Derde Blad. Provinciaal Nieuws. Nummer 7. Zondag 22 Januari 1911. 34e Jaargang. Waalwijk 21 Jan. ign. Voetbalver eeniging Waalwijk Vooruit. Het le elftal van bovengenoemde Vereeniging speelt morgen de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen. De Bossche FoetbalClub die er in slaagde de kampioen «Sparta» te slaan, zal ook morgen trachten de geel-zwarten met een nederlaag naar huis te zenden. Naar we vernemen, brengt W,V. echter een flink elftal in het veld, dat zich duchtig weren zal en den Bosschenaren de overwinning niet cadeau zal geven. W. V. II speelt te Besoijen tegen de aldaar gevestigde club »Leonidas.» Rectificatie. In ons vorig nummer stond omtrent de bekroning van den heer J. B. Verwiel Jr. abusievelijk eerste en 2de prijs. Dit moet zijn eerste en eere-prijs Matinee door de liedertafel Oefening en Ver maak» op Zondag 22 Januari, op Musis Sacrum. Uitgevoerd worden 1. Sonntag Abt. 2. Soldatenkoor Gounod, uit de Opera Faust. 4. Hou en Trouw Senecaut. Winteruitvoering Liedertafel. Naar aanleiding van een loopend ge rucht als zou Mevr. van Engelen-Sewing a.s. Zondag op het Concert der Lieder tafel niet medewerken, deelen wij mede, dat genoemde cantatrice wel degelijk zal optreden. Om ook den werkman voor wien een abonnementsprijs van f 3, of f 1 voor een enkelen avond wat bezwaarlijk zou zijn, in de gelegenheid te stellen eens van Albrecht Belling te genieten, zal Zondag 29 Januari ^a-s. eene groote algemeene repetitie van >Albrecht Beiling» op Musis gegeven worden, aanvangende om 12V4 uur, die toegankelijk zal zijn voor 25 cent per persoon In het avondconcert zullen de solisten Mevr. van Engelen en de Heer W. van Son elk behalve de soli in genoemd werk, nog een drietal fraaie nummers uitvoeren. Korps Verkenners Over den tocht van 11. Zondag van het korps verkenners, der Schiet-(weer- baarheids)-Vereeniging »Prins Hendrik* te Tilburg lezen we nog 't volgende verslag Schiet(weerbaarheids)- Vereeniging Prins Hendrik Zondag n.m. 12,30 ging het bestuur der Schiet-(Weerbaarheids) Vereeniging >Prins Hendrik* met haar korps verken ners en Staf, per tram naar s'Bosch, om aldaar op verzoek der zustervereniging >Prinses Juliana* een propaganda marsch te maken. Blijkbaar waren de dorpen welke de tram passeert met het doel van deze tocht bekend, daar het opmerkelijk was dat het publiek overal de tram opwachtte om door een luid hoera, hulde te brengen aan dit kranige Tilburgsche korps. De Heer Priacen te Waalwijk verzocht namens de redactie van ons blad om ook deze plaats te doen profiteeren van de schoone gelegenheid, om ook hier door de hoofdstraat te marcheeren, waar aan volgaarne gevolg werd gegeven en trok het korps met ontplooid vaandel en volle muziek door Waalwijk. Wachtte reeds bij aankomst van de tram een groote menigte, bij het hooren der eerste toonen der muziek stroomde alles naar buiten en vergezelde het korps al juichend en jubelend. Wij twijfelen er niet aan of men is voldaan over dezen tocht en hoopen dat Waalwijk ook spoedig zal toonen wat door samenwerking tot stand kan wor den gebracht." Bij aankomst te s'-Bosch, omstreeks 2.40 uur werd de troep opgesteld en gemarcheerd tot den Koningsweg, alwaar het s'-Bossche Weerbaarheidskorps was aangetreden. Het bestuur van «Prinses Juliana» heet te het bestuur van »Prins Hendrik* hier welkom Na kennismaking met den Eerevoor zitter den WelEdelAchtbare heer E. van de Mortel, richtte deze zich tot het korps van »Prins Hendrik» heette het korps van harte welkom, dankte hen, dat zij medewerking wilden verleenen aan hun korps, prees hun streven, en wenschte hen geluk met hunne prachtige vereeniging, eene vereeniging, zeide spreker, waarop Tilburg trotsch kan en mag zijn sprak de hoop uit, dat deze marsch succes mocht hebben opdat 's-Hertogenbosch met medewerking zijner inwoners ook spoedig in de gelegenheid zoude zijn om in navolging van Tilburg zulk een schoon korps samen te stellen, en hoopte alsdan, eveneens in uniform gekleed, een tegenbezoek aan Tilburg te brengen. De 1ste luitenant, de WelEd. Gestr. heer J. P. Boots» Commandant, dankte namens het verkennerskorps voor de hartelijke woorden door den Eere Voor zitter toegesproken en verzocht een drie werf hoera aan te heffen op de scherp- schuttersvereeniging «Prinses Tuliana* en 's-Hertogenbosch. Het was of na dit hoera plots het ijs gebroken was de marsch door 's-Her togenbosch was als 't ware een zege tocht voor de Verkenners van Prins Hendrik, algemeen was men ingenomen met dit bezoek en vond het streven der Tilburgsche Vereeniging, overal bijval en goedkeuring. Na door de Koningsweg, Stationstraat, Hooge Steenweg, Hinthamerstraat, To renstraat, Parade, Peperstraat, Verver straat, Putstraat, Parade, Kerkstraat, Markt, Vuchterstraat, Postelstraat, Kruis straat te zijn gemarcheerd, werd om streeks 4 uür de troep aan het voorma lige station SS. ontbonden. Om 4.40 werd appèl geblazen, nadat het korps in bataille opgesteld was werd het «Wien Neerlands Bloed* gespeeld, waarna, na een hartelijk afscheid de terugreis werd aanvaard. Na hetgeen wij van dezen marsch gezien hebben, twijfelen wij er niet aan of het succes voor het Bossche Korps is verzekerd. Een woord van hulde aan den heer Directeur der Holl. Buurtspoorwegen, voor het spoedige vervoer en aan de politie van 's Hertogenbosch voor de goede regeling is hier geenszins mis plaatst. Wij kunnen hier nog aan toevoegen dat in eene circulaire het doel van dit corps wordt omschreven als volgt Alom in den lande vindt hel voor beeld, gegeven door het Verkennerskorps der schiet-( weerbaarheids vereeniging „Prins Hendrik" te Tilburg navolging Overal worden korpsen van gelijke strekking opgericht, o a. te 's Gravenha ge, Rotterdam, Haarlem 's Hertogenbosch enz. enz. (zie geïllustreerde weekbladen. Allen werkend in den geest van den Boy-Scouts (verkenners of padvinders van den grooten Engelschen Generaal BADEN-POWELL, bekend door zijne heldhaftige verdediging van het nauw in gesloten Mafeking in den Boerenoorlog. In navolging van deze Boy Scouts organisatie is het Tilburgsche Verken nerskorps de eerste Nederlandsche Boy- Scouts of Verkennings-vereeniging. Ziet thans hoe het streven en werken van dit Verkennerskorp na een zesmaande- lijksch bestaan reeds de achting en goed keuring van elk weldenkend Nederlander wegdraagt. Ziet hoe de Jongelieden-ver- kenners hunnen vrijen tijd nuttig en aan genaam doorbrengen met hetleerenvan heilzamen gymnastische oefeningen en lichaamsspelen. Hoe hart, oog en geest worden geoefend, door flinke marschen en zoogenaamd padvinden of patrouille Ioopen, hetzij te voet of per rijwieldoor schietoefeningen en het beter en grondi ger leeren kennen van de heerlijke na tuur buiten in het open veld, in bosch of op de heide met al hare openbaringen voor nauwkeurige waarnemers. Wie kent niet de woudloopers uit de verhalen van Ainrard, met hunnen diepen godsdienst zin, en met hun practischen vindingrijken geest, enkel en alleen geleerd door hun steeds zijn in de volle vrije natuur. Ouders, laat uwe zonen verkenner worden en mocht hij neiging hebben tot het worden van een verwend flauwhartig man, dan zult gij zien hoe hij als ver kenner gevormd wordt tot een zelfstan dig, zelfbewust degelijk man, gewend aan ijzeren tucht en orde. Tot een jonge man, die voor vele moeilijkheden waar anders jongelieden van zijn leeftijd den moed in den schoenen zinkt, steeds een onversaagd »Ik wil en zal over winnen» durft laten hooren. De voor deden die het «verkenner» zijn Uwen zoon biedt, zijn zoowel lichame lijk, als geestelijk, alsmede voor hunne latere indiensttreding als milicien, vooral bepaaldelijk voor hen die een rang bij het corps bekleeden hun toch woidt ingevolge het besluit van het Departe ment van Oorlog van 23 Maart 1909 lie Afdeeling No. 159 de gelegenheid ge boden om dienzelfden rang ook bij het leger te bekleeden. Het verkennerskorps kent zijne leden onder alle rangen en standen. In Tilburg zal het weldra 200 leden tellen, en iederen dag nog melden zich jongelieden aan. Den Bosch zal volgen. En wanneer Waalwijk Wie neemt het initiatief tot deze ge zonde en tevens vaderlandslievende be weging in onze plaats en noodigt luitenant Boots uit Tilburg uit hier in Waalwijk eene dergelijke afdeeling te komen oprichten Provinciale Staten. Bij de opening van de Statenvergade ring van gistereren heeft de voorTtter eenige hartelijke woorden gewijd aan de nagedachtenis van het pas overleden Statenlid voor Zevenbergen, den heer Van Schendel. Besloten werd, den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat op te dragen een onderzoek in te stellen naar de her haalde overstroomingen in den zomer langs de riviertjes in een groot gedeelte van Zuid- en Zuidoostelijk Noord-Bra bant en middelen te beramen om der gelijke overstroomingen in het vervolg te voorkomen. Aangenomen werden de voorstellen tot opheffing van het waterschap De hooge Maasdijk van stad en lande Heus- den c.a., tot oprichting van een water schap De Hooge Maasdijk van het bo venland van Heusden en van een water schap De Hooge Maasdijk van het benedenland van Heusden tot wijziging van de inrichting van het waterschap De Binnenpelder van Doeverentot op richting van het waterschap Het Aalst- veldtot wijziging van het bijzonder reglement voor het waterschap Binnen- polder van Drongelen, welke besluiten in verband staan met den aanleg der Berg- sche Maas. De Provinciale Staten van Noord Bra bant kozen tot lid van de Eerste Kamer (vacature Raaymakers) met 57 van de 59 stemmen (2 briefjes waren in blanco uitgebracht), |mr. W- M. Van Lanschot, oud-griffier der Staten van Noord Brabant agent van de Nederl. Bank te 's Herto genbosch. De volgende vergadering, waarin het rapport in zake de levering van electri- citeit aan de orde zal komen, werd be paald op 1 Februari- Provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij Bij besluit van 18 Januari 1911 zijn door Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant benoemd tot voorzitter der provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noord Brabant, de heer Mr. A. Verheijen van Estvelt te Boksmeer en tot secretaris en tot pen ningmeester de heer C. J. J. Daniels te 's Hertogenbosch, Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen der provinciale regelingscom- missie voor de paardenfokkerij in Noord- Brabant ook wederom dit jaar eenige premiën van f 500 uit te loven voor dek hengsten, die na de jongste najaarskeuring zijn ingevoerd en in deze provincie zullen worden gestationeerd. Tot mededinging zullen mede worden toegelaten hengsten, afkomstig van het rijks-hengstenveulen-depót te Bergen op Zoom. Singer-Afiapmachine, In de «Leipziger Illustrierte Schuh- macherzeiting» van 1 dezer lezen wij De Singer-Ajlapmachine op de Tentoon stelling der tFachabteiling des Vefcins selbstandiger Schuhmacher Leipzigs-* in het yELDERADOop.21 November igio. Behalve 'n rijke collectie van hare be kende en deugdelijk gebleken naai machines voor het stikken van leestklaar schoenwerk en het verrichten van repa raties had de Singer Co., Nahmaschinen Act. Ges. twee harer nieuwe, verbeterde Aflap-Macbines tentoongesteld, die in volle werking- werden geëxposeerd en wier uitstekend werk algemeen bij val vond. Zoowel de doodeenvoudige bediening en de gelijkmatige, prachtige steek, alsook de snelheid en accuratesse, waarmede deze machine werkt, heeft wel eiken vakman de overtuiging ge schonken, dat men hier met eene ma chine te doen heeft die spoedig de haar in elke werkplaats van eenige beteekeois toekomende plaats zal innemen. Dit soort van machinewerk evenaart niet slechts handwerk, maar overtreft het inderdaad. Ter lezing liggende getuig schriften bevestigden dit ook wat betreft de sterkte der naad, want de SINGER- Aflapmachine heeft zich reeds bij honder den schoenmakersbazen, die hunne zaak trachten vooruit te brengen, baan ge broken en geen enkele baas moest dan eigenlijk ook nog talmen, zich dit mach tige hulpwerktuig aan te schaffen. DRUNEN. Maandagavond had het con cert plaats van de harmonie „De Volharding^ in de overvolle zaal van den heer Vissers. Alle muzieknummers werden onder leiding van den instructeur, den heer Brohm uit 's Bosch, zeer vetdienstelijk ten gehoore gebracht. Zelfs hoorden wij muziekkenners verklaren, dat ze zelden een conc rt haddeD bijgewooud, waarbij zulke uitstekende muziek werd uitgevoerd. De polka pour piston „Retour de Dinant' werd door den heer F. van da Wiel met zoo'n juistheid en voordracht ten gehoore gebracht, dat de uitvoering daarvan bepaald meesterlijk mag heeten. De heer Jns. van Herwaarden, humorist te Lith, die voor het eerst alhier optrad, heeft ons aller verwachting overtroffen. Vooral met de scènes „De ongelukkige Schoolmeester*, „Om 't jawoord* en „Terug van de geheelonthoudersvergadering', ver wierf hij een uitbundig succes. Wij durven dan ook verklaren dat hij onder de eerste humoristen een waardige plaats mag in nemen. Zijn pianist, de heer Poorter u;t Schijndel, gaf blijken veel muzikale kennis te bezitten en een meester te zijn op het klavier. Wij hopen dat de Harmonie ons weer spoedig met zoo'n avond zal komen ver gasten en roepen geuoemde heeren een har telijk tot weerziens toe. Twee Wolven, dat wil zeggen twee varkenskooplui die Wolf heeten en uit Enschot kwamen hielden verleden Dinsdag ten herberge van H. Pulles op de Kuiksche heide alhier een verkooping van varkens. Om wat gang te krijgen in de aanwezige kooplustige boertjes, waren die kooplui zoo slim de boertjes te smeren met schiedammer en voor niets, dat spreekt. De boertjes lieten bet zich goed smaken, wat ten ge volge had, dat in een ommezien heel de varkensfauiilie van Wolf in andere handen was overgegaan. Toen ja toen zou de pret eerst voor goed beginnen. Stoelen en tafels werden op zij gezet en juist zou een.lustig walsje beginneD, toen onverwachts een kink in de kabel komt, die aanleiding geeft tot eene algemeene vechtpartij en we) zoo hevig als wij in langen tijd in Drunen niet hebben beleefd. Zelfs een broer van den kastelein die uit pure naastenliefde de vechtenden wilde scheiden kreeg tot beloouing een ongezouten pak slaag dat hem langer zal heugen dan hem lief is. Heel de pas ingerichte danszaal was herschapen in een strijdperk waar verschei dene krulstaarten hun erbarmelijk geschreeu door mengdeo, Met bebloede koppen en spartelende varkens trokken de heeren Wol ven en de Drunensche heideboertjes naar moeder de vrouw. En dat alles voor een borrel die men gratis kon pakken. De Rijkspolitie is met dit zaakje in kennis ge steld, en zal dat varken moeten wasschen. A.s. Dinsdag ten zes uren zal op uit- noodiging van het bestuur van den Boeren bond in een der zalen van de Jongens- Congregatie eene lezing worden gehouden door de n heer Bonands, over Ongevallen Verzekering. Het verslag der Boerenbondsver gadering komt in het volgend nummer. NIEUWKUIK, 19 Jan. De gemeente raad van Nieuwkuik heeft in zijn vergade ring van 81 December op voorstel van B. en W. aan de R.K bijzondere school aldaar een subsidie beleend van f 50 tot aanschaf fing van grondstoffen, benoodigd voor de vervaardiging van handwerkjes door de vrouwelijke leerlingen dezer school, welke handwerkjes later worden uitgedeeld aan arme kinderen. Het Hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers heeft aan de Koningin een adres gezonden met verzoek, dit raadsbesluit als in strijd met art. 8, lid 3 der wet op het Lager onderwijs te vernietigen. VLIJMEN, 20 Jan. Bij onderhandsche aanbesteding door den heer J. van Vlijmen, bouwkundige, voor rekening van den heer J. v. d. Bosch Jz, is het bouwen van een nieuw huis met boerderij en de bijlevering van al de daartoe benoodigde bouwmate rialen opgedragen aan den heer W. v. Oijen en Zonen, alhier. Was het 1.1. Dinsdag de teerdag voor de handboogschutterij „Buiten Verwachting' Donderdag vierde de harmonie „Concordia* feest, 's Middags werd door het gezelschap eene wandeling door het dorp gemaakt onder het blazen van lustige marschmuziek en 's avonds vereenigden zich de werkende leden met het bestuur aan een gezelligen maaltijd in het verenigingslokaal. BESOIJEN. B. V. C. Op Zondag gaat de B. V. C alhier naar Zalt-Bommel, om aldaar haar 2den competitiewedstrijd te spelen en zooals wij allen wel weten, is Z B geen katje om zonder handschoenen aan te pakken en die zullen er dan ook wel op belust zijn, om B. V. C. eens met een nederlaag naar huis te zenden Doch indien de nationalen spelen gelijk tegen Wilhelmina III, dan zullen zij zoo gemakkelijk niet geklopt worden, maar dan moeten zij moedig werken tot het einde toe. Waarschijnlijk valt hun dan nog wel een puntje ten deel, ten minste wij hopen het. Veel succes. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De herijk van maten en gewichten voor deze gemeente heeft plaats te Sprang op 14 April 1911, des voorm. van 1012 uur en des namid dags van 14 uur. In de eerste helft der maand Januari 1911 wareu, blijkens gehouden telling, in deze gemeente aanwezig 226 runderen en 26 paarden. CAPELLE. Loop der bevolking over 1910 Op 31 Dec. bedroeg de be olking 1264 m en 1181 v. Totaal 2445, Vermeerderd door geboorten met 37 m. en 87 v Vermeerderd door vestiging met 74 m. ^n 92 v Gebeele vermeerdering 111 m. en 129 v Verminderd door sterfte roet 28 m. en 18 v vertrek 0 84 m. en 108 v Geheele vermindering 107 m. en 121 v Verschil tusBchen de geheele vermeerde ring en vermindering 4 m. en 8 v., tot. 12 Bevolking op 31 Dec. 1910 1268 m en 1189 v. Totaal 2457, Door de Rederijkerskamer Vrienden trouw* zijn voor de aanetaande voorjaars uitvoering, welke in het begin van Februari zal gegeven worden, in studie genomen het drama „Henri Burton' en het blijspe „Lastige bezoekers*. DUSSEN. Concert. Met vereerende medewerking van den beroemden humorist den heer A. Cornelissen uit 's Bosch gaf de fanfare „Wilhelmina' op Dinsdag 17 Januari onder leiding van baren bekwamen en ijvervollen directeur den heer E. Vinger- hoef s alhier in 't hotel Kamp voor eene overvolle zaal haar tweede winterconcert. Zooals we dat van „Wilhelmina* gewend zijn werden de muziekuummers degelijk uitgeroerd en kon mea hooren wat door ijverige en volhardende studie kan worden verkregen. Een woord van hulde aan den directeur mag hier niet onthouden worden. Vooral muntte uit La Ftiite enchantée fan tasie sur Popera de Mozart van M. J. H. Kessels en Am Meeresstraode, Valse de concert van Max Fixher. Waren de ver wachtingen bij het komische gedeelte hoog gesteld, hierin werden wij niet teleurgesteld en wist de heer Cornelissen het publiek in een prettige stemming te houden. Hoogstvoldaan keerde dan ook eenieder huiswaarts. De fanfare „Wilhelmina* een woord van dank voor dezen gezelligen avond hare leden bezorgd. Bij de gisteren alhier gehouden stem ming voor een lid van den gemeenterasd voor de vacature ontstaau door het overlijden van den heer Joh. Schoenmakers werden uitgebracht 287 stemmen, waarvan 12 van onwaarde, alzoo 275 geldige stemmen. Hiervan bekwamen de heeren T. A. van der Pluijm 110, P. van Drunen 110, G. S. Verhoeveu 46 en P. Staal 9 stemmen. Alzoo herstemming tusschen de heeren T. A. van der Pluijm en P. van Drunen, welke zal plaats hebben op Dinsdag 81 Januari a.s. WASPIK. Met den hooihandel gaat het niet naar wensch. Er bestaat geringe verzending en in de persen wordt ook weinig gewerkt. Men besteedt voor eerste soort looi f 12 k f 13, mindere kwaliteiten f 9 ik f 11 en schraal pakhooi f G tt f 6.50, Voor roggestroo wordt met goede vraag f 10,50 t 11 betaald. *RAAMSDONKSVEER. De Kamer van Koophandel en Fabrieken hield gisteren om uur n.m. eene vergadering. Alle leden en de secretaris, de heer v. Iersel, waren aan wezig. Voorzitter was de heer W, F. Simonis. De geloofsbrieven der herbenoemde leden de heeren W. A. Martens en D. v. d. Waals en van het voor de eerste maal benoemde lid, de heer P. A. v. Dongen, werden in orde bevonden, waarna hunne toelating werd goedgekeurd en zij door den voorzitter wer den geïnstalleerd. Voor 1911 werd tot voorzitter herkozen de heer W. F. Simonis en tot vice-voor- zitter de heer D. v. d. Waals. Ingekomen waren 15 stukken, die meest voor kennisgeving werden aangenomen, Onder de stukken wareB afdrukken van een door de Vereen, van Kedeil. Werkgevers aan de Tweede Kamer gezonden adres in zake ontwerpen van wet tot regeling der arbei ders-ziekteverzekering met verzoek om adhaesie-betuiging. Besloten werd dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Verder was er onder een schrijveD van den minister van waterstaat, houdende mede- deeling, dat tot het electrisch bewegen van de rolbrug over de Donge tusschen Geer- truidenberg en Raamsdonksveer zal worden overgegaan, zoodra de daarvoor benoodigde gelden beschikbaar zullen zijn. Besproken werd de circulaire van de Nederl. Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust, Besloten werd genoemde vereeniging te berichten, dat de Kamer het noodzakelijke en het gewenschte van een vrijen bal ven Zaterdag in het bedrijfsleven voor Holland en speciaal voor deze streken niet inziet. Vervolgens wordt de Rekening der Kamer over 1910 vastgesteld.In ontvangst op 75. In uitgaaf op f 134.80, alzoo met een na- deelig saldo van f 59.80, Bij de toezending ter goedkeuring van de rekening aan den Gemeenteraad, zal deze worden verzocht de toelage der Kamer over 1910 met f 69,80 te verhoogen, ten einde het nadeelig saldo te dekken. Algemeene afkeuring wordt uitgesproken over de archiefkast die de Kamer ter harer dispositie heeft en wordt besloten stappen te doen, ten einde verbetering in deze te ver krijgen. Na bespreking van nog eenige plaatselijke en huishoudelijke zaken werd de vergadering t». ongeveer negen uur door den voorzitter gesloten. GEERTRUIDENBERG, 19Jan. 1911. De aangekondigde groote bakkersver gadering werd 1.1. Woensdag-namiddag in het hotel Santbergen gehouden. Talj rijke bakkers en bakkersvereenigingen waren ter vergadering opgekomen en bijna duizend handteekeningen ten be wijze van instemming met de in de vo rige vergadering ontworpen motie tegen den 10-urigen arbeidsdag waren inge komen. De vergadering werd wederom geleid en voorgezeten door den heer Joh- H. Schoenmakers, lid van het hoofd bestuur van »de Hanze* en enquêteur voor de Staatscommissie der Middenstands enquête- Over den nachtarbeid der bak kers werd lang gediscussieerd en bleek het ten slotte, dat allen voor afschaffing waren, behoudens een enkele uitzonde ring. Besproken werd dan, hoe lang wel de dag dan voor de bakkers wsnschelijk geacht zou worden en na lang overleg De Echo van Set Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 9