Gemeenteraadsvergadering. P. de Bakker, Gemengd Nieuws. Meubelmakerij. Stoffeerder|j. Kerknieuws. Telegrammen. H andels bericht en HOFBERICHT. Men seint ons Prinses Marie der Nederlanden, prinses van Wied is overleden. Het bezoek van den Prins en de Koninginmoeder aan Leiden gaat niet door DÜSSEN. BESOIJEN. ïemen, die winkelwaar bij den patroon ïalen, en spoedig den winkel aan kant :e zullen doen. Ingevolge deze belofte werd toen door Ie arbeiders een loonsverlaging geaccep- :eerd van 2 cent per paar voor alle ichoen- en laarswerk, en van 3 cent voor le chroompantoffels. Thans echter laat de firma de arbeiders veer raak winkelen, ja zelfs regelt zij de rpoogte van het loon der nieuwe arbeiders .«paar het al- of niet bezoeken van den ï.vinkel. .I Het Hoofdbestuur heeft derhalve aan l'.Kle firma de navolgende eischen gesteld: le tegemoetkoming in de schade, die ■le zwikkers leden, gedurende de laatste Iveken. 2e terugname der ontslagen arbeiders /oor zoover deze nog geen anderen verkgever gevonden hebben- Se medezeggingsschap in de loon- egeling voor den arbeid rond om de ;erstdaags te plaatsen zwikmachine. Wij vertrouwen, dat wij volgende week :ene goede oplossing van het geschil nogen vermelden. De wensch, die de Redactie van >De ^eer bewerker" aan het slot van haar be- icht uitsprak is niet in vervulling gegaan, vlaandagmorgen hebben 26 werklieden iet werk neergelegd Ten einde onze lezers een onpartijdig elaas te geven van deze quaestie hebben vij een onderhoud ook met de heeren Schoenmakers wenschelijk geoordeeld, vat ons hedenmorgen welwillend werd oegestaan. De firmanten ontzenuwden bovenstaand ericht als volgt In verband met een nieuwe arbeids egeling tengevolge van de invoering an meerdere machines hebben wij een ieuwe loonregeling gemaakt. Het gevolg aarvan was dat de zwikkers niet meer ooveel arbeid aan den schoen of laars ehoefden te verrichten waarom het loon aarvoor werd verlaagd. Daartegenover taat echter dat zij veel meer paren unnen afwerken dan vroeger. De firmanten hadden het oordeel van en werkmeester van een groote fabriek it een naburige gemeente over deze egeling gevraagd en deze verklaarde at, als een zwikkcr de kleinste helft an het maakloon dat per paar wordt egeven, verdient dit dan eene zeer oede regeling is. Ten overvloede, aldus e firmanten, hebben wij aan den se- retaris van de vakvereeniging deze re eling medegedeeld en die zeide ook at zoo de regeling goed was, want dan on men toch het loon van vroeger ehalen. Zelfs beweerden enkele zwik- dat de loonregeling zoo beter is. ers Dat er zijn die wat schade hebben eleden, geven firmanten toe, doch dat as gekomen doordat een stikster er tusschen uitgetrokken en daardoor >p kappen gewacht moest worden. Om aarin zooveel mogelijk te voorzien, ebben zij aan den Burgemeester ver- of gevraagd om de stiksters later te nogen laten werken. Deze kon zulks :chter ntet langer dan voor 2 dagen oestaan. Wat betreft het eigendunkelijk invoe- en, zonder medezeggingschap van de irbeiders, verklaarden de firmanten ons, lat zij er met den secretaris terloops >ver hadden gesproken. Dat de loonre geling ver beneden die van andere abrieken is, loochenen firmanten ten telligste Als bewijs daarvoor haalden ;ij ons aan dat een hunner werklieden laar Tilburg was getrokken en vandaar laar Amsterdam om daar op een schoen- abriek werkzaam te zijn. Spoedig echter :wam hij weer bij firmanten om werk 'ragen, zeggend dat hij hier veel meer :on verdienen. Ook zijn er zwikkers, die vroeger aan luis werkende, niet meer dan f 5 per veek verdienden en nu zelfs hen de /erklaring geven dat zij thans gemakke- ijk f 1 90 per dag kunnen verdienen. De firmanten verklaarden ons verder lat zij aan 4 werklieden onder wie de ;ecretaris van de vakvereeniging ontslag lebben gegeven, niet omdat zij daarvoor /oedkooper krachten in de plaats wilden itellen maar eenvoudig omdat zij niet jeschikt waren om in hun bedrijf werk- :aam te zijn. Schoenen door den ont- ilagen secretaris gemaakt, waren niet roed en deze zijn dan ook door de irmanten aan den president van de vak- /ereeniging getoond, terwijl ze nog altijd /oor ieder deskundige te zien zijn. Bovendien merkten de firmanten ons ip dat ztj het ontslag hebben gegeven nel 14 dagen vooruit op te zeggen en n een drukken tijd. Op onze vraag of de firmanten 15 Aug. 1909 schriftelijk beloofd hadden jeen winkelwaar meer te zullen leveren, ïoch arbeiders aan te zullen nemen die vinkehvaar bij hen halen en hun winkel ;poedig aan kant zouden doen, waarop oen een loonsverlaging van 2 cent per >aar voor alle schoen- en laarswerk, en /an 3 cent voor chroompantoftels is in gevoerd, antwoordden de firmanten ons jevestigend. Zij gaven echter de ver- :ekering dat in dien tijd ook nooit emand meer van het georganiseerd per- ;oneel in den winkel is geweest en zij »ok nooit, op wie ook, daartoe eenige pressie hebben uitgeoefend. Wel is eenigen tijd geleden iemand om werk bij hen komen vragen die, toen zij hem in 't werk namen, eenige weken in de winkel is gekomen, doch thans ook .niet meer. De firmanten deelden ons mede dat zij hun winkel aanhouden voor hun eigen familie, doch machtigden ons mede te deelen, dat zij 't liefst hebben dat nooit iemand van hun personeel bij hen ter winkel kwam. De firmanten vroegen ons nog mede te willen deelen, dat door het Hoofd bestuur als eisch was gesteld een man, die ontslaan is en f 6 per week salaris genoot terug te nemen en hem f7 per week te geven Deze heeft vroeger met De Avondster geloopen en daarna met een korf met negotie en verstaat geen vak en kwam bij de firmanten om werk vragen, zeggende dat als hij f 5 per week kreeg hij er tevreden mede was. Uit medelijden namen zij hem in dienst en gaven hem uit eigen beweging f 6 per week. Het werk door die man ver richt kunnen zij echter goed door een jongen van 14 jaar laten doen. yerder sprak de firma haar verwon dering nog uit over de wijze van doen der vakvereeniging. Zij zegt n.l. dat bij hen te weinig loon wordt gegeven en toch dwingen zij hen de arbeiders die zij niet meer kunnen gebruiken, in dienst te nemen. Van andere zijde schrijft men ons: Gisterenavond was het in ons anders zoo rustig dorpje zeer rumoerig. De stakers van de firma Gebr. Schoenmakers begeleiden telkens de nog werkende arbeiders naar hun huis. Een der stakers moet daarbij een der werkwilligen te kort op de hielen te hebben gezeten en hem hebben bedreigd. Door de maréchaassée van de brigade Kaatsheuvel is van een cu ander proces-verbaal opge maakt. Het Hoofdbestuur van den Nederl. R.K. LederbewerkersArbeidersbond deelt ons mede, dat, gezien de heillooze gevolgen die het geschrijf in de verschillende couranten over eene uitgebroken staking of uitsluiting steeds na zich sleepten, door hetzelve over deze staking zoo weinig mogelijk mededee- lingen worden verstrekt. Wat betreft de grieven der arbeiders, daarvoor verwijst het naar het vakorgaan yDe Katholieke Lederbewerker.* Voor wat betreft de rechtmatigheid dezer grieven en de eischen, in verband met de wegneming daarvan gesteld, heeft het Hoofdbestuur niets liever, dan dat die door de betrokken patroons aan het oordeel van den kautonrechter of wel aan de uitspraak van een arbeidsgerecht zullen worden onder worpen. Vreeselijk spoorwego?igeluk bij Ver sailles. Zaterdagavond om 6.1Ó heeft een vreeselijk spoorwegongeluk plaats gehad aan het kleine station Villepreux- les-Clayes, gelegen aan de lijn van Parijs naar Granville, op 20 KM. afstand van Versailles. Een sneltrein, die van Parijs kwam reed op een, aan dat station stilstaanden trein, op weg naar Dreux, met het gevolg, dat van den sneltrein 5 wagens, benevens locomotief, tender en restauratiewagen vernield zijn en 19 menschen op de plaats gedood werden. Omtrent de oorzaak wordt het vol gende gemeld Om 5 u. 10 was de trein van Parijs naar Dreux aan het station Villepreux aangekomen Toen de trein op het punt stond, weer te vertrekken, bemerkte de machinist, dat er iets aan de locomotief haperde. Er was een defect, dat niet terstond hersteld kon worden. Men telefoneerde dus naar Versailles om een hulplocomotief, en men voorzag een vertraging van ten minste veertig minuten, Om deze reden gaf de sta tionchef bevel alle signalen onveilig te stellende meeste passagiers verlieten den trein en kwamen op het perron. Plotseling het was toen ongeveeróu. liet zich in de richting van Saint Cyr de stoomfluit van een in volle vaart aansnellenden trein hooren. Het was de sneltrein van Granville, uit Parijs (station des Invalides) om 5.14 min. ver trokken. De stationschef van Villepreux maak te zich in het eerste moment over het fluiten niet ongerust, wijl hij dacht, dat de sneltrein door het op onveilig stellen van de signalen gewaarschuwd, zijn gang zou verminderen. Plotseling ontstelden allen geweldig. Op 150 meter afstand van het station van Villepreux maakte de weg een scherpe bocht- Juist in deze bocht kwam de sneltrein' in volle vaart aan rijden. En een oogenblik later, blik semsnel, zagen alle aanwezigen, reizigers, stationsbeambten, dat het ongeluk on vermijdelijk was. Het meerendeel der reizigers stormde op den weg en met gewuif van hoeden en zakdoeken trachtte men den machi nist kenbaar te maken, dat hij stoppen moest. Maar noch de machinist, noch de stoker schenen de noodsignalen te be merken. De sneltrein stoomde met volle vaart door. De reizigers en het spoorwegpersoneel, die op den weg waren, konden ternauwernood nog op 't laatste oogenblik van de rails afrennen. De locomotief van den sneltrein stiet op het achtergedeelte van den stilstaan- den trein. Iets vreeselijks was gebeurd, onder de verschrikkelijke angstkreten van allen, die het zagen. Men zag gedurende eenigen tijd niets dan dikke wolken stof. Naar alle kanten vlogen vormlooze stukken rondstukken hout en ijzer vlogen naar alle kanten heen. En boven alles uit hoorde men de kermende jammerkreten. Eindelijk waren de stofwolken opge trokken en toen aanschouwde men een afgrijselijk schouwspel. Op honderd meter afstand van het station was 't een onbeschrijfelijke chaos 'n onontwarbare hoop ijzer en hout. Het voorste gedeelte van de locomotief lag links in het veld, de tender was naar den anderen kant gevallenrails en dwarsliggers waren als glas afgeknapt. De eerste vier wagens, de waggons 1ste klasse en de restauratiewagen van den trein waren geheel vernield. Uit de onbeschadigde waggons stortten de reizigers zich op den weg de meeste hadden nog geen begrip van den om vang der ramp, maar toen zij het be grepen, begon dadelijk het moedig, zelf opofferend reddingswerk. Ieder was in de weer. Uit den chaos en uit de ruïnes werden de verstijfde, onbeweeglijke lichamen met moeite te voorschijn gesjord overal strekten zich uit de puinhoopen armen naar de red ders uit. Hulp, hulp, ik sterf..-.. Telkens haalde men gewonden tevoor schijn, kinderen, vrouwen en grijsaards. Een priester, abbé Henis Bignon, zegen de de stervenden, terwijl de doktoren en verplegers, onder de reizigers, hulp boden. Het vuur uit de locomotief had zich over de vernielde wagens uitgestort en deze weldra doen ontbranden. Het was een helle gloed die, toen de avond ge vallen was het geheele station van Vil lepreux verlichtte. Er zijn 19 dooden en 25 a 30 gewon den. De machinist van den vernielden trein heeft er het leven afgebracht, maar de man heeft zich de ramp zoozeer aangetrokken, dat hij als krankzinnig is. De brandweer uit Versailles rukte in alle haast op Villepreux aan en tastte het vuur onmiddellijk met al het be schikbare materiaal aan. Na 3 uren was zij het vuur meester en nu kon men voortgaan met het bergen van de lijken. De meeste dooden zijn onherkenbaar verminkt en verkoold, zoodat men tot dusverre nog slechts van 4 dooden de identiteit heeft kunnen vaststellen. Onder hen bevinden zich de schoonzoon van May Vanderbilt, behoorende tot de be kende Amerikaansche milliardairsfamilie, en zijn zoon. Hun lijken zijn per auto mobiel naar van dit steld. blad eveneens in hechtenis ge- Moordenaars. Te Wunsdurf, nabij Berlijn, werd onlangs een 45-jarige land bouwer, Vosz genaamd, in een schuur van zijn hoeve vermoord gevonden. Op grond van verschillende aanwijzingen werden hierop de vrouw van Vosz en haar vader, een 74-jarige grijsaard, in hechtenis genomen. Thans, na al weken lang in voorloopige hechtenis te hebben doorgebracht, heeft de vrouw van Vosz verklaard, dat niet zij, maar haar moe der mede aan den moord schuldig is. Bij een konfrontatie kwam de oude vrouw inderdaad sterk in verdenking, mededaderes te zijn, zoodat waarschijn lijk binnen eenige weken te Berlijn een zeer bejaard echtpaar wegens vermoor ding van hunnen schoonzoon terecht zal staan. Te Parijs is een worstelaar Alfred Jean, gearresteerd onder verdenking, een der vier moordenaars te zijn, die het vorige jaar nabij Spa in België een her bergiersgezin, man, vrouw, kinderen en de moeder van den herbergier vermoord den. Drie van de daders, 2 Belgen en l Franschman, zitten a) eenige maanden in arrest- De worstelaar Alfred Jean, die als de vierde der daders in hechte nis werd genomen, leefde onder een valschen naam. Priesterjubilé. Men Schrijft d.d. 21 dezer uit Raams- donksveer Onder zeer veel belangstelling heeft de Zeer Ew. Heer J. van Brussel, deken alhier, heden den dag herdacht waarop hij voor veertig jaar tot priester werd gewijd. Reeds vroeg in de morgen toen het feest door klokgelui werd aangekondigd, wapperde van schier alle woningen het nationale dundoek. Ongeveer halfnegen uur trok de ZeerEw: Jubilaris, voorafgegaan door koorknapen en bruidjes en g-volgd door heeren kerkmeesters onder het zingen van een feestlied door de zange ressen der congregatie en koristen, en begeleid door de harmonie ,,De Een dracht," kerkwaarts. Ongeveer 9 uur droeg de ZeerEerw. Heer v. Brussel eene plechtige H. Mis op tot dankzegging op. Na het Evangelie beklom de WelEerw Heer A. J. van Brekel, kapelaan in St. Pieter te 's Bosch den kansel, teneinde de feestpredikatie te houden. De gewijde redenaar schetste de ver hevene roeping van den priester en wees op het vele goede door den Z.Ew. Jubilaris hier tot stand gebracht. Door de zangeressen der congregatie en de koristen werd na de H. Mis onder leiding van den heer Jozef Schoenmakers de feestcantate van Haagh gezongen. Van de receptie, die om half twaalf v_ J A uur op de Pastorie werd gehouden werd Parijs gebracht, waar zij I druk gebruik gemaakt. woonden De overige lijken, ook zij die nog niet herkend werden, beeft men, in lakens gespeld, neergelegd in de wacht kamer van het station waar niemand wordt toegelaten De gewonden zijn deels te Villepreux gebleven, waar zij door de plaatselijke geneesheeren wor den behandeld, maar het meerendeel is met een hulptrein naar Versailles ver voerd en daar in het hospitaal opgeno men. Om 1 uur :s nachts had men de vernielde en verbrande wagens door zocht en geconstateerd, dat daarin geen dooden of gewonden meer waren. Ter stond daarop toog men aan het werk om de lijn weer vrij en voor het ver keer geschikt te maken, welk werk on afgebroken wordt voortgezet. Passagiers-luchtschip. Men verwachtte, dat het nieuwe passagiers-luchtschip L Z VII vannacht tegen 2 uur voor zijne reis naar Dusseldorp zou opstijgen. Het nieuwe luchtschip, dat de naam Deutsch- land zal krijgen, is 148 M. lang en 14 M. breed. Er zijn 3 motoren, een in het voorste schuitje van 130 PK. en 2 in het achterste schuitje \an 100 PK elk. De gemiddelde snelheid is 48 KM. in het uur en de maximum-snelheid 58 KM. Het schip heeft een bemanning van 9 koppen en er zijn twee passa gierskajuiten, waarvan een als eetzaal is ingericht. Men kan er koude schotels, wijn, thee en koffie krijgen- De luchtvaartmaatschappij, die het luchtschip laat loopen, vraagt een hof- meestér van niet te zwaar gewicht. De kajuiten zijn met mahoniehout be schoten en geriefelijk ingericht. Aan alle kanten zijn ramen aangebracht Het luchtschip kan petroleum voor een tocht van 24 uren en 1000 KM. meenemen. Een commissaris van politie vermoord. Het hoofd van de politie te La Carolina in het Zuiden van Spanje, werd op straat door een anarchist doodgeschoten. De dader werd door rechercheurs, die hunnen chef vergezelden, in hechtenis genomen. De aanslag was reeds eenige dagen te voren in een plaatselijk blad »El La- tigo Rojo« aangekondigd. Deswege wer den verscheidene leden van de redactie 's Avonds half acht uur bracht de harmonie De Eendracht eene serenade. II. Antonlusfeestcn te Waalwijk. Wanneer men den strijd van het ongeloof tegen God en zijne Kerk gadeslaatwanneer men ziet hoe de verwaaude wsreldling zich boven alles wil verhtffen on met een spotlach of met een verachtelijk of medelijdend schouder ophalen over God en zijn heiligen hoort spreken, dan doet het den waren Christen goed te zien dat er ook toch nog zoovele menschen zijn, die met een vast geloof, kinderlijk op God vertrouwen en door de voorspraak zijner Heiligen, gunsten en weldaden van zijn god delijk Hart afsmeekon. Dat vast geloof, dat onwankelbaar vertrouwen kon men wederom bewonderen in de devotiekerk van den H Autouius van Padua te Waalwijk, waar vau 12 tot 20 Juni de plechtige Noveen ter eere van den Heilige gevierd werd. Reeds op den vigiliedag van het feest werd de nog al ruime kerk mot vereerders en vereersters van den Heilige gevuld, en dagelijks knielden scharen van godvruchtigen voor het beeld van den Wonderdoener neder, om Hem hunne belangen a&n te bevelen. Voornamelijk echter op Dinsdag, Woensdag en Donderdag stroom den de pelgrims in groote getale van ver schillende oorden des lands toe, welke door hunne vurige gebeden en begeesterde gezangen de Parochie van st Autouius tot eene ware bedeplaats stempelen. In den voormiddag onder de Hoogmis en s'naraiddags onder het Lof werden de pelgrims opgewekt door het bezielend woord van een der Paters Francis canen uit het klooster te Wychen, die in al deze dagen assistentie verleenden. Waren de voorzegde dagen druk, ontzettend was de drukte verleden Zondag, en den Zondag onder het Octaaf, toen duizenden pelgrims den gevierden volksheilige kwamen vereeren. Toen zal ongetwijfeld menigeen den wensch hebben geuit, dat Pastoor Kuijpers, de groote ijveraar om de vereering van Antonins, spoedig in staat moge gesteld worden, om zijne thans reeds mooie kerk tot hare geprojecteerde grootte te brengen, opdat die henderden, die thans bij zulke gelegenheden geene plaats in het heiligdom kunnen vinden, dan met nog meer vurigheid binnen de muren hunue gebeden kunnen storten. Moge de H. Antonins die van jaar tot jaar, in de devotiekerk te Waalwijk meer wordt vereerd, den ijver van zoovele beloonen. Voorzitter de Edelachtbare heer A. van Honsewijk. Ongeveer 2.10 uur opent de Voor zitter de vergadering aanwezig de heeren A. van Honsewijk, De Wilt, Leemans, van Beurden, van Dalen, L- v. d. Pluijm, Verschoor, P. v. d. Pluijm, v. d. Koppel en van Honsewijkafwezig met kennis geving het lid Schoenmakers. De Voorzitter verzoekt den Secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Vaststelling van het kohier Van den Hoofd. Omslag voor het dienstjaar 1910. 2. Oninvorderbaar verklaring van posten, wegens achterstallige belasting. Voorzitter. Deze punten worden in geheime vergadering behandeld. Ik sluit zoolang de vergadering. Ongeveer kwart voor vijf uur wordt de vergadering heropend. 3. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling dat de aanslag van v. Houten wonende op Korn blijft gehand- haaft. Van Houten is aangestaan voor f 24.22 Zijn inkomen is geschat op f 1500 alsdus het belastbaar inkomen op f 1200 b. Idem houdende goedkeuring af- en overschrijving. c. Schrijven van den Hoofd-inspecteur van den Waterstaat houdende mede deeling, dat hij bezig is met opnemingen te doen bij de opgeruimde steiger, doch daarmede nog niet zoo ver is gevorderd om te kunnen zien welke werkzaamheden er verricht zullen moeten worden. In een tweede schrijven bericht hij dat een steenstorting zal moeten plaats hebben en dat hij deze werkzaamheden nog deze zomer zal laten verrichten, zoo spoedig als de overige werkzaamheden, onder zijn beheer, het toelaten. d. Schrijven van Ged Staten, houdende goedkeuring wijzigingsverordening art. 1 van de woningwet. e. Schrijven van Ged- Staten, houdende mededeeling. dat de gemeente ontvanger 3 cent te weinig heeft verantwoord bij de vaststelling van de rekening. Niemand meer het woord verlangend en niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Openbare vergadering meenteraad op Dinsdag middags ten 2 uur. van 21 den Juni ge- des BESOIJEN, 21 Juni. De pi ijs der boter was beden op de markt Hoogste prijs f 1.58. Laagste prijs f 1,39 De prijs der eieren wa9 4 tot i'-/3 ct ROTTERDAM 21 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 33 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1110 magere en 520 vette runderen 292 vette 355 nuchtere en graskalv. 0 schapen of lammeren varkens 140 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 a 40 ct., stieren 27 d 37 ct., kalveren 40 tot 50— ct., vette export kalveren ct., alles per !/j kilo. Melkkoeien f 130 d f 280, kalfkoeien f 140 a 295, stieren 100 a 315 pinkeu 80 a 115 graskal veren a vaarzen f 115 a 145 alles mager veebiggen flla 19.— paarden f 80 a 200. Nochtere kalveren fok- 15.k 24slacht.- 9.- d 13.— Biggen f 1.60 a 1.85 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 108/6 en 34/16 vn. en 212 stukken a 1/2 kilo. Prijs le qual 52, 2e qual f 49 3e qual. f 46 Per '/j kilo 70 d 75 ct. ROTTERDAM 20 Juni. Tarwe f6.50 a 9. per 100 K.O. Rogge zondei vraag Gerst. Winter per 100 kilo f9.10.—. Zomer per 100 kilo 0.a 10.— en Chevalier per 100 kilo f0.~ d 0.— Haver per 100 k. f 0.a 0. Bruine boonen van 0.f 0. GORINCHEM, 20 Juni. De aanvoer van granen was heden gering me gewonen handel. Ri8tarwe 1 8.a 8.25 roode dito f 7,75 a 8, witte dito 1 7.75 a 8.50 inl. rogge 4,75 a 5,50 Buitenl dito 5.a 5.75 gerst 4,20 a 5 60 haver 3,25 a 4.duivenboonen f0,a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 113 runneren 13 nuchtere kalveren, 21 vette varkens 570 biggen. Le qual. KalfkoeieD 1180 A 240 Kalfv&arzen M6C a 220 Guiste vaarzen f 100 k 140 Melkkoeien 1180 d 220 l*/s jarige ossen f k Pinken f 60 a 90 Graskalveren t d Nuchtere kal». f 10 1 16 Aangevoerd 20 vette vaikens van 26 a 26'/i ct. per half kilo, biggen van 1 a per stuk. Aangevoerd 2 schapen en 99 lammeren; echa- en f 14 a 18 en lammeren f 8 k f 14 oer stuk Kippen f 0.70 a f 0.90 per stuk. Eieren 10.95 A 1.per 26 stuks. Boter 68 k 70 ct. per Va kilo.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6