EenZanger MSPOSTSPMRBM. Geen bluf// Ed van Tilburg. Gemengd Nieuws Advertentiën, J. Sikkers en Zonen, W&jILWSJS. BIBÏÏWS UIT HSÏÏSDHI. Reclame. MIEUWS UIT KAATSHEUVEL Correspondentie. H andels bericht en Heerenhoeden en Petten Heeren* en Jongenspetten UNIFORMPETTEN, Confis3ur, Cuisinier, L. I. AKKER, ROTTERDAM. is de Langstraatsche Hoeden- en Pettenhandel. Hooge Zijdenhoeden vanaf f3.00 tot de fijnste soorten. Aanbevelend, prinses Juliana. De schietoefeningen welke ook alhier begin Mei zouden gehouden wor den, zijn van hoogerhand afgelast, Zondagavond werd alhier in de een vrouw van een wissen dood gered. Zij was n. 1. over de spoorlijn van af j Waspik komen loopen.Door de duisternis <j misleid is kwam zij te vallen in een diepen sloot. Een paar jongens die hulpgeroep hoordeu, snelden naar de plaats des on- heils en hebben deze vrouw met zeer veel moeite, op het droge weten te i brengen. Wonderlijk dat ze behalve hare natte kleeren geen letsel bekomen had. De ii kranige redders brachten nu de vrouw I naar Besoijen, alwaar ze bij haar familie kon blijven. Zoo we vernamen, was het de vrouw van den spoorwachter te Baardwijk Zondagmiddag gingen eenige jonge dames met een Mil. van het 6e Reg. Inf. uitrijden. Nauwelijks een eindje op weg of daar begon het paard te steigeren en achter uit te loopen met het gevolg dat paard, kar en inzittenden te water geraakten. Door hulpvaardige handen werd spoe dig alles op het droge gebracht en bleek dat niets was beschadigd. De inzittenden kwamen met een nat pak en den schrik er af. CAPELLE, 4 Mei 1910. Maandaga vond even over 8 uur ontstond hier brand in een schuur, staande naast en behoorende aan den heer A. Mouthaan. in de schuu" waren steenkolen en bruin- koolbriquetten geborgen, zoodat als vermoedelijk^ oorzaak het broeien hier van wordt beschouwd. In een oogenblik stond de geheele schuur, die gedekt was met riet in vuur en vlam. Onmid- delijk deelde het vuur zich ook mede aan de naastbijzijnde woonhuizen van A. Mouthaan en H. de Bie. Aanstonds waren alle drie deze perceelen een totale vuurzee. Middelerwijl had ook de looierij ach ter het huis van Mevr. de Wed. Ver heijden vlam gevat. Aangezien «het bovengedeelte dezer looierij geheel van hout was opgetrokken was ook hier de brand Diet te blusschen. Door het afschuiven van het rieten dak van het huis van de Bie, liep ook de school een oogenblik zeer groot gevaar Door het flink optreden van een aantal ingezetenen werd echter voorkomen, dat hier het vuur zich uitbreidde. Had de school het niet gehouden, dan was het einde niet te zien geweest. Om tien uur lagen reeds de huizen en schuren van Mouthaan en de Bie geheel tegen den grond. Alle pogingen moesten nu worden aangewend, om te zorgen, dat het vuur zich niet verder zuidwaarts verplaatste Met twee spuiten van de Kom en de Heistraat werd nu gewerkt om het huis, bewoond door G. Verheijden te behouden. Na een half uur spuiten was ook hier het gevaar geweken, zoo dat de brand is beperkt gebleven tot drie woningen en een schuur. De belen dende perceelen hebben, zooals licht te begrijpen valt, zeer veel waterschade geleden. Zelden zagen we een huis zoo lang branden als dat van Mevr. de Wed. Verheijdeu. Reeds te half negen stond het achterste gedeelte in lichte laaie en eerst te kwart over elf stortte de kap in en om 1 uur brandde het nog fel. De finantieele schade is, in evenredig heid met den omvang van den biand, niet bijzonder groot voor de bewoners. Een huisgezin, een weduwe inet 2 kin deren, was niet verzekerd, terwijl nog een ander onvoldoende verzekerd was Vandaag zagen we tot ons genoegen, dat reeds gecollecteerd werd door eenige jongedames, teneinde hen, die de meeste schade geleden hebben, te helpen. Later vernamen we dat dit geschiedde op ad vies eener commissie, bestaande uit de heeren W. G- Uijthoven, G. Quirijns, A, Verheij den, hierin bijgestaan door de jongedames H. de Bas, E van den Hoek, M. v. d. houden, waaraan 4 beste clubs zullen deelnemen. Er worden vier prachtige medailles uitgeloofd. Zondag 1 Mei, trokken voor den eersten keer van dit seizoen zes schutters nabijheid van het station Kaatsh.-Capelle van de Handboogschietvereeniging Una- nimitas alhier, naar de Bondsprijswedstrijd te Dongen. Daar reeds dertien vereeni- gingen aanwezig waren, meende het Bondsbestuur genoemd gezelschap niet te mogen toelaten. Onze schutters lieten zich evenwel niet afschrikken en wisten het reglement zoo in hun voordeel uit te leggen, dat besloten werd hen aan den wedstrijd te laten deelnemen. Schijn baar was er echter niet veel kans meer, daar de Vriendenkring1 uit Rijen zich met 81 punten reeds als winnares be schouwde. Maar onze schutters zijn ware Soranussen. Met het laatste schot op een na stonden ze reeds met Rijen gelijk, L. van Dongen sloot daarop het doel met een vier, zoodat aan de onze de victorie was met 85 punten in 5 schoten. Een mooi begin voor 1910. A- s. Woensdagmorgen gaat onze harmonie dauwtrappen. We wenschen de muzikanten veel pret op deze morgen wandeling. RAAMSDONK. Aan de stoomzuivelfabriek alhier is men bezig eeue machine te stellen voor de bereiding van gesteraliseerde melk. Het koninklijke Gilde Sf. Bavo hoopt a.s. Zondag deel te nemen aan een nationaal concours, uitgeschreven door de scherpschut- tersvereeniging Vriendenkring te Helvoirt. De heer C. Willemse legde dezer dagen met gunstig gevolg 't examen af voor de 3e klasse der Rijksnormaalschool te Geertruidenberg. Verleden Zaterdag wapperde van vele huizen de nationale driekleur ter herdenking van den geboortedag der Prinses. De jeugd der openbare en der bijzondere school werd onthaald en dn kinderen dei Openb. maakten onder leiding der Heeren onderwijzers een wandeling door het dorp onder 't zingen van eenige vroolijke gelegenheidsliederen, voor onze kleine burgers was 't een prettige voormidd&p. Aan het postkantoor Raamsdonksveer en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1910 inge legd f 7732,29 en terugbetaald f8728,53 Laatste boeknummer 4523 RAAMSDONKSVEER. Geslaagd. Vrijdag j.l. slaagde te Breda voor de akte Lager onderwijs, Mejuffr. C. Böckling alhier. De geslaagde alsmede hare ouders van harte gefeliciteerd. DUSSEN. Ter gelegenheid der verjaardag van Prinses Juliana gaf de fanfare, Wil- helmina eon concert in de zaal van den heer J. H. Kamp, onder leiding van den heer E. Vingerhoets. De muziekstukken liepen allen goed van stapel Vooral „Leve Juliana* van den heer E. Vingerhoets oogstte veel bijval, en kwam aan het applaudiseeren geen einde. Ook de komische stukken werden uitstekend uitgevoerd. Zondagavond werd nog eene serenade gebracht bij een pas gehuwd lid van de fanfare, waarbij veel volk meetrok. Ter gelegenheid der verjaardag der Princes werd te Hank (gem. Dussen) eene voetbalclub opgericht, welke den naam draagt van „Prinses Juliana.» De vereenigiug telt reeds 14 leden. Telegram. Het Bestuur der Koninklijke Harmonie >Euphonia«, zond jl. Zaterdag een tele gram van gelukwensch, bij gelegenheid van den eersten verjaardag van prinses Juliana- Verleden Maandag mocht zij een telegram ontvangen van H. M. luidende H. M. de Koningin en Z- K H. Prins Hendrik, zeggen dank voor gezonden gelukwensch. Dit telegram werd Maan dagavond de werkende leden voorgele zen, hetgeen met stormachtige toejuichin gen, werd begroet. Sirena. Verleden Maandagavond was het fan farekorps uit Vrijhoeven in de zaal van Euphonia, om hare twee concoursnum mers te repeteeren. En het moet gezegd worden, wij stonden verbaasd, over de vorderingen die dit gezelschap heeft gemaakt, na een zoo kort bestaan. Iedereen was dan ook van meening, dat zij op het a. s- con cours te Vianen met Hemelvaartsdag te houden, bepaald succes zal hebben en een sterke concurrent zal zijn voor de andere gezelschappen. LOONOPZAND. In eene algemeene vergadering heeft de afdeeling van den N.Br. Chr. Boerenbond alhier in beginse besloten tot het doen bouwen van een magazijn of pakhuis. Bij de leden gaat nu eene Commissie rond met het doel om rentelooze aandeelen te plaatsen. De firma Q. de Jong, schoenfabri kanten alhier, heeft besloten om op 6 Mei a. s- haar winkel weg te doen, dus morgen wordt er door de knechts voor heL laatst gewinkeld KAATSHEUVEL, 4 Mei 1910 Gedwongen winkelnering. Er wordt in de laatste dagen hier weer een drukke actie gevoerd tegen de ge dwongen winkelnering. Wel is deze bij de voornaamste fabrikanten sinds ge- ruimen tijd reeds afgeschaft of meer dragelijk gemaakt, maar toch blijven nog maar al te velen dit stelsel aanhangen. Om niet eens te spreken van de kleinere bazen, zijn er nog verschillende onder, die met een uitgebreid personeel werken. Tot vóór weinige dagen gaven deze als reden op, waarom zij den winkel aan hielden, dat zij hem beslist noodig had den om te kunnen blijven fabriceeren. De R. K. Vakvereeniging heeft daarom die niet meer zingen kon. een lijst ter onderteekening aangeboden Hoek, J. de Jong, A Quirijns, Aa-Sneep, I aan H.H. Patroons, met het verzoek en J. Verheijden. Gecollecteerd wordt op Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 3, 4 en 5 Mei. Wie dus Donderdag de ruïne bezoekt, denke ook eeus om hen, die er schade bij lijden 1 WASPIK. De optocht der kinderen uit >Boven«. 1.1. Zondag gehouden ter vie ring van Juliana's eerste verjaardag was werkelijk heel lief. De verschillende sport en kruiwagentjes zagener aardig uit- Ook de sukkelwagen ontbrak niet. De collecte der kleinen viel zeer mee, zoodat er voor hen een tractaat van krentebollen en chocolade op overschiet. Zondag 11 speelde een gecombi neerd elftal van Sparta uit Geertruiden berg eene match tegen »Nooit Gedacht* alhier. Na een hevige strijd bracht Sparta den stand op 43. Daar de keeper van Sparta op een critiek oogenblik zijn goal verliet om in de verdediging mede te werken, zou de gang van 't spel zuiver der meteen gelijken stand uitgedrukt zijn. De voetbalvereeniging >Nooit Ge dacht* alhier hoopt op den 2en Pink sterdag een grooten medaillewedstrijd te hunne opinie omtrent dit punt te zeggen. De meesten nu erkenden volmondig, dat de schoenindustrie niet van dien aard is, dat het gedwongen winkelstelsel noodig is. Integendeel, zij beschouwden het als zeer nadeelig voor de industrie, daar het voortgang in het vak tegen houdt en ten zeerste de oneerlijke con currentie in de hand werkt. Als een ander groot nadeel werd opgegeven, dat de patroon maar al te vaak gebonden blijft aan een onbekwaam werkman, die bij hem door den winkel in het krijt staat en natuurlijk wel zorgt dit te blijven, daar het hem een vaste positie waarborgt. Het Bestuur van genoemde vereeniging zal daarom èn door vergaderingen èn door persoonlijk bezoek bij de patroons blijven ijveren voor de afschaffing van den winkel. Ongeluk. Terwijl een opperman bezig aan de villa van Dr. Rüding, op de bovenste stelling zijn werk verrichtte, viel hij eens klaps naar beneden en kwam in den kelder terecht. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen. De Heer A. J. Wkssel, wonende Tuinder straat 29, Rotterdam, wiens portret wij hier boven afdrukken, is eeu bekend karakter komiek. Gedurende geruimen tijd, zoo schrijft hij, was het mij onmogelijk, mijn beroep uit te oefeneo, omdat een cronische bronchitis mij zulks belette. Het was sedert geruimen tijd, alsof ik altijd maar verkouden bleef. Niet alleen des winters had ik daar last van, maar ook des zomers. Ik at weinig, zag er slecht uit en gaf verbazend veel fluimen op. Ik kuchte onophoudelijk en had maar werk mijn neus te snuiten. Ik had ook veel last van duizeligheid en was daarbij zeer nerveus. Ik zal U dan ook wel niet behoeven te zeggen, dat mijn kwaal, vooral voor mii, zeer hinder lijk was, omdat ik op het tooneel voor het publiek moet verschijnen. Verscheidene raadgevingen heb ik te baat genomen en daar mij niets hielp, dacht ik nimmer van mijne kwaal bevrijd te worden. Toen ik verschillende attesten in de bladen vermeld zag vau personen, welke mij goed bekend waren er door de ABDIJSIROOP genezen waren, begon ook ik dit middel aan te wenden. Ik kocht een flesch Abdijsiroop van een gulden ec vond er reeds dadelijk haat bij, Na achtereenvolgens nog twee flesschen Abdijsiroop te hebben ingenomen, was ik totaal genezen. Ik zend lJ hierbij mijn pottret, hetwelk U met mijne verklaiing kan pnbliceeren, ter wijl ik niet zal nalaten de Abdijsiroop aan te bevelen, waar ik kan. De ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANC- TA PAULO, kost per flacon van 280 gram flvau 550 gram f2,en van 1000 giam f 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voor- deeliger dus Verkrijgbaar bij de bekende wederverkoopers, alle drogisten en de meeste Apothekers. Centraal-Depöt IIEUSDEN, 2 Mei 1910. Uitslag overgangsexamen R. N. Lessen. Bevorderd werden van de 3e naar de 4e klasse J. Haase E. ColetH v. Os D. de Fijter Ga. v. d. Kolk en A. Reas. Niet bevorderd Twee mannelijke en een vrouwelijke leerling. Van de 2e naar de 3e klasse C. Kleijn, J. v. d. Heuvel, J. v. Andel en Joh. v. Rijswijk Niet bevorderd één mannelijke leerling. Van de le naar de 2e klasse: H. v. d. Brugge, K. de Graafïf, J. v. Esch, K. v. Doveren, W. Knaap en B. Volbeda' Niet bevorderd twee vrouwelijke. Benoeming. Behoudens goedkeuring van Z.Ex den Minister van Binnenl. Zaken zijn met in gang van 1 Mei aan de Rijksnormaal lessen benoemd tot onderwijzer de Heeren J. H. Verhoeven (Heusden) en G. Zoon (Aalburg,) respectievelijk voor de vakken physica en rekenen in zijn vollen omvang. Oaderlinge wedstrijd, Bij gelegenheid van de kermis hield de schutterij St. Blasius een onderlingen prijskamp op den vogelboom. Als naar gewoonte trok de vereeniging begeleid door de Heusdensche Harmonie, naar het schietterrein, waar na een vreedzamen strijd de eerste prijs (een geweer) te beurt viel aan C. van Sinktruijen voor het af schieten van den vogel en de tweede aan Jac. Kuypers voor het hoogste aantal punten. Hierna begaf men zich wederom als te voren in optocht naar het Verenigings lokaal, om den dag verder gezellig door te brengen. De Kermis. De kermis is dit jaar, evenals, gedurende de laatste, kwijnende zelfs de fiets ont breekt, zoo ook een schouwburg en zorgden de vereenigingen en hotelhouders zelfs niet voor een gezelligen avond, men zou weinig vermoeden, dat men in de eer tijds zoo drukke kermisweek was. Als point d'attraction kan genoemd worden de groote Bioscope van Hendrikx, waar men voor betrekkelijk gerfngen prijs ge durende een paar uren werkelijk veel te zien krijgt. Het grappige wisselt daar af met het ernstigeja het hoogernstige, waaronder uitmuntDe Passie van onzen Heer,» in 5 afdeelingen en 55 tafereelen. Doch naar verluidt gaat ook deze mis schien reeds Vrijdag naar de a.s- kermis te Drunen zoodat er de laatste dagen slechts weinig meer overblijft dan de gelegenheid tot dansen. Gcslun^d. De heer J Volbeda, leerling der R.N.lessen jilhier had Zaterdag j.l. wederom oen succes, door fe slagen voor de akte vrije en orde- oefeningen, waarmee we bem, evenals zijn onderwijzer, den Heer Zoon van harte felici— teern. Uitvoeringen. Maandagavond gaf de Harmonie »De Een dracht" van Herpt voor hare leden, een con cert in de prachtige zaal van den Heer Adr. Spiereuburgh. Als extraatje waren daar aan toegevoegd eenige voordrachten, door den heer van Ierland, den bekenden karakter humorist uit Tilburg Over muziek zoowol als voordracht was maar een roep, zoodat allen, die bijdroegen tot het wolslagen van den avond met genoegen er op kuDnen terugzien, evenals de groote massa bezoekers. Dat consumptie en bediening prima waren, is van het café central niet anders dan natuurlijk. Ook de Heusdensche Harmonie bood haren donateurs een avond van kunstgenot aan in de zaal Concordia. Naar we vernemen waren de bezoekers, zonder uitzondering, vol lof over de ten gehoore gebrachte muziek nummers, evenals over het geestige blijspel «Keesje". Verder kan hieraan worden toege voegd, dat de nieuwe eigenaar, dhr. Leeste maker getooud heeft te zijn een man, als geknipt, om het publiek zoo gezellig mogelijk te maken. Prinsesdag. De verjaardag van Prinses Juliana, is zooals te verwachten was. niet ongemerkt voorbij gegaan Klokgelui, carillon-bespeling, voor het eerst sedert langen tijd, en 's avonds eerst een muzikale wandeling door de fanfare der H. Familie en wat later door de Heusdensche Harmonie, die zooals gewoonlijk, eerst hun opwachting maakten bij het Ed Achtb. hoofd der gemeente. Op de bewaarschool der Herv. gemeente worden de kleintjes een paar uur aangenaam beziggehouden waarbij de inwen digb meDsch, al was hij nog klein, niet ver geten werd. Bovendien kregen zij, als geschenk nog een aardige herinneringsplaat mee. Onaangename verrassingen. De zan geres mevr. Marguerite Garré, echtge- noote van den directeur der Opéra Gomique te Parijs, had in de laatste weken herhaaldelijk brieven ontvangen, waarin zij bedreigd werd met minder aangenaame verrassingen. En deze zijn niet uitgebleven. Veertien dagen geleden ontving zij een zending boter, die er zeer verdacht uitzag en die dan ook bij scheikundige onderzoek zinkoXyde bleek te bevatten Vrijdagmiddag had de generale repetitie van een nieuw werk de „Mariage de Télémaque" plaats en mevr. Garré, die daarin een groote rol te vervullen had, )egaf zich te 5 uur naar haar kleedkamer om een glas port te drinken en zij schonk uit een aangebroken flesch voor zich zelf en eenige personen, die zich in haar kleedkamer bevonden, een glas in. De wijn was donkerder dan gewoonlijk, daarop sloeg men echter geen achtieder nam een teugeltje, maar spuwde het afschuwelijk smakende, op de tong brandende vocht onmiddelijk weder uit De wijn was blijkbaar vergiftigd. Er is een aanklacht bij de justitie inge diend. Lieve jeugd. In een dorp in Zeven burgen is een schoolmeester door eenige jongens, die hij strafwerk opgegeven had, in den avond overvallen en vermoord. Een mcuzt Oekorito. Weder wordt uit Hongarije een brand in een feestzaal gemeld, waarbij 400 menschen in levens gevaar verkeerd hebben. Te Tasza, in het comitaat Arva, werd door dilettanten een tooneelvoorstelling gegeven met bal na Onder de voorstelling kwam er een storing in het acetyleengas en men verlichtte daarop de zaal met eenige honderden kaarsen. Onder de toeschouw ers bevond zich de dorpsrechter Desider Merko, die drouken was en met een kaars de papieren tooneeldecoratie in brand stak. In een oogwenk brandde de zaal, die met vlaggedoek en ander licht brandwerk goed versierd was. Alles stormde naar den eenigen uitgang en daar ontstond een gevecht op leven en dood Een wonder mag het heeten dat er niemand is omgekomen, maar er zijn vele gewonden en de zaal is uitgebrand. De brandstichterrechter is door de gendarmes in hechtenis genomen. Ingezonden stukken uit Drunen en Dongen in 't volgend nummer. Aan het postkantoor Waalwijk en de daar onder ressorteerende,hulppostkantoren werd gedu rende de maand April 1910, ingelegd f10760,78, terugbetaald f 10762,10. Het laatste, door dat kantoor uitgegevenboekje draagt het nummer 5495. Aan het postkantoor Vlijmen en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1910 ingelegd f 9545,11, terugbetaald f 5583,77. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3179. BESOIJEN, 3 Mei. De piijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs f 1,31. Laagste prijs f 1,20. De prijs der eieren was 3 u 3!/2 ct ROTTERDAM 3 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 45 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1777 magere en 793 vette runderen 222 vette 1066 nuchtere en graskalv. 4 schapen of lammeren 0 varkens 178 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 31 a 38 ct., stieren 25 32 ct., kalveren 50 tot 60 ct., vette export- kalveren ct., alles per kilo. Melkkoeien f 135 it 290, kalfkoeien f 145 a 300, stieren f 125 a 305 pinken 45 a 125 graskal- veren a vaarzen f 60 a 160 alles mager ree; biggen f12.a 20.— paarden f 50 a 170. Nuchtere kalveren fok- 12.— 20slacht.- 5.—- 1.1— Biggen f 1.60 a 1.90 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 124/8 en 51/16 vn. en 234 stukken a Kilo. Prijs le qual 54, 2e qual f 51 3e qual. f48 Per >/- kilo 72 a 77 ct. GORINCHEM, 2 Mei. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 1 8.25 a 9.— roode dito f 8,a 8,50 witte dito I 8.30 a 8.70 Inl. rogge !5,25 a 5,75 Buitenl dito 6.25 6.75 gerst 4,60 a 6.haver 3,50 a 4.25 «tuivenboonen f0,a 0.blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 362 runneren 8 nuchtere kalveren, 21 vette varkens 1082 biggen, le qual. Kalfkoeien i 220 4 280 Kalfvaarzen 130 a 180 Guiste vaarzen f 80 4 140 Melkkoeien 1180 4 240 lI/a jarige ossen f k Pinken 40 a 100 Graskalveren J 4 Nuchtere kalv. f 10 4 14 Aangevoerd 21 vette vaikeus van 26 a 27 ct per half kilo, biggen van 18, 17 per stuk. Aangevoerd 235 schapen en 8 lammeren; scha- en f 14 a 24 en lammeren f7 4 f 12 Der atnk. Kippen f 0.90 a f 1.per stak. Eieren 10.85 4 0.90 per 26 stuks. Boter 65 4 68 ct. per >/a kilo. ROTTERDAM 2 Mei. Tarwe f7.50 a 9.50 per 100 K.G. Rogge zondei vraag. Gerst. Winter per 100 kilo f 0.f0.Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.— 0. Haver per 100 k. f 6.50 a 7.25 Bruine boonen van 7.50 f 12. Overtuigt U door collectie op zicht te vragen. Het beste adies voor Ontvangen in nieuwe stoffen Vraagt eventueel prijsopgave van reeds verschillende geleverd. DRUNEN. Ook aan huis te ontbieden met collectie. Sterk concurreerende doch beslist vaste prijzen.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6