Derde Blad. Provinciaal Nieuws. Nummer 33. Zondag 24 April 1910. 33e Jaargang. Waalwijk, 23 April 1910. LandbouwteatoonstelliBg. Zijn nog ingekomen de navolgende medailles Mr. P. H. Loefif 's Bosch, verguld zilveren Medaille. M. Mz- de Roon Raamsdonk(Dorp), groote zilveren medaille. A. Heijmans-Kommers, Capelle, zil veren medaille. M. J. Rijken Azn. Capelle, zilveren medaille. C. van Breugel, Burgemeester Elshout, zilveren medaille. J. den Dekker Dzn. Andel, groot zil veren medaille. D. van Campen Drongelen, zilveren medaille. Het eerelidmaatschap der Landbouw tentoonstelling is alsnog aanvaard door den hoogwelgeb. heer K. Ridder de van der Schueren, voorzitter van den Neder- landschen Boerenbond te Zevenaer. Kantoor Gemeente—Ontvanger. Donderdag 28 en Vrijdag 29 April a s. zal het kantoor van den Gemeente-Ont vanger gesloten zijn. In de plaats daarvan zal zitdag gehouden worden Dinsdag 26 en Zaterdag 30 April, op dezelfde uren Gouden Feest Lledertatel. In de feestviering der Liedertafel is eene wijziging gekomen. Bestond het plan in de Octobermaand een kwartet-wedstrijd te houden, hiervan heeft men moeten afzien, onrede de zaal van het te bouwen R. K. Gildenhuis niet voor dat doel zal worden afgestaan en Musis Sacrum geen voldoende ruimte biedt, 't Is voorzeker te bejammeren, doch het is nu éénmaal zoo. Des te meer zorgen zullen thans gewijd worden aan het welslagen en van het festival voor instrumentale en vocale vereeni- gingen, dat gehouden zal worden op de Zondagen 10 en 17 Juli dus bij begin en het einde der Waalwijksche Kermis. De te verloten premien zijn belangrijk verhoogd en vermeerderd, terwijl verder alles zal worden aangewend om het de deelnemende gezelschappen die dagen zoo aangenaam mogelijk te maken. Ook de matineé op Maandag 11 Juli gaat door. Hierop zullen solisten van naam hunne medewerking verleenen Op een en ander hopen wij spoedig nader terug te komen. Hollandia Schoeisel. Wij hadden het voorrecht de collectie te zien van E. W. Klijberg-Pernot's stoomschoenfabriek «Hollandia* te Waal wijk bestemd voor de wereldtentoonstel ling te Brussel- Groot was onze verwachting, daar hetgeen wij bij vorige tentoónslellingen reeds van deze zoo gunstig bekende firma zagen, ons met recht deed ver wachten, dat zij ook thans haar naam op waardige wijze zou ophouden. Deze collectie is in één woord gezegd prachtvol. Een groote verscheidenheid in dameslaarzen en schoentjes op de meest moderne, maar wat hoofdzaak is, op de best pasbare modellen vervaardigd in mooie gekleurde en fijne zwarte leer soorten, trok al direct onze aandacht. Wij zagen daaronder een paar hooge laklaarzen met wit-lederen bloemtakken versierd, een waar juweeltje, waarvan het snij- en stikwerk bepaald een kunststuk mogen heeten. Ook in het arrangement der kleuren was een smaakvolle har monie, zoodat het geheel een keurig effect maakte. De collectie Heerenschoeisel zou zelfs de beste Amerikaansche fabriek tot eer verstrekken. Prachtige modellen, op smaakvolle wijze versierd, bewerkt op de "Original Good Year-Welt machines, doen patroon en werkman alle eer aan, en moeten ieder onbevooroordeelde de overtuiging schenken, dat het Hollandsch schoeisel in geen enkel opzicht voor het buitenlandsch de vlag behoeft te strijken. Ook het z.g. »omgekeerd werk,* waarin Hollandia mede specialiteit is, was goed vertegenwoordigd. Wij zagen o.m prach tige goudlederen avondschoentjes, hooge damesglacé laarzen zoo licht als een veer, fijn gekleurde kinderschoentjes op nor male modellen gemaakt- Kortom, wij en met ons verschillende vaklieden, die een en al bewondering waren, hebben genoten in de beschouwing dezer keur collectie. Gaarne brengen wij hier eene wel verdiende hulde aan de energieke pa troons, die met de chefs der zaak een en ander hebben ontworpen en moeite noch kosten sparen, om hun fabrikaat al door te perfectlonneeren, doch in deze hulde mogen ook deelen de coupeurs, stiksters en het overige personeel, daar sliert hun best hebben gedaan om Hol- 'andia op den a.s. Wereldwedstrijd een schitterend figuur te te doen maken. levens voegen wij den wensch er bij, dat een nieuwe bekroning, bij de vele, die Hollandia reeds bezit, in Brussel be haald zal worden. Reclameplaat, In de vitrine van den heer Theodoor van Delft is geëxposeerd, een door hem ontworpen reclameplaat voor de a. s. Provinciale Landbouw tentoonstelling te Waalwijk. Het is een mooi, origineel idee, een hooiveld in volle bedrijf met hooimijten, karren,werkvolk, terwijl op den voorgrond een boerinnetje zich met vluggen pas, de hooihark op den schouder, over 't veld beweegtop den achtergrond ziet men onze gemeente met torens, molen enz opdoemen. 't Is een mooi stuk werk, eene prach tige, practische reclame, een goed idee, dat uitstekend is uitgewerkt, zoowel wat techniek als kleurenkeuze betreft Als nu straks de lithograaf eenige duizenden daarvan heeft geproduceerd en deze de wereld ingaan, zullen ze de aandacht van ons volk trekken voor deze interes sant onderneming, die in September a.s. in onze plaats zal gehouden worden en iederen dag meer waarborgen geeft voor hare groote belangrijkheid, maar tevens getuigenis afleggen van de vakkennis en bekwaamheid, van den ontwerper en uitvoerder, onzen kunstschilder-foto graaf, den heer Th. van Delft. Wij ver wachten mettertijd nog wel eene meer- deskundige recensie, die we dan gaarne zullen opnemen. Boadsgebouw. Naar wij vernemen zijn bestek en tee- kening voor het R. K. Gildegebouw gereed en kan ds aanbesteding spoedig worden tegemoet gezien. Waalwijk Vooruit. Zooals we in ons vorig nummer reeds meldden, speelt morgen W. V. II haar laatste competitie wedstrijd nl. tegen het Vugtsche «Victoria". Victoria is wel de sterkste club der afdeeling. Met de grootste moeite speelde W V. II indertijd een 33 gelijk spel te Vucht. Daar het le van W. V. vrij is, kan het 2e volledig opkomen en geven wij hun een goede kans op de overwinning. Eigenaardig is, dat het volledig 2e elftal, dikwijls beter spel te zien geeft, dan het le, aan combineeren, doorzetten en volhouden, kan het le een lesje nemen. Wij verwachten morgen mooi weer, een spannenden strijd, veel publiek en een W. V. overwinning Voetbal. De voetbalclub «Excelsior* te Waal wijk zal a. s. Zondag een vriendschap- pelijken match spelen tegen «Nooit gedacht* te Waspik op het terrein van «Nooit gedacht*. Wij wenschen Excelsior veel succes. Liedertafei Matineé der Liedertafei «Oefeningen vermaak* op Zondag 24 April, op de zaal «Mussis Sacrum*. Aanvang 12 uur. Programma ad libitum. Ongeval. Gisterenmiddag viel het paaid van den heer A. uit Loonschedijk, op de Markt alhier. De voerman stortte voorover op 't paard en kwam met zijn hoofd tusschen burrie en paard terecht. Gelukkig dat 't paard kalm bleef liggen en spoedig de noodige hulp kwam opdagen, anders ware dit ongeval niet zoo gunstig af- geloopen. De heer M. inwoner onzer Station straat had dezer dagen het ongeluk bij zijne werkzaamheden met den enkel in een scherpen haak te raken, waardoor hij zich dermate verwondde, dat hij ver scheidene dagen rust zal moeten houden. Sierenkeuring. Op de Rijkskeuring werden alhier aan gevoerd tien eenjarige en negen twee jarige stieren. Aan twee eenjarige stieren werd een onderhoudsprieme toegekend elk 1 100 ieder met 457a punten, eigenaars waren J. Heijmans van Capelle, Heijstraat en Verhoeven van Sleeuwijk. Aan de tweejarigen werden de onder- houdspremien toegekend aan de stieren van Van Engelen té Nieuwkuik f 120 met 483/4 punten, H. Verhoeven te Doe veren f 100 met 48 punten, de Waal te Aalburg f 90 met 47 punten, Lankhaar te Meeuwen f 90 met 467*, terwijl voor reserve werd aangewezen de stier van Van Boxtel te Elshout met 457a punten. Een der aangevoerde exemplaren, een stier van de wed. J. Huijsman te Capelle haalde, gewogen op de gemeen tewaag het respectabele gewicht van 1856 pond en werd verkocht aan D Netten te Sprang voor f360. Een bewijs dat men in den stal van de wed. J Huijs man de fokkerij en mesterij goed ver staat. Ook ontstond er eene woordenwisseling over 't feit, dat aan een tijdens de keuring verkochten stier, een onderhoudspremie van 1 100 werd toegekend. Aan wien nu dit bedrag toekwam, daarover konden het de geleerden niet eens worden, zelfs had men geen ambitie in minnelijke schikking Opstootje. Gisteren morgen had een jongen var- kensboer, die eet goed borreltje op had, de aardigheid de politie te sarren. Ten slotte begon dit wat te ver te gaan en werd zijn naam gevraagd. Hij weigerde dien op te geven. Toen de politie maat regelen nam om hem bij volgehouden weigering in den amigo te stoppen, werd hij onder hevig verzet op den grond geworpen en geboeid. Hij gaf daarna zijn naam op, werd losgelaten en proces verbaal tegen hem opgemaakt. Pesterijen. De directeur generaal der posterijen en telegraphie maakt in de St.ct. bekend dat het in de gemeente Raatnsdonk ge vestigde post,- telegraaf en telephoon- kantoor, ingaande 1 Mei a s., zal worden aangeduid met den naam Raamsdonks- veer. De naam van het in dezelfde ge meente gevestigde hulppost-, telegraaf- en telephoonkantoor Raamsdonk(dorp) blijft onveranderd. Het weggeld in Noord Brabant. Werden tot nog toe de overtreders der verordening tot heffing van weggeld in de provincie Noord-Brabant door de Bossche rechtbank niet zwaar gestraft voor het rijden met een niet aangegeven rijwiel kreeg men als regel hoogstens eene geldboete van drie gulden (maximum f75,en voor het gebruik maken van een zoogenaamd landbouwpaard tot andere doeleinden, die eene voorafgaande nadere aangifte vereischten, hoogstens eene geldboete van 5 a 10.— met het nieuwe dienstjaar ingaande 1 Mei a.s. nu een ieder geacht kan worden be hoorlijk kennis te dragen van het be staan van genoemde belasting, zal hierin vermoedelijk een verandering komen. Ter terechtzitting der 's Hertogen bossche rechtbank van Dinsdag jl. deelde ten minste tijdens de behandeling der weggeldzaken» de heer voorzitter der strafkamer aan de als getuigen aanwezige belasting komiezen en marechaussees mede dat de rechtbank voornemens was overtredingen die na 1 Mei a.s. zouden worden geconstateerd, belangrijk zwaar der te gaan straffen. Aan bedoelde ambtenaren werd ver zocht deze mededeeling ook te doen aan hunne collega's opdat het publiek tijdig zoude kunnen worden gewaar schuwd. Hsg. Wereldtentoonstelling Brussel 1910 Wij lezen in De Schoenindustrie Het tijdstip waarop deze tentoonstel ling zal geopend worden nadert en daar deze Tentoonstelling ook voor onzen Bond van het grootste belang is, mee- nen wij met een enkel woord dit feit te moeten releveeren. Negen leden van onzen Bond nl. de heeren M. van Beurden, Kaatsheuvel Boom en Versters, Drunen Dupont MannaertS, TilburgVan Dortmond- Pennock, KaatsheuvelJos. Groenen, Besoijen E. W Klijberg-Pernot'sStoom- schoenfabriek «Hollandia» Waalwijk F. van Muijen en Zoon, 's Bosch de Ko ninklijke Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel, Waalwijk en G. L. Smits Co. te Dongen zullen aan deze Wereld tentoonstelling deelnemen en zal onze Bond daar alzoo de Nederlandsche Schoenindustrie vertegenwoordigen. Naar wij met groot genoegen, vernemen heb ben allen zich met kracht er op toe gelegd om waardig voor den dag te komen en wijzen de berichten, die wij over verschillende collecties reeds in de dagbladen lazen er op, dal deze Ne derlandsche collectieve inzending een schitterend figuur zal maken Ontegen zeggelijk komt aan die heeren die zich zoo vol moed en met zooveel toewijding in dezen grooten wereldkamp wagen alle eer reeds van hun durf toe, en wij hopen dat een groote bekroning door hen zal behaald worden. Zullen zij daar zelf op de eerste plaats de vruchten van plukken, ook de geheele Schoenindu strie zal dat ten goede komen. In Brussel zal aan de geheele wereld getoond worden wat onze Hollandsche industrie vermag. De goede naam die het Hollandsche fabrikaat nu reeds in den vreemde heeft, zal daardoor bevestigd en verhoogd worden en dit moet leiden tot meerderen bloei, tot verlevendiging van de geheele Schoenindustrie. Vitrines voor de Tentoonstelling. De vitrines voor de Tentoonstelling van Schoenfabrikanten alsook de stand voor de lederfabrikanten zijn gemaakt door de Waalwijksche Stoomtimmerfa- briek H. Ragetlie, naar de ontwerpen van den architect der Tentoonstelling, den heer Kromhout. Alleen de vitrine van de Koninklijke Stoomschoenfabriek A. H. vaD Schiindel is ontworpen en uitgevoerd door den heer Tacoma uit Amsterdam. Een en ander maakt een goed effect en heeft de heer Ragetlie hier opnieuw het bewijs geleverd een mooi stukwerk voor betrekkelijk niet veel geld te kun nen maken. Alle eer aan den uitvoerder. BAARDWIJK. Tot on* genoegen kun nen wi malden d..t de schoenfabriek van den heer Jac. Oomen aanzienlijk wordt uitge breid en reeds een begin is gemaakt met de verbouwing. Over 't algemeen is er hier meer leven in dit bedrijf, wat hoogstwaar schijnlijk vooral is toe te schrijven aan het prachtige weder met de Paaschdagen, waar door eene flinke opruiming is ontstaan bij de afnemers. ELSHOUT. Dezer dagen ontving een geacht ingezetene onzer landelijke gemeente per post een paar nummers, propaganda nummers van een krantje, prijkend niet den weidschen naam: «De dageraad'. Wijl de geadresseerde een propagandist ten goede (dit wist stellig de afzender niet) is opende de ijverige heer het bem toegezon den met ietwat nieuwsgierigheid, wellicht kwam er nieuwe stof voor zijne katholieke propagandatocht. TeleurstellingAl aanstonds bleek de strekking van de «Dageraad' door het pre dicant «Weekblad ter bestrijding van den godsdienst in al zijn vormen'. Blozend van verontwaardiging over de toezending van zulk «goedje', was het besluit van onzen propagandist, die zich op inliggend circu laire, zag aangesproken metWaarde Geest- verwaut, aanstonds genomen. Hij ziet nog een inteekenbiljet in het lieve krantje (hoe gemakkelijk toch) en in minder dan een tijd prijkt op dit biljet een Grieksch Kruis, met het onderschrift «In hoe Signe vincet'. Mst vette strepen versierde hij 'Hoe Signe'. Mogelijk mag er in z':ne latijnsche ontboe zeming eenig foutje zijn doch de bedoeling zal wel begrepen worden door den afzender, die na 'i ontvangen van dit biljet zich wel eeu tweede maal zal bedenken voor bij bij onzen propagandist aan zal kloppen Een eeresaluut voor den wakkeren R.K. propagandist van Elshout 1 Het ware te wenschen, dat iedereen in dien geest handelde bij de toezending van dergelijke zaakjes, die den Kath. Godsdienst zoo beschimpen. Eu wat nu te zeggen van die luidjes in onze naburige gemeente, die om toch maar lectuur te hebben niets minder bestellen dan door en door ongodsdienstige, zedelooze, zedenkwetsende en godsdienst en maatschappij afbrekende werken Schrik niet lezer.,., de werken van Zola worden daar gelezen. Zoo herhaalde maien wordt gesproken van goede lectuur, zoo ijverig wordt gewaarschuwd door woord eu in geschrift tegen slechte lectuur; zoo ern stig wordt door vruchtbare pennen gearbeit om gezonde stichtende verhalen en toch wordt de voorkeur helaas door enkelen aan «vuile' werken gegeven. Is dit onbekrnd- heid, onschuldige onbekendheid Zoo neen, dan pleit dit geenszins voor het godsdienstig gehalte dier lezers, zoo ja dan ziju d lezers in hun moreel belang vooral geraden bij bestelling van lectuur, den raad te vragen aan hen, die zoo vaak door welmeenende tegen verderfelijke lectnur waarschuwden en blijven waarschuwen, of zich te richten tot de katholieke pers. Beiden zullen volgaarne bereid zijn den onwetende te leeren NIEUWKUIK, 20 April. Heden-middag werd onze gemeente bezocht door Z.Ex. de Commissaris der Koningin dezer provincie Na de administratie van den Secretaris en Ontvanger te hebben doen onderzoeken en deze in de beste orde bevonden, verliet Z.H.E Gestr. ten 4 uur weer onze gemeente De Burgemeester dezer gemeente heeft doen bekendmaken, dat de rijkaarten, inzake Weggeld, voor den nieuwen dienst 1910-11 voor zoover zij niet bij de beschrijving zelve zijn uitgereikt, vanaf 25 April a.s. ten kan tore van den Rijksontvanger te Waalwijk moeten worden afgehaald. HERPT, 22 April. Den Heer Commi? saris der Koningin in ons gewest bracht heden een bezoek aan onze gemeente. Van schier alle gebouwen wapperde te zijner eer de vlag. HAARSTEEG, 21 April. De H E.Gestr heer Commissaris der Koningin bezocht heden ons dorp ter controleering der ad ministratie van secr. en ontvanger der ge meente Hedikhuizeu. Van alle gebouwen in de omgeviug van het raadhuis wapperde de vlag. VLIJMEN, 22 April. Donderdagmorgen half tien bracht de H.E Gcatr. Heer Com missaris der Koningin in deze provincie een bezoek aan onze gemeente. Van openbar en vele particuliere gebouwen wapperde de driekleur. De administratie vau den Secr en Ontvanger werden in de beste orde be vonden. De door Z.H E.Gestr. na het onder zoek verleende audiëntie werd door eenige ingezetenen bezocht. Bij de door het Ministerie van Wa terstaat 11. Woensdag gehouden aanbeste ding van het bijspannen van draden aan de interlocal telefoonlijn tusschen Eindhoven en de Duitsche grens bij Venlo en het her stellen en verbeteren van deze lijn was de laagste inschrijver de heer J. Luijben alh. Door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is ingesteld een com missie van advies, welker werkkring zich zal uitstrekken over de gemeenten Hedik- huizen, Nieuwkuijk en Onsenoort en Vlij men en welker zetel zal gevestigd zijn te Vlijmen en zijn benoemd tot lid en voorz. dier commissie G. R. van der Ven te Vlijmentot leden H. Prinsen, te Haar- steeg, gemeente iledikhuizen, C. van den Broek te Nieuwkuijk, M. H. Boom, M. v. Giersbergen, J van Helvoirt JCzn., M. de Vaan Wzn., allen te Vlijmen; en tot lid en secretaris: H. van der Linden te Vlijmen. V HERTOG EN BOSCH. In de gister avond gehouden raadsvergadering is o.m. bepaald, dat het nieuws slachthuis op Maan dag 2 Mei zal worden in gebruik genomen, en dat er een gedenksteen in dat gebouw zal worden geplaatst met de namen van de leden der raadscommissie, die met het tot stand brengen dezer inrichting belast is geweest. In dank werd aanvaard een schenking van 1000 van mevrouw de Wed. Van de Mor tel-Mahie ten einde uit de rente van dit kapitaal een beurs te schenken aan eender eerlingen van de ambachtsschool. Besloten werd een door heel den raad goedgevonden request aan H. M. de Ko ningin, om een subsidie voor een alhier op te richten nieuwe teeken- en ambachts school, vereenigd met een middelbare tech nische school, onverwijld te verzendende oprichtingskosten dezer inrichting worden geraamd op f 300,000, de exploitatiekosten op ruim f 80,000. De school komt op 't Meijerijplein. Verder huldigde de raad de verdiensten van wijlen den heer F. M. L. Kerkhoff, in even ingenieur-architect dei gemeente, door iet pensioen zijner weduwe eu dat zijner nnderen genereus te regelen. In het garantiefonds voor de muziekfees ten, alhier te houden ter gelegenheid van de algemeene jaurlijksche vergadering van de Nederlandsche Toonkunstenaarsvereeniging zal de gemeente voor f 5'I0 deelnemen. VRIJH.-CAPPEL 23 April. Het Bestuur van het fanfarecorps ,/Sirena' beeft voor de muzikanten aangeschaft uniformpetten, welke op Hemelvaartsdag a.s. wanneer de veree- uiging ten strijde zal gaan naar Vianen in gebruik zullen worden genomen. Zoo we vernamen ziju het heel mooie petten, blauw laken,met vergulde randen. In de 2e afdeeling gemengde koren zullen zoo we vernemen, op het Groot Nat. Concours le Ammerstol op 2e Pinksterdag deelnemen 5 vereenigingen, waaronder ook Hallelujah' te Vrij hoe sen-Cs ppel, «Eup- honia' Lekkerkerk, «De Lofstem" Zeist., «Excelsior' Sliedrecht «Cressendo' Lange- rak-Nieuwpoort. lu 't geheel zijn voor den wedstrijd in geschreven, 35 vereenigingen met plm. 1600 werkende leden. CAPELLE 22 April. Woensdag 1.1. ont stond bij J. v. B. aan den Vaartkant door het omvallen van een petroleumlamp een begin van b and. Slechts met groote moeite slaagde men er in erger te voorkomen. Door den landbouwer A. Hagoort is aan den slager J. Mouthaan een koe ver kocht, die schoon aan den haak circa 1000 pond weegt. Wel een bewijs, dat hier nog zwaar vee getokt en geslacht wordt. WASPIK. In den hooihaudel is thans weinig gang en de marktprijzen loopen terug, betgeeu voor hen, die hun hooi vasthielden, eeu tegenvaller is. Men besteedt vooreerste soort f 20 it f21, tweede soort f 1G af 18. schraal pershooi f10 a f12 en stroo f 12 per 500 K. G. RAAMSDONK. Aanbesteding Bij de he den door het Gemeentebestuur gehouden aanbesteding van het vervangen der kei bestrating door eene klinkerbestrating, aan de Schans te Raamsdonk (Dorp) over eene lengte van plm. 250 M, werd slechts door 4 personen en wel als volgt ingeschreven M. Zijlmaus Raamsdonksveer f 569. J. Damen Raamsdonk (Dorp) f 574. A. van Loon f 575. T. G. de Klerk Raamsdonksveer f 625, Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. RAAMSDONKSVEER. Aanbesteding. Bij de gisteren door het Burgerlijk Armbestuur gehouden aanbesteding van de levering van brood in 19101911 is de levering van het brood alhier gegund aan J. Simonis- Poppelier en dat te leveren te Raamsdonk (Dorp) aan G. d, Westen. Papierfabricage. Gisteren werd op de papierfabriek de Maasmond eene nieuwe glansmachine, gedreven door een electro motor van 60 P. K. in werking gesteld. De motor, fabrikaat van de Electrotechnische Industrie Smit en Co. te Slikkerveer en de glansmachine fabrikaat van C. G. Hobolt Jr. te Chemnitz (Saksen) voldeden beiden uitstekend. DUSSEN 22 April. Woensdag 20 April werd door den Heer P. Teunissen uit Am sterdam eene lezing gehouden over het Arbeidscontract in de zaal van den heer J. H. Kamp. De belangstelling was groot eu er bleef geen enkele plaats onbezetzelfs werden er nog eenige een plaats aangeboden iu de zaal waar het bestuur was gezeten. Ofschoon den heer Teunissen de zaak zeer duidelijk uiteen zette, schenen onze Dus- seusche landbouwers (want daar bestond het publiek grootendeels uit) het nuttige van deze zaak nog niet te begrijpen, want na afloop werd gelegenheid gegeveu zich aan te sluiten en hiervoor hebben slecht9 3 landbouwers zich opgegeven. Met genoegen kunnen we melden, dat onze vroegere dorpsgenoot den heer A. G. van Luxemburg, thans als particulier klerk bij 's Rijksbelastingen werkzaam te Roermond met invang van 1 Mei a.s. is benoemd tot Rijksklerk te Amsterdam. DONGEN. De rechtbank te Breda ver oordeelde gisteren wegens diefstal van schoenen, gepleegd in den nacht van 21 op 22 Jan. 1910 in de schoenfabriek van den heer Smits te Dongen, J. J. v. L 32 jaar ketelmaker te Breda tot 3 jaar en zes De Echo thd hel Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 9