Hotel het Anker, J au G-eertzen, De nieuwe Karpetten TH. A. VAN WIJCK, twee w&mm Heeren Sportpetten Wed, J, Sikkers Zonen, MOBACH Cie, JMÏER EN KRAMllttIJN Lees m RRLdimm ONZE RECLAME PHONOGRAPH Cioupons en zwaai Zoolledei, immT TRMBILV 180) Gemengd Nieuws N1IÏÏWS ÏÏIT HBÏÏSDEK Normaallessen Jan de Leeuw, Advertentiën. gebloemde Karpetten. Van 1 April tot 15 April. „Varietas Delectat" Hnssisf'-Hosiöss Gestookte Citroen. W. BREKELMANS, Biljartfabrikant, m Sport. FIRMA WED. TIELEN. B andelsberichten Reclame. Café en Uitspanning, Engel che Duitsche Heerenhoeden. „Varietas delectat" Distillateurs le Klasse, H. van der Woude Rz. Als boven. De benoodigde boeken voor de bestelle men tijdig in den boek handel van de 570 Ilebt gij een jeukende huidziekte V St. Jansstraat, 's-BOSCH zijn gearriveerd. Mooie gestreepte KARPETTEN in de gewone, maar ook in de moderne kleuren. Maar vooral is er een flinke keuze in moderne stijl. FLINKE SORTEERING. Scherp concurreerende prijzen. WAALWIJK. MAGAZIJN DRUNEN. Amerikaansch, Engelsch, Duitsch Fransch en Hollandsch model. Gevestigd Anno 1821. DEN HAAG. LEVEREN PRIMA clame-Pakket'. Rijke keuze Grama phones en Platen. GEBRUIKTE BILJARTEN W A A L W IJ K. landel in Leder en Touwerij. Karrenstraat B 358, 's-BOSCE Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste E banden «EXCELSIOR», die door dooi et afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. standen in aanmerking nemende), zou zich de minderheid toch vaak niet neerleggen hij de meerderheid. Hij raadde het dus ten zeerste af tot de oprichting over te gaan. Toen hem hierop geantwoord werd, dat hij zich bang maakte voor een on- gelegd ei, merkte de heer Roestenberg op, dat voor zoo'n denkbeeldig ding geen vrees behoefde te bestaan, maar dat zijn vrees den grond vond deels in plaatselijke omstandigheden,deels in partij politiek, deels ook in wat het verleden eenmaal geleerd had. Om dit nader aan te toonen haalde hij het voorbeeld aan, dat voor enkele jaren hier heeft plaats gehad. Toen het Hoofdbestuur van de R. K. Kiesvereeniging van het district Oos terhout den heer van den Berg-Van Heemstede tot candidaat gesteld had voor lid der Tweede Kamer, wilde de afdeeling >Kaastheuvel4 zich aan dit besluit niet onderwerpenintegendeel nam zij stelling iu tegen genoemden heer, dus tegen de meerderheid der kiesver eeniging. De Geestelijkheid dezer om geving moest er toen zelfs bij te pas komen om de vereeniging weer op de rechte baan te leiden. Waar de plaatse lijke partij-politiek, vervolgde spreker, zelfs zóó optreedt in een kiesvereeniging voor de Provinciale Staten of voor de Tweede Kamer, dan zal zij dit zeker doen in een zuiver plaatselijke vereeni ging. De toestanden hier zijn van ouds her van dien aard, dat slechts twist en tweedracht geboren zullen worden uit zoo'n vereeniging. Hier werd weinig tegen in gebracht Op de tweede plaats gaf de heer C Roestenberg als zijn bezwaar tegen een dergelijke vereeniging te kennen, dat eerst moet worden gestreefd naar meer ontwikkeling bij het volk. Op de meeste plaatsen met bevolking van gemengde politieke richting, waar zoo'n vereeniging bestaat is daar nevens opgericht, een Katholieke Sociale Actie. Door dage lijkschen omgang met de arbeiders wist spreker bij ondervinding hoe in-treurig het met de ontwikkeling van vele arbeiders nog gesteld is. Daarom zou hij er erg voor zijn, eerst een vereeniging voor So ciale Actie en dan pas over te gaan tot de oprichting eener kiesvereeniging. Op typische wijze drukte de heer Roesten berg het uit, door te zeggen, dat hier de hak wordt gezet voor de schoen ge pind is. Dit is juist averrechts te werk gaan. Na nog heel wat discusie werd toch besloten tot de oprichting der vereeni ging over te gaan. Men was nu eenmaal bijeen gekomen voor dit doel, het ware dus dwaasheid geen gevolg te geven aan de gevormde plannen. Tal van aanwezigen gaven zich als lid op. Ten gevolge van den beperkten tijd kon geen definitief bestuur meer gekozen worden. De voorloopige commissie zou echter aanblijven tot de volgende vergadering, die over 14 dagen gehouden zal worden Dan zal er een definitief bestuur gekozen worden. Veeverzekering De gehouden vergadering van Vereeni ging voor «Paarden en Veeverzekering was druk bezocht. Was men eerst be vreesd dat door oprichting van den Boe renbond de Vereeniging veel leden zou verliezen, het ledentalis zelfs nog gestegen. Besloten werd geen uitkeeringen te doen bij ev. ongelukken, wanneer daar in ook een andere assurantie voorzag. Coöperatie. De heer Alebeeke uit 's-Bosch hield Zondag hier een boeiende lezing over Coöperatie. Met veel animo besprak hij dat door de oprichting eener coö peratieve instelling de middestand minder leed dan dat men algemeen dacht. Ten zeerste werd spreker voor zijne leerzame lezing toegejuicht. Brand. VerledenZondagnam. brak opdeZand- schel brand uit in een huisje bewoond door zekeren J. Zw. Hij bewoonde dit huis alleen, waar hij als onbestorven we duwnaar leeft. Hij maakt nogal eens misbruik van sterken drank. Misschien Jigt hier de oorzaak iu opgesloten. Zoo wordt verteld dat hij een brandend pe troleumstel omver liep, waardoor in kor ten tijd alles in volle vlam stond- Met moeite kon de bewoner zich redden, daar het huis van planken en stroo is opgetrokken. Van den inboedel werd dan ook niets gered. R. K. Debating Club In de gewone maandelijksche bijeen komst leidde Zondagavond de Heer Miedema als onderwerp in: «Het socia lisme beschouwd uit maatschappelijk oogpunt" en deed zulks op zoo kranige wijze, dat hij den dank der vergadering oogstte, terwijl ongetwijfeld aller wensch was, hem nog meermaals op het podium te zien verschijnen. Tegen den volgenden keer heeft zich als spreker aangemeld de Heer S. Schreuder, die e. e. a. zal mededeelen over kiesgerechtigdheid. Russische roovers. Uit Polen wordt weder eens een postdiefstal gemeld. Zon dagochtend te 7 uur overvielen n.l. onge veer 10 met pistolen en geweren gewa pende dieven op den grooten weg bij Ce- kowo den postwagen en wierpen twee bommen, waardoor drie politiebeambten die den wagen begeleidden, werden ge wond. De bandieten maakten ongeveer 50.000 Rbl. buit. Ofschoon al de politie beambten van het district en drie eska drons dragonders ter vervolging werden uitgezonden, werd geen spoor van de roovers ontdekt. Plechtige begrafenis. Dinsdagmorgen werd hier ter aarde besteld de Weled.Geb. Heer H. A. J. Verhoeven, die, Vrijdagavond bij zijn broer op bezoek zijnde, daar betrekkelijk plotseling tengevolge van beroerte over leed, na alvorens te zijn voorzien van de laatste H. Sacramenten. In den treu- rigen stoet merkten we o. m. op het college van Regenten der Godshuizen, het bestuur der brandweer, van welke beide de overledene voorzitter was, als mede tal van genoodigdenterwijl de R.K. kerk waarin om 10 uur de solemneele uitvaart plaats had, geheel gevuld was met belangstellenden. Moge hij in vrede rusten. De misdaad te Rijswijk. Naar men verneemt, moet Mevr. v. H. geb. De B. te Rijswijk sinds eenigen tijd in voor loopige hechtenis en beschuldigd haren man, den heer v. H., vermoord te hebben bekend hebben het misdrijf te hebben gepleegd. Zij zou alvorens de schoten te lossen, gepoogd hebben door vergiftiging met carbol een eind aan zijn leven te maken Vergiftiging van twee kinderen. Het gezin van den landbouwer W. Groten, te Tongeren (gemeente Wije), werd Zondag in korten tijd in rouw gedompeld. Twee kinderen, een jongen van 9 en een meisje van 3 jaar, werden plotseling ziek en stierven kort daarna. Een derde kind van ongeveer 12 jaar werd eveneens in de R K. kerk aan de Beerhaar, door dezelfde verschijnselen aan getast. Een dokter uit Raalte vond goed, dit het kind naar huis vervoerd werd. Gelukkig is het thans aan de beterende hand. Men vermoedt dat de kinderen vergiftige spijzen gegeteu hebben. Daarnaar wordt door de politie een ouderzoek ingesteld, Zw.Ct. Een drama in het garnizoen te Delft! Van de gelegenheid, aan het garnizoen te Delft gegeven, om de plechtige bij zetting van Prinses Pauline bij te wonen, hebben eenige miliciens gebruikgemaakt om een stevig gfaasje te gaan drinken, waarvan weer het gevolg is geweest, dat zij hier en daar opstootjes hebben veroorzaakt. Zoo hadden zij eerst in de Molenstraat hun kepie's gebruikt om een kleine voetbalmatch aan het publiek te toonen, waaraan echter spoedig een einde kwam door een daarlangs komende patrouille en het passeeren van eenige officieren. Een van het drietal, zekere millicien De die wegens het niet nakomen zijner verplichtingen gedurende den tijd dat hij met groot verlof was. voor straf onder de wapenen moest komen, werd mede genomen naar de kazerne, alwaar hij op zijn krib werd neergelegd, terwijl de anderen op den loop gingen. Nadat De J. een poosje geslapen had, werd hij wakker en werd hem door eenigen zijner kameraden gekscherend de mededeeling gedaan, dat hij «de nor" moest. Hierin nu heelemaal geen zin hebbende, stond hij op en snelde in zijn witte kiel de kazerne uit. De wacht, dit bemerkende, ging hem ach terna. In de Van der Mastenstraat werd lij echter weer gegrepen door een korporaal en manschap, die van de an dere richting kwamen en wien gewenkt werd den weggeloopene tegen te houden Weer in de karzerne teruggekomen, werd hij maar dadelijk in arrest gesteld. Maar bet ergste geschiedde eerst Za terdagmiddag, Toen kwart over twaalf door den com mandant der wacht, in tegenwoordigheid van den luitenant van den dag, jhr. S., de deur der provoost geopend werd, om den gestrafte het eten te doen brengen, zagen zij hem hangen aan den band van zijn onderbroek. Onmiddellijk werd na tuurlijk de band doorgesneden. De po gingen tot opwekking der levensgeesten werden dadelijk toegepast en de dokto ren terstond gewaarschuwd, die beiden zeer spoedig in de kazerne aanwezig waren. Juist vóór dezen arriveerde, was het echter gelukt, den mau weer bij te bren gen, waarmede hij echter niet erg te vreden was, want hij maakte zoodra hem dit weer mogelijk was, heel wat lawaai en stribbelde erg tegen. Na een half uur gelukte het echter den woesteling naar het hospitaal te vervoeren, waar hij zich op het oogenblik nog bevindt. Mijnrampen. Zooals gemeld, had een ernstig mijnongeluk plaats in de Peucoast mijn te Serantan Pensylvanië, door uitbreken van een brand. Op het oogenblik dat de brand uitbrak waren er 300 arbeiders in de mijn. Reddingsploegen, die in de brandend mijn waren afgedaald, werden door de verstikkende gassen en dampen terug gedreven. Men wanhoopt aan de redding der opgeslotenen De omvang der ramp schijnt nog niet te overzien want in de verwarring was het ondoenlijk, een be trouwbaar overzicht te verkrijgen van het getal dergenen, die zich hebben weten te redden. Naar de Kölnische Zeitung verneemt zijn reeds 40 lijken uit de brandende kolenmijn te Seranton geborgen. Velen van de dooden waren nog slechtsjongens 5000 Menschen bevinden zich bij den ingang van de mijn. Vrouwen en kin deren vielen flauw bij het zien van de lijken. Talrijke wanhopige vrouwen trach ten zelfmoord te plegen. Een tweede mijnramp had plaats id de Banner-kolenmijnen te Littleton (Alabama). Er werkten 190 veroordeelden op dertig na allen negers 43 zijn reeds gered, terwijl 5 lijken zijn opgehaald Men vreest, dat de anderen reeds dood zijn. De ramp wordt toegeschreven aan een ontploffing van mijngas. Kiiller naar Australië. We kunnen mededeelen dat Küller en Bouw meester Jr., die thans vliegdemonstraties in Indië houden, naar Australië gaan. Zij hebben vau daar mooie aanbiedingen ontvangen. Hel eerste luchtschip in Nederland. Het Hbl. meldt nader: Naar wy vernemen zal deze maand het eerste luchtschip iD Ne— derlanb vescbynen. De directie van De Echo heeft een over eenkomst getroffen met de Luftverkehrs Gezellschaft G. m. b. H. te Charlottenburg, om voor rekening en risico van genoemd blad h*t luchtschip Dagblad De Echo, type Parseval VI, rechtstreeks van Berlijn naar Amsterdam te doen varen. Vermoedelijk zal de aankomst den 19en dezer geschieden. By ongunstig weer iets later. Er zullen gedurende het driedaagach op onthoud opstijgingen mot passagiers plaats vinden, zoowel overdag als 's avonds. Zooals men weet trekken zulke tochten boven Berlijn reusachtig de aandacht. Een terrein aan den Amsteldijk is gekozen voor deze grootschn sportbetooging. Het luchtschip, bemand met 7 personen staat onder leiding van den Oberleutnant Stelling, die na eenige jaron bij de aldeeling luchtvaart aan het Pruisische ministerie van oorlog werkzaam geweest te zijn, in dienst overging van de maatschappij die de «Parse- val's" exploiteert. Het schip heeft een inhoud van 7000 kubie— ken meter, is 75 meter lang en heeft twee motoren van 200 paardenkracht. De directe van De Echo heeft alle mede werking vau de betrokken autoriteiten verkre gen en koestert de hoop, dat ook in Regee ringsbringen deze komst van een luchtschip belangstelling zal wekken. Nader meldt men ons, dat de directie toezegging heeft ontvangen van het ministerie van Oorlog. Twee hooge militairen van den Staf zullen vanwege het ministerie den tocht van Bjrlijn naar Amsterdam medemakeu. Holland Engeland. Voor dezen Wedstyd, waarvoor de belang stelling enorm is, men rekent op een 20.000-tal toeschouwers, kan man nu de dagen gaan tellen. Op 2den Paaschdag zal van ons natio nale elftal een buitengewone daad gevorderd worden, immers de kans op een gelyk spel zal niet uitgesloten zyn; indien de onzen van den beginne af een spel laten zien, wat deze elf uitverkorenen ongetwijfeld in hun macht hebben De samenstelling onzer nationale ploeg laat o. i. niets te wenschon, het is momenteel de sterkste combinatie; waarover te beschikken was. Met Göbel in het doel, en Heyning met Olten als achterspelers is de verdediging sublem Een middentrio van De Korver, Horburger en Bosschaert. zou ook in een Engelsch elftal als voortreffelijk worden geroemd. Rest de voorhoede, waarvoor het Oranjeshirt zullen dragen, mr. Welcker, Ruffelse, Francken, Thomee en Van Berkel, een vijftal dat onge twijfeld op Maandag a s. reden tot juichen zal geven. De buitenspelers, Welcker en Van Berkel, verliezeD by bun inelheid. de scherpte van voorzetten niet uit het oog, terwyl de 3 midden vlugmenschen, Franken, Thomee en Ruffelse, niet even losgelaten bunnen worden, of een gevaarlyk schot zal het gevolg zijn. Met groot vertrouwen zien wy ons nationaal elftal de stryd aanvaarden. f-.'JLJ 11 "LL-J,.. j"Ji«- GORINCHEM, 10 April. Men noteerde heden Kistarwe t 8.50 a 9.—roods dito I 8,25 a 8,75 witte dito I 8.25 a 8.75 Inl. rogge «5,10 a 5.40 Bnitenl dito 5 25 4 5.70 gerst 4,80 a 5 60 haver 3,50 a 4 50 luivenboonen f0,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 362 runderen 16 nacktere kalveren, 82 vette varkens 1174 biggen. Ie qual. Kalfkoeien 1 220 a 270 Kalf vaarzen 1160 220 Gui9te vaarzen 100 i 150 Melkkoeien 1160 220 2'/s jarige oasen f Pinken 1 70 a 100 Graskalveren Nuchtere kal". 12 a 16 Aangevoerd 32 vette «ai kens van 25 a 26 ct per half kilo, biggen van 17—, a 18— per Stuk. Aangevoerd 0 achapen en lammeren acha pen f0 a en lammeren f0 i f0 oer atuk. Kippen f 0.— a f 0.— per atuk. Eieren 10 95 i 1.per 26 atnks. Boter 68 i 72 ct. per kilo. Vele mannen zoowel als vrouwen, die jaar in, jaar uit aan die ellendige aambei en, of aau eczeem of jeukende huidziekten lijden, zijn er toe geneigd om te denken dat er hen ge^n beterschap meer mogelijk is en dat het beste, waar zij nog op hopen kannen, een weinig verlichting in hun lij den is. Doch aambeien, eczeem en alle jeukende huidziekten kannen volkomen genezen wor den door Foster's Zalf, de uitstekende ver zachtende en heelende hnidzalf. Foster's Zalf doet spoedig de prikkeling en ontsteking bedaren, en slechts zelden blijkt een doos onvoldoende eni den patiënt geheel te ge nezen, mits de gebruikaanwijzing goed wordt opgevolgd, Foster's Zalf wordt aanbevolen voor jeu kende, bloedende, in- en uitwendige aambeieD eczeem, gordelroos, huiduitslag en alle jeu kende huidziekten. Zij brandt of prikkelt niet en droogt ook niet te spot dig od. Let op den juisten naam: Foster's Zalf, Zij is te Waalwijk verkrijgbaar bij de Wed. OrieDomoulin, Markt. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor ééu, of f 10.voor zes doozen, 609 voorheen Interc Telef. 436. 8 minuten van Station, komende de brug over rechts. 264 REMISE VOOR AUTOMOBIELEN. Komt zien bij Meubelen en Tapijten, In4 BESOIJEN, 11 April. De pi ijs der boter was hedeD op de markt Hoogste prijs l 1,48. Laagste prijs f 1,40. De prijs der eieren was 4 ct p. stuk. ROTTERDAM 11 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 44 paarden 0 veulen, 1 ezel, 1389 magere en 728 vette runderen 202 vette 1548 nuchtere en 0 graskalv, 0 schapen of lammeren 0 varkens 224 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 37 a 42 ct., stieren 30 a 35 ct., kalveren 50 tot 65 ct., vette export kalveren ct., alles per '/s kilo. Melkkoeien f 170 A f 295, kalfkoeien 180 A 315, slieren t 120 a 460 pinken 110 a 120 graskal veren 0 a 0 vaarzen f 120 a 170 alles mager reebiggen f 9.— a 16,— paarden f 100 a 260. Nuchtere kalveren fok— 14.— k 22— slacht.— 7-. 12.- Biggen f 1.60 a 2.per week. ROTTERDAM 10 April. Tarwe f 10.50 a f 11.75 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.— tot f0. per 100 kg. Gerst. Winter per 100 kilo f 0.— 10.—. Zomer per 100 kilo 0,a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.— A 0.— Haver per 100 k. f 7.25 a 7.80 Bruine boonen van f 12.— f 16.50 Ontvangen de nieuwste modellen Wie nu werkelijk eens een renzensortee- ring wil zien bezoeke, bovenstaand magazijn. Het maakt U verwonderd. Aan huis te ontbieden met collectie. Aanbevelend HOEDEN PETTEN, GAL4NTER1ËN, KUNSTARTIKELEN, enz. enz. enz. Bij elke hoed die in den Paaschtijd van af 1 April tot en met 15 April gekocht wordt, geven wij 6 medaillonportretjes. 2 Die zich een goed Nikkel met prachtige nikkelen Ketting wenscht aan te schaffen, zende postwissel k f 2,50; of een in veel heter kwal. f 3,75 en vooreen met Halskoordje t 2,75. Toezending franco* Een Anzicht-Album in prachtband, groot 42 bij 26 cM., inhoud 200 stuks. Een Panorama Spiegel, verrassend voor iedereen die er prentbriefkaarten op nahoudt. Voor den spiegel geplaatst, verkrijgt men een verrassend effect. Twaalf mooie Kaai ten voor Album en Spiegel. Een practische soliede Vulpenhouder met reserve pennen in Rood Etui. Een mooi Boek in prachtband met fijne platen iD kleurendruk. Verhalen voor de jeugd 78 bladz. Een Postzegel Album met afbeeldin gen der verschillende landen, zei.r geschikt ter verzameling van postzegels. Een Potlood, sigaarmodel. Nieuw a Een mooi Gezelschapsspel, doos. Een Trillerfluit. NieuwVoor onze lieveling. Dit Pakket inhoudende 20 stuks, franco tegen postwissel f 2.50, daarop behalve dui delijk de naam en woonplaats staat «Re- kost slechts f 3.50. Hierbij Muziek-Zang of Voordrachten 60 ct. per nummer. Groot Hollandsch Repertoir, zeldzaam mooi, dubbel bespeelbaar le kwal f 1.50 Kerkstraat 187-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. 146 op fust in alle sterkten. SPECIALITEITEN IN 126 Ook steeds voorhanden Tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljartbenoodigd heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitatieballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net e» billyk 142 in Steeds in verschillende kleuren voorradig Iruin Geitenchroom vanaf 40 cent. Zware n zwart vanaf 30 cent. a ff 83-85 tot en met 55 cent per vierkanten Engelschen voet. Oudsysteem gelooid ZOOLLEDER vanaf 60 cent. z PRIMA dan Witte en Bruine liezen. Bruine en Zwarte paille, blanke bazaneu. Eigen fabrikaat Spiegelstuiten, zwarte en yt blanke Croute, zwarte 'iezen en strooken enz. ALLES ZEER CONCURREEREND. Orders aan onbekenden worden niet uit gevoerd, zonder opgaaf van goede referentiën. Aanbevelend, 407

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6