een R. K. Dienstbode collectie Bontwerken FIRMA MANDOS-VINKEN. G. J. Egberts en Zoon, Belangrijke Houtveikooping Gepasteurizeerde Roomboter J. 4. Dekkers H. M. RAGETLIE. Baardwijk. Waalwijk Stoom limmfabriek Houthandel. oorspronkelijke Schets G. v. d, WALD. Advertentiën, Lederfabriek Spek- en Vetwaren, Notaris de VOCHT Deurwaarder Gerrii Kachels, Haarden en Fornuizen. VRAAGT KOSTEN-BEREKENING. Reclame. BUITENLAND. België. Duitschland. Engeland. Kleine Advertentiën. Engelsche Handelscorrespondentie. Te vredenheids verklaring. UTRECHT. Gesmolten Reuzel. publiek verkoopen verkoopen Eerste JLangstraatsche Stoomzuivelfabriek. Ook alle Onderdeelen zoo Is het hem aangenaam, nu lets meer en kunnen zeggen en dan betuigt hij zijn bijzondere belangstelling en zijn groote waardeering voor 't geen heden hier is verricht. Het spreekt van zelf dat niet dadelijk alles op rolletjes kan gaan, doch uit de beraadslagingen is hem ge bleken, dat het de organisatie groote ernst is om op den nieuw ingeslagen weg voort te gaan. Wel merkwaardig is, dat de beide richtingen, die zich hier hebben geuit geen van beide ten volle haar zin heb ben gekregen. Het komt hem alleszins wenschelijk voor zooals thans is besloten, namelijk dat de Kamers zich doen ver tegenwoordigen door zooveel leden als zij willen, doch dat slechts één der af gevaardigden stem heeft. Eenzelfde re geling geldt voor de afdeelingen der Nederlandsche Maatschappij van Nij verheid, dat groote lichaam, dat reeds 125 jaar bestaat en waar die regeling dus blijkbaar goed werkt, anders had ze wel gewijzigd. Had men in deze or ganisatie anders gehandeld, men had zich werkelijk bloot gesteld er aan, dat wel eens zou zijn gezegd kunnen worden, dat men in strijd kwam met art. 8 der grondwet, indien rechtstreeks van deze verg. zelve adressen tot bereiking van een of ander gewenscht doel uitgingen. En nu heeft immers toch de organisatie langs anderen weg het middel om 't zelfde doel te bereiken. Nu kan van iedere Kamer op zichzelf een gelijklui dend adres uitgaan. Spreker a^Jitte het daarom een geluk kige organisatie, waarin is gelegen een hooger organiek leven. Wat nu de reorganisaties der Kamers van Koophandel betreft, vindt spr. het zeer vriendelijk door een der sprekers te hebben hooren zeggen, dat de Re geering zeiven best weet langs welken weg dit moet geschieden en genoeg materiaal daaromtrent te harer beschik king heeft, doch men bedenke te ver- keeren in een overgangstijdperk, zoo ten opzichte van de belangen der groot industrie als van die van den midden stand. En 't is daarom, dat de wijze van reorganisatie nog niet vaststaat. Deze verg. zal intusschen goede resultaten bereiden en veel nut stichten kunnen en het is om al deze redenen, dat het zeer aangenaam is geweest ze bij te wonea, terwijl hij dank zegt voor de vriendelijke ontvangst. (Applaus De voorzitter wenscht een nadere omschrijving der reorganisatie te doen drukken en te doen rondzenden, teneinde deze aangelegenheid op een volgende vergadering te bespreken. De heer H. Hermens uit Roermond vindt, dat de regeeriug genoegzaam ma teriaal heeft en het onnoodig is verdere stappen te doen, deze beweging vol doende achtende. De heer Schaepkens uit Maastricht sluit zich bij Roermond en Waalwijk aan. Aldus wordt besloten. Eindhoven wil f 30,000 geven, indien te bespreken der verbetering van het Eindhovensche Kanaal, nu het ontworpen Wilhelmina-Kanaal dit nijverheids-cen trum niet zal aandoen. De afgevaardigde, de heer Van der Put deelt mede, dat de regeering in een schrijven de noodzakelijkheid hiervan erkent en voorstellen tot verbetering tegemoet ziet- Eindhoven wil f 30.000 geven, indien de regeering en de provincie tegemoet komen in de kosten van een alleszins voldoende verbetering. Een motie in den geest van Eindho ven's voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een voorstel van Maastricht om, even als in Duitschland en België het geval is, postformulieren verkrijgbaar te stellen tegen den prijs, uitgedrukt in den zegel- afdruk, wordt gesteund. Het voorstel dier Kamer om, nu de technische bezwaren opgeheven zijn, bij de regeering aan te dringen om de be- vaarmaking der Maas met alle mogelijke middelen te bevorderen, vindt veel in stemming bij de Kamers van Oosterhout, Breda en Tilburg en wordt aangenomen. De heer Schaepkens uit Maastricht dankt die kamers voor de behartiging der Limburgsche belangen en zegt eveneens zijn steun toe voor die der Brabantsche. Hiermede zijn de verschillende voor stellen der agenda behandeld. Als plaats der volgende vergadering wordt gekozen Roermond. Het bureel zal worden saamgesteld door Roermond, Den Bosch, Eindhoven Sittard en Waalwijk. De Voorzitter dankt den Minister voor zijn belangstelling en zijn vertegenwoor diging. Ook brengt hij hulde aan het bureel en diens secretaris, den heer Pels. De heer mr. Everwijn brengt lof aan de werkzaamheid der Kamers, die hij evenals verleden jaar met belangstelling heeft gevolgd. Ook geeft hij de verze kering dat het departement met aandacht de verschillende uitgebrachte wenschen en voorstellen nagaat. Na dankbetuiging der vergadering, bij monde van den heer Schaepkens, voor de degelijke leiding van den voorz. en de hartelijke ontvangst te 's Bosch, wordt de verg. gesloten. Een gemeenschappelijke maaltijd was het einde dezer samenkomst. Proviaeiale Noordbrubantseke en 's HerUgeabosseke Courant Uitgevers J. J. Arkesteyn Zood, VHertogenbosch, Telefoon 79. lederen ZATERDAGAVOND een van De Prov. N.Br en 'B-Hert. Crt. verschijnt dagelijksper kwartaal f 1.65, franco per post f 2. directe telegrammen van Reuter en andere persbureau's en eigen correspondenten in binnen- en buitenland. Gratis ongevallenver zekering, verschillende uitkeeringen reeds gedaan. Prov. Landbouwtentoonstelling te Waalwijk. In het nummer van 10 September van »Het Huisgezin» schrijft de heer Th. v(an) W(amel) 't volgende, wat wij tot onzen spijt niet eerder konden opnemen Nog één dag en de landbouwtentoon stelling te Waalwijk behoort weer tot het verleden. Jammer, want hetgeen tot stand werd gebracht is waard om langer dan acht dagen te bestaan- Grootsch is de opzet geweest van een feest, dat ons de zoo geroemde industrie-tentoonstelling van 1903 weer in herinnering bracht. Het terrein, zoo artistiek en practisch ingericht door onzen kunstzinnigen de coratie-schilder Dorus Hermsen te 'sBosch en zoo goed uitgevoerd door de Waal- wijkschen deskundige, den schilder W. Hens en den tuinier van Bladel, was in al zijne landelijke schoonheid één en al genot voor het oog. De Inzendingen waren interressant en groot. De regeling was voortreffelijk, ge tuige het schitterend geslaagd concours- hippique van verleden Donderdag. De heeren van het comité, de com missarissen, ze hebben er eer mede in gelegd. Er zit energie en wilskracht in het geen zij deden. De namen van het be stuur te vermelden, zij hier tevens als een gepaste hulde voor hun prijzen- waardig streven. De heeren Ph-Timmermans,president H. G. van Everdingen, vice-president Jan Tielen, secretarisBern. Timmer- mans-Verschure, penningmeester; Ant. van Liempt 2e secretaris en de heeren leden Charles Hoffmans, Jan v. Schijndel Petrus van Schijndel, Eduard van Tilburg, H- van Tussenbroek, Corn- Witlox, hebben niet alleen getoond iets aan te durven, doch ook tot stand te kunnen brengen. En al is nu ook de financieele uit komst, door den invloed van het min der gunstig weer, niet in elk opzicht bevredigend, de bestuurderen zijn onder nemend genoeg om dit niet als maatstaf te nemen voor hun succes. Zij weten zeer goed, dat niet het direct belang, doch het indirecte den doorslag van het succes geeft. Waalwijk heeft door deze tentoon stelling wederom getoond dat het niet stil staat, dat het werkt aan de toekomst, dat het doei in een eenmaal te bereiken verschiet ligt. Dat is degelijk gedacht en goed ge zien van de jonge mannen der nijverheid en industrie. De heer Evert Klijberg zij het zoo juist aan den minister toen hij Z. E. in zijn schoenfabriek »Hollandia> ontving: »de aanmoediging der regeering, nu weer bij de oprichting onzer Vakschool be toond, geeft ons aanleiding en moed om verder te streven, om de Waalwijksche industrie te bevorderen en te volmaken De spreker zag niet alleen een persoon lijke eer in het bezoek van den minister, neen, geheel Waalwijk, den geheelen handel en de gansche industrie gold deze eervolle onderscheiding. Nogmaals, dat is goed gezien. Waarom gaat Waalwijk vooruit, waarom slaagt daar elke onderneming en roemt elk buitenstaander zijn initiatief en werk kracht Omdat er eenheid heerscht, omdat men niet werkt uitsluitend om 'n persoonlijk belang, doch ter wille van het algemeen welzijn, ten behoeve van den vooruit gang van geheel Waalwijk. De burgemeester, de heer Surmont de Bas Smeele, leeft eveneens mede met het streven der bevolking en toont bij elke gelegenheid zijn officieele belangstelling. De heer Ph. Timmermans werkt ijverig in het belang ner industrie mede en zet er zijn schouders onder. De fabrikanten durven, ze pakken het aan, het moet, al lukt het niet in eens. De landbouwtentoonstelling was weer een flinke stap in de goede richting vau de welvaart en voortuitgang. Waalwijk liet zien dat het wat kon presteeren. Reken den uitslag niet, tel het doel alleen Morgen viert de Algemeene Nedei- laodsche Bond van Schoenfabrikanten zijn tweede lustrum. Het zal een waar dig slot zijn der feesten, de kroon op het werk. Moge nu het eerste feest na dit der Landbouwtentoonstelling, dat zijn der opening der Industrie-school door Z. K. H. Prins Hendrik Laat dit de belooning zijn voor het streven van Waalwijk's noeste en nijvere burgerij. Th. v. W. De Brusselsche tentoonstelling had Zondag weer een bijzonder goeden dag. Het heer. lijke weer had 'u morgens al vroeg een stroom van menschen naar het terrein aan bet Ter Kameren Bosch gelokt en den ge heelen dag bewoog zich tallooze menigte in de galerijen en tuinen. Tot 's avonds laat bleet men in Solbosch dat prachtig ver licht was en waar op hei Sportplein vuur werk werd afgestoken. Ook in Brnssel- Kermis was het den geheelen dag feestelijk druk. Om 6 uur n.m. was reeds voor 55,000 francs aan toegangsbewijzen ont vangen. Zondag was de nieuwe hoofdgevel geheel voltooid. Gansch den nacht vaD Zaterdag op Zondag had men er aan gear beid en te 7 uur 's morgens legden de schilders er de laatste hand. Algemeen wordt het werk van den bouw meester Acker buitengewoon wel geslaagd genoemdde hoofdgevel munt uit door slankheid en bevalligheid, en vormt een zeer gelukkige en decoratieve afsluiting der tuinen van Solbosch. Maandag is de nieuwe Britsche afdeeling, die tot feestzaal was ingericht, plechtig her opend door den koning van België, in tegenwoordigheid der voorzitters van Kamer en Senaat, de ministers Hubert, Davignon en Hellebaut, volksvertegenwoordigers, sena toren, den burgemeester van Brussel, generaal Cuvelier en verscheidene gezanten. Daarbij werden redevoeringen gehouden, door den koning en den Engelschen gezant Hardinge. De heropeningsplechtigheid duurde van 101/, tot ll1/, uur. De nieuwe Britsche afdeeling wordt als zeer schoon geprezen, vooral wat meubelen, goud- en zilverwerk en de pottenbakkerij betreft. In den namid. dag had in Kaiserhof een lunch plaats waar 150 genoodigdcn aanzaten. Om 4 nur werd de nieuwe Belgische afdeeling plechtig ge opend door minister Hubert in tegenwoordig heid var den hertog d'Ursel en baron Janssen. Reeds den eeisten dag trokken de nieuw- geopende afdeelingen tal van bezoekers. De kroonprina en zijn gemalin aanvaarden in ds eerste dagen van November met een stoomschip van den Norddeutschen Llojd de reis van Genoa naar het Uiterste OosteD. De correspondent van de Times die de Dnitsche manoeuvres heeft bijgewoond, is het meest getroffen geworden door het feit, dat de Duitsche soldaten zoo prachtig geleerd hebben van de eigenaardigheden van den bodem gebruik te maken voor hna natuurlijke ontdekking. De correspondent acht dit of een resultaat van een krijgstucht of van een hoogen graad van intelligentie. Men weet, dat de Japanners zich meester getoond hebben in de knnst van zich te dekken in het gevecht, hetzij door gebruik te maken van natuurlijke inzinkingen in den bodem, van hoogte, rivieven enz,, hetzij door zich telkens in te graven. Het is natuurlijk geen toeval, dat dit jaar de manoeuvres ge houden zijn in zoogenaamd Pruisisch Holland nabij Danzing, waar volgens deskundigen het terrein groote overeenkomst vertoont met bodem van Mandsjoerije. Het begint er in de Engelsche arbeiders wereld steeds donkerder uit te zien. Keir Hardie heeft al voorspeld, dat het voor het einde van het jaar tot groote beroering zal komen. Naar nit Manchester wordt gemeld is in een buitengewoon druk bezochte vergadering van den Bond van eigenaars van katoen spinnerijen besloteD, dat bijaldien het geschil op de katoenspinne'ij te Oldhsm, welker arbeiders de aanleiding waren tot de huidige moeilijkheden, voor 1 October niet is bij gelegd, al de bij den Bond aangesloten spin nerijen op genoemden datum gesloten zullen worden. Meer dan 100,000 arbeiders zullen direct bij de uitsluiting betrokken zijn. Te Wales duren de conflicten tnsschen mijneigenaars en mijnwerker» *og voort, al is ook het besluit van een groot deel der laatsten om in staking te gaan, niet tot uit voering gekomen. En ten slotte heeft een Maandag in de Marine-hal te Londen gehouden vergadering van den Bond van Zeelieden zich voor een staking uitgesproken. De bedoeling is die staking internationaal te doen zijn. De be kende Havelock Wilson zei, dat het tijdstip, waarop de staking zal uitbreken, alleen aan de leiders bekend is, maar dat de voorbe reiding reeds ver gevorderd is. Gevraagd voor eene schoenfabriek te Waalwijk een ROEKHOUDER en een aankomend Boekhouder. Brie»en onder motto «Boekhouder* bu reau van dit blad. Te KOOP aan zeer billijken prijs, eeB Bakkerijinventaris, zoo goed als nieuw. Te bevragen bij C. PELGRIM, Besoijen. L—- L Een alleszins vakkundig Stoom- leerlooier wenscht in relatie te komen met kapitalisten die op flinke schaal, in Vennootschap met hem, eene wenschen te ondernemeD. Fabrieksgebouw met voldoende terrein voorhanden, zoodat de exploitatie onmid— delijk kan aanvangen. Brieven onder letter A. Bureau van dit blad- Opleiding voor praktijk en examens per biiefmethode, door oen gediplomeerd Leeraar in dit vak. Bij 't stipt opvolgen der voor schriften succes verzekerd. Condities f4 per maand. Brieven ondsr No. 12 aan het Bureau van dit blad. DIRECT GEVRAAGD in een burgerhuishouden. Loon 100 gulden. Adres J. DE GRAAFF, Denneweg 69, Den Haag. Het verlies van mijn paard vergoedde mij de Algemeene Paarden- en Veever- zekering-Maatschappy te VGravenhage (opgericht te Zwolle), Directeur Linthout, binnen den kortst mogelijken tijd. Deze Maatschappij zij een ieder aanbevolen. JOH. OERLEMANS Anlz. Hoofd-Agent der Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek. 's-Grevelduin-Capelle, 12 Sept. 1910. Agent de Heer P. ADRIAANSE. Bij deze brengen wij ter kennis der ge achte Dames van "Waalwijk en omstreken, dat wij gedurende eenige weken eene prachtige zullen exposeeren, in alle soorten en nieuwste modellen. Minzaam aanbevelend, ENGROSHANDEL IN levert in prima kwaliteiten «Vrijblijvend* Gerookt vet. Spek f 0.84 p. Kg. Ongerook (gezouten) vet Spek f 0.82 in bussen van 25 Kg. f 0.71 en in bussen van 10 Kg. it I 0.72 per Kg. Gesmolten Reuzel «Prima* 5 Ct. p. Kg, hooger. Gesmolten Rundvet in bussen van 10 en 25 Kg. h f 0.58 per Kg. «Af Utrecht*. Onbekenden «rembours* met 1% korting. te Waalwijk, zal namens zijne principalen bij inzet Maandag 26 September 1910 ter hi berge van G. DE BONT te Nieowknik bij toeslag op Maandag 10 October 19 ter herberge van A. MERKS aldaar, bei dagen des avonds te 6 ure ONDER DE GEMEENTE NIEUWKÜI1 KOOP I. Huis, Erf en Tuin. kadasi Sectie C. Nos. 160 en 724 groot aren 13 centiaren. De schnur staan op deze koop wordt voorbehoud KOOP II. Bouwland in het Hoog kadas Sectie A. No. 219 groot 84 a 20 centiaren. KOOP III. Bouwland in de Akkers kadast Sectie C. Nos. 418 groot 88 ari 90 centiaren. KOOP IV. Bouwland iu de Akkers ks daster Sectie C Nos. 844 en 9fi groot 86 aren en 30 centiaren. KOOP V. Weiland kadaster Sectie C. No 889 en 890 groot 68 aren 90 cei tiaren. ONDER DE GEMEENTE BAARDWIJ KOOP VI. Hooiland over de 3e Brug kj daster Sectie B Nos. 67 en 68 groi 66 aren 64 centiaren. Aanvaarding bij de betaling der kooj penningen. Betaling der kooppenningen 21 Noven ber 1910. Grond- en polderlasten voor rekening vi koopers vanaf 1 Januari 1910. Inlichtingen te bekomen bij voornoemde notaris. TE WAALWIJK. te Waalwijk, zal Donderdag 22 Sep tember a.s., voorm. piecies om 10 ui te Waalwijk op het terrein der aldaar g houden Landbouwtentoonstelling,ten verzoe van de aannemers de Heeren J. en A. VA HULTEN te Baardwijk en Mej. Wed. AARTS Zn. te Waalwijk, iY contant Eene groote partij nieuw, ga« Timmerhout, waaronder plm. 35( gesch. en gepl. deelen, massa koopen ribben 2-3 en zwaarden opleggers, strooken, latten, bad dings, enz. VOORTS Voor het Tentoonstellingscon mité Eene groote partij berken Stammen Takken, benevens Mutsaart en Rietmatte Alles afkomstig van de omheining en gebouwen en verdere getimmerten, gesta hebbende om- en op het Tentoonatelling* terrein. Bezichtiging 's morgens voor den aanvat der verkooping, van 7 tot 10 ore. DRUNEN. FIJNE (Onder Rijkscontróle). Prijs deze week f 1.40 per kil Eenmaal per week franco san huis Drunen, Baardwijk, Waalwijk Besoije Sprang en Kaatsheuvel. TE CAPELLE Grooten voorraad, noodzakelijk vakkennis, bij jarenlange onder vinding, stellen ons in staat he beste bij het voordeeligste aan i te bieden. voortdurend voorhanden.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 2