NISUWS UIT HEUSDBH. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. ^uwTWkaatsheuyel H andels beri cht en Kleine Advertentiën. Onze harmonie //Oefening baart Konst' die reeds meermalen gelauwerd uit liet strijd perk trad, behaalde op den Zondag j. J. te Nijmegen gehouden wedstrijd in de 3e af- deeling den 3en prijs. Der vereeniging onze gelukwenschen. In de heden alhier ten raadhuize dezer gemeente gehouden verkiezing van 1 voor zitter en 2 leden voor het waterschap de ^polder van Nieuwkuijk en Onsenoort' wer den herkozen als lid en voorzitter J. v. d. Brand Wz., als lid P. H. v, d. Brand en in de vacature ontstaan door overlijden van het lid Flaris werd voorzien door de benoe ming van L. v. Baardwijk. VLIJMEN 31 Mei. Zondagmiddag bield de R. K. Werkliedenvereeniging St. Jozef eene algemeene vergadering, waarop rekening en verantwoording werd gedaan over het afgeloopeD jaar. Hierbij bleek, dat de uitgaven hebben bedragen f 1025,75 en de inkomsten slechts f872,91, zoodat de rekening met een groot nadeelig saldo sloot, dat nu even wel nog ruimschoots gedekt kon worden met het batige saldo van het vorige jaar, groot f274. 57 leden hadden in het jaar 1909 1910 onderstand genoten, aan een achttal was een bedrag van f511 uitgekeerd. De vereeniging telt thans 177 leden. De Eerw. Heer Adviseur wees er op, dat waar dit jaar de uitgaven de inkomsten zoo belangrijk overtroffen, de vereeniging zeer noodig had, dal het aantal donateurs toenam. Anders zou het er van kunnen komen, dat zij om finantieele redenen hare nuttige werkzaam heid zou moeten staken of inkrimpen. Tevens werden de leden nog eens herinnerd aan het huishoudelijk reglement en gewezen op eenige bepalingen, welke niet naleving de vervallen verklaring van het lidmaatschap zou ten gevolge hebben. Moge de gegoede ingezetenen onzer gemeente door toetreding als donateur tot deze vere.-niging of door verhooging hunner jaarlijksche bijdragen de kas der vereeniging stijven, zoodat er in de toekomst geen vrees behoeft te bestaan dat de zieke of invalide werkman de dikwijls zoo hoog noodige uitkeering behoeft te missen. Zondagmiddag gaf de harmonie „Con cordia' een concert in den tuin van haren president, den Weled, Qestr. Heer P. K. Tacx, notaris alhier, wiens verjaardag voor deze muziekuitvoering de oorzaak was. Lustig bliezen de muzikanten er op los, aangevuurd nog door de gu'le ontvangst, welke hen van de zijde des presidents ten deel viel, die èn bestuur èn werkende Jeden onthaalde op een heerlijk glas wijn en een lekkere sigaar. Dat „Concordia* bij deze gelegenheid eens recht prettig uit was behoeft geen bewijs. Heden werd op de school der Een Praters de jaarlijksche prijsuitdeeling gebon den, die door de Eerw. Heeren Geestelijke en eenige belangstellende ingezetenen werd bijgewoond. De leerlingen, op hun Zondags uitgedost, bleken zeer verheugd met de prijzen en prijsjes boeken en platen welke hun voor getrouw schoolbezoek, vlijt, vorderingen en gedrag werden uitgereikt. HERPT 31 Mei. Naar wij vernemen be staat bij ons gemeentebestnur het voornemen met bet oog op het steeds toenemend gebruik van automobielen en het soms onbesuisd tijden, op het gedeelte weg Lutlelherpsche brug tot de N. K„ waarin twee gevaarlijke bochten zijn, te bepalen, dat auto's daar niet sneller mogen rijden dan 1 K.M. per uur. Gisteren is men hier begonnen met het plukken der kruisbessen. Het beschot is middelmatig. De prijs is 10 cent per K. G. VRIJH.-CAPPEL 31 Mei. De Heer C. A. de Roon, alhier is tegen 1 Juli a.s benoemd tot Sluis- en Spuienwuchter, terwijl M. Bogers eervol ontslag verleend is. CAPELLE 31 Mei. De handel in hooi blijft zeer slap. De prijs varieert thans van f 18 tot f24. WASPIK 31 Mei. Donderdag 1.1, speelde „Nooit Gedacht 2e' op haar terrein eene vriendschappelijke match tegen „K. H. M. K.' alhier. Stand 40 in 't voordeel van *N. G.* Zondag 1.1. speelde beide clubs op het terrein van „K. H. M. K.' Weder bleek „N. G.' de sterkste te zijn 6 maal wist zij te doelpunten, terwijl haren keeper slechts 3 keer in 't net had te visschen. Tot instructeur der Harmonie alhier is benoemd de lieer Rusell van 's Bosch. Maandag 1.1. had de eerste repetitie onder den nieuwen instructeur plaats. Hierbij bleek dat 'l bestuur der harmouie waarlijk sen gelukkige keus heeft gedaan, zoodat we ons muziekgezelschap ouder deze leiding gerust eeu tijdperk van bloei durven te voorspellen. RAAMSDONK. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Door Burgemeester en Wet houders is de verkiezing van een lid der K. v. K. en P. (vacature de Heer J. Zijl- mans) bepaald op 1 Juli a.s. RAAMSDONKSVEER. A. N. IV. B. Door den Heer A. B. C. van Dongen, consul \sn den A. N. W. B. alhier iB tegen Don derdagavond a. s. eene vergadering belegd voor de leden van genoemden Bond tot zijn cousulskring b^hoorende, om plannen te bespreken tot deelnamen aan den eersten Bondstocht in Noord-Brabant, w#lke den 19en en 20ste Juni a.s. zal worden gehouden De vergaderiug heeft plaats in het Bonds- hotel //Huis ten Deijf' alhier. DUSSEN 31 Mei. Bij de op 27 dezer in liet hotel Heessels ?lhier gehouden stemming voor 3 bestuursleden van den Zuid-Holland- schen polder werden gekozen Voor de vacature H. vau Kooten (overl.) W. Suoek met 67 stemmen. Voor de vacature H. Verhoeven (aftr.) A. W. Donker met 72 stemmen. Voor de vacature A. den Dekker (aftr.) A. den Dekker met 98 stemmen. Verleden week zijn weer eenige per sonen uit onze gemeente naar Amerika ver trokken. Behalve het gezin van J. Teuling met 6 kinderen, zal ook H. Teuling Jz met gezin de groote reis aanvaarden. Verleden Zaterdag hebben deze emigranten zich op het stoomschip Ciciliao ingescheept. Moge het hun in den vreemde wel gaan. TILBURG. De R. K. Kiesvereeniging in dit district heeft candidaat gesteld de heeren H. Eras (aftr,) J. Kerstens (aftr.) A. Mut- saers (aftr.) en J. Willekens in plaats van den heer Puijenbroek te Goirle. VENLO. De ministers van binnenlaudsche zaken en van tinancien hebben het bedrag van het voorschot uit 's rijks kas aan deze gemeente ten behoeve van den aanbouw van arbeiderswoningen, vastgesteld op f 80,000. (Stct.) KAATSHEUVEL, 80 Mei 1910. Brand. Bij L. S. in den Berkdijk, besteller bij van Gend en Loos ontstonden verleden Zaterdag brand, 's morgens om half vijf. Hij was bezig met broodbakken voor eigen ge bruik. Door een defect aan den bakhoven schijnt de brand te zijn ontstaan. Het huis brandde tot den grond af. Van den inboedel werd het grootste gedeelte gered, benevens de levende bave. Hoewel in den Berkdijk, van de kerktoren de groote klok werd geluid verscheen er toch geen brandspuit. Wauneer bet huis dicht beleud geweest was, had dit ernstige gevolgen kunnen hebben. Huis en inboedel waren verzekerd. Hoeveel primitief ingerichte bakovens alhier, zouden er wel zijn die bepaald brandgevaar opleveren. Is er geen enkel wetsbepaling welke hierin ver betering kan brengen. Want verbetering is bepaald aoodig. Concours Liedertafel. Voor de eerste maal dat onze Liedertafel (23 man sterk) deelnam trad zij reeds overwinnend nit het strijdperk op het concours te Nij megen 1.1. Zondag. Trots de concurrentie van twee en driedubbel sterkere koren, van welke er reeds meermalen san concoursen deelnamen, behaalde onze Liedertafel den vijfden prijs B. in de 3e Afdeeling. Voor zeker een goed begin. Door de Harmonie werden Zondagavond onze zangers met hunnen ijvigen Directeur P. v. Boxtel afgehaald op den Horst. Hier werd door hen eerst nog gezongen Neerlands Mannenzang eigengekozen stuk op het concours, hetgeen door de saamgestroomde menigte met gejuich werd begroet. Eu toen in feestelijke stoet naar het vereenigiugs- locaal dat keurig netjes versierd en verlicht was. Hier werden door verschillende sprekers de zangers en Directeur gehuldigd en menig glas geledigd op den groei en bloei vac onze voor het eerst bekioonde Liedertafel. Moge dit voor haar een spoorslag zijn om met ijver op den ingeslagen weg voort te gaan, Apoilo. Is het vele jaren achterwege gebleven thans heeft onze harmonie Apollo weer een mu- ziekuitstapje gemaakt. Daar het weder zich Zondag goed hield, was het geen wonder, dat bijna het geluele dorp, althans de jeugd het corps naar de Roestelberg volgde. De vioolijkste toonen weerklonken daar door het dichte geboomte en brachten elk in opgeruimde stemming. Tegen 9 uur 's avonds was men weer thuis. Elk had genoten. Moge ook Euphonia het voorbeeld van Apollo dezen zomer eeus volgen Landbouw. In tegenstelling met het vorige jaar zijn hier thans zeer weinig besseu en kruisbessen gegroeid. Ook het fruit is zeer schaars en valt nog voortdurend verdroogd at. De weilanden verkeeren echter in gunsti ger condities. Op de hoog gelegen weiden zelfs staat het gras prachtig. De boereu zijn dau ook over de eerste snede ten zeerste voldaan. Propagunde Do heer C. Roestenberg, alhier heeft de vorige week een propaganda-tocht gemaakt in Limbnrg en op enkele plaatsen reeds aanknoopiBgspunten verkregen tot oprichting eener Kath. Yak vereeniging. Ook in Valkenswaard zal genoemde heer eerdaags een afdeeling gaan oprichten van den N. R K. L. A. B. Het Katholieke verenigingsleven hier in het Zuiden gaat Hink vooruit. Gedwongen winkelnering. Sedert enkele dagen heeft de heer Staalman zijn onderzoek aangaande de gedwongen wiukelnering, alhier, hervat en worden door hem in gezelschap van den Alg. Voorzitter van den N R. K. L. A- B. een groot aantal schoenmakers bezocht, die rechtstreeks of zijdelings nog onder dien dwang staan Toen de enquêteur zijn werk begon, vond hij hier 27 groote en kleine pa troonswinkels, terwijl bij een 6-tal de broodverkoop afgeschaft en zijn 8 pa- troonswinkds verdwenen, terwijl nog anderen binnenkort ook zullen ophouden te bestaan. Ongetwijfeld is dit voorloopig succes voor een belangrijk deel te danken aan het tactvol optreden van den heer Staalman, die zich zoowel van de per soonlijke sympathie der patroons als van die onzer zeer ijverigen vakvereeniging wist toe verzekeren en daarvan steeds een oordeelkundig gebruik maakte. De onder stelling is niet gewaagd, dat, zoo de regeering den heer Staalman zoo nu en dan voorloopig hierheen zendt, de pa troonswinkels weldra zullen verdwenen zijn. Ongeluk. Terwijl een paar looiers bezig waren hun arbeid te verrichten, had één van hen het ongeluk J. B. met een riek dwars door de hand te steken IIEUSDEN, 1 Juni 1910. Overlijden van den Oud—Directeur der Rijks normaal school. Scheen het in de laatste dagen of de Weled. Gestr. Heer C. de Moor van zijn zware ziekte weer zon opknappen het heeft niet zoo mogen zijn. In den nacht van 30 op 31 Mei heeft de dood hem en zijn familie en talrijke vrienden nog verrast. Sedert 1 Mei j.l. als Directeur der R. N. Lessen met pensioen, heeft hij na zijn werk zaam leven, dat zeer, zeer velen ten goede kwam, niet lang daarvan kunnen geoieten. En hij had die rust toch zoo dubbel verdiend, meer dan vijftig jaren was hij bij het on derwijs werkzaam. Van 1 Nov. 1850 tot 1 Jan. 1861 als ouderwijzer te Brouwershaven en tot 1864 te Dubbeldam en vervolgens tot 15 Oct. 1904 als Hoofd der school te Drongelen alwaar hij toen pensioen aanvroeg. Vervolgens vestigde hij zich te Heusden en bleef daar verbonden als onderwijzer aan de R. N. Lessen, waaraan hij sedert 1879 werkzaam was en wel de laatste twaalf jaren als Directeur. Meermalen werden zijn ver diensten als ouderwijsman erkend, zoo o.a. door zijn benoeming tot honorair Lid van het Ned. Ond. Genootschap als tot Ridder Oranje Nassau op 1 Nov. 1908. Ook op ander gebied was hij vaak nuttig werkzaam en de vele vereenigingen, die hij steeds met zijn gewaardeerde adviezen stennde en tot welker bloei hij zooveel bijdroeg, zullen zijn heengaan missen. Brand. Hedennacht brandde op den Stadswal, ten nadeele van Q. v. Mersbergen, drie liooi- achelften af. Oorzaak onbekend. De ramp der n Pluviose*De Franschen zijn ongelukkig met hun onderzeesche booten. Het vergaan van de >Pluviose» is het derde ernstige ongeluk, dat hun onderzeesche vloot treft. Den 16en October 1906 zonk bij Bi- serto de onderzeesche boot »Lutin« Zestien zeelieden vonden daarbij den dood Ongeveer een jaar daarna verging bijna op dezelfde plaats de onderzeesche boot >Farfadet«, nadat den 12en Maart 1907 de vreeselijke ontploffing op het slagschip »Jena« tweehonderd slacht offers maakte De geheele bezetting van de »Farfadet« verdronk, de boot kon worden hersteld en is onder den nieuwen naam Follet weder in dienst gesteld. De Pluviose* behoort tot de >submer- sibles* die zich van de »sous marins* hierdoor onderscheiden, dat zij zoowel voor den onderzeeschen dienst als voor dienst op zee worden gebruikt. In het laatste geval steken zij veel meer dan de >sous-marins« boveu het water uit. De Pluviose werd in 1907 naar de ontwerpen van den ingenieur Lebeuf als eerste van de 53 in liet vlootpro- gramma van 1905 tot 1906 voorziene booten van hetzelfde type gebouwd. Zij had een lengte van 54 M. en een inhoud van 450 ton. Een van de passagiers van de >Pas Calais, vertelde een berichtgever »De kapitein van de stoomboot liet onmid- delijk na de aanvaring een reddingboot met 7 matrozen in zee. Deze voeren tot op de romp, die boven het water uitstak en sloegen met hun roeiriemen krachtig tegen den wand van de onder zeesche boot om teekenen van leven van de bemanning te hoorec, maar er kwam geen antwoord. De bemanning der onderzeesche boot, waarvan slech's een derde van het achterschip te zien was, moest of door den heftigen schok ver doofd zijn of naar voren zijn geslingerd. Eenige minuten later zagen wij, hoe de reddingboot zich van de Pluviose ver wijderde, die nu langzaam zonk*. Een zeeofficier deelde mede, dat de Pluviose reeds bij vroegere vaarten her haaldelijk ongevallen heeft gehad. Op haar eerste reis van Cherbourg naar Calais kreeg zij een lek en nog kort geleden, 3 Maart had de boot opnieuw averij. De ingenieur Lebouf verklaarde in de bladen, dat hij herhaaldelijk erop heeft aangedrongen, dat in de haven van Ca lais een station voor onderzeebooten zou worden aangelegd, daar het voort durend verkeer van mailbooten daar de oefeningen zeer gevaarlijk maakt- Een welbesteedleven. De moordenaar Schurablew, die te St. Petersburg een in specteur van politie doodschoot, heeft bekend schuldig te zijn aaff noorden löroofaan- vallen, 12 kelkdiefstallen en 200 andere misdaden van minder ernstigen aard. Het heerschap, is pas 30 jaar oud. Moordaanslag. De rijwielhersteller Lny- bregt8, wonende te Goirle, nabij de gemeente Tilburg heeft na 'n woordentwist met zijn buurman, den herbergier Olislagers, op de zen korten afstand een geweerschot gelost. Olislagers werd door eenige hagelkorrels in den nek getroffen, niet levensgevaarlijk. De dader werd door de maréchaussee gearres- toerd Een incident. Een voorval, dat iedereen erg SraPPig vond, behalve de rechtstreeks daarbij betrokkene, heeft zich op den Dam te Amsterdam afgespeeld. Op de eerste rij langs den afgezetten rijweg stond een juffrouw, die er niet aan dacht haar bevoorrechte positie prijs te geven, al werd zij nog zoo gedrongen, van achter door opdringende medekijk- lustigen, van voren door de politiemannen, die slechts met de grootste inspanning de afzetting konden handhaven. Manschappen te paard zijn bij dergelijke gelegenheden van groot nut. De bereden politie-agent, die op de plek, waar de juffrouw stond, dienst deed had met zijn paard alle manoeuvres uitgevoerd, die bij het geval te pas kwamen. Hij had de telkens weer naar voren komende juffrouw in de rij terug gebracht door een beweging uit de flank, door zachten achterwaartschen druk. waarbij de juffrouw den staart van het ros in het gezicht kreeg, enz. Eindelijk zou de ruiter het met een voorwaartsche beweging probeeren. Het paard kwam nu met zijn hoofd juist boven het hoofd van de juffrouw. En hap zei-ie, in de groene blaêrcn en de korenaren, die de versiering uitmaak ten van den reusachtigen hoed van de juffrouw. Nog eeu ruk en de juffrouw stond blootshoofds. Haar nieuwe zomer hoed bengelde in den bek van het fier achteruitstappende paard, en met den hoed een groot deel van een weelderigen haardos, die meer bij de juffrouw haar hoed dan bij haar hoofd bleek te be- hooren. Terechtstelling van een 18-jarige. Te Flensburg is de 18-jarige boerenknecht Julius Söreuzen, die wegens moord op zijn meesteres, ter dood veroordeeld was, door den beul uit Maagdenburg onthoofd. Hij onderging zijn doodstraf zonder eenig beronw te toonen. Goede vangst der Parijsehe politieSe dert geruimen tijd hadden de reizigers die van slaapwagens gebruik maakten, zich te beklagen over drieste diefstillen, waarvan zij het slachtoffer werden. De politie te Parijs hield daarom een scherp toezicht en is er op behendige wijze in geslaagd de dieven bende in handen te krijgen. Op de ver schillende spoorwegstations te Parijs zijn op één avond ongeveer 20 van deze langvingers gepakt. Zij behooren allen tot het personeel der slaapwagens-maatschappij en staan in verbinding met kasteleins en kooplieden, die hen tot helers dienden. Ia verscheidene woningen is huiszoeking gedaan en een groot aantal gestolen voorwerpen en kostbaarheden is in beslag genomen. Nu gebleken is, dat de dienen tot het personeel der slaapwagens maatschappij behooren heeft deze maatschappij zich aansprakelijk gesteld voor vergoeding der shade, zoodat zij de ecnig-benadeelde is. Moord te s\GravenhageEen 23-jarig meisje G. S., afkomstig uit Doesburg, doch sedert een paar jaren in dienst bij de familie Voorhoeve te VGravenhage, woonde met deze familie sinds een paar weken in eene woning aan de Luikache straat. Nadat het meisje gisterenmiddag omstreeks 4 uur met een kinderwagen en 4 kinderen van genoemde familie was uitgegaan, werd op korten afstand van haar woning, nl. in deu Badhuisweg onverhoeds door een ongeveer 85-jarig manspersoon een revolverschot op haar gelost. Zij viel onmiddelijk neer en bleek terstond overleden. De dader richte daarra het wapen op zich zelf en verwoudde zich ernstig aan het hoofd. Dr. Keucheniua en een paar verpleeg sters uit diens nabijgelegen inrichting voor zenuwlijders verleeuden hem bulp. De kinderen waren van schrik weg ge- loopen en werden voorloopig in de inrichting opgenomen. De verwonde dader is later per automobiel naar het gemeenteziekenhuis ia den Haag overgebracht, terwijl het lijk van het «lacht- otter naar de algemeene begraafplaats is vervoerd. Volgens gerucht moet de dader, die even- als het slachtoffer, uit Doesburg afkomstig zou zijn, reeds gisteren ia de omgeving van de woning waar het meisje in betrekkiug was, hebben rondgezworven. Volgens veiklaring van de familie V. was de verslagene een zeer oppassend meisje. Van eenige,u omgang van haar met den dader had men niets bemerkt. Volgens mededeeling van andere zijde, moet niettemin de aanleiding tot den aanslag een liefdesgeschiedenis zijn. De dader, een zekere S., een oom van het meisje, was uit Arnhem afkomstig en moet uit wraakzucht over onbeantwoorde liefde hebben gehandeld. GruwelijkIn een bosch te Bois-le Roi bij Reims leefden een man en een vrouw met twee kinderen, een van drie jaar en een van acht maanden. De man, een hout hakker zonder werk, trachte metzijne vrouw samen door het zoeken van paddenstoelen in hun onderhoud te voorzien. Maar het ging niet, en de kinderen leden gebrek. In hun radeloosheid besloten de ouders toen, de kinderen uit hun lijden te helpen, door hen ergens in het bosch achter te laten. Maar de stakkertjes waren het vasten gewend, en na vier dagen en nachten leefden zij allebei nog, Daar de man hun schreien niet meer kon aanhooren, wurgde hij zijn jongste kind met een touw. Daarna zou ook het oudste er aan moeten gelooven. Maar het kind schreeuwde moord en brand, en er kwamen menschen toegeloopen. De vader en moeder zijn in hechtenis en hun oudste kind is bij barm hartige menschen in huis genomen. Nu hebben zij alle drie weer te eten Ongelukken. Te Tilburg is in een put bij de fabriek van den heer V. in de Koe straat het lijk gevonden den gehuwden bar bier N., die sinds eenige dagen vermist werd en aan zwaarmoedigheid leed. Te Echt is de 81-jarige landbouwer D. in een mestwaterpoeltje in den geitenstal bij het voederen der geiten verdronken. Te Smilde is schipper Grootholin in het ruim gevallen en gedood. NIEUWKUIJK. CAPELLE. Ter overname aangeboden een Zitplaats rooraan aan den Lieve-Vrouwekant in de kerk van St. Jan; f9. Zich le vervoegen bij den Uitgever. over de maand Mei. GEBORENHendrikus z. v. A. P. d. Wielea C. A. Muskens Johanna Cornelia d. v. J. v. d. Ven en C. Heijmans Wilhelmus z. J. Pallen en M. Pullen Catharina d. v. P. Meijs en J. Beekmans Joscphina Maria en Maria Josephina d. v.J. deBonth en J, M. v. Huiten Bernardos z. r. M. v. Bladel en M. E. Snijders. OVERLEDEN: Johanna Roestenburg oud 2 m. Hendrikus v. d. Wiel oud 2 weken Walthera Samuels oud 3 maanden. GEHUWD: Johannes Pelders 36 jaar en Anna Maria Bruuimijn 24 jaar Franciscus Mommersteeg 37 j. en A. v. Engelen 26 j. over de maand Mei. GEBOREN M. dr. A. Waarts en M. Waarts Marius Marinus, z. van Adriaan Marinas Stam en Geertraida Adriana Vos Adri- ana Hendrika Antonia d. van Anthony van der Haart en Johanna Gerardina Timraer- msns Cornolia d. van Adrianus Leendert van der Schans en Adriana Christ Jo hanna Adriana, d. vau Johannes van Zeist en Neeltje Jenneke Zwart Wijuand Jo- hannee, z. van Machiel Gerrit Rosenbrand en Elisabeth Jenneke Konings Adriana Bertha d. van Johannes van Tiggelen en Teuntje Sulsters. OVERLEDENJacobus de Rooij, echtgenoot van Wilhelmina Ooststrooro, 69 jaar Dirk Rozenbrand, 21 jaar Antonia Bogers weduwe van Jacobus Hendrikus Remstedt 50 jaar Zwaantje Bax, weduwe van Mathijs Faro, 84 jaar Adriaan le Sage echtgenoot van Jacobs Mosterdijk, 68 jaar. GEHUWD: Pieter Heil 33jaar te Made en Hen drika Veranijo, 26 jaar te Capelle Willem Arie van Dongen, 25 j, en Arnolda Waarts 19 j. beiden te Capelle Dirk Bogers 26 jaar en Neeltje de Jong 25 jaar beiden te Capelle Thomas van der Schans, 28 j. te Besoijen en Elisabeth Tactor, 25 j. te Capelle Antonie Rooeenbrand 21 jaar te Waspik en Cornelia Verdnijn 24 jaar te Capelle Jan Machiel van Vuuren 27 j. te Sprang en Anna Maria Rosenbrand te Capelle 24 jaar. HUWELIJKS-AFKONDIGEN Arnoldus van Campen, 27 j. te Capelle en Johanna Hoef nagel 21 jaar te Sprang Johannes Wit- tebol 27 jaar te Hilversum en Jenneke Adriana Stam 26 jaar te Vrijh.-Cappel, onlangs te Capelle Adriaan Konings 22 jaar te Capelle en Gerdina Cornela Snij ders 20 j. te Loonopzand Aart Johannes van Thielen 24 jaar te Sprang en Johanna Antonia Haverhals 27 j. te Sprang, onlangs te Capelle •■'IJ-'-l'H'JKg'J.'''ijli 11i— BESOIJEN, 31 Mei. De piijs der boter was hedeD op de markt Hoogste prijs f 1,35. Laagste prijs f 1,27. De prijs der eieren was 3!/2 tot 4 et ROTTERDAM 31 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 7 paaiden 0 veulen, 0 ezel, 1342 magere en 734 vette rnnderen 260 vette 570 nuchtere en graskalv. 3 schapen of lammeren varkens 150 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 34 a 41 ct., stieren 26 33 ct., kalveren 45 tot 55— ct., vette export- kalveren ct., alles per !/j kilo. Melkkoeieu f 135 f 310, kalfkoeien f 150 a 320, stieren 120 a 290 pinkeu 70 a 110 graskal veren a vaarzen f 80 a 155 alles mager veebiggen f10a 18.— paarden 1 100 a 180. Nuchtere kalveren fok- 12.— 20— slacht.- 5.- k 11.— Biggeu f 1.30 a 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 120/8 en 37/16 vn. en 230 stukken a l/i kilo. Prijs le qual 52, 2e qual f 49 3e qual. f47 Per kilo 70 i 75 ct. ROTTERDAM 30 Mei. Tarwe f7. a 10. per 100 K.G. Rogge zondei vraag. Gerst. Winter per 100 kilo f 9.— 10.—. Zomer per 100 kilo 0.a f 0.eu Chevalier per 100 kilo f0.— k 0.— Haver per 100 k. 1 0.a 0. Bruine boonen van 12.f 14. GORINCHEM, 31 Mei. De aanvoer van granen was heden gering roet gewonen handel. Ristarwe I 8.— a 8.50 roode dito f 7,75 a 8,52 witte dito 1 8.25 a 8.50 tnl. rogge 15,— a 5,25 Buitenl dito 5.75 k 6.25 gerst 4,25 a 5.75 haver 3,25 a 4.rtuivenboonen 10,a 0.— blauwe erwten 0.a 9,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 406 runaeren 12 nuchtere kalveren, 18' vette varkens 941 biggen. Le qual. Kalfkoeien i 240 A 300 Kalfvaarzen 113C a 181) Guiste vaarzen f 110 4 140 Melkkoeien 1180 220 l'/j jarige ossen f Pinken f 60 a 90 Graskalveren A

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6