HHÏÏWS UIT HEÏÏ5DEH. Gemengd Nieuws Reclame. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Rechtszaken. H andelsbericht en telefoon alhier opengesteld voor het inter nationaal verkeer met België. Voor handel- drijvenden is dit een groot gemak. BUSSEN, 22 Nov. 1909. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. G. van Luxemburg Geagreëerde bij de belastingen te Vlodrop (station) is thans, met ingang van 1 Decem ber a.s. benoemd in gelijke betrekking te Roermond (B. G.) DOEVEREN. Door den WelEerw. heer G. Lans Jr. candidaat te Honten is het beroep naar alhier aangenomen. GORINCHEM. Zondagavond tusscbeu 8 en 10 nur, toen de bewoners afwezig waren, is bij mej. de wed. 't Hooft in de Haarstraat alhier een brutale diefstal met braak gepleegd. Toen de bewoonster on geveer 10 uur thuis kwam vond ze de deur open, die met een valschen sleutel was open gemaakt zij begaf zich dadelijk door bet voorhuis naar de achterkamer, waar de brandkast stonu, die eveneens met een valschen sleutel was geopend, terwijl ook kasten en kastjes eenzelfde lot hadden ondergaan. De dief of dieven hebben blijk baar op hun gemak hun werk verricht, daar zelfs alle doosjes zijn onderzocht of leegge schud. Zelfs het bed van een der kostgan gers was uit het ledikant geworpen om te zien of daaronder ook iets van hun gading te vinden was. Daar geen lichten eijn aangestoken, is er vermoedelijk met electrische zaklantaarns gewerkt. Aan geldswaardig papier, kostbaar heden en goud en zilver is voor ongeveer f 3500 gestolen. Geen spooi hebben de dieven achtergelaten. De politie stelt een ijverig onderzoek in. De bestolene was niet tegen inbraak en diefstal verzekerd. DONGEN 23 Nov. 1909. Baldadigheid. Zondagavond hebben eenige belhamels op den Heuvel, alhier hun rolletje eens laten afloopen. Op een paar plaatsen, Timmermans en Haarboech, werden de ruiten verbrijzeld, terwijl bij een zekeren Sprangers de poort werd vernield. De politie is van eeD en ander in kennis gesteld en wij hopen, dat het haar gelukken mag de laffe daders hun verdiende straf te bezorgen. Biljar Iconcours, Aanstaanden Dinsdag wordt het biljartconcours bij den heer Bern. Mols in Achterbergen gesloten, terwijl even tueele kamping zal plaats hebben op WoeDs- dag 1 Dec. '09. De stand der ponten is op het moment als volgt1ste prijs (zilveren horloge) 22 punten in 10 stooten2de prijs (deraie-saison) reeds eenige malen 1 7 punten 8de prijs (fantaisie-vest) reeds eenige malen 15 punten. Onze Vrije Uren. Zondag 28 Nov., des avonds 6 uur precies zal de tooneel- vereeniging *Onze Vrije Uren* de eerste groote winteruitvoering geven met vereerend» medewerking van de Harmonie ^Aurora* in de zaal van den hear P. Vloeimans. Opgevoerd zullen wordeü ^Zoo werd hy lijk* Taoneelspel in 7 bedrijven, en *Pakavas trouwt* Blijspel in 1 bedrijf. Heeren leden der vereeniging vrij entrés. Niet-letlen d 15 cent. 's Namiddags half twee uitvoering voor dames. Feest- en Propagandavergadering Zondag 21 Nov. 1.1. hield de R.K. Vakver- eeniging van lederbewerkers alhier de eerste groote jaarvergadering gehouden in haar gewoon lokaal Concordia". In de Hoogmis in de Parochie-kerk van den H Jozef, w aarin alle leden tegenwoordig waren, hield de geestelijke adviseur de WelEerw. Heer Soffers eene feestrede. In een boeiende en bevattelijke rede zette de gevierde redenaar de plichten der leden als katholieke werklieden uit een Hij wees er den leden uitdrukkelijk op, dat van de vervulling dier plichten het welslagen van de Vakorganisatie afhing. Al het werken der vereeniging zou niets baten, als de leden niet zorg den, door stipte vervulling hunner plich ten bij patroons en autoriteiten in goed aanzien te komen. Des avonds trad de heer F. Foppele uit 's Hertogenbosch op en hield een lezing over de noodzakelijkheid van vakorganisatie. Hij behandelde de vraag Hoe is de economische toestand der werklieden Als antwoord hierop wees hij op den zedelijken, geestelijken en stoffelijken toestand van den werkman en zette dui delijk uiteen wat er ook door hem zelf gedaan kan worden en gedaan moet worden om zich zoowel stoffelijk als geestelijk te verheffen. Hij wees op het verderfelijk streven van socialisten en anarchisten, waarschuwde voor den werk lieden voor hunne verleidelijke, zoet klinkende woorden en spoorde hen aan om zooveel mogelijk Propaganda te maken voor de R. K Vakver eeniging In de R. K. Vakverecniging ligt de kracht der werkliedenin de R. K. Vakver. vinden zij het middel om zich zedelijk en stoffelijk te verheffen. In gloedvolle woorden betoogde hij verder, dat het doel van de R. K. Vak- vereeniging niet was te strijden. Neen, lotsverbetering is de leuze, maar lots verbetering verkregen door trouwe plichtsvervulling in de eer.«te plaatsen verder door op ordelijke, vredelievende wijze te trachten de mistanden te ver beteren. Na deze leerzame, pittige rede daverde de zaal van de stormachtige bijvalsbe- tuigingen, welke den geëerden spreker te beurt vielen. Er scheen geen einde te komen aan het handgeklap, toen de geestelijke adviseur en de voorzitter den heer Foppele in goedgekozen woorden dankten voor de leerrijke rede heden gehouden. Zij hoopten, dat het uitge strooide zaad in vruchtbare aarde ge vallen was en welig zou groeien, m a. w. dat elk lid van de R- K. Vakorg. voor taan propagandist zou zijn. ■-JU»—J Een Gemeenteraadslid door de Abdijsiroop genezen. De Edelachtbare Heer A. W. Rooyakkers, oud 61 jaar, lid ran deu Gemeenteraad van Meyel (L.) verklaaide ons het volgende Maanden lang leed ik aan een long- en borstaandoening, gepaard gaande met vrees lijke hoestvlagen, die mij veel pijn veroor zaakten. De slijm zat mij munrrast op de borst en niettegenstaande ik allerlei genees middelen gebruikte, kwam dezelve niet los. Nacht noch dag liet de hoest mij met rust. Ik was soms zoo beklemd op de borst, dat ik geen adem kon halen, 's Nachts kon ik geen oog toedoen vanwege het hevige hoesten, de kriebelingen in de keel en het hijgen van de borst. Ik was daardoor 's morgens altijd uitermate vermoeid. Door het vele lezen van dankbetuigingen van menschen, die door de Abdijsiroop genezen waren, ging ook ik tot het gebruik van dat geneesmiddel over en toen ik deze twee dagen gebruikt had, kwam de slijm gemakkelijk en zonder pijn los, terwijl mij dat vroeger veel pijn ver- oorzcakte. Nadat ik die flacon Abdijsiroop had opgebruikt, was ook ik van mijn kwaal verlost en volkomen genezen. Volgaarne geef ik toestemming mijne verklaring te publi- ceeren.* De Abdijsiroop kost per flacon van 230 gram f 1, van 550 gram f2, van 1000 gram f 3,50. Centraal-DepotL. I. Akker, Van Alke madestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende wederver- koopers, alle drogisten en de meest apothekers. Kaatsheuvel, 23 Nov. 1909. Daar de WelEerw. Heer De Wijs, kapelaan te Waalwijk, zich bereid heeft verklaard om eerdaags voor de meisjes der R. K. Organisatie een lezing t£ komen houden, achten wij het niet on dienstig haar reeds nu aan te sporen trouw die vergadering te bezoeken. Waar Waalwijk met zijn Meisjes-vereeniging zoo flink is voorgegaan, daar is het, dunkt ons een dure plicht onzer meisjes zich ook sterk te maken in een flinke vereeniging. Het ledental op dit oogen- blik is nog niet, wat het zijn moest. Neemt een voorbeeld aan de R K Vak- vereeniging, blijft niet terug voor laffe vrees de instelling der Kerk za zegevieren. Dat U dit een aansporing zij toe te treden. Diefstal. Tot onze verwondering lazen we in dit blad van 1.1. Zondag, dat er bij de Kinderen A. S. een som van circa f 100 zou ontvreemd zijn. Wie laat zoo maar 100 pop in de winkellade liggen De waarheid is circa f 31/* Naar we vernemen is de verdachte M. P. naar 's Bosch over gebracht. Braad. Bij L. brak dezer dagen een begin van brand uit. Ofschoon spoedige hulp een formeele brand voorkwam, is er toch nog al wat huisraad beschadigd. Treurig. Het zoontje van R. had het ongeluk van een ladder te vallen en beide beenen te breken. Wel treurig 1 „Ceellla." Onze beide R. K. Zangkoren hebben 1.1 Maandag en Dinsdag hun jaarfeest gevierd en alzoo de lange reeks teer- dagen geopend welke gedurende de wintermaanden door een massa alhier bestaande gezelschappen worden gehou den. De zangers waren bijna allen smor- gens in de kerk, om daarna in hunne respectieve vereenigingslocalen bijeen te komen. Genoegelijke uren werden door gebracht, en verschillende zaken, hun ambt betreffende, besproken. Dat zan gers goede magen hebben bleek duidelijk snamm. aan de welvoorziene tafel, waar aan ook de Eerw. Heeren Geestelijken benevens de Heeren Kerkmeesters mee aanzaten. Tot laat in den avond bleef men bijeen en werd doorgebracht met zang en voordracht. „Suisse." Als zoodanig is in de parochiekerk in den Berkdijk aangesteld Antoon van Moergestel. Zeker een uitstekende maat regel, om de orde en eerbied in Gods Huis te handhaven, waartegen door som migen echter nog wel eens wordt mis daan. 1909. ÏIEUSDEN, 23 Nov. Weer tereebt. Als aanvulling op het bericht van j.l. Zaterdag, betreffende het vermiste rund van den veehouder N., dient, dat deze er met veel moeite en na een boel tegen stribbelen in geslaagd is zijn beestje terug te krijgen, dat reeds bij een ander gestald was. Te vreezen blijft echter, dat deze laatste nu de dupe blijft, want de waard is geheel ontruimd en op 't oogenblik ontbreken alle gegevens. De koe moet dus zijn weggeloopen of....? Herhaiiagsonderwijs. Tot aanmoediging van getrouw bezoek en om de jeugd te prikkelen tot ijver hield Vrijdag j.l. de Eerw. Heer Pastoor in de R. K. School een prijsultdeeling voor diegenen, die zich in 't afgeloopen cursus-jaar hadden onderscheiden, wel is waar op kleine schaal, maar toch ter vermelding waard, te meer omdat daaruit spreekt de loffelijke ijver van R. K. zijde om het herhalingsonderwijs te bevorderen. Een eersteling. Op de scheepstimmerwerfRijn en Maas van de Heeren Alta en de Haan zal behoudens onvoorziene omstandig heden a s. Zaterdag het eerste schip, zijnde een motorboot, van stapel loopen. Met den aanvang van een tweede schip is reeds een aanvang gemaakt. Litvoeringen. a.s. Donderdag zullen de ingezetenen naar hartelust kunnen profiteeren. De Nederlandsche tooneelisten onder directie van dhr. Joh. Bakker geven een buiten gewone voorstelling- Opgevoerd zal wor den »De schipbreukelingen of de kin deren van de visschersweduwe* gevolgd door een kluchtspel. Dit zal plaats hebben in het Hotelhet wapen van Amsterdam. Wie meer van muziek houdt, kan gaan naar Concordia of naar het café Cen trale, waar respectievelijk concerten zullen worden aangeboden door de fanfare Wilhelmina uit Veen (directeur de heer Spiro) en de Herptsche Harmonie (direc teur de heer Kerkhofs)- Zeker is het, dat men overal voldaan zal wederkeeren, daar alle drie de gezelschappen als prima bekend staan. St. Ceellla. Maandag was het een feestdag voor het zangkoor der R. K. Kerk, de z.g. Teerdag. Nadat de dag 's morgens ker kelijk gevierd was, begaf men zich tegen den middag naar de Koornbeurs, waar men zich later aan een keurig diDer, zooals men dat in genoemd koffiehuis van ouds gewend is, danig vergastte. Dat het niet aan gezelligheid ontbrak, laat zich begrijpen. Wel aardig. De jongeheeren v. Adie begin Oc tober een begin van brand ontdekten bij mej. v. d. H. en door onverwijld waarschuwing erger voorkwamen, ont vingen Maandag door middel van den agent der Tielsche Brandwaarborg Mij. een klinkend bewijs van erkentelijkheid, dat zij die Maatschappij zoodoende voor grootere geldelijke offers gevrijwaard hadden. De Trappisten te Tilburg. Naar aan »De Tijd* wordt geschreven, zijn de moeilijkheden, waarvan indeitijd te dezer plaatse melding is gemaakt, tot een op lossing gekomen, vooral dank zij de be moeiingen van den Franschen abt Dom Chautard, bijgestaan door den prior van Chernay, Dubuisson, thans voorloopig overste van Koningshoeve. De crediteuren hebben er in toege stemd de schuld niet op te eischen, maar zich rente en kapitaal te laten uitbetalen uit de winst, welke, naar men hoopt, de brouwerij met het landbouw bedrijf jaarlijks zal opleveren. Zaterdag 13 dezer heeft de afgetreden abt, die zich volkomen aan Rome on derworpen heeft en geseculariseerd is, alle goederen die op zijn naam stonden, overgedragen aan eene naami. vennoot schap, welke de bovengemelde ver plichtingen jegens de schuldeischers op zich heeft genomen. Gedurende de vorige week zijn dagelijks de Trappisten uit de verschillende huizen, waarin zij tijdelijk een onderkomen hadden ge vonden, teruggekeerd, zoodat er zich op het oogenblik zes en zestig te Tilburg en een en twintig in de van »Konings- hoeve* afhankelijke priorei van Zundert bevinden. Treurig ongeluk. Gistermorgen had, naar de Tel. meldt, bij de Engelenbrug, tusschen Sassenheim en Lisse, een treurig ongeluk plaats. Zooals dagelijks gingen eenige kin deren van 't gesticht »Vincentius«, een inrichting voor verwaarloosde kinderen, onder geleide naar school. Terwijl een tram uit de richting Sas senheim naderde, was tegelijk een paard en rijtuig in de nabijheid. Door 't stei geren van het paard vlogen de kinderen verschrikt uit elkaar en kwamen niet minder dan zeven van hen tusschen de rails terecht. Ondanks het plotseling remmen van den machinist, kon niet worden vooikomen, dat twee der kin deren werden gegrepen en deerlijk ver minkt. Het eene werd de beide beenen afgereden en ook het andere werd ernstig in- en uitwendig gekneusd. Hun toestand is zorgwekkend. Gruwelijke moord. Over den gruwe- ijken moord in het Posensche dorpje Boguslawiec wordt nog het volgende ge meld In het dorp bleef het Vrijdagochtend doodsch en stil op een hoeve, die het gezin van den landbouwer Waschilewski bewoonde. Een buurman ging op het erf kijken en deed de deur open- Toen hij de deur van de huiskamer opende, zag hij overal bloedplassen en lijken en ook een bijl, waarmede het; misdrijf blijkbaar gepleegd was. De wachtmeester van de gendarmerie werd ijlings gehaald en nu ontdekte men dat in het geheel acht menschen vemoord waren de man, de vrouw, de vader van de vrouw de en vijf kinderen. Zaterdag ontbood de justitie ijlings twee politiehonden met een speur der uit Graudenz. De eene politiehond, werd vastgehouden de andere liep dadelijk het veld in, maar verloor het spoor weer, daar het veld pas was omgeploegd. Bij een ploeg met welken een van de twee broeders Soltysiak, zwagers van den ver moorden boer, gewerkt had, vond dehond het spoor terug en daarna liep hij op een van de Soltysiaks toe. De andere Sol tysiak was in de naburige stad Pleschen. Beiden zijn als de vermoedelijke moor denaar van hun eigen vader, hun zwager hun zuster en vijf neefjes en nichtjes in hechtenis genomen. Men had dadelijk gemeend, dat de moordenaars goede bekenden waren ge weest, omdat geen van de buren den bandrekel had hooren aanslaan. De twee broers Soltysiak hadden tegen hun vader en hun zwager een proces gevoerd en verloren. Uit wraak daarover hebben zij het geheele gezin in zijn slaap verrast en omgebracht. De kinderen die van 4 tot 14 jaar oud waren, moeten de boos wichten eerst met de bijl bewusteloos geslagen en hun daarna het hoofd afge houwen hebben. Een nieuwe smokkelaarstruc l We lezen in een der Duitsche bladen, dat de smokkelaars aan onze grenzen er weder iets nieuws op gevonden hebben de tol beambten te verschalken. Onder hun halsdoek dragen ze een varkensblaas met bloed gevuld. Wordt de smokkelaar aan gehouden, dan steekt hij zich een mes door den halsdoek, alsof hij zich wilde dooden. Tegelijk laat de schurk zich dan tegen den grond vallen. De beambten, die dit zien, haasten zich geneeskundige hulp of verband te halen en ze laten den in bloed badenden smokkelaar even alleen. De gewonde springt dan op en zet er de sokken in. Dat grapje zullen de heeren wel niet dikwijls uithalen 1 Poging tot doodslag. Te Vlissingen is door een 24-jarigen persoon Zaterdag avond een poging tot doodslag gedaan op een 22-jarige dienstbode, met wie hij vroeger verkeering had. Hij heeft het meisje met een mes verschillende steken toegebracht, waarvan een vrij diepe hals- wond toebracht De dader heeft bekend en is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Moord. Te Aalten is gisteravond een man een messteek toegebracht. De ge troffene was spoedig een lijk. De dader is gearresteerd. De justitie uit Zutphen stelt een onderzoek in. Overreden. Bij aankomst van de stoom tram van 8,05 werd gisteren te Ouddorp ten gevolge van eigen onvoorzichtigheid een jongen van ongeveer 14 jaren over reden. Beide beenen werden als het ware van het lichaam gescheiden. De toestand is hopeloos. Overstrooming. De gouverneur van Jamaica heeft het volgend verslag naar Londen geseind Hevige storm, buiten gewoon zware regen, aanmerkelijke scha de tengevolge van aardverschuiving en overstrooming, twintig dooden, geen reden om erger te vreezen. Verbrand. Een ontzettend ongeluk had einde der vorige week te Veldwe- selt bij Maastricht plaats. Een 81-jarige vrouw werd door hare kinderen geheel verkoold bij de kachel gevonden. Tijdens hunne afwezigheid schijnt het arme oudje te dicht bij de kachel te zijn gekomen, waardoor hare kleeren vlam hebben gevat. Dure huizen. Men schrijft uit Almkerk Klaagt men te Amsterdam, Rotterdam en overal elders over dure huizen en hooge huishuur, onze gemeente maakt daarop een groote uitzondering. Niet alleen dat de huishuur erg laag is, ook de prijzen der huizen zijn bespottelijk laag. Vorige week werd hier een huis verkocht met erf, tuin en boomgaard voor de kapitale som van f 30, zegge dertig gulden. Een vreeselijk duel. De New-York Herald* verhaalt van een vreeselijk duel dat dezer dagen in de Vereenigde Staten heeft plaats gehad. Twee broeders, Sylvester en Albert Owen zoons van een predikant, hadden den rijken planter Compton uitgedaagd omdat hij beleedigende woorden gespro ken had over hun zuster. Het duel zou een zoogenaamd driehok-duelzijn. Tegen over Compton die in elke hand een automatische revolver had, stonden de broers op 20 voet afstand, ieder met een pistool gewapend en op onderlin- gen afstand van 5 voet. Bij de eerste schoten die gewisseld werden, viel Syl vester licht gewond neer. Compton loste daarna een schot in de lucht en vroeg »Hebben jullie, kinderen, nu genoeg gehad Ik had Sylvester evengoed kun nen doodschieten als verwonden. »Dan zal ik weer mikken en raken,* riep Compton. Sylvester verbond zijti aim en het gevecht begon weer. De broeders begonnen nu te snelvuren op den ouden man. Op het geluid der scho ten kwam mevrouw Compton met haar dochtertje naar buiten loopen om tus- schenbeiden te komen. Zij vielen Comp ton om den hals en smeekten hem op te houden. In het volgende oogenblik zakten zij doodelijk getroffen in een en Compton, getroffen door een aantal kogels, viel dood neer op de lijken van vrouw en kind. De broers zijn in hechtenis genomen en verklaarden dat de vrouw en de dochter zoo snel in de gevaarlijke zone waren gekomen, dat zij geen tijd hadden op te houden met vuren. Aangehouden. Meermalen reeds deed het gerucht de rondte, dat Marijn Mol, beter bekend onder den bijnaam >den Tuffert* was aangehouden. Hedenmiddag ging het als een loopend vuurtje door het dorp »De Tufiert is aangehouden», Ditmaal is het aan de politie inderdaad gelukt hem aan te houden bij de Bel gische grens onder Schijf. Met hevig verzet ging de arrestatie gepaard. Zwaar geboeid werd hij hedenmiddag het dorp binnengeleid en in een der arrestantenlokalen onder het raadhuis voorloopig opgeborgen om van daaruit vervoerd te worden. Bij de arrestatie heeft de pslitiehond van brigadier Kroes uitsteekende diensten bewezen. Voor den Hoogen Raad werd heden behandeld het cassatieberoep van J- V., wagenmakersknecht te Cappelle (N. Br.) voor de rechtbank alhier en het hof te 's-Gravenhage veroordeeld tot 3 m. gevangenisstraf wegens diefstal van modellen van onderdeelen van rijtuigen en van een kruiwagen, alsmede diefstal van verschillende gereedschappen, te Bensdorp ten nadeele van een weduwe in wier wagenmakerszaak bekl. was werk zaam geweest. Bekl had zich in hoofd zaak er op beroepen, dat de in zijn kof fer bevonden voorwerpen, welke hij zou gestolen hebben, zijn eigendom waren. In verband hiermede ontwikkelde mr. K. J van Nieukerken, advocaat te 's-Gravenhage, een drietal cassatiemid delen. In de eerste plaats zou geen onderzoek zijn gedaan naar requirants verweer, dat verschillende gereedschap pen zijn eigendom waren en zou ten onrechte ziju verworpen requirants be roep op zijn eigendomsrecht op andere voorwerpen. Hierbij diende volgens pl. er rekening mede gehouden te worden, dat sommige modellen door requirant zelf waren vervaardigd en dat hij in elk geval eenige voorwerpen door mis verstand in zijn bezit had gehouden. Eene verklaring van de als eigenaresse der meerbedoelde voorwerpen gehoorde getuigen zou voorts eene bijzondere meening of gissing inhouden, niet gel dig als getuigenverklaring. Van één der gereedschappen zou voorts gebleken zijn dat 't reeds in bekl.'s bezit was vóór het tijdstip waarop volgens de dagvaar ding de dieistal was gepleegd. Adv.-gen. jhr. mr. Bethaan Mecaré zal 6 Dec. conclusie nemen. Lezing. BESOIJEN, 22 Nov. De pi ijs der boter was heden op de markt: Hoogste prijs f 1,38. Laagste prijs f 1,25. De prijs der eieren wa9 7 tot 7'/j ct. p. st, GORINCHEM, 22 Nov. Do aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 1 11.75 a 12.roode dito 110,50 a 10,85 witte dito 1 8.a 10.50 inl. rogge !7,a 7,20 Buitenl dito 7 25 éi 7 40 gerst 5,a 5 25 haver 4,— a 4.15 duivenboonen f9,25 a 9 25 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 240 runneren 2 nuchtere kalveren, 26 vette varkens 377 biggen. Ie qual. Kalfkoeien l 220 d 260 Kalfvaarzen f 16C a 220 Guiste vaarzeD f 60 it 110 Melkkoeien 1180 230 l'/j jarige ossen f k Pinken f 50 a 100 Graskalveren f 60 d 80 •Nuchtere kal". f 6 A 16 Aangevoerd 26 vette vaikens van 25 ii 26 ct. per half kilo, biggen van 6, 4 13 per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f a eu lammeren f 0 k f 0 per stak Kippen f 0.50 a f 0.70 per stuk. Eieren 11.90 k 2.per 26 stuks. Boter 72 k 75 ct. per kilo. ROTTERDAM 23 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 84 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1953 magere en 864 vette runderen 216 vette 163 nuchtere eu 686 graskalveren 3 schapen of lammeren 0 varkens 139 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 35 ct., stieren 24 d 32 ct., kalveren 35 tot 50 ct., vette export- kalveren ct., alles per '/a kilo. Melkkoeien f 100 d f 200, kalfkoeien f 130 a f 250, stieren f 80 a 18 0 pinken 60 ii 120 graskal veren 28 a 72 vaarzen f 70 a 180 alles mager reebiggen f8.a 13.paarden f 50 a 200. Nuchtere kalveren fok- 12.k 18slacht.- 7.- 12.- Biggen f 1.15 a 1.30 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 69/8 en 29/16 vn. en 212 stukken a '/a kilo. Prijs le qual 62, 2e qual f 59 3e qual. f 56 Per '/a kilo 75 a 80 ct.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6