- en r E E Katholieke Ouders Gebrs. v.HEST, J. ELEKAN, NI1UWS UIT HEUSDEN. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Overijselsche Beddenfabriek. O. D, A. v, d, Woude, Zwartsluis Het ideaal HUIS VER MAAK Coupeuse en Costumière, KNIPPEN hsbmt mmw Stoomkoffiebranderjj en Theehandel ftSEUWS UIT KAATSHEUVEL Rectificatie. Sport. H andesbericht en VEERENBED Yoor slechts f32.- BIBBII1KEH8 lg SLGÖPI8. slechts f 3.50. Dames*Portmonnaies f 1, H. van der Woude Rz. VLIJMEN, J. v. d, SANDEN. Waalwijk. Meer dan I6OO0 stuks verkocht. Vraagt Prospectus bij de Eerw. Overste der Zusters van het H. Hart van Jesus te Moerdijk (N.B.Ï leveren uitsluitend regelmatige, fijne kwaliteiten tot billijke prijzen. NIEUWKUIJK. Door het kaartgezel- schap „De Volharding" gevestigd in hel café van den heer G. de Bont zal op Zondag 19 Juni een kaart-wedstrijd worden gehouden, waaraan 4 prijzen en 1 kampioens- prij* zijn verbonden. Stond de asperge-oogst er verleden week nog zoo slecht voor, de schade wordt thans dubbel en dwar» ingehaald. Tot zes h zevenmaal per dag wordtu ze gestoken. Een enorme quantiteit zet de grond eiken dag af. Bovendien is de qualiteit ook zeer goed en de prijs bevredigend, zoodat nog goede zaken worden gemaakt. VLIJMEN. Zaterdagmiddag werd in het caló van den heer H. Daelmaus, door den heer J. van Vlijmen bouwkundige alhier voor rekening van den heer J. v. Helvoort- de Vaan aanbesteed het bouwen vau een woonhuis met boerderij, met bijlevering van al de te kort komende bouwmaterialen. Ingeschreven werd door W. Fabrie f3135; G. van Stokkum f 3100 P. van Stokkum f3078; Wed. J. Luijbeu f2800; A. J. van den Avoort f2515 en W. van Oijen en Zonen voor f2473. Aan den laagsten der inschrijvers allen alhier is het werk gegund. Door de commissie vun advies voor den pbytopathologischen dienst te Vlijmen c.a. zijn een 600 exemplaren van de brochure „De Amerikaansche Kruisbessenmeeldauw" door Prof. Dr. J. Ritzcma-Bos, in Vlijmen, Nieuwkuik en Haarsteeg verspreid. Gisterenavond hield d« Schots „St. Barbara" eene bijeenkomst in het lokaal van den lieer J. Honnef. Door den aftredenden Hoofdman werd rekening en verantwoording gedaan over het afgeloopen jsar en ver volgens droeg W. v. d. Wiel, die jaren een nauwgezet hoofdman was der schuts en nu de koninklijke waardigheid draagt, zijne ambtsteekenen van hoofdman aan den nieuwen titularis Adr. Kieviets over. HERPT. De nakermis alhier zal ver moedelijk nog een nasleepje hebben. De maiéchanssée stelde gisterenavond een onderzoek in naar een alhier, vermoedelijk gepleegde mishandeling. Zekere A. v.S. meer bekend ouder den naam van „de Kloppert" was Zondagnacht naar men zegt niet geheel nuchter thuisgekomen en J9 toen volgens zijn zeggeu door een paar personen mishandeld voor zijne woning. Ds politie noteerde enkele namen en bracht zekeren v. L. geboeid naar Heusden, die echter kort daarop weer werd vrijgelaten, 't Schijnt dat de betrokken persoon de zaak erg overdreven heeft voorgesteld. Met leedwezen vermelden we, dat onze burgemeester zeer ernstig ongesteld is. 's BOSCH. De Kamers van Koophandel en Fabrieken in Limburg en Noord-Brabant zullen dezen zomer hier gezamenlijk ver gaderen. De eerste bijeenkomst dezer lichamen werd verleden jaar te Tilburg ge houden. UoJc voor de noodige ververschingtn en versnaperingen wordt gezorgd. Eene mooie beloouing voor de jeugdige zangers. A.s. Donderdag, op H. Sacraments* dag, zal het 60-jarig priesterfeest van den H.Eerw. Heer Wijnen, Deken alh,, gevierd worden. 's Morgens om 7 uur wordt door Z.H.Eerw. eene H. Mis opgedragen, waaronder enkele toepasselijke liederen zullen worden gezon gen. Na de Hoogmis zal er gelegenheid zijn Z.H.Eerw. geluk te wenschen. Eeue zeer scboone hulde zal den hoogen jubilaris geb'acht worden door een priestercantate, getoonzet door den Z.Eerw. Heer Lamers alhier. Ook Harmonie en Liedertafel zullen Z.H.Eerw. erne serenade brengen. Wij maken van deze gelegenheid gebruik Z.H.Eerw. onze gelukwenschen met de be tuigingen van onzen eerbied en hoogachting aan te bieden. JLMSULHSZctKUIl. RAAMSDONKSVEER. Herijk maten en gewichten. In de maand Juni a.s. zal in de oude O. L. School alhier de herijk plaats hebben van de maten en gewichten. Vrijdag 10 Juni van 9-12 uur vm. en van 1-4 uur nm. voor hen wier geslachts naam begint met de letters A. tot en met G. Zaterdag 11 Juni vau 9-12 uur vm en van 1-4 uur nm. voor hen wier geslachts naam begint met de letters H. tot en met R. Maandag 13 Juni van 9-12 uur vm. en van 1-2 uur um. voor ben wier geslachts naam begint met de letters 8. tot en met Z. DiefstalZaterdagnamiddag werd door een vreemdeling bij het manufacturcu-ma- gazijn „De Zou" alhier van de uitstalling een partij matten ontvreemd. De mare chaussees, die van het geval in keunis werd gesteld mocht het gelukken den dader te arresteeren. Gisteren werd de dader ge boeid naar Breda getransporteerd. DONGEN, 22 Mei. In den ouderdom van ruim 60 jaren overleed heden de heer W. Hoevenaars, sinds 1902 lid van den gemeenteraad. BOXTEL. Burgemeester Gijsen heeft aan een commissie, die hem daartoe kwam uit- uoodigen, verklaard bereid te ziju een cau- didatuur voor den gemeenteraad (vac. Kantelberg) te aanvaarden. SPRANG. Raaadsvergaderiug te Sprang Woensdag avond 7 uur. WASPIK, 24 Mei. Zaterdagavond 11. ontlastte zich boven onze gemeente een kort doch hevig onweder. Stukjes ijs vielen er uit de lucht, de meeste halvemaanvormig, sommige grooter dan een cent en een halve centimeter dik. Gelukkig dat er slechts eokele neervielen, een bui van deze hagel- steeneu zou voorzeker eeue totale verwoes ting op akker en veld aangericht hebben. Tegen het vallen van den avond dreef Zaterdag 11. een luchtballon laag over ons dorp en echeen plan te hebben hier te da len. Na eenige oogenblikken verhief hij zich echter weer. Later is hij bij 's Graven moer neergekomen. Onze voetballers waren Zondag 11. niet gelukkig. Beide vereenigingeu alhier togen naar Geertruidenberg, waar Nooit Gedach'* met 3—0 tegen „Sparta II" en Kleine Hulp met Kracht" met 61 tegeu „Sparta III" verloor. Zondag 11. hield onze draukbestrijders- vereeniging hare eerste vergadering in een der schoollokalen bij de Eerw. Zusters. De Z Eerw. Heer Teulings opende de verg. met den Christelijken groet en heette de aanwe zigen van harte welkom. Hierna werden de namen der 51 leden afgelezen, waarbij ieder nog werd gevraagd, hoe hij wenschte toe te treden als geheelonthouder, als kruis- verbonder of als paulist. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van 't bestuur. Voorloopig is nu 't be stuur als volgtde heer Conradi Pres. en de heeren P. de Winter, Rubbens, P. Klaas- seu en Dr. Smits, leden. In de volgende verg. zal 't bestuur definitief worden ge,- kozeu. Nog werden de statuten en 't huishou delijk reglement voorgelezen, waarover ook iu de volgende verg. zal beslist worden. Aan de aanwezige leden werd „De Kruis- bannier" uitgereikt, waarna de verg. weder met den Christelijken groet gesloten werd. KAATSHEUVEL, 24 Mei 1910. Hrulsverbond. Zondag werd alhier eene vergadering ge houden van liet Kruisverbond. Ruim 40 ledeu traden toe. Tot bestuursleden werden gekozeu de heeren M. Elshoot, J. v Hui ten, H. Seller, A. v. d. Heijden en J. Si- moniB, rsp. als voorz., vice-voorz., secr. en penningmeester en comm. 's Avonds hield de heer Hoabeu uit Waal wijk eene keurige voordracht over „Drank bestrijding". De luide applaus bewezeu wel, hoe volkomen eens men het met den geachten spreker was. Apolie. Bij gunstig weer zal onze harmonie Apollo a.s. Zondag na het H. Lof eene muzikale wandeling maken naar de Roestelberg. On getwijfeld zullen velen het corps vergezellen Verlaagd. De bakkersgilde „St. Honoratus" maakt bekend, dat hij hel roggebrood per 2 KG met 1 cent heeft verlaagd. Ook de andere soorten zijn minder in prijs geworden. Ongeval De 22-jarige v. d. B. werkzaam bij A. Vloemans schoenfabrikant, had dezer dagen het ongeluk met de hand onder de stauz- maehine te raken. De 4 vingers werden zoodanig geklemd dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Volgens verkla ring des^ dokters is de kans voor het stijf— blijven der vingers nog niet geheel uitge sloten. Het zal nog verschillende weken duren, eer hij zijn werk kan hervatten. Ge lukkig komt de ongevallen wet hem fiuan- tieel tegemoet. De onvoorzichtigheid za hier wel weer de oorzaak zijn. Vtolsclie bankbiljetten. De fotograaf J. H. P. V. te 's-Herto- genbosch, die gisteren voor de rechtbank aldaar heeft terecht gestaan, als beschul digd van valsch bankpapier te hebben gemaakt, had zich te verantwoorden omtrent de herkomst van 3 valsche bank biljetten van f 60, en een valsch bank biljet van f 100, die. zooals de aanklacht luidt, door hem in het begin van 1910 of in het laatst van 1909 zouden zijn vervaardigd. (Van de overige valsche bankbiljetten die ten paleize van justitie te 's-Herto- genbosch gedeponeerd en geregistreerd zijn, verscheidene tientallen, wordt in de dagvaarding niet gerept. De herkomst dier biljetten ligt Dog in 't duister). Getuige Kamp bevestigde de beken tenis van beklaagde betreffende het ge bruik van mat albumienpapier bij hem gekocht en voor het maken van het valsche bankpapier gebruikt. Getuige Radermacher gaf ook als amateur foto graaf inlichtingen omtrent het fotogra feeren. Getuige Hesselinck gaf nog nadere toelichting van het door hem uitgebrachte rapport, waarvoor hem door den president der rechtbank werd dank gezegd. De heer Enschedé toonde de verschillende kenteekenen van valschheid van het nagemaakte bankpapier aan Getuige Stalling bevestigde, dat V. geen opdracht had van de Nederlandsche bank om bankpapier re maken en als getuige a decharge door den verdediger opge roepen legde de adjudant der marechaus see T. van Wouden te 's Hertogenbosch die als amateur-fotograaf V. kende en wel bij hem aan huis kwam een voor dezen hoogst gunstige getuigenis af om trent zijn levensgedrag en karakter. Beklaagde bekende zenuwachtig schuld eu hoorde het requisitoir van mr. Brantjes, officier van justitie, onder tranen aan. Dat requisitoir, beklaagdes verleden in aanmerking nemende, leidde tot den eisch van 4 jaren gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. Het werd door mr. Van Hugenpoth niet bestreden, maar wel pleitte deze clementie voor zijn cliënt, die volgens pleiters overtuiging een goede kerel en slachtoffer van omstandigheden was. Id ons vorig nnmmer deelden we mede, dat door do firma Prinsen van Halder, de 100.000e mand per s.s. rStad Heusden" was verzonden. Dit is eene vergissing. Hier wordt bedoeld de firma Gebrs. van Halder te Haar steeg. HEUSDEN, 24 Mei 1910. Paardcnkeuring. Als lid der keuringscommissie van paar den op 7 Juni a.s. alhier is o.m. als lid van genoemde commissie aangewezen de W.Ed.Geslr. Heer Van Soestermeer Vos, commandant van het depót van het 3e Reg. Veldartillerie te Breda. Voorbereidend Militair Onderricht. Degenen, die in de termcu vellen en aan bovengenoemd onderricht willen deelnemen, moeten zich daartoe voor 1 Juui a.s. ten stadhuize aanmelden. Vereeniging Floralia. Dat het bestuur der nieuwe vereenigiDg ernstig zijn taak opvat, blijkt wederom. 1 hans geeft het aan de leden de gelegen heid om tegen luttel bedrag op 1 Juni a s. prachtige bloeiende planten af te halen aan de Buitensociteit, zooals Begonia's, Stelia- trapiums, Fuchsia's etc. een gelegenheid, waarvan met het oog op de bloem-schaarste alhier zeker druk geprofiteerd zal worden. Kwajongensstreek. 'J oen allen zich Zondagavond op den wal bevonden in de hoop lïalley te zien, be kroop iemand hoogstwaarschijnlijk de lust het publiek toch een vuurgloed te toonen, Een zeer aardig uitstapje wacht de zij het dan ook een anderen en weldra stond jongens van het knapenkoor onder leiding het riet bij den stoomketel in brand. Den van den Z.Eerw. Heer Lamers alhier. Zij Rijksveldwachter v. d. B die er zich on. mogen nl. gratis de boottocht naar Den Briel medemaken, terwijl ze behoorlijk per middellijk heen begaf, gelukte het echter niet den dader te pakke een te krijgen, De vlueht van De Lesseps over het Kanaal Over de vlucht van de Lesseus over 't Ka naai van j.l. Zaterdag vertelde de Lesseps aan deu Loudeuschen correspondent van de »He— raid" nZoodra ik de Frauscbe kust verlaten had, werkte mijn machine uitstekend, en ik had reeds alle hoop op succes. Een hevige wiud kwam me dauig handicappen. Meenende, dat het boven in de lucht beter zon z(jn, steeg ik tot meer dan 600 meter, want ook daar stond een stevige wind, zoo sterk zelfs, dat ik somtijds meende niet vooruit te komen. Toen ik zoowat halfweg was, ging de wind liggen, en voor enkele minuten was het ideaal vliegeD. Mijn machine liep vanzelf, behoefde heelemaal geen aandacht en ik kon nu op mijn gemak van den overtocht genieten. De hemel stond Btrukblauw en beneden mij lag de zee te schitteren als duizenden diamantjes, liet Bcheen mij toe alsof ik zoo maar langzaam door de lucht schoot en ik kan u verzekeren dat het werkelijk een groot genot was om over zee te vliegen. Nooit heb ik een genoeg lyker vlncht gedaan. Ongelukkiglijk kwam plotseling een nevel en mist opzetten om een eind te maken aan mijn kalm genieten van het snel voortsnorren door de lucht. Gelukkig echter dat ik altijd nog de rook van mij vergezellende torpedo booten kon waarnemen zij dienden mij als goede gidsen. Op het oogenblik, dat de mist opkwam was ik op een hoogte van 700 meter met een snelheid van 70 A 80 kilometer in het uur. Eindelijk zag ik door den navel de klippen en do kust van Engelaud. Nog eenige seconden en ik was aan land. Maar toen eerst kon ik constateeren dat ik door den mist te ver naar het oosten was gevlogen, om zooals mijn plan waB, bij het Blériot—monument to landen. Spoedig zag ik een geschikt veld en enkele oogenblikken later was ik geland. nemsr, die onraad bespeurde, was spoe dig met zijn ega ter plaatse en zag zich genoodzaakt van zijn revolver gebruik te maken. De dieven gingen loopen, eveHwel met medeneming van 40 flesschen drank 4 kistjes sigaren en eenig ge[d. Langs de spoorlijn zich verwijderend kwamen zij op de brug der Beersche Maas, naar Berchem toe, hun mannen' tegen, die tegen hen opgewassen waren, n. 1. vier flinke politiemannen, die aan 't surveilleeren waren. 't Waren de brigadier titulair Cremers, de onbezoldigde jonge rijksveldwachter Dolfing en de gemeente-veldwachter, tevens onbezoldigde Gerbrands allen van Ravestein en Hendriks, jachtopziener uit Herpen. Er ontstond een verwoed gevecht. Er werd van de brug gesprongen en gevallen. Schoten vielen over en weer, harde slagen met ijzeren voorwerpen werden uitgedeeld en ten slotte mocht het ge lukken één der dieven te arresteeren en gevankelijk mede te nemen naar Rave stein Deze gaf voor Toonissen te heeten en te Osch te wonen en van Berchem geboortig te zijn. Bij deze vechtpartij kreeg Hendriks een nogal ernstig schot in de heup, zoodat hij per kar naar zijn woning ver voerd moest worden. Van wijn en drank kon niets meer in beslag worden genomen, daar de fles schen, welke in zakken waren geborgen, alle kapot geslagen waren op elkanders koppen en de ijzeren brug. Brand. Door Onbekende oorzaak is het huis van den schoenmaker J. Schadenberg te Valthermond (Dr.) tot den grond toe afgebrand. Het grootste gedeelte van den inboedel en een partij schoenwerk kwamen in de vlammen om. Een en ander was verzekerd. BESOIJEN, 24 Mei. De piijs der boter was hedeD op de markt Hoogste prijs f 1,35. Laagste prijs f 1,29. De prijs der eieren was 3!/j ct ROTTERDAM 24 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 25 paarden 1 veulen, 0 ezel, 1215 magere en 893 vette runderen 289 vette 658 nuchtere en graskalv. 3 schapen of lammeren varkens 164 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 31 a 38 ct., stieren 25 A 30 ct., kalveren 40 tot 52'/j ct., vette export- kalveren ct., alles per '/s kilo. Melkkoeien f 150 A l 320, kalfkoeicn f 165 a 330, stieren i 120 a 300 pinken 50 a 120 graskal veren a vaarzen f 60 a 150 alles mager vee; biggen f10.a 18.— paaiden f 60 a 150. Nuchtere kalveren fok- 12.— 20slacht.- 5.- A 11.— Biggen f 1.50 a 1.80 per week. Op de botermp.rkt werden aangevoerd 105/8 en 38/16 vd. en 22 stukken a 1 /- kilo. Prijs le qual 52, 2e qual f 48 3e qual. f 46 Per kilo 70 75 ct. ROTTERDAM 23 Mei. Tarwe f10. a 12. per 100 K.G. Rogge zondei vraag. Gerst. Winter per 100 kilo f 9.— 10.—. Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo fa— A 0.— Haver per 100 k. f 5.50 A 7. Bruine boonen van 13.f 1.5 WAALWIJKSCHE Het oudste en meest bekende adres is ongetwijfeld Een degelijk en solied 2 persoona Peluw en 2 kussens, linnenbcwaste tijk eu prima gezuiverde nieuwe Veercn, 1 Wollen, l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met de nieuwste slnltlng en 2 Matrassen. francovrij zicht, naastbijgelegen station. Ken veel betere kwaliteit voor f 39.- Bcslist iets extra voor f 49.— Kapokbcdstcllen, 2 persoons met dezelfde toebchooren f26 f 32.—en f36. Prima dubbel Guttapcr?halinnen f2.— de vierkante meter. Windkusscns f5.—, f6.—, f6.75, f7.50- In 't gebruik in vele gestichten. Beslist erkend best fabrikaat. Een eolied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT niet bodem, eigen fabri kaat f 14 Dito IJZEREN LEDIKANT f6,50 zeer zwaar f7,50. Prima graslinnen LAKENS 2 pers.fo 160 c/M. breed fl.50 per stuk. Dito CONGO-LINNEN fl,25. Zier fijne kwaliteit SLOOPEN met over slag f3.30, met overslag en feston f3,60 per 6 stuks. Goedkoopste soort f2,70. Rijke keuze in WIEGES en KINDERSTOELEN. IJzeren en Houten LedikantenClosets BidetsMatrassen, Spreien, Touw- en Rust- stoelenLuiermandsartikelen enz. Kerkstraat 137-140. Interc. Telefoon No. 4. Overijselsche Beddenfabriek. Traagt Geïll. Brijscourant.. voor jong en oud. met Bloemhoorn kost Overtreft elke verwaching. Zeer geschikt voor de huiskamer. Ernstige ramp. Uit Gratz wordt bericht, dat tengevolge van hevige regens eenige arbeiderskeet en werden weggeslagen. Het aantal dooden bedraagt 16, terwijl nog 7 personen vermist worden. Gevaarlijk ivater. Het water in de stad Lelden en omgeving is thans zeer ge vaarlijk voor de gezondheid. Twee jongens, die elkaar met sloot water wierpen, kregen typhus, maar zijn herstellend. Een militair, die bij de Doele- kazerne met een bespanning te water reed, kreeg eveneen typhus en stierf in het hospitaal, Moeilijke arrestatie van Inbrekers Zaterdagnacht is te Ravenstein een arutale inbraak gepleegd bij C Heinst, Stationskofiiehuis, wat echter voor die inbrekers niet mooi is afgeloopen. De dieven, vermoedelijk met drieën, kwamen door verbreking van de var kensdeur in den kelder en van daar door de kamer in de gelagkamer. De Waalwijksche Rutids. en Varkensslageri naar de eischen des tijds ingericht, noteert voor heden Runderhaas, uitgepeld, 55 ct. p p. Biefstuk, uitgepeld 50 ct. p p. Rib, z/been koit uitgesneden 4779 cï* P P- Rosbief (zeer mooi) 477a ot. P P» Bouillon vlecsch 4279 ct. P P- Prima zuiver gehakt 421/2 ct. p p. Pollet 877j ct. p p. Schenkel 371/8 ct. p p Prachtige droge billen van prima eigen geslacht rundvleesch 85 ct. p p. Gezien de voortdurende stijging der runderen, zijn deze prijzen beslist zeer laag. Overtuigt n hiervan 1 Aanbevelend. Opleiding voor Jonge Dames tot met Diploma, door verschillende Leeraressen, gediplomeerd aan de Europeesche Mode- Academie. Vooral grondig onderricht in het in Weener, Parijzer, Engelsche en Dnitsche Dames-Coupe, Costume- en Mantelvak. üesverlangd ook ondergoed. Kosl, Leergeld en Wasch f 85.— Vereis«chte goed kunnende naaien. Leertijd 2 maanden. f *3?— f 17 f 22 met rijk versierde kasten. In prijs beneden elke concurrentie. Rijke keuze in Religeuze en andere zang muziek of ernstige en komische voordrachten. ROLLEN voor de Phonograph 60 cent per nummer. met ouze Gramophone Platen, dubbel bespeelbaar. Zeldzaam mooi, groot Hol- landsch Repertoir fl.50, alzoo slechts 75 cent per nummer. Bij bestelling voldoende op te geven muziek- zang of voordracht. Als koopje bied ik aan voor Heeren f 1.10. IJzersterke kwaliteit, prima leer, mooi en doelmatig model. Zeer geschikt voor cadeau. Lyra—-Climax potlood 50 cent. Met een Etui losse aauvullings-potlooden 15 cent meer. Voor een ieder onmisbaar. Door er op te dru ken opent en sluit zich het potlood. Zeer gemakkelijk in 't gebruik. Kerkstraat 137-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. VAN KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Maaslandstraat 33, 's-BOSCH, Adviezen in alle zake van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvor deringen, aanbieden van onderhand- sche accoorden, maken van Contracten euz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvor deringen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6