Nu MQBACH Cie. EN BRANDEWIJN Goed Gereedschap is het halve werk H. van Wordragen-v. d, Ven, BEKENDMAKING. Advertentiën, Notaris CANTERS Gestookte Citroen. WAALWIJK, naast de R.K. Kerk. Prima Emaillewaren Ha&tosgsrscht Heusdsa Staal heele flacon 1 gld. halve 60 cent. Kinadruppels, dokter de Vry, 75 cent. Kerknieuws Kunst en Letteren. Handelsberichten verkoopen Distillateurs le Klasse, Heeren Timmerlieden, Metselaars, Schoenmakers en Fabrikanten, Looiers, Smeden en Landbouwers, koopt derhalve uw GEREEDSCHAPPEN bij Vraagt dus eerst prijs aan bovenstaand adres. Sport. VLIJMEN. Worstbroodjes 7cent. Taartjes en het schoone, zuidelijke gedeelte van oud-Constantinopel, was daarentegen prachtig. De Turksche pers houd zich natuurlijk druk bezig met den ramp. Sommige bladen meenen, dat men hier met een polltieken aanslag te doen heeft, andere laten zich niet over de oorzaak uit, maar wijzen er op, dat Turkije sinds den korten tijd van het nieuwe regime nu al door vier groote rampen getroffen isn.l. door branden in de wijk Tschister en in het paleis van Tschiragen, het spoor wegongeluk bij San Stefano en nu de verwoesting der Porte. Bijgeloovige per sonen zien hierin slechte voorteekenen 1 Ren Jhnke opvoedster. De rijkste vrouw van de wereld, mevrouw Hetty Green de Amerikaansche millionnaire, die bekend staat als de rijkste vrouw van de wereld en die tot dusverre zelf haar reusachtig vermogen beheerde, heeft thans 100 millioen dollar afgestaan aan haar eenigen zion, kolonel Green, nadat deze ten volle bewezen had dat vertrou wen te verdienen- Vóór 17 jaren had mevrouw Green dien zoon naar Texas verbannen, daar zij vreesde, dat hij bij langer verblijf in New-York een luiaard zou worden en de millioenen zou gaan verkwisten, die zij met zooveel zorg had bijeengehouden. De jonge man was liever naar Parijs gegaan, maar durfde zich niet verzetten tegen het uitdrukkelijk bevel van zijn moeder en vertrok naar Texas, met geen andere middelen dan een vrij twijfel achtige hypotheek op eenige slecht ren- deerende spoorweglijnen in dat land- Op hulp van zijne moeder behoefde hij niet te rekenenhij moest leeren op zijn eigen beenen te staan. Zoo verhaalt hij, dat hij. toen hij bezig was de spoor wegen, die zijn eigendom waren gewor den te reorganiseeren, eens acht nieuwe lokomotieven moest aanschaffen en niet wist, hoe hij aan de noodige middelen zou komen. Hij telegrafeerde zijn moeder om raad en ontving geen ander antwoord dan »Zie je te redden». Later vertelde hij haar, dat hij werkelijk raad noodig had gehad, waarop zij ant woordde >Als ik er niet was geweest, had je het toch ook zonder mijn raad moeten stellen.» Hij ging dus zijn eigen weg en leerde op zich zelf alleen ver trouwen- En het resultaat was, dat hij zelf een vermogen van 5 millioen dollars heeft verworven en werk verschaft aan 2500 personen. Tweegevecht. Zondagochtend zou in het Grünewald bij Berlijn een twee gevecht op het pistool tusschen August Thyssen, den bekenden zoon van den industrieel uit de Rijnstreek, en dr. Adolf Borchardt geleverd worden. De laatste had Thyssen in een hotel een oorvijg toegediend, toen hij weigerde een voor Borchardt beleedigende verklaring te herroepen, Toen de auto Zondag al klaar stond, om Thyssen van zijn hotel te Berlijn naar de kampplaats te brengen, ver scheen er een commissaris van politie, om Thyssen «veiligheidshalve» in hech tenis te nemen. Vermoedelijk hadden Thyssen's schuldeischers, die voor 15 millioen mark bij zijn kostbaar leven belang hebben, de politie in de zaak gehaald. Het tweegevecht is zoodoende niet door kunnen gaan- Later op den dag is Thyssen weer uit de verzekerde be waring ontslagen. Gewelddadige aanranding- In den kruidenierswinkel >De Volharding», aan de Schietbaanlaan, hoek Jan van Vught- straat te Rotterdam, die gedreven wordt door juffrouw M. A. Kleijn, kwam in den nacht van Zaterdag op Zondag, om streeks half een, toen de winkel nog open was, een aan die juffrouw onbe kende man inkoopen doen. Terwijl de achter de toonbank staande juffrouw bezig was de boodschappen gereed te maken, haalde de onbekende ter sluiks 'n schoenmakershamer te voorschijn en gaf daarmede de gebukt staande krui denierster eenige slagen op het hoofd. Duizelig en versuft, maar niet bewuste loos, zakte zij achter de toonbank ineen. Daar volgde haar de onbekende, doch de moord en hulp roepende juffrouw weerde zich zoo flink, dat hij het geraden achtte de vlucht te nemen voor er hulp opdaagde- Toen hij de winkeldeur wilde openen, brak daarvan de deurknop, en zich dien uitweg afgesneden ziende, nam de onbekende zijn weg door het sou terrain, bij de woning van juffrouw Kleijn, die achter den winkel gelegen is, be- hoorende en sprong daaruit door een raam in de Jan van Vuchtstraat- Door de Bellevoysstraat ontkwam hij, tevergeefs nagezet door eenige lieden, die op het hulp- en moordgeroep der juffrouw opmerkzaam waren geworden. Juffrouw KI. die door de hamerslagen ernstig aan het hoofd verwond is en vee bloed verloor, werd spoedig door dr. Van Meeteren, wiens hulp men inriep, verbonden. Winkel en woonhuis, daarbij behoorende, worden door haar alleen bewoond. Den schoenmakershamer heeft de booswicht in den winkel achtergelaten. Ontvreemd is er niets. Met den politie hond heeft men getracht het spoor van den dader te volgen. Dit is mislukt. We volgde de hond dit spoor door de Jan van Vughtstraat, maar in de Henegou- werlaan raakte hij het bijster. De dader wordt beschreven als iemand van ongeveer 20 jaren, met een colbert costuum cn een jockeypet Hij droeg een boordje. Een merkwaardige inbraak te Breda Het is gebeurd in de Ginnekenstraat te Breda Zondagavond half twaalf. De heer de» huizes en eega waren ter bedde en dommelden. Plotseling werd de nachtelijke stilte in huis verstoord door eenig zwak gerucht dat uit de logeerkamer scheen te komen De heer des huizes ontwaakte ervan en luisterde nauwlettend, doch niets was er meer te hooren. Toen echter even daarna weder eenig gerucht zijn aan dacht trok besloot hij op onderzoek uit te gaan. In de logeerkamer was een logé, die daar in vertrouwelijk onderhoud was met de dienstmeid. De logé was een de buren, bleek de heer des huizes, die over dit nachtelijk bezoek hevig ontsticht was en zonder aarzelen den indringer krachtig te lijf ging. Het werd een complete veldslag, waar van het gerucht naar buiten drong, zoo dat spoedig een groep menschen zich voor het huis verzamelden. De aanbidder van de dienstmeid had iet buitengewoon slecht getroffen de ïeer des huizes was namelijk een stevig gebouwd man met vuisten als smidsha mers. En overdadig werden de smidshamers gebruikt. De tuchtiging duurde eenige minuten, toen werd de ongelukkige minnaar met handen en voeten naar buiten gewerkt. De overwinnaar in den strijd verscheen even daarna aan de deur en vertelde de belangstellenden buiten, dat er een inbreker was geweest en verzocht poli tie te halen. Bereidwillig werd hieraan door iemand uit het publiek voldaan en enkele minuten later arriveerden vier agenten, die het verhaal van den inbraak met nauwlijks verholen pret aanhoorden. Ze konden niet meer doen dan consta- teeren dat de inbreker was verdwenen, dat ook de meid het verstandiger had geacht, iet huis te verlaten en verder in beslag te .nemen de pet, door den ongelukkigen minnaar op het slagveld achter gelaten. Het ergste was, dat de nieuwe hoed van de vrouw des huizes, die f25 had gekost, er slecht is afgekomen. Ook was bij het tumult van den veldslag een kandelaber gebroken. De heer des huizes zal nu probeeren van zijn buurman een schadevergoeding los te krijgen. Bred. Ct. Een middel om roest op te lossen. Sterk geroeste voorwerpen kan men doelmatig rei nigen door ze te dompelen in een verzadigde oplossjng van zinkchloride. Naar gelang der dikte van de roestlaag laat men de voorwerpen 12 24 oren in deze oplossing, die niet sterk zuur mag z'jn. Daarna wordeu de voorwerpen uit het oplossingsbad genomen en met water afgespoeld, waarna men ze in lOpct. ammoniac legt. Na eenige minuten worden it daaruit genomen en goed afgedroogd. Vastgeroeste schroeven en moeren maakt men weder los door op de verbindingsplaatsen terpentijn of nog beter zerosinolie te brengen, die in korten tijd overal tusschen in trekt. Tikt men na eenigen tijd met een hamer voorzichtig tegeu de moer of schroef, dan cunLen deze meestal gemakkelijk losgedraaid worden. Pelroleumbrand. De petroleumtanks van de Standard Oil Company aan de haven van New Jersey geraakten Zondag in brand. Dikke rookwolken trokken zich boven New-Jersey, New-York en Hoboken samen en veroorzaakten daar groote ongerustheid. De kolenpier van den Eric-spoorweg werd ernstig bedreigd en de toegang daarvan is door het vuur verwoest, maar het kolenpark kon be houden blijven. De brandweer is er in geslangd den brand in te dammen. De moord van Fonts-de-Cè. Uit de Loire is opgehaald, nabij Ponts-de-Cé, het lijk van een man, dat herkend is als te zijn van Delhumeau, den ver- moedelijken moordenaar van den Pa- rijschen antiquair Chapal. Het lijk van het slachtoffer werd 27 November ge vonden door 2 soldaten op de brug Damnacus te Ponts-de-Cé en het stond al dadelijk vrijwel vast, dat Delhumeau de moordenaar moest zijn, doch deze was voortvluchtig en alle nasporingen naar hem bleven vruchteloos. Spoorwegongeluk. Op den Grand- Trunk-spoorweg in Canada, nabij Drum- bo, had een botsing plaats tusschen een passagierstrein en een losse machine. Een rijtuig van den trein geraakte in brand en 6 menschen kwamen in de vlammen om, terwijl er nog 3 verwond werden. Op de losse machine bevonden zich 3 man, die vermist worden. Men weet nog niet of zij dood dan wel ge vlucht zijn. Koude in Turkije. De winter, is bui tengewoon streng in Anatolië. Te Konia heeft het 28 gr. gevroren. De wolven vertoonen zich in de voorsteden Afion en Karohissar. Er is gebrek aan hout en kolen, waarvoor aanzienlijke prijzen worden betaald. Al sedert 14 dagen heeft het schier onophoudelijk gesneeuwd. Treinen zijn in de sneeuw blijven steken. Doodelijk ongeluk bij wintersportOp de Semmering, in Oostenrijk, botste een slede, een zg. bobsleigh4 waarin 5 personen zaten, met groote vaart tegen een boom, met het gevolg dat een heer en dame zijn gedood. De 3 anderen werden ernstig verwond. Aangevallen. Uit Johannesburg en Pen- halongo hebben de inlanders weer blanke vrouwen aangevallen. In laatsgenoemde plaats schoot daarbij een blanke vrouw een inlander dood. Tragisch. Te Vaals is Zondag de doch ter van een herbergier in een put gestort eu verdronken. Het meisje zou spoedig gaan huwen en juist denzelfden dag zou de eerste huwe lijks-afkondiging in de kerk plaats hebben. Lucifers. Door het gebruikmaken van lucifers door een der kinderen, geraakte Za terdagmiddag ten huize van den heer K. te Enkhuizen, terwijl niemand der overige huisgenooten in de kamer was, de wieg, waarin een kind lag te slajen, in brand. De kleine werd aan het gezicht en armen deerlijk gebrand en is naar het ziekenhuis overgebracht. Tusschen de machine. In de ijsfabriek van de Maatschappij tot Beheer van Steam- trawlers te IJmuiden is gisternacht de ma- chinist P. A. van Koot Sr. tusschen de machine bekneld geraakt en onmiddellijk gedood. Hun kind vergetenVerleden week vond een der bewoners van de buurt Java te Terneuzen in de kippenren een jongetje van omstreeks 7 jaar, dat aldaar in slaap was gevallen. Het jongetje, dat verkleumd was door de koude,^vertelde te behooren tot het gezin uit een woonwagen, welke reeds vertrokken was en waardoor hij alleen achterbleef. Door tusschenkomst van enkele ingezetenen werd de knaap van warm eten en nieuwe kleeren, zoowel onder- ais bovengoed, voorzien en door de politie aan zijn een eind buiten de gemeente vertoevende ouders gebracht. KIEZERSLIJST. Eerste H. Communie. Naar de VHer' Crt. verneemt wordt eerstdaag het mandement der Hoogwaardige Bisschoppen van Nederland gepubliceerd in verhand met het Decreet van Z. H. Pius X betreffende de eerste H. Communie der kin deren. Vermoedelijk zal Zoudag ySeptua- gecima* (12 Februari) in alle parochiekerken en openbare bidplaatsen van ons land het Herdelijk schrijven van den kansel worden afgekondigd. Nader vernemen wij, dat boven genoemde datum thans vaststaat. Dr. P. J. H. Cuijpers in Rusland. Dr. P. J H. Cuijpers, de in zijn hoogen ouderdom nog zoo jeugdig blijvende kunstenaar, die geen vermoeienissen schijnt te kennen, heeft dezer dagen een reis gemaakt naar Rusland en daar o. a. Petersburg, Moskou en Warschau bezocht. Neerland's grootmeester was n.l. door den >president-organisateur du comité4 van het te Petersburg gehouden archi tectencongres uitgenoodigd dit congres bij te wonen. Hoe hoog men onzen kunstenaar daar in het verre Rusland zelfs eert, bewees wel het feit, dat hij de eenige uitgenoodigde bultenlandsche gast van het congres was. Hiervan was de groothertogin Marie Paolofna voor zitster, die een tante des Tsaars is en een oude halfzuster van Prins Hendrik. Onmiddelijk na zijn aankomst genoot dr. Cuijpers de zeer bijzondere eer, door bemiddeling van onzen gezant een invi tatie van den Tsaar te ontvangen tot bijwoning (met zijn dochter en den hem vergezellenden vriend) van het groote feest der Epiphania in de Russische kerk, alwaar na een onderbreking van 4 a 5 jaren de plechtige zegening van het water in het openbaar wederom zou plaats hebben in tegenwoordigheid van al de gezanten, hoogwaardigheidsbe- kleeders en hunne dames. Deze plech tigheid droeg een meer officieel karakter. Dr. Cuijpers nam deze uitnoodiging aan. Na afloop der plechtigheid werden de genoodigden ten paleize ontvangen en" werd hun een déjeuner dinatoir aange boden. (Tijde) te Druuen zal Dinsdag 14 Februari, 1911 den voorm. 8}/a uur, ten verzoeke vanFRAN- CISCUS VAN DER LEh te Elshout, tegen contante betaling Don afbraak van het huis van Antie- Jarszn. van Helvoirt, be staande uit 40 koopen Steenen, 600 h, 700 bossen Dekriet, 2 eiken Gebinten, eiken Balken, Planken, Deuren, Ramen, Kozijnen, Zolderribben, Strooisel, Bi andhout en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 350 Gevestigd Anno 1821. DEN HAAG. LEVEREN PRIMA op fust in alle sterkten. SPECIALITEITEN IN 126 Voor heeren "Winkeliers in Ijzerwaren, Schoenmakersgereedschap pen en Fournituren, het meest vertrouwde en goedkoopste adres. Beleefd aanbevelend, Weer een vlieger gedood Luitenant Stein, eeu militair vlieger ia te Düberitz van eeu hoogte van 20 meier gevallen. Hij kreeg eeu schedelbreuk en bleef op de plaats dood Vliegers in Frankrijk. De lijst van vliegers, die io Frank rijk mogen vliegeD, telde op 31 December 394 namen. Daaronder zijn 19 Engblschen 272 Franschen, 27 Russen, 7 Hollanders eu 4 Duitschers. Verder zijn er Ameri kanen, Italianen, Zwitsers, Peruanen, Ja- paneezen. Belgen, Zweden, Brazilianen, Tur ken en Roemeniërs bij. pip ten, de bef land mere De VERWACHT WORDT EEN GROOTE SORTEERINQ SCHOENEN IN DE MODELLEN. DEPOT STOOMSCHOENFNFABR1EK TEGENOVER HOTEL VERWIEL TE WAALWIJK. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ. DROGISTERIJ. Des Zaterdags steeds voorhanden 135 De Burgemeester der Gemeente Waalwijk noo- digt de mnnnelijke inwoners dier gemeente nit om, zoo zij in eene andere gemeente over het laatstverloopen dienstjaar in eene der Rijksdi- recte belastingen zijn aangeslagen, wat de grondbelatting betreft in eene andsre gemeente of in meer gemeenten te zamen tot een bedrag van ten minste één gulden, daarvan door over- lfggiDf? der voor voldaan geteekende aanslag biljetten vóór den 15 Februari a.s. te doen blijken. Deze aanslagbiljetten worden na de vaststelling der kiezerslijsten aan belanghebbenden terug gegeven. Nog worden de mannelijke inwonere, die op grond van het bepaalde bij het vierde lid van artikel 2 of art. lb der Kieswet aanspraak meenen te kunnen maken om geplaatst te worden op de kiezerslijst, uitgenoodigd daarvan vóór den 15 Febr. aangifte te doen. In de tabel, bedoeld in e artikelen 1 en 2 der Kieswet, is, voor zoover deze gemeente be- treit, het volgende bepaald Gemeente Waalwijk. Iluurprijs art lb, le f 1.25. Minimum-inkomen art. lb, 2e f350. Vrije woning of inwoning art. 2 t 62.50. Vrije kost en inwoning art. 2 f 250.— De formulieren tot het doen van aangilte zijn kosteloos verkrijgbaar ter Secretarie der ge meente, waar tevens alle inlichtingen worden verstrekt. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de bekendmaking, aangeplakt in de vesti bule van het gemeentehuis. Waalwijk, 6 Febr. 1911. De Burgemeester voornoemd, TH. DE SURMONT DE BAS SMEELE. BÊSOIJEN, 7 Feb. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,48. Laagste prijs f 1 40. De prijs der eieren was 4 a 4'/j ct per stuk. ROTTERDAM 7 Feb. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 51 paarden 0 veulen. 0 ezel, 1084 magere en 334 vette runderen 172 vette 471 nuchtere en 0 graskalv. 5 schapen of lammeren varkens 158 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 34 a 40 ct., stieren 30 4 35 ct., kalveren 521/, tot 60 ct., vette export- kalveren ct., alles per kilo. Melkkoeien f 165 Af 300, kalfkoeien f 180 a 370, stieren f 160 a 255 pinkeu 70 a 140 graskal veren 0 a 0 vaarzen f 80 a 150 alles mager ree; biggen f10.a 15.paarden t 50 a 170. Nuchtere kalveren fok15.A 20slacht. 8.— A 12.— Biggen f 1.80 A 2.— per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 46/8 en 26/16 vn. en 196 stukken a kilo. Prijs le qual 67, 2e qual f 63 3e qual. f59 Per kilo 80 a 85 ct. Bierlugh-y. i. Heijden, Uitspraak van Strafzaken dd. 2 Febr. 1911. A B te Dussen, openb. dronkenschap f 5 of 3 d. T G d H te Werkendam, openb. dron kenschap en vloeken f 5 en f 3 of 3 en 2 d. - P H te alsv., overtr. jachtwet f 5 of 4 d. LD te Well, overtr. alsv. f 3 of 2 d. P C te Eetheu, overtr. alav. f 6 of 6 d. met verbeurd verklaring van den in beslag genomen strik. A v S te Heu6den. overtr. vischwet f 1 of 1 d. J D te Veen. overtr, alsv. f 5 of 2 d. J v T te Gieseen, rijw. regit, f2 of 2 d. P V te Andel, overtr. alsv. 2 m. 2 en f 3 of 2 en 2 m. ld. M v D te Woudricbem, overtr. alsv. f 3 of 2 d. AM K T d S te De Warken, overtr. Prov. regit, straf der berisping. N C v H te alsv., overtr. verord. De Werken f 0,50 of ld. J K te alsv., overtr. alsv. en bo$te alsv. WK te Werkendam, overtr. schipperswet, vrijgespro ken. G D te Heerlen, een woonwagen en ge timmerte plaatsen op een Rijksweg 2 ra. f 8 of 2 maal 3 d.

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6