Guillaume Bogaers. mmmmmÊÊÊÊÊÊm Rotterdam s.s.Thor. Z Gemengd Nieuws. Reederjj Arie Smit", Handelsberichten NAAR hem twee prachtige schilderijen geoffreerd en door hem dankbaar aanvaard. Zoudagavond om 6 uur werd een wan deling met ballons en fakkelB door het dorp gehouden. Omringd door eeu diom van volk, trok men eerst naar ds woning van M. Verriel (Roode Yeer) die zich bij den stoet aansloot en vervolgens door de Tuinstraat, Vaartkantf Markt, Peperstraat, Groote Straat, naar de Marechausseekazerne, vanwaar werd teruggewandeld naar het smaakvol versierde vereenigingslokaal. Hier werd om 7 uur een volksconcert gegeven, dat zeer druk bezocht was, zoodat velen zich met een staanplaatsje moesten tevreden •telleD. Een flink program harmonie en zang onder leiding van den ijverigen Direc teur Bisseling, werd uitgevoerd en gaven het publiek de overtuiging, dat f Apollo' een flinke plaats inneemt in de muzikale wereld. Moge Apollo" ook eenmaal onder dezelfde blijken vau belangstelling als thans haar gouden feest herdenken. Cursus. De cursus in het verleenen van eerste hulp bij bedrijfsongevallen, welke vorige jaren hier gegeven werd, en welke het Be stuur van den R.K. Volksbond van plau was weer te doen houden, zal wegens te geringe deelname niet doorgaan. Er haddeB zich slechts 8 deelnemers aangemeld, terwijl liet vereischte getal minstens 25 moet be dragen. Het is wel te betreuren voor deze G. Gemeenteraad. A.s, Donderdag zijn de leden van den Gemeenteraad opgeioepen ter openbare ver gadering om 9% uur. Agenda 1. Aanvraag subsidie door 't bestuur der fanfare fConcordia" te Loonopzand. 2. Id. Bestuur der Vakvereeniging voor lederbewerkers te Kaatsheuvel over bijslag werkeloozenfonds aan 50%. 8. Id. Bestuur Apollo* om f 75 subsidie voor a.s. festival. 4. Vaststelling gemeente-begrooting 1911. ff suppletoir kohier H. O. 1910. ff Hondenbelasting. Hanze. Gisteren hield de beer Verberk uit 's Bosch voor de bakkersveieenigingen te Kaatsheuvel en Loonopzand een lezing om te komen tot de oprichting eener Hanze. In beginsel werd besloten deze nuttige vereeniging op te richten. Er zullen echter stappen gedaan worden om den geheeleu middenstand hierin op te nemen. Tot voorloopig bestaur werden gekozen de heeren H. Jacobs, C. v. d. Wee en M. Heijs alhier; H. v. d. Wildenberg en Huibrechts van Loonopzand. Betermija. Voor het dienstjaar 19101911 is de botermijn gepacht door den heer Bergmans I alhier. Ken Haas Het opstel van een schooljongen. Een haas is een vlug dier hij kan hard loopen want, hij heeft langen pooten. Daarom wordt hij niet gauw doodgereden door automobielen, die er bij ons veel voor bij komen ik wouw wel zoo'n auto heb ben, maar dat gaat niet nu dat is ook niets. Maar al is de haas vlug, hij is toch bang voor die vlugge dingen, die bij ons voorbij snorren hij is veel liever in 't groen, daar is het vreedzamer en daar is hij graagbij ons in den tuin komen ook wel eens hazen, en OHze Jan schiet ze wel eens. Ik zie er nooit geen Ik zie alleen de kiepen van onzen buur man en die jaag ik weg, laatst heeft er Tlnuske een dood gegooid, maar die deden we toen maar over de heg gooien. Vader zei dat het niets was, maar ik wouw toch niet dat onze buurman het wist. Haren heeft de haas ook, maar niet langals men er mee trekt houdt men het vel pok vast. Hij heeft lange ooren daar vat men aan als hij vet is is hij zwaar, en dan zegt men het is eenschoone haas. Ik eet gaarne haas, en dan doet moeder er peper bij, maar gebraden is hij ook lekkermen eet haas, als er volk komt, anders gewoonlijk niet. Men zegt ook wel eens runderhaasdaar zitten geen schenkels in ook zijn bekend ha- zelnooten ik heb ook een vriend, die heeft een hazenmond, en de veldwachter heeft een hazewind Men vangt den haas op allerhande wijzen, door schieten en strikken, maar het gemakkelijkste is als men ze cadeau krijgt. Onze Jan heeft er ook een gekregen, daar zal ik u eens iets van vertellen. Jan woont niet bij ons thuis maar bij zijn baas en deze heet Piet. Vroeger woonde hij bij een andere baas die Frans heette. Nu had zijn oude baas hem een haas gestuurd en onze Jan was daar reer blij mede. Hij zei tegen de bazin «maak dien haas klaar, dan eten wij hem Zondag op». Dat is goed zeide zij. En toen Jan Zondags middags thuis kwam meende hij haas te krijgen. Maar de bazin zeide, alsdat ze s'avonds volk kregen, en dan zouden ze allemaal sa men den haas opeten. Onze Jan, die een goede kerel i», zeide dat is goed. En toen hij 's avonds thuis kwam, was het volk niet gekomen en de haas ook niet. Jan zeide, dan moeten we hem morgen middag hebben. De bazin zeide weer, dat het goed was. Maar 's Maandags schreven de menschen als- dat ze s' avonds zouden komen daarom kreeg Jan hem 's Maandag middags ook niet, want hij moest 's avonds opgegeten worden. Maar die andere menschen kwa men toen niet voor Dinsdags s'avonds. Nu moest onze Jan Dindags op een kar wei die nog al veel in had. En toen hij s'avonds kwam waren de menschen ge komen, en haddenjan zijn hais opgegeten. Hij zag nog dat ze de laatste schenken afknauwden. Dat was voor onze Jan niet plezierig. En nu zult ge vragen wat zeide Jan toen wel Ja, onze Jan keek leelijk op zijn neus, en toen zeide hij... .-.,toen zeide hij niets,dat zeide hij. Als Jan weer een haas krijgt, dan gaat hij hem zelf bij andere vrienden opeten. De zaak Crippen. Zaterdag is, voor het hof van gezworenen in Old Bailey te Londen het laatste bedrijf der Crip- pen drama afgespeeld. Kwart over tweeën in den namiddag, toen het onderzoek werd gesloten en de Lord Chief Justice opstond om zijn conclusion uit het onder zoek te trekken en aan de jury voor te leggen. Met groote onpartijdigheid her haalde hij alles, wat door de aanklacht als bewijs voor de schuld van beklaagde werd aangevoerd en stelde daartegen over de gronden, waarop de verdeding berustte. Na afloop van deze rede trok de jury zich terug en mocht Crippen de bank der beschuldigden verlaten. Hij wachtte in de kamer daar beueden het oordeel af dat over hem geveld zou worden. De beraadslaging duurde niet lang. Na een half uur keerde de jury in de zaal terug en werd Crippen weer naar zijn plaats geleid Ook nu had zijn kalmte hem nog niet verlaten, of schoon in dit oogenblik over zijn leven of dood zou worden beslist. De voor zitter van de jury bracht het verdict uit dat luidde «schuldig». De beklaag de bleef rechtop staan en op de vraag van den president of hij nog iets te zeg gen had, antwoordde hij duidelijk«Ik blijf mijn onschuld volhouden» In de zaal heerschte een plechtige stilte. Ieder begreep dat nu het doodvonnis zou wor den geveld. De Lord Chief Justice be dekte het hoofd met een zwarten kap en sprak het vonnis uit in bewoordingert, die den beklaagde geen hoop meer lieten »Gij zijt veroordeeld, op bewijzen die bij geen verstandig mensch meer twijfel overlaten, dat gij u* vrouw ver giftigd en haar lichaam in stukken gesneden hebt*. Plechtig spoorde hij hem aan om voor 't Opperwezen zijn schuld te belijden en veroordeelde hem daarna tot de straffe des doods, welk vonnis zou worden voltrokken door ophanging, terwijl zijn lijk binnen de muren der gevangenis zou worden be graven. En het vonnis besloot met de woorden>Moge de Heer uwer ziele genadig zijn*. Voor het eerst gedurende het proces wankelde Crippen, alsof een slag hem had getroffen. Hij moest door de bewaarders worden ondersteund toen hij de bank der beschuldigden verliet. Een dapper meisje beloond. Eenige da gen geleden kreeg een 16 jarige boeren dochter uit het dorp Great Busby in North yorkshire de Edward-medaille als onder scheiding voor een buitengewoon moe dige daad. In September van het vorige jaar had het jonge meisje het leven ge red van haar moeder, die door een stier was aangevallen. Zij ging het woedend beest zoo krachtig te lijf dat het zijn slacht offer losliet. Koning Edward had de medaille reeds voor het meisje bestemd maar door zijn plotselingen dood was deze haar nooit uitgereikt. Thans is miss Hugill uitgenoodigd in het Malborough te verschijnen, waar zij aan koning George voorgesteld werd en uit zijn handen de medaille aannam- Doodgetrapt. Op de Bredasche baan onder Rozendaal, is gisterennamiddag de molennaar A. B die een op hol gesla gen paard tot staan wilde brengen, door het dier omvergeloopen en op de borst getrapt, tengevolge waarvan hij onmid- dejijk overleed. Herkend. De persoon, wiens lijk op de lijn TilburgEnschot gevonden is her kend als te zijn L. v- d. Z, geb. te Rucphen verpleegde uit het krankzinnigengesticht te Voorburg, waaruit hij 21 dezer ont vluchtte. 'n Lief huishouden. Zondag is, zoo als wij reeds gemeld hebben, de land bouwer J. M. uit Rijsbergen, gearresteerd, daar hij beschuldigd werd een moord aanslag op twee zijner zoons gepleegd te hebben. Achteraf is echter volgens de Br. C- gebleken, dat het voorval sterk overdreven is de man had alleen in een driftige bui twee schoten in de lucht gelost, met niet de minste bedoe ling zijn zoons te treffen. De zoons, die daarop zelf hun vader wegens poging tot moord hebben aangeklaagd,moeten geweldige belhamels zijn. Lijk gevoyiden. Zondagmorgen heeft een wegwerker op de spoorlijn Tilburg- Berkel het lijk gevonden van een man van ongeveer 40 jaar, gekleed in geruit cheviot kostuum en ondergoed, gemerkt L. v. d. Z. 41. Verdronken. In het Weiwerdermeer, brj Farmsum (Gron.) is Zaterdagavond de gehuwde Berend B. verdronken. Zondagnamiddag is een zevenjarig knaapje uit het arbeidersgezin B., aan de Koolstraat te Leiden aan de Oude- vest te water geraakt en verdronken, Te Delft is Zaterdagavond de 45 jarige schippersknecht J. de Z van den vrachtdienst DelftAmsterdam v. v-, doordien zijn schuit tegen een paal aan voer, overboord geslagen en verdronken. De man was ongehuwd, doch zorgde voor een oude moeder. Moord. Zaterdagavond omstreeks half acht is in haar woning, in een hofje in de Koningstraat in Den Haag, een 86 jarig vrouwtje vermoord. De vrouw was genaamd Anna Maria Genegten, geboren Deldik. Zij was se dert 7 maanden weduwe. Haar man was gedurende 35 jaar als jachtopziener bij het Kroondomein werkzaam geweest en had zich na zijn pensionneering, nu 21 jaar geleden, met zijn vrouw gevestigd in het huisje no. 481 j in de Koning straat, in een hofje, naar den eigenaar, het Hofje van Van Es genoemd, in welk huisje Zaterdagavond het misdrijf is ge pleegd. Het feit, dat de moord ongeveer half acht gepleegd, en de politie eerst in den nacht gewaarschuwd is, laat zich, gelijk nader blijken zal, door de om standigheden verklaren. Op het gemelde uur hoorden de be woners van het hofje gegil, komende uit de richting van de woning der weduwe Genegten. Een buurman begaf zich naar het huisje, trachtte de deur te openen met sleutels en daarna te foTceeren, maar het gelukte evenmin als het openen van het venster. Hij tikte op het venster en riep de weduwe iets toe, waarop met zwak geluid geantwoord werd »ik kan niet opendoen, ik ben zoo ziek.Daarop heeft men een juffrouw gewaarschuwd, een vroegere bewoonster van het hofje, die geregeld tweemaal daags de weduwe Genegten voor een wonde aan het been kwam verbinden. Deze juffrouw heeft ook getracht bin nen te komen, maar zonder resultaat. Ook haar werd, met zwakke stem, op een vraag om open te doen, in ongeveer gelijken geest geantwoord als aan den buurman, op wiens eerste poging om de deur te openen, onmiddelijk was gevolgd het uitdraaien van het licht in het huisje. De woning der weduwe bleef gesloten. De buren gingen in het hofje het ge beurde bespreken, om daarna in de woning te gaan van den man, die het eerst getracht had de weduwe op haar gegil te hulp te komen. Allen waren slechts eenige oogenblik- ken binnen, toen de naaste buurman van de vermoorde vrouw, een zekere G., verver van beroep, kwam zeggen, dat de deur van het huisje van de we duwe Genegten open stond, en dat men dus kon binnengaan. Daar vond men toen de weduwe, gekleed, zittende op een stoel voor. de bedstee, met slaap mutsje op het hoofd. De buren stelden vast, dat de vrouw dood was, maar dach ten ook toen nog niet aan misdaad. Die gedachte kwam eerst op, toen een neef van de weduwe Genegten was gekomen, de heer Van Rooy, een tim mermanspatroon, die eiken Zondag bij zijn tante kwam, haar pensioen inde, en die in staat was vast te stellen, dat er f140 en eenige gouden sierraden (hor logeketting, oorbellen, enz.) werden vermist. Inmiddels was het nacht geworden, toen de inspecteur van politie de heer J. L Halstein, van het bureau van der Venestraat, van den diefstal op de hoogte werd gesteld. Hij begaf zich onmiddelijk naar het hofje en bevond, dat er behalve diefstal, ook moord was gepleegd. De vrouw had een groote wonde aan den slaap, terwijl het hoofd en het nacht mutsje met bloed waren bevlekt. Nader verneemt men De politie en justitie eerst om halfdrie in den nacht gewaarschuwd, vonden, in verband met verschillende aanwijzingen aanleiding tot de arrestatie van een man en vrouw, wonende naast het ongeluk kig slachtoffer, dat gekleed voor haar haar bed werd gevonden, met een wonde aan het hoofd. Er wordt f 140 en eenige sieraden vermist, zoodat aan den moord vermoe delijk diefstal is voorafgegaan. De Boschbranden. De schade door de boschbranden in Montana en Idaho aan gericht wordt op 36 millioen gulden ge schat. Een nieuw doodelijk ongeval. Reuter seint ons uit Maagdenburg dd. 25 Oct. De eerste luitenant Mente viel met een Wrighttoestel naar beneden toen hij bij een daling zijn motor opnieuw in be weging wilde brengen. De luitenant was onmiddelijk dood en het toestel geheel verbrijzeld. Het vliegen is verder afgelast. Een kerk in brand. De kerk van Je- neffe, bij Havellange (provincie Namen, België) is het tooneel geweest van een verschrikkelijk drama. De kerk wordt door gas verlicht, waarvoor men een eigen installatie had. Enkele maanden geleden sloeg de bliksem in den toren. Sinds dien tijd gaf een der lampen slechts onvoldoende licht. De pastoor ontbood een specialiteit, doch deze liet op zich wachten. Een beambte van het telefoonkantoor meende het zaakje wel te kunnen opknappen. Tijdens de afwezigheid van den pastoor diende hij zich aan de pastorie aan en zeide, dat hij, om den pastoor te verras sen de lamp kwam repareeren. De zuster van den pastoor maakte bezwaren, doch de man, Lucien Hody genaamd, drong er op aan en verklaarde, dat er absoluut geen gevaar was. Hij ging om half zeven aan het werk doch om kwart voor zeven zagen de dorpbewoners tot hun ontzetting, dat er vlammen uit den klokketoren sloegen. Van alle kanten snelde men toe. De geheele toren stond in brand en plot seling vielen met donderend geraas de klokken omlaag. Een moedige werkman Callix Nivaille zette een ladder tegen den muur en be klom het dak, waar hij met een bijl een dak stuk sloeg, zoodat het vuur aiet ver der kon. Op den zolder vond hij het lijk van Lucien Hody. Ten gevolge eener benzine-ontploffing waren zijn kleederen in brand gevlogen. Daarna moet hij brandende naar boven zijn gesneld, waar hij bewusteloos neerviel en geheel ver brandde. Het was een 29-jarige man, gehuwd en vader van twee kinderen. Overreden. Gisteren is te Haringhuizen (gem. Barsingerhorn, N.-H.), een vrouw overreden door de stoomtram Schagen Wognnm. Toen de conducteur bet sein van vertrek gaf, liep zij nog voor den trein. Er werd haar een been afgereden, en zij is aan de gevolgen overreden. Ken luchtballon in zee. De berichtgever van de N. R. Ct. te IJ muiden schrijft Zondagmorgeu kregen we alhier bericht dat op de Noordzee tusschen Zandvoort en iJmuideu een groote luchtballon laag boven de zee zweefde en de luchtreizigers in le- vensgevaaar varkeerden. Onophoudelijk beuk te de mand tegen de hoog oploopend^ golven. Onmiddellijk vertrok van hier de sleepboot Cycloop ter adsistentie. Inmiddels warende in nood verkeerenden opgemerkt door de bemanning van de stoomloodsboot, die ter stond hulp verleende en aau wio het mocht gelukken de drie inzittenden uit bun hache. lijke positie te redden. 't Waren de Duitsche luchtreizigers A. Nicolai, H. Berliner en G. Gebauer, die Zaterdagavond half zes met den luchtballon Hildebrand te Berlijn waren opgestegen om te trachten roet den sterken oostenwind Londen te bereiken. De ballon werd opgenomen door de sleep boot Cysloop, die hem, na bet grs te hebben laten ontsnappen, alhier aanbracht. Te kwart vóór vier werden de luchtrei zigers van den ballon Hildebrand met de stoomloodsboot no. 7 te IJmuideu aange bracht. Zij waren in goede conditie, of- sshoon óén der reizigers bij de redding bewusteloos was. De ballonvoerder H. Berliner deelde ons mede, dat zij Zaterdagavond te vijf uur waren opgestegen eu gedurenden den nacht met een snelheid van 50 tot 60 KM. hadden gevaren. De ballon was in goeden staat, doch door dien tweemaal tevergeefs beproefd was te landen, eens nabij Haarlem en eens nabij de kust, was teveel gas vervlogen. De balloukommandant is een bekend luchtreiziger, die reeds 18 vluchten gedaan heeft en onlangs nog per ballon naar Noor wagen en Zweden geweest is, de andere waren voor de vierde en voor de eerste maal mede. Een ter dood veroordeelde aan zijn straf onttrokken. Te Lovingston, in den Amerikaanschen staat Virginia, deed een troep gewapende bergbewoners een aan val op de gevangenis, ter bevrijding van den pachter John Moore, die wegens moord op een zekeren Fradk Jowl ter dood veroordeeld was en binnenkort terecht gesteld zou worden. Moore had Jowl op wreede wijze ver giftigd zijn vrienden in de bergen bleven echter aan zijn onschuld gelooven en vormden derhalve het plan hem te bevrijden. Te dien einde knevelden zij de wachters, drongen in de gevangenis door en reden toen met hem de bergen in. De justitie heeft geen last gegeven tot vervolging, claar deze toch tot geen resultaat zou leiden. Droevig ongeval. Te Tilburg is in de fabriek der firma v. d. Berg-Krabdendam de arbeider W. Bertes met 'zijn kleeding tusschen twee draaiende kamraderen vastgeraakt met het gevolg, dat zijn lichaam tusschen de raderen getrokken werd. In deerniswekkenden toestand is hij per brancard naar het ziekenhuis vervoerd Noodlottig schot. Te Weesp was de aanstaande van mej Vos bezig zijn re volver schoon te maken zonder te we ten dat het wapen geladen was. Onverwacht ging het schot af. De kogel trof het meisje in het on derlijf. De geneesheer achtte onmiddelijke overbrening naar Amsterdam noodig, hetgeen per antomobiel van den he«r van Houten geschiedde. Het Stuivertje. Ten einde verwarring tusschen de stuivertjes en kwartjes on mogelijk te maken, moet, zoo meldt men ons, het voornemen bestaande tegen- woordigen ronden nikkelen stuiver te ver vangen door een vierkant stuiverstuk, met afgeronde hoeken gelijk deze b.v. op Ceylon gebruikt worden. Overstroomingen in Italië. SALERNO, 25 Oct. Een groot aantal huizen in den omgeving van Casala is verwoest- Tot nu toe zijn twaalf lijken gevonden. Volgens de laatste in Rome ontvangen berichten is de schade in de streek rond den Vesuvius niet zoo be langrijk. Bevestigd wordt echter dat de schade hoogst ernstig is aan de kust van Amalti vooral te Cetera, Majori en Minori. De straten van Cetera zijn be zaaid met dooden en gewonden. SALERNO, 25 October. De minister van openbare werken is te Minori aan gekomen, waar talrijke huizen ingestort en vier menschen om het leven gekomen zijn. Te Majori zijn alle huizen van een straat ingestort en twintig lijken gevon den. De verbindingsweg van Positano met Salerno is geheel gestoord, omdat tal rijke bruggen weggerukt zijn, door de overstroomingen. SALERNO, 25 Oct. De minister van openbare werken is van Cetara terugge keerd Hij telegrafeerde aan den minister president dat Cetara voor gedeelte verwoest is Tot nu toe zijn 34 lijken opgehaald. Er zijn heel weinig gewonden. De minister heeft maatregelen geno men om krachtige hulp te verleenen. POSTSTRAAT TILBURG. levert prima kwa.iteit waterdichte ÜEKKLEEDEN, KARHUIVEN, WAGEN- DEKKEN, PAARDENDEKKEN, etc, iu alle afmetingen. Dekkleeden vanaf f 1.25 per vierk. Meter voorzien van koperen ringen. MAART I OCTOBER Van "Waalwijk op Maandag en Dinsdag 3 uur v. m. overige werkdagen 6 uur. Van Rotterdam (Oosterkaie) alle werkdagen 1 uur n. m. Slikkerveer, o— Telef. no. 1. Agent; M. EEKELS, Besoijen. Adres ROTTERDAM, 162 Nieuwehaven, Telefoon 289. N B. Elke Zaterdag wordt deze advertentie geplaatst BESOIJEN, 24 October. De piij8 der boter was heden op de markt Hoogste prijs t 1,36. Laagste prijs t 1,27. De prijs der eieren was 6 a .6'/, ct per stuk. ROTTERDAM 25 October. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 33 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1796 magere en 864 vette runderen 120 vette 140 nuchtere en 300 graskalv. 5 schapen of lammeren 0 varkens 228 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 a 38 ct., stieren 28 A 33 ct., kalveren 50 tot 57l/a ct., vette export kalveren ct., alles per '/j kilo. Melkkoeien f 190 Af 280, kalfkoeien f 220 a 350, stieren f 110 A 260 pinken 90 a 130 graskal veren 40 a 90 vaarzen f 120 a 170 alles mager veebiggen f8.a 15.— paarden f 50 a 100. Nuchtere kalveren fok- 16.4 22slacht.- 9.- A 12.— Biggen f 1.40 a 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 63/8 en 37/16 vn. en 214 stukken a kilo. Prijs le qual 61, 2e qual f 58 3e. qual. f55 Per >/a kilo 771/a 82'/, ct. ROTTERDAM 24 Octoöer. Tarwe f9.a flO. per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.tot f0. per 100 k.g. Gerst. Winter per 100 kilo f9.tO.—Zomer per 100 kilo 0.— a 10.— en Chevalier per 100 kilo f0.— A 0.— Haver per 100 k. f 6.50 a 7.10 Bruine boonen van f10.f 12.'/ï GORINCHEM, 24 October Men noteerde heden: Ristarwe 1 8.25 a 8.7.' roode dito I 8,— a 8,50 witte dito 1 8.25 a 9.inl. rogge !5,a 5,50 Buitenl dito 5.25 A 5.50 gerst 4,15 a 5 50 haver 3,25 A 3.75 duivenboonen 10,a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 302 runderen 8 nuchtere kalveren, 34 vette varkens 855 biggen. Ie qual. Kalfkoeien 1250 A 310 Kalf vaarzen 1160 a 260 Guiste vaarzen I 100 4 150 Melkkoeien 1160 A 240 l'/j jarige ossen f Pinken k Graskalveren f 45 90 Nuchtere kalv. f 14 4 20 Aangevoerd 34 vette vuikeus van 261/, a 27 ct per half kilo, biggen van 17—, a 18— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen f0 a en lammeren f0 4 fDer stuk Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. Eieren 11.80 A 1.90 per 26 stuks. Boter 73 4 77 ct. per kilo.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6