Derde Blad. Provinciaal Nieuw3. NÏËÜWS UIT KAATSHEUVEL. Nummer 29 Zondag 9 April 1911. 34e Jaargang. De Echo van het Zuilen. Waalwijk 8 April 1911. Tarief van Invoerrechten Een onjuist of minstens zeer voorbarig bericht doet in de geheele vaderlandsche pers de rondte. Het luidt >Het Hoofdbestuur van den Algemee- nen Nederl. Bond van Schoenfabrikanten heeft besloten, een krachtige actie te voeren tegen de ingediende tariefwet. De voorgestelde bepaling om chroom gelooide gei'en en schapenvellen, zwart en gekleurd, met 2®/o naar de waarde te belasten, zou de schoenindustrie, die aan meer dan 60.000 menschen werk verschaft, zwaar treffen De mogelijkheid, ja zelfs de waarschijn lijkheid is niet uitgesloten, dat actie, krachtige actie zal worden gevoerd. Of en hoe die zal worden gevoerd, dit zal besproken en besloten wor den op eene bestuursvergadering van den A. N. B. v. S. te Tilburg te houden op Dinsdag 17 April a s., met de com- m'ssie indertijd inzake invoerrechten be noemd, welke bestuursvergadering spoe dig door eene algemeene zal worden gevolgd. >De Schoenindustrie4 schreef omtrent het ingediende tarief van invoerrechten, deze korte bemerking. >Wij zullen niet behoeven te zeggen, dat dit tarief, speciaal het onder (sub) 2 genoemde, de industrie zwaar treft zoodat eene krachtige actie onzerzijds alleszins gewettigd en noodzakelijk is.* De >R.K. Lederbewerker* voegt aan dit bericht toe. Ook onze Nederl. R. K. Lederbewer kers-arbeidersbond zal gaarne die actie der fabrikenten steunen, waar die steun gewenscht mocht worden of noodzakelijk geacht. Wanneer wij zien, hoe door de samen werkende actie der Sigarenfabrikanten bonden en de Tabaksbewerkersbonden het wetsontwerp op »Een debietiecht op tabak en sigaren* waarschijnlijk zal wor den ingetrokken, dan twijfelen wij er niet aan of ook de actie onzer fabrikanten, gesteund door die der arbeiders zal niet zonder succes blijven. Wij hadden het hierboven over onjuiste berichten, 't Is dikwijls belachelijk hoe de bladen, vooral de grootere over zaken en toestanden onze gemeente en industrie betreffende worden ingelicht. Zoo lazen we voor enkele dagen in ver schillende groote dagbladen een bericht over de laatste raadsvergadering. Men wist er b.v. van mee te deelen, dat het ontwerp pensionneering der ambtenaren geheel van de agenda was afgevoerd, na bestrijding der heeren Timmermans(?) en Khjberg omdat gebleken was dat het de draagkracht der gemeente te bo ven ging 1 enz. enz. terwijl van de stichting der handelsschool e. m. a. belangrijke zaken maar geen nota wordt genomen. Verkooping. De afbraak van bet buis van de gemeente, vroeger in eigendom toebehoord hebbende aan den heer A. van Baal en dat thans weggebroken wordt als ingang der Nieuwe ■traaf, is hedenmorgen door B. en W. ver kocht aan de Wit te Drnnen voor f 990. Concert Liedertafel De programma's voor het concert der Liedertafel op Maandag Tweeden Paaschdag zijn verzonden Een blik daarin seheukt reeds de overtuiging, dat er zeer veel schoons ten gehoore gebracht zal worden. OverM^j. A. Blekers behoeven wij niet nit te weiden, de behaalde prijzen zeggen voldoende, dat zij een artiste van den Bllereersten rang moet zijn de heer Groeneu is verder ge noegzaam bekend. Voor hen, die nog niet den fameuzen heldentenor de heer R Delannoy hoorden, willen wij nog even mededeelen. dat hij deze week door den grooten Nofé, die onverwachts Doornik met een bezoek vereerde, nogmaals uitgenoodigd werd eenige nummers te zingen en dat het succs van dien aard was, dat zijn vertrek naar Parijs op het einde dezer maand nu beslist vast staat. Hoogstwaarschijnlijk zal het dus de laatste maal zijn, dat deze zanger met zijn phenomenaal slemgeluid onze concerten met zijp medewerking zal vereeren. Een ieder profiteers dus van deze zeldzame gelegenheid. Bondsgebouw. Naar wij vernemeu is de plechtige opening van het Bondsgebouw uitgestald tot Mei. De juiste datum is nog niet bepaald. Feestviering. Als een bewijs der goede verstandhouding tusschen patroon en gezel kan dienen, de wijze waarop door den heer L. de Vries (fi'ma de Vries Co.) zijn personeel iu staat we'd gesteld feest te vieren bij gelegenheid van de H. Communie van zijn dochtertje. Het personeel was zeer voldaan over het royale en hartelyke onthaal van de zijde van den patroon. Ongeval. Dezer dagen liep het kind van J. E. alhier tegen de kachel. Deze verloor het evenwicht en viel op den kleine. Deerlijk gebrand werd het spoedig er onder uit gehaald en bleek 't toch nog tamelijk gelukkig te zijn afgeloopen. Verloting. De 2e Waalwijksche verloting van slechts 30 000 loten en met zulk een pracht van hoofd- en andere prijzen, trekt groote belangstelling en overal zijn de loten verkrijgbaar gesteld. Onder 't gelukkige agentschap van W. R. Schoofs-v. d. Wiel, Waalwijk, vielen van de Haagsche verloting die 5 April uitspeelde te Eindhoven en te Ca- pelle weer eenige prijzen, o. a. wollen dekens, kistjes sigaren, enz. Wedstrijden om den Zilveren Lauwertak. Morgen znllen bovengenoemde wedstryden een aanvang nemen en belooft het reeds een Interresants dag te worden.De loting, die de clubs tegenover elkaar stelde, is bijsonder gunstig uitgevallen, neem daarbij de groote deelname en het hooge spelgebalte der deel nemende clubs, dan kunnen we gerust voor spellen, dat de Zondagen 9-23-30 April en 7 Mei prachtige voetbaldagen zullen zjjD. -cl. --- De Kralingscüe Footbalclub (Rotterdam) zal met de .Bossche Foetbal Fereemging morgen ten 2 uur de wedstrijdenreeks openeu De Kralmgeche F"otbalclub is alhier nog een onbekende grootheid. Dit jaar speelde zij, door terreingebrek in geen competitie, doch vorig seizoen, was de K.F.C. kampioen van den Goudechen Voetbalbond. Wij ver wachten dan ook, dat de Rotterdammers morgen de westelyke superioriteit zullen weten te handhaveD. Ten 3 uur komt voor de Waalwijksche enthousiasten wel de belangrijkste wedstrijd. Het le elftal van Waalwijk Vo .ruit, speelt alsdan tegen Wilhelmma II. Men zou licht geneigd zyu voor Wilhelmina een flinke over winning te voorspellen, doch juist van zulke wedstrijden ligt de nitslag tot op het laatste oogenblik in het onzekere. Het is reeds meer malen gebleken, dat de sterkste party den zwakkeren broeder onderschat, wat haar dikwijls de overwinning koBt. Daarby komt dat de geelzwarten tegenover een sterk elftal meestal huu besten vorm toonen. Indien W.V. morgen deze traditie handhaaft, dan zullende Bosschenaren alle zeilen bij moeten zetten, om in dn finale te komen. Om de spanning nog meer te verhoogen, zal eiken Zondag een finale gespeeld worden, waarvoor morgen ons iDziens de Kralingsche Footbalclub en Wilhelmina in aanmerking zullen komen. Aan de B.V.V. en W. V. om dit te logenstraffen. Nu het blijkt dat W. V. geen moeite spaart om alhier interresante wedstrijden te orga— niseereu, durven wij ook verwachten, dat het publiek door flinke opkomst dit streven zal toonen te waardeeren, De entreeprijzen zyn als volgt gesteld le Rang 2e Rang met sortie f 0,35 met sortie f 0,20 zonder f0,25 zonder f 0,10 Wij raden bet publiek aan, de entreekaartjes te bewaren, daar gedurende de wedstryden gecontroleerd zal worden. Militieplichtigen. De aflevering der militieplichtigen die bestemd zijn voor korte oefening zal o. ageschieden Te Waalwijk op Woensdag 17 Mei a s. voor de gemeenten Waalwijk, Baard wijk, Besoijen, Capelle, Drunen, Hedikhui- zen, Herpt, Oudheusden, Genderen, Drongelen, Meeuwen, Heusden, Sprang Vrijhoeve- Capelle, Waspik, Almkerk Andel, Giessen, Rijswijk, Dussen, 's Gra venmoer, Raamsdonk, De Werken c. a Werkendam, Woudrichem, Veen, en Wijk. Te Tilburg op Dinsdag 23 Mei o. a voor de gemeenten Dongen en Loon op Zand. Prov Statenverkiezing. Noord Brabant. Bij enkele candidaatsstelling werd gis teren gekozen tot lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant voor het dis trict 's-Hertogenbosch (vacature L L. M. A Nieuwenhuyzen) de heer J. C, VAN BEEK (R K.) secretaris der gemeente Geffen- Den Bosch. In het Stadhuis te 's Hertogenbosch vindt men nog twee vertrekken met prachtig oud goudleer, een wandbe- kleediog, welke behoort tot een oud- vaderlandsche kunstnijverheid, welke bij na niet meer wordt beoefend. Het eer ste dezer vertrekken is de zoogenaamde oude trouwkamer, met een goudleeren behangsel van omstreeks 1660 het twee de de wethouderskamer, waar het behang dagteekent van omtrent 1740 De centrale verwarming, vijandin als in zooveel andere gevallen van merk waardige oude zaken, had hier reeds veel schade aangericht, maar de waarde van het goudleer in de wethouderskamer werd toch getaxeerd op f 17,000. dat van de trouwkamer hoewel ouder maar meer geschonden nog op f12 000 Het gemeente-bestuur van 's-Hertogen bosch is in overleg getreden met den directeur van het Nederlandsch Museum voor Geschiedenis en Kunst, Dr. A. Pit te Amsterdam, met het gevolg dat in de jongste zitting is besloten een oor deelkundige restauratie op te dragen aan den heer Jan Mensing, chef van de be kende boekbindersfirma C. J Mensing te Amsterdam, die zich ook met groot suc ces heeft toegelegd op de vervaardiging van goudleer naar oud-Hollandschen trant. BAARDWIJK. Op Maandag 10 April a. s. des avonds 7Vj zal in de zaal van den heer W. v Helvoirtalh. eene hoogst belangrijke vergadering plaats hebben van de »Hanze afd Baardwijk. Als spreker zal optreden de heer M Verberk in specteur organisateur der Hanzebank met de onderwerpen a. Hoe tegenwoordig handel gedreven wordt door zeer vele Middenstanders. b. Hoe het eigenlijk moet geschieden. c Hoe de Hanze met hare zeer nut tige instellingen, o.a. de Handelscursus vooral op financieel gebied, de Midden standers op gemakkelijke en goedkoope wijze helpt om een degelijken en gezonden handel te kunnen drijven. Middenstanders en belangstellenden van Baardwijk en alle inwoners kunnen profitee ren van deze hoogst belangrijke voordracht daar de toegang voor eenieder vrij is. Voor de a. s. gouden bruiloft van C- van Bijnen en echtgenoote is reeds eene commissie gevormd die zich reeds onledig houdt om een waardig feest te bereiden voor de Jubilarissen. Zij hoopt dat niet alleen de buurt maar alle inge zetenen dezer gemeente haar door gel- delijken steun daarvoor in de gelegen heid zullen stellen. De leden der buurtcommlssie zijn F. Krol, W. v d. Nleuwenhuizen, E. v. Beijnen en A. v. Huiten. DRUNEN Voor den uitgeschreven wedstrijd ter verbetering der veestallen, hebben zich bij het bestuur reeds 4 andbouwers aangemeld. Tengevolge van het epidemisch ïeerschen der mazelen zijn de beide, openbare scholen en de bijzondere school der Eerw. Zusters voorloopig gesloten. Het ijken van maten en gewichten zal alhier geschieden op 25 en 26 April s. in een der schoollocalen en wel insdag 25 April van 9'/s tot 12 uren v. m. en van 1 tot 3l/s uur n. m. Woens dag 26 April van 9 tot 12 uren v. m. en van l tot 2l/s uur. De op Woensdag gehouden open bare verkooping van het gemaakte schoenwerk op de Vakschool is dezen keer naar genoegen van het bestuur afgeloopen. De talrijk opgedaagde liefhebbers besteedden goede prijzen. Het was dan ook een mooie collectie schoenwerk dat de vakschool ten verkoop aanbood, waarvoor aan de beide wakkere leer meesters en de leerlingen een woord van lof toekomt. NIEUWKUIJKj 7 April. Zij, twee be ruchte stroopers uit Drunen P. H. en A. d. W., waren er weer eens op uit getrokken om eens te zien of er niet iets voor hunne gading te schieten viel. Wat zij ook al zochten ln de Nieuw- kuijksche bosschen, niets vonden zij Totdat eindelijk, daar hoorden zij iets ritselen. Zij trokken er op af, doch wat schrik, zij liepen pardoes in de handen van den rijksveldwachter Winter uit Vlijmen en den brigadier Voorbraakuit Elshout. Of zij het toen op een loopen konden zetten Maar dit mocht hun niet baten, want beide veldwachters hadden hen al heel spoedig achterhaald. Te vluchtende hadden zij echter eene stroo pers-truc uitgehaald door het geweer uit elkaar te schuiven, zoodat toen zij ingehaald werden de een lo het bezit was van den kolf en de ander van den loop en zoo meenden van alles af te zijn. Dit belette echter niet dat zij toch eene bekeuring opliepen wegens het opsporen van wild, door het doorkruisen van bosschen en het zich bevinden buiten voetpaden of wegen. Het geweer werd teveDs in beslag genomen. Deze bekeuring zal hun leelijk berouwen, daar zij geschiedde wegens eene overtreding in gesloten jachttijd. Ter voorziening in de vacitare, ont staan door de ontslagname van den heer J. v. d. Brand Wz. als president der Stiereo- vereeniging in deze gemeente is in de jongste vergadering de heer N. v. Baardwijk gekoaen als president en de J. v. d. Water als lid dier verceniging. De inly ving der lotelingen dezer ge meente, die voor korte oefening znllen wor den ingelijfd, zal plaats hebben te's Herto genbosch op Dinsdag 80 Mei a. s, ten 10 are v, m ELSHOUT. Jl. Donderdag naderden tot de H. Tafel de kinderen vaD 7 tot 10 jaar. Aangrijpend was de plechtigheid1 Ingetogen heid en volmaakte orde kenmerkten deze festiviteit en als ergens op toepasselijk kan zyu dan moet hier getuigd worden jE^nvond is het kenmerk v«n bet ware'. De goede zorgpn onzer H.H. Geestelijken zijn met succes bekrooud 1 De hevige nachtvorst der laatste dagen heeft veel schade berokkend aan de vroeg gezaaide erwten. Reeds staken de feerste- lingen' hunne groene blaadjes boven den grond doch het is te vreezen, dat onzen tuinbouwers teleurstelling wacht. Als curiosum mag vermeld worden dat bij de jongste uitbetaling der Room boterfabriek aao één det deelnemers per Liter uitbetaald werden 9 5 cent. Deze week is een begin gemaakt met de beschildering \aa onze kerr. Naar ver- oidt en gezien eene detail-teekening zal weldra eene fijne polichromeering het Huis Gods eieien. Dezer dagen had het onderlinge kolenfonds O.B.U.N. alhier een tegenval. De eerste twee wagons steenkolen van dit jaar waren aangekomen, maar moes ten helaas wegens hunne slechte kwaliteit worden geweigerd en afgekeurd. Dit was een tegenval, want de meeste leden zaten zonder kolen. Toch wist het Be stuur krachtig op te treden, want reeds den volgenden dag stond een volle wa rnet beste steenkolen voor de leden gen twee nieuwe wagons gereed, terwijl werden besteld- HERPT. Door den heer H. E. Iloizinga, te Breda, rykslandbonw-leeraar voor W.-Noordbr. en de Boinmerlewaard, is aan A. D. Baijens alhier gratis ter beschikking gesteld 25 Kg. legpoters fRoode Star* om daarmee een proet te nemen in vergelijking met andere door hem verbouwde soorten, om later daarvan een verslag vau zijne be vinding uit te brengen. De heer G. Veenhuizen, directeur van de landbouwpioefvelden te Sappemeer zegt van deze aardappelsoort yRoode Star' is gekweekt van Ambal's prof. Woltman als moeder en Erika als vader. Het loof ia donkergroen met broine stengels, de bladeren zijn niet groot en diep generfd en lijden bijna nooit aan ziekte. De kleur der knollen is rood, de vorm is rond •oms spits ovaal. Het vleesch is geel, de kwaliteit best en de smaak voortreffelijk. De opbrenvst gemiddeld 470 Heet. per Hectare. Men voorspelt, dat deze aardappel posdig algemeeo zal worden*. VLIJMEN. Tot ons genoegen kunnen vij melden, dat onze dorpsgenoot, de heer Jos. Fabric dezer dagen geslaagd voor het te Amsterdam gehouden examen tot verkrijging van het diploma als bouwkundig opzichter. Voor de landbouwers, die plan hebben hunne vruchtboomen en struiken te besproeien met Bordeauxsche pap maar niet in het bezit zijn van een pul- verisateur, diene de mededeeling dat ons gemeentebestuur in het bezit van zulk een toestel dit voor eene geringe ver goeding wenscht beschikbaar te stellen. Moge nu de aanwending van bovenge noemd middel meer algemeen in onze gemeente worden. Hedenavond heeft de commissie van advies voor den phytopathologischen dienst hare eerste vergadering in dit jaar gehouden en daarbij hare werk zaamheden voor 1911 bepaald. BESOIJEN. B.V.C. Zondag a.s. zal de B. V. C. alhier haar 6e competitie wedstrijd spelen, en wel tegen Zalt- Bommel, zoodat ons wederom een schoe nen strijd staat te wachten. Wat de uitslag zal zijn staat nog in het onzekere, maar zeker is het dat de nationalen zich zoo maar niet zonder slag of stoot zullen laten kloppen, te meer nog daar zij vol ledig zullen optreden behoudens verdere •nvoorziene ongevallen. Wanneer nu de talrijke B V C -supporters zich een kleine wandeling naar het terrein ge troosten zullen zij van een puiken wed strijd kunnen genieten. Aanvang half drie. SPRANG. De herijk van maten en ge wichten, zal in onze gemeente plaats hebben op Vrijdag 14 April a.s. van 10-12 uur vm. en van 1-4 uur nm. en Zaterdag 15 April van 9V|-12 uur vm., in een der lo kalen van de O L. School alhier. VRIJH.-CAPPEL. De verpachting van het grasgewas der Oude Straat en het aan besteden der schouwen in de Waterloopen zal door het dagelijksch Bestuur van het Waterschap »de Binnenpolder van Vrijhoe- ven-Cappel' geschieden ten gemeentehuize op Donderdag 20 April a.s. des namiddags te 6 uur. Mej. Oudsrland, tijdelijk onderwijzeres te Loonschendijk san de Christelijl c School, benoemd te Hellevoetsluis en te Neelissant, heeft hare benoeming naar eeisigenoemde gemeente aangenomen. Zoo we vernemeu zal alhier op het laatst van deze maand, tentoonstel ling gehouden worden, van het gemaakte handwerk, door de kinderen der O- L. School alhier. Op 2en Paaschdag zal de Zangver. »Hallelujah« wederom eene uitvoering geven. Zoo we vernemen zal deze wor den bijgewoond door de W,Ld. Heer F. Pijlman te Amsterdam, Muziek Direc teur en Componist van verschillende liederen, welke door de Zangver. reeds beoefend zijn. CAPELLE. De leden der Coöpera tieve Stoomzulvelfabilek »de Toekomst* alhier, hielden op 30 Maart j.l. in t café van L. F. van Dongen, haar jaarverga dering, die zeer slecht bezocht was. Slechts een 20 leden waren tegenwoordig. Na opening der vergadering door den voorzitter, met een welkomstgroet, gaf hij enkele wenken aan de veehouders, in vei band staande met het mond- en klauwzeer, en ging daarna over tot be handeling der agenda: 1 lezing notulen vorige vergadering, die daarna eenparig werden goedgekeurd. Het verslag, dat daarop door den voorzitter in zijn geheel werd voorgelezen, getuigde, dat de fabriek in 1910 met reuzenschreden is vooruitgegaan. Waren er in den aanvang slechts een 70 vaste leveranciers, thans bedraagt dit aantal circa 180, terwijl er nog 50 z.g. losse leveranciers zijn. Voor de boterprijzen wist de fabriek steeds de hoogste prijzen te besteder, terwijl ook de verkoop van karnemelk steeds in de beste orde heeft kunnen geschieden. Verder bleek, dat alle zaken, de fabriek betreffende zeer gunstig waren. Het verslag werd daarna met algemeen goedvinden vastgesteld, zooals was voor gelezen. Ten slotte konden alle aanwezigen er mede insteirmen, dat weder 5 personen werden toegelaten als vaste leveranciers van melk. Daar niemand meer in 't belang der fabriek iets had in 't midden te brengen, sloot de voorzitter met een woord van dank deze vergadering. De firma A L. Sneep en Co- alhier, heeft naar we vernemen aangekocht een auto-vrachtwagen, om hare groote hoe veelheden te vervoeren meel, vlugger op de plaats van bestemming te kunnen brengen. De firma Sneep en Co deinst voor niets terug, wanneer het de uitbreiding van hare zaken betreft, die reeds een verbazenden omvang hebben aange nomen. In verband met het in Holland heerschende mond- en klauwzeer, zijn in deze gemeente door veeopzichters bij de landbouwers de stallen geinspecteerd. Naar we vernemen is in een op j.l. Donderdag gehouden vergadering in 't café van A Stam alhier, besloten tot oprichting van een Onderlinge Land- bouwveeverzekering. Het bestuur i9 reeds gekozen. Staande de vergadering gaven zich reeds een 50 personen als lid op. Gistermorgen ontvingen de heeren C. de Roon en W. Rijken alhier de verblij dende tijding, dat op hun gemeenschappelijk lot in de Verloting der Rottrrdamsche Landbouwtentoonstelling een mooi weide- schaap gevallen is. In het calé J Boezer verkochten genoemde heeren het dier onge ziens voor f 17.50 aan de heeren B. Tim mermans en J. Verhoeven, veehandelaars alh. die wij gaarne een flinke winst toewenechen. WASPIK. Zondag 9 April krijgt onze voetbalclub >Rapiditas« bezoek van Nooit Gedacht van Oosterhout. Rapidi- tas ontvangt zeer graag eene zusterver- eeniging, maar mag toch de overwin ning niet aan de gastvrijheid opofferen. De handel in vette kalveren gaat hooge prijzen vlug, in verband zijn ook de nuchtere kalv. vette varkens blijft de markt De handel in biggen wordt zij worden daarbij goed be- aan daarmede duur. In stationair, levendiger, taald. De verboden invoer in het bui tenland is oorzaak, dat in schapen en geiten thans weinig omgaat. Men besteedt voor vette kalveren 68 a 70 ct. per KG., vette varkens 31 a 32 ct. per halve KG., exportvarkens 29 k 30 ct., nuchtere kalv. f 16 a f 22 per stuk en biggen f 10 f 15. RAAMSDONK(Dorp). De hr. A. Tim- mermann, landbouwer alhier, verkocht deze week te Rotterdam een vette koe it f 380. RAAMSDONKSVEER. Storm. Door den hevigen Noordenwind werden bij ver scheidene landbouwers in deze gemeente de rieten daken der schuren vernield. Hier en daar woeien er gaten in van verscheiden M2. DUSSEN (Polder), 6 April. Met ge noegen kan worden geconstateerd, dat de toestand van 28 typhuslijders alhier goed vooruitgaande isde zwaarste zieken zijn ook aan de beterende hand en mochten zich geen onverhoopte om standigheden voordoen, is er alle kans, dat deze epidemie geen slachtoffers heeft geëischt. De herijk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben ten raadhuize op Woensdag 12 April a.s. van 9Vi—12 uur v.m. en van 1—3 uur n m. en Donderdag 13 April a s. van 9^8ll1/. uur v.m. KAATSHEUVEL. 7 April 1911. R.K. Kiesvereeniging. Alhier is aan de Roomsch-Katholieke kiezers voor den Gemeenteraad een cir culaire gericht, met een oproep tot bij woning eener Algemeene Vergadering, tot oprichting eener plaatselijke R.K1 Kiesvereeniging. Deze vergadering za, gehouden worden op Zondagavond 9 April om 8 uur, in het hotel van C. v. d. Assem. In deze circulaire wordt in korte trekken het nut van zulke veree niging aangetoond en tot algemeene toetreding aangespoord. Hoewel deze vereenigiug Roomsch-Katholiek zal zijn, wordt tevens de verzekering gegeven dat het verre van de bedoeling is der op richters om het andersdenkend gedeelte onzer gemeente in hun rechten te ver korten en een billijke vertegenwoordiging in onzen Gemeenteraad steeds door deze vereeniging worden gesteund. Deze dui delijke en flink opgestelde circulaire is onderteekend door Bestuursleden van den Patroonsbond, Vakvereenlging, Boe-

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 9