Ijzerwaren. Overleersnijder. STANZER EK EEK DOOM» Eene Fabriek. H H. Schoenmakers eB Fabfikanten Aardappelen Winterprovisie KLlHMDlPPELEiE LOTÏSICO. Dankbetuiging. Dankbetuiging. Erfhuis te Meeuwen. Dankbetuiging. MIDDELKOOP 1e Capelle Jtif, VERHEIJEN te Groningen, Mestverkooping. Straatmest, Advertentiën. 2e bediende Overleersnijder, PLU CHE JAN FRANSEN, H. H. A. VAN ES, Notaris VAN HAM Notaris Middelkoop Notaris de VOCHT Reclame. De heup jicht en hare pijnen Kleine Advertentiën. Lengte 30 M. Jos. L. van Seumeren 1 partij puike aardappelen 1 partij puike aardappelen TELEGRAM. Bouwgrondmaatschappij „Waalwijk'', Tijdgeestlot No. 1981 B. Tijdgeestpolis No. 1981U. publiek verkoopen: Tijdgeestpolis No. 1981 S. verkoopen Bericht van Inzet. verkoopen Voorspoedig bevallen van een welgeschapen DOCHTER MARIE WAGEMAKERS- de Zeeuw. Waalwijk, 7 Uct. 1910. Terstond gevraagd voor Rotter dam een bekwaam Loon voor elk 112.- per week. JOH. SPAPENS, BILLIJK TE HUUR: TE KOOP TE KOOP eene groote partij Zijden aan spotprijs. f4 per mud. Per vijfkop 23 cent. St. Ant. Parochie. Waalwijk. Voorhanden puike Zevenbergsche zoowel Eigenheimers als Bravo's, Proeven te bekomen van at Woensdag bij C. DONKEN. Besoijen. (Bravo's) en ^Zeeuwen.) Hoofdagent. Waalwyk. Polis 1981 flüOOOO. Betaald f4246.50. Vorige klasse-polis 16504 11000. gevestigd te Waalwijk. Een Woonhuis, Looierij, verde* re Gebouwen, Erf, Tuin en Bouw land te Waspik, F, 617, 618, 658, 660, groot 63.70 Aren en Bouw land onder Raamsdonk B 590, groot 14.38 Aren. DONDERDAG 20 OCTOBER 1910 Landbouwinventaris, als Wagens, Karren, 2 Rolwagens, Ploegen, Eggen, Rolblok, Cultivator, Sleephek, Wan molen, Bietensnijder, Gierton waaraan ver spreidingskraan, Gierpomp, Schapeuruif, Kalver- of Varkenshok tot vervoer, complete dor8chmachiue met tredmolen, Tilburj en diverse Landbouwgereedechappen en alles wat meer voorgebracht zal worden. Voorts: Paarden: DE NOTARISSEN VOOR DE FAMILIE BORRET. De zoogenaamde «Binnenhoven onder Capelle, liggende aan den Cap else hen dijk tusschen Labbegat en de Schans, in Sectie E, be staande uit Hooiland, Dijkglooiïng, Riet en Water, ter gezamenlijke grootte van 11 hectaren, 73 aren 80 centiaren. ,;0O K.G. thomasslakken- en 1800 K.G. 'Viniet, die men het best in het najaar, 'jch ook, vooral kaïniet, nog in het voor- ar kan geven. Heeft men dat verzuimd, 'jn geve men ook nu nog patentkali onge ler 400 K.G. per H.A. 1 In wintergraan zaait men de klaver in 'taart of April. Per hectare kan men on- '9*eer 20 K.G. zaad gebruiken, daar de ,'laver uit den aard der zaak, nog al dik i boet slaan. Heeft men bet wintergraan geen ,'aliberoesting genoeg gegeven, dan kan men f'at nu nog herstellen door per hectare 300 400 K.G. patentkali over het graan uit •js zaaien. Dat zal behalve de klaver ook jet graan nog ten goede komen, i Serradella, ook een klaversoort, i» üit- tekend geschikt als stoppelvrucht of onder I ogge en haver. In beide gevallen kan zij '/edeeltelijk voor groenvoeder, gedeeltelijk ij oor groenberaesting worden gebruikt, Maar, :'lenk er aan, dat ook serradella met patent- calf moet bemest worden. Een goede oogst !|i'eiradella onttrekt ongeveer 200 K.G. kali 1 tan den bodem. Als ge dus in het najaar jeen kaïniet hebt gegeven aan den serradella- {rond en ge kunt dit zout nu niet meer 1 ïitzaaien, dan is het hoogst noodig, dat ge ku het voorjaar ongeveer 400 K.G. patent- call aan den grond geeft, welke meststof jok tusschen rogge kan gezaaid worden. Op ::het haverland kan men nog best kaïniet 1'ianwenden. 1 Zij zu'len u geen rust laten, tenzij gij de Pink Pillen beproeft, die ze genezen, wat door talrijke getnigschriften bewezen is. De heupjicht is zeer pijnlijkde pijn is eerst vaag, dof en gaat gepaart met prikkelingen, verdoovingen, aandoeningeu van koud en warm, die zetelen inde lendestreek. De pijn I doorloopt de dij en bet been in dezer ge- heele lengte. I Waarom die te verduren, die tot zelts nw hersenen aandoen, zoo hevig zijn zij Ge heel uw organisme lijdt er onder. Gij zijt zieker dan gij zelf denkt, want uw heupjicht heeft een slechten toestand van nw bloed tot oorsprong. Er is hoop voor u, want door de iPink Pillen te nemen, kan men genezen. Lees het volgende slechts De heer Jan Beekenkamp, 28 jaren, te schrijft ons De heer JAN BEEKENKAMP, (Cl. Schotel, Rotterdam). „Gedurende een jaar heb ik aan heupjicht geleden. Ik ben langen tijd buiten staat ge weest te werken en moest zelfs verscheidene weken te bed blijven liggen. Toen ik de behandeling met de Pink Pillen heb gevolgd, heb ik mij dadelijk beter gevoeld en door de behandeling voort te zetten, heb ik het geluk gehad mij geheel van mijne pijnen verlost te gevoelen. De Pink Pillen, hersteller van het bloed, Ik had u verboden hier nog ooit eenen voet in huis te zetten Dat is waar, gy hadt mij wat onbeleefd de denr uitgezonden... maar ik draag geenen haat. Gij draagt geenen haatWeihoe, die lummel wil mij nog voor den gek hou den Vertrek, zeg ik u, of ik doe u buiten werpen als een hond. Ik hond Mijnheer geenszins voor den gok Mijne plaats is hier bij n, aan uwe bed sponde Daarenboven, het is heel onaan geuaatn bniien in zulk een weer. Brrr Ik bibber alleen by de gedachte aan den yslyken nacht welken ik heb doorgebracht wanneer gij mij verzocht hebt hier bniten te bly ven. De sneeuw lag eenen voet hoog in de straten en de noordewind blies n dwars door het lijfEn ik heb onder den blooten hemel moeten slapen 1 Een eerlijk man zou er voor zeker zijn leven bij verloren hebben, maar ik heb het, Goddank 1 nog doorgesparteld. Ongelukkig genoeg 1 GQ moest ge borsten zijn, gelyk een beest. Dank n, mynheer, voor uwe goedheid. Zyt ge bijna weg? Ik kan toch toch niet vertrekken, zonder den heer ridder mijne verontschuldiging te hebben aangeboden. Wat geef ik om uwe verontBchuldigi Gij hebt mij leelijk beet gehad, kerel Zonder het te willen, mijnbeer, en ik heb er spijt van. Dat is mij gelijk, uw spyt komt te laat en kan de zaak niet moer verbeteren. Ik weet waarachtig niet hoe bet gekomen is dat ik zoo op eens myn geheugen verloren had. Parbleu dat is heel eenvoudig, gij hadt uw geheugen op den bodem der wijnkrnik gelaten, dronkaard Ik zweer u, mijnheer, dat ik zoo matig geweest was als de kameel in de woestyn. Gij hadt zoodanig veel gedronkeD, dat gij zelf niet meer wist dat gij bedronken waart Ik beb bet n reeds gezegd mijnbeer, ik had niets genomen dan wat water met suiker om mijne keel te ververschen. Eu dat is u naar het hoofd gestegen 1 Nu het Bpljt my. versterker der zenuwen, zuiveren en ver- ryken het bloed. Zij versterken het zenuw stelsel. Zij worden met succes aangewend tegen bloedarmoede, bleekzucht, algeineene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatiek. Verkrijgbaar bij Snabilié hoofd-depotbouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Botter dam. Voor 's-Bosch en omstreken bij de firma v. d. DRIES, Viscbmsrkt Apotheek; 's-Bosch, Drogisterij „EXCELSIOR* Ko- ninginnelaan, Hekman J. A ZEEGERS, firma P. J. VAN GlLS, Apotheek te Wa-lwijk en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. TE KOOP: Puik beate drieling Eigen heimers f2.60 de 70 Kilo. Groote Eigenheimers a f 3.70 de 70 Kilo. Drieling Jammen b. f8.10 per 70 Kilo. A. DE ROOIJ-v. d. Schans. Besoijen. TE KOOP Een zoo goed als nieuwe fiets. Adres J. W. HONNEF, Tramstation, Vlijmen. Voor de yele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden onzer lieve Echtgenoote, Zuster en Behuwdzuster, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. WINTERS. Waalwijk, October 1910. Gevraagd een net jongmensch niet beneden 15 jaar als voor winkel en magazijnwerkzaamheden. Zich met eigenhandig geschreven brieven of persoonlijk aan te melden aan onder staand adres. Wed. W. G. VAAGS, Ijzerhandel. Waalwijk. Terstond gevraagd een bekwaam aan de fabriek van A. A, MOONEN, VRIJHOEVEN-CAPELLE. Loon naar bekwaamheid. Zonder goede getuigen ounoodig zich aan te melden. Ommoordschestraat 68-70, Rotterdam, Brieven franco letter A. Bureau dezer courant. Een notenhouten Ameublement, Buffet met étagère, Tafel, 6 Stoelen f 50. Een groote Keukenkast f15 Een groote Vulkachel flO. Een groote KeuJrenkachel f 7 50. Waar zegt de Uitgever dezer courant. Te bevragen bij Smidseind 50. TILBURG Heerlijk van s?naak. Neemt proef. Aanbevelend, bij den Landbouwer BERN. VAN DER PLUIJM-Schklle, Dus8eo Pak u weg, zeg ik u. Ik wil mijne eer herstellen en u mijne grenzelooze verkleefdheid bewyzen. Ah! het ziet er lief uit met uwe ver kleefdheid bromde de ridder. Gij zijt de schuld dat alles mislukt is en gij dnrft u nog vertoonen Zoo die vervloekte Paljas ontsnapt is, zoo ik hier op dit ziekbed gekluisterd lig. God weet voor hoelang, aan wien ben ik dat Bchuldig zoo niet aan u alleen? En gy zoudt willen dat ik alles zou vergeven Nooit nooit I hoort ge En pak u weg, zeg ik u nog eens, of Wees niet boos, baas, antwoordde Grain- d'Amour altyd even bedaard. Gy zyt reeds beter, veel beter. Zoo gij u kwaad bloed maakt dan zult ge weer hervallen. Dit alles is uwe schuld, galeiboef Oh l mijnheer, ge zijt onrechtvaardig my. Het is niet om over my zelve te boffen, maar ik mag u verzekeren, dat niemand u beter kon verzorgen dan ik het gedaan heb. Van het begin uwer ziekte heb ik u nog geen oogenblik verlaten. Nacht en dag heb ik over h gewaakt. Ik deed u uwe roedecynen innemen, ik hield u in nw bed, wanneer gy, in een oogenblik vaD ijlhoofdigheid, er wildet uit komen om door het venster te springen. Ik heb u verzorgd gelijk een vriend Door n te mijnen koste zat te znipen Ik herhaal u nogmaals dat ik uwe diensten en zorgen niet noodig heb en dat ik u verzoek op staanden veet te vertrekken. Ik mag, mynheer, u toch zoo niet ver laten Moet ik roepen Ik verlaog gehecht te blijven aan den persoon van mijnheer. Wij zullen elkander in de toekomst opperbest verstaan, gy zult het zien... Ha.' 't is te veel! huilde Rollac, wiens woede ten toppunt was gestegen. Indien gy bier niet aanstonds vertrekt, pas op, Pierre Frochard, Casse-Museau lever ik u aan het gerecht over. Gij hebt met de justitie eenige rekeningen t6 vereffenen Dit zult gij niet doen. En waarom niet, alB 't u belieft? Omdat Pierre Frochard reeds op voor hand Lavarennes zou in handen geleverd hebben. Getrokken onder uwe administratie. Hoodt zich voor de levering van polissen en premie-obligaticn beleefd aanbevolen. Bij akte 3 September 1910 voor den oudergeteekende Notaris te Waalwijk ver leden, op het ontwerp waarvan de Konink lijke Bewilliging is verleend bij besluit van den 10 Augustus 1910 No. 42, is opgericht de Naamlooze Vennootschap Be akte in haar geheel, met de Konink lijke Bewilliging zijn opgenomen in de Nederlandscbe Staatscourant van den 5 October 1910 No. 232. BANT. De ondergeteekende H. K. BEKKER, te Alkmaar betuigt bij dezen ziju wclgemeenden dank voor de zeer spoedige uitbetaling van zijn aandeel op waarop heden volgens aanwijzing der 394ste Nederlandsche Staatsloterij f 100.000 viel. )e gelden werden hem in bijzijn van den hoofdagent, den Heer J. TERWEIJ en den sub-agent, den Heer P. M1JLHOFF in contanten uitbetaald. Alkmaar6 October 1910, H. K. BEKKER. De ondergeteekende Jb. VIJN te Zaan- dambetuigt bij dezen zijn welgemeenden dank aan de N. V. „Tijdgeest te Rotterdam voor de zeer spoedige uitbetaling van zijn aandeel op waarop heden f 100 000 viel volgens aan wijzing der 394ste Nederlandsehe Staatsloterij. De gelden werden hem in het bijzijn van den agent den Heer BROUWER onmid dellijk in contanten uitbetaald. Zaandam, 6 October 1910. Jb. VIJN. Bij deze woorden, trokken de gelaatstrekken van Rollac zich krampachtig samenby ves tigde op zijnen ondervrager eenen onrnstigen blik en zegde met bedwongen nadruk Lav Wat babbelt gij daar? Grain-d'Amour antwoordde Ik babbel niet, alhoewel er myn hart tce bestemd is. Het is altyd plezierig een ouden kameraad te ontmoeten. En hy reikte gemeenzaam de hand aan den ridder. Gy zyt zat of zot I protesteerde deze aebternit wijkend, en gereed om de koord eener bel te grijpen. De kerel begon te lachen, met de armen gekruist Ho neen ik heb nog al myne zinnen, en ik herken u gelijk gy mij «elven herkend hebt. Enkel ia er mij meer tijd noodig geweest zoodanig behendig zijt gij geweest om u te hervormen, terwijl ik er niet meer aristocraat uitzie, dan eertijds Nochtans, den eersten «lag dat ik u, ginder, heb gezien, te Courgemont, heb ik tot mij zeiven gezegd .Ziedaar eenen perpoon, dien ik reeds elders heb moeten tegenkomen. .En dit verschalkte my. Bahdacht ik, eene oppervlakkige gelij kenis Welke betrekking kan er beBtaan tusschen een edelen ridder en eenen galei boef? Welnuik weet thans waaraan mij te honden, ik heb nw schild gezien, mijn edelman, het staat dèar gemerkt En, met zyne hand, sloeg Pierre Frochard zich op den schonder. Rollac sidderde alsof hy op zijn vleesch het brandmerk van het rood ijzer gevoelde. Gy liegtmompelde hij met eene ver smoorde stem. Ho ik weet wel dat gy door alle mid delen gepoogd hebt dit stempelmerk uit te vagan maar iemand die niet bijzichtig is. kan zulks toch gemakkelijk bemerken, en nooit zult gy dat voor een geboorteteeken doen doorgaan... Een oude rakker, gelijk ik, vergrijpt zich daar niet aan Wat wil ge er aan doen, kameraad Er zijn geene groote mannen tegenover de kamerdienaars Ik was u komen verzorgen zonder de minste achterdocht of nevenbedoeling, enkel om u te verzorgen gelijk een goed dienaar moet doen. te Kaatsheuvel zal voor Me;, de Wed. SEBASTIAAN VAN DAAL en kinderen te Waspik, aldaar, Dinsdagen 25 October en 8 Novembei 1910, 's avonds 7 uur, reep. bij de Heeren ANT. VI.OEMANS en 8EB. "VAN DAAL, Te aanvaarden al de gebouwen met Erf en Tuin in eigen gebraik en genot uiterlijk 1 Februari 1911 en het Bouwland, verhuurd voor f48 per jaar tot Kerstmis 1911 in genot der huur over 1911. 's morgens 10 uur te Meeuwen op Hoog Meeuwen ten woonhuize en ten verzoeke den Heer J. W. DE GRAAFF zal van De ondergeteekende verklaart dat op zijn heden volgens aanwijzing der 894ste Staatf- oterij, de prijs van honderd duiiond {lilden is gevallen, en dat hem de prijs reeds enkele uren na de trekking in contanten werd uitbetaald. Hij geeft toestemming dit te pnbliceeren. Dordrecht, 6 Octobei 1910. P. DONKERSLOOT. Kromme Elleboog 20. te Capelle, wegens opheffing der boerderij om contant geld in het openbaar Een en ander verkeert in uitmuntenden staat van onderhond en is voor direct gebruik gereed 8 Landbouwpaarden zeer waarschijnlijk drachtig. 1 21/a jarige goudvoamerrie, volbloed afstamming. 1 2Vj jarige zwarte ruin. 1 l!/i jarige vosmerrie volbloed afstamming. 1 l1/s jarige vosmerrie. 1 Zoogveulen, hengst, donkerbruin, volbloed afstamming. 1 dito hengst donkerbruin. 1 dito hengt roodbruin. VOORTS Een Zeug met 7 beste jongen. Te bezichtigon 2 uren voor den aanvang der verkooping. te Waalwijk, maakt bekend dat de door hem geveilde Onroerende Goederen onder Nieuwkuik en Baardwijk, met de verhoogingen in bod staan als volgt Koop Ia op f350 koop 1b op f150; koop I op f 500 koop II op f 740; koop III op f 550 koop IV op f 1000 koop V op f 1050 koop VI op f920. De toeslag blijft bepaald op Maandag 10 October 1910, des avonds te 6 ure, ter heiberge van A. MERKX te Nieuwkuik. Dagelijks kan ten kantore vanvoornoemden Notaris worden geboogd. Is het mijne schuld indien gij. in uwe ijlhoof digheid, alles hebt uitgebracht en uwen schon der hebt blootgerukt waarop ik het merk gezien heb?. .- Gelukkig dat niemand anders dan ik het gezien heeft. Oordeel zelf wat er zou gebeurd zyn, indien een uwer machtige vrienden hier aanwezig geweest ware Onder ons was daar niets mede te vreezen. Gij moogt op myne stilzwijgendheid rekenen zon ik een ouden galeigezel verraden NooitDat zou niet wel zijn Of hy zelf zou my moeten zoeken in den put te brengen Maar La- varennes is niet in staat zulke lafheid te plegen De hansworst, over het bed gebogen, grin nikte, gelijk een duivel. Hij had er waarlijk vermaak in zich over de laatste beleedigingen en de stampen van zynen meester te wreken. Ditmaal had hy de bovenhand. Rollac, of beter gezegd Lavarennes, leed, gelijk een duivel in de hel. Zijne razernij wbb des te grooter, dat hy zich onmachtig voelde. Heel zijn lichaam beefde zenuwachtig, zijne oogen puilden bloedrood uit hunne holten, klam zweet parelde op zijne slapen en wangen, het schuim stond op zij De lippen, zijn doods bleek gelaat weerspiegelde niets dan haat en wreedheid. Hij was afschuwelijk om zien. Het was de hoffelijke ridder niet meer die iedereen door zijne bevallige manieren wist om den tnin te leiden, maar het wilde dier zat in de klem gevangen, bereid tanden en klauwen te gebruiken om los te geraken. (Wordt vervolgd.) EN zullen op Vrijdagen 21 en 28 October 1910, 's avonds 7 uur, ter herberge van C. VERHAGEN te Capelle, nabij het Station KaatsheuvelCapelle, in het open- jaar Veilen ea Te veilen in 7 koopen beginnende aan Labbegat en zoo westwaarts op, waarvan combinatie bij den toeslag als H. A C 1. Hooiland No. 1750, groot 1.24.20 2. dbo f81 r 1 09,20 3. dito f 80 f 1,67,70 4. dito f 78 v 1,38,40 5. dito 77 en 76 1,86,70 6. dito 74 en 75 2,11.80 7. dito, Riet en Water 69-70-71 f 2,41,70 Van de dijkglooiing 1176, groot 49.60, die ten noorden langs de perceelen strekt is het gedeelte dat voor iederen koop strekt, bij dien koop begrepen. Gemiddelde opbrengst bij publieke ver pachting voor de 10 laatste jaren, per jaar van koop 1 f65, 2 f45, 3 f 56, 4 f48, 5 f 58, 6 f 52, 7 f 76 en van de dijkglooiing f 22. m Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekend, dat op Dondord&g 13 October aanstaande, de verkoop zal plaat» hebben van een partij liggende in de Putsteeg en achter de gas fabriek te Waalwijk. Aanvang ten lOVs nu: voormiddags in de Patsteeg.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 2