Abonneeit U op dit blad UITGESTELp, Zaterdag 26 Aug. Het Bewijs mo-MciimciM P BIEflLAAGH-v. d. HEIJDEN, Viaagt pfiiscouiaoten, G. J. Egberts en Zoon, USIUi-Dl-l NIEUWS UIT HBÏÏSB35N Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën REUZEL! RUNDVET! SPEK! Spek- eiï Vethandel, Firma WED. TIELEN Ingezonden Stukken. Handelsberichten, Laatste berichten. Het graafwerk! met be strating, noodig voor het leggen der fytiisleiding ten behoeve dér te bou wen steenkolengasfabriek UTRECHT 199 ONTVANGEN de bekende BURGEMEESTER e/ WET HOUDERS van Loonopföand ma ken befe^Dd dat de ai toeschreven aanbesteding van is uitgesteld tot des voor/niddags 11 uur ten Raadhui/e te Kaatsheuvel. Gesmolten Renzel No. 1 p. Kilo. in vaatjes van 20 kilo 0,58 in bussen van 10 kilo 0,60 Gesmolten Rundvet „Prima* 0,50 Vet spek gerookt 0,60 Vet spek gpzouten - 0.58 Mager spek gerookt - 0 68 Mager spek gezouten - 0.63 WAALWIJK, 1082 22). HEUS DEN, 12 Aug. 191 Op de j.l. Dinsdag alhier gehouden pre miekeuring van dekhengsten en 2-jarige hengsten werden van de eerste afdeeling 11 en van de tweede 6 voorgebracht. Voor de dekhengsten van 3 jaar en ouder werden onderhoudsbijdragen van f150 toe gekend aan gehr. Oerlemans-Van der Schans te Drongelen voor den 7-jarigen zwaren witvoet „Cicero* aaD Heuff-Cellendonk te Kerk-Avezaath voor den 5 jarigen donker bruinen bles witvoet Elegantaan de associatie Biesboech voor den 5 jarigen don kerbruinen „Ehrenknabe" en aan M. Tim mermans te Helvoirt voor den 6 jarigen zwarten „Rinaldo*. Voor de 2jarige hergsten werd geene enkele onderhoudsbijdrage toegekend. De commissie van beoordeeling bestond uit de heeren M. de Hoon, voorzitter, P. H. den Ouden, Rood zant, Verheggen en luitenant Bessera. Tegenwoordig was ook de heer A. W. Heidema, inspecteur van het Ned. Paarden- stamboek en hoofdredacteur van het week blad oHet Paard.* Cursus spelleider. Tot de uitverkorenen, die thans op tie Kon. Militaire Academie te Breda den bo- veugenoemdeu cursus volgeD, behoort o. m. onze stadsgenoot de Heer A. C. de Moor, wat denkelijk onze jeugd wel teu goede zal komen. Het zij zoo. tegen omzetting van Volksbond In Gildenbond. Neen heeren, mis hoor 1 De kwestie waarover de Secr. v. d. Arbeid met het Bestuur eene bespreking hield was heel wat anders. Die kwam uitsluitend om met het Bestuur te spreken over het te kennen gegeven plan, om onzen Bond te doen bedanken, voor het lidmaatschap, van den Algemeenen Bond van Werklieden verenigingen in ons Bisdom, waarvoor onzen Volksbond jaarlijks f160 moet opbrengen. Dit vonden sommige leden wel wat veel. Ge ziet dus, dat dit heel wat anders betrof. Me dunk dat moest zoo'n Vak- bestuur of iemand die daarvoor schrijft toch weten- Vooral omdat toch ook nog de Secr. van hetVakbestuur nog zitting heeft in het Volksbondsbestuur. Of heeft hij misschien dat verschil ook niet gesnapt. Best mogelijk. Ook geloof ik niet dat de heer v. Rijen zoo ge sproken heeft. Dat kan hij Diet gezegd hebben Of anders huilt hij met de wolf waarmee hij in liet bosch is. Doch nog eens ik geloof er niets van. Over de andere schandelijke leugens hoop ik a.s. Woensdag te schrijven. Als bewijs zal ik enkele feiten moeten aan halen die voor sommige minder prettig zijn doch dat kan ik ook niet helpen. JAN van AMELSVOORT. algemeene verbetering van de beursstemming tengevolge had. De conferentie van den minister van handel hedenmiddag bebaudelde de eischen der stakende schuitenvoerders, maar kwam nog niet tot een oplossing. De zaak der stuwadoors zal het laatst aan de orde komen, maar de sthwadoorsbond verklaart, d-t zij de regeling van de schuitenvoerders zullen aanvaarden. De leiders der staking hebben Buitenverantwoordelijkheid der Redactie Kaatsheuvel 12 Aug. 1911. M. de R. Beleefd verzoek ik U bet volgende to plaatsen bij voorbaat dank. Da lieer Corn. Brands heeft bedankt als Pree. van den R K. Volksbond. liet Vukbastuur wil hot doen vojrkomen nis of dit ook weer om my is geschied evenals J. v. d. Lloven om mij zou bedankt hebben. Neen heeren, niot om het reutelen" zooals U schrijft is da Pres, heengegaan, maar om het nhuicbelen" dat hij ondervind on do verdacht makingen, waaraan ook hy, (evenals ik) bloot staat, daarom heelt hy bedankt. Of is het geen huichelen, wanneer het vak- bestuur 5 bestuursleden, in het geheim verzoekt om met hen te vergaderen, zonder dat de Pres. of Secr. of Adviseur daar iets van weten Wat daar besproken is, blijft ook voor de Pres. een geheim. Hij heeft dus groot gelyk dit huichelen moe te zijn. Ook hij heelt zich in de kwestie Volksbond en Gildenbond gehouden aau de Geestelijke Adviseurs, en berust in de uitapraak van den Bisschop en daarom ook Weg met hem Vervolgens wordt beweerd: Jauv.d. Hoven bedankte als pres. om Jan v. A Als dat zoo is, pleit het niet voor J. v. d. H Die zaak zit zoo. Onder hot Bestnur van Jan van den lloven werdeD de rabatzegels gedrukt bij een vriend via hem. Doch dit beteekend heelemaal niets. Maar toen werd door mij het voorstel gedaan, om bij een anderen drnkker eens prijsopgave ie vragen. Het verschil was merkelyk groot Het Bestuur besloot dan ook om den nuderen drukker het werk te gunnen. Dit verdroot zeker Jan v. d H. en hij trad om ray af. Docb sedert dien tyd heeft dezen maatregel voor den Volksbond een voordeel opgeleverd van f90. Mag en moet ik dan de belangen van den Volksbond niet voorstaan, zonder aanzien van persoon. Dat kan mij niemand beletten of kwalijk nemen. De eerste Pres. W. Roesten berg trad niet om mij af, doch getuigde volmondig, dat ik altijd een ijverig bestuurslid ben geweest vanaf de oprichting, tot zoolang hij weet. Met oen ODkol woord wil ik nog spreken over het door raty beweerde, wat betreft de beer A. Kops secr. vau de Vakv. Ik signaleer hem als een dief staat er. Van al hetgeen ik daarover schreef neem ik geen enkel woord terug. Hy was in zijn functie slordig en on betrouwbaar. Doch dat zeg ik niet alleen Dit zegde ook alle bestuursleden, die toen zittiog haddeu en daarom werd met algemeene stem men besloteu om hem af te zetten. Wilt ge duar nu uit halen dat ik hem als dief signaleer. Ook goed. Den WelEerw. Heer van Heeswyb schrijft, dat hij die zaak naar best vermogen heeft onderzocht, en niets verkeerds ontdekt. Doch dat hy dan toch ook eens l ij onder goteekeude informeert. Over alle andere leu gens en lagu Verdachtmakingen zal ik maar zwijgen. Die heb ik al duidelijk genoeg weerlegd. Het Vuk bestuur heeft dan ook reeds afscheid van mij genomen. Doch dit zegde het reads in haar eerste schryven van 7 Juli. JAN VAN AMELSFOORT. Kaatsheuvel 8 Aug. Het Bestuur van onze Vakvereenlglng schijnen toch onstandvastige menschen te zijn In haar eerste schrijven van 7 Juli staat te lezen dat ze op verder ge schrijf van v A. niet meer zullen antwoorden en sedert dien datum is er geen «Echo» verschenen of men leest een stuk van hen in de courant, tenminste onderteekend door het Vakbestuur. Het laatste stuk van l.l. Zondag wint het echter in leugenachtigheid en laster. De plaats eu tijd laat het niet toe om alle leugens te weerleggen. Nemen we dus voor dezen keer de eerste totale leugen. Die begint reeds bij den tweeden regel. En die leugen bewijst ook tevens hoe men maar raak redeneert, zonder te weten hoe de zaak in elkaar zit. Als het maar dienen kan om J. v. A- verdacht of verachtelijk te maken is alles geoorloofd. Daar staat dan o a. dat de Secr. v. d. Arbeid A. v. Rijen, ook gezegd heeft, dat ik de oorzaak ben, van al het geharrewar. De Secr. v d. Arbeid, zoo staat er, maakte voor eenigen tijd, eene bestuursvergadering mee, van den Volks bond om de bezwaren te weerleggen M. de R. De fijngeestige burger uit Baardwijk* is goed op de hoogte van de manieren en gebruiken der «adviseurs-vreters.4 Alleen vergist hij zich ten opzichte van den «olie4, door den «Nieuwen Rotter dammer4, «Telegraaf4 en «Groene4, geleverd. Dien gebruiken de liberale menscheneters, om de adviseurs in te braden. Uitstekend gerecht I Weer andere boutjes laten ze «in d'r eigen vet gaar smooren.4 Ook heel lekker I Zoo worden o. a. de burgers bereid die eeu verkeerde plaats opgeven. Een burger uit Waalwijk. Brand te IJselstcin. Donderdagavond 7 uur ontdekte een der arbeiders na het sluiten brand in het fabrieksgebouw van houtbewerking van de firma B. Schilte en Zoon. In hetzelfde perceel is geves tigd de sigarenfabriek van C C. Weijers. De braod nam terstond een groo'e af gezegd, dat zij gelooven, dat een algemeene j ™etjn£ a™;_ Det plaatselijke brandweer, hervatting van het werk op Maandag moge lijk is, bijaldien de zaak der schuitenvoerders vandaag geregeld wordt. De hoopiollere vooruitzichten, gepaard aan het feit, dat het binnenlandsch vervoer van levensmiddelen enz. minder hinder onder vindt, gaven aanleiding tot intrekking van de naar Aldershot euz. gegeven dringende bev< len, om soldaten naar Londen te zenden. Maar allerwegen worden troepen klaar ge houden, zoodat desnoods 20,000 man naar Londen kunnen worden gezonden. Het geschil mot de voerlieden hedennacht om 1.15 bijgelegd. Daarmede is het moeilijkste deel vaD de staking uit den weg. Daar waren 30,000 man bij betrokken. Er blij»ea nu nog een 12,000 lichter- lieden en bootwerkers over, met wie nog geen schikking is getroffen. 19 Wij sluiten de debatten over de vak geschiedenissen In Kaatsheuvel. Me dunkt dat onderhahd gelegenheid genoeg gegeven is. Na ons no van Woensdag wordt dus niets over deze kwesties in ons blad geplaatst. RED. Aan de Redactie van de *Echo van het Zuiden4 Waalwijk. Mag ik U beleefd verzoeken volgende rectificatie op te nemen omtrent Uw verslag van de Algemeene Vergadering van den Bond van Lederfabrikanten U meldt, dat door mij verzocht werd om bij de Regeering voor te stellen een invoerrecht van 2% te heffen op chroom- gelooid geiteleer. Deze 2°/0 zijn reeds door de Regeering voorgesteld. In het adres van den Bond van Nerierl. Lederfabrikanten werd de heffing van rechteu op de verschillende ledersoorten omschreven en met klem van redenen verdedigd. Alleen de 2% op chroomgeiteleder werden goedgekeurd zonder aanhaling van redenen. Door mij werd daarom verzocht ook voor dit artikel de redenen tot heffing van eenig invoerrecht te omschrijven en te verde digen door toevoeging aan het adres van de volgende woorden «Het artikel chroom-gelooid geiteleder biedt zonder twijfel de meeste moeilijk heden voor den looierten koste van groote offers ontwikkelt deze industrie zich geleidelijk, doch zij gevoelt ten zeerste den enormen druk der buiten- landsche concurrentie. Het voorgestelde recht van 2% is dus te billijken en kan den schoenfabrikant, voor wien dit recht slechts ongeveer V, pCt. uitmaakt, niet schaden4. U dankend voor de opname, teeken ik Hoogachtend M. A. VAN LOON. WAALWIJK, 12 Aug. 1911. Beesten geen aanvoer. Varkens stnbs f 0.— 1 Boter aangevoerd KG. Botcrprijzen I 1,35 tot f 1,47. Eieren 31/] i 4 cent. De hitte werkt stagneerend op onze nijverheid. Ia den huidenhandel spiegelt zich dit merkbaar af. Er wordt weinig verkocht, ondanks de bestaande behoefte in de looierijen en leerfabrieken die thans ook door gebrek aan frisch water lastig en schadelijk werken, zoodat de productie overal moet worden ingekrompen. In- landsche huiden zijn iets flauwer. De jongste verkoopen toonen voorkalfsvellen eeue aanmerkelijke verlaging. Enkele soorten koe- en osse- zijn iets hooger, daarentegen andere weer .stationair of 1 a 2 c. per kilo lager. Stierhuiden voor 't buitenland gevraagd tot nagenoeg vorige prijzen. De markt voor O. I run der- en buffelhuiden te Amsterdam en Rotterdam verkeert in kalme stemming. Naar de meening der leerlooiers zijn de prijzen te hoog. Intusschen op de pro* ductieplaatsen in Java is men zeer vast gestemd. In W.-I. huiden zijn de om zetten niet van groote beteekenis, ook al om dezelfde reden als hierboven ver meld, de grondtoon der markt is echter vast. Er bestaat veel reden om te ge- looven, dat de huidenprijzen minstens stand zullen houden, tenzij tengevo'ge der aanhoudende droogte de veestapel en de qualiteit der huiden dau sterk vermindert. Voor de looierijen en leer fabrieken ziet men in de naaste toekomst wel een drukkeren tijd aanbreken, leer prijzen gaan gestadig, langzaam omhoog, de gewenschte evenredigheid met de huidenprijzen is echter in verre na nog niet te bereiken. KAATSHEUVEL, 11 Aug. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs 11.64 Middelprijs f 1,60. Laagste prijs f 1,58 WASPIK, 12 Aug. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1,44 per Kilo. Eieren 4>/i a 5 cent per stuk. DUSSEN, 11 Aug. Boterprijs per K.G. f 1.45 a 1.65 Middelprijs f 1.58. Aanvoer 88 K.G. Eieren 1,00 per 26 stuks. De staking in Engeland LONDEN, 11 Aug. De aanblik vau de iaveus is veel bemoedigender. Vanavond is waarschijnlijk het einde van de groote staking te verwachten. Er zijn geeu dadeu van ge weld te vermelden onder de havenarbeiders, M*n schijnt de gedachtenwisseling op het ministerie van haudel te beschou wen als een aanduiding voor een gunstige oplossing. Het is den spoorwegen onmogelijk goederen af te le.eren, maar zij deelen in de hoopvolle gevoelens. Te Liverpool is men minder optimistisch. 200 cavaleristen ziju daar aangekomen, ge zonden op initiatief van de regeering. De burgemeester van Liverpool outving een brief van invloedrijke scheepseigenaren, waarin zij een algeheele uitsluiting in de havens tegen Maandag aaukondigen, wanneer niet alle groepen naar hun werk zijn terug gekeerd. Een groot aantal wagens met voedsel geladen is van de havens vertrokken en heeft onder sterke militaire bewaking de centrale markten kannen bereiken. De vooruitzichten voor het trtffeo van een regeliug in zake de staking te Londen zijn hedeu bepaald verbeterd, hetgeen een WAALWIJK. GEBOORTENCornelia OerardHS z. v. G. C. HMiners en J. Missot. OVERLIJDEN: Christina van de Leur oud 4 weken Maria Johanna van Kuik oud 7 maanden. Petronella Johanna van Ham oud 1 jaar Matthijs Klerks oud48jaren echtgenoot van E. Proveniers. HUW.-AANGIFTENHendrikus Herman oud 24 jaren en Pieternella Helena Muskeno ond 23 jaren. Laurentiua Renier Josephus Pijnenburg oud 35 jaren en Elisabelh Pulles oud 30 jaren. Eduardus Embertus Adrianns van Tilburg oud 35 jaren en Adriana Johanna Maria van Dooren oud 26 Jaren. RAAMSDONK. Van 29 Juli tot 11 Aug. GEBOREN P. J. z. v. J. van Dongen en L, de Wijs O. M. d. v. R. van Seters en H. Evers P. J. d. v. J. J. de Jongh, overl. en van J. Kieboora W. d. v. A Kooiman en A. Smits H. L. M. z, v. G. H. de Wit en M Pelgrom G. A. z. v. A. G. Th. Broeders en C. de Jongh N. A, z. v. H. Kanters en C. A, Akkermans -- E. z. v. J. Broeders en H. van Raams- doDk. OVERLEDENMa. Aa. van Dijk, 40 j. Pa. Joore, 23 j. Cha. Wa. de Kok, 2 j Fa. Ja. Zijlmans, 52 j. F. H. Th. Koop, 19 j. Ma. Maton, 2 m. J. van Saijlekom, 7 maanden. HUWELIJKENHendrik W. van der Wert, 28 j. en llendrikje Snoek, 22 j. Johannes A. Emmen, 25 j. eu Lucia M. Smuldeis 20 j. HEUSDEN. Van 3 tot 10 Aug. GEBOREN Petras Josephus, zoon v. P. Kuijpers en A. Belzer. OVERLEDEN Petrus Johannes Broers, oud 48 j. - Juliana Wilhelmina Leestemaker, oud 10 maanden. Adriana van de Wiel, oud 16 dagen. die krachtig optrad, kon het vuur niet meester worden. Men besloot daarom de brandweer uit Utrecht te ontbieden die tegen 11 uur met twee stoomspuiten ter plaatse verscheen. Inmiddels woedde het vuur nog voort en hadden de vonken de nabij gelegen Ned. Herv. Duitsche kerk aangetast. Door de droogte voud het vuur ook hier gretig voedsel en stond de kerk spoedig In lichte laaie. Toen men omstreeks 2 uur het vuur zoo goed als meester was, bleek, dat de eigenlijke fabriek der fa. Schilte behouden is. Een bergplaats en dat gedeelte, waarin de fa. Weijers haar bedrijf uitoefent, zoomede de kerk zijn vernield. Van de kerk zijn slechts de muren staan gebleven. Met deze kerk is een mooi stuk historie verdwenen. In dit kerkgebouw bevond zich het zeer merkwaardig heerlijk praalgraf van vier vroegere heeren en vrouwen van IJsselstein. De toren dateert van 1619 en de kerk zelf is ongeveer duizend jaar oud. Ook voor IJsselstein zelf is deze brand zeer te betreuren, daar de kerk en vooral het graf zeer veelvreemdelingen trok. Wij vernemen, dat zoowel de kerk als het fabrieksgebouw verzekerd zijn. Ongelukken. Te Oosterhout is de metselaar de Rooy, die Maandagmorgen van een in aanbouw zijnd huis is gevallen, gister morgen aan de gevolgen daarvan in het gasthuis overleden- Gisternamiddag is de 16-jarige v. M., te Leerdam, werkzaam op de hout zagerij van de firma Varsseveld en Co., aldaar, door een drijfriem, die op de schijf stuk sloeg, getroffen. De jongen was dadelijk dood. Het 6-jarlge zoontje van J- V. te Krimpen aan den IJssel is gisteren in den IJssel verdronken. In het Noordhollandsch Kanaal, onder Amsterdam, is gisteravond een jongetje van de schuit, waarop het thuis behoorde, te water geraakt en verdronken. Hedenmorgen is uit het kanaal te Middelburg opgehaald het lijk van een man van ongeveer 60 jaar, vermoedelijk een vermiste reiziger. Te Wageningen hebben een jonge moeder en haar driejarig kind Dinsdag avond ernstige brandwonden gekregen, doordat het kind, op moeders schoot gezeten, een petroleumstel omver trok Het kindje is gisteren overleden. Brand. Hedenmorgen 5 uur is er le Kapel Avezaath brand uitgebroken bij den landbouwer P. Koeheim. Oorzaak onbe kend. Het huls is afgebrand. Alles was verzekerd. Te Grootstukken, onder Alteveer (Gr.) woedt sedert Dinsdagavond een ernstige brand in het veen. Water of zand, om den brand te stuiten, is er niet. Eenige dagwerken turf zijn reeds ver brand en een groote hoeveelheid turf wordt bedreigd. Hedenmorgen is er brand ontstaan in het achterhuis van het perceel Joden Breestraat 42, te Amsterdam, waar pak hulzen gevestigd zijn. De brandweer wist den brand tot deze pakhuizen te beperken. Brand te Antwerpen Vrijdagmorgen brak eeu groote brand uit in het entre pot Queensland, waar veel goederen, vooral katoen, wol en salpeter waren op geslagen. Het vuur breide zich snel en inhevi- gemate uit. De vlammen bedekken een oppervlakte van een hectare. De brand weerlieden moeten zich beperken een g'ooten depot van hout en naburige hui zen, die bedreigd worden, te beschermen. De bewoners moesten in allerijl de vlucht nemen. Hevige ontploffingen, veroorzaakt door de salpeter, bemoeilijkte het werk van de brandweer zeer. Het plaveisel scheur de hier en daar. Uit de gaten kwamen salpetergassen en kokende waterstralen. Tegen half vijf konden de brandweer lieden het vuur meester worden. Het ge vaar is nu geweken. De schade wordt geschat op 4 millioen- (Woensdag heeft te Antwerpen ook een hevige brand gew oed. De hout zagerij Van Heurck in de Biekorfstraat, de mosterdfabriek «De Beste ware», het café»In de Koolmijn4, de hooizolder en de paardenstal van kolenmagazijn werden geheel verwoest). Een eigenaardig gevolg der hitte. Het terug keeren van de greote hitte heeft te Parijs eigenaardige gevolgen gehad. De lijkbezorgers en begrafenisknechts dreigen met staking, wegens te zwaar werk. Het aantal sterfgevallen is dan ook sedert begin Juli geweldig gestegen. Vooral kinderen onder 2 jaar sterven bij massa's dagelijks 60 -95. Het vaste personeel van dragers en doodgravers is reeds met [60 man noodhulpen ver meerderd. Een groot aantal lieden van het begrafenispersoneel is ook zelf ziek De groote kindersterfte wordt hoofdza kelijk toegescheven aan het gebruik van bedorven melk. Te Wissekerke is Donderdagmiddag de zoon van den landbouwer Jacob Leendertse, bij het oogsten door de hitte bevangen en gisternacht overleden Hitte. Te Drunen is gisternamiddag het lijk gevonden van den boerenarbei der d. B. De man schijnt tengevolge van het vele water drinken plotselingte zijn overleden. Bestekken zijn ad f 0,25 ter Secretarie verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders van Loonopzand, J. L. v. BESOUW De Secretaris, J. G. ANTEN. vau de uitmuntende hoedanigheid der is geleverd, door de namakers, echter heeft nog geen enkele uamaak de Velo-WasChmachine geëvenaard, Koopt dus de VELO en u bent uiterst tevreden. De WASCHMACHINE moet met de naam VELO gemerkt zijn alle andere merken zijn Damaak. Dépot (Ter Velo-Waschinachine Mi>. 909 naast de R. K. Kerk, WAALWIJK. Prima' qualiteit gegarandeerd. Minste afname 10 KG „Af. Utrecht*, Onbekend „iembours* oiet 1% korting. van

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 10