Postzegels Gemengd Nieuws. 1 V erzamelt gebruikte Bureau Betlehem Vaals (Limburg.) Sport. Reclame. Ingezonden Stukken. B andelsberichten Voorzitter. Ik stel voor hem dit te /erleenen. Wordt goedgevonden. 2. Schrijven van Ged. Staten, houdende nededeeling dat het besluit tot goed- euring van de verkooping van den weg elegen bij de landerijen van het Huis ter eide nog niet kan worden gegeven, wijl tiet onderzoek nog niet is afgeloopen. Voorzitter. Hedenmorgen is de goed keuring echter ingekomen. 3. Idem, houdende mededeeling, dat ngevolge art. 53 van de wet, regelende et lager onderwijs, een buitengewone ubsidie is verleend van f 100. Voorzitter. Er ls ingekomen een chrijven van den inspecteur der poste ijen en telegrafie. Deze deelt daarin ede dat in 1911 het postkantoor we erom moet worden ingehuurd voor den tijd van 5 jaar. Voordat echter daartoe ordt overgegaan, wenschen ze eerst eenige veranderingen aan het huis te ^ien aangebracht. Volgens onze berekening zal die ver andering ongeveer 400 h 500 gulden kosten. Wij zijn met de posterijen reeds in correspondentie getreden en hebben 10°/0 gevraagd als tegemoetkoming in de kosten. Zij hebben geantwoord dat zij slechts 6 pCt. willen bijdragen, aange zien zulks regel is. Het komt ons voor dat het te weinig is, vooral omdat het bedrag niet uit de gewone inkomsten kan worden gevonden. Èr zou dus een geldleening voor aan gegaan moeten worden en het minste waarvoor wij het geld kunnen krijgen is tegen 4 pCt. Neem daarbij de aflos singen nog enz. dan kan men wel be grijpen dat voor. 6 pCt. geen verande ringen kunnen worden aangebracht. Vroeger werd meer gegeven, zelfs 12 a 13 pCt. De directeur vindt 6 pCt. ook te laag. Lombarts. 't Is ook veel te laag Voor particuliere huizen rekent men nog lOpCt. Voorzitter. Over 5 jaar zal, wanneer het postpakkettenvervoer zal worden uitgebreid, waarop reeds meermalen is aangedrongen, het kantoor wel weer vergroot moeten worden. Rijken. Zoo dikwijls het wordt inge huurd zal het wel wat zijn- Van Beurden- 10 pCt. is beslist niet te veel en ik zou er ook niet van af gaan. Voorzitter. Kunnen de heeren zich dan vereenigen dat het Dag. Bestuur met de posterijen nogmaals in corres pondentie treedt en 10 pCt. ziet te krijgen Wordt goedgevonden. 4. Vaststelling rekening 1909. De Bresser* De Commissie, belast met het onderzoek, heeft geen op- of aan merkingen en stelt mitsdien voor de rekening, zooals die is aangeboden, vast te stellen. Aldus wordt besloten. 5. Aanbieding begrooting 1911. Wordt in handen gesteld van een commissie. Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van reclames Hoofd. Omslag. gedenkwaardige vlucht ten geschenke te geven. Een later beiicht meldt, dat Chavez van Zondag op Maandag een kwaden nacht gehad heeft. Hij had koorts de pols sloeg 130 slagen in de minuut. Hij heeft Zondag in het ziekenhuis bezoek van zijn bruid gehad. Het weerzien was aangrijpend. Maandagmiddag om 3 uur is hij over leden. Olieslagers. Olieslagers deed den laatsten dag een prachtigen vlucht te Rotterdam. Hij bleef 54 minuten in de lucht en bereikte een hoogte van 1000 M. en bezocht den Haag en Scheveningen waar hij boven de zee kruiste. Er heerschte een onbe schrijfelijk enthousiasme. Haarlem T)e O. H, C. schrijft: Naast de plannen om te Haarlem Frits Koolhoven en Archer te laten vliegen, heeft een derde combinatie met den populairen fluk8er Olieslagers onderhandelingen geopend om dezen zijn kunst te doen zien. Iedere combinatie heeft een terrein op het oog en de groote vraag is slechts, wie vau de beide laatste het eerst gereed is met de onderhandelingen, die in vollen gang zijn. Voor Archer was besproken 1-6 October a.s., Olieslagers is vrij van 10 tot 16 Oc tober. Voorioopig zal men dus moet n afwachten, doch.... gevlogen zal te Haarlem worden. Wijnmalen. Men seint uit Mourmelon De Hollandsc'ne vliegen Wijnmalen beeft gisteren zijn nieuw Farman-vliegtuig gepro beerd en zijn oefeningen hervat. Hij be reikte in 22 minuten een hoogte van 1500 M., waarroede hij het hoogterecord van het kamp van Chfdons en dat van de Farman— tweedekkers, tot heden op naam staande van Paulhan, geslagen heeft. Hij daalde zeer vlot. Vlieger doodgevallen. CHARTRES, 26 Sept. De aviateur Poillot, die over het manoeuvreveld met een passagier vloog, viel. De aviateur werd gedood, de passagier gewond. De vliegtocht over den Simp Ion. De moedige Zuid-Amerikaan Chavez, die steeds de favoriet geweest is, heeft het waagstuk dan toch volbracht. Voor het eerst is over de kam der Alpen gevlogen. Eerst scheen het alsof de onderne ming mislukken zou, of de vlucht on doenlijk zou zijn over het hooggebergte met zijn onberekenbare weergesteldheid, zijn stormen, nevelen en wolken. Maandag is hij opgestegen. Recht steeg hij omhoog. Na 20 minuten, te ongeveer 10 minuten voor 2 uur schijnt hij genoeg te zijn gestegen om den Siinplon die 2000 M. hoog is, te over vliegen en op een hoogte van ongeveer 2100 M. gaat het richting van den Simplonpas uit. Het groote waagstuk, aan het wel slagen waaraan men reeds ging twijfe len- is volbracht. Chavez is over den Simplon gevlogen. In de hooge luchten en aan den anderen kant van den Simplon stond een krachtigen wind, Chavez daalde nu in de richting van Domodossola in de Toce-vallei Jammer, dat de vliegmachine bij het dalen te Domodossola door een ruk- wiud gegrepen, neergeslagen en be schadigd werd. Een onbeschrijfelijk enthousiasme heerschte te Domodosola, slechts gedempt door het leed over het ongeval aan Chavez overkomen. Chavez werd dadelijk na zijn val in bewusteloozen toestand naar het hos pitaal te Domodossalo overgebracht. Daar bleek hij een wond aan het hoofd en beide beenen gebroken te hebbeu Zijn toestand bleek echter niet gevaarlijk. Zondagochtend heeft de dokter, die Chevaz. den vlieger over den Simplon, behandelde, gezegd, dat hij over een dag of tien naar Parijs overgebracht kon worden. Het vliegcomité heeft besloten, Chavez 50,000 frs. toe te kennen en hem een allegorisch beeld als aandenken aan de Wie is dat? De Abdijsiroop, Klooster Saueta Paulo, kost per flacon van 230 gram t 1,van 550 gram t 2.en van 1000 gram f 3,50. Hoe grooter fhcon hoe voorileeliger Verkrijgbaar bij de bekende weder verkoopers, alle Drogisten en de meeste Apothekers. Centraal-Depot L. I. AKKER, Rotterdam. culiere huizen hadden gevonden, moesten die verlaten, omdat de huizen met een bestorming bedreigd werden. Uit enkele kroegen werd op hen geschoten en zij werden bestookt met steenen uit de opgebroken straten. Van de balkons werden bloempotten .enz. neergeworpen op de agenten De politie hieuw er met de sabel op in en aan beide zijden vielen zwaar gewonden. In den loop van den avond werd de toestand steeds ernstiger. Een reclame zuil werd in brand gestoken en alle lantarens in die stads wijk vernield. De brandweer werd geal armeerd en toen zij kwam teruggedreven, zoodat de alarmtoestellen buiten dienst gesteld werden. Een herberg, waarin een van een patrouille afgesneden politie agent gevlucht was, werd geheel vernield en de herbergier met zijn vrouw zwaar gewond. Met straatkeien werden ruiten en deuren ingeslagen. Daar niemand meer de politie durfde opnemen, werd er een groote militaire tent opgeslagen maar de agenten kregen geen oogenblik rust. Tegen middernacht werd de tram aangehouden en de ruiten ervan vernield. Het gepeupel ontdekte een predikant erin, hij werd eruit gehaald en mishandeld. Het gelukte hem in de nabijgelegen pastorie te ontkomen, de kerkeraad, die daar juist vergaderde, moest helpen, om de pastorie tegen de aanvallen te ver dedigen. Toen richte zich de menigte tegen de kerk, waarvan de kostbare deuren en vensters verbrijzeld werden. In de Waldstrasse is de politie een huis binnengedrongen, waaruit bloem potten en nachtgerei waren geworpen. Een vrouw smeet naar een agent een brandende pretroleumlamp, die echter uitging. Dinsdag was het rustig in Moabit, maar alle straten waren bezet met af- deelingen van met revolver gewapende agenten. Op de trottoirs stonden overal groepen pratende menschen. Al te groote opeenhoopingen worden door de politie uiteengejaagd. Het meeste bekijks hadden de vernielde winkels en kroegen. Tusschen glasscherven en stukken hout dronken de bezoekers hun biertjes. Voor gisterenavond vreesde men voor nieuwe ongeregeldheden, doch er was een sterke macht van politie en militairen tezamen getrokken. Nadere berichten melden dat in het geheel 38 politie-officieren en agenten, van wie enkelen zeer ernstig, zijn ge kwetst door steenen en messteken. Het aantal gekwetste rustverstoorders wordt ongeveer even groot geacht, maar het ls niet op te geven. Van de dertien in hechtenis genomen personen zullen er eenige zich wegens landvredebreuk moeten verantwoorden. achtig te Hilversum, is te Brussel in de Vlaanderenstraat door den Duitscher Kr. op laaghartige wijze vermoord Kr. zou betrekking hebben aange knoopt met een gehuwde vrouw en Offermans schijnt daarvan de vrouw van een Duitscher op de hoogte gebracht te hebben. Kort na het bedrijven van zijn daad is de moordenaar gearresteerd en naar de gevangenis te St. Gillis overgebracht. rrr (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Onlusten te Berlijn. Een staking bij een kolenfirma in Moabit heeft aanleiding gegeven tot vele en ernstige gevechten tusschen de politie en het gepeupel van de voorstad. Maandagavond half zeven uur begon het onrustig te worden- En van tien tot twee uur in den nacht zijn er geregelde slagen geleverd, waarbij de politie 38 man aan gekwetsten kreeg, terwijl het getal gewonden uit de menigte ver over de honderd bedraagt. De politieposten die onderkomen in herbergen en parti- Een rijtuig tusschen twee tramwagens verpletterd. In de rue de Rennes, op den hoek van de Rue de Mezière te Parijs had een ontzettend ongeluk plaats. Twee dames, zusters, met den 15-jarigen zoon en de 11-jarige dochter van een harer, reden in een huurrijtuig, dat van de place Saint-Sulpice kwam, toen dit in eerstgenoemde straat botste tegen een electrischen tramwagen, komende van Chatillon. Juist kwam uit de tegenover gestelde richting een tram van Clamart en het rijtuig geraakte tusschen die beide tramwagens beklemd. Ofschoon de trambestuurders onmiddellijk remden, werd het rijtuig geheel verpletterd. Koetsier en paard bleven ongedeerd, maar de moeder der 2 kinderen werd zoo zwaar gewond dat zij bij aankomst in het hospitaal La Charité overleed. De andere dame werd, zwaar gewond, naar hetzelfde hospitaal vervoerd, men hoopt haar evenwel nog te redden Het meisje, welks hoofd veibrijzeld werd, was terstond dood, terwijl de knaap gering letsel bekwam. De overledenen waren vrouw en dochter van den griffier bij de burgerlijke rechtbank te Pontoise, die een dag bij haar zuster en tante te Parijs doorbrachten. Weder een spoorweglolsing. Bij een botsing tusschen een passagierwageu en een goederen wagen op don electrischen spoorweg van de Union Traction nabij Ti pon in den Amerikaau- schen staat Indiaua werden zes personen gedood en zes ernstig gewond. Hetongeluki s van soorlvelijken aard als dat van 21 dezer bij Fort Wayne. Doodelijk duel. Te Pelham, in den Amerik staat Georgië, woonden 2 industrieelen, Charlo Tate en John Marchand, die een doodelijken haat aan elkander hadden. Twee muauden geleden trouwde Tate met de weduwe van een broeder van Marchand. betgeen de woede vau dezen ten toppunt voerde. De dames Tate en Marchand baatten van haar kant elkaar even vinnig als haar echtgenooten. Toen beide familiën een rijtoer maakten ontmoetten zij elkaar in een straat en dadelijk ontstond tusschen de vijanden een woordenwisseling, die hierop uitliep, dat de heeren nit de rij tuigen stapten en met revolvers op elkaar schoten. Er werden 12 schoten gewisseld en toen voorbijgangers op het geraas toesneldeu, vonden zij de beide dames woenen op do lijken van haar echtgenooten. Een slachtoffer van het vliegen. Te Rotterdam is gisteren een bootwerker, P. L. Dik die op een huis vier ver diepingen hoog naar het vliegen stond te kijken, doordat een steen van den schoorsteen, waaraan hij zich vasthield, losraakte, omlaag gevallen. In het zieken huis bleek hij reeds overleden. Een Nederlander te Brussel vermoord- De 26-jarige Edward Offermans, woon- Kaatsheuvel 27 Sept. 1910. Mijnheer de Redacteur U zoudt mij zeer verplichten, door in uw blad een plaatsje af te staan voor het volgende Zegt vrienden luistert naar mijn lied Wat er te Kaatsheuvel is geschied. Verleden Zondag had onze gemeente de eer een zoogenaamden «onderkruiper'' uit Waalwijk binnen hare muren te zien. Wat hij kwam doen Ik denk, dat hij zijn «vrijheid* kwam laten «eerbie digen8, waarover zoo druk in uw blad geschreven is. Er had hier eene propaganda-verga- dering plaats van de Vakvereeniging van Lederbewerkersdaar zou eene groote menigte van vereenigde Lederbewerkers bij elkaar komen. Wat 'n prachtige gelegenheid dus voor zoo'n vrijheidsheld Hij had reeds hier en daar onder het genot van een glaasje zijn speurzin laten werken in verschillende lokaliteiten doch zijn speurzin bracht hem telkens op 't verkeerde spoor. Hal eindelijk had hij gevonden, wat hij zocht. In Apollo8 zou die vergadering plaats hebben. Tegen half vier manoeuvreerde hij met fiere blikken door de stratenhij de vrijheidsheld 1 Men had 'm al wel in de gaten ge kregen men lachte hier en daar met zijn dwaas vertoondoch men liet hem rustig zijn vrijheids-ideeën uitdroomen. Eilieve 1 mijnheer treedt Apollo8 binnen, en vraagt onvervaard aan den Kastelein, of ook hij op die vergadering mag komen. De Kastelein, die hem niet kende, antwoordde gulweg «Dat zal wel zijn !4 De vereenigde Lederbewerkers begon nen reeds bij troepjes naar de verga dering te stroomen. Het Bestuur der vakvereeniging, op de hoogte gebracht van de vrijheids ideeën, die de man droomde, en spoedig begrijpende, dat zijn bezoek niet «recht toe8 was, waarschuwde eenige leden, dat zij hem in 't oog zouden houden. Want het bestuur was heelemaal niet van plan de vergadering in de war te laten brengen door zoo'n held. «Houd hem op straat, anders krijgen we kabaal in onze vergadering8 zei het bestuur, dat vervolgens den tuin inging, plaats nam op de kiosk, in afwachting van de komst de deelnemers aan de vergadering. De held bleef vóór in de herberg. De Kastelein, die 't ook niet hard vertrouwde, ried hem aan om maar stil letjes naar Waalwijk te gaan. Middelerwijl kwamen er al meer en meer georganiseerde lederbewerkers naar «Apollo8 gestroomd. De meesten kon den niet nalaten den he'd van top tot teen op te nemen. Een dezer was zoo brutaal z'n eindje sigaar naar hem toe te gooien. «Zeg, gooi je Adviseur8 riep de held, wiens vrijheidsideeën zich vermoedelijk concentreerden in het idee «Adviseur8. Nu moet je net de Kaatheuvelsche jongens hebben, om met n houten ge zicht zooiets te laten zeggen. In een, twee, drie stond de held buitenmen trapte hem eens flink op de teenen men trok hem bij de ooren, zoodat hij schudde bolde eu toen ging de vrijheidsheld loopen, onder een luid hoera 1 't Spreekt van zelf, dat hij 'n drom nieuwsgierigen achter zich kreeg. Op de Vaart vluchtte hij een huis binnen, onder den kreet«Ze willen me vermoorden8. De eigenaar van het huis, niet wetende, wat er gaande was, sloot onmiddelijk het huis Toen hij echter vernomen had, wie hij was, liet hij hem er weer uithalen want de man had niets in zijn huis te makenWaarom bleef hij niet in Waalwijk en de nieuwsgierigen wilden hem ook maar liefst gauw in Waalwijk hebben, in plaats van dat hij hier de menschen ging prikkelen door zijn vrijheidsdroomen. Nauwelijks was de held weer buiten, of hij kreeg het op zijn zenuwen (de man is zenuwlijder) en viel bewusteloos... De politie, die inmiddels kwam toe- geloopen, bracht den man in huis, waar hij 'n paar uren in bewusteloozen toestand is blijven liggen, waarna hij per rijtuig naar Waalwijk is getransporteerd. Mijnheer de Redacteur, het is rnijoe bedoeling niet het gedrag der Kaats- heuvelsche bevolking goed te praten, vooral niet van sommigen, die beslist te ver zijn gegaan. Doch ik vraag het is de daad van dezen man niet ongepermitteerd juist op een uur, dal een vergaderincr, waarmee hij niets te maken heelt, moet beginnen, komt die man als een «durf- al8 figureeren en dat in de crltieke dagen, die wij thans beleven. Moet men hier niet onwillekeurig aan een «opgemaakt spel8 denken Een arbeidswillige halfdood ge slagen door de leden van een Katholieken Vakbond Het spel is gelukt 1 Nu kan men weer aan 't schrijven gaanover uitspattingen van «ge- organiseerden4 en afbeulerijen van «ar- beidswilligen*. En het feit zaleen «dankbare8 pers vinden. Intusschen heD ik gemeend er goed aan te doen, om er «het mijne8 van te weten. Ik heb gesproken met burgemeester, dokter, politie, bestuur der vakvereeni ging, en met menschen uit Waalwijk, die den held kennen. De Burgemeester zei, dat de man niet «normaal8 was. De dokter legde die «halfdood-slagerij8 zóó uit, dat de man (die zenuwlijder is) een zenuw toeval had gekregenhoe goed de dokter dat geraden heeft blijkt hieruitdat de man 's anderendaags morgens weer vroeg naar 't fabriek kon gaan. De politie zei me, dat de held zóó helfdhaftig is, dat hij bij het stappen uit het rijtuig tot den brigadier zei«Nu ga ik den volgenden Zondag weer naar Kaatsheuvel, maar dan met het geweer8, waarop de brigadier moet geantwoord hebben: «Dan zullen wij je lekker laten staan l8 Het bestuur der vakvereeniging zei dat zij met heel dat zaakje niets te maken heeft. Die menschen uit Waalwijk zeiden me dat die held bij andere gelegenheden al eens meer met zijn >lk-durf-alles-manie8 te koop heeft geloopenen dan meestal klappen kreeg. En wanneer nu nog eenige Kaatsheu- velsche lederbewerkers «de kast8 in moeten wegens «overmanning van een rustig burger8 dan is het spel compleet. De Wereld is een speeltooneel Elk speelt zijn rol.en krijgt zijn deel 1 Sprak de oude vader Vondel. U. Mijnheer Redacteur, dank zeggend voor de plaatsruimte. Hoogachtend OBSERVATOR. 92Lbq&ain,„...o jMjij® Pinken J Ql, van alle Landen zelts de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende j ongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het Het is het goedRelijkend portret Tan den Heer Dirk Uttien, oud 45 jaar, wo nende Kruisweg H.H. 89, Haarlemmermeer, die ons liet volgende verklaart. Ik leed gc- roimen tijd aan lievige borstpijnen en kort ademigheid, en wel zoodanig dat ik geen hoop op herstel meer had. Eenige jaren lang deed ik niets anders dan hoesten, gepaard gaande met kriebeling in de keel. De hoestbuien matten mij vree- selijk af en het gevolg was, dat ik zeer weinig sliep en at. ik gevoelde mij afgemat en lusteloos. De slijm zaï mij zeer vast op de borst en wilde maar niet loskomen.Vele geneesmiddelen en genees wijzen heb ik gedurende dien tijd geproheerd, doch helpen deed mij niets. Ik was rade loos, tot ik van een mijner vrienden hoorde, dat de Ab dijsiroop zulk een goed mid del tegen borstaanaoeningen was ca kocht ik eenige ties— schen van dit middel bij den heer Van Extcrtc Hoolddorp. Van stonde at aan dat ik dit middel gebruikte, bedaarden de hoestbuien en borstpijnen veel. Ik zette het gebruik met de Abdijsiroop voort en ben thans weer zoo gezond als ik in mijn jeugd was. Ik heb thans nergens geen last meer van en vcn.cht mijne bezig heden weer met opgewekt-- held. Ik heb een iaargewacht om te zien, of mijne genezing van blUvenden aard was en ben blij U dit te lanrnen bo- richten. Daarom wil ik dat U mijn portret in bet belang der lijdende ncnschbeid publiceert". BESOIJEN, 27 September. De pi ijs der boter was hedeD op de markt Hoogste prijs t 1,42. Laagste prijs t 1,35. De prijs der eieren was 51/, ct per stuk. ROTTERDAM 27 September. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 37 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1495 magere en 865 vette runderen 202 vette 112 nuchtere en 800 graskalv. 0 schapen of lammeren 2 varkens 224 biggen, 0 bokken of geiteu. Koeien en ossen 34 a 38 ct., stieren lo a 30 ct., kalveren 50 tot 57>/a ct., vette export- kalveren ct., alle6 per kilo. Melkkoeien f 220 it 320, kalfkoeien f 220 a 350, stieren t 110 a 250 pinken 90 a 120 graskal veren 30 a 70 vaarzen f 110 a 160 alles mager vee; biggen flO.— a 20.— paarden t 60 a 110. Nuchtere kalveren fok- 15.i 24slacht.- 9.~ A 13.- Biggen f 1.80 a 2.10 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 74/8 en 23/16 vn. en 218 stukken ii >/s kil°- PriJ8 le qnal 57, 2e qual 55 3e qual. f52 Per kilo 72«/a a 77ct. GOR1NCHEM, 26 September Men noteerde heden Ristarwe I 8.50 a 9.— roode dito 1 8,2j a 8,o0 witte dito 1 8.50 a 9.— tnl. rogge i5.— a 5,50 Buitenl dito 5.25 k 5.76 gerst 5,15 a 5 50 haver 3 50 a 4..iuivenboonen (0,a 0.— blauwe erwten 0.— a 0.— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd bió runderen 14. nuchtere kalveren, 18 vette varkens Kalfvaarzen f lö(- 2^ Guiste vaarzen J Melkkoeien 1160 J 2^ l!/s jarige ossen Graskalveren 45 Nuchtere kalv. f l° 4 2 Aangevoerd 18 vette varkens van 27 a 28 ct per half kilo, biggen van 19—, a 18— per Aangevoerd 0 schapeD en lammeren; scha pen f0 a en lammeren f 0 A ft>er stuk Kippen f 0.40 a f 0.77 per stnk. Eieren 11.40 i 1.50 per 26 stuks. Boter 70 i 75 ct. per »/3 kilo.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6