JOH. SPAPENS, 3 bekwame zwikkers en een uitpoelser iNotaris RANT Notaris RANT Hf de Langstraat Advertentiën, Meesterknecht Hakkenzetter Een bekwaam Stanzer stiksters, overleersnijder. L. VAN IERSEL, Bericht van Inzet. K leine A dvertentiën. 50 paar Buldogschoenen 50 paar Sportschoenen. Reclame. ten fransch Geneesheer 1 Adrianus Joeephus Maria, Eene Vereeniging vraagt prijs opgaaf van In de 11 Maart 1910 te Rot terdam gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders is het dividend over het jaar 1909 vastgesteld op 1 pCt. Vanaf 1 April 1910 is het di- geneest zijn zwaar zieke dochter dank zij de Pink Pillen. bij den heer Beijerland. J. SMIT te Oud - De Directeur. Jericholaan 54, ROTTERDAM. Spoedig gevraagd voor vast werk en hoog loon. Zandvoortstraat 17, SCHEVENINGEN^ Bericht van Inzet. A. Van Adrianus Timmermans. KOOP IA. Hais en Tuin te Elshout, Zuidelijk gedeelte groot plm. 0.02.80 H.A. van sectie B No. 543, op f 1100. B. Van Willem Joozen. J. Timmermans Wz.Dat heb ik niet 3 gezegd, ik trek niets in twijfel, ik zou alleen bij den schrijver ervan nadere informaties willen hebben. De VoorzitterMen kan toch geen nadere inlichtingen geven zonder dat men een vast plan heeft gezien; de bedoelde personen zijn overtuigd van het groote gemeentebelang en getroosten zich daar eene opoffering voor, die der gemeente I i in de eerste jaren een grooten last ont neemt 't is bepaald zeer serieus bedoeld, geschreven door een achtenswaardig man. U beweert wel dat het niet in 't belang der gemeente is, U schermt wel met groote cijfers, die schrik aan moeten jagen, maar ik heb geen enkel degelijk motief tegen de straat van U gehoord. Het opbrengen van den grond met 1 M dat is voor U ook al een schrikbeeld voor de groote kosten, dat behoeft niet overal te geschieden, de bouwterreinen blijven zoo, men ziet dat toch in de steden overal.... J. Timmermans VVz. De kosten zullen 1 hooger zijn als aangegeven en op plaatsen meer dan 1 M. De Voorzitter 't Woord was nog aan mij, mijnheer Timmermans. Die 1 M. is over 't algemeen genomen. U is voor keien, 1 tegen klinkers, en wel omdat dit laatste de hoofdsom verkleind. U wil maar V steeds aan 't hoogste bedrag blijven |1 hangen- U zegt elke nieuwe straat wordt i in keien gelegd, dat is niet waar maccadam en klinkers worden veel meer genomen. Wat U over de gasleiding zeide, ik moet u verklaren, dat ik zoo- i iets niet heel fair vind. U weet, dat Van Dijk bij de begrooting der gas leiding verondersteld heeft, dat er 50 huizen stonden en den aanleg van de J hoofdbuis naar die huizen heeft hij er bijgerekend, de gemeente-opzichter na- t tuurlijk niet. En als u nu die som van i Van Dijk gaat nemen, met dien aanleg I die er niet bij hoort, dan gaat U de som onrechtmatig opvoeren, want dat hoort niet bij den aanleg, maar. bij de exploitatie en ik zou liever bij de waar- heid blijven. De heer Gragtmans. Dat is zeer juist. 'i De getallen gebruikt door den heer Timmermans, daarmee kan ik over 't algemeen meegaan.' Hij moet echter wel weten dat alleen de straat 1 M. i wordt opgehoogd, ieder die een huis j j i laat bouwen, moet daar zelf verder voor -zorgen op zijn terrein. Die geschiedenis l'i der gasfabriek door den heer Timmer- f mans, die cijfers zijn wat opgeschroefd 'i gisteienavond hebben wij den oud-ge meente-architect zelf eens laten berekenen en zijn slotsom was, dat het er rijk voor gemaakt kan worden't is nog geen 650 M. lang en wat kunnen desnoods een paar duizend op zoo'n bedrag t afdoen, daarom is alles flink genomen. De heer Timmermans is van t idee uitgegaan dat den eersten tijd niets ver kocht zou worden en dan zou de hoof- delijke omslag met f 10.000 moeten worden verhoogd 't zelfde heb ik ge- vonden in een schrijven van Argus, de vorige week rondgestrooid, motieven en cijfers, die we wel meer gezien hebben, maar dat doet er hier nu niets toe. I Als door den vorigen spreker eene becijfering is gemaakt voor eene nieuwe straat en deze komt op f 150-000 en dit te zamen berekent voor eene jaarlijksche uitgaaf van rente-aflossing en rente- derving van f 10.000, zoo geloof ik dat mijn plicht is het tegendeel te bewijzen -j en begin ik met aan te toonen onze schuldenlast enz. Ik heb mij de moeite getroost een statistiek op te maken over de laatste 10 jaren en kom tot de vol gende resultaten i Ik scheid de huishoudelijke gemeente- schuld en de gasfabriek, eene zaak die i de gemeente exploiteert en de laatste 1jaren goede resultaten oplevert. In 1901 was er een gemeenteschuld :Jvan f124.150 ij waaronder nog rustte voor 'j de gasfabriek f 3.000 1 Zoodat in 1901 de huishou- delijke schuld was f121.150 Na verloop van 10 jaren met de ge wone aflossingen en het bijsluiten van f 25000 leeningen, alzoo in 1910 f 114.350, aldus eene vermindering van f7000.— ongeveer, zoodat na aftrek der v. Cooth- i erfenis er slechts een f 15.000 schuld overblijft, waarvoor wij hebben al onze gemeentegebouwen en landerijen, welke laatste per jaar f725 opbrengen. Zien wij nu na het afgeloopen dienst jaar 1909, welk jaar sluit met een ver moedelijk saldo van 4917.50, een saldo dat wij nog nooit gekend hebben, en gaan wij dat jaar verder na, dat de ge meente een geleend kasgeld van f1500 ■'aflost met nog een onbekende schuld, dat de gasfabriek een reservefondsje heeft, tenminste een stel nieuwe retorten lankocht van 2100 Mark, welke pas in 1910 gebruikt wordt. Verder weet de vVeth. Timmermans ook zeer goed dat vij tegenwoordig over een rijke kas beschikken en daarom ook toeschiete- ijker met subsidie zijn dat al mocht ie nieuwe straat op een klein rente erlies komen, dit zal onze financien niet inderen. U weet dat we veel hebben fgèlost in 1909kasgelden afgewerkt ;n nog bijna 5000 over; 1910 is ook oed op scheut, al zijn er posten Va ooger geraamd en ik ben er niet zoo bang voor, mocht de nieuwe straat er komen, de belasting zooveel zal moeten worden verhoogd de aanvraag van de Va van 't bouwterrein zal ons kapitaal voor de Vs reduceeren, dan is nog niet gerekend wat verder zal worden ver kocht en dat zal toch ook gebeuren. B. en W. zijn er hard voor geen winst te maken, maar aan kostenden prijs van de hand te doen. f 100 per strekkende M. dat kan, dan wordt er niet aan ver diend en zal het particulier initiatief wel komen, 't Slot der rekening zal zijn, dat er eene rente zal te betalen zijn en aflossing van i 40 000 zeg a 6% is f 2400, en dat zal niet in de belasting hinderen. Ik heb 't financieele toegelicht en de slotsom is dat in 1909 f 5000 overschoot, behalve die 1500, of bijna den geheelen Hoofdelijkeu Omslag. De Voorzitter: Verlangt iemand van de andere heeren soms 't woord J. Timmermans Wz.; Ik zal er den heer Gragtmans wel even aan mogen herin neren, dat bij de inlevering der plannen bij 't dag. bestuur, hij zelf de opmerking maakte, dat 't wel meer zou kosten, dat zullen de notulen kunnen getuigen. De heer Gragtmans spreekt ook over de inlevering begrooting van Dijk, ik zou er niet over begonnen zijn, de burge meester heeft er zelf over gesproken, heeft 't zelfs niet aardig van .mij gevon den. De heer Gragtmans was zelf van meening dat de begrooting opgemaakt door den opzichter te laag was, en toen heb ik het van Dijk gevraagd, en 't gevolg is, dat ik alleen kan constateeren, dat van Dijk f 1800 meer begroot dan de gemeente-opzichter. Er is veel ge sproken over den gunstigen toestand der gemeente financien. Ik hoop dat het zoo zijn moge, doch ik twijfel er wel aan, op grond van mijne ondervinding, dat de schuld hoe langer hoe hooger is op gevoerd, hoe die nu ook tot een klein bedrag wordt gereduceerd. Een feit is dat die blijft f 229.000 op't oogenblik. Ik bedoel alles inbegrepen, met de gas fabriek. De heer Gragtmans sprak ook over 't legaat van Cooth, gelukkig, dat we dit hebben de geheele intrest wordt elk jaar in onze begrooting verbruikt, we houden er niets van over, anders zouden we nog meer schuld en bijgevolg meer hoofdelijken omslag hebben. De overschot op onze begrooting van 1910 is thans, en we schrijven pas Maart, reeds geheel opgebruikt, de voordeelen der gasfabriek, ook die zijn opde begrooting van 1910 geeft voor de ont vangsten en uitgaven der gasfabriek een goed verschil van f 7000, en ook dit alles is verbruikt, niets is ook daar meer van over waren er die niet, dan moesten of wel de gasprijzen omhoog, of wel de H. O. Voorzitter Ik heb met den heer Gragt mans de cijfers nagegaan en kan ver klaren dat die beter de waarheid nabij zijn dan de uwede directeur der gas fabriek met z'n f1800 meer, daar komt u maar op neer, u draait het debat om nogmaals, hij heeft gerekend op aanslui ting van 50 huizen, dat is een groote dwaasheid, dat heeft toch met den aanleg der straat niets te maken we hebben alleen te maken met de gasleiding door de straat. En al was 't nu eens f1800 meer, wat zou dat nog op zoo'n bedrag. U spreekt daar over den overschot 1910 is al opdie is ook om te gebruiken we hebben er zoo juist het landbouw- comité, het liedertafel comité, het bur gerlijk-armbestuur, de K. v. K. gelden van gegeven. Gragtmans Dat bewuste briefje met de aansluiting der huizen, die er niet zijn, zullen we maar laten. U denkt dat met onze berekening alles op zal zijn, maar we hebben nog een flinke reserve gehouden, liefst 2100 Mark. 't Is verder nog niet gekend, dat f1500 extra werd afgelostde ontvangsten zijn voor dit jaar zoo laag en de uitgaven zoo hoog mogelijk op de begrooting genomen. T. Timmermans Wz De Voorzitter zeide zoo straks, dat de cijfers van den heer Gragtmans meer nabij de waarheid waren dan de mijne, maar ik schijn toch de waarheid gezegd te hebben met mijne bewering, dat de overschot der begroo ting reeds precies gebruikt is. Klijberg: Ik geloof dat wij zeer ver af dwalen, laat ons toch bij de zaak blijven, ik handhaaf mijn voorstel en vertrouw dat twee heeren 't wel zullen steunen 't is nu 't oogenblik te beslissen, ja of neen, nu niet, dan nooiter zijn, zoo heeft de heer Timmermans gezegd, terreinen genoeg om de vakschool onder te bren gen, maar dan is de kijk op een nieuwe straat weg, en dan vervalt ook de aan vrage van notaris Rant, die conditie stelt dat de vakschool enz. in de nieuwe straat komt- We zullen met den heer Timmermans een wandeling door de straat maken. Het terrein van Van Hoorn aan den Hoek, die zou er volgens den heer T. voor te vinden zijn. Nu zou ik U wenschen te vragen, weet U de waarde ervan, dat weet ik, hij wil een gedeelte van 30 bij 30 voor f11500 verkoopen, dus 't heele terrein voor 30 a f 40.000 daarvoor zou 't rijk wel feestelijk bedan ken. Het huis aan den Hoek van Notaris de Vocht; kost 18000, cadeau zegt de heer T. werkelijk 't is niet te duur, maar de waarde is geschat, zooals nu opbrengt met tuin enz. en dan is 't groot genoeg, 't lijkt mij niet 't geschikte pand. Dan de Kolentrein in de stationstraat, die zal zeer veel geld kosten, en op die manier zullen we werken m. i. strijdig met het algemeen belang van Waalwijk, voo al wat zijne uitbreiding betreft. Ik vermeen dat wij ten volle verantwoord zijn, vooral ook tegenover 't nageslacht, als wij besluiten tot het aanleggen eener nieuwe straat- Verwiel Ik zou 't voorstel van den heer Klijberg willen lezen als volgt: De raad der gemeente Waalwijk be sluit tot den aanleg eener nieuwe straat, volgens een der overgelegde plannen en B. en W. te machtigen, terzijde ge staan door twee leden van deD raad, de noodige stappen te doen om in den kortst mogelijken tijd een definitief plan aan den raad voor te leggen. Speciaal met het oog daarop, dat in 't college van B. en W een der wei houders sterk geporteerd is tegen deze straat, daarom vind ik dit te meer noodig. De heeren Klijberg, Timmermans Verschure, Van Everdingen steunen dit voorstel. Van RielIk wenschte nog te vragen of, indien eventueel de straat wordt aangenomen, 't positief zeker is, dat ze voor de helft wordt overgenomen door de lastgevers van notaris Rant, dan is de risico en verantwoording heel wat minder. De Voorzitter. De risico is nog min der als we positief zeker wisten, dat ze geheel werd overgenomen. Van Riel. Ja, of er de zekerheid van dien brief is. De Voorzitter. Dat heb ik straks al gezegd, de naam van notaris Rant zegt toch ook iets. Houben 't Verblijdt me, dat de gas fabriek zoo goed marcheert. Veel mijner finantieele bezwaren zijn door dien brief vervallen. Als de nieuwe straat komt zal er verplaatsing van waarde plaats vinden. De stationsstraat b.v. die zich nog niet geheel heeft kunnen ontwikke len, zal in waarde sterk verminderen Degenen, die om en bij de straat wonen zien hun pand stijgen, krijgen dat cadeau zonder er iets voor behoeven te geven Ik wou vragen of dit punt ook in college van B. en W. is overwogen. VoorzitterOf 't is overwogen toen de heer Timmermans er bij was, weet ik nietuitvoerig is 't wel door den heer Gragtmans en mij besproken, 't nieuw gedeelte zal stijgen, zeker, maar alles zal den terugslag daarvan ondervinden 't oudere gedeelte zal meer winkels krijgen als in de steden en daardoor enorm in waarde vermeerderen ik moet ronduit verklaren, dat ik de tegen-motie ven niet begrijp. J. Timmermans Wz. Ik wil den heer Klijberg even opmerken, dat, toen ik de plaatsen aangaf, gesproken heb over de huisjes tegenover de school, en gezegd dat ook tegenover 't station terrein te koop zou zijn, die twee plaatsen heb ik aangeduid. Daarna wordt 't voorstel Klijberg, geamendeerd door 't lid Verwiel, in rondvraag gebracht en aangenomen met 7 tegen 3 stemmen, zoodat beslottn werd eene nieuwe straat te stichten. Voor de heeren Timmermans-Ver- schure, Klijberg, van Riel, Verbunt, Verwiel, van Everdingen en Gragtmans. Tegen de heeren Houben, van den Broek en Timmermans Wz. Gekozen tot leden, die B. en W. assisteeren de heeren Khjberg en Verwiel. Daarna werd de vergadering ten kwart voor elf gesloten. Vele leden, waaronder van de tegen stemmers, kwamen den voorzitter na afloop feliciteeren. frisohheid harer jeugd hebben weergegrfsu. Tegenover zulk een resultaat, heb ik dat geneesmiddel aan lijders aan bleekzucht en bloedarmoede voor eschreven, w&arean ik vele onder mijne patiënten tel, en ik heb de voldoening gehad dezelfde uilwerkingen als bij de behandeling van mijn dochter waar te nemen. Van ganscher harle en met erkentelijkheid sta ik u toe van mijn brief het gebruik te raak n dat gij nuttig mocht oordeelen.' De doctoren van alle landen prijzen het gebruik d®r Pink Pil Lm aan, om de ziekten te bestrijden die nit verarming van het bloed of uit zwakte der zenuwen voorkomen. Ook hier komen zij meer en meer in de gunst, want zij hebben zner mooie genezingen ge geven. Verkrijgbaar by Snabilé, tloofddepothouder voor Nederland te Amsterdam. Voor 'sBosch en omstreken bij de firma v. d. Dries, Visch- markt, Apotheek; 'sBosch Drogisterij Ex celsior", KoDinginnelaan, Herman J. A. Zee- gers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk en verder bij verechillerde apothekers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen- f f Heden ontviug ik de treurige f tijding van het overlijden van mijnen geliefden Zoon Missionaris in Midaen-Mongolië in den ouderdom van 84 jaar. Wed. J. B. VAN DER HEIJDEN- de Leeuw. Prinsenhage, 12 Maart 1910. Gevraagd eene voor Waalwijk. Zich in persoon te bureau van dit blad. nette Brooddraagster ALSMEDE Offerte worden ingewacht bij G. DE GROOT Leeuwelaan 27 Rotterdam. vervoegen aan het Te Koop 5 a 6000 kilogram Suiker bieten bij KORNELUS KUIS, Landbou wer, Wol| ut Vlijmen. TE WAALWIJK. Men kon dezer dage in de fransche dagbladen het getuigschrift lezen dat wij hieronder meedeelen. De heer Fabre, docter in de medicijnen, wonende te Asbffort, schreef ons //Mijn dochter, oud 17 jaren, verkeerde meer dan zes maanden in een toestand van erge bloedarmoede waarover ik mij ernstig ongerust maakte; ondanks de krachtigste en meest versterkende voeding en wijnen, on danks de meest vermaarde ijzermiddeleu en de glycero-phosphaten van verschillende be reiding, ging haar toestand niet vooruit. Zij bleef bleek, kortademig, zonder eetlust, on verschillig voor de ontspanningen van haar leeftijd en leed gruwelijk aan schele hoofd pijn, het grootste gedeelte van den dag. Bij het zien van de nutteloosheid dier middelen, schrijft Docter Fabre, besloot ik een genees middel aau te weuden waarvan de werk zaamheid algemeen erkend is, ik bedoel de Pink Pillen voor bleeke menschen. Na het eerste doosje gebruikt te hebben, wijzigde zich de toestand van mijn dochter geheel en al en werd zoo gunsiig mogelijk. Toen zij er nog drie gebruikt had, heeft zich een werkelijke gedaanteverwisseling hij haar voor gedaan ik zou mei da waarheid in strijd zijn, indien ik niet met kiacht verzekerde dat het de Piak Pillen zijn die bij haar een spoedigen terugkeer der gezondheid hebben teweeg gebracht en die haar de Voor slechts f 18 te KOOP aangeboden yidend tegen inwisseling van de eer. zeer goea onderhouden DAMESRIJcoupon No. 7 betaalbaar gesteld WIEL. Waar zegt de Uitgever. MACHINAAL BREIWERK. Beleefd aanbevelend, Wed. TH. VAN DELFT, Markt. Waalwijk. Gevraagd een bekwaam Kantlikker op een fabriek in Waalwijk. Brieven onder letter F. bureau Echo van het Zuiden. Met genoegen geren wij kennis vat de geboorte van ouze DOCHTER AGATHE LOUISE JOSEPHA. PI ETER W. H. VERWIEL. H. W. M. VERWIEL— JURRISSEN. Waalwijk 8 Maart 1910. De Heer en Mevrouw JAN VAN RIEL- JANSSEN, betuigen hunuen hartefijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte hunner DOCHTER. Waalwijk, 9 Maart 1910. Aan allen die, bij gelegenheid der Eerste H. Communie van ous Dochterlje hunne belangstelling toonden, onzen hartelijkeu dank. C. H. VEKEMANS. Waalwijk, 15 Maart 1910. De Heer en Mevrouw H. W1TLOX Bressprs betuigen bij deze hun hartefijken dank voor de vele bewijztn van belang stelling, ontvRtigen bij gelegenheid der Eerste H. Communie van hun dochtertje JOSEPHINE. Bij deze zeggen wij hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij de Eerste H Communie vau ons dochtertje CORNELIA ontvangen. W. VAN HEESCH en Ecbtgpnoote. Voor de vele bewijzen van belangstelling bij de Eerste H. Communie van ons Zoontje JAN ondervonden, betuigen wij bij deze onzen hartefijken dank. P. VAN DEN HEUVEL en Ecbtgenoote. De Heer en Mevrouw KLIJBERG Pernot betuigen hunnen hartefijken dank voor de talrijke blijken van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid der Eerste Coir.munie van hun dochtertje JO. Waalwijk, 15 Maart 1910. Voor de vele bewijzen van belangstelling ndervonden bil gelegenheid der Eerste H Commurie *an ons Zoontje WILLEM, betuigen wij hiermede onzen hartefijken dank. P. F. VAN MIEROP en Echtgenoot®. Voor de vele bewijzen van belangstelling bij de Eerste H. Communie van ons dochtertje ondervonden, betuigen wij bij deze onsen hartefijken dank. VAN DOORENde Greeff, De Heer en Mevrouw JAN VAN IER- SELHoltus, betuigen bij deze hunnen hartelijker dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij gelegenheid der Eerste.| H. Communie van hun dochtertje BETTY ondervouden. Bij deze zeggen wij hartelijk daDk voor de vele bewijzen van belangstelling bij de Eerste H. Communie van ons dochtertje LEON'IINE ontvangen. J. HEIJHUURS en Echtgenoote. Gevraagd om direct in dienst te treden, net degelijk persoon, goed vakman, bekend met de. meeste machines, als op Electrieche Schoenfabriek te Rotterdam, reeds als zoodanig werkzaam geweest. Tevens kan terstond geplaatst worden een bekwaam tevens fraiser. en eenige bekwame alsmede een Zich te vervoegen of franco brieven. Brieven franco. te Waalwijk maakt bekend, dat bij de veiling ziju ingezet en verhoogd de onroerende goederen te Elshout KOOP 1B Bouwterrein Noordelijk ge deelte groot plm. 0.02.50 H.A. van sectie B No. 543, op f 400 Bij den toeslag komen koopen IA en 1B m massa. KOOP 2. Huis en Erf te Elshout sectie B. gedeelte van No. 541, groot ongeveer 0.00.55 H.A. op- f 500 Toeslag Dinsdag 22 Maart 1910, 's avonds 7 uur len koffiehuize van L. G. ROIJMAN8 te Elshout. Dagelijks kan ten kantore vau voornoem den Notaris verhoogd worden. te Waalwijk, bericht, dat het huis met erf en bouwland te Wtalwijk, Sectie B nos. 298 en 299, grooi te z*men 0,09,88 H.A. van H. VAN IIELVOIRT te Waalwijk en KINDEREN is ingezet en verhoogd op f 400. Toeslag Dondeidag 24 Maart 1910, des avonds om 7 uur ten koffiehuize van de Wed, H. PULLENS te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris verhoogd worden.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 2