gemaakt. Een zitje toch van 7 uur tot 'a nachts half twee Je mocht het opstaan eens vergeten. Maandag en Dinsdag heeft de schuts St. Barbara in het café van den heer J. Honnef met dezelfde plechtigheden en vreugd- betoon als de vorigs week hare zusterver- eeniging St. Catherine hare jaarlijksche teer- dagen gevierd. Het plan tot stichting van een pa tronaatsgebouw schijnt weldra tot uitvoering te zullen komen. Wij hoorden vertellen, dat pachters van den grond, waarop het gebouw zal verrijzen achter het klooster der Eerw. Fraters reeds de hunr is opgezegd. 's-HERTOGEN BOSCH. 22 November. De gemeenteraad heeft in twee vergaderin gen de gemeentebegrooting voor het jaar 1910 met enkele kleine wijzigingen conform de voordracht van B. en W. vastgesteld op een bedrag van f 1,003,803,30 in inkomsten president te vieren. Op de tweede plaats herdachten de koriiten het zeldzame feit, dat een hunner medeleden J. v. d. Houdt vóór 50 jaren als lid van het Zangkoor werd aangenomen. Aan blijken van oelang- slelling mocht het den gouden jubilaris op dezen dag natuurlijk niet ontoreken. Aan den welvoorzienen feestdisch gezeten, waar van het Hotel Brokken alle eer had, bracht vooreerst de ZeerEerw. Heer Pastoor ook namens het zangkoor een toast uit op den jubilaris waarbij ZEerw. hem een paosend en nuttig cadeau offreerde. Werd hij door den ZeerEerw. Heer Pastoor als R. K. Zanger en korist gehuldigd voor zijne lang durige diensten aan Gods huis bewezen de Edelachtb. Heer Burgemeester bracht hem daarna hulde als burger voor zijne trouwe plichtsbetrachting. Ook de W elEd. Heer Broeders moest zijne volle adhawie betuigen aan de welgemeende blijken van belangstel ling welke de jubilaris heden mocht onder vinden. Nog meerdere sprekers gaven blijk van hunne rhetorische talenten en brachten hulde aan den onverdroten ijver van den verdienstvollen directeur de lie r C v. Helvoirt, aan den secretaris, den pennningin. en den organist kortom het feestmaal werd in ds gezelligste stemming genuttigd. Na afloop daarvan bleven de Heeren Zangers nog lang gezellig bijeeu en werd de verdere avond onder zong en spel genoegehjk gesleten. En toen het uur van schelden aanbrak en de ZeerEerw. Heer Pastoor de zangers met een hartelijk woord voor den genoege- lijken avond had bedankt, kon iedereen met den ZEerw. spreker getuigen dal men ten zeerste over dit Cecilia-feest voldaan was. Maandag 1.1. vertrokken van hier het laatste gedeelte werklieden met hunne ge zinnen der schoenfabriek Dekker Co. die overgeplaatst is naar Amersfoort. Vorige week waren reeds in 8 waggons de ver schillende inboedels vooruit gegaau. In het geheel zijn met deze fabriek circa 75 rncn- achen vertrokken. Een groot gedeelte woonde echter in Sprang en Waalwijk zoodat het verlies aan inwouers voor deze gemeeute niet zoo heel groot is. Dat het hun in hunne nieuwe woonplaats welga. VRIJHOEVEN-CAPPEL 24 Nov. 1909. Naar wc vernemen is de uitvoering, te ge ven door het fanfare Corps „Sirena" vast gesteld op 8 Dec. in de zaal van L. v. Dongen te Capelle. RAAMSDONK(DORP) 23 Nov. Met in gang van 22 Nov. 11. is de intercommunale Zniden

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 5