VERLOKEN. zit- en slaapkamer Dienstmeisje Notaris Canters Notaris RANT Notaris Canters - Eene groote partij timmerhout. Aanbesteding. Een Kantoorbediende Bericht van Inzet. Notaris DE VOCHT Notaris VAN HAM" MIDDELKOOP Italië. BINNENLAND. Engeland. EB0ARB VAK TILBURG verpachten Kleine Advertentiën. publiek verkoopen verpachten publiek verkoopen LOSISE veilen en verkoopen aanbesteden Het graafwerk met be strating, noodig voor het leggen der buisleiding ten behoeve der te bou wen stcenkolengasfabriek worden aanbesteed Het bouwen van een Café te V rij hoeven- Cappel, volgens daarvan ge maakte teekening en omschrijving. I io Fransche ministerieele kringen zijn wij echter reeds zijdelings ingelicht door de rede door den minister van oorlog Ie Trevaux gehouden. Heel kalmeerend lijkt ons deze rede na ook niet. Uit Cherbourg wordt gemeld De chef van het marinestation deelde in opdracht van den minister van marine aan de werklieden, die aan de nieuwo onderzeeërs en torpedobooten arbeiden, mede, dat zij( teneinde zoo spo?dig mogelijk met ban werk gereed te komen, overwerk moeten ver richten. Tegelijkertijd werd aan vier onderzeeërs die in de haren van Cherbourg oefeningen zonden maken, bevel gegeven, onverwijld naar Calais terug te keeren. Deze maatregel heeft met het oog op den politiekeu toestand, tot veel commentaren aanleiding gegeven. Uit Toulon wordt gemeld, dat de minister van Marine heeft bevel gegeven, dat de op 4 September bepaalde groote vlootrevue op de reede Des Vignettes zal plaats hebben, omdat de rede van Toulon uiet voldoende is. President Fallièrea zal de revue aan boord van het pantserschip #Amiral Pothnau* bijwonen. De gezondheidstoestand van den Paus. De gezondheid van den H. Vader is wederom zoo gunstig, dat de dokters het niet meer noodig vindeD, beiden iedereu dag den hjogeu patiënt te bezoeken. Zij hebben echter er op aangedrongen, dat de Paus geen audiëntie meer geeft voor het einde der groote hitte. De H. Vader brengt zijn dag door met lezen en schrijven in zijn kamer. Het stormachtige weer Zondag heeft den Pans verhinderd, zijn voorgenomen den tnin te doen. soldalen met de bajonet, velen gewond. Ook hier werden Een bericht uit Londen zegt, dat gisteren avond aan het ministerie van handel een bevredigende oplossing is verkregen van wat er nog te regelen viel. Vermoedelijk is die rangkwestie dan nu geregeld. Gisteren wa»en ook te Londen, in Keutish Town, 500 man weer aan 't staken gegaan omdat zij, als stokers weggegaan, slechts als wagenwasscher8 weer in dienst kouden treden. Het kwam tot opstootjes met de politie. Te Liverpool is het ook nog onvrede. De uitgeslotenen aan de haven, die weer aan 't werk zouden gaan, mogen 't op last van hun comité niet doen zoolang ook niet het trampersoneel, hel werkvolk van de tlectrische centrale en een aantal andere groepen werk- lieden weer in dienst worden genomen. Tre- degoar, Ebbw, Vale en Rhyinney, waar er onlusten zijn geweest, liggen alle dicht bij Llanelly en tezsmen in het gebied van de koltnmijjen, waar sedert maanden een op roerige geest heerscht. In liet Rbondda-dal lebben weer 12,000 mijnwerkers t voorne men te kennen gegeven om onmiddelijk te staken, teneinde een minimumloon vastgesteld te zien. De stakingen. Het einde der groote spoorwegstaking schijnt er nog niet heeiemaal *e zijn. Gisteren is, volgens den korr. der N. R. Crt., gebleken, dat veel spoorwegpersoneel in Noord-Engeland, vooral dat werk bij den Midland, Noordoost en Grooten Centralen spoorweg, geweigerd heeft het werk te her vatten, omdat ze bezwereD, dat de getroffen regeling onbevredigend was, terwijl andereu weer de grief hebben, dat de spoorwegmaat schappijen weigeren hen weer in dienst te nemen, omdat anderen hun plaats ingeno- neu hebben. De voornaamste trams waarop de stakiu- gehandhaafd blijven zijn die van York, «field, New-Caslle, Middlesbrough en wonderland. Elf honderd man troepen van York zijn naar Boshop Auckland en Dar lington gezonden, waar, naar men zegt, ern stige oproeren hebben plaats gevonden. De stakingen blijven ook gehandhaafd te Carlisle en aan andere Midland-stations ter wijl de conducteurs van deE Midland-spoor- weg besloten in Cticklewood in het noorden van Londen de staking te hervatten. Intosschen zijn dit alle slechts plaatselij ke verschijnselen, die w« liswaar verder om zich heen kunnen grijj.cn, gegeven de "ta- kingsvaardigheid van het britsche werklie- denheir. Maar voor 't oogenblik zijn het restjes van de groote, algemeeoe staking op de spoor wegen. De Koning heeft aan zijn Minister Bux ton een telegram gezondeD, waarin hij hem dankt voor zijn bemoeiingen. De Spoorwegstaking geëindigd. Zaterdagavond seinde Reuter uit LondeD fDe spoorwegstaking is opgeheven.. Thans wordt nader gemeld, dat men op de volgende voorwaaiden tot overeenstem ming is gekomen De staking zal dadelijk worden opgeheven de arbeidersleiders zullen pogingen in hel werk stellen om de stakers te bewegen da delijk het werk te hervatten alle bij het geschil besrokken beambten en werklieden zullen door de maatschappijen weder dienst worden genomen, zonder op eenlgerlei wijze te worden gestraft. Er zal een com missie van onderzoek worden benoemd om de beslechtiug van geschillen te overwegen, be staande nit twee vertegenwoordigers van de directies en twee van de werklieden, met een onpartijdigen voorzitter welke commissie zoo spoedig mogelijk aan het werk zal gaan. Beide partijen hebben de verzekering ge geven, dat zij de conclusies van de com missie rallen aanvaarden. De regeering heeft de verzekering gegeven aan de spoorwegmaat schappijen, dat zij in de eerst volgende zit ting een wetsontwerp zal indieuen, om een verhooging der tarieven te vergemakkelij ken; wanneer de kosten mochten toenemen tengevolge van de verbetering van dentoe- staud van het personeel. Het departement van Oorlog heeft last gegeven, dat alle troepen zoo spoedig mo gelijk naar hun destricten moeten worden teruggezonden. Nog Ongeregeldheden. Zaterdagavond laat hebben de stakers te Llanelly (VI ales) zich nog schuldig gemaakt aan verscheidene daden v. n roof en brand stichting. Zij staken goederen in brand, die aan het station lagen opgeslagen. Eén ont ploffing had plaats, waardoor tien menschen werden gedood en verscheidene gewond. De politie chargeerde met den wapenstok, de Het Comité voor de Zeeliedenstaking. Men meldt uit Amsterdam Het comité dat zich met betrekking tot de Zeeliedenstaking op verzoek van den heer Dirk Beerends gevormd had, jesloot in de vergadering van heden zich te ontbinden. Het comité heeft van den aanvang af of toen de zeeliedenstaking nog voort- jn duurde, als zijne mogelijke taak erkend, mede werkzaam te zijn tot de bevor dering van een duurzame bevredigende verhouding in het haven-bedrijf, een mogelijkheid welke van tevoren geenszins uitgesloten behoorde geacht te worden. Ten einde te kunnen beslissen of hierop uitzicht bestond, heeft het comité een onderhoud gezocht zoowel met de reeders als met de vertegenwoordigers der werklieden, zonder alsnog eenige verbinding aan te gaan met een der partijen, of eenlg advies te willen geven. Intusschen werd de staking door de zeelieden opgeheven, en verviel dus de onmiddellijke aanleiding tot nader overleg. De bespreking met het bestuur der zeeliedenbonden heeft evenwel toch nog plaats gehad, doch geene verandering !n het standpunt der Commissie gebracht. De wenschelijkheid erkennende, dat de gevolgen der staking zooveel mogelijk getemperd mogen worden, en niet minder dat eene minnelijke verhouding tusschen de Amsterdamsche reederijen en de orga nisatie der zeelieden onder verstandige leiding een duurzame wederzijdsche tevre denheid in het bedrijf moge bevorderen, rekent de Commissie voor haar ten deze verder niets te doen en verklaarde zij zich ontbonden. De vergiftigingszaak in de Nieuive Meer. Men herinnert zich, dat indertijd de bakker Van Exter en diens buurvrouw Hogerhout zijn gevangen genomen ver dacht van vergiftiging van Hogerhout, nadat vrouw Van Exter kort te voren eveneens onder verdachte omstandig heden gestorven was. Bij onderzoek was arsenicum gevonden in de lijken. De zaak heeft de vorige week voor de Haarlemsche rechtbank gediendbeide beklaagden hebben ontkend. Bij vervroegde uitspraak heeft de recht bank heden beide beklaagden wegens gebrekeA aan bewijs vrijgesproken. D ran kbes trij ding. Het leven det Paulisten bedreigd. Zondag 27 Aug, a.s. zal de Bossche Diocesane Drankbestrijdersbond eene algemeene vergadering houden te Nij megen. Daar zou het er nog wel eens kunnen spannen. Want de afdeeling Nijmegen heeft niets minder of meer gedaan dan een voorstel ingediend, om de Paulus- afdeeling ten doode op te schrijven. Het voorstel-Nijmegen luidt letterlijk aldus >Art. 4 der Statuten van den B. D. D. worde gewijzigd als volgt •Lid kunnen worden(volgen de voorwaarden) lo. dat zij twee klassen van leden toe laten, namelijk Kruisverbonders en Ge heelonthouders.* (Natuurlijk vervalt daarmede in de derde alinea de omschrijving van wat Paulisten zijn, daar deze in de toekomst niet meer aangenomen worden als lid eener vereenlging)* Tot toelichting zegt de afdeeling: >De strekking van deze wijziging laat aan duidelijkheid niets te wenschen over iet Krulsverbond van Mijmegen wenscht met behoud van de Paulisten, die op dit oogenblik tot dezen Bond behooren in de toekomst deze derde klasse te schrappen. Dat de derde vorm van drankbestrij ding In het verledene nuttig heeft ge werkt, wordt door velen, »ook door Nij megen, met volle waardeering erkend, ^u echter de katholieke drankbestrijding in Nederland zulke reusachtige vorde ringen gemaakt heeft, ook, ja vooral in het Bisdom 's Bosch meent het Nijmeegsche Kruisverbond, dat de tijd gekomen is, de eischen, die men aan een Katholiek Drankbestrijder* van meet af mag en moet stellen, hooger dienen ge steld te worden. Wat voor 10, 15 jaar uit het oogpunt van utiliteit niet kon beproefd worden, zal nu toch wel geen beletsel meer zijn. Wanneer men ons tegemoet voert dat het aantal nieuwe leden daardoor niet meer in die mate zal toenemen als tot heden 't geval was, wijzen wij dit argu-. ment bij voorbaat af als een nadeelig gevolg, 't Is namelijk onze vaste over- tuiging, dat vooral op het gebied van drankbestrijding geldt>Let niet op de quanliteit maar op de qualiteit.* Geen ernstige drankbestrijder, die In 1911 nog kan meenen, dat de Bond met zulke leden gebaat kan zijn. Het Bondsbestuur kan zich met dit voorstel vereenigen, blijkens zijn prea- advies. Verschillende afdeelingen ver klaren zich er tegen. Heidemaatschappij. Wij vestigen er de aandacht op, dat wie aan de algemeene vergadering en excursie der Nederl. Heidemaatschappij op 6 en 7 September wenscht deel te nemen, zich uiterlijk op Woensdag 23 dezer dient op te geven bij den directeur dier Maatschappij, den heer Van Lonk- huyzen te Utrecht (Nieuwegracht 94). Verbetering van het Noordzeekanaal. Naar de >Tel« verneemt, heeft de Staatscommissie voor hetNoordzeekanaal bij den minister van Waterstaat een eerste rapport ingediend omtrent de wenschelijkheid van het nemen van maat regelen, om op den duur een geregelden toegang tot Nederland door het Noord zeekanaal te verzekeren, mede rekening houdend met de in de toekomst te ver wachten grootere schepen. Dit rapport bevat alleen een bespre king van de vraag, of de bestaande toestand verbetering behoeft en in welken zin er maatregelen genomen dienen te worden. De conclusie luidt, dat te IJmui den een sluistoegang noodig is van 30 meter breedte en 13 meter diepte. In verband daarmee zal ook een ver andering van buitenhaven te IJmuiden noodig zijn. Zij zal uitgediept moeten worden tot 13 meter en de havenhoofden moeten worden verplaatst en verlengd Een moeilijkheid levert daarbij.op het fort op het noordelijk havenhoofd Daar omtrent is een geheim rapport gezonden aan den minister van Oorlog. De ver ruiming van den sluistoegang zal allicht ook een uitdieping van het Noordzee kanaal tot 13 meter ten gevolge moeten hebben, doch dit zal zonder bezwaar kunnen geschieden. De Staatscommissie acht voorziening noodig met het oog op de in de toekomst te verwachten grootere schepen maar er is nog een andere reden, waarom zij haar vrij urgent acht. Op het oogenblik is o.l. de kleine sluis te klein, om de groote schepen, welke van Amsterdam komen of daarheen gaan, zooals bijv. de groote schepen van de Kon- Holl. Lloyd, door te laten. Alleen door de groote sluis kunnen deze passeeren. Mocht die sluis dus defect geraken, dan zou de toegang tot Amsterdam voor zulke schepen ge heel afgesloten worden. Dit is een on houdbare toestand, waaraan zoo spoedig mogelijk een einde gemaakt dient te worden. Op het oogenblik zijn een drietal plan nen tot verbetering der sluizen in over- weff'ng. n.l. een tot bijbouwen van een groote sluis, een tot vergrooting van de kleine sluis en een tot vergrooting van de groote sluis. Een keuze tusschen die drie plannen is nog niet gedaan. Da Heer en Mevrouw VAN DER POL- de Roon betuigen ban hurtelijken dank voor de vele bewijzen var. belangstelling ondervolden bij de geboorte van hun ZOON. Zevenhuizen Z H. 22 Augustus IQII. 1117 GETROUWD: en die mede namens wederzijdsche. familie hun nen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling vóór en bij bun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 23 Aog. 1911. U12 Tusschen Sprang en Station Waalwijk een zilveren (niellé) vulpenhouder. De eerlijke vinder ontvangt epn goede belooning bij terugbezorging aan het Bureau van dit blad. ms Ter Waal wij ksche Stoomdruk kerij wordt voor DIRECT ge vraagd een nette en vlugge hand schrij vende. Aanbiedingen ten kat tore. 1110 Door twee lieeren wordt ge vraagd, vrije en volledig pension, te Waalwijk, Baardwijk of Besoijen. Brieven met opgaaf van prijs onder letters S. J. aan het bureau van dit blad. 1107 Direct gevraagd fatsoenlijk proper voor België, huishouden zonder kinderengoed loon en goede behandeling. Nadere inlichtingen te bekomen Karei Gpertstraat 29 Borgerhout, 1103 ANTWERPEN. TE DRUNEN, zal op Donderdag 31 Augustus 19li des voorm. 9 uur ter herberge van P. v D LOO-LOEFF te Haarsteeg Voor Mevr. de Wed. Alph. M. Sassen. Weischaren op den Hoogcn ornloep zooals van ouds. De 6 perceeleu op den Lagen Musschen. waard, om te weiden, in één perceel. Voor den Heer Mr. Charles Sassen. 35 perceeleu op den Lagen omloop. Een perceel tusschen het riet op den Lagen omloop. Twee perceelen riet, no. 1 naast het land der Godshuizen van Heusden, do. 2 naast Hedikhuizen. Vijf perceelen strooisel volgens afbakening daar waar de bandec gestaan hebben. Over al de hiervoor vermelde perceelen ziju inlichtingen te bekomen bij den op. ziehier Theod. v, d. Water te Haarsteeg. Voor den Heer Jos. de Bruijn. Weischaren op den Strnikwaard zooals van ouds. Voor den Heer Dr. van Moll. Den Hoogen en Lagen Emkeswaard in een perceel, om te weiden met hoornvee. Voor de Graven d' OultremonU De vier perceelen op den Lagen Waard om te weiden met rundvee tot 15 October 1911, in één perceel. 1114 TE KOOP Een goed werkend Gras scheermachientj'e en een Velo (ketting loos) in beste conditie aan zeer billijken prijs. Te bevragen motto W. bij den uitgever van dit blad. 1092 te Waalwijk, maakt bekend, dat bet huis en erf aan de Stationstraat aldaar, Sectie B 110. 1742 groot 75 ceutiaien, toebehooreude aan en be woond door G. W. KLERKX, is ingezet en verhoogd tot f 1600. Toeslag Vrijdag 1 September 1911, 's avonds 7 uur, in het Hotel VERWIEL te Waalwyk. Dagelijks kan verhoogd worden ten kantore van genoemden Notaris. 1105 te Waalwijk zal ten verzoeke van den Heer J. DEGE- NAARS te Kluudert om contant geld Op Woensdag 30 Augustus 1911, des vóé middags te 10 ure aan de Haven te Waspik. Op Donderdag 31 Augustus 1911, des véérmiddags te 11 ure aan de Haven t8 Waalwijk. Op Vrijdag 1 September 1911, des véérmiddags te 10 ure ter herberge van Antoon Merkx te Nieuwkuik Op Zaterdag 2 September 1911, des véérmiddags te 10 ure ter herberge van G. L. Rooijmans te Elshout. 1076 te Drunen, zal Zaterdag 26 Augustus 1911, voorm. 9 uur, in het Wapen van Amsterdam te Hensdeo Voor Mevrouw de Wed. Hub. VerhoevenMalingrè. 8 perceelen op de Vloeden on der Heesbeen, om te weiden zonder paarden. Inlichtingen geeft PIET WAGEMAKERS te Heesbeen. 1104 te Kaatsheuvel, zal voor Mej. WAGEMAKERS, winkelierster aldaar, 31 Aug. en 14 Sept. 1911, 's middags 1 our, bij JAN BOTERMAN8 te Waalwijk 1054 Koop 1. Hooiland te Baardwijk, het 4e perceel op de Laage - eindsche Wetering, A 226, groot 60 20 aren. Koop 2. Hooiland te Baardwijk, het 2e perceel op de 3e Brug B. 253, groot 57.20 aren. Koopen 1 en 2 in massa op den toeslag. Koop 3. Hooiland te Besoijen (Dijkland) A. 141, groot 1.50.70 hectare. Alles te aanvaarden bij betaling van den koopprijs. VERLOREN(Vermoedelijk Spooilaan van den heer Van Schijndel tot de Putsteeg) een GOUDEN TIENTJE, als broche gezet. 1091 Te bezorgen aan 't Bureau van dit Blad. In een klein burgerhuishouden wordt om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden eene NETTE R.K. DIENST BODE gevraagd, goed en zindelijk kun nende werken en een burgerpot kunnen de koken. Hoog loon, veel verval Br. onder No. 400 bureau van De Echo van het Zuiden. 1119 t f Heden overleed onverwachts tot f onze diepe droefheid ons innig geliefd dochtertje en zusje in den ouderdom van ruim 8 maanden. J. HAMBURG. C. HAMBURG.Hilkmann en Kinderen. 21 Aug. 1911, 1111 NOTARIS TE CAPELLE zal op Woensdagen 30 Augustus en 6 September 1911 's avonds 7 uor, ter herberge van MATTHEUS VAN VUUREN te Sprang in het openbaar De door Gerrit van Dongeö, overleden te Sprang, nagelaten onroerende goederen. Onder Sprafig in Sectie B. Een huis, waarin 2 woningen, sohuur, erf en grooten tuin bekend als bouwland, nos. 2044, 2045 en 2046. Samen groot 24 aren 38 centiareo. De Westelijke woning is per week ver huurd voor f 1.terwijl de Oostelijke woning en den tuin in gebruik waren bij den eigenaar. Te aanvaarden bij dé betaling der koop penningen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van bovengenoemde!» Notaris. 1115 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Loonopzand, znllen op Zaterdag 26 Augustus a. S., des voormidaags ten 11 ure ten raadhuize te Kaatsheuvel, in het openbaar Bestekken zijn ad f 0,25 ter Secretarie verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders van Loonopzand, J. L. v. BESOUW De Secretaris, 1059 J. G. ANTEN. Op Vrijdag 25 Augustus as., de« namiddags ten 4 uur, zal voor den Heer A. M. STAM in diens café te Capelle (Heistraat) Aanwijzing op den dag der aanbesteding om 1 nar namiddag. Bestek en teekening zijn vanaf Vrijdag avond a.s. op franco aanvrage, tegen f 1.25 verkrijgbaar bij den architect J. 8CHULLER te Capelle, alwaar inlichtingen te bekomen zyn.- 1090

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2