rauws UIT HEUSDSN. Gemeenteraadsyergadering. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Kerknieuws. Sport. Handelsberichten. Rechtszaken. 1 partij puike aardappelen 1 partij puike aardappelen (Bravo,s) en (Zeeuwen.) rk stellen om door gcldelijken steun der ;ezetenen of door afstaan van boeken, deze )gst nuttige instelling uit te breiden, ige het hierin naar wensch slagen. Diefstal. Bij F. v. H. op den Hil zijn dieven bezig i veest om aardappelen te roovtn. Op een 1 eer naast zijn huis zijn door brutale dieren i 70 of 80 tal der schoonste struiken ge- fd. Vooral dit jaar nu de opbrengst toch ds tegenvalt, is dit een leelijke streep 1 >r de rekening van den betrokkene. Door ;e is dit zaakje de Mareechausee in handen tlaan, die reeds een streng onderzoek heeft gesteld. 1910. HEUSDEN, 30 Sept. Benoeming. i Z. D. H. Mgr. v. d. Ven heeft benoemd f. kapelaan alhier, ter vervanging van den reerw. Heer C. de Kort, den WleE. Heer A. J. Van der Meijden welke gisteren iveerde. Nieuwe vereeniging. Verleden Zondag is de apolgetische ver- 'initief tot stand gekomen. Wegens afwezig- d van enkelen die bepaald als lid zouden toe j den en in de verwachting dat het ledental den loop der week nog zou toenemen, ie vergadering verdaagd tot a.a. Znndag- >nd 8 uur (inj het Patroonaatsgehouw) en Hen alsdan de eerste besluiten worden nomen, onder meer het Bestuur worden cozen. NIEUWKUIJK Vergadering van den Raad der ge- ïente Nieuwkuijk op Vrijdag 30 Sept. Voorzitter de Edelachtbare heer P. J. d. Broek Tegenwoordig de leden J v. d. Bes laar, C. de Hoog. A. M. Mostermans Mostermans, H. Fitters, M. v. Wijk. fwezig het lid P. H. v. d. Brand (met •orkennis) Circa 10 uur opeut de voorzitter de 1 rgadering, waarop de notulen der >rige vergadering worden voorgelezen ledgekeurd en vastgesteld. Ingekomen Procesverbaal van kas- 1 ineming. De voorzitter deelt mede dat 28 September j 1. bij den gemeente- itvanger door Burg. en Wetli. de kas opgenomen waarbij het hun gebleken 1 dat zijn boeken tot op genoemden .turn regelmatig waren bijgehouden litende in ontvangst op f 6869,27° en J uitgaaf f 4104,i 5 en er in kas werd 'ïvonden f 2765,12'- Aangenomen voor kennisgeving. Aan de orde 1 Vaststelling der begrooting van plaat- 1 lijke inkomsten en uitgaven voor het enstjaar 1911. De Voorzitter deelt mede dat ge- elde begrooting gedurende Veertien 1 igen heeft ter visie gelegen, zonder it bezwaren daartegen zijn ingebracht Hij zou derhalve willen vaststellen Lzelve onveranderd vast te stellen in ïtvangst en uitgaaf op een bedrag van 1 9993,35. Van de begrooting zijn afgevoerd de ibsidiën aan Harmonie en Liedertafel :ndat, volgens de mededeeling van den oorzitter, de financieële toestand der iemeente het verleenen dier subsidiën iet toelaat. Het percentage van den Hoofdelijken :,mslag is gebleven op a/4 Niets verder ter behandeling zijnde 'n niemand nog het woord verlangende uit de Voorzitter de vergadering. HEUSDEN. r Openbare vergadering van den gemeente—- iad op Vrijdag 30 September dee avondeten :ulf gcht uur. 5 Voorzitter de Edelachtbare heer lioncoop. i Te ongeveer kwart voor acht uur opent de oorzitter de vergadering aanwezig de heoron Jopg, van Andel, Veerman, Price, Mol en in Everdingenafwezig liet lid Vos. Do Voorzitter verzookt den Secretaris de otulen van de vorige vergadering te willen ioorlozen. Na voorlozing worden deze onge- 'jzigd goedgekeurd en vascgeeteld. De Voorzitter doelt mede, dat door don eer Vos kennis is gegeven dat hij deze ver- nderiug niet kan bijwonen. 1 Voorloopige vaststelling gemeenterekeuing i'09. Mol. De Commissie heeft de rekeuiug on— •Tzocht en netjeB in orde bevonden en Ivieeert tot voorloopige vaststelling. Voorzitter. Ik zeg de koeren dank voor hun ïoeite. Veerman. Het saldo is nu f2056.06 Kan u iij ook zeggen hoe groot het saldo was waar ipde een vorig jaar de rekoning is gesloten. Is maar e us om te zien of wij vooruit zijn I wij aanstonds een vergadering bijeen roepen, •sraan. De Secretaris kan dat misschien wel Andere gemeenten werken niet zoo vlug voor je De raad bezit daartoa de bevoegdheid. Van Andel. Dat is geen protest. Veerman. Ik zou het zoo maar laten zooals u voorstelt mijnheer de Voorzitter, 't Is in goede handen. Van Andel. Ik stal het voor omdat Mijnheer Veerman nogal nieuwsgierig is, zit hij in de commissie, dan kan hij van de stukken inzage nemen. Mol. Dat kan hij toch. Voorzitter. Moeten er nog meer woorden over vallen..., anders breng ik bet in omvraag In omvraag gebracht wordt het voorstel van den Voorzitter met 5 tegen 1 stem, die van den hoer van Andel, aangenomen. 4 Voorstel B. eu W. vernieuwde vaststelling verordeningen heffing aanleggeld, wegens ex piratie goedkeuring 1 Jan a.s. Wordt goed gevonden. 5 Ingekomen stukken, a Schrijven van het gasthuis om de be grooting 1909 te mogen wijzigen. b Een schrijven van de brandmeesters om tot bode van de brandweer te benopmen den hoer Fr. van Diem, koperslager alhier. Met algemeene stemmen wordt Fr. v. Diem benoemd. c Ingekomen nota van den heer Wijuands, groot f5. Voorzitter. Dat is voor het maken van een kaart volgens den toestand zooals die vroeger aan de Maas was. Dat kaartje met een schrijven om het kadaster te herzien is nog niet terug gekomen. Wynnnds heeft de kosteu niet te hoog be rekend. d. Schrijven van de concessionarissen der te bouwen conservenfabriek. Concessionarissen sijn bereid voor erfpacht een som van f58.34 te storten. Do Voorzitter zegt dat bij het departement van Waterstaat en ook bij het departement van financiën geen bezwaren bestaan. Ook bij de gemeente bestaat geen bezwaar. Ons rest alleen nog maar af te wachten de beslissing wat zal worden gedaan met het perceel wat ocs in 1905 in bruikleen is gegeven, of het zal moeten worden uitgeschakeld. Dat moet nog uitgemaakt worden. Ons in alles goed als de rechten van de gemeente maar in geen enkel opzicht in gevaar worden gebracht. Veerman. Dus ze mogen nu beginnen te bouwen. Voorzitter. Dat zeg ik niet. Ik zeg niet dat ze mogen bouwen. Ik zog ook niet dat ze niet mogen bonwen en gaan zo tot honwen over dan zal ik het hun niet verbieden. In de rechten van de Waters laat wil ik niet treden. Als ik daar moest boawen was ik nllang naar Den Haag geweest, dan had ik gezien hoe ver het was. De Voorzitter merkt nog op dat. het departe ment van financiën vroeger nooit in deze zaak is lief rok kun geweest doch eoret wakker is geworden door het aanbod. Besloten wordt aan adressanten to schrijven wat aan den ontvanger van Registratie en Domeinen te Werkendam is geschreven. e. Schrijven van P. vau Helvoirt, houdende mededeeling dat hij na 1 Januari a.s. het stukje grond gelegen achter zijne woning niet meer wonscht in te huren. De Voorzitter zegt het contract te zullen nakijken cn dienovereenkomstig zal handelen f. Schrijven van do erfgenamen vau den heer do Moor, houdende verzoek om den aanslag van den H.O., groot f 9 06 voor het jaar 1910, te willen vermindereu met 7 maanden ou alzoo op f 3.77'/, te willen brongon. Wordt goed gevonden. g. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring raadsbesluit wijziging begrooting 1910. h. Schrijven van den heer Laestemaker, waarin hij mededeelt, dat hem bij nader on derzoek is gebleken dut hij, een maal benoemd zijnde tot makelaar, hij dat beroep overal kan uitoefenen ou derhalve geen vergunning daartoe meer behoeft. i. Procesverbaal van kasopDeming uit het onderzoek bleek dat alle booken regelmatig zijn bijgehouden en het dien overeenkomstig bedrag in kas aanwezig was. Voor kennisgeving aaogénomen. Bij de rondvraag zegt de heer Veerman dat een vorig jaar besloten is afschriften te geven van de begrooting. Spr. verzocht of deze afschriften niet voor do behandeling kunnen worden gegeven. Van Andel. Ik had gedacht dat het Dag. Bestnnr met een uitgewerkt plan zou voor den dag zyn gekomen van den te bouwen school voor M,U L.O. Of komt dat nog als verrassing.' Voorzitter. De reden dat wij dit nog niet op het convocatiebiljet hebben geplaatst, is, dat alle inlichtingen nog niet zyn ingekomen Gisteren is er nogoen ingekomen en nu zijnwij vanLekkerkerknog wachtende. Als de raad de reeds ingekomen inlichtingen eens willen inzien. Het Dag. Best. komt het voor dat eene school als die te Worknm in Iiensden het beste zou zyn. Wij zullen den heer WyDands eenteekening eu begrooting laten maken en is de kosten berekening klaar dan zullen wij aanstonds eene vergadering bijeen roepen. Het verdere tinaucieele beheer is nog niet te zeggen, dat zal er van afhangen door hoeveel leerlingen de school zal worden bezocht. Hoe meer leer lingen, hoe kleiner de kosten voor de gemeente zullen zijn. Ik stel me voordat het 't eerste jaar niet zoo druk zal zijn doch dat dit van jaar tot jaar beter wordt. Veerman. Het dochtertje van den post directeur zal ook op die school komen. Voorzitter. Hoe meer hoe beter, 't Wordt voor de gemeente dan goedkooper en ik stel me voor dat dit ook voor het onderwijs beter is. Ik geloot dan ook wel dat zoo'n school in Hensden levensvatbaarheid zal hebben rn als er genoegzaam kinderen komen, wij net zoo goed de lasten er van zullen kunnen dragen. Als wij al onzo inlichtingen hebben zullen wat de raad ons opdraagt, met volle sym pathie. wordt gedaan. Lui zijn wij niet en wat wi] moeten doen, doen w\j gaarne. Spreek jij nu ja vertrouwen maar eens uit in hot Dag. Bestuur, daar hebben wij onderhand behoeften aan. Van Andel. Ik spreek mijn vertrouwen in het Dag. Bestuur ui! en hoop dat de school een volgend jaas zal gereed zijn. Is dit, dan zal ons vertrouwen in het Da?. Bestuur nog wol grooter worden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. ïeJdering hebbende heldering te geven ttt gaan von zeggen Secretaris. Ik meen van f1300. Veerman, dan zijn wij toch vooruitgegaan. Secretaris. Ik zal 't wel eens even nakijken )ij onderzoek blijkt echter dat het saldo rieden juar f2800 bedroeg. Veerman Is het de bedoeling aan de school ook een woonhuis te bouwen. Voorzitter Neen, ik wilde een 3 klassige school laten boawen mot een spreekkamertje or bij, op dat als de onderwijzers gesproken moeten worden dit niet voor de klas behoeft Veerman. Dus dan zijn wij achteruitgegaan, te gebeuren We zullen dit echter apart laten .Is je zoo'n saldo hoort noemen zou je denken .it wij er rijk voor stonden. Voorzitter. Nou, zoo slecht staan wy er og niet voor. Hierna wordt de rekening goedgekeurd. 2 Aanbieding gemeente-begrooting 1911. Voorzitter. Ik stel voor de begrooting in unden te stellen van een commissie en benoem mrvoor de heereu Mol, Prins en van Andel. Van Andel. Zou U inplaats van my, mijn unrman daarvoor niet benoemen. Voorzitter Als je tegen mijn voordracht rotesteert, benoemt dan zelf een commissie. begrooten, maar ik geloof niot dat het veel zal kosten. Van Andel. Kan U ons de zekerheid geven dat da school een volgend jaar gereed zal zijn Voorzitter. Dat hangt van de raad af. Ik zal mijn best doen om alle zaken zoo spoedig mogelijk af te wikkelen. Zijn wij gereed dan zal ik niet dralen een vergadering bijeen te roepen. Men kan nu alvaBt wat propaganda voor de school maken^ Het Dag. bestuur werkt vlug, die verzekering geef ik, al Bchynt de Raad daarvan niet overtuigd te zyn. Ik kan u de verzekering geven dat door ons alles (Buiteu verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie In vDe SchoenindustrieOfficieel Maandblad van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. 31 Augustus 1910, No. 108, 7e Jaargang, 2e blad, lees ik over »De Staking» het volgende: »Diep zal het met ons ieder belang- »hebbende bij de schoenindustrie be- »treuren, dat de goede verstandhouding >tusschen patroon en werkman, die »hier jarenlang geheerscht heelt en waarop men met recht trotsch mocht >zijn, is verstoord. »En dat op eene wijze die van de »meest gezaghebbende zijde wordt >afgekeurd. »Zelfs de geestelijke adviseur der »vakorganiratie noemt deze staking >onorganisatorisch. »De stakers hebben hun besturen seenvoudig voor een fait accompli gesteld, wat wij een zeer bedenkelijk feit noemen, en waardoor het ver- >trouwen in de organisatie en derzelver »leiding zeer geschokt is, zelfs onder »de tot heden haar goedgezlnden.» Wie de Redactie is van »De Schoen industrie,» is mij niet bekend. Gaarne echter had ik eenige op- omtrent die »meest gezag- zijde.» Men behoeft die op- zelfs nog niet in het publiek wanneer men ze mij in ver ouwen geeft, ben ik al tevreden. Mijn verantwoordelijkheidgevoel verlangt naar de uitspraak van die meest gezag hebbende zijde.» Met de Redactie van >De Schoen industrie» betreuren het alle leden van den Nederl. R. K. Lederbewerkersbond, dat de goede verstandhouding tusschen patroon en arbeider is verstoord en wij betreuren het nog meer, dat de Redactie van >De Schoenindustrie» niet treedt in eene beschouwing van oorzaken. Zeker, de stakers hebben hun besturen vooreen fait accompli, gesteld, maar dan zijn die besturen nog niet zoo van hun ver stand beroofd, dat zij met het badkuip water ook het kind uitgooien.» Ondanks de weinig vertrouwbare leiding der organisatie, waarvan ook mij den last is opgelegd deel uit te maken, is door die leiding toch rekenschap afgelegd >an hare handelwijze en wel op grond van beweegredenen. Weascht de Redactie van »De Schoen industrie» op die beweegredenen te reflecteeren, dan hebben hare beschou wingen beteekenis doch op een losse bewering grondt een verstandig lezer zich niet meer in den tegenwoordigen tijd De zin van 't woord »onorganisatorisch> is reeds door mij uiteengezeten wie mij daaraan eene andere beteekenis laat hechten pour besoin de sa causeverraadt zijne zwakheid. Het zou niet eerlijk van mij zijn, ter wille van dit artikel in »De Schoen industrie» wier Redactie mij onbekend is, ook maar eenigszins mij geschokt te gevoelen in het vertrouwen, dat ik tot heden toe in den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten, inzonderheid in zijn bestuur gesteld heb. Met de meeste hoogachting L. C J. M VAN HEES WIJK, Adviseur v. d Nederl. R K. Lederbewerkerbond. Ernstig automobiel-ongeluk. Op den weg van Gent naar Brussel reed de ingenieur De Poorter, uit Gent, met zijn automobiel in snelle vaart. De chauffeur wilde uitwijken voor een kind, dat niet temin onder de wielen geraakte en verpletterd werd. Door het uitwijken reed de automobiel tegen een boom en werd geheel vernield. Den chauffeur werd de schedel ingedrukt, zoodat hij op slag dood was, terwijl de eigenaar doodelijk werd verwond- Een andere heer, die bij hem in de auto zat, bleef ongedeerd. Voor jo.ooo mark aan Hojf mansdrop pels gedronken. Te Halberstadt heeft een alleenwonende weduwe in eenige jaren tijds een vermogen van 30.000 mark aan alcohol verbruikt. Zij nam het vergift in in den vorm van Hoffmansdroppels. Er schijnt geen middel te zijn om de vrouw van haar ziekelijke neiging af te brengen, zoodat de rechtbank haar plaatsing in een asyl voor drankzuchtigen heeft gelast. 'n Doopfeest in Limburg 1 Te Schaes- berg schonk een vrouw van een mijn werker het leven aan een wereldburger. Zondag werden door den gelukkigen vader een 20-tal vrienden uit den omtrek uitgenoodigd om dat feit te herdenken met een feest. Men dronk en klonk naar hartelust en de jonge spruit liet men ontelbare malen hoog leven. Twee tonnen bier werden naar binnen gewerkt I Omstreeks half elf trokken de gasten onder hoogen bierdruk af. Nauwelijks waren zij op straat, of de vreedzame stemming veranderde de een duwde den ander in een heg de Keizer straat, anders zoo rustig, geleek een oorlogsterrein. De messen werden ge trokken, men vocht als een troep leeu wen een 3-tal personen bekwamen ge zamenlijk minstens een 25 tal steek- en snijwonden, zonder dat, wonder boven wonder, levensgevaar bestaat. Dr. Cals verleende geneeskundige hulp, de marechaussees van Nieuwenhagen stelden een onderzoek in en stopten twee ruziemakers in den bak. Een lid van de bende had aan den strijd geen deel genomen, doch toog rechtstreeks naar de Streep (Schaesberg), alwaar hij zich minder gepast aanstelde tegen de vrouw van een herbergier. Deze bewerkte den kolendelver zóódanig, dat hij bloedend verwond buiten werd ge worpen. Den volgenden morgen waren in de Keizerstraat groote bloedplassen op den grond zichtbaar. Droevig ongeluk. De familie M. in de Roentgenstraat te Rotterdam werd dezer dagen door een droevig ongeluk getrof fen. Terwijl de moeder zich even verwij derd had, om een vuilnisbak aan de deur te zetten viel haar 3-jarige zoontje J., die naast een waschkuip op een stoel stond, erin. 'Ioen de moeder terugkwam vond zij haar kind met het hoofd om laag in de kuip verdrouken. Schoon dr. v. Dantzlng onmiddelijk ter hulp was toegesneld, kon slechts de dood gecon stateerd worden. Verdronken. De 23 jarige zeevisscher K. de N. uit Rotterdam, die gisteren te Vlaardingen weigerde ter haringvisscherij naar zee te vertrekken, is, toen hij trachtte te ontkomen, in de Koningin Wilhelmi- nahaven aldaar geraakt en verdronken Aangereden De 30 jarige horlogemaker II.uit Ter borg, is gisternamiddag nabij Velp door een automobiel aangereden. De man, die nog per tram huiswaarts reisde, is hedennacht aan de gevolgen overleden. Vergiftiging. Men seint uit Hoorn Het bejaarde echtpaar M. te dezer stede ontving van een onbekenden af zender uit Amsterdam een doos, in houdende eenige stukken taart. Bij de doos was een briefje, waarop geschreven stond »Een oud kermisreiziger De tachtigjarige vrouw en dienstmeisje hebben van de taart gebruikt. Hedennacht is de vrouw reeds over leden, terwijl de toestand van het meisje zeer ernstig is. Hoogstwaarschijnlijk was de ta irt met arsenicum vergiftigd. Het gerecht uit Alkmaar was heden ter plaatse om een onderzoek in te stellen. De man M. was bode op het stadhuis, en verdeelde, in de functie, de plaatsen op het kermisterrein aan de kermis reizigers. In deze richting wordt thans een onderzoek ingesteld. Een roofmoord. Een afschuwelijke moord heeft in het Pruisisch dorpje Schönhagen plaats gehad. Een boerenknecht, die pas een paar dagen bij zijn patroon in dienst was, drong gisternacht de slaapkamer van zijn baas binnen en sloeg hem en zijn vrouw dood. Daarop drong hij in de kamer der dochters, waarvan de eene 16 de andere 25 jaren oud is, bond ze aan het bed vast en eischte, dat de oudste hem de plaats zou wijzen, waar het geld van haar vader lag. Het meisje wees een verkeerde plaats aan en terwijl de moordenaar daarheen ging, wist zij haar banden los te maken en ijlde in nachtgewaad naar het naburige plaatsje, waar zij de bewoners alarmeerde. De dief, die er met 1 1 mark op een fiets van een der dochters van door was gegaan, werd ingehaald, en zal zijn gerechte straf niet ontloopen. Mgr. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot kapelaan te Heurden den Weleerw. heer H J. A van der Meijden tot kapelaan te Heesch den Weleerw. heer F- J. Broxtot kapelaan te Groes- beek den Weleerw. heer G. A- van den Oord tot kapelaan te Ravenstein den Weleerw. heer P. H. van Hooff: en tot kapelaan te Ewijkden Eerw. heer A. J. W. van der Heijden, priester van het Seminarie. VLIEGEN. O 1 i e s 1 a g e r s. Uit Rotterdam meldt men, dat aan Olieslagers voor de aldaar gehouden zes vluchten f 9000 is uit betaald. 1 Vlijgen te Haarlem. Zondag a.s. wordt er aan den Schoterwej bij Haarlem gevlogen. Met den vlieger Archer uit Breda is een overeenkomst aangegaan. Een schitterende vlucht van onzen landgenoot Wijnmalen. Men seint uit Mourmelon Wijnmalen steeg tot 2430 meter. Hij ging te 5 u. 10 op steeg snel tot een indrukwekkende hoog te en hoewel de avond reeds viel, steeg hij steeds hooger. Te 6 uur verdween hij uit het gezicht, in de wolken en de duisternis. Beneden werden vuren ont stoken, maar de aviateur kwam niet terug. De ongerustheid en opgewonden heid waren onbeschrijflijk. Auto's renden naar alle zijden om hem op te zoeken, zij vonden hem te 9 uur in een bosch, op 13 KM. afstand van Mourmelon, waar hij in volslagen duisternis wa:. neergekomen- Hij sloeg het record van de biplans van Brookins (Amerika) met 500 meters en kwam op 100 meters na aan het wereldrecord van Chavez. Hij moest dalen wegens gebrek aan benzine. Gis teren kwam hij door de lucht te Mour melon terug. Weer een vlieger doodge vallen. Phochmann, de vlieger, die gisteren op het vliegveld van Nascheim van eeD hoogte van 50 meter is neer gestort, is gisterennacht iu het zieken huis van Mulhausen aan de wonden be zweken. Chavez' tragische dood. f De Peruaan Chavez, de kranige kerel die het geweldige stuk volbracht den Simplon over te vliegen, is gisterenmid- te drie uur overleden te Domadossela, tengevolge van de kwetsuren bij zijn ongelukkige daling opgeloopen. Tragischer dood van een aviateur is nauwelijks denkbaar. De eerst 24-jarige jonge man, pas sinds eenige maanden bekend in de vliegsport door zijn schit terende verbetering van het wereld-hoog terecord, daarna de volbrenger van een geweldige prestatie als de overtocht der Alpen, die hem het leven kostte. Waarlijk, het is in-droevig. En alom waar de vorderingen der schoone maar toch ook zoo wreede vliegsport met belangstelling, ja enthousiasme worden gevolgd, zal het heengaan van dezen jongen luchtheld innige deelneming ver wekken. Voor de rechtbank te 's Hertogenbosch beeft gisteren terechtgestaan de reeds herhaaldelijk wegens diefstal veroordeel de bankwerker C. D. uit Rotterdam, 32 jaar oud, beklaagd van diefstal van een horloge en een armband, toebehoorend aan E. Merx, te Heusden, gepleegd op 24 of 25 Febr. j 1. en van diefstal met braak van 80 gulden, toebehoorend aan P, Klerks, te Vught. De officier van justitie heeft 7 jaar gevangenisstraf, het maximum, tegen geëlscht. Uitspraak over 14 dagen. WAALWIJK, 2y September 1910. Beesten aanvoer 160 stuks. Zeer veel handel. Kalf koeien t 200 f 310. Vaarzen f 150 230. Varkens 60 stuks f 8. -— 1 13. Boter aangevoerd 360 KG. Boterprijeen 1,34 tol I' 1,46, Eieren 5>/j a, 6'/j cent. De jaarmarkt werd begunstigd door goed weder. De aanvoer van hoornvee, van vele land- en tuinbouwvruchten en andere marktartikelen was ruim en de handel vlug. Hoewel er in den toestand der huidenmarkt geen beduidende verande ring is waar te nemen, kenmerkt zich deze toch over 't algemeen door een min of meer lustelooze stemming. Inlandsche huiden en vellen waren op de September-veilingen in 't buitenland iets lager verkrijgbaar. De verwachting wordt zoo t schijnt bewaarheid dat deze artikelen nog wel verder zullen dalen, waardoor men in vergelijking met de leermarkt tot een betere verhouding zal kunnen komen. Voor O I. runder en buffelhuiden in de goede soorten, bestaat genoegzame vraag op de hoofd markten Amsterdam en Rotterdam, vooral nadat importeurs genegen zijn eenige concessies te verleenen. In La Plata-huiden zijn dezer dagen op de stapelplaatsen Havre, Antwerpen en Hamburg verschillende zaken tot stand gekomen, ook nadat de eerste land den koopers tegemoet kwam. De leermarkt blijft in een doen. De fabrikanten zijn niet genegen aau de tegenwoordige prijzen op voorkoop af te geven. De markt is vast gestemd, maar er gaat weinig om. KAATSHEUVEL, 30Sspt. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs 1 1.44 Middelprijs f 1,40. Laagste prijs f 1,3*4. WASPIK 30 Sept. De prijs der boter is hier thaus gesteld op 1,41 per Kilo. DUSSEN, 30 Sept. Boterprijs per K.G. f 1.38 ii 1.44 Middelprijs t 1.42. Aanvoer 199 K.G. Eieren t 1,30 per 26 stuks. bij den landbouwer BERN. VAN DER PLUIJM-Schelle Dussen

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 10