Tweede Blad. 5 Provinciaal Nieuws, BINNENLAND. ummer lo. donderdag 3 Maart 1910. 33e Jaargang. Mr. Glovanlni. Ia de liberale en later ook in katholieke bladen is over 't a s. vertrek van den pau- seiijken zaakgelastigde Mr. Giovannini een en ander geschreven, nl. dat hij niet om ^gezondheidsredenen naar Rome was terug geroepen, maar dat zulks zijne oorzaak vond in verschillende feiten; dat er in eene golf club waarvan Mgr. lid was incidenten plaats hadden gehad, en dat hij een vader van een der dames-leden had gewaarschuwd. Deze was hierover niets gesticht en sprak er den minister van buitenlandache zaken over en schreef zelf naar Rome, Een en auder met bijkomende omstandigheden, zou oorzaak geweest zijn, dat de pauselijke zaakgelastig de was teruggeroepen. De verschillende hoofdbladen hebben deze geschiedenis reeds omst»ndig medegedeeld, we behoeven dit niet meer zoo breedvoerig te doen. Mgr. Giovanini heeft na aan de N.R.Ct. de volgende rectificatie gezonden 1§. Het is geheel en al onwaar, dat ik naar Rome zou zijn teruggeroepen. 2e. Het is niet minder onwaar, dat de Minister van Buitenlandsche Zaken stappen gedaan heeft om mij een voorweudsel te doen zoeken, ten einde Nederland te verlaten. 8e. Het is waar, dat ik sinds lang gevraagd heb te mogen vertrekken wegens mijne slechte gezondheidmen heeft mij slecht» een verlof toegestaan. 4e. Wat het incident in da jgolf-club" aangaat, «oo kent iedereen voldoende mijn onafhankelijken aard om te weten, dat ik mij niet heb laten leideu door wie ook. In die zaak is geen sprake van ^coterie* of van ^invloeden.* Iemand, behoorende tot het personeel van het Clubhuis, had zekere compromitteerende gezegden geuit over twee leden van de Club weshalve ik, als Commissaris, bet mijn plicht achtte daarvan aan het Bestuur kennis te geven. Nadat later deze gezegden waren ingetrokken door een dergenen, die ze geuit hadden, heb ik ze natuurlijk zelf ook inge trokken bij brieven, die ik tot de leden in kwestie heb gericht. Dit is de waarheidhet overige is louter phantasie. Ongevallen. Op grond van vele ougevallen geeft De Risico-Bank aan de werkgevers met aandrang in overweging lo. hunne werklieden er op te wijzen, hoe gevaarlijk het is om met loshangende of loszittende kleeren bij machines of draai ende drijfassen te komen 2o. buiten drijfassen of andere assen uit stekende spieën of bouten te verwijderen, dan wel door een kap zoodanig te bedekken, dat geen kleeren achter die kappen kunnen blijven haken 8o. vrouwelijke werklieden te verbieden de haren los te maken of los te dragen, zoolang er machines of assen in de buurt in beweging zijn. De „Prins Willem II" als verloren beschouwd. Naar men uit Rotterdam ons meldt wordt in assurantie kringen het s.s. fPrins Wil lem II* reeds sedert acht dagen als verlu ien beschouwd. Men vermoedt dat tenge volge van een ketelontploffing tijdens storm weder het schip te gronde is gegaan. De waarde van het schip wordt op ruim ton geschat welke schade bij onderlinge verzekering gedragen wordt door den West- Indischen Maildienst, de stoomvaartmaat schappij Nederland, de Rotterdamsche Lloy 1 eu de Pakketvaart maatschappij Water. De Bergsche Maas stijgt voortdurend. Van de 320,000 hectaren, die Friesland gioot is, wordt op dit oogenblik een vijfde deelruim 60,000 hectaren (land, boezem-», -aarteu enz.) door water ingenomen. Te 's Hertogenbosch zoo wordt van daar uader gemeld zijn Maandagnamid dag de watertoegangen lot de stad weer gesloten, nadat eerst de schipperij zich uit de binnenhaven i.aar de buitenhaven had verlegd. Aanstonds is daarop het stoomge maal in werking gesteld, waardoor per minuut ongeveer 5000 M8 water de stad wordt uitgehoosd, zoodat mag worden ver wacht, dat vele kelders, die nu geheel of gedeeltelijk met water staan, een euvel, dat, zoolaug de sluizen openstaan, niet valt te keeren, weer droog zullen komen. De Pettelaarsche weg is wear op drie plaatsen ondorgeloopen, de bewoners van Sint Michielsgestel, Schijndel, Gemonde, Den Dungen en verderop gelegen dorpi n moeten dus weer langs een grooten omweg met 's Hertogeubosch gemeenschap zoeken. Waalwijk 2 Maart 1910. Leobond. Zondagavond had op de St- Paulus- zaal eene algemeene vergadering plaats van de R. K. Werkliedenvereeniging Leobond, die, goed was bezocht. De president opende met den Chr. groet de vergadering, heette allen welkom en gaf het woord aan den Eerw. heer adviseur. In een rede, tintelend van hnmor, wees hij er op dat het Katholiek Sociale leven in de laatste jaren in bloei is toe genomen. Vooral met de vakvereenigln- gen is dit het geval en toch deze vooral moeten nog meer groeien, nog sterker worden. Reeds zijn er vakvereenigingen van Looiers, Schoenmakers, Stiksters, Bouw vakarbeiders en Typografen, en nog moeten worden opgericht een vakver- eeniging van kleermakers, van gemeente werklieden en van losse werklieden- Voor den bloei van die vereenigiugen zijn twee nuttige zaken in wording. Ie. Een nieuwe zaal en ten 2e. Verandering van den Leobond. Op bevattelijke wijze zet Spr. uiteen dat de Leobond geen reden van bestaan meer heeft en het noodzakelijk is dat in de werking daar van verandering wordt aangebracht. Voorgesteld wordt dat alle vakveree nigingen één gildenbond zullen vormen en dat dan alleen leden van den Gilden bond bij het Ziekenfonds, dat dan een afdeeling van den Gildenbond vormt, kunnen komen. Z Eerw. wees er op dat later dan met voordeeliger voorwaarden voor den dag zal kunnen worden gekomen, n. 1 de leeftijd van 45 jaar wat uitbreiden en de leden bij het Ziekenfonds te laten, tot op een leeftijd dat zij dan bij een inmiddels opgericht pensioenfonds kunnen komen. Bij stemming wordt het voorstel aan genomen met 153 tegen 6 stemmen. Twee stemmen waren in blanco uitge bracht. Hierna werd de vergadering met den gebruikelijken groet «esloten. Jos Groenen. De Nederlandsche Vereeniging »Ons Vaderland* te Brussel vierde dezer dagen haar jaarfeest Tot de voor dezen feest avond uitgenoodigde artisten, behoorde o. m. onze bariton-zanger, de heer Jos. Groenen. Over zijn optreden lezen we o. m. in de »Vlaamsche Gazet* van Brussel van 21 Februari >Bijzondere vermelding verdient de heer Jos Groenen, baryton uit Waalwijk (Nederland), die heerlijk schoon, prachtige liederen zong, onder andere »De Eerste Kus* van Brands Buijs en »Van eene Koningsvrouwe* door Arnold Spoel.* Een der correspondenten van »Het Vaderland* te 's-Hage schrijft uit Brussel »De heer Joseph Groenen, bariton, con certzanger uit Waalwijk, was door het bestuur voor dezen avond uitgenoodigd en vertolkte op meesterlijke wijze liede ren van Zweers, Brands Buijs, Spoel en Wagner, Het publiek juichte den jeugdigen zanger, die over een machtig geluid be schikt, luide toe, doch aan het applaus kwam geen einde, alvorens de heer Groenen het Wilhelmus, oude toonzetting had herzongen, terwijl op den achter grond van het tooneel de bustes der Koninklijke familie door enorme planten omgeven, opgesteld waren. Nieuwe straat Naar wij met genoegen hebben gemerkt hebben onze artikeltjes over de nieuwe straat hun doel niet gemist, n.l zij zijn aanleiding geweest dat deze belangrijke aangelegenheid ter dege is besproken, en met niet minder voldoening vernamen we hier en daar dat van vele zijden veel belangstelling wordt getoond. Men be gint warm te loopen. Vooral de indus- trieéele middenstand gaat het groote belang inzien en ook degenen die eigen dommen bezitten in welk gedeelte der straat ook, begrijpen, dat bij vooruitgang en opbloei der gemeente, hunne percee- len stijgen, waar die dan ook gelegen zijn. Wij meenen met reden te mogen ge- looven, dat dit vraagstuk den goeden kant op gaat I Nut. Militie. Heden heeft alhier de eerste inlijving voor de Nationale Militie in dit district plaats. Voor de gemeente Waalwijk worden 6 miliciens ingeleverd, verder in Mei 5 en in September nog 5. Als eene bijzonderheid kunnen we vermelden, dat degene die het lotings nummer 34 trok nog voor den dienst is opgeroepen, dit is Arnold Manders, die in Amerika vertoeft. Liedertaft-lfeesten. De commissie ter feestelijke herden king van 't 50 jarig bestaan der lieder tafel »Oefening en Vermaak* heeft de functies als volgt verdeeld J. J. A. Houben, president. Jan van Iersel, Vice-president- H. Wiesman, Secretaris. W. Timmermans, penningmeester. H- de Vocht, commissaris. In beginsel is besloten een Kwartet wedstrijd te organiseeren. Bondsgebouw. In een vroeger nummer hebben we over deze aangelegenheid reeds een en ander gezegd en onzen spijt uitgedrukt dat o. i. zulk een slechte plaats was uit gekozen. Thans kunnen we mededeelen- dat het plan geheel is gewijzigd en dat door het Kerkbestuur het groote perceel van Dr. van Gils, nabij de Markt, vroeger bewoond door den heer Ant- van der Lee is aangekocht en de grond is af gestaan aan den Gildebond om daarop een bondsgebouw op te richten. Naar wij vernemen zal spoedig begon nen v/orden met den bouw van dit grootsche gebouw, dat naastverschillende kleinere vergaderlokalen, eene zaal zal tellen, die omstreeks 1000 personen kan bergen. We mogen dus gerust zeggen, dat onze gemeente een monumentaal en grootsch gebouw rijker zal worden, een waardige getuigenis van het toenemend katholieke sociale leven in onze dagen. De loopende praatjes over een vreem den architect en het te verbouwen be drag, zijn uit de lucht gegrepen. Vakorganisatie. Zondagmorgen had op de St- Paulus- zaal eene bijeenkomst plaats van R. K. Typografen. Door eenige bestuursleden van den Ned Bond van R K. Typografen werd het groote nut van zich te veree nigen uiteengezet. Na de opwekkende en met overtuiging uitgesproken rede, besloten alle aanwe zigen, 17 in getal, eene afdeeling te vormen Tot voorloopige bestuursleden werden gekozen de heeren L. Leijten, F. Smolders en G. Eijkenbroek, respec tievelijk als president, secretaris en pen ningmeester. Wedstrijden om den Zilveren Lauwertak. Door onbespeelbaarheid van hetterrein konden Zondag j 1 bovengenoemde wedstrijden niet plaats hebben en no- teeren we dus weder een verloren Zondag. A. s. Zondag 6 Maart, zullen de wed strijden gespeeld worden, die voor 27 Februari waren aangekondigd. Zondag 20 Maart wordt de demi-finale gespeeld, terwijl 3 April de eindwedstrijden zullen plaats hebben. Door de Voetbalvereeniging »Waal- wijk Vooruit*, werden op de bestuurs vergadering van 27 Februari 1910, uitgeloot 4 aandeelen van de op lOJan. 1909 gesloteD leening. Het lot wees aan de nummers 11418—24. Keuring van éénjarige stieren De provinciale comissie voor de on- dersteunig van Rijkswege van de veefok kerij in Noorc-Braband, zal krachtens haar besluit van 15 April j 1. in den loop der maand April e.k. voor de geheele provincie, tot dat eind in twaalf distric ten, verdeeld keuringen doen houden a. van éénjarige stieren, waaronder zijn te verstaan s'ieren die de melktan den nog bezitten en voldoende zijn ont wikkeld. b. van stieren met breede tanden en c. van stieren behoorende aan stieren- houderijen en veefokvereeniglngen. Deze keuringen zullen plaats hebben 22 April te Waalwijk, voor het Vile district Waalwijk, bestaande uit de ge meenten Almkerk c. a. Andel c a. Baardwijk, Bezooien, Bokhoven, Capelle, Drongelen c. a. Drunen, Dussen c s. Engelen, Giessen, Hedikhuizen c. a., Heesbeen c. a., Herpt c. a., Heusden, Meeuwen c. a Nieuwkuik c. a., Oud- heusden c. a., Rijswijk, Sprang, Veen, Vlijmen Vrijhoeve-Capelle, Waalwijk, Waspik. De Werken c. a., Werkendam, Woudrichem en Wijk c. s. 26 April te Tilburg, voor het Vllle district Tilburg, bestaande uit de gemeen ten Alpben c a., Baarle-Nassau c. a., Berkel c. a., Dieseo, Gilze c. a Goorle, Hilvarenbeek, Loon-op-Zand c. a. Moer gestel, Tilburg en Udenhout. 26 April te Oosterhout, voor het Xle district Oosterhout, bestaande uit de ge meenten Dongen Geertruidenberg/s- Gra.enmoer, Made c. a., Oosterhout Raamsdonk en Terheiden. Waterleiding. De firma Visser-Smit heeft aan de gemeentebesturen van Sprang, Kaats heuvel, Loon-op-Zand, Vrijhoeve-Capelle en 's-Grevtlduin-Capelle voorgesteld de waterleiding alhier over deze gemeenten door te trekken. In een uitvoerig rapport geeft de firma een begrooting van de stichtingskosten, alsmede een raming van uitgaven en inkomsten der exploitatie. Gidus Madioi. Het >Huisgezin« van gisterenavond bevat van de hand van Th. van Wamel, een waardeerende, opvoedende critiek, gewijd aan eene schilderij van Gidus Madioi, geëxposeerd in »Brabantia» te 's-Bosch. Wij ge»en dit a. s. Zaterdag in zijn geheel. Villapark. In eene »Tilburgsche correspondentie" van de »Noordbrabanter« lezen wij Zou het waar wezen Het gerucht loopt en het schijnt geen los geruchtje dat onze stad bin- kort eene groote verandering zal onder gaan of beter gezegd dat er een interes sante verfraaiing zal worden aangebracht. Het tentoonstellingsterrein van verle den jaar is velen nog wel bekend. Wel nu die plaats plus al de aangrenzende akkers tot den Bredaschen weg zullen naar het heet herschapen worden in.-.-, een Villapark. De villa's zullen be- betrokken worden door ofticieren en dergelijke notabelen. Zooals u bekend zal zijn, lezer, zullen we we ons weldra mogen verheugen in het bezit van sol daten. Dit garnizoen, wordt gebouwd aan de overzij van den Bredaschen weg onder de parochie Korvel. Dit is reeds in aanbouw. Het geeft dus meteen ook voor onze parochie eene markante uitbreiding en verfraaiing, en een aanzienlijke stij ging- Zou het waar wezen Bovenstaand bericht kwam ons zoo belangrijk voor, dat wij naar de al of niet juistheid er van onmiddelijk een nauwgezet onderzoek instelden. Door personen, die wij achten geheel met de zaak op te hoogte te zijn en aan wier waarheidlievendheid wij geenszins reden hebben te twijfelen, wordt ons me degedeeld, dat bovenstaande slechts een loos gerucht is en dat aan de kanaal zijde, dus in het ander gedeelte der stad eveneens ernstig naar gronden wordt ge zocht voor bovengemeld doel. Tilb. Crt. Drankbestrijderdag te Baardwijk. Als gevolg van den drankbestrvjdersdag te Drunen 25 Jan. 1.1. werd heden alhier bij het reeds bestaande en bloeiende Kruis- verbond ook eene Maria en St. Anna-ver- eeuiging opgericht. De bekende diankbe- strijder Pater Ildefonsus uit Breda trad niet minder dan 4 m&al op en ondanks de zware taak'^die Z.Eerw. te vervullen had, wist Hij zijn talrijk gehoor tot het laatste toe te boeien. In de beide H. Missen schetste Hij op de hem eigene talentvolle wijze de dicpellendige gevolgen van het drankmisbruik op lichamelijk, maatschappelijk maar vooral godsdienstig gebied en dat deze predikatiën diepen indruk op de Geloovigen gemaakt hadden, bewees wel de overdrukke opkomst in de namiddag vergaderingen. Aanvankelijk van plan cm in den middag in bet school- locaal te vergaderen, wat men wel genood zaakt hiervan af te zien en de vergadering voor Vrouwen en meisjes in de kerk te houden. Ingeleid door den WelEerw. Heer Kape laan, toonde de gevierde Spreker in zijne leerzsme rede vooral aan de grooten invloed der vroQW in de drankbestrijding. Kapelaan Meuwese dankte den WelEerw. Spreker in hartelijke bewoordingen en nadat waa mede gedeeld dat de DamesTh. Lorff. Th. Pullen8-Dumoulin eu M. van Heijst zich hadden bereid verklaard om in het voor- loopig Bestuur zitting te nemen, outvingen alle aanwezigen een inteekeningskaart. Wan neer a.s. Zondag deze kaarten bij het Bestuur zullen worden ingediend, zal het blijken hoe het woord van den Spreker op allen indruk gemaakt heeft. Ook de avondvergadsring was zeer druk bezocht de mime schoollocalen waren lang voor 6 uur reeds met manuen en jongelingen gevuld. De Heer Jos v. Heij't President van het Kruisverbond opende met welgekozen woor den deze bijeenkomst, eu nadat door den Eerw. Adviseur eenige praktische wenken waren gegeven, vei kreeg Pater Ildefonsus het wooid. Allen waren geheel oor, met spannende aandacht werd zijoe gloedvolle, overtuigende rede: W at vraagt de christe lijke naastenlietde van ons in zake drank bestrijding*. aanhoord. Na de pauze besprak de WelEerw. Pater nog de 4 plicht n uit noodzakelijkheid des middels van den Kruisrcrbonder n.l. 1. trouw zijn aan het eens gegeven woord, 2. vergaderingen bijwonen, 8. insigne dragen en 4. het bondsblad lezen en aan het einde zijuer lezing was het daverend? applau», het enthousiame wel een bewijs, welk een diepen indruk de woorden van den Spreker op allen gemaakt hadden. De Heer van Heijst bedankte de Eerw. Spreker op de hem cig.ue bekwame en talentvolle wijze waarna ook de ZeerEerw. Heer Pastoor der Parochie nog een hartelijk woord van dank tot Pater Ildefonsus richtte voor alles wat Hij dezen dag in de Parochie van Baardwijk had verricht eu Z.Eerw. uitte den wensch dat het zaad, heden uitgestrooid op den goeden grond der Basrdwijksche harten, rijke vruchten zou voortbrengen tot heil der Parochie, tot eei van God. VLIJMEN. Circa halfzeven hedenavond is er brand uitgebroken bij den landbouwer G. Mommersteeg. Het vuur greep zoo fel om zich heen, dat alles spoedig in lichte laaie stond en er geen mogelijkheid was nog iets te redden. Naar wij vernemen zijn ook een viertal ruuderen in het vuur omgekomen. Oorzaak onbekend. We schrijven al 25 Februari en waar schijnlijk zal het dus wel uiet lang meer duren of het alom verschijnende jeugdige groen getuigt vau het ontwaken der natuur. Ook de boomen en struiken in onze tuinen nemen deel aan die algemeene opstanding uit den winterslaap en al» wij ze dan al spoedig met een kleed van heerlijke bloesrins zien prijken voorspellen wij elkander hoopvol een rijk, overvloedig fruitjaar. Maar hoe raak worden we in die blijde verwachting bedrogen, hoe vaak blijkt het, dat we buiten den waard hier allerlei schadelijke insecten gerekend hebben. Deze vijanden vau den tninbouwer zien we jaar in jaar uit huo vraatzucht bot vieren op blad, bloem en vrucht. Kaal als bezems stonden het vorige jaar in menigen hof de kruis- en aalbessenstruiken tengevolge van de vreterij der bessenbastaardrups, de grond onder de struiken was bezaaid met bessen, welke als offer der trekmade waren gevallen. En hoe staan hierin telers tegenover dit vernielings werk Ja, als de diertjes ongeveer verzadigd zijn en bijna geen blaadje aan de strniken hebben gelaten, denken vele telers er wel aan die vrelery paal en perk te stellen, maar de bestrijding van het ongedierte treft dan dikwijls nog geen doel hetzij omdat het daarvoor gebezigde middel niet deugt of omdat het onoordeelkundig wordt toegepast. Slechts weinigen, die gedachtig het gezegde 0de beste bestrijding eeuer kwaal is ze trach ten te voorkomen* rteds voor het verschijnen van het ongedierte hun maatregelen nemen. In de Over-Betuwe heeft men reeds zeer mooie resultaten bereikt met de besproeiing der struiken met Bordeanxsche pap Volgens een aantal mannen der praktijk is het vol doende de struiken kort na den bloei te besproeien met Bordeauxsche pap en zeker werkt dit middel afdoende, wanneer er Parijsch groen in eene hoeveelheid van '/is °/0 aan toegevoegd wordt. Daar de laatst genoemde stof, welke ook wel onder kalkmelk gemengd wordt, arsenicuinhoudend en dus zeer vergiftig is, mag dit middel r-iet laat aangewend worden, op zijn laatst een vijftal weken voor dat de bessen geplukt zullen worden en moet er verder zeer voorzichtig mee worden omgegaan. Ook ter bestrijding van de schurfziekten iu de vrochtboomen kan de Bordeauxsche pap dieuen. Men bespuit dan de boomen kort idór de knoppen opengaan, dus ongeveer half April, en daarna nog eens als de vruchten, gezet zijn en iets zijn uitgegroeid. Dat men vooral die be sproeiingen geen pulverisattur noodig heeft spreekt van zelf. Zonder zulk een werktuig kan van bestrijding bijn3 geen sprake zijn. De kosten van zulk een werktuig schrikken misschien menigeeu af om er zich een aao te schaffen, maar dan knuuen eenige tuinders het toch samen doen en dan zal al spopdlg blijken, dat een pulverisateur zijn geld dubbel en dwars waard is. NIEUWKl'IJK Aan den houder van het hulptelegraafkantoor C. Coppens is door onzen gemeenteraad over 1909 een gratificatie verleend van f 20. Over de afgeloopen maand is door den Rijksontvanger aan deze gemeente wegeDS Rijksuitkeering een bedrag betaald van f91.73. BESOIJEN. Dinsdagmorgen ten 11 uur hield de raad dezer gemeente een openbire vergadering. In het volgand nummer geven we daar van een verslag. SPRANG. Maaudag 28 Febr, vierde de Chr. Zangveieeniging Excelsior baar zilveren feest. Ter gelegenheid van dit 25-jarig bestaan gaf de vereeniging des avonds ten half 7 een groote uitvoering in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. De belangstelling in dit voor Excelsior zoo heugelijke feest was algemeen. Een groote menigte, zoowel van onze als uit om liggende gemeenten was in het kerkge bouw bijeengekomen om mede te herdenken het 25-jarig bestaan. Ongereer 7 uur opende den W.Eerw. Heer Ds van Toorn de bijeenkomst met psalm 75, heette daarna de aanwezigen welkom en gaf het woord aan deu geeste lijken vader van Excelsior den W.Eeiw. Heer Ds. Bouthoorn, predikant te Dord recht, die, als oprichter der vereeniging, de feestrede zou uitspreken. De Eerw. spr. öegiut met den Heer dtnk te zeggen voor alles wat Hij aan Excelsior heeft gedaan en zegt dat hij Sprang nog niet heeft vergeten en hij bij zijn 25-jarig arabti-jubilé heeft gezien dat ook Sprang hem nog niet heeft vergeten. De banden eenmaal tusschen Spr. en de Gemeente ge legd zijn onverbroken gebleven. Vervolgens gaat hij aan de hand van den Bijbel na hoe ten allen tijde den Heer d )or zang en muziek is verheerlijkt en hoe groot de lof is die men den Heer daardoor knn brengen. Hij spoort allen aan steeds voort te gaan niet de beoefening van de edele toonkunst opdat Excelsior steeds groeie en bloeie, steeds hooger gaat, steeds in ledental toeneemt. Na de vereeniging nogmsals gefeliciteeid te hebben eD deu wensch te hebben uitge sproken dat zij eenmaal haar Gouden feest moge vieren eindigt spreker zijne rede. De vereeniging zette het programma in met psalm 150 koraal. Al aanstonds bleek dat zangeressen en zangers goed op dreef waren. Frisch en krachtig werd gezongen. De zuiverheid, nuanceering, klank- en toon- vonning waren over het algemeen goed te noemen. Alles klonk beschaafd en zeker en wanneer zangeressen en zangers, onder de leiding van hun bekwamen directeur, den heer Jac. Sars van Waalwijk, zoo blijven voortgaan, dan zal spoedig alles met Dog meer gloed en overtuiging worden gezongen, welke zelfs het eenvoudigste werkje nog tot een streeling voor gehoor en gemoed maken. Lof verdienen vooral Feestzang van Adama van Scheltema, Blij Nederland van M. H. van 't Krnis, Lofzang van J. C. de Puij, Geloof, Hoop en Liefde van F. J. Schweins— berg en De Geboorteplaats van F. Abt. En de Bariton- solo De Klok »an C. Loewe, gezongen door den heer G. Jansson Reeds aanstonds bleek, dat wij hier te doen hadden met een zanger die een goede, uit- De Echo vin het Zniden

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 5