I HI1ÏÏWS ÏÏIT HBÏÏSDBB. Gemengd Nieuws. Advertentiën. HEUSDEN. M Ingezonden Stukken Kunst en Letteren. Handelsberichten I leenen wij het volgende REKENING 1910. Batig slot over 1909 Andere ontvangsten Bedrag der uitgaven f32,85 f88,30 f 121,15 f 65,06 Batig slot over 1910 f 56,09 PAARDENVEKZEKERING. Het saldo der reken, over 1909 f224,456 Overige ontvangsten f 560,926 Samen Bedrag der uitgaven f785,38 f403,15 Batig slot over 1910 f382,23 BRANDASSURANTIE. Totaal bedrag dat verzekerd was bij den aanvang v.h- jaar. f 190280, Idem bij het einde van 1910 f221070,- Brand kwam niet voor. VERSLAG DER LEENBANK. Grootboek I. Schuldig aan spaargelden f 12711,79 Terugbetaald over 1910 2205,44 Saldo f 10506,35 Grootboek II. Aan voorschotten te goed f18005,— Over 1910 f 6430,- Totaal f24435,- In 1910 terugbetaald 1399,50 Saldo 1 23035,50 Grootboek III. Saldo schuld bij de centrale Bank f22720,42 In 1910 terugbetaald f 5250, Saldo f 17470,42 Te goed van leden f 9995,36 Terugontvangen van leden f 6215, Saldo f 3780,36 Aan intrest aan de Centrale Bank en leden betaald met provisie Winst over 1910 Reserve van vorige jaren 804,03 68,25 135,706 Totaal van het reservefonds f 203,986 Kort verslag over de werking der Boe renleenbank in de Af deeling Baardwijk WaalwijkBesoijen en Sprang. Slaan wij een blik terug over het afge loopen jaar, dan valt al dadelijk op, dat de saldo's der spaargelden aanmerkelijk zijn gestegen, dat voorzeker een bewijs is, van vooruitgang in onzen boeren stand. Wij kunnen niet nalaten, hen te prijzen, die hunne gelden naar onze cpaarbó.uk brachten, want zij verrichten hierdoi/r een dubbel goed werk, wijl zij hun zelf waarborgen bij onvoorziene omstandigheden en op de tweede plaats er anderen mede helpen, die voortva rend en betrouwbaar zijn. Het verdient daarom alle aanbeveling, dat de leden hunne overtollige gelden (zij het ook slechts tijdelijk) aan de Boerenleenb. toevertrouwen. Met die gel den kunnen medeleden geholpen worden, wat voor de Leenbank voordeeliger is, .lati die voorschotten bij de Centrale Bank opgenomen moeten worden. Wij kunnen niet nalaten, de ouders aan te sporen, om de spaarzaamheid bij hunne kinderen aan te wakkeren omdat onze leenbank de minimum inlage op f2,— stelt, daarom is zij ook dienstig aan de jeugd. Jammer, dat er tot heden door hen nog weinig van geprofiteerd wordt. In 't geheel zijn uitgegeven 26 spaar boekjes, waarvan 6 in het voorgaande jaar. Van de voorschotbank werd druk ge bruik gemaakt. Totaal zijn 53 voorschot ten verstrekt, waarvan 9 in het atge- loopen jaar, tot een gezamenlijk bedrag van f23035,50. Hierop werd in 1910 f 1399,50 afgelost. Nagenoeg allen voldeden op tijd aan hunne periodieke aflossing, enkele moes ten worden aangeschreven, doch er werd niemand vervolgd. Uit het voorgaande blijkt genoegzaam, dat de voorschotbank een zegen voor onze landbouwers is velen immers wor den erdoor in staat gesteld, hun bedrijf te verbeteren en uit te breiden, terwijl slechts een matige rente wordt geheven. Met kleine sommen kunnen de schul denaars die voorschotten aflossen, zonder dat er hun bedrijf onder behoeft te lijden. Verdere toelichting achten wij over bodig daar de zaak genoeg voor zich zelf spreekt en de uitbreiding meer en meer te zien is. Met den wensch, dat de leenbank onder Gods machtigen bijstand zoo moge blijven voortgaan, dat alle leden hunnen steun daaraan mogen blijven schenken tot hoogeren bloei dezer zoo nuttige instelling en tot aller welvaart en geluk, sluiten wij ons betoog. Waalwijk, 20 Febr. 1911 De Kassier Adr. van den Broek Wzn. Wat het pakhuis voor voederartikelen en meststoffen aangaat, deelt de Voor zitter mede dat hij in overleg met de Zustervereeniging in Drunen, het daar heen heeft kunnen leiden, dat wij voor alsnog niet behoeven te bouwen, zoolang niet vaststaat, dat groote partijen kunnen worden afgenomen. Te Drunen is zoo'n pakhuis gebouwd en kunnen onze leden daar, voor den zelfden prijs, alles bekomen, waaraan men behoefte heeft, waardoor der chris telijke naastenliefde beoefend wordt. Aan de beurt van aftreding waren in het Bestuur, de heeren W. van Woensel te Baardwijk, W. A. van den Broek te Waalwijk en W. Klerks te Besoijen, in den Raad van Toezicht, de Heeren Th. van Loon te Waalwijk en D. Loeff te Besoijen. Allen werden herkozen en gefeliciteerd. De Z.Eerw. Heer Pastoor, Adviseur, zeide dat ook dient voorzien te worden in zijne plaats als President van den Raad van Toezicht, wijl de Kerkelijke overheid er tegen is dat Eerw. Advi seurs naast de geestelijke ook geldelijke verantwoordelijkheid op zich nemen. Besloten in de volgende algemeene vergadering eene keuze te doen. Na ophaling der contributie werd de vergadering gesloten. NIEUWKUIJK, 28 Febr. Voor een stampvolle zaal gaf gisteren-avond onze liedertafel »Oefening baart Kunst4 haar jaarlijksch vastenavond-soirée. Deze uit voering, sinds enkele jareu in gebruik om zoodoende de flauwe en onzinnige carnavalsdrukte zooveel mogelijk tegen te gaan, werkte uitstekend. In plaats van masker en borrels zorgde nu voor ver maak het gezellige concert onzer lieder tafel, die en als altijd ook gisteren-avond weer veel, zeer veel goeds te waardeeren gaf, zoowel voor haren zang als hare voordracht veel bijval ontving. We zijn de liedertafel erkentelijk voor hare goede pogingen tot veredeling der vastenavond viering, waarmede zij tot ons aller ge noegen dan ook schitterend succes heeft behaald. Zou het ook niet op den weg kunnen liggen van onze harmonie den tweeden vastenavonddag een uitvoering te geven We maken ons sterk, dat ook dit sym pathieke gezelschap daarmede de waar deering zou vernemen van velen en met even gunstigen uitslag dit verdienstelijk pogen zou zien bekroond, wat voor haar tevens een groote voldoening beduiden zou. HAARSTEEG. De Raad dezer gemeente zal op Vrijdag 4 Maart, des voormiddag» ten 10 uur, eene openbare vergadering houden. Maandagmorgen had alhier de groote wielerwedstrijd plaats Door te weinig deelname waren de prijzen die eerst 10 gulden, 7l/j gulden, 5 gld. en 21/» gld. waren, verlaagd op 5 gld-, 4 gld., 3 gld. en 2 gld. Na een hevigen kamp werden de prijzen gewonnen door C. Nellisen te Vlijmen ,N.N. te Oirschot -I. Venrooij, te Orthen en J. Meesters te Vlijmen. Na den middag had de uitreiking der prijzen plaats opgeluisterd door muziek. Even daarna kwam de pijpenwedstrijd aan de beurt waarvoor waren uitgeloofd 4 prijzen zijnde 100 sigaren, 75 sigaren, 50 sigaren en 25 sigaren. Deze prijzen werden gewonnen door H, Venrooij te Orthen, Meesters te Vlijmen en C. Pulles Lzn. te Vlijmen- VLIJMEN. Vrijdag 1.1. werd in de bijzondere scholen onzer gemeen'e de ver jaardag van den Z.Eerw. Heer Pastoor feestelijk ge»ierd. Door de leerlingen der meisjo88chool werden des voormiddags de voor deze gelegenheid geleerde liedjes, toe spraken, voordrachten enz. lief ten gehoore gebracht en zeker hebben de Eerw. Heeren en de vele genoodigden, die deze feestviering bijwoonden, genoten van de uitvoering, waarbij de kleinen zich reeds als echte komedianten voordeden. In ruil voor deze huldiging heeft de Herder onzer parochie de jeugd des middag» doen onthalen op broodjes sinaasappelen, chocoladetabletten, enz enne tractatie, welke met daukbaar hart en gretigen mond door de kinderen verobberd werd. Zaterdagavond had hier de sluiting van deu landbouwwintercursus plaats. Na eenige ondervraging dooi de leeraren aan dien cursus verbonden, werd de cursus door het Hoofd, den heer H. v. d. Linden met eene opwekking tot de leerlingen om in de toekomst aan verdere ontwikkeling te blijven arbeiden en van het geleerde in de praktijk een nuttig gebruik te maken, gesloten. Tot lof der leerlingen mag bier vermeld worden, dat zij zeer trouw de lessen hebben bijgewoond. In den wegwedstrijd gisteren gereden van Haarsteeg over Herpt, Heusden, Drunen, Nieuwkuijk naar het punt van uitgang mocht het onzen dorpsgenoot L. Nillessen gelukken onder een 7-tal mededingers den len prijs te behalen. De carnavalsdagen zijn voor de leer lingen van het patronaat weer dagen van ontspanning geweest. Zondag- Maandag- en Dinsdagavond hebben de patronaatsleerlingen zich met hunne gewone spelletjes in het patronaat kuunen amuseeren en dat zij, waar hun deze gelegenheid geboden wordt, weinig behoefte gevoelen de carnavalspret op straat na te jagen, blijkt wel uit de trouwe op komst der jongens in het patronaat, die natuurlijk ook niet weinig bevorderd wordt door de prijsjes, welke in deze dagen door de knapen verdiend konden worden. Bij de alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor den heer J. Herman was de minste inschrijver W. van Oijen en Zonen, Mr. Timmerman alhier, voor de som van f1425, - Dinsdagnacht omstreeks 1 uur had alhier een ernstige vechtpartij plaats. Een der vechtenden werd zoodanig met een mes toegetakeld dat onmiddelijk de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. Meu vermoedt den dader te kennen. Het moet zijn een zekere C. v. V. die ook Zondag een niets kwaads vermoedenden man danig afgeranseld heeft. BESOIJEN. Men verzoekt ons op- name van 't volgende Was het bericht uit deze Gemeente in uw blad van jl. Zondag en in de Prov. Noordbr. Courant van 22 Febr. jl. als zou de vernieuwing varnden toren der Ned. Herv. Kerk alhier gegund zijn aan den heer W. G. Schoep te Baard wijk, als uit de lucht gegrepen, thans kunnen wij U officieel mededeelen dat dit werk eerst gisteren bij onderhand- sche aanbesteding aan genoemden heer Schoep is opgedragen- SPRANG. Mej. A. Vogel, onderwijzeres aan de o. 1. school alhier, is in gelijke betrekking bbnoemd te Waddingsveen. VRIJH.-CAFPEL. Den 2den Maart 1911 des namiddags te half drie ten gemeente huize alhier, zal de luitenant belast met de leiding van het lokaal militair ooderriebt te Geertruidenberg een voordracht houden over het doel, nut, enz. van de oefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, die in 1911 zullen worden gehouden. De Zangvereeniging ^Hallelujah' is voornemens evenals het vorige jaar, haar tweede Winteruitvoering te doen plaats hebben op 2en Paaschdag. De alhier opgerichte bakkersvereeniging ^Eendracht maakt macht' heeft met irgang van af 1 Maart een contract gesloten met de Nederlandeche Gist- en Spiritusfabriek te Delft de te gebruiken gist voor een daartoe vastgestelden prijs te betrekken. De fabriek zelve heeft pogingen aangewend een combinatie op te richten, zoo dat elk bakker zich daarbij aansluitende, en het Koningsgist verwerkt van een goedkoopere prijs kan genieten. WASPIK, 27 Febr. Door het bedanken van den heer A. Brokx Jzn. werd in de gister-avond bij den heer P. Van Dongen- Montens gehouden vergadering van het Waspikscbe teoneelen operettengezelschap ,,Entre Nous" tot president gekozen de heer G. Akkermans. Verder werden nog tot bestuursleden gekozen de heeren A. Roovers vice-presidentM Van Dongen, secretaris W. Van Velthoven, le commisaris; Chr. Montens Hzn..2e commissaris. Tot eere voorzitter der rijclub *Pé- gasus', gevestigd bij den heer P. Th Gijs man, is benoemd de E Acbtb. br. P. N. Dekkers, burgemeester, en tot beschermheer de heer W. JDe Roon Sen. In eene gister gehouden verg van den R K. Drankbestrijdersbond, werd tot de oprichting eener tooneelvereeniging besloten, waarvoor zich 2L leden aanmeldden. Tot bestuur'ledeu werden gekozen de heeren G. Akkermans, presidentChr. Montens, secre taris P. Verschuren, commissaris. Hedenmiddag maakte de rijveree- niging Pégasus haar eersten rijtoer door de gemeente. Door ongesteldheid van den heer W. de Roon (Wzn.), werd zijn plaats als commandant ingenomen door zijn broer, den heer H. de Roon. Opgesteld bij den heer P. Th. Gijsman, trok de club onder de vroolijkc tonen der harmonie eerst naar het Vaartje, en vervolgens langs denzelfden weg te'ug. Bij den heer W. de Roon gekomen, werden door den commandant enkele hartelijke woorden gesproken, welke door den heer P. Klazen, president der har monie, werden beantwoord. Na hier op de gewone royale wijze onthaald te zijn, zette de stoet zijn weg voort naar Be nedenkerk en keerde vervolgens in goede volgorde naar het café van den heer Gijsman terug, waar de stoet ontbonden werd. RAAtfSDONK(DORPVerleden Zaterdag had J. de Rooij het ongeluk bij bet hout hakken zich zoodanig te kwetsen, dat de gapende wonde door dr. Smits moest worden verbonden. Tot 2e hulpbesteller aan het post- en telefoon kantoor alhier is benoemd onze dorpsgenoot J. Snoek. Id den nacht van Zondag op Maandag zijn alhier bij de Gezusters Kamp van 4 koeien de staarten gedeeltelijk afgesneden. De politie heeft de zaak in handen. Ernstige vermoedens bestaan tegen den küecht B., die naar men zegt, niet wel bij het hoofd moet zjjn. HEUSDEN, 28 Febr. 1911. To e latings-ex anten Het examen om te worden toegelaten als leerling der Rijksnormaallessen alhier zal dit jaar worden afgenomen op Za terdag 4 Maart en 25 Maart a.s. Carnaval Bedriegen de verschijnselen niet, dan kan van de carnaval geconstateerd wor den, dat zij ten doode is opgeschreven. Zoo weinig drukte als dit jaar, zoo wei nig »aaien4, zoo heeten hier de gemas- kerden, is nog nooit waargenomen. Ook het aantal dansgelegenheden is wederom verminderd, bewijs, dat sommige Heeren Caféhouders, die vroeger met zulke da gen goede zaken maakten, er hoege naamd niets meer in zien. Onmisken baar is op bovenstaande van invloed de gelegenheid, die in de Prot. Bewaar school, zoowel als in het R K. Patro naatsgebouw geboden woidt, om zich daar gedurende de avonduren aangenaam bezig te houden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd wordt een plaatsje in uw blad verzocht door ondergeteekenden. Ont vang bij voorbaat dank voor de plaats ruimte. In >De Echo van het Zuiden4 van 26 Februari 1911 staat het volgende bericht >De uitvoering van de gemengde zang vereeniging >het Rozenknopje4 is bepaald op 21 Maart a. s. in de zaal van den heer L. F. van DoDgen4. Met verwondering las het bestuur van »Het Rozenknopje4 dit bericht. De in zender weet meer dan het Bestuur, want er is volstrekt nog geen dag van uit voering vastgesteld, 't Ware te wenschen, alvorens zoo'n bericht te laten plaatsen, men zich eerst overtuigde, of het den toets der waarheid kan doorstaan. Het Bestuur van *Het Rozenknopje4. Capelle, 28 Febr1911. Nieuwe Nationale Opera. Er is een nieuwe Natiouale Opera gesticht waarvan de heer Jos. M. Orelio als directeur zal optreden. Op I October van dit jaar, zoo deelt het ^N. v. d. D.' mede, zal dit gezelschap zijn speelseizoen aanvangen. Zeer waarschijnlijk komt deze onderneming op goeden, vasten bodem te staan, dank zij de medewerking van eenige fi ïancieel sterke menschen. 'tl* het plan in den loop van 1912 een eigen gebouw te 9tichten en ook een pensioenfonds in het leven te roepen voor de vaste solisteo, orkestleden en koristen. Reeds Zondagavond is door den heer Orelio in zijn qualiteit van directeur der Nieuwe Nationale Opera een voorstelling van Faust gegeven in Arnhem, met een gezelschap, bestaande uit krachten van de voormalige Nederland8ch-Duitscbe Opera-directie Henri Maal. Echter, als hef gezelschap met 1 October a. a. definitief in werking treedt, zullen verschillende zangers en zangeressen geëngageerd worden en 't is dan het plan eenige groote voorstellingen in den Stads schouwburg te geven, aldaar, o. a. Wagner- opera'» op te voeren. Het voorloopig kleine gezelschap zal nog uitsluitend in de provneie optreden. De dood wenkt ieder uur. De heer D. van Enk, boterhandelaar te Kampen, verliet Woensdagavond gezond en wel zijn woning om een boodschap te ver richten bij den stoombootagent, den heer Zegers de Haan. Op diens kantoor ge komen, zakte hij plotseling ineen en kon men niet anders dan deu dood consta- teeren tengevolge van hartverlamming. De overledene laat een weduwe met zeven kinderen achter. De tuinman Woldinga te Veenendaal was jarenlang tuinman geweest op den huize „Ranenburg". Nu zou hij voor eigen rekening gaan werken, waartoe hij een huis bouwde met bloemisterij, enz- Slecht enkele dagen nadat hij zijn nieuwe woning betrokken had, vond men hem des morgens dood in zijn bed. Al de illusiën van den ijverigen en trouwen man en huisvader zijn voor hem zelf en zijn gezin alzoo opeens vervlogen. Ongeregeldheden. De stadskapitein van Moskou heeft 103 studenten, wegens deelneming aan ongeregeldheden, de stad uitgezet. Vergiftige waterplant gegeten. Uit Vriezenveen schrijft mea aan de Zw. Ctr.Een zeer treffend ongeluk trof Zaterdag het gezin van den veenarbeider Jan van der Weide, wonende onder deze gemeente aan het Vriezenveensche veen- kanaal. Drie kinderen uit dat gezin Jan, oud 10 jaar, Arend, oud 7 jaar, en Johannes, oud 5 jaar, wa en des morgens ongeveer 10 uur reeds gaan spelen en gaan varen met een schuitje in de Wijk. De kinderen hebben toen gegeten van een vergiftige waterplant, de zoogenaamde gemeene waterscheeiling, waarvan het gevolg was dat twee van het, Jan en Johannes, ernstig ziek thuis kwamen des middags ongeveer IVj uur. Beiden zijn na kort, doch hevig lijden bezweken Arend, die maar zeer weinig van den wortel van gezegde water plant had gegeten omdat hij het bitter en niet lekker vond, is hoegenaamd niet ongesteld geweest. Toen zij thuis kwamen,, hebben de ouders onmiddellijk de hulp van dr. Van Brakel uit Den Ham ingeroepen, die spoedig per flets aanwezig was de af stand is echter P/4 uur gaans. Toen de dokter kwam, waren er reeds twee kinderen overleden het derde is wellicht ook door het toedienen van tegengift, dat in allerijl van dokter's woning gehaald werd, behouden gebleven. Inbrand geraakt. Te Bergen-op-Zoom zijn op een gemaskerd bal, door een tot heden onbekende oorzaak, plotseling de kleederen van een dame in brand geraakt. De vlammen sloegen om vele anderen, heen, zoodat spoedig verschillende dames methaar licht brandbare kleeding in lichte laaie stonden. Men begrijpt de paniek, die in de voorzaal, waar het plaats vond, ontstond De walm droog ook de balzaal binnen. Het is alleen aan het spoedig doelmatig optreden van zeer vele heeren te danken, dat de vlammen spoedig werden gestuitt. Drie gemaskerden hadden toch vrij erge brandwonden bekomen, voornamelijk in het aangezicht Zestig arbeiders onder een lawine be dolven. De sneeuw, die in de laatste dagen is gevallen, heeft in het gebied van Wladikawkas een vreeselijk ongeluk veroorzaakt. Bij het opruimen van de sneeuw op de wegen over de bergen van Zakinsk had een geweldige lawine plaats, waar door 60 arbeiders werden bedolven. Tot nu toe heeft men er slechts 11 bevrijd, van wie er drie reeds dood waren. Het reddingswerk wordt voortgezet. Doodgevroren. Aan boord van een in het ijs vastgevroren schip te Astrakan, heeft men 30 lijken gevonden van per sonen, die door de koude waren be zweken. Trawler gezonken. De stoomtrawler Senator Strack is in de Noordzee ver gaan. Tien personen kwamen om. Een revolulionnair comité gearresteerd. De politie te Petersburg heeft een be langrijke revolutionnaire drukkerij ont dekt en een geheim comité, bestaande uit socialisten en revolutionnaire stu denten, gearresteerd. Een gioot aantal manifesten, gericht aan de werklieden en hun opwekkende tot de revolutie, werden in beslag genomen. GEBOREN GERDINA ADRIANA L AURENTIA Dochter van N. HENDRIKS. W. HENDRIKS-Trimbach. Waalwijk, 25 Febr. 1911. 456 De persoon die gisterenavond in «Concordia* een cape heeft medegenomen, wordt beleefd ver zocht d^ze terug te bezorgen bij F. BREKELMANS p a. P. v. d. HEUVEL te Waalwijk. De cape die hij heeft laten liegen, kan hij alsdan terug be komen. 459 168) hare BESOIJEN, 28 Feb. De piije der boter was heden op de markt Hoogste prij9 t 1,52. Laagste prijs t l 43. De prijs der eieren wa» 3'/j a 4 ct per stuk. GORINCHEM, 27 Feb. Men noteerde heden: Kistarwe i 7.75 a 8.25 roode dito 7 60 a 8, witte dito 1 7.50 a 8.— inl. rogge 4 75 a 5,25 Bnitenl dito 5 25 4 5.60 gerst 4,60 a 5 75 haver 3,25 4 4.iuivenboonen (0,a 0 blauwe erwten 0.a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 281 runneren 9 nachtere kalveren 25 vette varkens 68i biggen. Ie qual. Kalfkoeien 250 a 300 Kalf vaarzen 1 15C' o 225 Gniste vaarzen Melkkoeien 1150 220 ll/i jarige ossen f Pinken 1 a tiraskalveren f Nuchtere kal". 14 a 20 Aangevoerd 25 vette vat kens v«u 26'/3 a 27 ct per half kilo, biggen van '8—, 17— per •tuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren «cna- pen f0 a en lammereD f 0 k 0 Der stuk. Kippen f 0.— a f 0.— per stuk. Eieren 10.95 105 oer 26 stuks. Boter 70 4 75 ct. per »/j kilo. ROTTERDAM 28 Feb. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 32 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1570 magere en 692 vette rundereD 188 vette 1069 nachtere en 0 graskalv. 0 schapen of lammeren 0 varkens 176 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 34 a 40 ct., stieren 30 35 ct., kalveren 49tot 60 ct., vette export kalveren ct., alles per '/j kilo. Melkkoeien f 150 f 275, kalfkoeien f 190 a 300, slieren i 150 a 290 pinken 80 a 120 graikal- verèn 0 a 0 vaarzen f J10 a 160 alles mager vee; biggen f 10.— a 18.— paarden i 60 a 140. Nachtere kal «eren fok12.4 24slacht. 5 10.— Biggen f 1.80 a 2.20 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 54/8 en 32/16 vn. en 194 stukken a l/s kilo. Prijs le qual 68, 2e qual f 64 3e qual. f 59 Per kilo 80 a 85 ct. ROTTERDAM 27 Feb. Tarwe f9.75 a f 11.50 per 100 K G. Rogge verkocht van i 0.tot f0. per 100 k,g. Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.—; Zooiei per 100 kilo 0.a 10.— en Chevalier per 100 kilo fO.— 0. Haver per 100 k. f 7.26 a 7.75 Brnine boonen van f 10.— 1 13.25

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6