Burgerhuis, Een 8UGGY op Gummy-banden, Een gebiuikte BRIK, HUWELIJK. N. V. „De Tijdgeest" BEKENDMAKING. FRANS Vflfl WEES FRANS VAN WEES Het Technisch Bureau H Rutgeis Aardappelen w. Louis mmmi Advertentiën. Firma P. H. Vloemans. WAALWIJK. Notaris de VOCHT Notaris de VOCHT Reclame. K1 ei ne A dvertenti ën Wegens vertrek. A. C. Nieuwenhuijsen, Billijk te koop. No. 14565 T Gevestigd te Waalwijk f 3.50 per 70 K.G. of H.L. JL. Leestemakery Dagelijks te spreken. publiek verkoopen publiek verkoopen: publit k verpachten DIENSTBODE gevraagd voor klein gezin van twee personen R.K. Aanbiedingen met goede getuigschriften, opgaaf van leeftijd, van geweuscht loon en waar gediend, t« zenden aan Mej. CORBEY, Veenkade 41, Den Haag. ERNSTIG GEMEEND. Ondergeteekende agent der gevestigd te Rotterdam brengt door deze ter kennis van het geachte publiek dat in zijn agent schap volgens aanwijzing der 394e Staatsloterij op polis een prijs viel van f 200.met de premie f3000. Voor de levering van Tijdgeest polissen en loten zich beleefd aanbevelende. D. C VAN LUXEMBURG, DUSSEN. Burgemeester en V\ ethouders der gemeente Loon—op—Zand Heerlijk van smaak. PRACTIZIJN te Waalwijk zal op Maandag 31 October 1910 des voormiddags te 10 nre ter plaatse Eene partij Canada- Plataan— lepe— Beuke— en Eikeboomen staande bij de Kazerne en het R. K. Kerkhof te Besoijen ver deeld in 24 koopen. Voorts zeven populieren staan de achter het oud Registratiekan toor aan den Dijk te W aalwijk. 33 Canadaboomen staande aan den Polderweg nabij de Putsteeg verdeeld in 8 koopen. Een partij Canadaboomen, 39 stuks Riet en Elzenschaarbout. 20 perceelen Weiland. (Zie biljet0-) et de centrale kostte het ons meer j an f 600 en nog was het niet goed. "ij hebben er alles aangedaan wat maar .an, maar 't baatte niet. De Bont. Zou 't aan oud ijzer niet eer waard zijn. Kamp. 't Is niets waard omdat het llemaal maar gegoten ijzer is. Gijsman. Laat Dekkers zoo eerlijk zijn ls 't kan, dan nog zullen allicht de loeren gaan verzakken. Voorzitter, Dat kan niet, alles is bo- envloers- De buizen zijn in de muren .angebracht. Gijsman. Dat is iets anders, dan ver- •ocht ik het maar, dan is alles winst. Na nog eenige discussie wordt, op oorstel van den heer Ruijtenberg he loten aan B. W. over te laten om 'e centrale verwarming te verkoopen oor minstens f 50. 5. Schrijven van den heer J Teunen. Voorzitter. Dato 24 September hebben 3. W. van de Gezondheidscommissie .en schrijven gekregen waarin ons werd jpgedragen den heer Teunen te ver wittigen, dat zijn afvoer van huiswater iet voldoet aan art. 37 van de bouw- /erordening. Bij schrijven van 23 Sept. ebben wij den heer Teunen daarop ewezen en hem verzocht voor 1 Nov. s. daarin verandering te brengen, door et water door middel van buizen af te lossen. Van dat besluit is de heer Teunen bij den raad in beroep gekomen. De Voorzitter leest alsnu het schrijven van adressant voor. Daaruit blijkt dat van de afwatering nog nimmer eenige lacht is gehoord en dat de sloot, waarin et water wordt uitgeloost, steeds zuiver wordt gehouden, zoodat ook, wat de ezondheid betreft er geen reden is ons p het voorstel van de Gezondheids- ommissle in te gaan, ook nog, wijl niemand eenige overlast heeft- Voorzitter. Art. 37 van de woningwet zegt dat het afvoer voor vuil en huishoud- ater moet geschieden door middel van buizen, doch dat de raad in elk bijzonder geval nadere eischen kan stellen. De Bont. Er is geen huis in heel de -emeente waar de aflossing zoo goed en zoo mooi is al? bij Teunen- Waar moet dat naar toe als juist de beste moet gaan veranderen. Dan moet het huis aan huis gebeuren. Zacht. Aan den dijk is het overal zoo en daar loopt het nog wel in de Haven De Bont. Bij Kanters en de Wed. v. Dongen is 't ook zeo. 't Is wel eigen aardig dat er Teunen nu juist wordt tusschen uitgehaald. Gijsman. Hier is 't aan de openbare straat bij de andere is 't achter, zou dat niet de reden zijn. Teunen. Bij Kanters en op zeer veel andere plaatsen is 't juist 't zelfde. Alle leden nemen tegelijk aan de be spreking deel zoodat niemand afzon derlijk is te verstaan. De Bont. Als men 't maar goed onder houdt. Ik ben nu 40 jaar en heb daar over nog nooit een klacht gehoord. Voorzitter. Wij zouden hem b.v. op een andere manier de zaak in orde kun nen laten brengen. De heer Teunen verzocht den Voor zitter de artikelen 67 tot en 71 van de bouwverordening te lezen waaraan deze voldeed. Voorzitter. De raad heeft te beslissen- Klaassen. Als het nu overal moest geschieden maar nu juist er een uithalen. Hij heeft toch altijd zorggedragen dat er geen water blijft staan. Voorzitter. Wij zouden b v- kunnen om de voordeelen ervan niet te begrijpen Üh die magistraten zonder omzien veroor- deelen zij iemand ter dood en als het er op aankomt iemand zonder komplimeüten naar 't piereland te zenden dan durven zij niet Een ander middel zoeken Praten is gemak kelijk Ik ben nieuwsgierig of hij een ander middel zal vinden. Ik gevoel veel InBt hem te laten varen en mijne zaken zelf af te handelen Rollac was zoodanig in gedachten verzonken dat hy zijn hotel reeds was voorbijgeloopen, en aan de haven stond. Inplaats van weer te keeren, volgde hij de Seine omdat hij wel wist dat hij langs eene zijstraat zijn hotel kon bereikeD. De hemel was helder, eene bleeke Januari zon schoot hare laatste stralen over de omliggende henvels van at Gargou tot Cantelon en weerspiegelde zich iu de gol vende waters van den breeden stroom. Het was voor den ridder een waar verzet de beweging, die in de haven heerschte, na te gaan. Hot was een gedurig dooreengewemel van werklieden die bezig waren te lossen en te laden, een aanhoudend dooreenkruisen van »kommandos« of maatliederen der matrozen die aan de windas stonden. Tusschen de groote schepen, bemerkte Rollac er een waar de beweging vooral druk was. Men was bezig met het schip te laden en de manschappen die in de ruimen zaten of op de raas, om de wanten en de zeilen te spannen en de kalfateraars die bezig waren het schip te teren, alles duidde aan dat het weldra zou vertrekken. Op. het dek stond een man van ongeveer veertig jaren, breed van schouders, verbrnind gelaat, een sikkebaard van rosse kleur gelyk zijne haren, die de lading scheen na te zien. Het was de echte type van den Normandiër. Van tijd tot tijd leunde hij (ens tegen de boordplanken om na te zien hoeveel balen katoen of hoeveel vaten er nog te laden overbleven. Aan zijn uiterlijk, aan de bevelen die hij den matrozen zoowel als den lastdragers toestuurde, kon men gemakkelyk opmerken vaststellen dat hij bet altijd netjes moet schoonhouden- Gijsman. Zet b.v. in de voorwaarden indien de Gezondheidscommissie het goedkeurt, want die, heeft t toch weer goed te keuren. Eenige leden. Die hebben er niets meer mede te maken- Na nog eenige discussie stelt de heer De Bont voor dat de toestand blijft zooals die altijd is geweest, welk voorstel wordt ondersteund door de heeren Zijl* mans en Kamp. Het voorstel in omvraag gebracht wordt met 8 stemmen aangenomen. De heeren Gijsmans en Teunen ont hielden zich van stemming. 6 Schrijven van de vereeniging Volks vlijt en Volksvermaak. Voorzitter. Deze vereeniging vraagt voor de harmonie eene subsidie f 100. Zij zal daarvoor, evenals 't vorig jaar een volksconcert geven. B- en W- stellen voor gunstig op het adres te beschikken. Gijsman. Verleden jaar heeft het volksconcert weinig belangstelling ge trokken. Er waren niet zooveel menschen als bij een gewoon concert, alleen wat schreeuwende kinderen zoodat een ander niets aan de muziek had. Ik heb dat verleden jaar met spijt gezien. Als het publiek daar nu geen belang in stelt dan behoeven wij die opoffering niet te doen. Ik stel voor f 50 subsidie te verleenen evenals een vorig jaar. Klaassen. Ik had liever gehad dat een der andere heeren over deze quaestie had gesproken Ik moet den heer Gijsman opmerken dat verleden jaar het voor de eerste maal was dat een volksconcert is gegeven. Is dat nu niet naar wensch geslaagd dan dient men in aanmerking te nemen dat het de eerste keer was en alle begin moeilijk is. Wil u twee con certen hebben, de harmonie zal die met plezier geven. Ruitenberg. Het komt mij voor dat f 50 ook genoeg is, Het voorstel van den heer Gijsman wordt ondersteund door de heeren Zijl- mans en Ruitenberg. De Voorzitter zegt eerst het voorstel van B. en W. om f 100 subsidie te ver- leeneD, in omvraag te brengen In omvraag gebracht wordt dat ver worpen met 6 tegen 3 stemmen terwijl 1 lid buiten stemming bleef. Voor het voorstel stemden de heeren De Bont, Klaassen en Smeurtegen de heeren Kamp, Gijsman, Langewerf, Zacht, Ruitenberg en Zijlmans. De heer Teunen bleef bulten stemming. Het voorstel van den heer Gijsman, om f 50 subsidie te verleenen werd met algemeene stemmen aangenomen. 7 Wijziging begrooting 1910. Eenige posten worden af- en overge schreven. 8 Afschrijving Hoofd. Omslag. Van de Wed. Verhaart en v. Dordt wordt de omslag verminderd respectie velijk met 3 en 4 maanden f 0.51 en f 3 80. 9 Benoeming van een armmeester. Voorzitter. Aan de beurt van aftreding is de heer J. Smits. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren J. Smits en A. J. Broksvan Steenhoven. Bij stemming wordt de heer Smits met algemeene stemmen herkozen. 10 Afschrijving kohier hondenbelas- ting. Wordt besloten de honden van de Wed. v- Bavel en de Wed. v. Riel van de le naar de 2e klasse over te brengen wijl bij onderzoek is gebleken dat het bandhonden zijn. 11 Vaststelling ktmenrèkening 1909. De commissie stelt voor de rekening ongewijzigd vast te stellen waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 12 Vaststelling gemcenterekening. De commissie stelt voor de rekening ongewijzigd vast te stellen waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 13. Aanbieding begrooting Burgerlijk Armbestuur 1911. De begrooting wordt door den Voor zitter post voor post voorgelezen. De begrooting wordt vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten van f 13389.96Vi, uitgaven f ]0089.96l/s alzoo sluitend met een batig saldo van f 3300. 14. Voorstel tot het aangaan van een tijdelijke geldleening. Voorzitter. Zooals de heeren hebben gehoord heeft de ontvanger slechts f6.14VS in kas en alle salarissen als van de onderwijzers, burgemeester, veld wachters enz. moeten worden betaald. Daarom stellen B. en W. voor een tij delijke geldleening aan te gaan en zulks bij het Armbestuur, die hebben er genoeg. Eenige leden- "Dus wij zijn aan den arme. Wordt goedgevonden een tijdelijke geldleening aan te gaan. 15. Aanbieding begrooting 1911. Voorzitter. Ik stel voor deze begroo ting in handen te stellen van dezelfde commissie die de rekening heeft onder zocht. Aldus wordt besloten. Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van Reclames Hoofd. Omslag. dat hij de kapitein was. Men weet hoe vlug van geest Rollac was. Hij kon zich wel een oogenblik in verlegenheid bevinden na dat hij by den baron de Conr- gemont mislukt was, maar hij was daarom toch niet zonder uitkomst. Bij het zien van dat schip, hetwelk binnen kort naar verafgelegen landen zou vertrekken, rees er een uieuw plan in zijnen geest op en zoohaast eene gedachte by hem tot stand kwam. aarzelde hij geen oogenblik de uitvoering ervan aan te vatten. Hij naderde zoo dicht mogelijk tot aan den boord der kaai en veinzend het schip van aan den voor- tot den achtersteven in oogenschouw te nemen, mompelde hij, doch luid genoeg om door iedereen te worde» gehoord Schoone brik, parbleuwaarachtig schoone brik Die beoordeeling kittelde aangenaam het oor van den kapitein. Hij keek op, bezag den man die deze woorden had uitgesproken en met zijne ruwe hand zijnen bakkebaard streelend antwoordde hij Nietwaar, mijnheer, dat iB een Bchoone brik? Ik zie wel dat mijnheer een kenner is. Wel zoo een beetje. Voert gy er het bevel over? Die eer heb ik. Het moet een sterke boot en tevens een goede zeiler zijn, ging Rollac voort, wel verzekerd dat hij niet zou worden tegenge sproken. Dat geloof ik wel 1 Als de wind in den achtersteven blaast, dan varen wy acht knoopen op één uur. Zonder te pochen, mag ik u verzekeren, mijnheer, dat de «Jeune Henri«, kapitein Norbert Cochot, zijns gelijken niet heeft in Frankryk, zelfs niet in Engeland. Gaat gy binnen kort vertrekken. Ja, overmorgen. En gij reist ver? Een beetje verder dan Le Havre naar Brazilië. Ah zeer wel 1 Zoudt gy willen medevaren Meu houdt het er dikwijls voor dat Pink Pillen een geneesmiddel zijn dat uitsluitend volwassen personen en menschen op leeftijd kannen nemen, en zij niet geschikt zijn voor de kinderziekten. Dat is een betreurenswaar dige dwaling. De Pink Pillen zijn inder daad herschepper vau het bloed en een ver sterker der zenuwen van groot waaide, dank zij deze eigenschappen, is hun gebruik ge heel aangewezen ter bestrijding der kinder ziekten van af 5 jaren en van die der eerste jeugd, ais bloedarmoede, bleekzucht, alge meene zwakte, verlies van eetlust, storingen der vorming en van den groei. De Pink Pillen zijn ongemeen gunstig ge weest voor de gezondheid van duizendekinder en waarvan zy de krachten hebben onder steund en hersteld, en talrijk zijn de vaders de moeders die ons hebben geschreven, om ons met den goeden invloed der Pink Pil len op de gezondheid hnuuer kinderen ge- lak te wenschen. Gisteren nog hebben de heer en mevrouw Willem Reykers, Lage- dyndijk 69, te Leiden, ons het volgende gpschreven: (Wordt vervolgd). Jongejnffr. Reykers. (Portret Jonker) ffOns dochtertje Johanna, wier portret wij n hierbij zenden, heeft zich heel goed Devonden bij gebruik van de Pink Pil len. Zij is negen jaren oud en sedert haar prille jeugd was zij niet zeer sterk en in d«n laatsten tijd had de groei haar hevig aangetast. Een uitgezochte voeding, vleesch- bouillon enz. konden haar gezondheid niet verbeteren, en zoo bleef deze altijd heel wanke lend. Zij beklaagde zich voortdurend over hoofdpijnen, zij bad geen eetlnst en was da delijk vermoeid. Op raad van een onzer familieleden, die de Pink Pillen met goeden uitslag had gebrnikt, hebben wij haar de de Pink Pillen doen nemen, en van dat oogen blik is zij goed vooruit gegaan. Dank zij de Pink Pillen heeft zij zich ontwikkeld en is er goed gaan uitzien, zij is nu krachtig en lijdt niet meer.ar Het kost n niet veel een proef met de Pink Pillen voor uwe kinderen te nemen, en dit besluit kan een grooten invloed hebben od de toekomst uwer kinderen. De jeugd is een voorteeken voor den rijperen leeftijd. Een zieklijke jeugd wordt zelden gevolgd door een volmaakt gezonden rijperen leeftijd. Verkrijgbaar bij Snabilié hoofd-depotbouder voor Nederland 7, Groot' Markt te Rotter dam. Voor 's-Bosch en omstreken bij de firma V. d. DRIES, Vischmarkt Apotheek; 's-Bosch, Drogisterij „EXCELSIOR* Ko- ninginnelaan, Herman J. A ZEEGERS, firma P. J. VAN GlLS, Apotheek te Wa'lwijk en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. f f Heden werd ons door den f dood ontiukt te Macharen ons geliefd zoontje AM AND, op den leeftijd van 8 jaar- C. R. S. v. d. Heijden. A. H. M.'v. i). Heijden- WAKKERS. Waalwijk, 16 Oct. ipio. Te koop of te huur aangeboden een zoo goed als nieuw bevattende beneden, winkel, 3 kamers, keuken, kelder, waranda, bergplaats en tuintje boven 5 slaapkamers met over loop en vliering. Annex fabriek voor alle vakken geschikt bestaande uit 3 verdiepingen, geschikt voor het plaatsen van machineriën, alles voorzien van gasleiding- Te bevragen en bezichtigen bij Stationstraat, WAALWIJK. Brieven onder letter J. B. T. aan het Bureau van dit Blad. Een net R. K. PERSOON, oud 82 jaar, weduwnaar met een zoontje van 8 jaar, uit eene naburige stad tij Waalwijk, met vaste betrekking en nog eigen bijzaak hebbende, wenscht spoed:ge kennismaking met een R. K. Bur gei meisje of jonge Weduwe, om na kennismaking spoedig een Huwelijk aan te gaan, Fortuin onnoodig. Zij die gaarne een goed tehuis willen hebben gelieven te schrijven met portret, doch geen vereischte. doch wordt teruggezonden onder de strengste geheimhouding, onder letter Z. aan „De Echo van hel Zuiden* te Waalwijk. Gelet op art. 12 van het Regeleinent op de openbare wegen en voetpaden in de provincie Noord-Brabant 1904; Brengen ter algemeene kennis, dat door ben is outworpen en vanaf heden gedurende 80 dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd eene wijziging van den legger der openbare wegen en voetpaden In deze gemeente, voor zoovee betreft de daarop onder nos. 22, 34 en 73 voorkomende wegen. Belanghebbenden, die tegen een eventueele wijziging bezwaren mochten hebbe», worden uitgenoodigd deze binnen dien tijd of acht dagen daarna, in te dienen zullende Burge meester en Wethouders, tat het aanhooren of in ontvangst nemen van bezwareD, welke btlanghebbenden mondeling of schriftelijk, hei zij persoonlijk of bij gemachtigde wenschen in te brengen op Zaterdag 19 Novem ber a.8.. des voormiddags te 11 uren, ten raadhuize te Kaatsheuvel, zitting honden. Kaatsheuvel 22 October 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. L. VAN BESOUW. De Secretaris, J. G. ANTEN. Op Dinsdag 4 dezer brak de krukas van onzen 20 H. P. ■ui Zuiggasmotor. Het was er in te voorzien dat wij gernimen tijd zonden moeten stil liggen. Wij informeerden hier en daar doch het stuk zou niet te herstellen zijn. Ten slotte kwamen wij op de gedachte den te Waalwijk gevestigden MecaDiciën den Heer daarover te raadplegen. Deze was onmiddelijk van meening dat de reparatie wel verricht kon worden. Wij verstrekten hem daarop de noodige opdracht en tot ons groot genoegen was alles binnen zes dagen zoodanig hersteld dat wij weer als voorheen koudeu doorwerken. Geschiedende deze bekeudmaking vooreerst om onzen dank te betuigen aan den Heer voor de spoedige en afdoende reparatie aan onzen motor verricht, eD tweedens om hem zooveel mogelijk aan te bevelen. Kaatsheuvel 21 October 1910. GROOTE STRAAT A 346 Tegenover den heer M. A. van Loon) 's GRAVENHAGE. Belast zich met het ontwerpen en uitvoeren van alle bouwwerken. Tevens inlichtingen te verkrijgen omtrent het koopen, bouwen en huren in de Nieuwe Straat te Waalwijk. Aanbevelend, HEUSDEN. Hotel WAPEN VAN AMSTERDAM. Ondergeteekenden verklaren, dat de aard appelen door hen aangekocht voor het a. s. Winterseizoen, geleverd door den Heer J. L. LEESTEMAKER te Heusden, wat kwaliteit en smaak betreft, volkomen voldoen. H. BAAIJENS. H. DE BONT. H. PRINS. A. VAN DIJK. L. HOLLANDER. GELIJNSEN. Allen te ED. GODSCHALK H. WUIJSTER J. v. LAARHOVEN. K. VAN DEN BERG Gasfabriek B. y. DUIN Enz. Enz. Heusden. A. Ten verzoeke van het R. K, Kerkbestuur van Besoijen. B. Ten verzoeke van de heeren Timmerman» qqa te Waalwijk De verkoopiDg neemt een aanvang bij de kazerne te Besoijen. te Waalwijk, zal op Donderdag 3 November 1910, ter herberge van de Kinderen KEMPENAARS te Elshout des namiddags te 6 ure. A. Ten verzoeke van de Gemeente Oudheusden B. Ten verzoeke van den EdelAchtb. Heer C. van Breugel Burgemeester te Elshout. A. Ten verzoeke van de Gemeente Oudhemde. B. Ten verzoeke van het R. K. KerkbestV te Elshout. C. Ten verzoeke van den WelEdelgeboren Fer P. H. G. Wijten te Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 2