buitenland. Provinciaal Nieuws. Italië. BINNENLAND. Frankrijk. Portugal. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL C. G. VER WIEL (aftr.) W. F. KLERKS (aftr.) W. A. A. BROKKEN (aftr.) J. C. WINKEL, J. F. v. d. GELD. Boffen. 7. Duval, sec. in 74 uur 44 min. 14 2/5 De klasseering. Vierde wegvak. De klasseering over het vierde wegvak SoesterbergBrussel (145 K. M.) is tot heden als volgt 1. Beaumont, 37 uur 21 m 0 sec- */t 2. Kimmerling, 37 uur 34 m. 48 sec. 2/5. 3. Vedrioes, 38 uur, 0 m. 57 sec. 1,6. 4. Garros, 38 uur 31 m. 57 sec. 8/5. 5. Gibert, 38 uur 56 m. 51 sec. 6. Duval, 39 uur 17 m. 49 sec. 'Vs. 7. Renaux, 39 uur 49 m. 39 sec. 3/s« 8. Wijnmalen, 52 uur 46 m. 32 sec. 9. Vidart 54 uur 36 m. 22 sec. 10. Barra, 61 uur 45 m. Totaal. De klasseering over de vier wegvakken Parijs LuikSpa— LuikSoesterberg- Brussel (745 K.M. is als volgt: 1. Beanmont, in 45 uur 9 m. 37 sec. 2. Garros, in 47 uur 58 m- 57Vs sec. 3. Vidart, 60 uur 50 m. 522/6 sec. 4. Vedrines, in 65 uur 8 m. 263/6 sec. 5. Gibert, in 68 uur 27 m. */6 sec- 6. Renaux, in 69 uur 14 m. 1 sec. 7- Kimmerling, in 72 uur 59 m. 35 sec. 8. Duval, in 74 uur 44 m. 148/t sec. 9. Barra, 91 uur 30 m. 50Vc sec. 10. Wijnmalen, 110 uur 45 m. 32 sec. Pius X en president Taft. Bij gelegenheid van de zilveren bruiloft van den president der Vereenigde Staten heeft de Paus aan president Taft een prachtig mozaïek gezonden, voorstellende de basiliek van St. Jan van Lateranen, en vergezeld van een eigenhandig ge schreven brief. ander oorlogstuig ontschepen wilde voor de Portugeesche samenzweerders, wier aantal voortdurende stijgende is en die in Galicië (Spanje) boeren schijnen aan te werven voor een inval op portugeesch grondgebied. De Portugeesche oorlogs schepen »Adamastor« en »San Rafael* houden in het noorden een oog in het zeil en hebben troepen aan land gezet. Eindexamen Gymnamis. Aan het Bisschoppelijk College te Roermond slaagden alle candidaten n 1. Voor diploma A de heeren B. van Basten Batenburg, Tegelen ;'K- Geuljans, Venlo J. Dubois, VenloA. Jansen, Roermond E. Teeuwen, Tegelen. Voor diploma Bde heeren H Bur gering, Amsterdam Jos Franssen, Roer mond Jac. Leenen, SteijlP. Ploumen Eckelrade E. Timmermans, Tegelen, en Jos. Wolfs, Eijsden Staking. De staking in de haven van Amsterdam neemt een ernstig karakter. Na de mislukking der conferentie met den inspecteur van den arbeid, is heden door de bootwerkers-vereeniging Recht en Plicht de werkstaking geproclameerd, zoodat 2000 bootwerkers hun werk neerlegdon. De reelieden-taking neemt mede toe Het getal stakers bedraagt ruim 500. Vacan/iekaarten. De Staatspoor zal van 1 Juli af, algemesne vacantiekaarten uitgeven. eer De geestelijkheid in financieele onderneming en. Uit Rome wordt aan de >Germania* gemeld, dat kardinaal de Lai, volgens opdracht van den Paus verklaard heeft, dat de geestelijken de leiding kunnen blijven behouden van instellingen van financieelen aard, ingeval hun aftreden aanleiding zou geven tot ongerustheid of schade. President Fallières is gisterenmorgen met de buitenlandsche diplomaten, die in zijn gezelschap waren, uit Rouaan in Parijs teruggekeerd. Hij begaf zich naar minister-president Monis die hem het ontslag van het ministerie aanbood. De president nam het ontslag aan- Monis heeft president Fallières den raad ge geven Caillaux, tot nog toe minister van financiën, tot een bespreking uit te noodigen. Algemeen wordt Caillaux beschouwd als de toekomstige kabinetsformeerder. Joseph Caillaux heeft al herhaaldelijk blijken gegeven zich krachtig genoeg te gevoelen om de republikeinsche zaak op een der meest verantwoordelijke posten te dienen. Zijn vader was een conserva tief gezinde minister. Tusschen Caillaux en Fallières hebben tot heden correcte ambtelijke betrekkingen bestaan, meer echter niet. Men acht het niet waarschijnlijk, dat Caillaux een ander dan Delcassé uit het oude kabinet over zal nemen. Delcassé zal dan de portefeuille van marine be houden. Groote kans bestaat er, dat Millarand de porteuille van openbare werken of van arbeid, mogelijk ook die van binnenlandsche zaken krijgt. Cruppi's aanblijven aan buitenlandsche zaken lijkt ook niet waarschijnlijk. Misschien wordt hij minister van justitie. Enkele bladen spreken van een eventueele Kamerontbinding, maar de president der republiek zal alleen in de uiterste noodzakelijkheid tot dezen in Frankrijk zeer ongewonen maatregel overgaan. Zeker is het intusschen, dat geen ministerie zich lang zal kunnen handhaven, dat de kiesrechthervorming niet opneemt in zijn programma, in de richting van evenredige vertegenwoor diging. Het ministerie Caillaux. Het ministerie is definitief als volgt samengesteld Caillaux voorzitter van den minister raad en binnenlandsche zaken. De Selves buitenlandsche zaken, Cruppi justitie, Delcassé marine, Messimy oorlog, Lebrun koloniën. Conyba handel, Pams landbouw. Steeg onderwijs, Augagneur openbare werken, Vilotz financiën, Renoult arbeid, Chaumet ondersecretaris van poste rijen en telegrafie, en Dujardin Beaumetzondersecretaris voor schoone kunsten. De Spaansche overheid heeft te Corcu- bion de hand gelegd op een Duitsch stoomschip, de >Genma«, dat 200 kisten met geweren, 4000 kisten patronen en Waalwijk 28 Juni 1911. Verkiezing. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor vier leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld, de heeren W. Brekelmans H. G. van Everdingen, aftr. Jac. Gragtmans, Jan van Riel Ph. Timmermans. De stemming heeft plaats Donderdag Juli a. s. W. G V Op Donderdag 29 Juni zal door de leden der Waalwijksche Gymnastlek-Ver- eeniging de gewone jaarlijksche clubtocht worden gehouden. Naar we vernemen zal de tocht zich uitstrekken over de gemeenten Waalwijk, Besoijen, Capelle, Vrijhoeven en Sprang. Mogen de verstoorde elementen der laatste dagen zich dien dag gunstig be- toonen 1 Kruisboogschutter gezelschap >De Eendracht Zondag j.l. nam het Kruisbooggezel schap >De Eendracht* alhier met 2 zes tallen deel aan het concours in het Loonschhoekje. Er werden 6 prijzen uit geloofd, waarvan er5door >De Eendracht" werden behaald. Voorwaar een schitterend 'succes. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs zilveren Medaille, le zestal met 186 punten in de 8 schoten- 2e prijs zilveren Medaille, 2e zestal met 158 punten iu de 8 schoten. Eere-kruis M. Castelijns met 13 punten in de 3 schoten. le personeeie prijs J. ten Haaff met 23 punten. 2e personeeie prijs A. Nelis met 23 punten. Europeesche rondvlucht. Zijn er velen onzer ingezetenen teleur gesteld in Rijen, waar velen dagen en nachten doorbrachten zonders iets te zien, toch is 't slot nog goed geweest, al hebben ze dan 't dalen en stijgen niet gezien, ze hebben toch zien vliegen. Toen ons eerste telegram aankwam, dat door een reeks nog werd gevolgd was in een oogwenk alles op den dijk, naar Capelle, Waspik, naar Rijen zelfs, andere begaven zich op de daken of toren. Waalwijk was uitgestorven. De eerste aviateur die zichtbaar was, was Garros, die in den beginnen over Meeuwen en Waspik de goede richting neemt, maar hier van koers verandert en de route naar den Bosch volgt. Hier is hij geland, werd hem den weggewezen en was hij spoedig in Rijen geland. De eerste waargenomen tegen 3.30, kwam uit N. en vloog in Z.W. richting De tweede werd boven onze gemeente gezien om 3.45. Hij kwam uit W., vloog langs den toren der R. K. Kerk O.waarts en is dus afgedwaald. Hij vloog circa 40 M. Hoog en met groote snelheid. De dijk was zwart van de menschen. De vierde werd gezien om 4.30. Hij vloog over den polder in goede richting tusschen Capelle en Waspik. Om 5 uur was aan den westelijken horizon even een vlieger te zien. Om 5.50 is er een gezien met 2personen. Zij kwam van Heusden laag over de gemeente en ging in de richting Sprang. Tien minuten later ziet men er weer een in W. richting in de goede koers. Zij vloog zeer snel. De belangstelling was enorm, Om 5 50 was alles in rep en roer. Uit het N. O. kwam er een opzetten Aan den Hoek heeft men hem door zwaaien den goeden koers gewezen, waarop hij terug zwaaide ten teeken van dank en dat hij den wenk begrepen had. Van den toren werd hij toegewuifd en hij wuifde terug. Het was No. 22 onze landgenoot Wijnmalen, die terug komend op zijn besluit, om niet meer te vliegen, toch nog den tocht onder nomen had. Deze dreef naar Sprang ging daar aanzienlijk de hoogte in en zette in goede koers verder.» Om 7 uur werd alhier in den polder nog eene vliegmachine gezien, om 7.15 weder een en de laatste om circa 8 uur. Alle drie bewogen zich in goede richting, d. w. z. tusschen Dussen in het Noorden en Capelle-Waspik ten Zuiden. In het geheel zouden hier dus 12 aviateurs gezien zijn- Dinsdagmorgen is er nog een gepasseerd En hiermede kwam voor velen het slot dezer spannende dagen. We kunnen ons moeilijk iets voorstellen dat bij een ieder meer belangstelling heeft gewekt, als deze reuzen-krachtproef van het menschelijk genie, durven, willen en kunnen van den mensch. En weer gaat het verder van Brussel naar Roubaux, van Roubaix naar Calais Calais en Engeland, dan naar Frankrijk terug. Wij hopen onze lezers goed op de hoogte te houden. DRUNEN. Bij enkele candidaatstelling zijn gekozen tot lid van den gemeenteraad de heeren L. van Halder en H. WilJemse aftredende leden, Door Burgemeester en Wethouders zijn benoemd tot brandmeester P, van Dal en Joh, van Kessel. Zondag 25 Juni had een algemeene vergadering plaats van den Drankweerbond St. Jan waarin de Secretaris het eerste jaar verslag uitbracht. De bond telt 123 leden waarvan 85 Paulisten 87 Krnisverbonders en 1 Geheelonthouder. De finantieele toe stand was wegens de kosten van oprich. ting niet rooskleurig. Het aftredend lid J. v. d. Leur werd herkozen en een paar druk besproken voor stellen werden tot de volgende vergadering uitgesteld. De Voorzitter noodigde alle leden uit tot de plechtige algemeene H. Communie die op den Feestdag van Petrus en Paulus onder de H. Mis van half 7 zal gehouden worden Verder maakte hij bekend dat op denzelfden dag des namiddags ten 6 uur in de Congre- galiezaal door de tooneelvereeniging der Congregatie zal worden opgevoerd, de Wraak der Kabouters, waartoe ook de leden van den Drankweerbond vrije toegang hebben. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken en een opwekkend woord van den Geestelijken Adviseur sloot de Voorzitter de vergadering. Hadden wij weinig hoop alhier vlieg machines over onze gemeente tezienkomeu wegens de aangegeven route, met vreugde kunnen wij nu zeggen dat Drunen zijn. aandeel wel gehad heeft. Gisteren 3.45 vloog eene machiue recht uver onze gemeente van W. tot O. een tweede en derde volgde spoedig, richting weer naar het Zuiden. Ruim half zes weer een op eene zeer aanzienlijke hoogte zoo ook een om 7.55 beide hadden de goede richting. Hedenmor gen ruim 4 uur passeerde er Bog een, te.- wijl om 8 uur No. 46 Le Lassenr met groote snelheid doch zeer laag over onze gemeente vloog van N. naar Z. W. In het geheel zyn er hier 12 gezien en dat de belangstelling groot was laat zich begrijpen nauwelijks hoorde men een gebrom (al was 't dan maar van een automobiel) of alles liep naar buiten en staarde omhoog, denkende weer een vliegmachine te ziec. NIEUWKUlJK 27 Juni. Voor lid van den gemeenteraad zijn bij de lieden gehou den verkiezing herkozen de heeren C. de Hoog en J. v. d. Besselaar, GENDEREN, 27 Juni. Gisteren kwam vrouw B. ter gemeentesecretarie vertellen, dat zij geld had ontvreemd bij den koop man B. Zij had dit gedaan volgens haar zeggen, van tijd tot tijd, zoodat het wel f 600 zou zijn. De burgemeester gaf de po litie kennis, die een onderzoek instelt, in hoeverre de vrouw waarheid sprak. NEDERHEMERT, 27 Juni. Ter verkie zing voor drie leden voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heeren J. W. van Rossom (aftr.) J. Slegh (aftr.) T. van Ooijen (aftr,) O van de Werken en P. Smits. VLIJMEN, 27 Juni. Ruim een week geleden wist een handig oplichter van den heer v, B alhier een fiets in leen te krygen maar vergat deze terug te bezorgen bij den eigenaar. Thans is in een pandjeshuis te 's Hertogenbosch beslag gelegd op de ver duisterde fiets, zoodat de heer v. B. zijn verloren eigendom, evenwel niet zonder kosten, weder in bezit kan nemen. De in onze gemeente gehouden collecte voor het fonds van den gewapenden dienst beeft opgebracht f9.72. Volgens de officieele opgave van het bureau voor de Statistiek te VGravenhage bedroeg het bevolkingscijfer dezer gemeente 8646. Gistermiddag had J. v. Esdonk werk zaam in de mandenmakerij van den heer J. Pulles het ongeluk in den ketel met heet water te vallen, waarin de banden ge weekt worden. Bij dit ongeval bekwam de man nogal ernstige brandwonden aan zijn )een en is hij daarom ter verpleging naar het gasthuis der Eerw. Zusters alhier ver voerd. Burgemeester en Wethouders \an Vlij men breDgeu tex openbare kennis, dat de verordening tot wijziging van de art. 61, 67, 70 en 71 der algemeene plaatselijke politieverordening voor de gemeente Vlijmen vastgesteld door den raad dezer gemeente in zijne vergadering van 18 Mei j. 1. en afgekondigd op heden voor een ieder ge durende 3 maanden ter secretarie dezer ge raeente ter inzage is neergelegd en tegen betaling van 30 cent voor een ieder ver krijgbaar is. Burgemeester en Wethouder der ge meente Vlijmen maken bekend, dat op heden is aangeplakt en gedurende 14 dagen van den 24 Juni tot en met 8 Juli a. s. ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd de herziene lijst, bevattend de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud vau krijgs volk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunne naar ge lang van de beschikbare ruimte zijner woning, en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien. Inlichtingen omtrent het indienen van bezwaren tegen de lijst zijn ter gemeente secretarie te bekomen. De volgende heeren zijn heden can didaat gesteld voor den gemeenteraad. M. van Giersbergen, J. N. Hoek, A. F. Mommer8teeg, M. J. Mommersteeg, N, van Oijen, G. A. van Stokkum, A. H. de Vaan, C. J. J. van Wagenberg, J. 8. van Wagen berg en M. van Wordragen. Keuze dus iu overvloed. RESOIJEN. Heden zijn candidaat gesteld voor den gemeeuteraad. B. V. C. Zondag 11. zy ii alhier de serie wedstryden bij B,V.C. begonnen. Om 2 unr kwamen Unitas—Vios op het veld welke wedstryd door Unitas met 3—1 gewonnen werd Stand bij de rust 0—0. Om 3.45 kwamen De Schaauwers—Velocitas tegenover elkaar, al dadelijk kon men zien dat Velocitas de overhand kreeg en wisten zij de stand voor de rust op 4—0 te brengen Na de rust wisten zij nog driemaal de goal te vinden, zoodat zij dan ook met 7—0 uit het strijdpe j. traden. SPRANG. Tot leden van den Raad dezer gemeente zijn op heden bij enkelecandidaat— stelling herkozen de heeren J. Rijken en J. A Haverhals. Voor de afdeeling van «Patrimonium", alhier trad op de Zaterdag 11, gehouden ver gadering op bet lid Jac. v. d. Schans, met het onderwerp «Het Socialisme". Spr. schetste de worsteling die van Chr. zijde tegen het het Socialisme wordt geveerd, en na eerst in hoofdzaak de beginselen en bet streven van het Socialisme te hebben uiteengezet, toonde spr. aan welke plaats de leden van Patrimo nium in den strijd tegen het Socialisme hebben in te nemen. Jammer dat zoo weinig leden deze leerrijke vergadering bijwoonden. Maandagmiddag, terwijl onze gemeente juist in rep en roer was, door de «vliegerB" ontstond in de woning van P, alhier, brand, door het omvallen vai\ een petroleum kookstel. Gelukkig kon met behulp der buren het vuur nog tydig worden gebluscht. De 14jarige R. alhier, werkzaam op de schoenfabriek Moonen te Vrijh.—Cappel had Maandag het ongeluk, met zijn hand tnsschen een walschmachine te geraken, zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. 's CAPELLE. Het was Maandag jl. voor het personeel der schoenfabriek van den heer A. Kerst alhier een genoegeliiken dag. Ter gelegenheid van het Zilveren huwelijksfeest van den patroon, werd door de werklieden, als blyk van hulde, hun patroon en diens echtgenoote, een prachtig cadeau aangeboden. Tegen zes uur des nm kwam bet gebeele personeel, bestaande uit 50 personen, in op tocht naar de woning van de jubilarissen, en werd hun, onder woorden van achting en ge— negendeid, het protest overhandigd. Als nu volgde, nadat, ter herinnering aan dezen dag het personeel gephotografeerd was, een feest avond ten huize van «de baas". Hierop ging het zoo gezellig toe, dat bet middernachtelijk uur reeds lang was verstreken, eer aan eindigen gedacht word. Als bijzonderheid dient vermelding, dat onder bet feestvierend personeel éèa werkman was, M. Wervers, die juist op den geboor tedag van den buidigen patroon, by diens vader in dienst trad en nu alzoo 48 jaren gedient beeft. Deze genotvolle dag, die zoo dnidelyk blyk gaf van de zeer goede ver standhouding tusschen patroon en arbeiders bestaande, zal door beideu niet licht vergeten worden. In den stal van den landbouwer Konings, op de Zandschel is een geval van moDden klauwzeer geconstateerd. Het eerste in deze gemeente. De collecte ten behoeve van den gewa penden dienst 11. Maandag gehouden, heeft opgebracht f 4.95, tegen f 4,85 in 1910. WASPIK. Terwijl het kindermeisje van den heer Smith, stationchef zich even ver wijderde, gleed de kinderwagen, waarin twee kleine kinderen zaten, van eene helling in den spoorsloot. Toen het meisje terugkwam en het ongeval bemerkte, sprong zij, zonder zich een oogenblik te bedenken, te water en was zoo gelukkig de kleinen, die reeds drijvenden waren, van een wissen dood te redden. Zondag 11 nam de voetbalclub Unitas albier deel aan de wedstryden, uitgeschreven door B.V.C. te Besoijen. Onze club kwam in het veld tegen Vios van Loonopzand. Voor rust speelde Unitas met den wind tegen en daarby zoo onstuimig, dat ze geen enkel puntje maken kon. Daarna kwam ze echter in betere conditie en wist 3 maal te doel punten, terwyl Vios slechts éénmaal het net van Unitas wiet te vindeD. Stand alzoo 31 in 't voordeel van Unitas. Het was Maandag—namiddag druk in onze gemeente. Ruim 3 uur werd hier de eerste vliegmachine gezien boven Raamsdonkveer. >1» dien tijd kwamen nog 7 vliegers recht over ons dorp, sommige zeer hoog, andere laag genoeg om den aviateur en de machine met al onderdeelcn gemakkelijk te kunnen onder— scheiden. Telkens, wanneer er een vlieger aan den horizon ontdekt werd, gaf de fabriek van den heer Hagen een lang signaal met de stoom fluit, waarop zich de aandacht der honderden welke op den uitkijk stonden, verdubbelde' Behalve de vliegmachines, welke hier vlak boven de gemeente kwamen, werden er ook ten Oosten en Westen van 't dorp ontdekt. Het was een zeer belangwekkend schouwspel. Daar heden geene nieuwe candidatenlijsten werden ingeleverd, zijn de aftredende leden den gemeenteraad, de heeren Th. de Bont, Smeur (wethouders), J. Kamp en P. Ruitenberg herkozen verklaard. De harmonie bracht ge- nsemden leden hedenavond eene herenode, welkt eene vroolijke menigte op dc been bracht. VRIJH -CAPPEL. De heeren Raadsleden M J. v. d. Waals, M. voor de Poorte en P. v. d, Schans zijn bij eokele candidaatetelling herkozen! In Capelle heeft men ter verruiling van twee plaatsen wegens periodieke aftreding candidaat gesteld de beeren R. Middelkoop (aftr.), J. v. d. Hoeven (aftr.) en A. Boeser. KAATSHEUVEL, 27 Juni 1911. Candidaten. De R. K. Kiesvereniging heeft in hare algemeene vergadering als candidaten voor den gemeenteraad gesteld de heeren F. Tear- lings (aftr.), H. de Bresser (aftr.) en J. v, Rooij. De arbeidsparty heeft gesteld de heeren C. Maas, C Steenbergen en F, Vloemans. Tarief-wet. De Middenstands-Vereeniging zal zich in zake de Tariefwet op een neutraal standpunt plaatsen. Wedvlucht. De uitslag van den wedvlucht van Maas. tricht door onze po3fduiven-vxereenigiug „De Wilhelmina" is als volgt Losgelaten 7 uur. lo. C v. d. Berg, 9 uur. 2o. W. Lngters, 9.11.30. 3o. W. Lngters, 9.13.30. 4o. W. Lugters, 9.13.30. 5o. W. v. Bokstel, 9.22,59. 6o. W. v. Bokstel, 9.55.59. 7o, W. Sauters, 10.15.55. 8o. C. v. d. Berg, 10.35.00. 9o. W. Sauters, 10.42.40. Vliegen. Na dagen gewacht te hebben is tcch ein delijk de rondvlucht gelukt. Ons dorp schijnt in de juiste lijn te liggen van Soeterberg naar de Molenheide, want een 8 of 9tal vliegers aijn ons dorp gepasseerd, waaronder twee tweedekkers en 6 eendekkers, hetgeen duidelijk was waar te nemen. Heel ons dorp was natuurlijk op de been en na 4 uur is bijna niets meer gewerkt. Een massa personen fietsten voor de derde maal naar Gilze-Rijen en genoten daar nog juist van het dalen eu weer opstijgen der vliegers. Muziek. Aanstaande Donderdag zal onze Harmonie „Euphonia" om 6 uur nm. te Tilburg een concert geven in de zaal der Koninklijke Harmonie en a. s. Zondag zal Apollo deel nemen aan het Festival te Ginntken bij Breda. Per rijtuigen wordt de reis gemaakt. Voorzeker twee n.ooie uitstapjes voor de werkende leden. Het beste succes zij onze b ide Harmonieën toegewenscht. Moge zij den roem hunner muzikale talenten hoog houden in den vreemde. Vechten. Zondagavond was de Molensteeg het too- neel van een hevigen strijd. Zekere de N. had ruzie tegeu N. L. Van woorden iu den vorm van verweuschingen en vloeken, kw*m het tot daden. Doch wat gewoonlijk het geval is zoo ook hier. Niet twee, doch 4, 6, 8 personen hingen aan elkaar en deelden links en rechts klappen en schoppen en krabben uit. Jammer dat de politie kwam toen de grootste belhamels reeds bedaard waren. Ook hierbij voerde konirg alcohol den scepter. Die vervloekten drank brengt toch wat onheil. LOONOPZAND. Er ontlastte zich heden morgen omstreeks 10 uur onverwachts bij feilen regenslag een kort doch hevig onweer. Slechts 2 slagen werden gehoord. De le sloeg al op den toren en beschadigde eenigs- zins den bliksemafleider. Heel de omgeving verschrok geweldig, zoo knetterde het. Eenige minuten later was ;t mooi weer. Op de candidatenlijst, die heden werd ingeleverd, zijn hier voor de 4 vacante zetels voor den gemeenteraad geplaatst de heeren J. Elias alhier en De Bresser en Teurlings te Kaatsheuvel. Er is hier bij de kinderen IJpelaar komen aanvliegen een duif met verschillende merken o. a. Union St. Nicolas lez Liège, op eeu alumiuiumring 118239 op een guin- miring T 1245. HEUSDEN 27 Juni l91i. Aangezien het uiterste grenskruis ruim eea half uur van hier ligt, was de kane veel aan de wedvlucht te zien te krijgen, wanneer alles volgens program ging, niet zoo bijster groot. Edoch de vliegmenschen hebben groo- endeels normaal gevlogen, dat wil zeggen, uiten bet aangereven terrein om en zoo waren er hier zonder vei te loopen zeven te zien. Twee snorden over de stad heen, de eerste kwart over vier, de andere half zes. Voorts kwamen er drie vlak bij de stad op

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6