s. Tweede Blad Provinciaal Nieuws. a- i. BUITENLAND. Duitschland. hèi; Engeland. België. Spanje. Turkije. BINNENLAND. 0«. :n s ste »or iCt Nummer 63. en, sen an- jen te jsie oo- ■ica ail'. I QUB i i- ar- du- 95', 'j«. der de old ier 'de an ge ;re en en ge te ui- ma vijl >P- ok ige en :en njs ,28. op De Echo vei het Zeiden >d- en en De kroonprins naar het Verre Oosten. Naar men verneemt zal de Duitsche kroon prins op 'teind van dit jaar een reia maken nuar het verre oosten. In November a.s. zal bij zich te Qenua inschepen op een Duitsch oorlogschip waarmee hij Indië, China en Japan aal bezoeken. De prins zal niet incognito reizen. Hij zal dus in de landen, die hij aandoet, officieel ontvangen worden, üe kroonprinses zal haar gemaal niet vergezellen. In I'ebruari keert de kroonprins terug. Ue Daitsche regeering moet het Engelsche gonvernement reeds zijn opinie gevraagd heb ben, aangaande de reis, en Engeland moet ook al zijn ingenomenheid er mee te kennen hebben gegeven, Opmerkelijk is wat hetBerliner Tageblatt,, bij het vermelden van bovenstaand bericht er aan. Het blad zegt, dat de prins nu in staar zal zijn den toestand, zooals die op het oogenblik werkelijk is, in oogenschouw te nemen in dal deel van de wereld, waar de <l)uit9che politiek een opeenvolging van fouten |$s geweest. Naar de Deutsche Fleischer Z t g. meldt, zijn de vieeschsprijzen in veertig Daitsche steden opnieow verhoogd, daar de prijzen van het slachtvee zoo slerk gestegen zijn, dat de slagers niet dan met verlies tegen de oude prijzen kunnen leveren. Voor een deel zijn aan deze stijging der prijzen de veeverkoopvereenigingeu schuld, die in het belang der agrariërs de veeprijzen steeds opdrijveu. maar zeer terecht merkt het vakblad op, dat aan dit opdrijven spoedig paal en perk gesteld zou worden, indien de grenzen voor slachtvee werd opengesteld. In (het tweede kwartaal vaD dit jaar zijn bijna 11000 runderen en 72000 kalveren minder geslacht dan in het tweede kwartaal van het vorig jaar. Er werden daartegenover maar 11)00 varkens meer geslacht, wflk getal in ^(geen verhouding staat tot de toeneming der bevolking. zak; ])e Times van 9 Augustus (Dinsdag) Leo neemt uit New York, dat daar ter ffroC le 70,000 werkers in het mantelvak stalen. 5at is het grootste aantal, dat ooit één enkel T bi drijf te New York aan een stakingsbeweging heeft deelgenomen. Bovendien staken nog 21,000 kleermakers, en er wordt verwacht dat het aantal nog in lezer week tot 45,000 zal stijgen. Iu de New Yorksche suikerraffinaderijen staken 2000 man. Ie begrooting der Brusselsche tentoonstelling. Het budget der Brusselsche tentoonstelling bedraagt 22 millioen, zegt het „H. v. A." „Men heeft, in ronde cijfers, voor drie millioen standplaatsen verkocfft en voor drie millioen verschillende vergunningen de tom bola zal zes millioen opbrengen en de toe lagen beloopen twee millioen. Dit maakt dus 5 veertien millioen. Om toe te komen, moeten de abonnementen eu de iugangskaarten nog d ,tes millioen opbrengen. 6 Men heeft thans zekerheid, dat dit cijfer tal worden overtroffen en, bijgevolg, het d» waarborgfonds van 2.400.000 francs door de ei *uideelbouders neergelegd, niet zal moeten afgeraakt worden. Doch daarover wasmen "dstrekt niet zeker, toen de zaak op touw m$fzet werd", De gevreesde Zondag is kalm voorbijgegaan. De katholieke leiders hebbeu de. groote be tooging afgelast. Om mogelijk bloedvergieten te voorkomen. De, vereenigingeu in Navarra, Biscaye, Alava en Guipuzcoa hebben in een gecom bineerde vergadering besloten, de protestbe weging tegen de regeering voort te zetten en een grootsche betooging voor te bereiden. De Kamer-afgevaardigden en de senatoren, die voor de Baskischc provinciën zitting hebben, z'jn voornemens bij de regeering aan je dringen op de vrijlating van de personen Zaterdagavond bij de relletjes in de phe sociëteit te San Sebastian zijn ge- erd, en de regeeriug onmidde.lijk na eukomst der Cortes te iuterpelleeren et verbod van de betooging te San llan- teruggeroepen Spaansche gezant bij h ^MUicaan, Ojeda, moet in een interview heCTpi verklaard, dat er geen sprake is van een afbrekeu der diplomatieke betrekkingen of der onderhandelingen tusschen Madrid en het Vaticaan. De Spaansche zaakgelastigde in R-ome zou opdracht hebben bij de receptie van het corps diplomatique op heden tegen woordig te zijn. Ojeda zelf begaf zich naar San Sebastian, om daar met den minister van buitenlandsche zaken te confereeren en diens instructies in ontvangst te nemen. Ongeveer 200 uitgewekenen uit de dis- Donderdag 11 Augustus 1910. 33e Jaargang. Harmonie voor twee concerten worden I uitgenoodigd. Het comité van het concours hip- plque heeft voor een Dieuw nummer van zijn programma „sauts couplés" beschik baar gesteld, 2 prijzen van f25 en 2 van f10 De werkzaamheden op het terrein vorderen uitstekend. De restaurant, cham pagne bar, loodsen, 't wordt alles zeer smaakvol opgetrokken. Thans Is men begonnen met het landhuis, waarin ontvangkamer, secretariaat, pers, enz dit zal een juweeltje worden de aanleg der terreinen vordert goed en weldra wordt aangevangen met bloemperken, enz., 't geheel zal een zeer smaakvol geheel vormen zooals men tevergeefs op een landbouwtentoonstelling zal hebben ge zocht- Ongeval. Hedenmiddag had het negenjarig zoontje van den schoenmaker v. d- A. wonende in de Poststraat, het ongeluk van een hek te vallen met het onge lukkig gevolg, dat hij zijn arm brak. Geneeskundige hulp werd aanstonds ingeroepen. llit de Langstraat. Met de vroege aardappelen is het treurig gesteld. Op de lage, zware gronden is meer dan twee derde door de ziekte aangetast, De opbrengst was buitendien toch reeds gering. De handel is gering. Met de fruitoogst Is het in de Bene den-Langstraat ook een mislukking, i .Vandaar bestaat er naar het vroegrijp ooft groote vraag tot hooge prijzen Men besteedt voor vroege peren f 6 a f 7 per H L en voor morellen 50 a 54 ct. per K G. Bekroning onzer Lederindustrie op de Wereldtentoonstelling te Brussel. Meldden wij In ons vorig nummer reeds een en ander van de schitterende be kroning, die de collectieve inzending van den A- N- B. van Schoenfabrikanten op bovengenoemde expositie verwierf, thans zijn wij zoo gelukkig de onder scheidingen te kunnen mededeelen, die aan de verschillende lederfabrikanten te beurt mochten vallen. In alphabetische orde zijn deze als volgt: H I Aarts te Rijen, zilv. medaille. Fr. v- d. Assum Gz te Dongen, Eere diploma. Gebrs. van Delft te Waalwijk Gouden medaille. Geldersche Chroomlederfabriek H G Reerink JzP. te Lochem, Gouden me daille. H. Jansen, Waalwijk. Eere diploma Leidsche Chroomlederfabriekte Lelden Gouden medaille. (Eigenaar den heer G v Loon Waalwijk) N. V- Nederl. Stoomlederfabriek te Rijen, Hors concours lid der Belgische jury. N. Pesters Zn. te Tilburg. Zilveren medaille. S. A. La Vauquellne te Kaatsheuvel. Gouden medaille. Joh. Verbunt te Dongen. Eere diploma. Van de Wiel, de Bruijn en Grever te Druten- Gouden medaille H. Winters te Venlo Zilz. medaille tricten Uskob en Kochana zijn, volgens be richten uit Sofia, te Kustendil aangekomen, zonder dat ze hun wapenen uitleverden aan de Turksche overheid. Te Kustendil had een groote protestbijeenkomst plaats tegen de ver volgingen, waaraan de Bulgaarsche bevolking in Macedonië bloot staat. Een motie werd aangenomen om te protesteeren bij de Bul gaarsche regeering en de beschaafde wereld tegen het optreden der Turksche overheid, en te verzoeken, deze handelingen te doen op houden en de Macedonische quaestie afdoend te regel n. De aanhoudend voorkomende gevallen van mishandeling van Bulgaren in Macedonië zullen, naar de Bulgaarsche minister ven binnenlandsche zaken heeft verklaard, Bul garije ten slotte dwingen, tusschenbeiden te komen. Het aantal Bulgaarsche boeren, die door Turksche soldaten vermoord worden, is zoo groot, dat de landelijke.bevolking met achterlating van have en goed de wijk neemt over de Bulgaarsche grens. Het lot der Grieksche bevolking in Macedonië is niet beter. De vervolgingeu. waaraan de Grieken blootstaan, vooral sinds het uitbreken van het Grieksch-Turksch conflict, zijn van dien asrd, de consuls der groote mogendheden de aandacht hunner gezanten op het gedrag der Turken meenden te moeten vestigen. Een oud Hoilandsch kanon. Reuter zendt de volgende mededeeling Het Hollandsche pantser«chip „Evertszen" onder commando van den kapitein ter zee H. A. Schoonhoven zal den 15den dezer maand in Kopenhagen aankomen om een ond-Hollandsch kanon at te halen, dat in den Oeresund is opgevischt en dat door de Deensche regeering aan de Hollandsche als geschenk is aangeboden. Het kanon is af komstig van den Hollandschen oorlogsbodem „Brederode*, die zich onder het commando van admiraal Witte Cornelisz de Witt in de voorhoede van de Hollandsche vloot bevond. Deze vloot sloeg zich onder bevel van ad miraal Jacob Wassenaer van Obdam den 8sten November 1658 op de reis naar Ko penhagen door'de Zweedsche oorlogsschepen in de Sout bij Kronborg. Bij dit gevecht werd de „Brederode* zwaar beschadigd, waardoor hij zonk. Het gezonken schip is thans gevondeu, het ligt tusacheu Slikkersten en Espergiirde in 4 vadem diep water. Het ijzeren kanon is een 18-ponder van het e.g. „Fiobankertype* en woog oorspronkelijk 4000 pond." Thans heeft liet nog een ge wicht Van c.a. 3750 pond en wanneer men in aanmerking neemt dat het meer dan 250 jaar lang op den zeebodem heeft gelegen, moet men erkennen, dat het buitengewoon gaaf is gebleven. De toestaud vun Z. K. H. Prins Hendrik. Z. K. H. de Prins droeg gisteren bij zijn bezoek aan het tuinfeest in het park van het Paleis „Huis ten Bosch" te 'a Gravenhage zijn rechterarm in verband. Het loopen scheen nog eeuigszins moeilijk te gam, maar op. belangstellende vragen van autoriteiten met wie Z. K. il. zich onderhield, deelde de Prins mede dat hij goed vooruitging. Faillissement Tilunus. In bet faillissement-Tilanus te Tiel is de verificatie-vergadering vastgesteld op 5 Oct. De door curatoren vastgestelde lijst wijst aan een bezit vsn f 25.000 ongeveer, een schuld van ruim f 100.000 Een schuldeischer met een bedrag van f 50.000 heeft zich nog niet opgedaan, zood.tt het passief f 150,000 bedraagt. Waalwijk 10 Aug. 1910. Benoeming. Z. D. H. Mgr. W, Van de Ven, bis schop van 's Bosch, heeft benoemd tot pastoor te Hurwenen den weleerw. heer A. R M. Warong tot kapelaan te Kuik den weleerw. heer A. J. M. van Erp tot kapelaan te Volkel den eerw. heer L. P. J. Bouman, priester van het Semi narie Exumen. De heer Emile Zeckendorf alhier legde met gunstig gevolg het eind-examen H B. S. 5 jarige cursus af. Geslaagde en lamilie onze felicitaties. Tentoonstelling. Wij kunnen nog mededeelen dat op Woensdagmorgen 7 September ten 10 ure op het terrein eene monstering van paarden van 3, 4 en 5 jaar (hoogte 1 54- 1 58) plaats heeft voor de remonte. Het plan bestaat tevens om op Zaterdagmid dag de schoolkinderen der omliggende i?e meenten tegen een uiterst lage entrée op de tentoonstelling uit te noodlgen, terwij dan voor de kinderen uit Waalwijk volksspelen zullen worden georganiseerd waarvoor de medewerking van heeren onderwijzers zal worden gevraagd Zondag denkt men een mooi concert te geven en tot sluiting een schitterend vuurwerk. Behalve de muziek der staf 6e Regt. Infanterie, zullen de Liedertafel Oefe ning en Vermaak* en de Waalwijksche Koloniën. genoemden Bond van schoenfabrikanten. Daarna toog de kleine stoet, als naar gewoonte omgeven door eene zeer talrijke jubelende menigte, naar de woning van den heer Klijberg, waar nog eenlge nummers door de harmonie ten beste gegeven werden. Hiermede zou het echter niet afgeloopen zijn, daarvoor zat er te veel stemming in de menigte Een weinig later trok men naar de firma Groenen te Besoijen, om ook haar te doen deelen in de hulde, die haar wegens haar flinke deelname aan de expositie rechtmatig toekwam. Maar ook onze lederfabrikanten zou den niet vergeten worden. Toen de lijst dier bekroningen voldoende bekend was, toog de Waalwijksche harmonie gister avond allereerst naar de firma H. Jansen, wier fabrikaat met de allerhoogst onder scheiding, n 1. het Eere diploma,bekroond was, vervolgens naar de heeren Gebr. van Delft en M. v. Loon, die eene gou den medaille mochten verwerven. Ook thans was er weer zeer veel volk op de been en viel aan alles te merken, hoe zeer door het publiek die bekroningen op hoogen prijs gesteld werden. En dit is niet anders dan natuurlijk. Opnieuw wordt weder de aandacht op onze Lang straat in het algemeen en op Waalwijk in het bijzonder, als centrum der Leder industrie gevestigdopnieuw blijkt uit de benoeming tot Jurylid van den heer Klijberg, die zelve reeds zooveel schit terende onderscheidingen op verschil lende tentoonstellingen verwierf en op zooveel en velerlei gebied door de Re geering geraadpleegd werd, hoe hoog de schoenindustrie hier bij de Regeering staat aangeschreven. En dit strekt onze gemeente vooral, die de heeren E. Klij berg en v. Rlel, tot hare burgers mag rekenen, niet alleen tot groote eer, maar ook tot een niet te onderschatten voor deel, daar de behaalde bekroningen er niet weinig toe zullen bijdragen, om den afzet onzer schoen en lederproducten, zoo in den lande zelve als ver daar buiten, aanzienlijk te vermeerderen. En hiervau zullen werklieden als fabrikanten de beste vruchten plukken. Eene gereede aanleiding vinden wij hierin om nogmaals te wijzen op de groote verdiensten, die de heer Klijberg zich voor onze industrie heeft vergaard reeds zoovele jaren, maar speciaal in 1903, onze internationale expositie, en als voorzitter van den A. N. B v. S en als groot-Industrieel die z'jn bekend »Hollandia» merk de wereld inzendt en bij zoo tal van opvolgende gelegenheden 't laatst nu op dezen oogenblik te Brus sel Bekroning. De kortharige Hollandsche Herders- Hond Katrijn", eigenaar Nic. Nieuwen- huijsen alhier, werd Vrijdag jl op de Internationale Tentoonstelling te 's Gra venhage wederom bekroond met de volgende prijzen. Kampioen. lste prijs in de kampioensklasse, lste prijs in de Openklasse. lste prijs in de Nationale fokkerklasse en tevens de speciale Eere prijs voor den besten Hollandschen Herder Hond der Tentoonstelling, over reuen en teven, lang, ruig of kortharige. De ouderscheiding dor Nederl*ndsehe schoen industrie te Brussel. sch lid der jury, den heer Klijberg-Pernot wel eenige moeite zal gekost hebben, om Voor Holland zulk een hooge onder- schelding te bekomen, die ongetwijfeld de geheele schoen-industrie ten goede zal komen. A. C. Buisson te Weltevreden, Bron zen medaille Maintz Co. Bronzen medalll:- Waar dus de lederindustrie zoo schit terend uit het strijdperk trad, is een woord van welgemeende hulde aan de fabrikanten, die onder alle opzichten hun uiterste best hebben gedaan, hier geheel op zijne plaats, speciaal aan de firma Jansen, die de hoogste onderscheiding verwierf. Maar onmiddelijk daarna ge voelen wij ons gedrongen een woord van warmen dank te brengen aan de heeren E- Klijberg Pernot en J. v. Rlel- Janssen, beide leden van het Ned. comité en van de Internationale Jury, voor het geen zij ter wille der Nederlandsche industrie hebben gedaan. Zeker, de productlen der Nijverheid moeten om hunne kwaliteit de verdiensten eener bekroning in zich zelve dragen, doch het is niet minder onmiskenbaar, dat die verdiensten dikwijls eerst dan volko men in het oog springen, wanneer door alleszins bevoegde vaklieden daarop ge wezen wordt. En hiervoor, men houde die lofspraak ons ten goede, waren de heeren E. Klijberg en J. v. Riel onte genzeggelijk de rechte mannen op de rechte plaats. Het laat zich dus denken, dat toen bekend werd, dat de heer E. Klijberg Zondag j.l. van Brussel zou terugkeeren, velen het als plicht beschouwden hem bij aankomst eene ovatie te brengen, om daardoor te toonen, op hoe hoogen prijs zijne "bemoeiingen om de Ned. Schoen industrie den lauweren te bezorgen ge schat werden. Toen genoemde heer om 5 uur des namiddags uit den trein stapte, klonk een luid hoera en liet de Waal- wijksche Harmonie hare lustige fanfaren schetteren, en werd de heer Klijberg die heelemaal op deze spontane hulde niet gerekend scheen te hebben, uitgenoodigd plaats te nemen in een landauer, naast den heer L Groenen, secretaris van Met rechtmatigen trots werd in de kringen der schoênindustrle het kolos saal succes der Nederlandsche exposan ten op de tentoonstelling te Brussel vernomen. De allerhoogste onderschei ding de Grand Prix werd toegekend waaraan was deelgenomen door de na volgende firma's: M. A. van Beurden, Kaatsheuvel Boom en Vesters, DrunenDupont- Mannaerts, Tilburg; Van Dortmond- Pennock, Kaatsheuvelfos. Groener^ BesoijenF. van Muijen Zn., Den Bosch Koninklijke Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel, WaalwijkG. L Smits Co., Dongen; E. v. d. Assum Gz.t voorheen Aug. Strijbosch, Dongen terwijl E. W. Klijberg-Pernot's Stoom schoenfabriek Hollandia te Waalwijk, als zijnde lid der jury, buiten mededin ging was. Naar wij vernemen, was de jury ver baasd over de groote vlucht die de Hollandsche schoenindustrie de laatste jaren genomen hadt en zij maakte haar bijzonder compliment over de prachtige collectie van de Koninklijke Stoomschoen fabriek A. H. van Schijndel te Waalwijk- Het is voor onze schoenfabrikanten eene prachtige be'ooning voor de vele moeite en zorgen, uan hun fabrikaat besteed, voor de vele offers, die zij zich in de laatste jaren getroost hebben om dat meer en meer te verbeteren en het buitenland op zij te streven, Dit is hun thans gelukt. België dat ook collectie: had ingezonden heeft eveneens de Gr nd Prix bekomen, terwijl van de 24 Fran- sche inzendingen er 7 met de Grand Prix, van de 12 Engelsche 1 met Grand Prix zijn bekroond. Als men uu bedenkt, dat de Hollandsche inzendingen, door de voorgeschreven maar ver van sier lijke vitrines en de ongelukkige donkere plaats, die zij in het overigens fraai gebouw der Nederlandsche afdeeling innemen, niet tot hun recht komen, kan men begrijpen dat het aan het Holland BESOIJEN. B. V. C. Op de medaille- wedstrijden uitgeschreven door de „Sprink hanen* te 's Bosch, hehben de B.V.Cers zich weer eens krauig gehoudendaarom is dan ook een woord van hulde niet mis plaatst. De loting wees uit dat zij tegen „Wilhelmiua* Zaltbomroel zouden moeten strijden. Velen voorspelden reeds de neder laag der onzen, doch hoe groot was een ieders verwondering, toen zij na een kwar tier verlenging, met 8-2 zegevierend uit het strijdperk kwameD. lntusschen begon het muziek te spelen en begon de wedstrijd „Nooit Gedacht* Waspik en M. V. C. Moergestel, die door N. G. met 2-0 word gewonnen, zoodat N. G. en B. V. C. om den lsten prijs moeaten spelen, die onder de goede leiding van den heer Slijben (waar voor hem eeu compliment niet onthouden mag worden) een aanvang nam. Alhoewel beide elftallen vermoeid waren, werd er nog heel goed door gespeeld, toch was N. G. niet tegen de Nationaal gestreepten opge- wasschen, alhoewel de B.V.C. maar met 1-0 als overwinnaar uit het strijdperk kwam, kou men toch voortdurend de overmacht van B. V. C. bemerken doch eenmaal de over winning in handen wasvoor onze jongens vol doende. Daarna werd den lsten prijs een prach tige verguld zilveren medaille onder een toepasselijk woord en onder het drinken van een glas champagne aan B.V C. uitgereikt. Ook mag een woord van dank niet ont houden worden aan aet Sprinkhanenbestnur zoowel voor de ontvangst als voor de in richting. Zooals men kan begrijpen zal de dag van 7 Aug. met gouden letters in de B.V.C, annalen geplaatst worden. Ook kannen wij nog mededeelen dat zij op Maandag 15 Aug. mede strijden op den medaille-wedstrijd te Waspik uitgeschreven door K.H.M.K. alwaar wij dan ook op eeu schitterende wijze hunne kleuren hopen te verdedigen. VRIJH.-CAPPEL. Verjaardag H.M. de KoninginAlgemeen is alhier instem ming betuigd met de idee om den 31 Aug. a.s. niet onopgemerkt te doen voorbijgaan, maar dien dag waardig te vieren. Belang stellenden zijn dan ook uitgenoodigd om Woensdagavond ten gemeentehuize te komeu, teneinde te geraken tot het constitueereu eener feestcommissie. Overtreding verbod meerijden op een hondenkar in de kom der gemeente. Berijders van hondenkarren mogen wel be denken, dat art. 37 van het Politiereglement op de wegen iu Noord-Brabant, dat o.m. inhoudt het door straf gesanctioneerde gebod om in de kom der gemeente voor of navst de aangespannen honden te gaan, geen doode letter is. Onze gem. veldw. Gouda toch bekeurde dezer dagen op een morgen drie personen wegens overtrediug ter zake. Naar we vernemen zal de Hr. A. A. Moonen, schoenfabrikant alhier overgaan tot vergrooting zijner fabriek. Voorwaar wel een bewijs, dat zijn zaken goed gaan. Wij lopen, dat hij van deze uitbreiding rijke vrachten moge oogsten. CAPELLE. Zaterdag had zekere G. M., die aan 'l teren was aan de schoeiingeu aan de Oude straat, het ongeluk, dat zijn lad der, die in 't water stond, brak, met het gevolg dat Lii te water viel. De veld wachter C. W. had het geluk heui nog ijtijds op 't droge te kunnen brengen. Met het uitwijken voor een hooikar reed gister de Wed. K. met haar honden kar van den dijk. De kar sloeg om en de vrouw geraakte er onder, zoodat ze hevige wonden bekwam. Dokter K. verleende ge neeskundige hulp. WASPIK. Zondag 11. ging „Nooit Ge dacht *an hier naa. 'e Bosch om deel te nemen aan de Medaillewedstrijden, uitge schreven door de voetbalclub „De Sprink hanen*. „N. G.* kwam uit tegen „M.V.V.* van Moerges'elvrist tweemaal te doelpunten en hield haar eigen score blank. Stand alzoo 2-0 in 't voordeel van „N. G*. In de finale stond „N. G.fl tegenover „B.V.C.* uit Besoijen, welke laatste ver- eeniging den stand bracht op 1-0. Nemen we echter iu aanmerking, dat „B.V.C.* met invallers speelde en onze club geheel met eigen krachten op het terrein kwam, dau komt de N.G'ers wel een woord van lof voor hun kranig spel toe, al moesten ze zich dan ook met den 2en prijs tevreden stellen. De karknecht der firma Van der Heijden alhier kreeg zoo'n gedachten trap van het paard op zijn voet, dat hij naar huls vervoerd moest worden en gernimeu lijd zijne werkzaamheden niet aal kunnen hervatten. Bij de Wed. Kamp viel een hooimijt om, terwijl men het laatBte voer erop bracht. Drie man raakten onder het hooi bedolven. Gelukkig was er hulp genoeg aanwezig, zoodat ergei voorkomen werd. Op den akker van den heer P. zijn verschilleude kooien door messteken bedor ven. Jammer dat de daders vau zoo'n laffe vernieling niet te achterhalen zijn. RikAMSDON K(Dorp). Algemeene Ver gadering der Landbouwvereeniging (Raams-

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 3