Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. I ngezonden Stukken. Sport H andels bericht en van het gezelschap Initia was de uitslag: Voor huishoudelijke artikelen; le pr. J. Snoeren 2e prijs J. Smulders3e prijs J. Stokkermons4e pr. J. de Louwer. Voor geldprijzen le pr. H. v. Dun 2e pr. A. v. Rooij3s pr. J. v. Dongen 4e pr. A. v. Beers. St. Cecilia. Gisteren en vandaag vierde het zangkoor St. Cecilia haar jaarlijksch feest. Nadat om 9 uur een plechtige ?I. Mis was opgedra gen, begaven de ledeD zich naar de zaal van Eaphonia. Den geheel en dag werd hier in groote gezelligheid doorgebracht, wat nog aanmerkelijk verhoogd werd, toen ieder zijn flink aandeel uit den pot in den zak kon steken. Muziek, zang, voordrachten en spel gaven /yelek wat wils.* 's Middags werd deu leden een uitstekend diner aangeboden. Pastoorsfeest. Oudergewoonte vierde ook gisteren weer de kinderen der Zusterschool hun ^pastoors- feest*, een instelling van wijlen pastoor Jansen. De arme kinderen ontvangen op dien dag kleedingstukken, terwijl ook de anderen mot een klein aandenken in den vorm van een boek of prentje naar huis gaan. Nadat 's morgens de Z.Eerw, heer pastoor een hartelijk woord gesproken had, begon de uitdeeling. Hierna werden er enkele heel lieve liedjes gezongen en werd er gebeden voor den afgestorven weldoener. Een mooi feest is het, dat ieders waar- deering waard is. Liefdesdrama eener Russische million- nairsdockter- In den nacht van Zaterdag hield een keurige equipage stil voor een der duurste nacht restaurants van St. Petersburg, het Variété Aquarium en een jong paartje steeg uit het rijtuig, ging naar binnen en bestelde een cabinet particulier. Zij was ongeveer 19 jaar oud, buitengewoon schoon, rijk gekleed, en droeg kostbare bril - linten en diamanten gespen op haar schoenen Hij was in rok. Na eeuigeD tijd vielen twee schoten. Toen de kelners kwamen toesnellen en de politie de deur had opengebroken, vond men den jongen man met doorboorden slaap dood op den vloer liggen. Ook het joi.ge meisje was dood. Uit haar voorhoofd vloeide oen fijn bloedstraaltje over het prachtige avondtoilet. In achtergelaten brieven smeekte het jonge paartje, hen althans samen te begraven, daar zij elkander tijdens hnn leven niet mochten toebehooren. Het meisje bleek de dochter van den multi millionnair en graanhandelaar Kropla te zijn, haar metgezel de jonge koopman Botschkow, wiens verbintenis met haar dochter de moeder van het meisje krachtig had tegengewerkt. Br. Grippen. Zooals een telegram gisteren reeds meldde is het verzoek om gratie voor dr. Orippeu afgewezen en zal de terechtstelling heden Woensdagmorgen 9 uur iu de Penton- villegevangenis plaats hebben. Iu een brief, door Lloyds Weekly News medegedeeld, neemt dr. Crippen afscheid van de wereld. Hij senrijft, dat hij den dood niet vreest, maar dat hem de gedachte pijnigt, dat zij, die hij zoo inuig lief heeft gehad, om zijnentwille nog zooveel te verduren zal hebben. ».lk richt dezen laatsten brief aan de wereld", zoo vervolgt hij, «om haar te ver zoeken geloof te scheuken aan de laatste woorden van een veroordeelde. Hij God, in Wiens tegenwoordigheid mijn geest zich spoedig zal bevinden om geoordeeld te worden, hond ik vol, dat ik onrechtvaardig veroordeeld ben. Ik ben overtuigd, dat mijn onschuld eens aan het licht zal komen. Mijn veroordeeling is een gerechtelijke dwaling, het gevolg van de sensatie, gewekt door mijn vlucht en mijn arrestatie. De Engelsche gezworenen waren onwelwillend jegens mij gezind, wegens mijn liefde voor een vrouw, met welke ik niet wettig gehuwd was. Mijn liefde weinigen zullen het willen begrijpen of gelooven was een heilige liefde. Die iiefde heeft mij troost geschonken in mijn ongelukkig lot. Daarna wydt hij warme woorden aan miss Le Neve, wier eeoig misdrijf is geweest, dat zij blindelings gehoor heeft gegeven aan hetgeen haar hart haar ingaf. «Naar haar gaan myn laatste gedachten. Mijn laatste gebed zal een smeekbode zijn, dat God haar bescherme, alle kwaad van haar afhonde en ons in de eeuwigheid vereenige. Dat zijn mijn laatste woorden, want ik beschouw mij als reeds niet meer op de wereld. In de stilte van mijn cel bid ik God om medelijden voor alle zwakke harten, voor alle onterfden en voor Zijn ongelukkige dienaar Hawley Harvey Crippen*. Ernstig mijnongeluk. In de St. George - 'mijn, bij Bristol, is een ernstig ongeluk ge- 'beurd. Toen de nachtploeg met de kolen wagens naar huis keerde, brak plotseling het touw waarmee de wagenljes naar boven wer den gehaald. In ontzettende snelheid schoot de kolentram naar beneden, en werd geheel verbrijzeld. Van de 60 inzittenden werden .3 personen op slag gedood, dertig zwaar ge wond en de overigen liepen lichte verwon dingen op. Toen het ongeluk bekend werd stroomden redders en familieleden en vrienden naar deu uitgang der mijn, waar zich roerende tooneelen vol droefheid en ontzetting afspeel den. Zoo blijft het werk in de wereld Onder toezicht van de politie is te Zwaagwesteinde een onbewoonbaar ver klaarde woning afgebroken. Tegen 3 uur vertrok de politie dadelijk ging men weer aan het opbouwen en 's avonds ll1/, uur werd de nieuwe woning weer betrokken. OverredenAan de halte June is een vrouw door een uit Zwolle komende trein overreden en gedood. Verpletterd. Te Brantgum (Fr.) is een 10-jarige knaap, die op een zware wals ging liggeD, er onder geraakt. Hij werd geheel verpletterd. Zonderlinge dood. Te Londen is een man gestikt door het inslikken van zijn tandenborstel. Hij kreeg bij het ontbijt een hapje brood in het verkeerde keel gat, liep naar zijn slaapkamer om zijn tandenborstel te halen en trachtte daar mee het brood weg te krijgen maar in zijD benauwdheid slikte hij den tandbor- stel mee in en stierf na verloop van een paar minuten. Broedermoord Zooals men zich hei- inneren zal, heeft eenigen tijd geleden een zekere Anton Mooy -te Haarlem, zijn broertje door verstikking om het le ven gebracht. De jongen die niet wel in het hoofd is, werd hftden te Bloemen- daal aangehouden. Betreffende de aanhouding van den jeugdigen moordenaar uit Haarlem lezen wij nog in de O. H. Crt In den nacht vin 18 op 19 dezer wer den uit het schuurtje van den heerj B. Bos aan de Marselisvaart, onder de ge meente Bloemendaal vermist een paar klompen en twee jassen. Men dacht hier onwillekeurig aan den 17-jarigen Antonius Mooy uit de Wester Boomgaardstraat, berucht geworden door den dood van zijn broertje van 4 maan den oud, dat gestikt was onder een stapel beddegoed. Vrijdagnacht merkte iemand aan de Houtvaart, onder de gemeente Heem stede, onraad op den zolder van een bollenschuur. Hij waarschuwde den on- bezoldigden rijksveldwachter C. Hobo, te Overveen, die oogenblikkelijk een onderzoek instelde en den 17-jarigen Mooy in de schuur vond. Hij werd uaar Overveen gebracht, en bekende den diefstal van klompen en jas, doch hij ontkende beslist het voornemen te hebben gehad zijn broertje te dooden- Bianden. Te Birmingham brak brand uit in een knoopenfabriek. Een aantal meisjes, dat op de derde verdieping werkte kon met moeite gered, maar men vermiste er nog 3 Toen het gebouw was uitgebrand vond men de verkoolde lijken der vermisten. Het Turksche dorp Darydscha is na genoeg geheel door brand verwoest Van de 15000 huizen is slechts een hon derdtal door het vuur gespaard gewor den. Bij den brand kwamen 2 oude vrouwen, 3 meisjes en 5 kinderen om. De geredde bevolking verkeert in groote ellende. Ontploffing van een kanon. Bij het proefnemen van een nieuw kanon te Washingron op Zaterdag 1- 1. heeft we derom een ontploffing plaats gehad, die aan vier personen het leven kostte. Het was c.en nieuw 5 inch marine-ka non van de marinewerkplaatsen het was tweemaal afgeschoten, toen bij het derde schot plotseling het achterstuk wegsloeg en onder de manschappen terechtkwam. Een luitenant en drie manschappen werden gedood. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redactetir Beleefd verzoek ik U eenige plaats ruimte voor het onderstaande Nadat verleden Zondag een Waalwijksch meisje aan een mijner st'ksters het ver langen had kenbaar gemaakt om in mijne fabriek te komen werken en ik dit meisje goed kon gebruiken, begaf ik mij Maandagmorgen daarheen om met haar en hare ouders te spreken en een en ander aangaande haar in diensttreden te bepalen. Van de ouders zoowel als van het meisje, kreeg ik de toezeg ging, dat zij nog denzelfden dag haren tegenwoordigen patroon zou op- zeggen en na het verstrijken van den opzeggingstermijn op mijne fabriek in dienst zou treden. Hiermede beschouwde ik de zaak in orde, doch tot mijne niet geringe ver wondering ontving ik denzelfden avond de boodschap, dat de heer Roestenberg, vrijgestelde van de N.R.K L.A B zich bij de ouders vervoegd had en na kennis genomen te hebben van de reeds afge sproken verandering van betrekking, be loofd had de bezwaren, waarvoor het meisje den tegenwoordigen patroon wi'de verlaten, uit den weg te zullen ruimen. Tevens had de heer R in plaa's van zich persoonlijk ten mijnen kantore te vervoegen, aan de moeder van het meisje de boodschap medegegeven uit zijnen naam te vragen »of Mijnheer Groenen niet een paar staaksters kon gebruiken.» Ik gaf het meisje in overweging, daar ze zelve nog niet besloten was, wat ze zou doen, mij den volgenden dag te laten weten of ze al of niet zou komen. Ik ontving daarop het volgende schrijven Mijnheer Ik laat U de boodschap brengen, want wij mogen niet van de vak- Wij hebben er veel spijt van maar wij kunnen er niets aan doen." Nu is het doel van mijn schrijven om eens onder de oogen van het publiek te brengen ten 1ste. De handelwijze van den Heer Roestenberg, die op deze wijze aan eenen partroon, werkende met bijna uitsluitend R. K. georganiseerd personeel, verhin dert een R. K. georganiseerd meisje op zijne fabriek aan te nemen. ten 2de De pressie, welke door den beambte van den N. R. K. L. A. B. wordt uitgeoefend op een der vrouwelijke leden, die eene plaats, welke zij gaarne zou innemen niet mag aanvaarden, of schoon geen enkel billijk motief voor dit verbod kan worden aangevoerd. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Firma JOS. GROENEN. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij naar aanleiding van een artikel over de staking in den »R.K.Leder bewerker» een plaatsje in uw blad. In bedoeld blad en ook nog in het strooibiljet dat Zaterdagmiddag door het Hoofdbestuur werd verspreid, werd ik evenals zoo veel anderen reeds voor mij, op de laagste manier beklad en be lasterd. Onder meer beweert men, dat ik bij geen enkel patroon terecht kon, dat is een brutale leugen. Ik kon o. m. werk krijgen te Amersfoort, doch aangezien, ik geen geld had voor verhuizingskosten, moest ik daarvan afzien. In Waalwijk of Besoijen ben ik bij geen enkel patroon om werk geweest. Wel bij Blankers te Tilburg en bij de Firma Daleu te Kaatsheuvel. Daarna ben ik begonnen voor eigen rekening te werken, waar ik niet beter van werd. Wat de verdachtmakingen, welke onder de stakers en de leden der vak organisatie de ronde doen, betreffen, deze laten mij koudde bewijzen die ik daar tegenover kan overleggen, zoowel van de Firma van der Heijden, als van de Vakorganisatie-afdeeling broodcoö peratie zelve, aan wie ik gepasseerde week nog f 523,32 afdroeg, zullen wel voldoende zijn. Verder wensch ik hierdoor ter kennis van het publiek te brengen, welke mid delen door de R. K. Vakorganisatie te genover den Heer van Schijndel zooal gebruikt worden'. Toen ik voor het eerste conflict eens te Kaatsheuvel was, raadde Roestenberg en de Eerw. Heer van Heeswijk mij aan, naar Van Schijndel te gaan en te zeggen, dat ik geen lid der vakorgani satie meer was. Wanneer ik dan eenmaal acht dagen aan het werk zou zijn, moest ik zeggen, dat ik weder er bij was gegaan eu als de Heer van Schijndel u dan ontslaat, dau vervalt u direct in de weerstandskas en dan zullen wij van Schijndel wel klaar maken. Zoover had men het willen sturen en men vrosg mij daaraan gevolg te geven. Ik heb dit echter niet willen doen, temeer daar er nog eenige mijner familie leden bij den Heer van Schijndel werk ten, die altijd zeer tevreden waren. U mijnheer de Redacteur dankende voor de plaatsruimte. Adr VAN DE VEN. Mijnheer de Redacteur Het ingezonden stuk van A. W- in Uw Blad van 17 Nov. mag ni. i niet onweersproken blijven, niet slechts voor wat het zakelijke gedeelte betreft, maar ook voor wat aangaat de hatelijke insi- nuatie's en botte, onbewezen beschul digingen, die daarin zoo kwistig liggen verspreid. Eerst wil ik het zakelijk gedeelte af werken. Ieder punt daarvan afzonderlijk te be spreken is mij niet wel doenbaar, deels omdat ik momenteel niet alle gegevens bezit om de betrouwbaarheid der aan gevoerde bewijzen te controleeren, deels omdat dit niet noodig is wijl ik in staat ben, door pakkende en slaande feiten en cijfers de particuliere berichten van A. W. glansrijk te weerleggen. Ter zake dan. Het bewijs, dat men over 't algemeen in de electriciteit nog niet het licht der toekomst ziet, wordt geleverd door het feit, dat in meerdere grootere steden, waar zelfs de electrici teit is ingeburgerd, enorme kapitalen worden ten koste gelegd aan de op richting van nieuwe of de uitbreiding van bestaande gasfabrieken. Zoo bouwde den Haag vóór 2 jaar eene nieuwe gas fabriek bij de bestaande, voor eene som van 4 millioen gulden Amsterdam bouwt thans eene nieuwe fabriek bij de twee bestaande voor on geveer 10 millioen gulden. Rotterdam bouwt thans eene nieuwe gasfabriek bij de twee bestaande voor 3VS millioen gulden. Utrecht breidt hare gasfabriek uit waarvan de kosten zijn geraamd op l1/* millioen. Tilburg vergroot, gelijktijdig met den bouw der electrische centrale, hare gas fabriek, waarvan de kosten op 3Va ton zijn geraamd. Indien nu in genoemde plaatsen, waar de electriciteit in het groot en dus aan betrekkelijk lage prijzen kan worden ge produceerd, de gasindustrie zoo n be langrijke plaats blijft innemen en van zoo'n overwegend gemeentebelangwordt geacht, dan mag men toch op grond van deze feiten de conclusie trekken, dat eene electrische centrale voor Kaats heuvel geen reden van bestaan heeft. Ia een door La Vauqueline aan den gemeenteraad overgelegd schrijven van de firma Heringa Wütrich te Haarlem, specialiteit op het gebied van electrische en acetyleen-verlichting, wordt sterk geadviseerd om tot oprichting van eene steenkolengasfabriek over te gaan, wan neer het gas tegen 7 en 8 cent per kub. meter kan worden geleverd. Volgens hare bewering is acetyleen-verlichting voor dien prijs eenvoudig niet te leveren en is hetzelve practisch niet toe te passen voor verwarming en voor motorische kracht. Heeft L. V. S. A. hierdoor zelf niet het bewijs bijgebracht dat hare argumenten alle technischen en zakelijken onder grond missen Tegenover het berichtje getiteld »Straatverlichting" en overgenomen uit »de gas en waterfitter", zonder vermel ding van autoriteit of datum, een be richtje dus zonder eenige waarde, wensch ik te stellen een artikel van Herr Lebels te Berlijn, specialiteit in de gasverlich tingstechniek, voorkomende in het »Jour- nal für Gasbeleuchtung und Wasserver- sorgung van 12 November jl., waarin uitvoerige beschouwingen worden ge geven omtrent de laatste verbeteringen op het gebied der gasverlichting. Volgens dit overzicht wordt met de gewone Auerbrander eene lichtsterkte verkregen van 90 kaarsen bij 125 Liter gasverbruik per uurmet de nieuwe Gobobrander 90 kaarsen bij 90 Liter verbruik of 1 kaars per 1 Liter gas. Met de nieuwe invertlampen voor buitenverlichting worden lichtsterkten verkregen van 600 kaarsen bij een gas verbruik van 0.7 Liter per kaars per uur, terwijl met persgas lichtsterkten worden verkregen tot 5000 kaarsen met een gasverbruik van minder dan 0.5 Liter per kaars per uur. Omtrent de kosten van eene gasver lichting tegenover acetyleen-verlichting verwijzen we A. W. nogmaals naar de vroeger door den heer v. Mierlo op zijne beschouwingen geleverde repliek. Ik wensch mij verder liefst te ont houden van de behandeling der gas- rekeningen van Luctor et EmergO te Waalwijk en de N. V. L. V. te Kaats heuvel. Zoolang toch niet het juiste getal branders en het getal branduren wordt opgegeven is het maken van eene deug delijke vergelijking totaal onmogelijk. Alleen zou uit het stuk "Van L. V. de conclusie kunnen worden getrokken, dat het acetyleengas te Kaatsheuvel nog niet zoo slecht is, als door schrijfster in hare eerste rapport verkondigd. De bijgevoegde attesten van Frigori- fóre en Pastoor J. B. Ermen bewijzen alleen dat eene acetyleen-verlichting met succes kan worden toegepast op plaatsen waar men van het genot eener steen kolen-gasverlichting is verstoken. Het beste bewijs hiervoor mag worden geacht het feit, dat op plaatsen waar steenkolengas beschikbaar is, acetyleen per se is uitgesloten, len slotte nog het algemeen belang waarvoor La Vau queline zich de moeite getroost vruchte loos in de woestijn te roepen. Naar mijne meening mag onder alge meen belang worden gerangschikt het aan de ingezetenen aan billijken prijs verstrekken van gas voor licht, warmte en kracht- Waar thans de minderbemiddelde burgerij om financieele redenen van het acetyleen geen gebruik kan maken, mag toch ook zeker de algemeene verstrek king van steenkolengas met muntgasin- slallatie in de werkmansgezinnen een algemeen belang worden geacht, waar van de werkelijke waarde door de op positie van den Heer Wiegand in het minst niet wordt aangetast. De lezer ziet hieruit, dat ik na al het voorafgaande veilig kan concludeeren de zakelijke z g. argumenten van A. W. blijken te zijn van nul en geener waarde. En nu nog een en ander over het niet zakelijke gedeelte. A. W. beschuldigt de gas commissie van eenzijdige voorlichting. Op welke gronden op geen enkele grond. Zelfs geen schijn van grond weet hij voor zijne beschuldiging aan te voeren om de overigens zeer eenvoudige reden, dat hij van de wijze van onderzoek der commissie niets weet. Maar hoe komt hij er dan toch toe, die beschuldiging te laden op de werkzaamheid der gas- commissie Daarvoor is m.i. slechts ééne verkla ring noodig- A. W. heeft zich nl. in 't hoofd gezet, dat er geen steenkolengas fabriek mag komen. De gas-commissie daarentegen is van oordeel dat zij er in 't belang der gemeente noodzake lijk moet komen. Zoolang dus zoo moet A. W. gedacht hebben de gas-commissie niet wil zooals ik wil, kan het niet anders of zij is eenzijdig voorgelicht. Mijnheer A. W. ik maak u mijn compliment over uwe hoog-ont- wikkelde redeneerkunde 1 Wilde overigens de gas-commissie eenzelfde beschuldiging tegen A. W. op gelijke gronden bazeeren, zij zou hem deze minstens met evenveel recht naar 't hoofd kunnen gooien. Doch daarvoor zal zij zich wel wachten. En alhoewel de gas-commissie volstrekt niet verplicht is, voor A. W. de verklaring af te leggen, wie zij, in zake steeikolen- gasfabriek, heeft geconsulteerd, turf ik toch hier de stellige uitspraak doei, dat deze voorlichting volstrekt niet eemijdig geweest is. Trouwens schrijver lezer regelen kan dit weten en weet het ook inderdaad met zekerheid. Hiermee valt natuurlijk ook de lage beschuldiging van »domme drijverij." A. W. beklaagt zich, dat men hem heeft durven noemen een gewoon mensck Dus U bent niet een gewooi mensch Bijgevolg een Vebermensc/r, of is u dat misschien nog niet genoeg? Ueber Uebermensch dan Ik dacht niet, dat A- W- zulk een titel voor zijn mensch zijn zou opvor deren I In ieder geval, de leden der gas-commissie hebben deze pretentie tot hiertoe niet gehad. Nog iets. Op zich zelf is het welis waar onbeteekenend, maar in verband met het overige schrijven van A. W. wekt het toch vermoeden van opzet, sprekend over locale toestanden, zegt hij, dat deze elders verschillen van die welke men aantreft »in deze gemeente, welke Loonopzand, de Moer, en Kaats- he.uvel omvat." Juist, dat moet 't h'm doen. Eerst De Moer en dan Kaatsheuvel. Hierdoor heeft A. W. zeker onbewust een blijk willen geven van zijne hoogschatting en belangstelling in 't algemeen belang van Kaatsheuvel I Ten slotte nog een kiesch staaltje van de kiesche kieschheid van A. W. Op strengen toon verwijt hij de leden der gascommissie ter voorlichting naar bro chures van de firma Smet enz. en voegt er op bitteren toon aan toe en ga niet te rade bij gewone menschen of blikslagers." Bah, hoe min. Schelden 1 Dat doen de straatjongens ook als ze overtuigd worden van ongelijk, maar geen ongelijk willen bekennendan wijl ze niets meer weten in te brengen beginnen ze maar te schelden. Dankend voor plaatsruimte, X. VOETBA L. Voor den N. V. B. zijn jl. Zondag o.m. de volgende wedstrijden gespeeld Westelijke le Klasse HerculesHaarlem 04 H.F.C.—H B S. 3—4. Reserve le Klasse: HBS. II—H FC II 0—1. Oostelijke le Klasse Quick N -Wilhelmina 4—0. WASPIK. Van 1 15 Nov. GEBOREN Adriaan Z'. A- Roo*en- brand en C- VerduijnJohannes Arnoldus zv. C. de Hond en C. A. TabbersJacoba Johanna dv. A. Kuijten en H. Langermans Maria Johanna dv. P. Burmanje en A M. Martens Allegonda dv- J. C. A. de Bont en A- C Smits OVERLEDEN Ma'ia C. Toppelier, 70 j., echtg. van Ch. v. Etten Jacoba M. A. Rosebraud, 31 j. ONDERTROUWD: C. van Etten, 27 j. en C HoogerS, 25 j GETROUWD H Schellekens en P H. Snoeren- «Bffgg BESOIJEN, 22 Nov. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,32. Laagste prijs f 1,20. De prijs der eieren was 71/, a 8 ct per stuk. ROTTERDAM 22 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 74 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1379 magere en 713 vette runderen 140 vette 144 nuchtere en 36/ graskalv. 5 schapen of lammeren 0 varkens 377 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 36 a 37 ct., stieren 26 a 32 ct., kalveren 45 tot 52'/a ct., vette export- kalveren ct., alles per '/a kilo. Melkkoeien f 160 hl 280, kalfkoeien f 230 a 350, stieren f 110 u 270 pinken a graskal veren 30 a 90 vaarzen f 120 a 170 alles mager veebiggen f 8.a 20.paarden f 50 a 100. Nuchtere kalveren fok- 16.a 24slacht.- 9.-- h 13.— Biggen f 0.90 a 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 54/8 en 25/16 vn. en 200 stukken a >/a kilo. Prijs le qual 58, 2e qual f 56 3e qual. f52 Per kilo 77 a 82 ct. ROTTERDAM 21 Nov. Tarwe f9.— a flO. per 100 K.G. Rogge verkocht van t0.— tot f0. per 100 k.g. Gerst. Winter per 100 kilo f 9.— 10.—. Zomer per 100 kilo 0.a 10.— eu Chevalier per 100 kilo f0.— h 0.— Haver per 100 k. f a Bruine boonen van f.f GORINCHEM, 21 Nov. Men noteerde heden Ristarwe 1 8.25 a 8.7! roode dito f 8,- - u 8,50 witte dito 18.— a 8.75 int. rogge 5,a 5,40 Buitenl dito 5.— A 5.50 gerst 4,a 5 60 haver 3,25 a 4.— duivenboonen 10,a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 226 runneren 11 nuchtere kalveren, 32 vette varkens 534 biggea. Le qual. Kalfkoeien 1 220 a 280 Kalf vaarzen 1140 u 230 Guiste vaarzen 1 90 A 140 Melkkoeien 1150 h 220 l'/j jarige ossen f A Pinken SO a 130 Graskalveren 45 80 Nuchtere kal*. f 14 A 21

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6