Chef-stikkerij. een Leerling Oerlemans en Zonen TE HUUR. Ed. van Tilburg Aanbesteding. Notaris Canters Aanbesteding. LvanBladel&Zonen Advertentiën Maat- en Reparatiezaak Jongens en Meisjes Wé iUV'MIi Hond met Hondekar Huis of- wel Grond Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Aanbesteden: Canters teDrunen enStaeiteOss, ll Kleine Advertentiën. Ter overname aangeboden Confis3ur, Cuisinier. Te koop aangeboden: verkoopen veilen en verkoopen publiek verkoopen het bouwen van een School voor Meer Uit gebreid Lager Onder wijs te Heusden. verkoopen Het bouwen van een Winkelhuis met Bakkerij voor d°n Heer G. Verhoeven- van der Zanden, Timmermans. Is het u bekend dat van het herhalingsonderwijs druk gebruik wordt gemaakt. Voorzitter. Het bezoek is niet groot, het juiste cijfer van het aantal bezoekers is mij niet bekend. Timmermans, 't Is jammer, dat er zoo weinig gebruik van wordt gemaakt. 4. Goedkeuring rekening van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken in deze gemeente. Voldoende aan art. 20 der wet op de Kamer van Koophandel overhandigt de Kamer den raad rekening en verant woording. De rekening sluit met een nadeelig slot van f 59.80. De Kamer verzocht de toelage met dit bedrag als nog te willen verhoogen. Van Dongen. De toelage bedraagt f75. Zou het niet gewenscht zijn dat wij dit bedrag verhoogen, want nu zal de Kamer zeer waarschijnlijk wel ieder jaar voor een tekort komen te staan. f75. is ook weinig, vooral als men ziet dat de secretaris f 60 als jaarwedde ge niet. Er blijft dan maar f 15 over. Voorzitter. Ik kan er mij, om de toelage van de Kamer te verhoogen, wel mee ver eenigen, doch zou voorstellen dit bedrag vast te stellen, bij de behandeling van de begrooting voor het dienstjaar 1912 Het tekort kunnen wij toch bijgeven. Van Dongen, 't Is zeker dat de Kamer zoo telkens voor een tekort zal komen te staan. Voorzitter. Dat kan niet uitblijven. Het voorstel van den Voorzitter wordt hierna met algemeene stemmen aange nomen. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot het daarstellen van een brandput in de haven te Raamsdonksveer. Voorzitter. In een vorige vergadering is dit voorstel aangehouden en besloten dat B. en W. eerst dienaangaande in lichtingen zullen verstrekken. Wij hebben prijsopgaaf gevraagd. Men heeft putten van verschillende grootten in de prijzen van f 150, f 190, f 230 en f380. Van Dongen. Twee putten van een klein diameter zal beter zijn dan een groote. Simonis. Ik denk dat wij met een put van f 150 kunnen volstaan. Er is hier zeker altijd water genoeg. Voorzitter. Ik heb mij, buiten de Wet houders om, nog in verbinding gesteld met een firma De Boer te Leeuwarden welke uitsluitend artestaesische putten vervaardigt. De firma offreert een put welke 16000 Liter water per uur geeft voor f8 per Meter. De vracht en hulp- &ÏM personeel is voor onze rekening. Andere putten zullen voortdurend schoongemaakt moeten worden omdat ze niet geregeld gebruikt worden. Mijn plan was nu om eens nader naar deze putten te informeeren. Zou het water aan de eischen die aan goed drinkwater gesteld worden voldoen, dan zou ik er een pomp op willen laten slaan. Simonis. Goed drinkwater is een nood zakelijk iets in onze gemeente. Ik kan mij met het voorstel vaD den Voorzitter dan ook goed vereenigen. Voorzitter. Aan het gasthuis alhier hebben ze ook zoo'n put laten slaan en die, voldoet, geloof ik, zeer goed. Timmermans. Ik geloof dat wij het voorstel van den Voorzitter allen ten zeerste zullen apprecieeren. Met algemeene stemmen wordt be sloten het voorstel tot een volgende vergadering aan te houden. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot inwilliging van het ver zoek van J. A. Baijens, om vergunning tot het plaatsen van een hijschkraan aan de Haven te Raamsdonksveer. Voorzitter. B. en W. stellen voor aan adressant vergunning te verleenen. De kraan moet gezet worden op beton en alles moet la een goeden staat worden onderhouden. Mocht aan de straat of beschoeiing schade worden aangebracht, dan moet de concessionaris dat ver goeden. Van Dongen. Zijn B. en W. over tuigd dat het verkeer daar niet belem merd wordt. Is de weg breed genoeg? Als ik goed gehoord heb, staat in de voorwaarden, waarop adressant vergun ning zal worden verleend, dat er 1,50 M. van de weg afgaat. Simonis. De kraan komt in een eenigs- zins hangenden staat. Van Dongen. Ik geloof dat de weg er smal zal worden. Simonis. 't Is toch ter bevordering van den handel» Van Dongen. Zeker, dat ben ik geheel met u eens, maar men dient toch te zorgen, dat het verkeer niet al te veel wordt belemmerd. Na eenige discussie wordt besloten, dat B. en W. de redactie van de voor waarden, waarop vergunning wordt ver leend, zoo zal wijzigen, dat het verkeer niet langer dan een kwartier uurs achter een mag worden belemmerd. 7. Alsvoor omtrent het verzoek van F. A. van Seters om vergunning le. tot het vernieuwen van een aan de Haven te Raamsdonksveer gelegen waterput, 2e. tot het leggen van een riool naar de haven, tot afvoer van regenwater. Op voorstel van B. en W. wordt gunstig op het adres beschikt. 8. Voorstel van B. en W. tot ver- kopp van een der oude brandspuiten te Raamsdonksveer. Voorzitter. De heeren zijn bij het proefspuiten allen tegenwoordig geweest. Ik zou nu eerst gaarne vernemen of zij tot het aankoopen van de nieuwe spuit wenschen over te gaan. Timmermans. Ik ben geen deskundige op dat gebied. Simonis. Hebt u van de brandmeesters geen rapport ontvangen daaromtrent. Deze menschen moeten er mee omgaan en kunnen als deskundigen optreden. Van Suijlekom e. a. hebben er zich nogal voor geinteresseerd. Wat is hun ge voelen Voorzitter. Ik behoef alleen het ge voelen van den raad te weten, die alleen beslist tot aankoop- Men kan wel hooren wat de brandmeesters zeggen maar de beslissing blijft in alle geval aan den raad. De heeren zijn bij het probeeren toch tegenwoordig geweest, zij hebben toch gezien hoe de spuit werkt. Van Dongen. Op welke condities en voorwaarden is ze aangeboden. Voorzitter. Aan 30 Meter horizontaal heeft ze voldaan en hoog moet ze 20 M. komen. Of ze die hoogte heeft bereikt kan ik zoo niet zeggen. Timmermans. Meer dan een lid zegt geen deskundigen te zijn. U zegt dat de raad beslist, maar is het dan zoo onbillijk te vragen naar het oordeel van deskundigen. Gehoord dat oordeel kunnen wij nog beslissen. Simonis Ik heb gehoord, dat indien ze met twee trompen werken ze ge makkelijk boven aan de lijst van de school komen. Voorzitter. Komt er nu brand dan kunnen wij de spuit nog niet gebruiken. Besloten wordt eerst het oordeel te vragen van de brandmeesters, waarna in een volgende vergadering een besluit zal worden genomen. 9. Voorstel van Burgemeester en Weth. tot verdaging van de beslissing op het verzoek van A- Schuller e.a. tot verbetering van de Suikerstraat, Voorzitter. Wij moeten in deze eerst het besluit van Ged. Staten afwachten inzake de polderregeling. Ook onze financiën zullen het niet toelaten om de werkzaamheden te laten verrichten. Wij stellen derhalve voor dit verzoek te ver dagen tot de behandeling van de be grooting voor 1912. Van Dongen. De toestand is daar bar slecht. Voorzitter. Ja, maar eerst moet de andere kwestie opgelost worden. Timmermans. Is U er van overtuigd, dat alle belanghebbendeu iets voor de verbetering zullen over hebben. Dat wil zeggen, zullen zij het recht afstaan om de boomen te rooien. Van Dongen. Zeg nu dat er een on willig is, zijn wij dan tegen dit feit ge waarborgd. Voorzitter. Wanneer door de Ged. Staten de polderregeling is getroffen, zal de commissie van fabricatie bijeen komen. De bewoners zullen voor afstand moeten teekenen. Zoodra er een is die dat niet doet, dan kan van heel de ver andering niets komen, want het gaat niet om een gedeelte zoo open te houden. Aldus wordt besloten- 10. Ontwerp besluit tot wijziging der Gemeente begrooting. Na voorlezing wordt conform het ont werp vastgesteld. 11. Vaststelling kohier der belasting op de honden. Na voorlezing wordt aldus vastgesteld. 12. Benoeming leden stembureau voor eventueele stemming van een lid van de Provinciale Staten. Benoemd werden voor Raamsdonk (Dorp) de heeren De Wit en D- Timmer mans als leden, W. J. Zijlmans en J. C. Schoenmakers tot plaatsvervangende leden- Voor Raamsdonksveer tot Voorzitter de heer Simonis, tot leden de heeren Dorrenboom en Kieboom en tot plaats vervangende leden de heeren van Don gen en De Bruijn. 13. Voorstel van B. en W. in zake uitbetaling jaarwedde van het hoofd der school te Raamsdonksveer. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit punt in een geheime vergadering behandeld, waarom de vergadering ge schorst wordt. Na heropening wordt op verzoek van den heer Timmermans een schrijven voorgelezen van de schoolcommissie waaruit blijkt dat den commissie adviseert om de kwestie in der minne te schikken wat zal blijken voor beide partijen het beste te zijn. Het voorstel van B. en W. in omvraag gebracht wordt met 5 tegen 4 stemmen verworpen. Tegen het voorstel stemden de heeren Zijlmans, de Bont, Timmermans, van Dongen dn Dorrenboom. Voor het voor stel de heeren Schoenmakers, De Bruijn, De Wit en Simonis. Alzoo zal aan den heer Smeijers f 118.7 5 worden uitbetaald. TE KOOP aangeboden aan zeer lagen prijs, een gebruikte, doch goed onderhouden PIANO. Waar zegt de Uitgever. 810 Op een Schoenfabriek in Waalwijk een bekwaam Overhaler gevraagd. Waar zegt de Uitgever. 325 TE KOOP aangebode een klein partijtje Essen en Beuken boomen te bezichtigen bij A. M. COSTER te Beaoijen. 834 De fleer en Mevrouw WITLOX- Mastboom, geven kennis van de geboorte van hun Zoon Gérard. 326 GEBOREN Cornelis Adiianus Gérard zoon van C. H. DE JONGH. A. DE JONGH-Lansman. Waalwijk, 5 Februari 1911. 347 ONDERTROUWD Joseph A. J. M. Pernot Jeannette L. M. C. van der Staij. 's Bosch, 3 Febr. 1911. 336 Huwelijksvoltrekking 21 Febr. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na een langdarige onge steldheid mijn geliefde Echtgenoot DE HEER JOHANNES QUIRIJNS, in den ouderdom van 84 jaar. 842 D. QUIRIJNS-Huijsman. VGrevelduin-Capelle, 5 Febr. 1911. Bij beschikking van den EdelAchtbaren Heer Rechter Commissaris, d.d, 3 Februari 1911, jn het faillissement van J. H. VAN ENGELEN, handelende onder den naam Kinderen VAN ENGELEN, te Dassen, is bepaald le. dat de schuldvorderingen vóór 1 Maart 1911 bij den Curator moeten zijn ingediendi 2e. dat de verificatie-vergadering zal plaats hebben up 10 April 1911, des voormiddags om 11 uur, in het Paleis van Justitie te 's Hertogenbosch. De Curator, Mr. B. R. WESSELING. 's-Hertogenbosch, 4 Februari 1911. 343 een druk beklante die reeds vele jaren bestaat in DEN HAAG 150 klanten, verdiensten f25 f30 per weekvoor den spotprijs van f 300, tegen April of Mei a. s. Zoo gewenscht kan men nog een half of heel jaar met den eigenaar der zaak samenwerken en kan de helft der overnemingssom voorloopig gestort worden. Alleen tegen contaDt geld. Tusschenper- souen komen niet in aanmerking, Brieven no. der advertentie bureau van dit blad. 344 Gevraagd een net persoon die de noodige bekwaamheid en vak kennis bezit om geheel zelfstandig de stikkerij eener stoomschoen- fabriek te leiden. Zonder bewijzen van geschiktheid voor deze betrekking en prima referentiën ou- noodig zich aan te melden. Brieven onder no. der advertentie, bureau van dit blad. 345 Waalwijksche Stoomdrukkerij An toon Tielen, vraagt direct voor de Zetterij en een voor de Boekbinderij. 313 Vrijhoeven-Cappel vragen voor direct voor de Stroohulzenfabriek. 337 Vanaf 1 April 1911, de buffet ten op het terrein der Voetbal- vereeniging W aalwijk V oor uit» Nadere inlichtingen te bekomen bij den heer N. VAN LOON te Waalwijk. 348 131 EEN tegen zeer billijken prijs. Te, bevragen en te bezichtigen bij JOH. SNOEREN, Machinale Stoomschoenfahriek, Vaartkant Kaatsheuvel. 321 KAATSHEUVEL. Er wordt gevraagd te huur of te koop een in de nabijheid van de R. K. Kerk te Kaatsheuvel, voor particulier. Brieven onder letter L. H. J., Bureau van dit blad. 316 te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heeren TIMMER MANS q q. aldaar, in het openbaar (OP VASTENAVOND) Maandag 27 Februari 1911. Eene groote partij Timmerspar- reu, Opleggers Hopstaken, Boon staken, Heinsparren en Knuisten, benevens eenige koopen Brand hout en verder gerief. Voorts zwaar Eiken Schaarhout Takken en Snoeiling, zoomede een groote partij droge eiken Musterd. Drie koopen zwaar eiken Schaar hout op de Hoogjes onder Waal wijk, naast de boerdei ij bewoond door de Wed. Nol van Zon. (Deze koopen vooraf te gaan zien.) De verkooping zal aanvangen PRECIES om 1') ure op „Plantloon" bij Lnkas van der Kaa, te beginnen met den verkoop van Sparren. Zij die van vorige verkoopingen nog schuldig zijn worden niet ala koopers of borgen aangenomen. 323 te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer J. BERNARD TIMMERMANS Wz. aldaar, op bet Landgoed „De Roestelberg" ooder Loonopzand, op Maandag 20 Fe bruari 1911, OP DE BERGEN. 324 35 koopen masten Sparren, Hein- en Timmerhout etc. EN BENEDEN DE BERGEN. 25 koopen best eiken Schaar hout. Verder een partijtje Musterd, Snoeiling en Knuisten. Te beginnen bij de Hoeve „De Roeitel- berg", des voormiddags ten 10 ure precies te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer J. DEGE-- NAARS te Klandert, om contant geld. Op Donderdag 23 Februari 1911, des voormiddags ten 11 me aan de Haven te Waalwijk. Op Vrijdag 24. Februari 1911, des voor middags te 10 ure, ter herberge van G. L. ROIJMANS te Elshout; des namiddags te ééu uur ter herberge van ANTOQN MERKX te Nieuwkuik. Op Zaterdag 23 Februari 1911, des voormiddags te 10 ure aan de Haven te Waspik. 349 Eene groote partij Timmerhout. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HEUSDEN, N.-Brabant, zullen op Zaterdag 18 Februari 1911, des voormiddags ten 11 ure, ten gemeente, huize in het openbaar Bestek mek teekening zijn op franco aan vrage verkrijgbaar bij den Gemeente-Secre taris, tegen betaling van f 1,per stel. Toezending tegen ontvangst van postwissel postzegels worden niet in betaling genomen. Inlichting en aanwijzing worden verstrekt op Woensdag 15 Februari 1911, ten huize „Het Wapen van Amsterdam" te Hensden, des middags 12 uur. Heusden, 1 Febr. 1911. De Burgemeester, P. L. HON COOP. De Secretaris, 273 H. J. VAN EGGELEN. te Drunen, zal Woensdag 15 Februari 1911, voor middags 9J/S uur, bij JANMARTzn. VAN DER SAN DEN te Drunen (Tramhalte) Voor de Erven van Dr. Adr. van der Steen. 8 Iepeboomen, wassende langs de Groote Straat te Drunen, tegen over de herberg van Wouth. Pij nenburg. Te veilen eerst in massa, daarna in twee koopen. No- 1, de vier boomen aan de Oostzijde, No. 2, de vier boomen aan de Westzijde. De boomen moeten gerooid en geruimd zijn vóór 1 April 1911. 2 koopen vierjarig Schaarhout in de Middelste Vennen te Drunen, achter het woonhuis van Mevr. de Wed. Jos. Loeff-van Dijck. No. 1 breede kant. No. 2 smalle kant. Voor Mej. de Wed. Ang. van Broekhoven te Drnnen. 10 Canadaboomen, wassende in de Zwalemoer te Drunen. Te veileD eerst in massa, daarna in twee koopen. Inlichtingen geven de zoons der verkoop ster, die ook aanwijzing doen. Voor den Heer Antoon vaD Rooij te 's Bosch. 7 Wilgenboomen, wassende in de Hooi broeken te Elshout, op het land in huur bij Frans Joh. van Delft. Betaling der kooppenningen 15 Maart 1911. 315 DE NOTARISSEN berichten bij deze, dat het Vastgoed der Erven van Dr. ADR. VAN DER STEEN is ingezet als volgt Koop 1 f1300 „2 - 965 „8 - 965 4 (massa 2 en 8) - 2000 Toeslag Maandag 13 Februari 1911, nam. 6 uur bij THEOD. ELSHOUT te Drunen. 314 op Woensdag 15 Februari 1911 des namiddags ten 4 uur in het café van den Heer JAN FRANSEN in de St. Autonius- Parochie te Waalwijk. Bestek en Teekening verkrijgbaar tegen f 3,— per stel, waarvan 2 gulden worden teruggegeven bij inlevering. Inlichtingen op de werkdagen bij JOS. VAN REE, Arch. Waalwijk. 385 In en om de Keuken geeft huisvrouwen en a. s. huisvrouwen voorlichting op het gebied der voeding, van huishoudelijk beheer, van hygiëne. In en om de Keuken behandelt artikelen over kookkunst, over conserveeren van levensmiddelen, inmaken van vrachten en groenten, onderhoud vaD hnis- en huisraad, enz. enz. In en om de Kenken bevat tal van recep- ten, zoomede uitgewerkte, bekende, een voudige maaltijden voor 4 volwassen personen. In en om de Kenken vormt bij het einde van den jaargang een kloek boekdeel met nuttige wenken en wetenswaardige stokken, In en om de Keuken is de raadgever van allen, die met matige middelen eeD ge zellig eu gezond tehuis voor hun om geving willen scheppen. In en om de Keuken staat onder redactie van Mevrouw A, S. Tydeman- Verschoot Directrice der Huishoudschool, Laan van Meerdervoort's Gravenliage, In en om de Kenken verschijnt maandelijks en kost slechts f 1,90 per jaar. Abonnementen worden aangenomen door de Waalwijkehe stoomdrukkerij Ant. Tielen. Worden uwe Vruchtboomen goed gesnoeid Ontvangen zij een doelmatige bemesting Worden ziekten en schadelijke insecten met succes bestreden i Bezitters van Vruchtboomen oordeelt zelf Deskundige behandeling van alle Ooftgewassen. 270

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2