Notaris Canters Ongeveer 300 paar schoenen, Spekslagerij en Zouterij- HIIÏÏWS UIT HBÏÏSDBB Burgerlijke Stand. Kaatongarsoht Heusdsa. Advertentién. 138 ADR. APPELS, NIEUWS UIT KAATSHËUYET, Ingezonden Stukken Reclame. G meeiiteraad. Sport. Handelsberichten verkoopen Machinale üitsnijderij. NIEUWKGIJK. Niets is lastiger te verdragen dan aambeien. CAPELLE. Het Bestuur van „DS H ANZE" zal ten overstaan van Heeren-, Dames-. Jongens-, Meisjes- en Kinderwerk Alles van PRIMA LEDER, in verschil lende modellen. RAAMSDONKSVEER. Handelsschool. Door de vereeniging „Onderling Belang* alhier zal eene handelsschool worden op gericht. Het bestuur is als volgt samen gesteld VoorzitterRidder de van der Schueren, burgemeester van Raamsdonk. Vice-VoorzitterJ. P. Eleraanp. Ie Secretaris J. H. Schoenmakers. 2e Secretaris B. A. Wiercx. PenningmeesterJ Staps. Men is er van verzekerd, niet alleen te Riamsdonksveer maar ook te Ra msdonk- dorp grootpn steun op dit plan te verkrijgen. Excelsior. Verleden Woensdag werd aan de Zingvereeniging een keurig vaandel uitgereikt, haar door de begunstigers ge schonken. Wij wenschen de veieenigiüg geluk er mede. In de school der Ned. Herv. Gem. alhier werd Dinsdagavond 14 Maart eene vertooning gegeven van lichtbeelden. Zij werden voorgesteld door de heereu ds. Van Oosterzee en Wanting, de zaal was overvol en de belangstelling zeer groot. De heer Wanting bediende het toestel, terwijl gaf ds. Van Oosterzee de verklaring der beelden. De beelden hadden betrekking op een reis naar en verblijf in Ned. Oost-Indië. De opbrengst was ten voordeele van het op te richten huis voor zieken en hulp behoevenden. TILBURG. De nummers door den Heer August de Laat humorist ter dezer stede gezongen voor de gramaphoae-maatscluppij Gloria te Aoasterdim ziju uitstekend geslaagd De platen munten uit door duidelijkheid. Voorwaar een schitterend succes. KAATSHEUVEL, 21 Maart 1911. Bestuursverkiezing. Verleden Zondagmiddag om half 5 had in de school der Eerw. Zusters de verkiezing plaats van een difinitlef be stuur van den opgerichten boerenbond. De uitslag was dat gekozen werden de volgende ledenA. Stassen Rijks ontvanger Voorz. A de Kort, Jan Maas A. v. Kulk, W. Kolsteren, Adr. Robben en L. Verboven. Deze week zullen de functies onderling verdeeld worden. Miltvuur. Bij den landbouwer M de Jong alhier lag van morgen een koe dood in de stal. Door de veearts werd miltvuur geconstateerd. Het cadaver is onder toezicht in den grond gestopt en ver brand. Fabrieksongeval. In de schoenfabriek van den heer Van Dortmond-Pennock geraakte Maan dag jl. zekere V. tusschen het zwik- machien beklemd en werd zoodanig aan een zijner vingers verwond, dat de ge neesheer werd geraadpleegd. Hij kan nog gedeeltelijk zijn werk verrichten, zoodat de Ongevallenwet hem ook maar gedeeltelijk behoeft te hulp te komen. Terwijl J. M. hedenmorgen be*kig was zijn werkzaamheden op de fabriek te verrichten, vlogen de messen zijner machine eensklaps los en drongen den tegenoverstaande muur in. Met een paar verbrandde handen kwam M. vrij. Het ongeluk had zeer ernstig kunnen zijn. Vergadering. Op Zondag 19 Maart 11. hield de R.K Vakvereeniging van Lederbewerkers een drukbezochte vergadering in de school der Eerw Zusters te Kaatsheuvel. Nadat de notulen door den secretaris waren gelezen en door de vergadering goedge keurd, ging men over tot behandeling der agenda. Alvorens hiermede te beginnen, achtte de voorzitter zich verplicht op verzoek van meerdere leden aan de vergadering eenige opheldering te geven omtrent de rede die door den weleerw. heer Van Acht was uitgesproken op de laatste vergadering der Hanze. Het verslag dier rede behelsde ernstige beschuldigingen, gericht tegen de R K. Vakvereeniging van Lederbewerkers. De voorzitter zei, dat het voor hem als leek eene netelige taak was het verslag dier rede aan een onderzoek te onderwerpen, en betreur de het, dat het verslag der rede van den weleerw. heer v. Acht gepubliceerd was, omdat daarin onze vereeniging, waaraan toch ook een geestelijke als toe ziend raadgever is verbonden zoo scherp wordt aangevallen en beticht. Zooiets ver wekt wantrouwen onder de minder ont wikkelden. Daarom verzocht hij den wel eerw. heer van Heeswijk aan de verga dering de noodige opheldering te geven ofschoon hij vermoedt, dat de geest, adviseur deze taak niet tot de aange naamste zal rekenen. De weleerw. heer van Heeswijk, hier op het woord verkrijgend, beaamt het, dat deze taak niet aangenaam ishij stelt de vergadering gerust, zeggende, dat het verslag slechts een dagbladver- slag is, waaraan niets officieels ten grondslag ligt. Ook spreker heeft met verbazing het verslag gelezen, doch kan niet gelooven, dat de geest, adviseur der Hanze op die vergadering consumptie coöperatie der arbeiders beschouwt als iets onedels, onchristelijks en strijdigs met naastenliefde. Zulk eene bewering zou indruischen tegen de katholieke maatschappijleer en de practijk der j katholieke arbeidersbeweging. Spreker kan het begrijpen, dat de bakkers on aangenaam gestemd zijn door de geruch ten welke loopen over de oprichting eener coöperatieve bakkerij. Wanneer ech ter de Hanze theoretisch den strijd wil aanbinden tegen consumptie-coöpe ratie der arbeiders, dan moet zij hare kracht niet zoeken in eene betwisting der zedelijke geoorloofdheid van de coö peratie, welke als vaststaande mag be schouwd worden en zelfs door de voor mannen der middenstandsbeweging niet wordt Jbetwistzij zoeke liever hare kracht in eene betwisting van het suc ces en de stabiliteit der consumptie-coö peratie. En hoe de Hanze practisch die coöperatie kan bestrijden, wordt glashelder geleerd in het werkje van Dr. Nouwens «Coöperatie en Middenstand». Onzinnig noemt spreker daarom de bewering dat de «vakvereeniging hare handen in de onschuld wil wasschen.» Ge steld, dat de vakvereeniging zich met coöperatie bezig hield, dan nog zou zij niets ongeoorloofds doen. Spreker kan verzekeren, dat de vak vereeniging zich niet met de coöperatie bezig houdt wel heeft een groep van leden meermalen daarom gevraagd aan het be.'tuur der vakvereeniging, doch steeds heeft het bestuur der vakvereeni- ging geantwoord, dat, wie coöperatie- lustig is zelf maar moet beginnen. Met medewerking van 't Secretariaat van den Arbeid zijn door een groep van arbeiders stappen gezet om te komen tot de op richting eener coöperatieve bakkerij eene commissie is daarop benoemd, welke voorts zelfstandig werkt Spreker heeft vernomen, dat alleen leden van eene vakvereeniging aan de coöperatie kunnen deelnemen. Dit is wellicht oor zaak, dat men de vakvereeniging als daadster beschouwt. De reden dezer genomen bepaling is aan spreker medegedeeld en is de vol gende »de leden der vakvereeniging hebben steeds de meeste bewijzen gele verd van maatschappelijkheid en offer vaardigheid met zulke leden meent ook de coöperatie slechts te kunnen slagen.'' Grievend noemt spreker de beschul diging, dat >de vakvereeniging in onze gemeente langzamerhand een schrikbe wind begint uit te oefenen." Zulk eene beschuldiging moet niet bloot gezegd, maar ook met redenen omkleed woiden. Het is waar, dat de vakvereeniging de gedwongen winkelnering en den ge dwongen broodkoop heeft uitgeroeid, waarvoor zij den lof der Regeering mocht inoogsten en waarover ook op den dag van heden de meeste patroons hunne tevredenheid uitspreken. 't Is waar, dat de arbeiders den voor zitter der vakvereeniging in den gemeen teraad hebben gebrachtdoch wat is daar tegen onder eene bevolking, die voor de grootste meerderheid uit arbei ders bestaat De vakvereeniging heeft ook gestreden tegen het drankmisbruik en wordt in dien strijd hoegenaamd niet gesteund door de andere standende vakvereeniging heeft gewerkt voor meer dere beschaving der arbeiders, waarvan de burgerlijke autoriteiten meermalen loffelijk hebben gerapporteerd. De vak vereeniging heeft met de hulp der heeren werkgevers een stoot gegeven aan den technischen vooruitgang onzer plaatse lijke industrie. De vakvereeniging heeft hare leden, vaak met groote financieele offers doen deelnemen aan de Katho liekendagen, katholieke Congressen, So ciale Cursussen, kortom aan alle uitingen van het katholieke openbare leven in ons bisdom, waar de andere standen uit onze gemeente schitterden door hunne afwezigheid. Is dit alles nu een schrikbewind uit oefenen Kan zoo iets drijven en willen »heerschen» genoemd worden Mis schien noemt men het »drijven», dat de leden der vakvereeniging den R. K. Volksbond willen omzetten in een R. K. Gildenbond Spreker acht dit streven verklaarbaar en gemotiveerd de leden van de vakvereeniging kunnen wekelijks de dubbeltjes leggen en offers van tijd en moeite brengen, terwijl de enkele- Volksbonders zonder eenig offer, mede de vruchten van het werk der vakver eeniging plukken. Spreker zegt dat men ln de actie tegen die klaplooperij op zijn steun kan rekenen. Toen lVa jaar geleden een 30tal ar beiders zonder werk en brood werden gezet als een gevolg van den strijd te gen de gedwongen winkelnering, werd de vakvereeniging door het grootste deel der burgerij in den steek gelaten door het stichten eener werkverschaffings onderneming heeft de vakvereeniging toen de arbeiders in de gelegenheid moeten stellen door arbeid een eerlijk stuk brood te verdienen. En thans, nu een groep van arbeiders plannen vormt tot de oprichting eener coöperatieve bakkerij, waardoor misschien eenige bakkers wat nadeel zullen ondervinden, wordt geheel de gemeente in het harnas gejaagd tegen de arbeidersvereeniging en worden haar de ernstigste beschuldi gingen naar het hoofd geworpen, Voorzeker is de middenstand de kern der maatschappij. Doch wie zegt, dat door de coöperatie die kern zal lijden of vallen, getuigt, met bet middenstands- vraagstuk niet goed op de hoogte te zijn. Prof. Pottier noemt in zijn werk »Coöperatie« minstens 70 categoriën van middenstanders, die van coöperatie nooit geen last zullen hebben, terwijl de middenstand nog voortdurend aangroeit. Spreker zal de eerste zijn, om te be amen, dat aan de vakvereeniging feilen klevendoch het is te betreuren, dat sommigen van wie men dit op de aller eerste plaats oiet mocht verwachten, slechts oog hebben voor de feilen en niet voor het vele goede, dat de vakvereeniging be werkt heeft in onze gemeente. Spreker eindigt zijn betoog, met te zeggen, dat hij in zijn hart geen coö perator is, omdat h;j van de geschiedenis der coöperatie geen studie heeft gemaakt. Nochtans zal hij de cooperators in be scherming nemen tegen onrechtvaardige aanvallen. Met aandrang verzocht spre ker niet te antwoorden op naamloos geschrijf en hatelijke insinuaties in de kranten men wint er niets mede wie eerlijk in zijn schoenen staat, doe wel en zie niet om hij wijst de cooperators op het spreekwoord >Verzint, eer gij begint" en spoort hen daarom aan te rade te gaan bij personen, die in dit vraagstuk ervaring hebben opgedaan. Na deze uiteenzetting van den eerw. adviseur werd de agenda verder afge handeld. Heusden 21 Maart 1911 Er van door. Ziterdagmiddag was men aan de scheeps werf bezig een ijzeren schip Ie verhalen' toen de staaldraad knapte eu het schip waarop eenige werklui bezig waren, door den stroom werd meegevoerd. Men was geheel onmachtig het schip maar eenigszins te sturen en hulp was er niet Gelukkig kwam men zonder aanvaring onder de brug door. De stoomboot Neutraal, die eenigen tijd later hier arriveerde, achtervolgde direct den vluch teling en wist hem tusschen de brug e\ Genderen op sleep mee terug te nemen. Postkantoor. Gisteren arriveerde hier de nieuwe Direc teur van 't Postkantoor, de Heer H. van 'fc Hof die a.Donderdag als zoodanig in functie komt. i i - (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Vlymen 21 Maart. Geachte Redactie. In de Raadsvergadering dezer Gemeente van 18 Maart jl. werd naar aanleiding van het besluit der vorige vergadering dat de Cafés op verkiezingsdagen den geheelen dag gesloten moesten blijven; (voorstel van der Ven) in behandeling genomen Een voorstel van het lid van Stokkum, gesteund door wethouder Boom. om voortaan de café'a op dien dag geheel open te doen blyven en een ander om deze pas te openen des avonds om 5 nar, vielen gehoord het debat, blijkbaar bij den Raad in goede aarde. Ik kreeg zoo den indruk, dat de Heeren door het voorstel van het lid H. E. van der Ven in de vorige vergadering gedaan, waren verrast, en nu spijt haddeB onwillekeurig te hebben medegewerkt om de eer en goeden naam van Vlijmen in de oogen van de buiten wereld te benadeelen, want moet geheel Ne derland niet denken dat het gehalte van de inwoners zoo laag is. dat er zulk een Russische maatregel noodig was om de orde te hand haven. Immers ja, en toch zijn zij over 't algemeen niet slechter of braver dan elders. Hot resultaat van de stemming over deze voorstellen was, dat 6 leden er voor waren, dat de café's op verkiezingsdagen des avonds om 5 unr mogen geopend worden, en 2 om deze den geheelen dag open te houden. Flink zoo, H H. leden van den Raad. ont vangt hiervoor den dank van de geheele Burgerij (de brave Hendriken uitgezonderd) want het is ferm en eerlijk en er behoort meer moed t09 om te bekennen dat men on willekeurig gedwaald heeft, dan halsstarrig in eene dwaling te volharden. Tosn de beslissing gevallen was, werd de Heer H. E. van der Ven woedend, sprong van xijn «stel op, en zich verwijderende, riep hij lk wensch de Heeren een goeden avond. Nu dit is heusch niet gevaarlijk, hij kan er van verzekerd zijn, dat hem een goede reis naar Utrecht van harte wordt toegewenscht, met de plechtige verzekering dat zijn vertrek als Raadslid bij allen, die niet gaarne den naam van Vlijmen in minacgting zien brengen, in dankbare berinnering zal blijven. Tevens neem ik deze gelegenheid te baat om met alle bescheidenheid de Heeren Raads leden het volgende eorbiedig in overweging te geven. Neemt nooit, dan in zeer dringende en spoedeischende gevallen een voorstel aan, dat niet op de agenda voorkomt. Wordt er zulk een voorstel gedaan, stelt dan voor het de volgende vergadering t^ be handelen, dan hebt gij tijd van beraad, en wordt niet verrast; zulks kan niet anders dan den Raad en de Gemeente ten goede komen, «n verder, laat politiezaken gerust aaD den Burgemeester als Hoofd der Politie over. deze is daarvoor ten volle bekwaam. Van hem als man van eer, kan men zeker verwachten, dat hy den goeden naam van Vliimeo zal boog houden en door geen verbodsbepalingen de inwoners het leven zal zuur maken, daar hij op 3 October 1907 bij zijn installatie plechtig beloofd beeft, dat hij de belangen van alle burgers zonder onderscheid zal behartigen, en dns ook de Caféhouders evenmin in hun bedrijf zal benadeelen. Hiervoor staat het eerewoord van Z.Edel Achtbare ons borg. MOULINET. Onze kranige Jandgenooten hebben Zondag te Antwerpen een alleszins sprekende en welverdiende overwinning geboekt. Vijf één. Het is verbazend. En toch zijn deze cijfers geenszins geflatteerd. Behalve een korte periode na de rust, zijn de Hollanders voortdurend in de meer derheid geweest. Over alle liniën stond het spel der onzen veel hooger. En, volgens de verklaringen van scheidsrechter J. P. Campbell, was de spelqualiteil van het oranje-elftal ééu klasse beter dan dat der Belgen. „Uw elftal* zoo zeide deze, in Engeland beroemde fluitist, „speelde absoluut volgens het tegenwoordige systeem, terwijl de Belgen nog het verouderde „kick and rush* toepasten.* Ziedaar, inderdaad het groote verschil, tusschen de beide teams, die Zondag tegen over elkander stonden. Het begin van deu wedstrijd kenmerkte zich door een uiterst zenuwachtig spel aan beide zijden. Door den hinderlijken schuin over het veld staandeu, wind, woeien boven dien de ballen telkens uit en waren voor- loopig de linker der oDzen en de rechter wings der Belgen in actie. Onze landgenoolen herstellen zich het eersthet spel werd meer en meer naar rpchts verplaatst en van die zijde kwamen vóór rust de twee eerste doelpuoten. Lut- jens, dank zij zijn tactisch opbrengen, Welcker, door z'n allerfraaiste voorzetten, en Fraucken, door z'n echittereud plaatsen, varen alle drie aandeelhouders voor 'u gelijk deel iu deze beide punten, die vrijwel alle twee op dezelfde wijze worden gemaakr. De. eerste goal was ontegenzeggelijk de mooiste van den geheelen wedstrijd. Na een fraaie doorbraak van Lutjeus plaatste Welcker een triooien, hoogen bal scherp voor, Francken kwam aangestormd gooide z'n lichaam iu de hoogte, maakten een geweldigen sprong, zette zijn hoofd ouder den bal en de Belgische doelman kon voor de eerste maal visschen. Toen de rust met 20 kwam, was 'u ieder zelfs de tegeustande.s. overtuigd dat het „kopere dinge'je* naar Noord-Nederland zou verhuizso. En toch dadelijk na de hervatting deden de Belgen een heldhatiigen poging om de onzen te overbluffen. Met hun bekende snel heid trachtten zij onze middenlinie en ver dediging te overrompelen, doch alras bleek, dat de vijf voorwaarts de noodige zuivere schiet-capaciteiten misten. Het was eigenlijk belachelijk, hoe geboden kansen totaal werden verknoeid. Gelukkig weerstonden Otten c s. deze vinnig- aanvallen, waarna onze voor hoede weder de overhand nam en Franken de „hattrick* verrichtte door ook 't derde doelpunt voor zijn rekeniug te nemen. Toen kwamen de Belgen weer terug, en Patrr- noster had in daze periode succes met een geweldigen kei, van links gelost, die gelijk een kanonschot, in ons doel, eigenlijk meer door geluk dan wijsheid, belandde. Het beste spel van den geheelen wedstrijd werd toen vertoond. Doch onze nationalen bleven verreweg in de, meerderheid en hoe fanatiek Audrieu, Poelmans en keeper Leroy niet te vergeten hun dopl ook verdedigden Thomée en Welcker zorgden achtereenvol gens voor de Nos. 4 eu 5, zoodat het re sultaat werd 51 voor Holland. GEBOREN Johannes z. M. v. Loon en A.Tim mermans Elisabeth J. d. v. P. v. Rave- steijn en H. Wiel Jan J. F. z. v M, Elshout en M H. H*ens. OVERLEDEN: M. v. Spijk 1 m. J. Mimpen 71 j. J. Henskens 15 ra. M. Berkel- raans 4 m. H. Dekkers 62 j. J. v. d. Wensch 2 j. HJvBenAvD beiden te Dussen openbare dronkenschap ieder f3 of 3 dagen P v L; J v P; H v N allen te Dassen A d G Meeuwen en D v T te Andel allen overtr alsv. ieder f5 of 3 d. M K te Elshout overtr jachtwet 2 maal f5 f 2 m. 11 d. wctvefbeardverk'aring van het iDgenomen dubbellooper schietgeweer R v D te DruneD overtr alsv. f 20 of 8 d. H v L en BI T v M beiden te Elshout ieder f2 of 2 d. J d R te Dordrecht overtr alsv. fll of 11 dagen A V te Veen overtr visscherswet 2 m. 7 d. liechtrnis - G. K. te Rijswijk overtr rijwielregt teruggave aan zijne ouders J T v d P te Dus sen overtr alsv. f 1 of 1 week tuchtschool - J W H te Werkendam overtr prov. regit f0 50 of 1 dag H A H te Dussen T Ven J M beiden te Aalburg allen overtr alsv ieder f 1 of 1 d L B te Veen voertuig los en onbeheerd lateD staan f3 of 3 dagen J ühr B te Schoonhoven overir ▼erord. Werkendam f2 of 1 dag, en aan het be voegd gezag een valschen naam opgeven f10 ol 10 dagen G D te Andel en J W f HteWer kendam beiden overtr burengerucht ieder f3 of 3 d. T V te Andel thans zonder vaste woon- of verblijfplaats JvBjMvDenAv d Pallen te Dusseo overtr alsv. leder f 5 of 3 dagen B W B te Almkerk bekl. een trekdie- los en onbeheerd laren staan en G M v d S te Elshout bekl. overtr. Motor en rijwielreglemeDt. j.l. waarbij hij zijn dank betuigd voor zijne benoeming tot hoofd der school in de Nieuwstraat alhier en mededeelt dat hij de benoeming met genoegen aan neemt en op 1 Mei a.s. in functie hoopt te treden. 2e. van H. H. Ged St. dezer provincie het goedgekeurd raadsbesluit tot onder- handsche verhuring van het huis in de Kom aan Willem Roubos, 3e. van alsvoor tot wijziging der ge meente begrootiog, 4. het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1910, 5e. het verslag van Burgemeester en Wethouders als bedoeld bij art 52 der Woningwet. Al deze stukken worden op voorstel des Voorzitter aangenomen voorkennis geving, met bepaling tevens, dac de twee laatste stukken voor de raadsleden op de secretarie ter inzage liggen. Vervolgens wordt overgegaan tot de vaststelling van het kohier der honden belasting voor het dienstjaar 1911. Daar niets meer voor openbare ver gadering aan de orde is en niemand het woord meer verlangt, worden de deuren gesloten om over te gaan in geheime zitting ter behandeling van vaststelling kohier hoofdei, omslag dienst 1911. IV Maar weinig kw-ileu worden er aan het uaeaschdoui opgelegd, die. pijidijcer zijn en meer ongemak veroorzaken dan aambeien. De onophoudelijke jeuking en brandende pijn verschaffen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeu kende aambeien veronachtzaamd worden, lei— deu zij tot inwendige of bloedende aambei en, die deu patiënt zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken hem zwak en wegkwijnend make.D. Reed* de eerste aauwendiug van Foster's Z*lf geeft een ongekend gevoel van verkwik king en verlichting aan de aangedane deeleu, en slechts zelden is ééa doos onvoldoende om een volkomen eu duurzame genezing te weeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, gordelroos, puis ten eo alle jeukeude huidziekten is Foster's Zalf een zeker geneesmiddel. Zij is wonder lijk verzachtend, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet haar te spoe dig opdrogen. Zij is vonder wederga. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Waalwijk verkrijgbaar bij de Wed. OriaDumoulin, Markt. Toe zen ing geschiedt franco na ontvangst van poetwissel it f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. 527 BELGIË-NEDERLAND. Een schitterende JI overwinning. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Zaterdag 18 Maart 1911 des voormiddags 10 uur. Tegenwoordig zijn alle leden, alsmede de Burgemeester, Voorzitter, en de Secretaris Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna hij mededeelt dat zijn ingekotrien. Ie. een schrijven van den heer J. Benjaminse te Voorthuizen d.d. 5 Febr BESOIJEN, 21 Maart. De prijs der boter was hederi op de markt Hoogste prijs 1 1,53. Laagste prijs f 1,45. De prijs der eieren was 3'/j ct per stuk. ROTTERDAM 21 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 48 paarden 1 veulen, 0 ezel, 1309 magere en 635 vette runderen 154 vette 1271 nuchtere en 0 graskalv. 0 schapen of lammeren 5 varkens 277 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 ii 40 ct., stieren 31 a 35 ct., kalveren 50 tot 65 ct., vette export kalveren ct., alle6 per kilo. Melkkoeien f 180 Af 3-0, kalfkoeien f185 A 315, stieren f 140 a 380 pinken 85 a 105 graskal- veren 0 a 0 vaarzen f 320 a 170 alles mager vee; biggen f 11.— a 18.— paarden f 70 a 160. Nuchtere kalveren fok— 15.— 22— slacht.— 6-. A 10.- Biggen f 1.80 a 2.20 per week. te Drnnen op Woensdag 5 April 1911, 's nam. .2 uur, in de, zaal der Jougen--Congregatie te Drunen a contant vervaardigd in de Vakschool voor schoen makers te Drunen en bestaande in: Kijkdag Woensdag 5 April 1911 van 'a morgens 9 uur tot 's nam. 2 uur. De schoenen worden geveild enkel en alleen in koopen, niet in massa. 491 DAGELIJKS VERSCH verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend, Groote Straat 142- WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6