Centrale leuring van twee en drie jarige Merriën Weer wat anders Voor 35 CENT 6 t OHlUm Gemengd Nieuws. Sport. Advertentiën. De Provinciale Regelings- Commissie Paardenfokkerij Leo Sikkers Drunen. Vuehterstraat H 44. 'S-HERTOGENBOSCH. Telegrammen. Handelsberichten Doodgeslagen. Toen de 17-jarige knecht v. d. L. werkzaam bij den landbouwer Leenaars te Teteringen, gisterenmorgen een paard uit de weide haalde, werd hij door het dier zoodanig tegen het hoofd geslagen, dat hij eenige uren later aan de gevolgen overleed. Brand en inbraak. Te Budel zijn twee boerderijen afgebrand waarbij een paard en negen koeien zijn omgekomen. Tevens is diefstal van 2000 gulden gepleegd en ingebroken in een smederij en de k:;!r, waar een offerbus geledigd werd Nader wordt gemeld Zooals geseind, werden hier twee boerderijen een prooi c'er vlammen n.l. die van H. Nijssen te Midbuul en Arn Lamers op Kleinschoot. Alle have ver brandde en daaronder de geheele oogst, een paard, een tiental runderen en twee varkens. Bij Nijssen was alles laag verzekerd, terwijl bij Lamers vrijwel alles gedekt zal zijn. Moedwil ligt bijna zeker voor de hand, want denzelfden nacht werd uit de smidse van If. Rooijakkers eeuig tuig ontvreemd en door de sacristie in de kerk ingebroken. Hier werden een paar offerblokken geforceerd, doch ver der niets ontvreemd dan de inhoud er van. liet schijnt de lui dus om de specie te doen geweest te zijn. Ook blijkt dit uit het feit, dat tijdens den brand bij Lamers een persoon het huis der Wed. Van Oyen, dat vlak erbij ligt en waar men ook op redding der grootste waarden bedacht, reeds gereed geld, goud enz. in een zak had klaar liggen, plotse ling binnen trad en onder de oogen der bewoonster zich van den zak meester maakte en ijlings verdween. Later op den dag is gevonden een sigarenkistje met allerlei kleingeld, dus wellicht den in houd der offerbussen en wat inbrekers- tuig, terwijl in den Heikant de zak met gouden zilveren sieraden werd terugge vonden, zoodat alleen het bankpapier en de specie ter waarde van circa f 1000 de begeerde buit der onverlaten is ge bleven. Natuurlijk is de politie ten zeerste in de weer, om de hand op de dieven te kunnen leggen en ze der gerechtigheid in handen te leveren. ('s H. Ct.) Een allertreurigst tooneel heeft zich Donderdagavond te Parijs op de Nieuwe Brug afgespeeld. Tegen halftien kwam er in de volte der vele voorbijgangers een man aanwandelen met een allerliefst klein riieisje aan de hand. Midden op de brug bleef de man, die er uitzag naar een veertiger, staan, nam het kind in zijn armen, kuste het lang en innig en wierp het toen over de leuning in de Seine. Onmiddellijk daarop stortte de man zichzelf in den stroom. Even zag men hem worstelen in de golven, toen verdween hij. Laat in den avond zijn de beide lijken opgehaald. De man, die zijn dochtertje in de Seine geworpen heeft, want het kind was inderdaad zijn dochtertje heette Delcher, een zieken verpleger. Hij was een ongelukkig man die in onmin leefde met zijn vrouw, van wie hij bezig was te scheiden. Ook maakte hij misbruik van drank. Er wordt gezegd, dat hij, om zich op zijn vrouw te wreken, hun dochtertje gedood heeft. Verdronken. Hedenmorgen werd een roeiboot van de firma Furness en Nephew, waarin gezeten de werklieden B. de R., wonende Lange Torenstraat te Rotter dam en T. v. B., uit de Hlllelaan op de rivier de Maas gesleept door de sleep boot «Fumess I*. Ter hoogte van de Wilhelminakade geraakte de sleeplijn onder de roeiboot verward, waardoor de boot omsloeg en de beide mannen te water geraakten, met het ongelukkig gevolg dat v. B. verdronk. Zijn lijk is nog niet gevonden. Het in stukken gesneden lijkOp de Miilheimerheide, nabij het militaire zwem bassin, zijn half verkoolde stukken ge vonden van een menschelijk lichaam, die door den Rijn waren aangespoeld. Deze stukken behooren blijkbaar bij het bovenlijk, dat, zooals wij reeds gemeld hebben, te Kalk, nabij Keulen is gevon den. Men veronderstelt, dat de moor denaars) zijn (hun) slachtoffer eerst heb ben willen verbranden, maar toen dit niet volkomen gelukte, de afgesneden stukken van het lijk in de rivier gewor pen heeft- (hebben.) De nu gevonden stukken, beenen, gescheiden bij het voet en kniegewricht, waren in pakpapier ge wikkeld. Het personeel van de schip brug heeft eenige dagen geleden gezien, dat een man een pak in den Rijn wierp, maar ongelukkigerwijze was het avond en heeft men dien man niet duidelijk genoeg kunnen waarnemen, om een signalement van hem te geven. Het weer. Er schiiut nu een einde ge komen te zijn aan de tropische hitte en de droogte, waaronder West-Europa wekenlang geleden heeft. Te Keulen heeft het Maandag uren achtereen geregend Op de landerijen in de omgeving is men terstond aan den arbeid gegaan om van den oogst nog te redden, wat te redden is- Het werd tijd, dat er in de Rijnstreek water viel, want de waterstand was op de rivier zoo laag, dat sommige Rijn booten den dienst hadden moeten staken. Ook op Parijs daalt van Zondagnacht af een geweldige regen neer, die de temperatuur merkbaar heeft afgekoeld Telegrammen uit Bordeaux melden een hevig onweer, dat ernstige schade heeft veroorzaakt. De treinen zijn in vertraging. Di telefonische en telegrafische gemeen schap is verbroken. Een mijn-ontploffing had plaats nabij Rotherham, in het Engelsche graafschap York, waarbij 3 arbeiders zijn omge komen. Branden bij Tietz. Zondagmiddag heeft brand gewoed in het warenhuis der firma Tietz te Luik. De vlammen sloegen reeds uit het dak, eer de brand door voor bijgangers werd ontdekt, want de maga zijnen waren gesloten. Dank zij het krach tig optreden van de brandweer was men het vuur in anderhalf uur tijds meester, maar niettemin heeft het in de werk plaatsen der afdeeling witte goederen een schade aangericht, die op 100.000 francs geraamd wordt. Twee spuitgasten bekwamen bij de blussching verwon dingen. Maandagavond ontstond door kortslui ting aan de electrische lichtgeleiding brand in het Brusselsche magazijn van dezelfde firma, doch deze brand bleef tot een der uitstalkasten bepaald en werd door politie en eenige juist pas- seerende militairen gebluscht. Auto-ongeval. Toen minister Asqulth Zaterdagavond met zijn automobiel naar Londen terugkeerde, reed hrj op den weg een jonge dame, die per fiets was aan. Hij vervoerde haar zelf naar een hospitaal en bleef anderhalf uur bij haar. Een weduwen-maakster. Te Szegedin, in Hongarije, is een vrouw, Clara Ger- zan genaamd, in hechtenis genomen onder verdenking verscheidene mannen, in opdracht van hun «echtvriendin*, door vergift om het leven te hebben gebracht Een gestoorde bruiloftspartij. In het hotel „Prinz Albrecht", Prins Albrecht- strasse te Berlijn is een bruiloftspartij op treurige wijze verstoord. Terwijl de gasten daar vroolijk aan ta fel zaten, stormden er opeens uit een nevenzaal, twee menschen een knecht en een werkvrouwmet brandende klee deren. luidkeels om hulp roepend, binnen. De meeste feestelingen vluchtten doode- ijk verschrikt in allereil naar buiten en verscheidene dames kregen hetop dezenu- wen. Een der bruiloftsgasten die den brandenden menschen te hulp snelde, bekwam zelf brandwonden bij zijne po gingen om hunne kleederen te blusschen. Aan verscheidene hotelbedienden die kwamen toesnellen, mocht dit eindelijk gelukken. Zij rukten den knecht de klee deren van het lijf en bluschten die der vrouw door met dekens de vlammen te verstikken. De bediende en de vrouw waren bezig een parketvloer te boenen, bij welk werk zij een electrisch toestel gebruikten. Door kortsluiting had het portiére vlam gevat iet brandende gordijn had een bak met benzine doen ontvlammen en op hetzelf de oogenblik stonden ook de kleederen van den bediende en de werkvrouw in ichtelaaie. De twee gewonden werden naar het zie kenhuis gebrachtde bediende heeft ern stige brandwonden die van de vrouw zijn minder ernstig maar men vreest dat zij inwendige kneuzingen heeft doordat eeni ge der verschrikte gasten bij hun vlucht over haar heen hebben geloopen. Het begin van brand was spoedig door de brandweer gebluscht, De bruiloftsgasten gingen natuurlijk allen naar huis. Niemand was meer in stemming om feest te vieren. Doodvonnis voltrokken. Gisteren is te Frankfort het doodvonnis voltrokken aan den onderofficier Müller, die zijn meisje had vermoord. Müller had, toen een verzoek om gratie van zijn vader en zijn geestelijke verworpen was, eerst geweigerd zelf gratie te vragen, maar op den laatsten dag voor zijn terrecht stelling was hij van gedachten veranderd. Daardoor was het vonnis indertijd uit gesteld, maar ook zijn eigen verzoek werd niet ingewiligd. Gisterenmorgen om 6 uur is hij in de strafgevangenis ter dood gebracht. 12 personen verdronken. Te Roden- kirchen zijn 12 personen in den Rijn verdronken, onder de oogen van een 46 tal toeschouwers, die onmachtig waien hulp te bieden. Heidebrand. Gistermiddag heeft bij Tilburg een hevige bosch- en heidebrand gewoed. Groote dennenbosscheu, toebe- hoorende aan de gemeente Tilburg en aan verschillende eigenaren, over het ge heel meer dan 25 hectaren, werden ver woest. Oorzaak onbekend. (Hbl-) Het station Gihe-Rijen afgebrand. Za terdag-avond circa 7 uur werd in het stationsgebouw Gilze-Rijen een begin van brand ontdekt, welke spoedig in hevigheid toenam, zoodat eenige uren later het geheele stationsgebouw in de asch was gelegd. De treinenloop naar het Zuiden on dervond daardoor belangrijke vertraging, de treinen voor Rotterdam bestemd kwa men echter alle nagenoeg op tijd aan. De autoriteiten der S.S. uit Breda be gaven zich bij het vernemen van den brand, onmiddelijk naar Gilze-Rijen om, de aangebrachte schade in oogenschouw te nemen en dadelijk de noodige maat regelen te treffen. Twee schuitenvoerders verdronken. Gis terenavond te omstreeks half zes vertrok de sleepboot «Onze Frits* met twee met steenkolen geladen dekschuiten voor de Vereenigden Steenkolenh. te IJmuiden op sleeptouw van Amsterdam. De beide dekschuiten waren naast elkaar achter de sleepboot vastgemaakt. Deze voer onder den Noordwal van het Kanaal, toen plotseling ter hoogte van het stoom gemaal van den Amsterdamschen polder even voorbij het Barnergat een der schui ten begon te kantelen. De kapitein van de sleepboot, dit bemerkende, wierp aan stonds de touwen los en werkte achter uit doch de schuit sloeg om en trok de anderen mede. De schuitenvoerders Bak ker en Vlaming, bijden te IJmuiden woonachtig, sprongen te water en ver dwenen in de diepte. Op de plaats waar Bakker ongeveer gezonken was, werd het eerst een reddingsboei uitge worpen, daar men wist dat hij zich niet door zwemmen zou kunnen redden. De man kwam echter niet meer boven. Vla ming werd eveneens niet meer terugge zien. Hij schijnt in de daar ter plaatse opgestelde vischnetten verward te zijn geraakt, waardoor hem het zwemmen, wat hij goed kon, onmogelijk werd. Nadat de lijken geruimen tijd later waren opgehaald, werden zij door de sleepboot naar IJmuiden overgebracht. Vlaming was ongehuwd, Bakker daaren tegen gehuwd, vader van twee kinderen. Tot nu toe heeft men nog niet kun nen vaststellen waaraan het droevig on geluk te wijten is- De schuiten waren misschien te zwaar geladen of wellicht heeft men te dicht onder den Noordwal gevaren, waardoor een der dekschuiten grond zou kunnen geraakt hebben- Wan neer de schuiten gelicht zijn, zal dit echter eerst met zekerheid kunnen wor den uitgemaakt. Een fabriek afgebrand. De groote fabriek van rijwielen en naaimachines der firma Op 1, te Riisselsheim bij Frankfort a.d. Main, is in den nacht van Zaterdag qp Zondag geheel dooi brand vernield. Ce brand brak om 1 uur snachts uit in de vernikkei-werkplaats en door de liftkokers sloeg het vuur terstond naar alle 3 de ver diepingen over. Om 11 unr in den morgen was men den brand meester. De brand weerkorpsen uit Frankfort en Mainz hadden aan de blussching deelgenomen, benevens een detachement militairen. Slechts de au'omobielen-afdeeling bleef ge'paard, maar verder ging de geheele fabriek verloren. Ook werden 20.000 rijwielen en 30.000 naai machines een prooi der vlammen. Een mao kwam in het vaur om, een tweede wordt vermist en verscheidene personen bekwamen verwondingen, terwijl 2 i 3000 arbeiders werkloos zijn. De Bchade bedraagt 31/s h 4 millioen mark. Een alchol-drama. In het Bretonsche dorp Bourhioc hertrouwde, zes weken gele den, de varkensslachter Pirion met een 42-jarige weduwe, Renée Graten genaamd. Pirion was aan den drank verslaafd en in iet dorp werd beweerd, dat hij in dron kenschap zijn eerste vrouw had doodgeslagen. De tweede vernam dit eerst na het hnwelijk, maar zeide daarop, dat als haar man mocht irobeeren haar te mishandelen, hij er niet zoo gemakkelijk zon afkomen. Dat bleek geen ijdele snoeverij, want toen eenige da gen geleden de man zich weer in de her berg zat te bedrinken en de vrouw hem er nit haalde en hij haar, daarover in woede ontstoken, wilde mishandelen, verweerde zij zich met een hamer zoo geducht, dat de dronkaard dood neerviel. De vrouw, die in wettige zelfverdediging heeft gehandeld, stelde zich vrijwillig ter beschikking van de justitie. Instorting. In de textielfabriek der firma Stein te Pürglitz, in Bohemen is het gewelf van den gang ingestort, dat men bezig was te metselen. Van de 10 arbeiders, die daarbij bedolven werden, zijn 5 als lijken teruggevonden. De anderen waren verwond 3 zoo ernstig, dat zij in het hospitaal opgenomen moesten worden. Gevaar lijke hoedenspelden. De recht bank te Keulen heeft een dame, die bij het uitgaan der kerk een andere vrouw met haar ver-uitstekende hoedenspeld in het linkeroog stak, met het gevolg dat het gezichtsvermogen van dat oog be langrijk verminderd is, tot 20 Mark boete veroordeeld. Onthoofd. De Fransche wedstrijdzwem mer Favier, die zich Zondag naar een sportfeest te Vichy begeven wilde boog zich in den trein tijdens het rijden te ver uit een coupé-raampje en werd daarbij door een, van uit tegenovergestelde richting komenden trein letterlijk ont hoofd. De moord te Vucht en de kaartlegster. Men schrijft aan ,,De Tijd." In verband met de berichten die in de pers de ronde hebben gedaan, naar aanleiding van den afschuwelijken moord te Vucht in N. Br., gepleegd door zekeren Ruth op een jong meisje van achtien jaren Adriana v. Roosmalen, stelden wij heden ter plaatse zelf nu de gemoederen eenig- zins gekalmeerd zijn een onderzoek in Wij kwamen daarbij tot merkwaardige ontdekkingen en ontvingen mededeelingen die in geen enkel verslag tot hiertoe werden gereleveerd. Zoo vernamen wij, dat de van den moord verdachte jongen met het vermoorde meisje, Donderdags voordat de moord werd gepleegd, zich begeven hebben naar een kaartlegster, woonachtig in de wijk Siberië, te 's-Bosch, om zich de toekomst te laten voorspellen. Deze kaart legster schijnt uit de teekenen harer ge heimzinnige kunst te hebben afgeleid en dit den beiden als hun noodlot te hebben voorspeld, dat de jongen binnen 3 dagen na dit consult, twee gezinnen ongelukkig zou maken. Het meisje vertelde het resultaat van het onderhoud met de kaartlegster aan een harer vriendinnen waarop deze haar ten antwoord gaf «Nou Jana, als het je dood is, dan zal ik goed voor je bidden, Ook de jongen scheen erg onder den invloed te zijn geraakt van het consult bij de kaartlegster, zoodat hij deze voorspelling in zijn omgeving ver telde. Hij werd dienzelfden avond om elf uur, steik onder den invloed van drank, door twee vrienden thuis gebracht. Den volgenden morgen werd hij door de stiefmoeder in gezelschap van het thans vermoorde meisje, om zes uur in dezer woning aangetroffen, en het gelukte de stiefmoeder hem mee naar hu's te nemen. Hij scheen toen nog niet nuchter te zijn Op Maandag volgende na deze voor vallen is de moord geschied. Wat er in den tusschentijd is gebeurd, hebben wij in de bladen kunnen lezen, alsmede het relaas van den moord zelf. Wellicht Is het van belang om na te gaan, in hoever het consult, bij de kaartlegster invloed heeft gehad, bij de gepleegde daad. Wijnmalen heeft zich, naar de Tel. meldt, laten inschrijven, Woensdag a. s. een poging te doen om den Michelin beker te veroveren, waarvan op het oogenblik Védrines houder is met 811 K. M. Wijnmalen zal zijn poging doen te Etampes, waarschijnlijk op het traject Etampes-Orleans. Hij zal gebruik ma- van een eendekker Deperdussin met een Anzani-motor van 80 PK. BERLIJN, 22 Augustus. Aan het Berliner Tageblatt wordt uit Graz ge seind In het marktvlek Nassensuss in de Beneden-Krain heeft een geweldige brand gewoed. 43 woonhuizen en 110 stallen en schuren zijn verbrand. De schade wordt op 2.C00 000 kronen ge schat. De brandweeren, die uit de na bijgelegen plaatsen te hulp zijn gesneld, staan machteloos tegenover het vuur, daar er groot gebrek aan water heerscht. BERLIJN, 22 Augustus. In Noorwe gen zijn, naar aan de Lokal-Anzeiger uit Kristiania wordt geseind, de groote manoeuvres afgelast uit vrees voor epi- demieen en watergebrek, tengevolge van de aanhoudende droogte. VOOR DE IN NOORD-BRABANT, maakt bekend dat voor het jaar 1911 zal worden gehou den eene waartoe worden uitgeloofd 20 onderhoudsbijdragen ieder groot f 100 voor 2-jarige merriën en 20 onderhoudsbijdragen ieder groot f' 100 voor 8-jarige merriën. onder voorwaarden dat zij in het voorjaar 1913 drachtig of met venlen worden vertoond; voor zooveel de driejarigen betreft, dat zij moeten zijn ingeschreven in het Nedl. paarden stamboek. Voor het geval de merrie op deze keuring reels drachtig is, dan kan de bij drage reeds in het voorjaar 1912 worden uitgekeerd, wanneer zij alsdan met het veu len wordt voorgebracht. De keuringen zullen geschieden te 's Her- togenbosch op Donderdag 14 Septem ber 1911 voor de tweejarigen en op Vrydag 15 September 1911 *oor de drie-jarigen, telkens des voormiddags ten 10 uur. Zij, die hunne merriën naar de hiervoor omschreven bijdragen wenschen te doen mededingen, moeten daarvan uiterlijk vóór 1 September e. k. bij den Secretaris der Commissie, den Heer C. J. J. DANIELS te 's- Hertogenbosch, schriftelijk aangifte doen. In de aangifte moet worden vermeld naam en woonplaats van den eigenaar, naam van de merrie, ras, ouderdom, hoogte, kleur en kenbare teekenen, afstamming en stam boeknummer. VHertoqenbosch, 16 Aug. 1911. De Provinciale Commissie voornoemd: De Voorzitter, Mr. A. VERHEI JEN VAN ESTVELT. De Secretaris, 1100 C. J. J. DANIELS. Tot nog toe zonder concuireutie. van een, twee of meerdere per sonen bij elkaar Zeer mooi voor kindergroepje» in me daillon. Zend portret met 85 ets aan postzegels. Speciale opnamen kannen ook 's Zondags geschieden tot uiterst 5 uren zonder prijs— verhooging. Wie bovenstaande overweegt maakt er beslist gebrnik van Aanbevelend, Vergrooting van portrettan voor f 4,50 met lijst. lil Interc. Telefoon 17t. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelijksch hierover te spreken. 104 Zondags van 10 tot 12 aur. door deze verrassende attentie sprak de jubilaris ook namens de zijnen enkele woorden van dank, waarna de Fanfare nog een omgang maakte. I eruggekeerd Zaterdag keerde ook de rijksveld wachter Manni terug van zijn detachee ring naar Amsterdam, waar hij met het oog op de troebelen ruim vijf weken vertoefd heeft. Automatische weeginrichting. Gisteren werd alhier de automatische weeginrichting voor 't publiek openge steld. Gunstig geplaatst in de onmiddel lijke nabijheid der Maas, is het te ver wachten, dat er een druk gebruik van zal worden gemaakt. BESOIJEN, 23 Aug. De prijs der boter was hedefa op de markt lloogate prijs l 1,73. Laagste prijs t 1,65. Aanvoer 178 Kilo's. De prijs der eieren wa9 5—5'/s ct. p. stuk. ROTTERDAM 22 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 84 paarden 1 veulen, 0 ezel, 846 magere en 579 vette runderen 182 vette 161 nuchtere en 265 eraskalv. 11 schapen of lammeren 8 varkens 201 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 37 a 43 ct., stieren 27 a 34 ct., kalveren 45 tot 55 ct., vette export kalveren ct., alles per kilo. Melkkoeien f 160 A f 280, kalfkoeien f 170 A 295, stieren i 90 u 320 pinken 85 a 110 graskal veren 25 a 50 vaarzen f 115 a 150 alles mager vee; biggen f 7.50 a 12.— paarden f 40 a 160 Nuchtere kalveren fok— 14.18— slacht 8.- A 12.- Biggen f 1.20 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 99/8 en 34/16 vn. en 208 stukken a '/i kU°« PriJB le qual. f 65, 2e qual. f 62, 3e 60. P#r kilo kilo 80 a 85 ct. ROTTERDAM 22 Aug. Tarwe f 10.— a f 11.— per 100 K.G. Rogge verkocht van 17-50 tot 18. per 100 k g. Gerst. Winter per 100 kilo f8.75 19.25. Zomer per 100 kilo 8,50 a l 9.— en Chevalier per 100 kilo f 0.A 0. Haver per 100 k. I 0.00 a 0.00 Bruine boonen van f 00.l 00.00 GORINCHEM, 21 Aug. Men noteerde heden Ristarwe t 8.50 a 8.75 roode dito f 8,— a 8 50 witte dito 1 8.40 a 9.— Inl. rogge 15,25 a 5*75 Buitenl dito 5.75 A 6.gerst 5,25 a 5.75 haver 4,10 a 4.40 duivenboonen f0,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 181 runneren 5 nuchtere kalveren, 24 vette varkens 503 biggen. Ie qual. Kalfkoeien 1190 A 260 Kalfvaarzen f 170 a 220 Guiste vaarzen 1 0— 0— Melkkoeien i 170 A 230 2!/j jarige ossen f Pinken I a Graskalveren f 30 A 70 Nuchtere kalv. 8 a 15 Aangevoerd 24 vette varkens van 24 A 25 ct. per half kilo, biggen van I 6—, A 14— per stak. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen a lammeren f0 i f 00 per stuk. Portretten

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6