Tweede Blad PALJAS Provinciaal Nieuws. BUITENLAND. Frankrijk. Portugal. Turkije. FEUILLETON BINNENLAND. Nummer 28 Donderdag 6 April 1911* 34e Jaargang. De Echo van liet Zuilen. Het is weer een droeve tijding, die de Franschen Zaterdag uit Konakry, Fransch West-Afrika, ontvangen hebben. Kapitein Talay en luitenant Bornaud, aan wie opge dragen was den wali van Goemba, een dweepzieken maraboet, te arresteeren, werden by het binnentrekken van het dorp van den wali door verraad gedood. De kapitein, die bloedvergieten wilde voorkomen, beging de onvoorzichtigheid slechts met zijn luitenant en eenige tirailleurs het dorp binnen te gaan, terwijl hij bovendien om zijo vrede lievende bedoelingen te toonen, de maga zijnen der geweren had laten openzetten. Eerst toonden de zwarten zich vredelievend gezind, doch plotseling weiden de officieren aangevallen en met sabelhouwen afgemaakt, welk lot ook tien heD begeleidende soldaten trof. Slechts twee onderofficieren en drie tirailleurs ontkwamen. De rest van de compagnie heeft, op het vernemen van de euveldaad, het dorp stor menderhand veimeesteid en de met geweren gewapende zwarten op de vlucht gedreven. De inboorlingen verloren daarbij 300 man, onder wie de zoon van den gezochten wali. De wali zelf moet gewond zijn doch is ont komen. Er is een prijs op zijn hoofd ge steld. De correspondent der N. R. Ct. te Lis sabon hangt in een correspondentie een 9omber tafereel op van den toestaud in Por- togal. Wij doen daaruit hier en daar een greep. De republiek, zegt hij, is tot nu één groote teleurstelling voor alle klassen, daar over zijn reeds lang alle Porfugeezen het roerend eensOp het oogenblik is er eigenlijk niemand, die iels van de tegen woordige ministers verwacht. Men handhaaft ze, maar hoopt alleen op de ver deziugen, op de opening der Kamer, die misschien enkele, tot nu toe onbekende, bekwame staatslieden, aan het daglicht kan brengen, De goede koetsier ontbreekt en de paarden zijn wild. lederen dag blijkt meer, dat we nog een geweldige crisis doormaken. Geheel Lissabon verkeeit in staat van zenuwachtige opwinding, die bijna aan angst grens. Men vteest en voelt dat er iets op komst ismen weet niet wat. Een zeker instinct zegt ons, dat er een onweer nadert. Zoo sterk, daï de zenuwachtige angst der bezittende klassen te Lissabon aan het be lachelijke grenst. Er zijn bijna geen safes in de banken meer te krijgen, ieder die wat geld te bewaren heeft zoekt safeloketten, of de brandkasten van goede vrienden om zijn effecten en sieraden op te bergen. De opstand in Albanië Er is de laatste dagen zwaar gevochten en aan beide zijden zijn de verliezen ern- stig. Zooals Reuter gemeld heeft, is het thans een feit dat Toesi door de Tnrksche tioepeD hernomen is. De voornaamste gevechten hebben plaats gehad tusschen Desjits en Planitsa, tusscheu welke plaatsen de op- Vaa „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." OF aaw c)eu JêusveftjkóbaMt) standelingen stellingen hadden ingenomen. l)e commandant der redifs van Skoetari, het aan de regeering trouw gebleven opper hoofd der Minelieten, Bildoda pasja, is te Saloniki aangekomen, om zich vandaar met de eerste de beste gelegenheid naar Skoetari te begeven. Het eerste troepentransport is reeds er stoomboot in Giovanni di Medua aangekomen. De regeering van liet wila:et Skoetari heeft heeft het Italiaunsche stoomschip Mukald» voor 90.000 ftancs gekocht, om dieDst te doen voor het vervoer van troepen. De minister van oorlog heeft aan de va derlandlievende gevoelens der Mohammedaan- sche bevolking in liet gebied Goessinje toe gegeven en de bewapening der landweer in dat gebied toegelaten. Honderden vrijwil ligers zijn 's avonds naar Skoetari opgerukt. 177) Ja, daar straks, terwyl ik rondkuierde, heb ik mijnen tijd niet verloreD ik heb mijn plan rijpelijk overdacht en mijn besluit is genomen. Dat is eene goede zaak 1 Etme prachtige onderneming 1 Indien ik geluk heb, dan leid ik het gerecht bi] den neus, gelijk nooit iemand het vóór mij gedaai heeft ik zend Belphégor ad patres en ik trek mij uit de voeten zonder sloot of slag en daarenboven met een aardig sommetje profijt in den zak... Vertel mij dat eens, want gij doet mij watertanden.,. De lezer kan reeds merken dat wij met oude kennissen te doen hebben. De twee zoogezegde werklieden zijn inder daad niemand anders dan Lavarennes en zijn gezel Pieter Frochard. De eerste, die, zooals men weet, zich by uitmuntendheid kon verkleeden, had dit middel uitgevonden om alle vermoedens af te weren en aan de opzoekingen der politie te ont snappen. Hij had gedacht Vermits wij voor het oogenblik van de weelde moeten afzieD, is bet beter dat wij het aanzien aannemen van eenvoudige werklieden. De metselaars, bijvoorbeeld, zijn eenvoudige liedeo, die geenszins de aandacht tot zich trek ken daarenboven genieten zij den naam eerlijke lieden te zijn. Laat ons dus metselaar spelen het zou een slimmerik moeten zyn, Tot het bezoek was in beginsel reeds onge veer een jiar besloten. Overeenkomstig den wensch der Konin gin zal Fallières zich in de eerste dagen van Jali naar Amsterdam begeven au» boord van een oorlogsvaartuig en over zee naar Frankrijk terrugkeeren. Het bezoek zal vermoedelijk slechts enkels dagen duren. Een bezoek aan '«-Gravenhage of andere Nederlandsche steden schijnt dus, althans voorshands, uitgesloten. De lariefwet Bij den aanvan» trok de ontsmetter, voor hij het te ontsmetten vertrek binnen ging zijn werkpak aan, hetwelk bestaat uit een linnen kiel, broek en muts, een paar hoogc schoenen en een aan een gummyband bevestigde spons. Het werkpak wordt met gespen om de polsen en enkels gesloten. De spons wordt, bevochtigd, voor neus en mond gedragen. Daarna maakte hij in meegebrachte emmers eene flinke hoeveelheid verdund Lysolwater gereed 't welk hij gebruikte tot het Inleggen van vuil waschgoed, tot het afwasschen van bedsteden en de De opbrengst van _het^,euw ™°Jge^d j omgeving daarvan, van bevuilde plaatsen op den vloer, de muren, deuren, ramen tarief van invoerrechten wordt, blijkens re capitulatie, geraamd op een totaal-geDeraal van f 19.302.010, Pest op Java. Bij het departement vat koloniën is ont vangen het volgeude telegrammen van den gouveneur-generaal vsii Nederlandsch- Indië dd. 8 dezer betreffende het heerschen van de pest op Java: De grenzen der afdeeling Malang zijn gesloten maar voor het spoorwegverkeer open Van het begin van Februari tot gisteren waren er totaal 105 gevallen, waarvan 77 overleden en 18 genezen. Het dagrapport van gisteren vermeldt 13 gevallen en 7 dooden. De ziekte is gelocaliseerd in de bergdis- tricten Peuanggoengan en Karanglo. Heden een verdacht geval te Tjepoe in Rembang. De correspondent van de N. R. Ct. te Bataria seint Volgens een rapport van dr. De Vogel zijn er sedert Februari in het geheel 11.8 gevallen van pest voorgekome, waarvan 82 den dood ten gevolge hadden. Gisteren ziju 13 gevallen geconstateerd waarvan 7 doodelijk. De ziekte is gelocaliseerd in de bergstre ken. De wegen daarheen zijn afgesloten. Te Bodjonegoro heefr zich een geval voor gedaan bij een uit Batoe afkomstig Kuropeesch meisje. Tot dusver is het bacteriologisch rapport van dr. De Haan nog niet verschenen. Het bezoek van Fallieres. De president der Frarsche republiek zal in den a.s. zomer ons land bezoeken. De „Petit Parisien" zegt, dat de reis van President Fallières naar Nederland in een opzicht vau zoo groot buitenlandsch belang is, dat nauwelijks noodig is er de aandacht op te vestigen aan den vooravond van de be raadslagingen vau de Vlissinger fortificaties. Door den vertegenwoordiger van Frank rijk tot een vriendschapsbezoek uittenoodigen wilde de regeering van Koningin Wilhelmina niet alleen baar weDsch te kennen geven de wederzijdsche sympathieke betrekkingen te ontwikkelen, doch ook om beslist de integrale neutraliteit tusschen de beide groote diploma tieke combinaties van Europa te bewaren. De president der Fransche Republiek zal zal deze zeer vredelievende en arbeidszame natie een groet onzer democratie brengen. Uit Den Haag seint men nog: Het bezoek van president Fallières aan Nederland zal tusschen 2 en 10 Juli plaats hebben. Waalwijk 5 April 1911. Cotnmissat is der Koningin. Z.Ex. de Commissaris der Koningin passeerde Maandag 1.1. bij zijn bezoek aan de gemeente Besoijen, Baardwijk en Drunen, deze gemeente. In het hotel Verwiel alhier werd de lunch gebruikt. Orde van Malta. Op voordracht van den Baljuw en Kapittel der Nederlandsche afdeeling heeft de vorst-grootmeester der Souvereine Orde van Malta de volgende Neder landers benoemd tot ridder dier orde o. m. K A. M. Ridder de van der Schueren, de vroegere burgemeester van Waalwijk, thans te Bemmel- Politie-zaken. Thans is een oproeping gedaan voor een nieuwen agent van politie. Naar wij vernemen zal de thans in fuDCtie zijnde agent Verhoeven, benoemd worden tot gemeentebode alhier. Vee-teiitoonstelli7ig Op de jaarlijksche Vee-tentoonstelling te Rotterdam, behaalde in de afdeeling Merriepaardeu geboren in 1910, de merrie van den heer D. van Campen te Dron- gelen, den tweeden prijs. Afdeeling Merriepaardeu geboren in 1909 Eerste prijs G. J. W. Branderhorst, te Eethen Ongeval. Bij het glazen wasschen had mej. T. het ongeluk van een trap af te vallen met het gevolg dat zij haar heup brak. Aanstonds werd geneeskundige hulp in- heroepen. Ontsmetting. Nog kortelings geleden, bij ge legenheid van de tentoonstelling van leerlingen van de schildercursus Claessens Frères Co., mochten wij getuigen, dat de heer Jos. Dielman een waar kunstenaar was, die voor de toekomst veel beloofde. Helaas dit heeft niet zoo mogen zijn. Verleden Zaterdag werd hij aangetast door febris typhoïdea en reeds Zondag nacht overleed hij aan deze zoo gevreesde ziekte. Door den gemeente-opzichter werden aanstonds de voorgeschreven maatregelen genomen. Nadat het lijk nog denzelfden avond was bijgezet werd de woning den volgenden dag ontsmet. Wij waren in de gelegenheid deze ont smetting bij te wouen en willen niet nalaten onze lezers hiervan 't een en ander mede te deelen. De ontsmetting omvat het ziekenvertrek met al hetgeen gedurende de ziekte telkens werd gébruikt. enz. Na deze voorbereidende maatregelen werd de kamer voor eene formaldehyd- ontsmetting gereed gemaakt. Daarbij werd vooral zorg gedragen, dat de for- maldehyd-dampen zooveel mogelijk met de ziektekiemen In aanraking konden komen. Alle kastdeuren werden geopend, laden zoover mogelijk opengezet of uit genomen Na deze voorbereidende werkzaam heden werden alle openingen dicht ge maakt om ontsnapping van de formalde- hyddampen te verhinderen. Deuren, vensters, schoorsteengaten, kacheldeuren enz. werden met reepen watten, welke In verdund Lysolwater waren gedoopt, dicht gestopt- Het toestel werd geplaatst en na eenige minuten verspreidden de formalde- yd-dampen zich- De kamer bleef zoo ongeveer 6 uur gesloten. Vervolgens werd door den ontsmetters de in Lysolwater gelegde waschgoederen zuiver water weder gereinigd De vloeren werden met warm zeepwater geschrobt, de meubels en metalen voorwerpen met droge doeken afgewreven en alles weder om op zijn plaats gezet. Daarna werd de kamer flink gelucht. De familieleden van Dielmann waren allen vol lof over ds behandeling. Ook de Eerw. Ziekenzuster van de Zusters van Waalwijk, die reeds aanstonds den over- edene zijn gaan oppassen en daarmede nare menschlievende werkzaamheden zijn begonnen, was vol lof over de be- landeling en drukte den wensch uit dat van deze ontsmetting een veelvuldig gebruik zou worden gemaakt. DRUNEN Bij het bezoek van den Hoog ÏSdel Gestrengen Heer Commissaris der Ko ningin aan ouze gemeente op Maandag jl. is de E. A. Heer Burgermeester, die bij voninklijk besluit herbenoemd is tot bur- germeester van Drunen in de Raadzaal be- eedigd geworden. NlEU WKUIK 4 April. Op Zaterdag a. e. ten 10 uur v. m. zal de raad dezer gemeen te eene openbare raadsvergadering houdeD. Dat het sterftecijfer dit jaar in deze ge meente bijzonder hoog zal worden, moge blijken uit het feit dat het aantal sterfge vallen over het afgeloopen kwartaal reeds 22 bedraagt d. i. reeds 2 meer dan over iet geheele jaar 1910. VLIJMEN 4 April 1911. Moet het een w&ndelaai bij zijn entree in ouze gemeente opvallen, dat door de slooping der onooge- lijke krotten en den bouw van 4 mooie woningen tegenover het Hotel Honnef het uitzicht in betere conditie is gekomen, thans heeft de heer Honnef, die steeds be dacht is om het zijn bezoekers zoo aange naam mogelijk te makeD, het inwendige van zijn café ter hand genomen. Door den schilder, den heer G de Laat uit VBosch, heeft hij in de groote zaal een prachtige collectie landschappen doen schilderen, waar onder ook de Meliestraat alhier voorkomt. die ons onder die kleederen zou herkenuen. Eu na zich alles te hebben aangeschaft, op eene manier waarvan doorslepen deugnieten alleen het geheim kennen, waren de twee schelmen in de herberg van den oaden Lafourcade en deden zich doorgaan voor twee 1 .imouzijnsche werkgezellen. Zij betaalden veertien dagen op voorhand, lagen gedurig in de herberg, betaalden ban gelag contant en wonnen alzoo dadelijk bet vertrouwen van den herbergier die hen, op bun goed uitzicht, had aangenomen zonder ben naar hunne papieren te vragen, gelijk de regiementon het voorschrijven. Lavarennes wist daarenboven den tongval dezer streek zoo goed na te bootsen en de gewoonten en gebruiken der metselaars zoo goed te volgen dat iedereen er zich aan zou be drogen hebben. Frochard moest zijn voorbeeld maar volgen om ook iedereen te bedriegen... Evenals de andere werkgezellen, gingen zij 's morgens heel vroeg uit en kwamen vóór 'b avonds niet thuis. Men dacht dat zij in eene verafgelegene wyk aan 't werk waren. Maar werkelijk deden zij den heelen dag niets dan op den loer liggen, nu elk alleen dan te zamen, rond het hotel de Montbazon, en verder kuïerden zij in Parys rond, afwachtende dat het gnDstig oogenblik tot bandelen zou aanbreken. Eu dat-oogenblik was nabij. Zooals wij het hier gezien hebben, bad Lavarennes de nieuwsgierigheid van zijnen maat hoogst gaaude gemaakt, toen by hem verklaarde dat zijn plan rypelijk overdacht en zijn besluit genomen was. Op verzoek van Frochard, gaf hij verdere uitleggingen. Waarlijk 1 zeide bij, sedert eenigen tyd heb ik geene kans meer ik dacbt mij voor goed in de huid van eenen edelman gehuisvest en nu iteek ik in een armzulig metselaarspak 't Is toch spijtig als men zoo eene positie nioet verlaten en aan eer en fortuin vaarwel zeg gen... Ik vervulde nochtanB wel mijn rol, niet waar Ik was een andere flinke ridder als die straatloaper Paljas parbleu Wat dat betreft, daarover moogt gij u roemen. Gij kwaamt or zelfs zoodanig aristokratisch voor dat ik Boms zelf twijfelde. Verdoemd 1 Waarom is die duivelsche ridder de Rollac ook nog uit het water geko- men Vermits bij toch dood was, had hy maar moeten blijven liggen... En die schelmsche Belphégor, die zoo maar uit Amerika weer keert, vooraleer er ooit eenen voet te hebben gezet Men zou waarlijk zeggen dat ik betooverd ben Alles slaat u inderdaad tegeD... Maar die klachten dienen tot niets wy moeten het ongelnk trachten te doen keeren en den inzet redden door eene heerlijke wraakneming. Ik heb besloten mijnen laatsten troef te spelen. Hoe Ik begin met Belphégor aan te klagen. Bij den hertog de Montbazon NeeD, by het parket. Omdat hij den naam van Rollac gestolen heeft Neen, omdat hy Lavarennes is. Drommels Een flink gedacht Hij beeft roijDe rol gestolen, hij wilde ridder de Rollac wezen in mijne plaats, welnn, des te beter voor mij en des te erger voor hem, hy zul de gevolgen uitboeten. Zoodat gij een naamloozen brief znlt schryven Weineen ik zal zelf, in eigen persoon, den heer prokureur des keningB gaan sprekeD... Ham 1 Dat schijnt my wel wat onvoor zichtig zijt gij niet bang in den muil van den wolf te loopen Bah wie niets waagt, kan niets winnen Daarenboven, het wordt hoogst noodig dut wij onze fondsen wat doen klimmen. De tien gouden louis die ik aan dit uilskuiken, markgraaf HerkuleB, vóór mijn vertrek uit Versailles ontleend heb, zijn ver op en het overige zal binnenkort geblazen zyn... Nn, ik heb eene goede gelegenheid om uit de kas van het Staatsbestuur een rond sommetje te trekken en het zou mij spijten, moest ik deze gelegenheid missen. Uit de kas van het staatsbestuur? Ja, mijn Casse-Mcsean en nog wel zonder er in te breken. Het is het Staatsbestuur zelf dat mij gezegde som in de band zal Wij raden een ieder aan bij gelegenheid eens een kijkje te gaan nemen ten einde het mooie werk van den heer De Laat te gaan bewonderen, en weten zeker, dat nie mand zich dat uitstapje zal beklagen. *In verband met de dit jaar te bonden legeroefeningen zijn alhier en in de gemeenten Hedikhuizen en Bokhoven boringen verricht De resultaten hiervan zijn, dat zouwel hier als in Hedikhuizen tot vrij belangrijke diepten ijzerhoudend water was gevonden. In de gemeente Bokhoven is toen een onderzoek ingesteld naar de hoedanigheid van het drinkwater uit een viertal in die gemeente gelegen woningen, (open putten en pompen of gesloten putten) alsmede van het water uit de boterfabriek. Uit dat onderzoek is gebleken, dat het water b'i bedoelde woningen aanwezig, niet voldeed aan de eischen, welke aan goed drinkwater te stellen zijn bij een tweetal was de hoedanigheid zelfs zeer slecht te noemen. BAARDWIJK 3 April Heden werd door den HoogEdelGestr. heer Commissaris der Koningin een bezoek aan onze gemeente ge bracht. Het bezoek gold in hoofdzaak de administrat e der gemeente en van den heer gemeenteontvanger. ZHEG. besprak met Burgem, en Wetb. zeer vele gemeentebe langen. SPRANG. Alhier werd op het hulp postkantoor in de Rijkspostspaarbank ge durende de inaand Maart Ingelegd f 1955.43 en terugbetaald f628,67. Vanaf heden Woensdag is het Hulppostkantoor overgeplaatst naar den nieuw benoemden brievengaarder den heer Maat, tegenover de O. L. School- VRIJ H.-C APPEL. Gedurende de maand Maart werd op het hulppos* kantoor in de Rijkspostspaarbank inge legd eene som van f 2701.50. WASPIK De heer Snels alhier, fiet sende met een flesch in de hand, kwam te vallen. De glasscherven sneden hem de aderen van den rechterpols door, zoodat het bloed met kracht eruit spoot. Alleen onmiddelijke geneeskundige hulp heeft hem voor doodbloeden gevrijwaard. Thans is zijn toestand weer vrij wel. Toch weer een bewijs, dat het gevaarlijk blijkt met glaswerk te fietsen. De herijk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben ten raadhuize op Vrijdag 7 April as. van 9—12 en van 1 4 uur en Zaterdag 8 April van 8 12 en van 1 3 uur. De cursus van het herhalingson- derwijs is hier weder met 1 April ge ëindigd. Het onderwijs mag zich hier steeds in de noodige belangstelling ver heugen, zoodat de autoriteiten en de onderwijzers er voldoening van hebben. Daar verschillende leerlingen meerdere jaren van deze lessen profiteeren, blijk het wel, dat ook zoowel ouders als kin deren met dit onderwijs zijn ingenomen- Naar de goede soorten hooi bestaat, wel eenige vraag, maar de rechte animo wordt gemist. In de mindere soorten wordt zeer weinig verhandeld. De handel in stroo gaat uitmuntend Men besteedt voor prima hooi f 12,50 a f 13,30, tweede soort f9— a f 10, schraal pakhooi f 6 a f7,50 en roggestroo f 10.50 a f 11 alles per 500 KG. Zondag 11. speelde de voetbalclub Unitas alhier eene match tegen een ge combineerd elftal van Rapidltas. De rust trad in met 2 1 in 't voordeel van Unitas stand na de match 22. RAAMSDONK(Dorp). Vergadering aftellen en mij dan nog zal moeten bedanken.. Dat verwondert u, he? 3 Gy strijkt den prijs van uw eigen boofdop Dat is het juiBt... en ik lever dat van Belphégor... Frochard stond verrukt, Dat ia heerlijk, prachtig 1 riep bij uit en sprong zoodanig op van vreugde, dat zijn bed kraakte Stilsnoer uwen bekbromde de hoofd man. Gy zoudt de anderen wakker maken met al nw muziek Wat zon men wel denken, iodien men ons op dit uur nog hoorde bab belen Goed ik zwijg, zei Frochard met mge- hoaden stem, maar ik denk niet te min. Dat is waarlijk een flinke uitvinding I... Gij zyt oprecht ons aller meester Daar roem ik op. En wanneer deokt gij uw plan uit te voeren Morgen. Het gesprek dnnrde nog altijd voort. Lava rennes somde de voordeeleu op van die prachtige onderneming. De wraak die by op den goo chelaar zou nemen, bet geld dat hij trok en vooral zijne vryheid, die hem zou toelaten een ander leven te beginnen. Frochard keurde hem goed, maar maakte niettemin nu en dan eene opmerking gelijk Paljas zal zich ook wel verdedigenhij zal u misschien een kwade partij spelen. Penh 1 antwoordde Lavarennes, ik heb alles voorzien, ik heb mijn plan zorgvuldig overdachthij zal uit de val niet ontsnappen. Eens dat ik kopken af zal zijn... m zijnen persoon, wel te verstaan, dan zal ik niets meer te vreezen hebbande gendarmen en het gerecht zullen my gerust laten. Mour het wordt laat, wy hebben genoeg gebabbeld laat ons nu gernBt slapen tot morgen vroeg, opdat wy frisch en gezond zyn om voor den prokureur des kouings te verscbynen. Het sloeg twaalf ure op den toren van St- Servinus. De twee deugnieten wenschten malkander den goeden nacht en sliepen weldra iD. Hunne rust was echter niet zoo volledig als die van de andere werkgezellen, allen eerlijke lieden, gewone bezoekers van de uitspanning «les enfants de la Creuso.a 's Anderdaags 's morgens reeds vroeg, zat de prokurenr in zijn kabinet op het justi tiepaleis, bezig met het dossier na te zien van eene zaak welke dienzelfden dag moest gevonnist worden, toen men hem kwam melden dat iemand vroeg om hem te spreken. De magistraat keek naar de pendule en ziende dat het nar van het ontbijt nabij wat. scheen hy niet beel wel geschikt om de belangen van zijn maag op te offeren voor die van den eenen of anderen aanklager, en deed aa» den onbescheiden vreemdeling zeggen dat hij niet te spreken wa?. Deze liet zich zoo gemakkelyk niet afschepen. Hij beweerde aan het gerecht eene heel belangrijke mededeeling te doen te hebben. Dat hy schriftelijk een verhoor verzoeke en het doel van zij bezoek aanduidedeed do prokureur antwoorden. Dat heb ik hem ook gezegd, antwoordde de deurwaarder, maar hij wil daarvan niet boorenhij drirgt aan om onmiddelijk bij n toegelaten te worden en verzekert dat het hier eene zaak van het hoogste belaDg geldt. Wat hier voor het oogenblik belangrijk is, dacht de vertegenwoordiger der wet, ia, mijn ontbyt niet kond of verwarmd te moeten eten. Hij was nochtans niet gerust. Leid dien man binnen, bromde hij. En hij voegde er ter zijde by Ik zal hem spoedig de deur uitduweD. Een oogenblik daarna, zag hij eenen man, met gemeen voorkomen, zyn kabinet binnen treden. Het scheen een werkman te zyn, die zync zocdagkleeren had aangetrokken. Toen bij hem zag, trok hy reeds een scheel gezicht. Hij had al spijt dat hij zyn ontbyt uitge steld had voor eenen kerel van zulken gemee- nen stand. Wat verlangt gij vroeg hij bitsig, een vor6chenden blik op den vreemdeling vestigend. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 5