P. de Bakker, 'mUWS UIT HEITSDEIt. Moeder en Kind Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Meubelmakerij. Stoffeerder^'. Reclame. m NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kerknieuws. Rijkspostspaarbank. Ingezonden stukken. H andelsberichten gen"zen door de Pink Pillen. BESOIJEN. gebreide stem heeft. Wij twijfelen er ook niet aan of de heer Jansson aal, bij wat meer ontwikkeling van zijn stem en wan neer hij wat langer onder leiding heefl ge staan, eenmaal een sieraad van Excelsior worden. De Sopraan-9olo, Aan de Muziek van Amelie Orelio, gezongen door mej, G. de Jong, voldeed zeer goed. Deze zangeres beschikt over een goed geluid. In Mej. Adr. Maat, die de sopr.-solo Feestlied van Th. van Wamel ten gehoore bracht, leerden wij een zangeres kennen die zich gemakkelijk in de hooge toonen be weegt steeds helder is en duidelijk ver staanbaar blijft. Wanneer deze zangeres blijft doorgaan met zich te ontwikkelen belooft zij spoedig een ster te zullen worden aan Excelsior hemel. Het doet voor Sopraan en Bariton Nacht gezang van R. Schumann gezongen door m-j. G. de Jong en den heer G. Jansson werd behoudens een enkel vlekje, zeer goed gezongen Het luide applaus dat hun ten deel viel was dan ook ten volle verdiend. De Eerw. Heer Ds. van Toorn nam, nadat het rijke programma was afgewerkt, het woord, dankte directeur en zangers voor het schoone dat zij hadden ten gehoore gebracht en het publiek voor dc groole be langstelling. Hoogst voldaan verlieten allen hierna het kerkgebouw, in stilte dank brengend aan Excelsior voor haar ijverig, onvermoeid streven om hare prestaties steed? hooger op te voeren, aan den directeur den heer Jac. Sars voor zijn zorg en leiding en den heer D. Geenen voor zijn degelijk accompagne ment. Na afloop hadden b stuur, zangeressen en zangers zich in de consistoriekamer vereeuigd om daar den oprichter nogmaals te huldigen en hem een blijvende herinnering aan te bieden. CAPELLE. Uit de 9e tienjaarlijkscbe volkstelling is gebleken, dat in onze ge in ente op den len Jannari 1910 woonachtig waren: 2444- inwoners, t. w. 1263 mannen en 1181 vrouwen. Tevens werden uitgereikt 30 oranjekaarten en 33 rosekaarten. De hand 1 in hooi blijft voortdarend slap. Er is bijzonder weinig aanvoer, terwijl de prijs varieert tuischen t 20 en f 25 de 500 K.G. Toen Dinsdagmiddag W. M. over den Vaartkant fiatste, sprong eensklaps een fox tegen hem op en vernielde zijn geheele 'oroek. Naar we vernemen is biervan proces-verbaal opgemaakt, 't Is te hopen, dat voortaan wat nauwlettend wordt toegezien, dat hij gemuil band wordt, want menige fletser heeft al een beet en een knauw van hem te pakken. De uitvoering der Rederijkerskamer Vriendentrouw is door omstandigheden 8 dagen uitgesteld moeten worden, zoodat zij nu zal va'len op Woensdag 9 Maart e. k. Opgevoerd worden „Fernand de Speler*, drama in 2 bedrijven, „De Kwakzalvers* klacht in 1 bedrijf en „Baas Pekdraad*, idem. Met 1 Maart is het herhalingsonder- wijs iu de „Kom* geëindigd, waaraan aan vankelijk 7 en later 6 jongens deelnamen. Zaterdag 1.1. had een knaap van 12 jaar alhier de onvoorzichtigheid over de ijzeren leuoing langs de sluis te loopen. Hij viel er af en brak zijn pols. Moge dit velen tot waarschuwing dienen. WASPIK. De ooievaar is hier weder op 't dak der Ned. Herv. Kerk teruggekeerd. De schooljongens begroetten den bekeuden vogel met een vroolijk „Ooievaar, lepelaar*, waarop ie klepperend bescheid deed. De openbare vergadering van den ge meenteraad alhier, zal niet op Woeusdag, doch a. s. Donderdag vóórmiddag ten 10 ure plaats hebben. RAAMSDONKSVEER. Aanbesteding. Gisteren is alhier door den architec|X A. Ooiaens Azn. te Oosterhout op last van den Heer M. Konings alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur. De Heer C. H. Leenhouwers te Zavenbergsche Hoek werd aauuemer voor de som van f7100. Vooruitgang. Dat onze gemeente in alle opzichten vooruit gaat blijkt ons iederen dag. Thans zag de Heer J. van Helvert, zich weer genoodzaakt, om geregeld aan de navraag van versch vleesch te kannen vol doen een, ijskast aan te schaffen. Naar wij vernemen zal de nog jeugdige Sjrmphonie-vereeniging na Pcschen in het dezer dagen geopend hotel „de Witte Leeuw* alhier een concert ^even. Wij wenscheu haar van harte succes met haar eerste optred n buiten hun vereenigings lokaal. PONGEN. In een onbewaakt ©ogenblik viel het twee en een half-jarig kindje van L. P. in een modderpoel, waaruit het eerige oogenblikken later levenloos werd opgehaald. IIEUSDEN, 1 Maart 1910. (■oedo keuze. Tot Directeur der dameszangvereeni- ging: »Exelsior« alhier is benoemd de Heer G. Zoon van Aalburg, tevens di recteur van het gemengd koor aldaar. Te oordeelen naar wat de nieuw-benoem- de met zijn Aalburgsch zanggezelschap presenteerde toen hijhier voor drie we ken een uitvoering gaf, lijdt ons deze keuze een zeer gelukkige, van harte ho pen we, dat het onder zijn bekwame leiding met Exelsior semper crescendo gaat. Rijksnormaallessen Het gerucht, als zouden de lesuren aan bovengeeoemde inrichting worden vermeerderd, blijkt gegrond. Naar we vernemen wordt het aantal met het nieuwe cursusjaar met zekerheid uitge breid, wat het onderwijs noodzakelijk ten goede moet komen. .Marecliausséc. De wachtmeester P. de Bruijn, die tegen 11 Maart verplaatsl wordt naar VVoudrichem, zal alsdan het commando over zijne brigade overdragen aan zijn ambtgenoot uit Weslkapelle (Zeeland), die met dien datum naar hier gestation- neerd wordt. Te Beverwijk hebben de Pink Pillen pas meerdere merkwaardige genezingen tot stand gebracht, onder welken moet vermeld wor den de dubbele genezing van mevrouw B. Bouwman?, geb. de Best, en haar zoon, van wie wij hier de portretten geven. Mevrouw Boumans, wonende No 27, Alkmaarsche weg, schrijft ons Mevr. B. Bonmans en haar hoon. (Cl. Beltormann, Beverwijk.) „Ik verklaar zeer gaarne dat de Pink Pillen mijn gezondheid, die gedurende eeni- gen tijd veel te wenschen overliet, hersteld hebben. Ik was tot erge bloedarmoede vervallen en bad mij voortdurend te bekla gen over allerlei ongemakken pijnen in den rug en in de borst, groote zwakte, volhar dende hoofdpijn, veelvuldige duizelingen, slechte spijsvertering. Mijn zwakte was zeer groot geworden en van mijne krachten was zeer weinig overgebleven. Na vele genees middelen te hebben beproefd en te hebben waargenomen dat mijn toestand niet verbe terd was, heb ik de Pink Pillen willen gf- bruikeu die te Beverwijk reeds talrijke ge nezingen hadden tot stand gebracht. Deze pillen hebben mij allerbest geholpen, zij hebben mij onmiddellijk een groot gevoel van welzijn en kracht bezorgd. Mijne kwalen zijn verminderd eu spoedig daarna verdwe nen, en eindelijk ben ik volkomen genezen. Mijn zoontje, die aan een onrustbarende zwakte leed, die niet vorderde, niet groeide, is ook aau het gebruik der Pink Pillen ge zet en beeft zich daarbij wonderbaar wel bevonden.* Er is geen geval van algemeene zwakte dat door de Pink Pilleu niet tot staan ge bracht eu genezen kan worden. De onder vonden verschijuselengebrek aan eetlust, bleekheid, hoofdpijuen, moeielijkc slaap, pij nen in den rug, zwakte in de beenen, zijn even zoovele waarschuwiugen van het bloed daf herstel en versterking noodig heeft. Geef het dan de Pink Pillen die onovert offeu zijn als hersteller van het bloed en als ver sterker der zenuwen. De Pink Pillen genezenbloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, neurasthenie, plaatselijke pijnen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepothou der voo? Nederland, 7 Groote Markt te Rot terdam. Voor 's Bosch en omstreken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apotheek 's Bosch Drogisterij „EXCELSIOR*, Kouin- ginnelaan, Herman J. A. ZEEGERS firma P. J. VAN GlLS, Apotheek te Waalwijk eu verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen. KAATSHEUVEL, 1 Maart. 1910. Kinderverlamming. Het geval van kinderverlamming, dat verleden week door den geneesheer werd geconstateerd, bij het 5 jarig zoontje van L. van G. en voor welks doodelijke afloop werd gevreesd, heeft gelukkig een gunstige wending genomen. De bijkomende koortsen, zijn geweken en ook de volslagen lamheid in beentjes en onderlijf, is zoodanig verbeterd, dat het reeds hierop goed kan steunen. Volgens verklaring des dokters is het gevaar van sterven geheel verdwenen. Moge het bij dit eene geval blijven. Werkverschaffing. De werkverschaffingonderneming onzer R. K. Vakver. »Aquilla« is een commis sie van toezicht toegevoegd bestaande uit de Heeren Frans Vloemans, A. Stra- vers Nz. en C. Roestenberg. De Directeur Jan van Heeswijk is hieraan toegevoegd als verantwoordelijk commissaris, terwijl de WelEerw Heer L. v. Heeswijk als scheidsrechterlijk commissaris zal fungeeren. De arbeids dag der werklieden is bepaald op lO'/s uur. De vaste weekloonen regelen zich naar de bekwaamheid en overeenkom- tig plaatselijke gebruiken. De stukloonen worden berekend naar een vast loonta- rief in de werkplaats opgehangen. De opzeggingstermijn is over en weer gesteld op 14 dagen. Ongeluk. Terwijl zekere V. naar Dongen reed, sloeg het paard eensklaps op hol met het gevolg, dat een wiel van de kar vloog. Hij liep nog al wonden op aan hoofd en beenen en ook het paard werd op verschillende plaatsen gekneusd. LOONOPZAND. Afkoop Tienden. Door het bestuur van de afdeeling van den Boerenbond te Loonopzand is even als in 1909 een schrijven gericht aan aan den Gemeenteraad, waarin wordt te kennen gegeven dat genoemd bestuur bereid is de noodige medewerking te verleenen, om te trachten eene minne lijke overeenkomst tot stand te brengen tusschen voormalige tiendheffer en tiend- plichtigen opdat zoowel de afkoop der Gemeentetienden door minnelijke schikking zou plaats hebben, als met de Rijkstienden reeds in 1909 het geval was. Indien zulk een overeenkomst met de noodige opgave volgens de wet van 1 Juli 1909 (Staatsblad no-221) vóór l Mei 1910 is tot stand gekomen voorkomt men de schatting met al hare gevolgen Daar hierdoor de kosten van de uit voering der wet, die ten laste van den Staat komen, belangrijk kunnen worden verminderd, zijn door het tot stand komen aan belanghebbenden bijzondere voor deden toegekend. le. Dat de schatting met al hare ge volgen dus ook de mogelijkheid eener kostbare procedure bij het Gerechtshof vervalt en het belanghebbenden vrij staat zelf dat bedrag te bepalen. Anders wordt het buiten hen om door de schat- tings-commissie, of bij geschil, door de commissie van beroep of het Gerechtshof vastgesteld. 2e Dat- aan de voormalige heffers van Rijkswege eene premie wordt toe gekend ten bedrage van 4 ten honderd der schadeloosstelling, waarvan een deel ook aan de voormalige plichtigen ten goede kan komen. 3e. Dat de jaarlijksche tiendrente slechts 5,44 ten honderd vanJiet bedrag der schadeloosstelling, anders 5,55 ten honderd. 4e. Dat alles spoediger en op veel eenvoudiger wijze wordt beëindigd dan wanneer aan de schatting haar loop wordt gelaten- Wijl zulke voordeelen nog al belang rijk zijn, en omdat eene spoedige af wikkeling van de bepalingen der Tiend- wet is een zaak van algemeen belang meent de Regeering de medewerking van de landbouzvvereenigingen en voorts van allen, die met den landbouw in aanraking comen, te mogen inroepen om het beoogde doel te bereiken. en de kleermaker van Helden in den hals geschoten. Hoewel beiden ernstig zijn gewond, is hun toestand niet le vensgevaarlijk. Na door geneesheeren verbonden te zijn werden zij naar het gesticht der E.E. Paters Camillianen alhier overgebracht- Denzelfden Dacht werd van zijn bed gehaald zeker H Claessens, 19-jaren, landbouwer. Hij werd ter beschikking der justitie gesteld. Rijtuigongeluk De sneltrein van Alme lo, die ruim 6 uur nabij de Baunink on der Colmschate den straatweg kruist, heelt daar gisteravond het rijtuig van jhr. v. d. B- gegrepen. De heer v d. B. was dadelijk een lijk. Zijn echtgenoote is zwaar gewond overgebracht naar hun woning, Huize de Rinkelaar, onder Dij- kerhoek. terwijl de koetsier zwaar gewond naar het ziekenhuis te Deventer is ge bracht. De juiste toedracht van het ongeluk was gisteravond nog niet bekend. De heetwateraanslag te Amsterdam. Het slachtoffer van den moordaanslag met kokend water op de Nicolaas Witsenkade mevrouw W is gisteravond in het wil helmina-gasthuis overleden. Zij was der tig jaar oud. Dood ge druk'. Toen een mijnwerker te Essen gisterenochtend van zijn nacht werk thuis kwam, vond hij zijn kind van acht dagen dood in bed. Zijne vrouw had het in haren slaap doodgedrukt De vrouw zelve, die zich toen haar man aanklopte slaapdronken uit het venster voorover had gebogen, was op het oogen- blik, dat haar achtjarig zoontje de deur voor zijn vader opendeed, uit het raam op straat gevallen cn op slag dood ge bleven. Moord te Geleen Op bevel van den Rechter-Commissaris te Maastricht werd in verband met bovenstaanden moord gearresteerd en naar de gevangenis te Maastricht overgebracht de mijnwerker H. Diederen uit Schinnen, zoodat thans 4 verdachten zich in arrest bevinden. Poging tot doodslag. Zondagnacht werd in het naburige Melicg-Herckenbosch zekere W. Lechner in het rechterdijbeen de Ven, Bisschop kennis onzer bouwkundigen, verheug ik mij iu deze gebeurtenis, want we zullen nu eens een stijl krijgen, afwijkende van dat gewone, dat alledaagsche, mogelijk een kunststuk, een waar sieraad voor onze gemeente. Wij komen dan mis schien ook met andere gebouwen zoo wat uit den ouden sleur. X. Z. D. H. Mgr. W. Van van 's Bosch, heeft aan den weleerw. heer J. van Rijsewijk, op diens verzoek, eervol onfelag verleend als paBtoor te Harpt en heeft benoemd tot pastoor te Herpt den weleerw. zeergel. heer Dr. M C de Wit; tot kapelaan te Tilburg (par. Hasselt) den weleerw. heer M. A Jansen; tot kapelaau te St Michiele- Gestel den weleerw. zeergel. heer J. P. M. Van der Marck, en tot vice praef. aan het Seminarie te St. Michiels-Gestel den weleerw. heer Th B. M. Verhoeckx. Pastoor P. Van Dfjk. f Men meldt uit Nuland d.d. 27 Februari Heden-namiddag ten vijf ure verspreidde zich de treurmare door onze parochie, dat onze veelgeliefde herder, de Zeereorw heer P. Van Dijk, op tragische wijze om het leven was gekomen. Men vond Z.Eerw. verdronken in iet overstroomde weiland lai'gs den koppeldijk ten noorden van den spoorlijn en alle pogingen om de levensgeesten nog op te wekken, bleken tevergeefs Op een lijkbaar werd de geliefde doode te midden van e n drom treurende en biddende parochianen van de plaats des onheils naar de pastorie overgebracht. ZEerw. was reeds gernimen tijd ten prooi aan zenuwlijden, waarvoor hij vruchteloos bij Dr. Bergman te Kleef iu den afgeloopen zomer gedurende een viertal maanden genezing had gezocht. Z Eerw is waarschijnlijk door een toeval getroffen te water geraakt. Zwaar is de slag, die onze parochie heeft getroffen. Pastoor van Dijk toch, die voor haar heil ruim twaalf jaren met voorbeeldigen ijver heeft gewerkt, die »ons Nuland" met zijn »good volk" zoo lief had, heeft zich een eerezuil gesticht iu de harten zijnere dankbare kudde, die thans innig treurt eu vurig bidt bij de doods8poude van haren beminden herder. Pastoor L. A. Verbernc. f Een tweede zware Blag trof gisteren de parochie Geffen. De Z Eerw. heer Pastoor L. A. Verbarne, die een aantal jaren daar met groote liefde en ijver de herderlijke bediening waarnam, en een groote vriend was van Pastoor Van Dijk, vernam het treurig ougeval dat dezen getroffen had, toen Z.Eirw. op bezoek was bij den HoogEerw. heer A. T. Panken, oud-Regent Z Eerw. heeft zich dit tragisch sterfgeval zóó danig aangetrokken, dat hij, in zijne pastorie teruggekeerd, aldaar is overleden. De zielen van beide geliefde overledenen rusten in vrede CAPELLE. Over Februari. GEBOREN: Antje Adrian», d. r. AdrianusVo# en Heiltje Timmermans. Hendrika Eli sabeth, d. v. Pieter de Rooo en Ammerentia van Iersel. Teuna, d. v. Cornells van Zeist en Janeke Verduin. Gerrit Johannes z. v. Wouter Molewijk en Adriana Pietro- nelJe de Rooij.Adrianus, z. v. Wilhelmus Antonius Schmit* en Gerdina Didden. Machiel Wilhelmns, z. v.Cornelia Bergmans en Petronella Biemans. Arie, z. v. Thomas de Rooij en Dingena Hendrika Wagemakers. Pieternella Christina, d. v. Adriaan Johannes Verdnijn en Jenneke Vos. Labina, d. Pieter Moaiten de Visser en Johanna Adriana van Suijlekom. OVERLEDEN: Hendrikus Ramstijn, 70 j. echtg. v. Maria Schoondermark. Gilia van Ammelroij, 74 j. wed. v. Janus Paans. Gerrit van Csmpen, 75 j. wedr. v Antonia Nieuwenhuijien. Aaltje van Leeuwen, 80 j. wed. v. Heijman Hakker. Marijnus Rijken, 61 j, echtg. Hendrika van Peit. RAAMSDONK. Vaa 15 tot en met 28 Februari 1910. GEBOREN: Catharina VVeiner Petrus Joharnes z. v. Johannes M. Bouwcns en Antooia C. Joore. Wilhelmina J. d. v. Johannes M. de Bont en Engeline A. de Boon. Adriana d. v. Cornells A. lietjblom en Chatharina Verdnijn. Anna J. d. v. Johannes van Schijndel en Petronella Knijpers.Johan nes J. z. v. Pie'er Dsmen en Johanna C. de Jongh. Petronella J. d. v. Antonie Bergé en Heudrika van Larg. Adriana A. d. v. Hubertus M. S. de Beer en JohaDna M. vsn Gerwen. Gerardm J. li. z. v. Jacobus Schapers en Antonia C. Fasen. OVERLEDEN: Jonannes H. P. Zijlmans, echtg. v. Huberdira M. S. Meijer», oud 36 j. Maria C. Simonis, oud 71 j- Johannes P. Kuijsten, oud 3 m. Cornelia A. de Wit, oud 3 w. Mijnbeer de Redacteur. Er gaan geruchten dat de plannen voor het op te richten gebouw voor den R. K. Volksbond door een Amsterdam- schen Architect zullen gemaakt worden. Wij hopen dat deze geruchten onge grond zullen zijn Het zou een schande wezen dat men voor een gebouw voor het volk en door het volk tot stand te brengen onze beide architecten de Heeren Meulkens en Van Ree zou passeeren. Die heeren hebben reeds veel gebou wen in en buiten onze gemeente ont worpen en uitgevoerd die gezien mogen worden. Hun thans, als het ware een brevet van onbekwaamheid te geven, zou vooral van die zijde meer dan ergerlijk zijn. Met dank voor plaatsing. Een oprechte Waakvijker. Mijnheer de Redacteur. In de courant d.d. 27 Febr, jl. no. 17 spoort een mijnheer X, uw correspon dent aan, Dongensche toestanden meer in het bijzonder te bespreken. Die mijn heer X, wellicht de vertolker van den •Volkswil4 ter plaatse, geeft in korte trekken aan, de onderscheiding, het be stuurslid der R. K. Kiesvereeniging, etc. etc. mijnerzijds en noemt hierbij nog eenige heeren als de Voorzitter der R. K. Kiesvereeniging, den ZeerGeleerde en last not least onze zoo gevierde Herder. Met allen eerbied voor den geachten inzender, zal hij het mijn ten goede duiden, het toch van algemeene be kendheid is, dat wie langs den weg timmert veel bekijks heeft en dat de gene die zich het meest op den voor grond plaatst, verschijnen met hun Zon- dagsche broek. Ik gun mijnheer X gaarne dit kijkje in de Dongensche toestanden en kan mij heel goed begrijpen er onder het menschdom een gedeelte mopperaars zijn en een gedeelte ontevredenen. M. de R. wellicht mijnheer X ook als leider wil optreden, om zijn »Volkswil> ook ook aan dezen, door middel van goed- koope annonce's kenbaar te maken. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Uw dw. dn., CORN. SCHELLEKENS, Dongen, 28/2, '10. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaron der ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Febr. 1910 ingelegd f6993,12, terug betaald f10416.24. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5451. Ann het postkantoor Vlijmen en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Febr. 1910 ingelegd f 8735,015. Terng betaald f 6130 70. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 315S. (Buiteu verantwoordelijkheid der Redactie.) de markt Geachte Redactie. Bravo, het gtootsche gebouw ter be kroning van 't bloeiende katholieke sociale leven in ©nze gemeente, zal niet komen op een terrein, ongunstig gele gen en ook door U afgekeurd. Het komt, naar ik vernam, op een prachtig breed terrein, nabij de Markt, waar iets flinks gesticht kan worden. Met ge noegen hoorde ik nog dat een onzer grootste Nederlanders, de gevierde ar chitect Ed. Cuijpers de plannen zal ontwerpen. Met allen eerbied voor de BESOIJEN, 1 Maart. De pi ijs der boter was heden op c Hoogste prijs f 1,58. Laagste prijs f 1,48. De prijs der eieren wa9 3*/i ct GORINCHEM, 28 Febr. Pe aanvoer van granen was beden gering met gewonen handel. Ristarwe 1 8.50 a 9 25 roode dito t 8,a 8,50 witte dito t 8.— a 8.50 inl. rogge '5,25 a 6,— Buitenl dito 6 50 a 6.75 gerst 4,75 a 6.haver 3,50 A 4.15 luivenboonen f0,a 0 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 339 runaeren 9 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 360 biggen. le qual. K&ltkoeieD 220 4 280 Kalfvaarzen 1180 a 240 Guiste vaarzen f 4 Melkkoeien 1160 4 220 IV, jarige ossen i 4 Pinken I 40 a 80 Graskalveren t A Nuchtere kal». f8 4 13 Aangevoerd 20 vette vaikens van 25'/j A 26 ct per half kilo, biggen van t 8, a 14 per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha- en f a en lammeren f0 4 f0 per stuk. Kippen f 07.0 a f 1.— per stuk. Eieren 10.85 4 0 95 per 26 stuks. Boter 721/'» 4 75 ct. per Va kilo. ROTTERDAM 28 Febr. Tarwe f7.25 a 9.50 per 100 K.G. Rogge zondei vraag Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo 0.a f0.en Chevalier per 100 kilo f0.— A 0.— Haver per 100 k. f 6.— a 7. Bruine boonen van 10.f 15. Blauwe Erwten naar kook kwaliteit verkocht van 9.tot 12. en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f A 1 ROTTERDAM J. Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 58 paarden b veulen, 0 ezel, 1217 magere en 948 vette runderen 217 vette 1177 nuchtere en graskalveren 4 schapen of lammeren 7 varkens 171 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 35 a - ct., stieren a ct., kalveren 50 tot 60 ct., vette export- kalveren ct., alles per ,/a kilo. Melkkoeien f 130 A f 245, kalfkoeien f 155 a 260, stieren f a pinken a graskal veren a vaarzen f 60 a 120 alles mager ree; biggen f9.— a 16.— paarden f 3) a 155. Nuchtere kalveren fok- 16.4 24— slacht.- 7.- A 12.- Biggen f 1.40 a 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 54/8 en 21/16 vn. en 196 stokken A */- kilo. Prijs le qual 65, 2e qual f61 3e qual. f58 Per »/a kilo 80 A 85 ct.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6