PIANO BEKENDMAKING 6.J HUWELIJK. Het Technisch Suieau H Rutgers r la Si oorspronkelijke Schets G. v. d, WALD. Sp Advertentiën, Notaris de VOCHT Notaris de VOCHT Notaris CANTERS Italië. BUITENLAND. België. Japan. Turkije. Sport Reclame. BINNENLAND. Kerknieuws. Kleine A dvertentiën Gevestigd te Waalwijk publiek verkoopen publiek verkoopen: publii k verpachten verkoopen Te koop een goed onderhouden PIANO, zeer geschikt voor eerst beginnenden, N< wijk: terre eroo De iet 1 weider patste De doch i den n Ver 'an P te Dri Bargemeester en Wethouders der gemeeDte Loon-op-Zand Eene partij Canada- Plataan- lepe- Beuke— en Eikeboomen staande bij de Kazerne en het R. K. Kerkhof te Besoijen ver deeld in 24 koopen. Voorts zeven populieren staan de achter het oud Registratiekan toor aan den Dijk te Waalwijk. 33 Canadaboomen staande aan den Polderweg nabij de Putsteeg verdeeld in 8 koopen. Een partij Canadaboomen, 39 stuks Riet en Elzen schaarhout. 20 perceelen Weiland. 15 perceelen in de twintig Bundeis VOOR DE GEMEENTE DBUNEN. 2 koopen prachtig éénjarig band- hout, op het Oostelijk gedeelte in het Nieuw Ingenomen bij den Dekker, van een perceel land, vroeger in huur bij Hendr. van der Lee. 3 koopen bandhout in de Hoeven onder Nieuwkuik achter het huis van Jan Paaijmans. derhoud van toren, kazerne enz. door B. en W. gebracht op f 555 met f 150 te verminderen. Aldus wordt besloten. De commissie zegt met genoegen ge zien te hebben dat op de begiooting een post is gebracht voor vernieuwing der haven-beschoeiing. B. en W. willen daar nu f 1050 aan laten verwerken. Wordt goed gevonden. Met genoegen zien wij verder dat ook een post op de begrooting is gebracht voor de stichting van een reinigings dienst. Voor de feestviering is f 100 op de begrooting gebracht. Hoewel de com missie veel daarvoor voelt moet zij toch gezien de zeer slechte financieele toe stand voorstellen, die post van de be grooting te brengen. Het doet de com missie wel leed, daar wij vooral voor de schoolkinderen veel voelen. Timmermans. Persoonlijk wil ik hier nog aan toevoegen dat, indien een feest bij gelegenheid van een verjaardag van een der personen van het vorstelijk huis voor schoolkinderen wordt gehouden en er een commissie is die bij de ingeze tenen een collecte laat houden, zeer velen een kleinigheid zullen geven, zoo dat de kinderen dan niet zullen behoe ven te worden vergeten. De post salarieering ambtenaren ter secretarie, wordt met de ontwerp ver ordening goed gevonden.» Het besluit hield in dat de salarissen met f 75 en f 50 zijn verhoogd. De commissie deelt mede dat op de begrooting een post voorkomt betref fende de verhooging Van salaris voor den gemeentebode. De commissie stelt voor het salaris niet te verhoogen doch den bode een gratificatie van f 50 te verleenen. Daardoor is B. W. vrijer, vooral ook wanneer b.v. de tegenwoor dige eens zou bedanken en een andere moest worden aangesteld. Aldus wordt besloten- De commissie zegt bij de post bij zondere belasting wegens onderhoud van straten en wegen in de kosten straat verlichting lang stilgestaan te hebben. Men heeft overwogen oi men de gelden zou verkrijgen door verhooging van Hoofd, omslag, of heff ng van meerdere opcenten op de pers- bela.'ting. Ten slotte is de commissie tot de conclusie gekomen dat het toch het beste zal zijn een bijzondere belasting te heffen zoo als B W voorstellen en wel f 2450. Aldus wordt besloten. Een ontwerp besluit tot verzekering van de geineente-politie tegen ongevallen waarvoor op de begrooting een post was gebracht van f 27.40 werd goedgekeurd. Naar aanleiding van een verzoekschrift van C. W. de Jong e.a. betreffende straatverlichting werd besloten dat, in dien de bewoners bereid zijn in de kosten bij te dragen, de gemeente eenige lantaarns zal bij plaatsen. Naar aanleiding van het genomen be sluit om eene bijzondere belasting te heffen werd nog besloten die te heffen van de huurwaarde van gebouwde eigen dommen die aan straten en pleinen zijn gelegen. Het maximum dat geheven zal mogen worden is 5 pCt. Voor dit jaar zal het op 3 pCt. worden gesteld. Elk jaar zal dit, bij de behandeling van de begrooting worden vastgesteld Het ontwerp verordening op de in vordering van voormelde belasting, wordt na te zijn voorgelezen, onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Daarna deelde de commissie nog mede dat het Dag. Bestuur voorsteld om voor de geleidelijke vernieuwing van de havenbeschoeiing eene geldleening aan te gaan groot f12000 en dan f1000 voor een brandspuit. Van dat geld zal dan telkenjare worden genomen wat men denkt noodig te hebben. De commissie is van oordeel dat het beter is eerst een geldleening aan te gaan van f4000 en f 1000 aangezien wij anders nu reeds geld gaan leenen voor werkzaamheden die eerst over 12 of 13 jaar zullen wor den uitgevoerd. De raad besloot dan ook een geld leening aan te gaan groot f 5000. Daarna wordt de begrooting vastge steld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 39838.077*. De Voorzitter dankt de commissie in 't bijzonder den rapporteur den heer Timmermans voor de vele werkzaam heden die zij zich in deze hebben ge troost. Hierna wordt de verg. gesloten. gebracht. Zoodra de vorstelijke personen buiten het station kramen, klonken 51 kanonschoten en de Brusselaars schenen dezen groet met huu donderende toejuichingen te willen overtreffen. Keizer Wilhelm en koning Al- bert stapten in het eerste rijtuig, hunne gemalinnen en prinses Victoria Lonisa in het tweede, daarna kwamen verscheiden koetsen met het Duitsche en Belgische gevolg. Langs den geheelen weg van het station tot aan het koninklijk paleis werden de majesteiten levendig toegejuicht, en de troe- pen, die de straten in dubbel cordon afzet ten brachten hun de militaire eer. Een bezoek werd gebracht aan de St. Gadale en daarna werd een schitterende feestmaaltijd gegeven. De ontvangst was zeer enthousiast. Het keizerlijk bezoek aan Brussel. Juist op deu vastgestelden tijd is het Duitsche keizerpaar vergezeld van prinses Victoria Louisa, gisterenmiddag te Brussel aangekomen. Op het station werden zij door koning Albert en zijne gemalin outvangen de ontmoeting was allerhartelijkst. Een compagnie grenadiers met muziek en vaandel bewees de militaire eer aan keizer Wilhelm. Daarna begaf zich het hoog ge zelschap naar den uitgang van het station, waar honderden schoolkinderen stonden op gesteld, die het Duitsche volkslied zongen. De keizer was zeer voldaan en dankte her haaldelijk voor de hulde door de kleinen Oorlogstoerustingen. *Die Zeit' verneemt nit Rome, dat de Italiaansche admiraliteit voornemens is vier nieuwe u Dreadnought's" te laten boawen /an 24.000 ton elk, zoodra de thans in aanbouw zijnde vier (/Dreadnought's gereed zijn. De bouw van deze schepen zal bespoedigd worden zoodat de eerste twee uiterlijk in 1913 zallen gereed zijn. Eeü er van, de zjDante Alighieri* is reeds te water gelaten, zoodat men verwacht dat de vier schepen wel in 1915 gereed zullen zijn. Deze voorgestelde uitbreiding is, volgens het blad, van groot belang vooral voor Engeland, eerstens omdat zij gericht is tegen de actie van det land in de Middellandsche Zee, daar Italië toch altijd nog tot den Driebond behoort op voorwaarden, die nooit bekend zijn geworden en ten tweede omdat het Oostenrijksch vlootprogram er door zal beïnvloed worden en elke nieuwe (/Dread nought* in Italië zal beantwoord worden met een in Oostenrijk. //Die zeit* die in Duitschland de vloot- propaganda leidt, dringt in verband met deze berichten er op aan, dat ook Duitschland in 1915 acht n Preadnought's* zal bezitteD. De orerstroomlDgen. Ook thans zijn nog slechts weinig bij zonderheden over den watersnood in Napels en omgeving bekend. Vaststaat, dat in den nacht van Zondag op Maan dag een hevig onweer, gepaard gaande met geweldige stortregens over die streek gewoed heeft, en dat ook de Vesuvius het zijne bijdroeg om de ramp nog grooter te maken. Te Napels is de materieele schade zeer groot. Alle straten hebben min of meer door het water en de woeste storm winden geleden. De spoor- en tram verbindingen zijn verbroken en het tele foonnet werd grootendeels vernield. Allerwegen werden brandweerlieden en troepen gevraagd, die er in slaagden om tal van personen te redden. Tijdens het onweer brak brand uit in de piazza San Ferdinando. De gaanderij werd totaal verwoest en de belendende gebouwen de Circolo Ar'istico en de Whist Club liepen groote schade op. Portici en Torre del Greco hadden veel te lijden van de modderstroom, door den Vesuvius uitgestooten. Ook daar is de stoffelijke schade zeer aanzienlijk. Voorzoover bekend, zijn vijf personen om het leven gekomen Maar het ergst is het eilend Ischia getroffen. Het moet voor een groot ge deelte verwoest zijn en van het lot der tienduizend bewoners is nog niets be kend. Talrijke badgasten vertoefden nog op het eilandtengevolge van de cholera hadden zij hun verblijf aldaar verlengd. Over het noodweer vertelde een per soon, die uit Casamicciola gevlucht was, aan een correspondent van de «Herald» nog de volgende bijzonderheden Bliksem en donder volgden elkaar zonder tusschenpoozen op. Het was of de wereld verging; nooit heb ik zoo'n verschrikkelijk weer beleefd. De wind was zoo hevig, dat de meeste inwoners vol angst en schrik hunne hulzen ver lieten. Dat was hun geluk, want de meeste woningen werden tijdens het noodweer vernield. Stroomen regenwater kwamen op Casamicciola afzetten, alles verwoestend wat op hun weg lag. Boomen werden door den stroom meegesleurd en de stormwinden zweepten het water hoog op, zoodat het een stormzee geleek en vele huizen in enkele oogenblikken in gruizels sloeg. Ik zag twaalf lijken drij ven, maar ongetwijfeld zal het aantal slachtoffers wel meer dan driehonderd bedragen.» In tegenspraak met de eerste berichten wordt thans uit Salerno gemeld, dat deze plaats slechts geringe schade leed. Daarentegen heeft den storm en het water in Vietri groote verwoestingen aangericht. De spoorlijn tusschen beide plaatsen is over een groote lengte weg geslagen. Ook te Sarno, San Marsano, Colliano en Angri is de schade.zeer groot. Mayorl, Minori en Amalfi staan geheel onder water. Uitbreiding van de vloot. Tijdens een diner te Tokio heeft markies Katsoera, de eerste minister eD minister van financiën medegedeeld dat het eenige nieuwe punt van de volgende begrooting zou zijn, dat een bedrag van 70 millioen yen zal worden beschikbaar gesteld, verdeeld over zes jaar, voor de uitbreiding van de vloot. Noch de schade aangericht door de onlangs plaats gehad hebbende overstroomingen, noch de annexatie van Korea, zeide hij verder, zouden de begrooting buitengewoon bezwaren, die sluitend zou gemaakt worden, zonder dat men zijn toevlucht zou behoeven te nemen tot een leening. Naar uit Jania gemeld wordt, hebben acht Grieksche soldaten bij Misaka de Turksche grens overschreden en gedurende 4 nren een gevecht geleverd met Turksche soldaten. De acht Grieksche soldaten werden gedood. Te Kybrio heeft de Turksche grenswacht 5 man van een bende Grieksche opstande lingen gedood. 8,209,660 eieren. Wij kochten in België 73,824 kippeneieren. Wijl de aardappeloogst in een gedeelte van België en in het Noorden van Frank rijk mislukt is, was in de vorige maand onze handel fn aardappelen bijzonder levendig. Vlaamsche kooplieden kochten in onze zui delijke provinciën alle aardappelen op, die te krijgen waren ja, zelfs de aardappelen, die in andere jaren alleen voor veevoeder gebruikt werden, gingen du tegen goede prijzen van de hand. België kocht in de vorige maand ruim 12 mill, kilogr. aard appelen, die bijna alle nit ons land kwameD. Nederland zond 11,551,445 kilogr. Een groot gedeelte daarvan werd weer naar het Noorden van Frankrijk niigevoerd. Onze uitvoer naar België in de eerste 9 maanden van dit jaar bedraagt reeds over de 35 mill, kilogram. Waar zegt de Uitgever 7001 Provinciale Noordbrabantseke en 's Hertegenbossehe Courant Uitgevers J. J. Arkesteyn Zoon, 's-Hertogenbosch, Telefoon 79. lederen ZATERDAGAVOND een van De Prov. N.Br en 's-Hert. Crt. verschijnt dagelijks per kwartaal f 1.65, franco per post f2. directe telegrammen vsn Reuter en audere persbureau'» en eigen correspondenten in binnen- en buitenland. Gratis ongevallenver zekering, verschillende uitkeeringen reeds gedaan. Hof. Volgens de laatste telegrammen zou de ramp op Ischia zeer overdreven zijn. Noch Casamicciola, noch Ischia werden verwoest, zoo seint Reuter. Gelukkig Naar de Ned. meldt, vertrekt H. M. de Koningin-Moeder heden van Sinaia, waar Zij de gast is van Carmen Sylva, Daar Boeda pest den 29strin dezer vertrekt H. M. naar Weenen, waar Zij tot en met 3 November vertoeven zal. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer der Staten. Generaal zijn thans ter vergadering bijeen geroepen tegen Woensdag 2 Nov. a.s., des avonds 81/a uur. Wetsontwerp tegen de vervalschingen. Naar de Tel. verneemt, is de regeering thans bezig aan de samenstelling eener wCodex alimentarius" en //Codex commer cialism, welke reeds sinds gernimen tijd in voorbereiding was. Deze beide reeksen voorschriften, de eerste van de eischen, welke aan de verschillende levensmiddelen gesteld moeten worden, de tweede van de voorwaarden, waaraan de overige handelswaren moeten voldoen, zallen tot grondslag dienen van een ontwerp-wet tegen de vervalsching van levensmiddelen en andere handelswaren, welke bij de depar tementen in voorbereiding is. De Kustverdediging. Wij vernemen, dat morgen iu de Kamer zitting een regeeringsmededeeling te ver wachten is omtrent haar voornemens betrek kelijk de al dan niet publiceering van het rapport in verband met de Kustverdediging. Schadevergoeding. De directie der H. IJ. S. heeft aan den koetsier *an wijlen Jhr, v. d. Brandeler, wiens voet bij het ongeluk bij Cellumschate deerlijk werd verminkt, eene schadevergoe ding vaa f 10000 toegekend. Uitvner naar België. Ce Nederlandsche boter, voorzien van het rijksmerk, werd in de vorige maand op de Belgische mijnen buitengewoon duur betaald. De prijs steeg tot fr. 3,25 per kilogram. Wij leverden in die maand aan België bijna 400,000 kilogram. Onzs uitvoer van boter naar België in de eerste 3 kwartalen van dit jaar is belangrijk lager geweest dan die van het vorige jaar. België kocht 3,355, 502 kilogr. Nederlandsche boter tegen 4,026,429 kilogram in 1909 en 3,441,771 in 1908. ^Zeer aanzienlijk was in de vorige maand onze nitvoer van kaas naar België. Wij ver zonden ruim een millioen kilogr. kaas naar België en het is te voorzien, dat onze nit voer naar België dit jaar tot over de 10 mill. kilg. zal stijgen. In de eerste 9 maan den van dit jaar bedroeg onze uitvoer reeds 7,592,504 kilogram, tegen 7,149,571 in 1909 en 7,259,908 in 1908. Van veel belang blijft onze eierenuitvoer naar België. Wij verzonden dit jaar reeds 12 mill, eieren meer naar onze zuidelijke naburen dan in 1909. De vorige maand werden uit ons land naar België gezonden Kuiler te Gllze-Rijen. Dat is geen allëdaagsch nieuwtje Kuiler zal Zondag 30 October en Dinsdag 1 Nov, vliegen op de Molenheide te Gjlze Rijen. Koller is niet de eerste de beste. Met Wijnmalen is hij de Nederlander, die in het buitenland om zijn sterke stukken bekend is. Kuiler is de maD, die zich vooral heeft toegelegd op het vliegen met sterken wind. Voor een wind van 15 M. per seconde is bij niet bang, als 't maar een regelmatige wind is. Eens heeft hij gevlogen, toen de wind 23 M. per seconde woei. En als wij ols nog herinneren, dat graaf De Lambert op de Klapperberg van een storm sprak, toen de wind 5 M. per seconde maakte dan meenen wij te kunnen zeggen, dat, als Kuiler zegt, ik zal om zoo laat vliegen, het al heel hard waaien moet, als hij 't niet doet. Heden, Dinsdag beginnen de eerste lessen in 't vliegkamp te Rijen onder leiding van den vlieger Archer. De eerste leer lingen zijn de heeren Bussel uit Rotterdam en Muller uit Nijmegen. De Blériot van Archer, die te Twelloo zwaar beschadigd werd, staat weer geheel hersteld en van een nieuwen motor voorzien in de loods. Wijamaleii gaat in hooger beroep. Wijnmalen gaat in hooger beroep. Aan gemoedigd door de talrijke sympathiebetui gingen uit alle oorden der wereld en zeer zeker in grooten getale ook van Fransche zijde ontvangen, heeft onze landgenoot protest aangeteckend tegen het beslist on verdedigbare vonnis der wedstrijd-commissie van de Automobielclub de France, die den wedslrijd ParijsBrussel en terug uitschreef. Dit hooger beroep kan gedaan worden op de zoogenaamde /Commission Aérienne Mixte* de eigenlijke wedstrijd-commissie der Aéro Club de France (Fransche Lucht— vaartvereeniging) Mocht ook bij deze com missie geen recht gevonden worden dan zal de Nederlandsche Luchtvaartsereeniging de zaak brengen voor den hoogsten rechter, de Féderation Aéronantique Internationale (Internationale Luchtvaartvereeniging. «al •ar, tf Dn Gelet op art. 12 van het Regelement op de openbare wegen en voetpaden in provincie Noord-Brabant 1904; Brengen ter algemeene kennis, dat door ben is ontworpen en vanaf heden gedurende 30 dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd eene wijziging van den legger der openbare wegen en voetpaden In deze gemeente, voor zooveel betreft de daarop onder nos. 22, 34 en 78 voorkomende wegen. Belanghebbenden, die tegen een eventueele wijziging bezwaren mochten hebben, worden uitgenoodigd deze binnen dien tijd of acht dagen daarna, in te dienen zullende Barge meester en Wethouders, Ut het aanhooren of in ontvangst nemen van bezwaren, welke belanghebbenden mondeling of schriftelijk, hetzij persoonlijk of bij gemachtigde wenschen in te brengen op Zaterdag 19 Novem ber a.s.. des voormiddags te 11 uren, ten raadhuize te Kaatsheuvel, zitting houden. Kaatsheuvel 22 October igio. Burgemeester cu Wethouders voornoemd. J. L. VAN BESOUW. De Secretaris, J. G. ANTEN. ho°S€ Gesi 6/ert Jerook )nger( bus ,n 1( Gest Door Z. D, H. Mgr. W. Van de Ven, bisschop van 's Hertogenbosch is benoemd tot pastoor te Heivoort de WelEerw. heer H. M. van Onztnoort, kapelaan in de parochie van St. Jacobus de Meerdere te '8-Bosch. Tot kapelaan in de parochie van St. Jacobus de Meerdere is, naar wij ver nemen benoemd de weleerw. heer H. A. Aldenhuysen, thans assistent te HeWoort. TE KOOP. Een goed onderhouden BILJART. Waar zegt de uitgever. ERNSTIG GEMEEND. Een net R. K. PERSOON, oud 82 jaar, weduwnaar met een zoontje van 8 jaar, uit eene naburige stad bij Waalwijk, met vaste betrekking en nog eigen bijzaak hebbende, wenscht spoedige kennismaking met een A'. K. Burgermeisje of jonge Weduwe, om na kennismaking spoedig een Huwelijk aan te gaan, Fortuin onnoodig. Zij die gaarne een goed tehuis willen hebben gelieven te schrijven met portret, doch geen vereischte. doch wordt teruggezonden onder de strengste geheimhouding, onder letter Z. aan /De Echo van hel Zuiden* te Waalwijk. GROOTE STRAAT A 346 (Tegenover den heer M. A. van Loon) 's GRAVENHAGE. Belast zich met het ontwerpen en uitvoeren van alle bouwwerken. Tevens inlichtingen te verkrijgen omtrent het koopen, bouwen en huren in de Nieuwe Straat te Waalwijk. te Waalwijk zal op Maandag 31 October 1910 des voormiddags te 10 ure ter plaatse A. Ten verzoeke van het R. K. Kerkbestuur van Besojen. B. Ten verzoeke van de heeren Timmerman» qqa te Waalwijk. De verkooping neemt een aanvang bij de kazerne te Besoijen. te Waalwijk, zal op Donderdag 3 November 1910, ter herberge van de Kinderen KEMPENAARS te Elshout des namiddags te 6 nre. A. Ten verzoeke van de Gemeente Oudheusden B. Ten verzoeke van den EdelAchtb. Heer C. van Breugel Burgemeester te Elshout. A. Ten verzoeke van de Gemeente Oudheusden. B. Ten verzoeke van het R. K. Kerkbestuur te Elshout. C. Ten verzoeke van den WelEdelgeboren Heer P. H. G. Wijten te Waalwijk. (Zie biljetten.) te Drunen, zal Vrijdag 4 Nov. 1910, nam. 6 uur, bij G. DE BONT te Nieuwknik VOOR DE GEMEENTE NIEUWKLTJK. 11 perceelen tweejarig bandhout, in het voormalig Oud-Bosch, perceelen ten westen van den Provincialen weg. Hierover zijn inlichtingen te bekomen bij dec gemeenteopzichter Hendr. Mimpen. VOOR DEN HEER H MOSTERMANS Arz. 4 koopen éénjarig bandhout op de Vlij men sche Reide bij den Konijnenberg. VOOR DEN HEER W. Adrz. v. ENGELEN 25 Kg ,Af iet 1°

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 2