fldvertentiën, een fokkenweikstei en leerlingen Bekwame Stiksters Margarine. AGENTEN yoor de schoonmaak Kastpapier in vellen en rollen Notaris Canters N.V. „De Tijdgeest." Geleibroodjes Rozijnebollen. Th. Festen-Sars. Joh. G. Spapens, Notaris DE VOCHT BUTlTF7NLANa Frankrijk. Turkije. Engeland. Spanje. Portugal. Kleine Advertentiën. Gevraagd voor de pro vincie N oord- Brabant, plaatselijke tegen provisie. Closetplanken en rollen. Borstelplanken. FIRMA WED. TIELEN* schoenen en aanverwante artikelen, publiek verkoopen verpachten Voor den Goeden Vrijdag te gebruiken zonder boter. Pain-de-luxe-bakkerij vereenigen. Hij acht het gevaarlijk wijl meerdere polders kunnen komen, b. v. de Boterpolder. De heer Simonis zegt dat dit alles een groot verschil is. De Boterpolder Is onbebouwd terwijl de Westpolder geheel is bebouwd. Neemt het Veer zoo in bloei toe dat ook de Boterpolder zal worden volgebouwd dan zou hij er niet op tegen zijn ook dien over te nemen. Nadat de Voorzitter de legger heeft laten circuleeren wordt besloten de open bare vergadering te schorsen en in ge heime vergadering over te gaan. Na heropening der vergadering wordt met algemeene stemmen het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. 7 Aanvulling van den rooster van aftreding der Raadsleden, zulks in ver band met het toegenomen zielental dezer gemeente. Voorzitter. Zooals de heeren wel weten moet door het toenemen der bevolking het aantal raadsleden met twee worden vermeerderd. De laatste rooster van af treding is vastgesteld in 1852, deze moet nu worden gewijzigd. Besloten wordt de rooster van aftre ding als volgt vast te stellen. In 1913 vroeger 3 aftredenden nu 4, in 1915 vroeger 4, blijft 4, in 1917 vroeger 4 nu 5. 8 Ontwerp-besluit tot het verleenen van toes'emming tot af en overschrijving uit den post voor onvoorziene uitgaven Wordt goedgekeurd. Voorzitter. Zooals de heeren weten behoort de kop van de Haven van het Veer in eigendom aan de Staat. Burg en Weth. stellen voor om dit gedeelte van de Haven van de Staat te koopen. Vroeger is het ook eigendom van de gemeente geweest doch toen is het aan de Staat verkocht. Ik heb al eens er over gecorrespondeert. Voor f10,571/» kunnen wij het koopen. Timmermans. Daar hebben wij voor deel bij, dan kan ook daar Havengeld worden geheveD. Simonis. Dat is ook juist de bedoeling. Aldus wordt besloten. Timmermans Ik wilde u, mijnheer de Voorzitter, eens even vragen hoe het met de geldleening is afgeloopen. Voorzifter 98 pet. en de kassierskos- ten. Timmermans. Dan is het geen voor- deelige geldleening geweest- Voorzitter. Gisteren heeft de aanbe steding plaats gehad voor het uitdiepen der haven aan het Veer en de verhar ding van Sandoel. De werken aan de Haven zijn gegund aan Zijlmans voor f0,231/» per M8 en de bestrating van Sandoel aan H. J. Oomen te Raams- donk(dorp) voor f 1530. Hierna sluit de Voorzitter de verga dering. NIEUW KUIK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op 10 April 1911. Af wezig het lid P. H. v. d. Brand, (zonder voorkennis) Voorzitter de Edelachtb. heer P. J. v. d. Broek. De Voorzitter opent de vergadering waarop de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen, goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen Stukken. 1. Schrijven van den heer C. P- A Hornman, mededeelende dat hij zijne benoeming tot hoofd der openbare lagere school in deze gemeente aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Proces-verbaal van kasopneming De Voorzitter deelt mede dat door B. en W. op 29 Maart j.l. de boeken en kas van den gemeente-ontvanger zijn opgenomen, waarbij alles in orde be vonden werd. Aangenomen voor kennisgeving. Aan de orde is Vaststelling de suppletoire kohier van den Hootdelijken Omslag dienstjaar 1910. De Voorzitter doet voorlezing van de namen dergenen die daarop gebracht zijn en tot welk bedrag het kohier door het Dagelijksch Bestuur is opgemaakt. Zonder eenige discussie wordt het kohier volgens het opgemaakte bedrag vastgesteld. 2. Aanbieding verslag der gemeente en dat der Volkshuisvesting 1910. Wordt besloten hiermede te handelen overeen komstig de wettelijke voorschriiten. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van eenige perceelen weiland toebe- hoorende aan de gemeente. De Voorzitter deelt mede dat van de door Notaris Canters te Drunen op 18 November 1910 gehouden verpachting van gemeente-weilanden eenige perceelen opgehouden moesten werden. Hiervoor hebben zich nog eenige pachters op gedaan. Hij wil nu voorstellen aan hen deze perceelen onderhands te verhuren. Wordt met algemeene stemmen dien overeenkomstig besloten. 4. Benoeming van het stembureau voor de verkiezingen van den gemeente raad en eventueel voor de Provinciale Staten en de Tweede Kamer. Na stemmingen en herstemmingen worden gekozen tot leden van het stem bureau voor de verkiezingen der Prov. Staten en Tweede Kamer de heeren A. Mostermans en H. v. Wijk en voor de verkiezing van leden van den Gemeente raad de heeren H. Mostermans en H. Fitters, en tot plaatsvervangende leden C. de Hoog, j. v. d. Besselaar, P. H. v. d Brand en H. Mostermans. Nadat nog besloten is Gedeputeerde Staten goedkeuring te vragen tot wijzi ging der begrooting 1910 deelt de Voorzitter mede dat de heer Districts schoolopziener in een schrijven d.d. 27 Maart j.l. zich tot Gedeputeerde Staten heeft gewend om hun invloed te vragen op het bouwen van een nieuw school huis in deze gemeente, aangezien het tegenwoordige huis in zoo'n erbarme lijke staat verkeert dat vernieuwing absoluut noodzakelijk is. Bedoeld schrij ven is door Gedeputeerde Staten aan het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente gezonden met verzoek over onderhavige kwestie te willen dienen van bericht. Door Burgemeester en Wethouders is daarop aan genoemd College geantwoord dat de toestand der onderwijzerswoning in niet zoo'n slechten staat verkeert als zij wel in meer gemeld schrijven van den heer Distrlcts-schoolopziener is af geschilderd en dat in 1909 gevolg is gegeven aan door de Gezondheidscom missie te Heusden aangegeven verbe- teiingen, waarbij te kennen gegeven werd dat het Gemeentebestuur zich voor stelde tot eene meer radicale, afdoende verbetering te geraken, zoodra de ge meente financiën in meer gunstige con ditie zouden zijn, met welke mededeeling de Gezondheidscommissie zich blijkbaar wel kon vereenigen daar sedert dien tijd geene correspondenties daaromtrent meer gevoerd zijn en dat de financieele toe stand der gemeente in verband met de dalende opbrengst der gemeente eigep- dommen in de laatste jaren zuinigheid gebiedt en in de gegeven omstandig heden met huivering aan een dergelijke uitgaaf moet worden gedacht en daarom aan voornoemd college verzocht werd den huidigen toestand te willen doen be stendigen. Teneinde dit schrijven toe te lichten is de Voorzitter Donderdag j.l op audi entie geweest bij den heer Commissaris der Koningin, echter zonder resultaat aangezien deze op gemeentebezoek was. Nu is hij (de Voorzitter) voornemens dit bezoek Donderdag te herhalen. De leden zijn ook algemeen van oor deel dat de toestand der woning niet zoo slecht is als zij wel is afgeschilderd vooral niet als, nu het huis leeg staat nog eenigeverbeteringen zijn aangebracht en hopen dat niet tot vernieuwing zal behoeven worden overgegaan aangezien eene dergelijke uitgaaf ten gevolge zou hebben dat de lasten der gemeentenaren, wat betreft opcenten en Hoofdelijken Omslag aanmerkelijk zouden moeten worden verzwaard. Niets verder aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. De i echter van instructie heeft gisteren in de zaak van den diefstal van diplo matieke stukken Maimon gehoord. Hij verzekerde, dat alle stukken, die hem waren geleverd om te laten afschrijven, afkomstig waren geweest van den leerling consul Rouet. De beschuldiging van spionnage wierp hij van zich de stukken hadden alleen financieele beteekenis. Ondervraagd over de bepalingen van de tusschen Duitschland en Rusland te Pots dam getroffen overeenkomst zeide Mai mon, dat deze bepalingen een dubbele beteekenis voor hem hadden gehad, daar het hier ging om een verdeeling (in invloedssferen blijkbaar) van Klein-Azië, en daar hij door de mededeeling van die bepalingen aan een Engelsch blad zoowel zijn eigen belangen in de kwestie van den Homs-Bagdad-spoorweg als de Fransch-Engelsche belangen gediend had. Hij zeide nog ten aanzien van de overeenkomst te Potsdam, dat hij nimmer de origineele documenten hierover in handen had gehad. De rechter van instructie is begonnen met een onderzoek van de talrijke bij Maimon in beslag genomen papieren Daarmede zullen, denkt men, wel eenige weken gemoeid zijn. Er heerscht groote opwinding onder de wijnboeren rond Reims. Groepen wijnboeren trokken door de straten dier stad en gooiden de ruiten bij verschillende handelaars in, die verdacht werden den wijnboeren van het departement Aube gunstig gezind te zijn. Men begrijpt, het gaat hier om twee stroomingen de echte-champagne-boeren rond Reims zijn natuurlijk tevreden met de afbakening van hun gebied, waardoor alleen hun wijn champagne moet heeten. Die in Aube daarentegen welk departement buiten het champagne-gebied gesloten is, hebben alle reden om op wijziging van de champagne-grens aan te dringen. over Spaansche toerustingen te water en te land. Minister-president Canalejas heeft Za terdag in de Kamer bij een interpellatie over Marokko niet langer kunnen ver heimelijken, dat er iets aan de hand is. De Fransche regeering, zoo zei hij, heeft gemeend de mogendheden, die de akte van Algeciras hebben onderteekend, te moeten waarschuwen, dat zij het noodig achtte zich voor te bereiden op hetgeen er kon gebeuren. Spanje heeft akte genomen van die waarschuwingen en zal als het oogenblik daarvoor gekomen is, zich houden aan zijn verplichtingen. Het is te vreezen, dat de gebeurtenissen te Fez van invloed zullen zijn op andere gedeelten van het rijk. Spanje's plicht is zich voorbereiden op hetgeen gebeuren kan in de omgeving van Spanje's ver sterkte plaatsen en op andere punten, waar Spanje belangen heeft. Alle partijen, behalve de socialisten, verklaarden zich ingenomen met de te nemen maatregelen. De opstand in Albanië. Een telegram uit Constantinopel meldt, dat de Mohammedaansche Albaneezen uit Skoetari, aan wie de regeeiing wa penen heeft verstrekt, en die zijn uit getrokken om de regeeringstroepen te hulp te komen, door de opstandelingen zijn teruggedreven en 90 dooden en gewonden en 120 gevangenen verloren zouden hebben. De opstand in Jemen. Inboorlingen, uit het binnenland geko men, berichten dat 1800 man Turksche troepen vijf dagen geleden door een krijgslist bij Jerim in de pan zijn gehakt. Naderi zou twaalf dagen geleden genomen zijn en van de 3 Turksche regimenten, die het bezet hielden, zouden slechts 15 man zijn ontkomen. De Turken bezetten nu nog slechts El Taig en Sanaa. Zaterdag werd in Malaga een transport troepen naar Melilla in Marokko gereed gemaakt en ook vertrok daarheen van Cadiz een kanonneerboot. Uit verschil lende plaatsen komen trouwens berichten Een telegram uit Calcutta meldt, dat de Engelsche expeditie, is uitgemoord, aan de grens tusschen Assam en Tibet. Of zij die grens reeds overschreden had doet er in zekeren zin weinig toe, want evenals In het Noordwesten van Indië, is er ten zuiden van deze grens een breede strook, die slechts in naam Engelsch gebied is. De stammen die er wonen erkennen geen gezag en zijn er even strijdhaftig, roofziek en ontembaar als de Afridi's en de andere bergstammen in het Westen- De mannen, die volgens de tele grammen met 1200 man het kamp van Noel Williamson, assistent politiek ambtenaar te Sadiya-Lakhimpkr, dr. Gre- gonson en vijftig koelies aanvielen, wor den Abors genoemd en zijn naar 't heet wilden die nog rret giftige pijlen schieten. Het was schrijft de Times de taak van Williamson die zijn zetel heeft in het dorp Sadya, de rioordoostelijkste grenspost van Engelsch-Indie, om be trekkingen te onderhouden friet de be woners van de naburige bergstreek en den Engelschen invloed onder hen te verbreiden. De Abors zijn een stam van Tibetaansch-Birmaneeschen oorsprong en hebben weinig rasgemeenschap met de Indiërs. Hun naam beduidt >onbekende wilden*. Herhaaldelijk zijn er expedities tegen hen uitgezonden, om hen te tuch tigen voor rooftochten in de dalen. In de laatste tien jaren zijn zij wat kalmer geweest, maar laatstelijk zijn zij weer wat woelig geworden. Wij vermoeden, dat de Abors het vreedzame karakter van Williamson's expeditie niet aanstonds begrepen heb ben, of althans gedacht hebben, dat hij kwam verkennen voor een latere expe ditie van straffer aard. Men herinnert zich dat hij langs de Dihong trok. Terwijl vijfhonderd Indiërs, in een dorp ten Noorden van Poona, voor een Hin- doesch feest bijeen waren in een gebouw met rieten dak ontstond er brand. Het gebouw had slechts één uitgang en twee honderd mannen, vrouwen en kinderen verbrandden. In het noorden des lands moet de toe stand allesbehalve gerustellend zijn vooral met het oog op de voorgenomen schelding van kerk en staat, waarvan de overwegend kerkelijke bevolking niets wil weten. Naar het heet heeft de regeering ter be vrediging van de bevolking daar verlof gegeven tot processies in de straten- Zij zou ook hebben besloten het verblijf van den kruiser „Adamastor" te Oporto te verlengen, om alle protesten van de be volking te vermijden. We hebben gemeld,, dat in het arsenaal te Lissabon een muiterij heeft plaats gehad. Met pistolen in de handen dwongen de werklieden den machinist stop te zetten waarna er een honderdtal naar 't minis terie van marine trokken, waar zij om het ontslag van den minister riepen. Toen de minister van marine voor een der ramen kwam werd hij met revolvers be dreigd er vielen enkele schoten. Marine troepen houden nu het ministerie be zet. De muitelingen wisten een sleepboot machtig te worden en met behulp daarvan aan boord van den kruiser Rafael te komen. De bemanning weigerde mee te muiten Er zijn opstandelingen in hechtenis genomen. De stad is onrustig. Bernardino Ma- chado erkende in de journalistenzitting dat er opnieuw een censuur op de tele grammen ingesteld zal worden. Dr geruchten omtrent gistingin noorde lijk Portugal houden aan, ofschoon de regeering ze tegenspreekt- De kruiser Adamastor is naar Oporto vertrokken. TB KOOP ren zoo goed als nieuwe bakker8hondenwagen op veeren. Zeer mooi model. Te zien bij G. GOUTIERE, Machinale broodbakkerij, Waalwijk. 596 Den 2eB Mei hopeu onze geliefde ouders Adrianus van Herwijnen Anna Huisten hunne 50 jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. D. SCHIEDON. M SCHIEDON.van Herwijnen. P. BLOMBERG. N BLOM BERG-van Heuwijnen. J. VAN HERWIJNEN. El. VAN HERWIJNEN-Span. P. MAZIREL. K. MAZIREL-van Hkrwijnfn. H. BRUGMANS. C. BRUGMANS-van Herwijnen. H. SCHOONDERMARK en Kinderen. R. YAN DONGEN. A. VAN DONGEN. van Herwijnen. H. RIJKENT. A. RIJ KENT-van Herwijnen. H. VERSTEEG. E. VERST EEG-van Herwijnen. A. SCHOONDERMARK. A. SCHOONDERMARK. 606 van Herwijnen. Bij deze betuigen wij onzeu welgemetn- den dank voor de zeer vele en hartelijke blijken van belangstelling oij ons 25-jaiig huwelijksfeest ondervonden. A. VAN RIJN. M. N. VAN RIJN-Gijben. Raamsdonk (Dorp). 607 Direct gevraagd bij A. COOLEN en G. v. HULTEN. Groote Straat, 594 Waalwijk kunnen direct geplaatst worden bij Elecfcr. Schoenfabriek, Ommoord8chestraat 68-70-72. 609 ROTTERDAM In aanmerking komen zij die in aanverwante artikelen werk zaam zijn. Brieven onder Nummer der advertentie. 605 in verschillende kleuren. "Witte gekleurde en koperen Punaises, Kastrand, Zilverpoets doeken, Sidol, Goudbrons, Seccotine. 574 Blijkens akte, April ign verleden voor onde'geteekei de Notari» te Waalwijk, is tus.cben de heeren ARNOLDUS MAR TIN US BERGMANS, schoenfabrikant en WILHELMUS PETRUS CORNELIS EL- BERS, couleur, beiden te Waalwijk, aan- gegaan eene Handelsvennootschap ten doel hebbende hei fabriceeren en in den handel brengen van diverse soorten onder de firma BERGMANS ELBERS*, gevestigd te Waalwijk. De vennootschap is aangegaan voor het tijdvak te rekenen van af i Januari 1910 tot 81 December 1914, met stilzwijgende verlenging van jaar tot jaar. Elk der vennooten is bevoegd de vennoot, schap aan derden en derden aan de vennoot schap te verbinden, met deze restrictie, dat de gelijktijdige medewerking der beide ven nooten wordt veieischt om gelden ter leen op te nemen, om gelden ter leen te geven, om onroerende goederen te verkoopen, te koopen, te huren of te verharen, om on roerende of roerende goederen te verpandeD, te bel-enen of te bezwaren, om borgtochten aan te gaan, om inkoopen te doen welke de som van van f1000,in eens te boven gaan en in het algemeen om al dia hande lingen te verrichten, welke niet tot den ge wonen werkkring der vennootschap behooren. Beide vennooten teek enen met den naam der firma. 608 te Waalwijk, zal op Donderdag April iQii bij Inzet bij den Heer A. GERRIS te Waalwijk en op Do7iderda% 27 April 1911 bij Toeslag bij den Heer P. VERW1EL aldaar, teL ena namiddag zes uur Voor den Heer Walt Van der Heijden te Waalwijk. Een Winkelhuis met onlangs gebouwde Bakkerij en Heete- Luchtoven en Tuin, aan de Groote straat onder Waalwijk, kadaster Sectie C nummer 1762, groot zes aren twintig centiaren. Betaling der Kooppenningen vódr of op 8 Juni 1911. Grond, en Polderlasten over het loopend j*ar voor rekening van den Kooper. Aanvaarding bij de betaling der Koop. penningen, doch niet vddr 1 Mei, 568 te Drunen, zal ten verzoeke van het Gem. best. van Drunen op Dinsdag 18 April 1911 des namiddags 5 uur ter herberge van LUCAS MANDERS te Drunen Het grasgewas over 1911 van: Heisteeg. Stationstraat, Parallel wegen, Dekkerwiel, Donkersche Wiel en Pleunewiel, evenals vorige jaren. Voorts: Weischaren voor Paar den en Rundvee op de Honderd Bunders.561 Koninkl. Goedgekeurd. Reserves Buim 1150,000,— 1/5 3 pet- TIJDGEESTLOT f6 Klassikaal fl,20. 1/10 3 pet. TIJDGEESTLOT f 3,- Kiassikaal f0,60 1/20 3 pet. TIJDGEESTLOT f 1,50 Klassikaal 10,30 3 pet. TIJDGEESTPOLIS 111, Betaalbaar met fl,per maand. Herverzekering Gratis. De Polissen geven 3 loterijen precies de- zelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofd kantoor Wijnstraat 16 en te Waalwijk bijden Hoofdagent J. v. WELL, Besoijen bijJ. A. DE BAKKER, Vlijmen bijJOS. JOH. DE KROON, Akker B 166, Duwen bijD. C. VAN LUXEMBURG. Baardwijk bij H. TH. VERHOEVEN. Toezending naar buiten n» ontvangst be drag plas f 0,15 voor porto- en zegelkosten. 48 EN 608 Aanbevelend H&TXÏQ,C EN

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2