IJzeren pijpen FifmaWed.Joh.Vefhulst&Zonen, W. LOUIS ZMIDORF. Louis van Adelberg. kims Nationale Algemeene Levensverzekering-Maatschappij, H.H. Schoenfabrikanten/ VORDERINGEN i 0, JL y, d, Woude, Zwartsluis 4^2 jaar een stijl been. Strafbaar Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep Gemengd Nieuws. Advertentiën. Groote voorraad. WAALWIJK. Gaat allen heden naar de markt want daar zal men zien, dat het ZOMERSEIZOEN al ver gevorderd is. Wie nu zijn geld goed besteden wil, koopt nu ZOMER-ARTIKELEN, daar alles zoo laag gesteld is, dat iedereen moet koopen. PROFITEERT VAN DE GELEGENHEID. KAPITAAL: EEN MILLIOEN GULDEN. L. F. RATH, - Waalwijk. Gebruikte Machines CORN VAN DER HEIJDEN op nalatige debiteuren. .ABOJSTS Overijselsche Beddenfabriek. Dagelijks, te spreken. Aanbevelend, Rechtskundig Bureau VEERENBED Yoor slechts f32.- BIliltiKEiS 18 SL00PII. een stonden en staan aan den kant der zoo in het gedrang gekomen R.K. Metaal- Dewerkersorganteatie. Dan zou den Room- jchen volke kond zijn gedaan, dat ook de vroegere Pastoor van Beek, thans Pre sident van het Groot-Seminarie, van het begin af steunde, in de overtuiging, dat 1 bet hier ging tegen de Roomsche orga- nisatie; dat ook een vioegere Beeksche kapelaan, die Adviseur had kunnen ge- weest zijn en nu Rector in de buurt is, en dus op de hoogte van verleden en heden, zich uitspreekt rondweg vóór de werklieden. Hadden die Redacteuren dan meege- maakt de uitzetting uit de woningen, bij welke uitzetting hartroerende tafereelen plaats hadden, hoe zouden zij hun felste iwoorden hebbeu gebruikt, 0111 die daad naar hare volle onwaardigheid te brand- imerken, zeggende dat hier het volste I recht ook het meest volledige onrecht was 1 Het is jammer, dat zulks niet is ge- I beurd. De lezers van slechts enkele Roomsche bladen, die meer van plaatse lijke beteekenis zijn, althans niet onder de >groote> gerekend worden, zijn ervan ,op de hoogte, hoe ook te Beek en Donk evengoed als te Eindhoven het Katholiek beginsel is aangerand. Het moge dan in Eindhoven een meer kerkelijk Katho Jiek beginsel gelden, en te Beek en Donk meer een katholiek sociaal beginsel, het eene is er toch niet meer Katholiek om dan het andere, en het tweede is in den tegenwoordigen tijd niet minder waardig •dan het eerste. Het is jammer, zeg ik, dat zulk een onderzoek niet is ingesteld Maar daarom acht ik het mijn plicht, om deze zaken eens ter kennis van het Roomsche pu bliek te brengen, opdat ook ten deze de Roomsche Pers hare roeping ver vullen kunne, opdat ook hier de Room sche journalisten het Roomsche Volk zouden kunnen wijzen op zijn plicht, de Roomsche beginselen die door en in de |R. K. Vakorganisatie worden vooruit- gezet, maar met die Roomsche vak- i organisatie ook worden teruggedrongen en bestreden, hoog te houden, door de Roomsche Vakorganisatie, in dit geval I den Ned. R. K. Metaalbewerkersbond, Ite steunen. Ik dank U, Mijnheer de Redacteur, voor het verleenen der plaatsruimte en noem mij Uw dw. dr. in Chro LAMBERT J. J. M. POELL, Adv. v. d. Ned. R- K. Textielbond. Tilburg, 10-6 '10. De aardbeving in Zuid ltali'é. Reeds hebben wij gemeld dat volgens de mededeeling van minister Luzzatti aan de Tribuna de aardbeving niet zoo ernstig is als de eerste berichten en het aantal verloren menschenlevens zich tot 23 beperkt. In de streek van Benevento heeft de aardbeving een groote paniek teweeggebracht. De meeste slachtoffers vielen te Calitri, een dorp dat 600 meter hoog ligt. De bevolking van Napels en omstreken is ook zeer ongerust en ver laat de huizen, zoodat de politie strenge maatregelen heeft moeten nemen tegen diefstal in de verlaten huizen. De be woners der dorpen om den Vesuvius zijn zoo verschrikt, dat ook zij gevlucht zijn en een schuilplaats in Napels komen zoeken. Te Valata zijn 10 huizen inge stort en staan er nog 63 op het in storten. Er zijn een doode en 10 licht gewonden. Te Trevlco zijn 2 huizen ingestort zonder persoonlijke ongelukken. Te Zingalis is de kerk ernstig gebarsten. Te Accadia, Mirabella en Villanova zijn de huizen eveneens gescheurd- Het koninklijk paar bezoekt de ge teisterde streken en wordt overal door de bevolking met geestdrift begroet. Het gebied der jongste aardbeving strekt zich uit van Napels tot Beneden- Calabria. Het is de 4e maal in 5 jaren tijds dat daarin ernstige aardbevingen plaats hadden- De kindermoordenaar van Kortrijk. In deze Belgische stad is groote ongerust heid teweeggebracht door een tot dus verre onbekenden kindermoordenaar. Eerst verdween een meisje van 4 jaren, welks lijk, gruwelijk verminkt, even buiten de stad in een korenveld werden ge vonden. Den dag daarop verdween een 1 O-jarige knaap, ook zijn lijk vond men in een korenveld weer. De opgewonden held in de stad steeg ten top toen een dag later alweer een knaap verdween Deze vond men ook in een korenveld terugi maar gelukkig nog levend, slechts bewusteloos. Hij vertelde dat een man hem op den weg aangegrepen en naar het veld gesleept hadwat er verder gebeurd was wist hij niet, want toen verloor hij het bewustzijn. Waarschijnlijk zijn er voorbijgangers gekomen, die den moordenaar op de vlucht gedreven en zoodoende een nieuwe misdaad voor komen hebben. Naar den man worden ijverige nasporingen gedaan,. die tot dus verre echter nog geen resultaten hebben opgeleverd. Vijf gevangenen ontsnaptUit de ge vangenis Plötzensee, bij Berlijn, zijn 5 gevangenen ontsnapt, gevaarlijke inbre kers, die alle tot meerdere jarec straf veroordeeld waren. Zij hadden een ge meenschappelijke cel op de tweede ver dieping van het hoofdgebouw. Deze cel heeft, ter manshoogte boven den vloer, een venster, van ijzeren tralies voorzien Hierop hadden de boeven hun vlucht- plan berekend. Eerst slaagden zij er in uit het werklokaal eenige stukken staal draad ongemerkt mee te nemen, in hun cel te verbergen en ze daar aan elkander te lasschen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag vijlden zij eenige staven van het tralievenster door en bevestigden met riemen daaraan hun staaldraad. Een voor een klommen zij door de opening en lieten zich langs het staaldraad af glijden op de binnenplaats. Het werk moet geruischloos zijn volbracht, want noch de gevangenen in de naburige cellen, noch de beambten in de gangen hebben iets gehoord. Waarschijnlijk hebben de vluchtelingen het gunstige oogenblik afgewacht, toen de dienstdoen de bewaker zich bij zijn nachtelijke ronde op de 2e binnenplaats bevond. Op de binnenplaats gekomen, troffen de vluchtelingen het, dat daar overdag ar beiders aan het werk waren, die een loods tegen den vrij hoogen gevangenis muur hadden gebouwd. Die loods kon den zij van den grond af gemakkelijk bereiken en zoo klommen zij over den muur en waren buiten de gevangenis, waar zij verdwenen. Toen de dienst doende bewaker na een afwezigheid van 12 minuten in het hoofdgebouw terug keerde, vond hij de cel ledig. Terstond maakte hij alarm en de geheele omgeving werd afgezocht, maar geen spoor was meer van de vluchtelingen te ontdekken. Zij moeten buiten de gevangenis helpers gehad hebben. De gevangenen droegen het blauwe boevenpak, maar zullen dat wel spoedig voor andere kleederen hebben verwisseld. Onweer. Nog voortdurend komen uit Duitschland berichten van onweders waar bij menschen door den bliksem zijn ge troffen. Te Metz werd een schildwacht, die 's nachts op post stond voor de ves ting »Leipzig« getroffen, zoodat hij op sterven ligt. Te Bedburg a.d. Rijn trof de bliksem 3 arbeiders, die aan het maaien waren, waarvan één gedood en de anderen verdoofd werden. Te Toris- dorf sloeg de bliksem in een huls ea doodde een meisje dat daar op bezoek was. Te Schöngau, in Beieren, raakte de 9-jarige zoon van een fabrikant in het ketelhuis met zijn hand aan den bliksemafleider. De haad werd door den bliksem afgerukt. Te Rinzigtale, bij Hanau, werd de zoon van den burge meester in het veld door het hemelvuur gedood. Uit België komen de volgende onweers- berichten Tijdens het onweer is te Assebroeck, bij Brugge, een boom in splinters ge slagen. Een vrouw die er onder stond om voor den regen te schuilen, werd lam geslagen. Twee kinderen die met haar waren bleven ongedeerd. Drie branden zijn uitgebroken in drie andere gemeenten. Alle waren spoedig gebluscht. Te veel gesproeid. Te Charlottenburg heeft men op de 2e verdieping van bijna alle huizen gebrek aan water, doordat er bij de warmte der laatste dagen zoo overdadig veel voor straatbesproeiing wordt verbruikt. Droomgezicht. Een zonderling geval wordt door de M a 11 i n o meegedeeld. Bij de ramp van Messina werden onder de puinhoopen van hun huis bedolven de letterkundige dr. Bener en zijn gezin. De zuster van dr. Bener, die aan het onheil ontkwam, vond onder de puin hoopen de lijken der familie terug, maar niet dat van haar broeder zelf. Dezer dagen vertelde een meisje, dat bij mej. Bener in de buurt woont, dat de broeder van deze haar in den droom was ver schenen en de plaats had aangewezen waar zijn lijk lag, terwijl hij verzocht, bij de zijnen begraven te worden. Men zocht op de aangewezen plaats en vond daar inderdaad het lijk van dr. Bener. Het goedkoopste adres is voor bochten flenzen en ver binding- stukken voor stoom, gas- en waterleiding. Bij de Waalwijk. Vraag prijscourant. PRACTIZIJN Markt WAALWIJK. Vischmarkt HEUSDEN. is, thans je middel tegen Hoest, Verkoudheid, asthma, Croup, Kinkhoest Influenza, enz. Voor borstlijders onmisbaar. Eenmaal geprobeerd en ge staat verstel van de resultaten. Verkrijgbaar in flacons van fl.60 ct. en 30 ct. Te Waalwijk bij GEZ. ZIJLMANS. [-) Bij de constructie der „CERES" artikelen voor rijwielen, rijwielonderdeelen en landbouwwerk tuigen wordt voor alles gelet op kwaliteit, en daarna de prijs zoo billijk mogelijk gesteld. (-) Dit heeft tengevolge dat de gebruikers derzelve, bij aanschaffing niet altijd goedkoop, doch ten alle tijde eene goede koop sluiten- Uitsluitend verkrijgbaar bij C. G. NIEUWKOOP te Drcngelen (N.-Br.) 's-GRAVENHAGE. Sluit iedere verzekering op het leven en bij overlijden. Scherp concurreerende tarieven. Op plaatsen, waar nog niet vertegenwoordigd, actieve agentessen en agenten gevraagd. onmisbaar voorFOR5CHE en CORPULENTE dames De eenige CORSETS die na dicht— geregen te zijn, van voren versteld kunnen worden. Algemeen erkend als de meest practische omvang-verminderende corsets. Zijn soliede gemaakt en geheel voorzien van dubbele baleinen. In wit en prima grijs contil verkrijg baar bij Depot der Stoomververij en Chemische Wasscherij van GEBRs. PALTHE, Almelo. Zoo gij uw bedrijf machinaal wilt in richten of uw machinale inrichting wilt uitbreiden zoo wendt u tot het juiste adres. 0 Naast mijne ie KLASSE NIEUWE. MACHINES staan in mijne machinehal vele goed onderhouden die haar dienst immer nog goed verrichten Zwikblokken, Stanzmessen, alie soorten hak- en kantenschrooi- messenenz. Aanbevelend, worden met succes behandeld door het van Limburg Stirumstraat 66, DEN HAAG. Telef. Interc. 6052. Gevestigd 1 Oct. 1900. Voorwaarden en afschrift van vele dankbetuigingen worden op aan vrage gratis en franco toegezonden. Het oudste eu meest bekende adres is ongetwijfeld Een degelyk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, Unnenbewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wollen, l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peiuw- orertrek met de nieuwste sluiting en 2 Matrassen. franco, vrij zicht, naastbijgelegen station. Een veel betere kwaliteit voor f 39.— Beslist iets extra voor f 49.— Meer dan 1600U stuks verkocht. Kapokbedstellen, 2 persoons met dezelfde toebehooren f 26.—, f 32.en f 36. Prima dubbel Guttaper^halinnen f2.de vierkante meter. Windkussens f5.—, f6.f6.75, f7.50- In 't gebruik in vele gestichten. Beslist erkend best fabrikaat. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT met bodera, eigen fabri kaat f 14 Dito IJZEREN LEDIKANT f 6,50 zeer zwaar f 7,50. Prima graslinnen LAKENS 2 pers.fo 160 c/M. breed fl-50 per stuk. Dito CONGO-LINNEN fl,25. Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN met over slag f3,30, met overslag en feston f3,60 per 6 stnks. Goedkoopste soort f2,70. Rijke keuze in WIEGEN en KINDERSTOELEN. IJzeren en Houten LedikantenClosets Bidets, Matrassen, Spreien, Vouw- en 1lust- stoelen, Luiermandeartikelen enz. Kerkstraat 187-140. Interc. Telefoon No. 4. Overijselsche Beddenfabriek. Vraagt Geïll. Prijscourant.. De KLOOSTERBALSEM maakt het weer lenig. De Heer J. van Arkel, landbeuwer te Aaoh. ond 55 jaar verklaarde ons, dat bij meer dan 4Vs jaar een stijf been heeft gehad. Het been was geheel verlamd van deu voet tot aan den heup en veroorzaakte hem veel pijn. Bij eiken s'ap, dien ik moest doen, kromp ik letterlijk ineen van de pijn, zeide hij ons en wanneer ik stap voor stap onder hevige pijnen voortsukkelde, dacht ik dikwijls bij mijzelf: straks breekt mijn been. Alles heb ik in die lange 41/» jaar ge probeerd, doch helpen deed mij niets, totdat ik opmerkzaam werd gemaakt op den KLOOSTERBALSEM, dien ik kocht bij den Heer II. Nout te Ravenswaay. Ik liet daarmede mijn been driemaal daags wrijven eu na 2 potjes KLOOSTERBALSEM, te hebben opgesmeerd was de pijn totaal ver dwenen. Mijn been is weer lerig en ik loop weer als vroeger zonder pijn. Thans is het reeds een jaar geleden, dat ik genezen ben en ik loop, dat het een lieve lust is. De Kloosterba.sem, Klooster Sancta Paulo, is een onovertroffen middel tegen Rheumatiek. Bovendien is het een uitmuntend middel tegen oude en nieuwe wonden, zweren, ring baard- en dauwworm, alle ziekten der hoofd huid en aambeien (zoowel bloedendende als andere.) Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct.. van 100 gram f 1.20 en van 250 gram 12.50. Hoe grooter pot hoe voordeeliger dus I Verkrijgbaar bij drogisten. Apothekers en de bekende Depothouders. is iedere imitatie van onze van BERGMANN Co., Radebeul- Dresden alieen echt met Fabriekamerk Stokpaardjes. Dezelve geeft een zachti reiu gezicht, blozend jeugdig uiter lijk, blanke fluweel-zachte huid en verblindend schoone teint, il 50 ets. per stuk by ANTOON TIELEN* Algemeen Belang ft u fa 1

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6