Firma Th. van Wijck, Wed, J: Sikkers Zonen, ONZE RECLAME PHONOGRAPH Hotel het Anker, Jan Geeitsen, IJ zeren pijpen FirmaWed. Job. Verhulst Zonen, R, D, II, v, li, Woude, Zwartsluis Ed. van Tilburg L Gemengd Nieuws. BIJHSPOSTSPAABBANK. Gemeenleraadsyefgadering. Smyrna Karpetten en Tapijten. Advertentiën, Het ideaal HUISVERMAAK Jan de Leeuw, Groote voorraad. Overijselsche Beddenfabriek. WAiUWIII NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Ingezonden Stukken. B audelsber icht en Exminster, Velvet en Vilttapijten. LANGSTRAATSCH fantasiehoeden sportpetten slechts f 3.50. 111MT FB09S1 1Dames-Portmonnaies f 1 H. van der Woude Rz. Café en Uitspanning, WWWIWÏÏWiWiWiWWlW VEERENBED Voor slechts f32 B1DBBUEKH8 IK SLÖttPM, Confis3ur, Cuisinier. KAATSHEUVEL, 31 Jan. 1911. Binnenbrand. Bij J. B. had Zondagnamiddag een bin nenbrand plaats. Gelukkig kon spoedige hulp erger voorkomen. Toch is een en ander nog al verbraud. Uitslag stemming. Bij de 11. Zondag gehouden stemming voor 3 leden van het Volksbondbestuur, zijn gekozen de heereu Corn. Brands (afti.) Jan van den 3esselaar (aftr.) en Adr. van Huiten. De twee andere candidaten Jan v. Dijk (aftren C. van Dommelen bleven in de minderheid. Kruisverbond. De Alg. Verg. v.h. Kruisverbond welke verleden Zondagavond gehouden werd (en niet a.s. Donderdag zooals verkeerd gezet was) werd druk bezocht. Na opening door de Voorzitter, verslag en verdere afhande ling der huishoudelijke zaken benevens een opwekkingswoord, door den Geestelijken Adviseur gaf de tooneelclub van den R. K. Volksbond een goedgeslaagde uitvoering. ffEr is een dubbeltje verloren* bd »De slimme schaapherder* waren wel in staat om de lachspieren in beweging te brengen. De leden waren dan ook ten zeerste voldaan. R. K Vakvereeniging. A.s. Donderdag (Lichtmis) zal eene algem. verg. plaats hebben, van de leden onzer R. K. Vakver. ten 12 uur in de school der Eerw. Zusters. Deze vergadering was eerst bepaald op 11. Zondag, doch wegens omstandigheden van te voren niet voorzien, uitgesteld tot a.s. Don- derdag. Behalve voorlezing der notulen en installatie van nieuwe leden zal de Klassen» contribulie besproken worden benevens en kele vakaangelegenheden. Deze vergadering is boetplichtig. Kwartetconcours De gevormde kwartetten der Harmonie ^Apollo* zijn ijverig aan de studie, om in de helft der volgende maand (zooals reeds gemeld is) een concours te houden. Overal hoort men 's avonds in de week en ook Zondags repeteeren bij de verschillende mu zikanten, bij wie om beurten repetitie word gehouden. Een 8-tal kwartetten zijn gefor meerd. De strijd beloofd dus heet te zijn, en zullen de jury-leden geen gemakkelijke taak hebhen. Zulke concoursen zijn er op ingericht om den ijver en de studie te be vorderen en heeft dus bepaald gunstige gevolgen. Moord. Te Bochum (Westfalen) heeft Zaterdag een ontzettende misdaad plaats gehad. Een stukadoor, August Breiten- bach, wierp, na een heftige woordenwis seling, waarvan vermoedelijk jaloezie de aanleiding was, zijn vrouw het raam uit en hing toen zijn vier kinderen op. Daar na poogde hij zich zelf het leven te be nemen. Toen buren kwamen opdagen, waren de vier kinderen reeds dood. De man en de vrouw werden stervend naar het ziekenhuis vervoerd. De beruchte roover Molani, op wien het geheele garnizoen van Sassari reeds weken lang jacht maakt, heeft nu weer een rijke grondeigenaar vermoord Cosino Scaraia, de achtste in korten tijd. De regeering heeft een premie van 25000 lires op zijn hoofd gesteld. Doodgevroren. Van 7 werkzoekende Russen zijn er op den weg tusschen Falkefjord en Petschenga, in Zweden, 2 doodgevroren. Eén kwam met veel moeite te Petschenga aan en 4 zijn ge heel uitgeput, te Falkejord teruggekeerd. Oude vrouw vermoord. In het Fransche dorp Fles, nabij Le Mans, is een 82-ja- rige weduwe, die voor vermogend door ging, op haar bed vermoord. De moor denaars staken haar huis in brand, doch de brand werd spoedig genoeg gebluscht dat de misdaad ontdekt kon worden. Alle kasten waren opengebroken. Hoe veel er gestolen werd is nog niet vast- gesteld en van de daders heeft men geen spoor gevonden. Verdronken. De hulpstoker Blox te Eindhoven is Zaterdagavond laat toen hij zich bij de Dommel wilde wasschen daarin geraakt en verdronken' Zondag- ochend vondt men zijn pet aan de kant. Het lijk van den 28-jarigen huisvader is daarna opgehaald. Viervoudige moord. Te Ilsenburg in den Harz heeft een man, die 's avonds laat dronken thuis kwam, zijn vrouw, zijn schoondochter en 2 kleine kinderen van laatstgenoemde, met een bijl dood geslagen, waarna hij zich op den zolder verborg. Toen zijn zoon, die fabrieks arbeider is, 's morgens van zijn werk thuis kwam, vond hij de vreeselijk ver minkte lijken van zijn moeder, vrouw en kinderen. Hij waarschuwde de politie en toen deze het huis doorzocht vond zij den moordenaar, wiens kleederen geheel met bloed bevlekt waren en die met de bebloede bijl naast zich zijn roes uitsliep. Brandwonden. Te Beerta heeft een 4-jarig zoontje van den arbeider H. de V. door uit een pot met heete thee te drinken, Maandag ernstige brandwonden gekregen, waaraan het gisteren in den trein, op weg naar het ziekenhuis te Groningen, is overleden. Twee ketelbikkers verbrand. In den schafttijd gisternamiddag begaven zich drie ketelbikkers, om zich te warmen, naar de machinekamer van het Engelsche stoomschip Trebia, liggende op Wilton's scheepswerf, aan den Westkousdijk te Rotterdam. Terwijl zij zich in die ma chinekamer bevonden, is, waarschijnlijk door den stoomdruk, een gedeelte van de pakking van het mangatdeksel van een der stoomketels losgesprongen. Dit had tengevolge, dat onmlddelijk heele golven heete stoom de machinekamer vulden, en van stonde aan verkeerden de drie ketelbikkers in gevaar. Een hunner, W. van G., wist nog te ontkomen. De beide anderen waren zoo gelukkig niet. En toen er hulp opdaagde, bleek P. de Lange, uit den Smitshoek, onder de gemeente Barendrecht, reeds over leden, en H. Lems, van den Katen- drechtschen Lagendijk, die nog teekenen van leven gaf, is spoedig daarna ook bezweken. Beider lijken zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Doodelijk ongeluk. Maandagmorgen had op Staatsmijn >Emma« onder Pioensbroek een treurig ongeluk plaats. Door een afvallenden steen in schacht I werd den werkman Jacobus Blok uit Susteren, de schedel verbrijzeld, zoodat hij weldra den geest gaf. Een mede arbeider uit Spekholzerheide werd ernstig gewond en moest naar het hospitaal te Heerlen vervoerd worden. Waarschijnlijk is het ongeluk op de volgende wijze gebeurd, aldus meldt men ons van andere zijde De steenen, benoodigd onder in den schacht, worden afgelaten in afdieptonnen (kiebels). Een dezer tonnen werd te vol geladen. Toen de ton afgelaten werd, is zij waarschijnlijk tegen de wanden van de schacht gestoolen, waardoor zij over helde, zoodat de steenen, die boven den rand waren, afvielen. Een dezer steenen viel op het hoofd van een mijnwerker, terwijl de overige steenen, een tweeden persoon troffen. De werkman, die den steen op het hoofd kreeg, werd naar het hospitaal te Heerlen vervoerd, waar hij spoedig den geest gaf. De toestand van den anderen werkman is zeer ernstig. (»L. K<) Een meevaller. Een eenvoudig echt paar in het Duitsche stadje Mailing heeft een onverhoopte erfenis gekregen, van een zijde, waarvan het die het allerminst verwachtte. Erflaatster was een verkoop ster in een bekenden Münchener vruch- tenhandel, die daar 28 jaren achtereen werkzaam was geweest, op het oogen- blik dat zij overleed. Men vond in bed den, kleederen, kousen, enz. in de wo ning der overledene meer dan 200.000 mark in goud en bankbiljetten. Hoe de winkeljuffrouw dit vermogen bij elkaar heeftv gekregen, is onverklaarbaar, maar de erfgenamen zijn niet van zins, zich ook maar de geringste moeite te geven, om dit raadsel tot klaarheid te brengen. Tram geplunderd. Te Los Angelos in den Amerikaanschen staat Californië, werd een tramwagen met 50 passagiers door 2 bandieten aangerand. Een passa gier, die zich verzette, werd door de misdadigers verwond, die daarop de helft der passagiers uitschudden- Toen gelukte het een anderen passagier een denkerels een wond toe te brengen, waarop de andere vluchtte. De gewonde roover is gevangen genomen. Door de riemen gegrepen. Op de houtzagerij van den heer V. te Culem- borg is gistermiddag een werkman door de riemen gegrepen, en bijna onmiddel lijk gedood. (Tel.) Sneeuw. Te Batoem is buitengewoon veel sneeuw gevallen, waardoor verschei dene hulzen zijn ingestort. Er moeten ook menschen bij omgekomen zijn. Het geheele verkeer is gestremd. Gevaarlijk vruchtenijs. Te Manchester zijn na het gebruik van vruchtenijs, 171 menschen ziek geworden, waarvan er 16 gestorven zijn. Het vruchtenijs was door een Italiaansche firma geleverd. Een Geit en een bankbiljetDe Krleger uit Drumpt, kwam Zaterdag gelden innen bij R- Pluim uit Zoelen. Deze betaalde een billet van f 25, waarop teruggege ven moest worden. Het bankbiljet wordt op een plank gelegd, is onder het be reik van een geit, die het verorbert. De geit werd voor f 8 door de K. gekocht, geslacht maar in haar maag werd wei- nig gevonden van de overblijfselen van het geldwaardig papier. De maag met inhoud is aan de Nederlandsche Bank opgezonden. De R hoopt, dat deze hem f25 zal betalen. DRUNEN. Openbare spoedeischende vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 1 Febr. 1911 des voormiddags ten 11 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer van Huiten. Ongeveer 11,15 uur opent de Voor zitter de vergaderingaanwezig waren de heeren van Dal van der Geldt, Brok, van Halder, Willemse en van Son. Af wezig het lid van Spijk. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Voorzitter. Ingekomen stukken zijn er niet. Deze spoedeischende vergadering is bijeengeroepen naar aanleiding van de mededeelingen gedaan in een vorige gehouden geheime vergadering. Deze mededeelingenbetreffen het zilveren jubilé van den gemeente-opzichter Mimpen. Heden is het den dag dat hij voor 25 jaar werd benoemd tot ge meente-opzichter en ook gedeeltelijk tot veldwachter. Uit die besprekingen heb ik gemerkt, dat de hee en niet onge negen waren om Mimpen als bewijs van waardeering voor hetgeen hij steeds in het belang der gemeente heeft gedaan, zijn salaris te verhoogen met f 25 per jaar. Zijn de heeren bij dit idee gebleven. Van Son. Op den voorgrond verklaar ik, dat ik gaarne een bewijs van waar deering aan Mimpen, die steeds trouw en eerlijk zijn plichten heeft gedaan, wil geven, maar is het niet gevaarlijk om dit te doen door zijn salaris te verhoo gen. Ik gun het hem gaarne, maar ik vrees dat wij later, als hij, door over lijden of vertrek naar elders of wat ook, zijn opvolger dan ook dat salaris moeten geven. Voorzitter. Dat is zoo Van der Geldt. Als wij hem dan een gratificatie van f 25 per jaar verleenen. Voorzitter. Dat zou ik niet doen. De Commissaris der Koningin heeft in een onderhoud dat ik hier met hem heb ge had, mij gezegd dat hij er niet voor is te vinden om aan politie gratificatie te verleenen. 't Eene jaar zou men 't hem kunnen geven en 't andere jaar, als hij in zijn kwaliteit van veldwachter eens iets had gedaan, niet. Veldwachters zijn, als ze geen gratificatie krijgen veel on afhankelijker. Brok. Ik zou geen bezwaar hebben om zijn salaris met f 25 te verhoogen. Aan zijn opvolger behoeft men niet dat salaris te geven, dan kan men met een aanvangsalaris beginnen. Voorzitter. Wel als men zijn salaris verhoogd in zijne hoedanigheid als ge meente-opzichter, dan wel. Van Son. Ik zou het dan zoo doen- Zijn salaris als gemeente-opzichter met f25 verhoogen. Na nog eenige discussie wordt met algemeene stemmen daartoe besloten. Brok. Langs het voetpad dat langs de lijn is aangelegd zijn palen geplaatst. Zou u die fiiet wit laten verven, want nu ziet men ze 's avonds niet en loopt er tegen aan. Voorzitter. Wij hebben die nog niet laten verven omdat het zoo'n vochtig weer is geweest. Beter is het dat wij dit laten doen als het droog weer is. Van Son. De palen zijn nog nieuw, dus nog wit. Brok. Er zijn er toch al verscheidene tegen aangeloopen. Voorzitter. Verven we de palen nu dan droogt de verf niet op. Loopen de menschen er dan tegen aan dan is het erger, dan zitten hun kleeren ook nog vol verf. 't Is daarom beter dat wij daarmede nog wat wachten. Laten wij ze dan verven dan zijn ze in een dag droog. Na nog eenige bespreking werd be sloten de paaltjes, geplaatst langs het voedpad, bij droog weer te latee verven. Hierna ging de raad over in geheim comité. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie. Een klein plaatsje s.v.p., in uw veel gelezen blad. Ik kan niet nalaten te weêrspreken, wat uw correspondent voor een paar weken meldde, aangaande het optreden van den Bosschen Komiek Cornelisse. Hij schreef nl. dat zijn optreden aller verwachting overtrof, en dat alle aan wezigen zeer voldaan huiswaarts keerden*. 't Is in mijn oog een schande zulks te durven schrijven. De waarheid is deze Dat de Bossche Komiek Cornelisse in een net gezelschap als dat der leden en eeie-leden van Dussen's Fanfare, niet thuis hoort, ja, dient geweerd, al was het alleen om zijn onkiesch, walgelijk slotnummer. Dat de heer Cornelisse zulke num mers debiteere in de Diepstraat te 's Bosch of in de Zandstraat te Rotter dam maar niet wanneer hij optreedt op verzoek van een Roomsen-Katholieke Fanfare. Nog eene onjuistheid of liever onvol ledigheid van een bericht wilde ik aan vullen nl. deze Toen na den brand bij Van Rooij de brandspuit werd weggevoerd, werd een zekeren Bouman een zijner vingers af geklemd. Uw Correspondent vergat te vermelden, dat bij die gelegenheid ter dege de jeneverflesch werd gehanteerd. Met dank voor de opname, Een lid der Fanfare. Dussen, 24 Jan. 1911. - BES0IJEN> 31 Jan - Voorgaar geen artikel van dagelijkschen verkoop, maar daar een Waalwijksch be zoeker der Brusselsche Tentoonstelling daar eene expositie van die artikelen zag, en bij wist, dat ik met die fabriek in handelsiela- tiën stond, gaf dit aanleiding tot verkoop. Daarom vestig ik er-de aandacht op, dat die artikelen tve.i concurreerend door mij geleverd kunnen worden als welke winkel of magazijn, in welke stad ook, dat men op verzoek eene kolossale staalcollectie ter inzage krijgt, dat de fabriek zelf desver- kiezende zich belast met patroonregeling enz. Ook worden op staal geleverd WAALWIJK. .41 DRUNEN. NIEUWE MODELLEN Vraagt collectie opzicht. voor jong en oud. met Bloemhoorn kost Overtreft elke verwaching. Zeer geschikt voor de huiskamer. f 13— f >7 f 22 met rijk versierde kasten. In prijs beneden elke concurrentie. Rijke keuze in Religeuze en andere zang muziek of ernstige en komische voordrachten. ROLLEN voor de Phonograph 60 cent per nummer. met onze Gramophone Platen, dobbel bespeelbaar. Zeldzaam mooi, groot Hol- landsch Repertoir fl.BO, alzoo slechts 75 cent per nummer. Bij bestelling voldoend op te geven muziek- zang of voordracht. Als koopje bied ik aan voor Heeren f 1.10. IJzersterke kwaliteit' prima leer, mooi en doelmatig model. Zeer geschikt voor cadean. LyraClimax potlood 50 cent. Met een Etni losse aanvullings-potlooden 15 cent meer. Voor een ieder onmisbaar. Door er op te drukken opent en slnit zich het potlood. Zeer gemakkelijk in 't gebruik. Kerkstraat 187—140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. 146 voorbeen St. Jansstraat, 's-BOSCH Interc. Telef.. 486. 8 minuten van Station, komende de brug over rechts. 264 REMISE VOOR AUTOMOBIELEN. Het goedkoopste adres is voor bochten flenzen en. verbinding stukken voor stoom, gas- en waterleiding. Bij de 128 Waalwijk. Vraag prijscourant. Het oudste en meest bekende adres is ongetwijfeld Een degelijk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, linnenbewaste tyk en prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wollen l Watten, 1 Molten Deken, Bed- en Peluw - overtrek met de nieuwste sluiting en 2 Maa strem francovrij zicht, naastbijgelegen station. Een veel betere kwaliteit voor f 39.- Beslist iets extra voor f 49.— Meer dan 1600O stuks verkocht. Kapokbedtellen, 2 persoons met deze d toebebooren f 26.—, f 82.— en f 36. Prima dubbel Guttaper^hallnnen f2.— de vlerkante meter. Windkussen f5.f6.16.75, 1 7. 50* In 't gebruik in vele gestichten. Beslist erkend best fabrikaat. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT met bodera; eigen fabri kaat f 14Dito IJZEREN LEDIKANT f 6,50 zeer zwaar f 7,50. Prima graslinnen LAKENS 2 pers.fo 160 M breed fl öO per stuk. Dito CONGO-LINNEN fl,25. Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN met over slag f3,30, met overslag en feston f3,60 per 6 stuks Goedkoopste soort f2,70. Rijke keuze in WIEGES en KINDERSTOELEN. IJzeren en Houten Ledikanten, Closets, BidetsMatrassenSpreien, Vouw- en Rust stoelen, Luiermandsartikelen enz. Kerkstraat 187-140. 181 Interc. Telefoon No. 4. Overijselsche Beddenfabriek. 181 Aan het postkantoor WAALWIJK en de, daar onder reisorteerende, hulpkantoren werd gedu rende de maand Januari 1911. Ingelegd f 10364,41. Terugbetaald f 17804,83®. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 5715. Aas het postkantoor VLIJMEN en de, daar onder ressorteerende, hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari 1911. Ingelegd l 7298,29. Terugbetaald f 28130,61 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3249 De prijs der boter was beden op de markt Hoogste prijs 1 1,48. Laagste prijs f 1 36. De prijs der eieren was 51/« a 6l/s ct per stuk. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Heden werd de prijs der boter op de stoom- tuirelfabriek #de Toekomst* te Vrijhoeven-Cappel op f 1.50 gezet. CAPELLE. 31 Jan. Heden werd de prijs der bofer op de fabriek ,De Toekomst" te Vrijb.Capelle gezet op f 1.50 ROTTERDAM 31 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden 0 veulen, 0 ezel, magere en 351 vette runderen 101 vette nuehtere en 0 graskalv. 213 schapen of lammeren 1016 varkens biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 33 a 40 ct., stieren 32 36 ct., kalveren 47'/j tot 571/* ct., vette export kalveren ct., alles per 1/i kilo. Melkkoeien f 165 d f 300, kalfkoeien f 180 a 310, stieren f 130 a 285 pinken 115 a 140 graskal veren 0 a 0 vaarzen f 125 a 190 alles mager veebiggen f 8.a 15.paarden f 40 a 170. Nuchtere kalveren fok15.20slacht. 8.50 d 12.50 Biggen f 1.60 a 1.90 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 46/8 en 26/16 vn. en 200 stukken a l/s kilo. Prijs le qual 64, 2e qual f 60 3e qual. f 57 Per >/j kilo 80 a 85 ct. ROTTERDAM 31 Jan. Tarwe f 10.a f 11.50 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.tot f0. per 100 k g. Gerst. Winter per 100 kilo f 9.10.Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.— d 0.— Haver per lOOJk. f 6.75 a 7-25 Bruine boonen van f 11 50 1 13.50 GORINCHEM, 31 Jap. Men noteerde heden Ristai we 1 8.a 8.25 rcode dito f 7,50 a 8,— witte dito 1 7.50 a 7.75 inl. rogge 15,a 5,40 Buitenl dito 5 20 d 5.60 gerst 4,35 a 5 60 haver 3,50 a 4.duivenboonen f0,a 0.blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 324 runneren 6 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 379 biggeu. le qual. Kalfkoeien 1 240 d 320 Kalivaarzen 1160 a 240 Guiste vaarzen 1 Melkkoeien 1160 d 250 l'/j jarige ossen f Pinken t a Graskalvercn f Nuchtere kal*. 14 a Aangevoerd 20 vette varkens' van 25 a 251/a ct per half kilo, biggen van 17—, a 16— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen f0 a en lammeren f 0 A f 0 Der stuk. Kippen f 0.80 a f 1.20 per stok. Eieren 11.45 A 1.50 per 26 stuks. Boter 75 A 84 ct. per Va kiilo. 20

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6