Provinciaal Nieuws. BUITENLAND. Frankrijk. en vooraf te vragen wat zij willen hebben. Hierna wordt in omvraag gebracht of verhooging van salaris zal worden ge geven ofwel een cadeau. Voor het ge. ven van een cadeau stemden de heeren Van Son, *Willemse, Van der Geld, Van Speijk en van Dal, voor verhooging van salaris de heeren Van Halderen en Brok Voorzitter. ZoOals de heeren weten, hebben wij de goedkeuring van Ged. Staten gekregen om een geldleening aan te gaan groot f25000. Wij dienen er nu wat publiciteit aan te geven. De menschen die nu in het bezit van stuk ken zijn kunnen die wel inwisselen, dat is ze door den ontvanger reeds aan geschreven. maar zeker is het niet dat ze dat allemaal doen Enkele hebben al doen weten dat ze het doen. In welk blad zullen wij er publiciteit aan geven. Van Dal. In de Provinciale en in De Boerenbond. Van Speijk. De boeren hebben anders toch geen centen te veel meer. Voorzitter. De Echo van het Zuiden is ook een veel gelezen blad hier en in de omstreken. Van der Geld. Ik zou Katholieke bla den nemen om in te adverteeren- Wij zijn een Katholieke gemeente dus moe ten wij de Katholieke pers ook steunen. De Prov. Crt. Is geen Katholiek blad. 't ls wel geen slecht blad maar een be slist Katholiek blad is het niet. Brok. In dit geval zou ik deze kwestie buiten beschouwing laten, Wordt besloten dit aan B. en W. over te laten. Voorzitter. In een vorige vergadering is het besluit genomen om gedurende den nacht 4 lantaarns te laten branden. Nu zijn wij er mee begonnen en het is ons geoleken dat vier nog te weinig was. Wij stellen daarom voor er zes te laten branden. De kosten die er aan zijn verbonden zijn niet groot en het publiek heeft er zeer veel plezier van. Brok. Vooral als ze 's morgens om half acht nog branden. Voorzitter. Dat kan wel eens zijn voor gevallen, maar dat is natuurlijk geen regel. Met 4 lantaarns kunnen wij geen goeie verdeeling krijgen. Van de Wiel, dat is het hoofd van delantaarn-opstekers, had het eerst aangenomen voor f 1 per lantaarn en per winter. Later heeft hij echter ingezien dat hij daarmee niet uit kon komen. Van Dal. Nu zijn ze zeer goed vei deelt ook. Voorzitter. In de vorige vergadering is het besluit genomen om in het Sempke een brandput aan te leggen. Ik kan de heeren mededeelen dat hieraan al gevolg is gegeven en de brandput reeds in orde is en wij er de beste resultaten van hebben. I)e bewoners zijn er zeer over tevreden. Brok. Aan den overweg bij van Zeil staat een lantaarn doch daar hij juist verkeerd staat, met de schaduwzijde naar de Stationsweg, heeft men er niets aan. Voorzitter. Ik zal zorgen dat die verzet wordt. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. hem te blusschen. Doch zij slaagde daarin niet. Er werd nu om hulp gevraagd aan de a idere in de buurt liggende schepen terwijl de commandant met 't oog op het gevaar het dek liet ontruimen. De heele equipage was al om vier uur gewekt om hij de blus- sching behulpzaam te zijn. De officieren had den aldra last gegeven de munitiekamers onder water te zetten, ter voorkoming wan erger dingen, doch de manschappen, die belast werden met het openen der lniken om de zee toegang te verleenen in de mu nitiekamers, keerden overhaast terng, daar een scherpe en vergiftige rook en de ont wikkelde gassen huB het werk onmogelijk maakten. Het gevaar bleek dus ernstig ge noeg. Een aantal manschappen sprongen ia zee, anderen begaven zich overijld in de sloepen. Op dat oogenblik kwam er van alle kanten hulp opzetten in den vorm van stoombarkassen en sloepen. Dat gaf den achtergeblevenen den moed terug, boewei telkens aan boord van het brandende schip zwakke ontploffingen werden gehoord Op nieuw werden pogingen in het werk gesteld om het vunr meester te worden, doch met even weinig resultaat als de eerste maal, Alsnu, na een nieuwe, vrij hevige ontploffing, liet de commandant het seiu geven het schip kalm en onder goede krijgstucht te verlaten. Terwijl dit geschiedde, had het ontsettende De ramp op de jLiberté". Juist werden gisteren te Toulon de lijkeu der negen slachtoffers van het ongeluk op het oorlogsschip „Gloire* (er sprong een kanon aan boord) in plechtigen rouwstoet naar het station gebracht om naar de ver schillende woonplaatsen van de overledenen vervoerd te worden of weer viel een ramp te betreuren. De ramp op de „Gloire* zinkt evenwel in het niet bij de catastrofe, welke op de tLibeité" heeft plaats gehad. Waarschijnlijk hebben daarbij 300 350 man den dood gevonden. Evenals bij de ramp op de Jéna" meent men ook hier te moeten denken aan een zelfontbranding van het kruit, dat bij de Fransche Marine in gebmik is. De miuister ran Mriue, Delcassé, die diep onder den indruk van het gebeurde was gisteren, ge looft daar echter niet aan. In de munitie- bergplaatsen van de „Liberté" zei de minister, was meermalen de temperatuur opgenomen. Slechts éénmaal was de temperatuur 33 graden, de andere keeren 31 of 32 graden. Hij geloofde dau ook meer aan het voort- dringen van den brand die er aan boord gewoed heeft, tot de muniti kamers. Het is te begrijpen, dat de minister niet wil meehelpen angst en schrik onder de marine te verspreiden door de mogelijkheid van zelfontbranding van bet B-kruit aan te nemen, maar de feiten geven hem wel eenigs- zins ongelijk, zooals iemand, die op de hoogte van znlke dingen mag worden ge acht, ze uiteenzette. De brand is ramelijk in de voorste kasemat aan stuurboord ont staan. Van vijf uur af hoorde men telkens ontploffingen, tot eindelijk het vuur de groote munitiekamer bereikt had en het schip in de lucht deed vliegen. In de kasemat lagen natuurlijk projectielen, ontplofbare stoffen enz. Die zijn dan door zelfontbranding ont vlamd eu de nu ontstane brand heeft telkens nieuwe hoeveelheden ontplofbare stof doen explodeeren. Een officier vertelt, dat de bemanning er, zoodra de brand in de voorste kasemat ont dekt was, pogingen iu bet werk stelde om Iemand, die van den wal af het schouw spel heeft gadegeslagen, verteltHet was ongeveer vijf nur. Daar ik gehoord had, dat er al van vier uur af brand woedde aan boord van de „Liberte*, zeide ik tot, mijn vrouw en kindereu-: Ik geloof, dat het voorzichtiger is in huis te gaan, want er zal zeker een ongeluk gebeuren. Nauwelijks had ik die woorden gesproken, of eeu verschrikkelijke ontploffing volgde, zooals ik nog nooit heb gehoord. Een reusachtige vlammenbouquet verscheen, alsof het weerlichtte, de reede verlichtend. Ik sloot een oogenblik de oogeD. Toen ik ze dadelijk daarop weer opendeed, zag ik het uitspansel reeds zwart worden van een dik ken opstijgenden rook en overal daarin kleine, onbeweeglijke zwarte stipjes, die met groote snelheid omlaag en in zee vielen. Het waren brokstukken van het oorlogs schip, maar ook slachtoffers en afgerukte ledematen van slachtoffers, die in de lucht geslingerd waren. Ik heb nog nooit zoo iets outzettends gezien. Vele van de verwonden, die van het vlammende schip in zee kwamen, verdronken, omdat zij door hun kwetsuren niet zwem men konden of doordien zij in de draai kolk geraakten van het kort na de ont ploffing wegzinkende schip. Maar niet alleen onder de bemanning van de //Liberté* waren de slachtoffers te zoeken. Bijna alle matrozen van de ter reede lig gende schepen, die in sloepen ter hulp waren gesneld, kwamen om het leven. En boven dien kwamen de bemanningen van de sche pen. voor zoover die aan boord gebleven waren, er al evenmin zonder kleerscheuren af. Het pantserschip „République", dat naast de „Liberté*, op eenigen afstand daarvan, eveneens ter reede geankerd lag, kreeg zware averij. Een van de „Libert* afgerukte pantserplaat sloeg door het ach terschip en kwam terecht in de hot van een afweijigen adelborst. Tragische bijzon derheid de hoornblazer van de „Liberté*, die het sein had moeten geven om het scbip te ontruimen, werd levenloos aan boord van de „République* geslingerdhij hield zijn instrument nog omklemd. De „Répnblique* heeft zoo geweldig geleden, dat het schip in geen acht maanden dienst zal kunnen doen. Op dit schip en op de oorlogsschepen y Démocratie", Justice" en „Foudre" zijn er in het geheel 14 dooden te betreuren en 95 gekwetsten, die naar het hospitaal zijn gebracht. Het schoolschip Foudre* lag op 3 kilometer afstand van de „Liberté* niettemin werd de op de brug staande commandeerende officier door een bomsplinter levensgevaarlijk in het gelaat getroffeD, terwijl twee naast hem staande mannen werden gekwetst. Op wonderbare wijze zijn 140 verlofgan gers van de „Liberté" aan een wissen dood ontsnapt; zij stonden te Toulon op de Cronstadt-ka^e om zich met sloepen aan boord te begeven. Terwijl zij stonden te wachten, had de ramp plaats. Onder de gewonden is luitenant Besson, zoon van den admiraal van dien naam. De kapitein-ter-zee Jauré, broeder van het socia listische Kamerlid, die bevel voerde over de „Liberté" wss met verlof. In zijn plaats voerde kapitein Joubert het bevel. Hoogst waarschijnlijk is deze omgekomen. Van het zoo prachtige schip, de trots der Fransche marine is weinig meer overge bleven. Een der ijzeren masten is een eind verder op in zee geplantvan het schip zelf steken slechts enkele grillig verwrongen ijzeren deelen boven water uit. In de zee rondom drüven allerlei wraketukken. De knal der ontploffing is tien kilometer in den om trek gehoord. Den geheelen dag heeft men gisteren ge werkt om lijken te bergen of eventueel nog levende menschen in het schip te redden. Dit werk gaat met enorme moeilijkheden gepaard. Er is een officier opgehaald, die onder de tafel lag, dood. Men vond een nog levenden kwartiermeester, doch men slaagde er Diet in hem te beviijden zijn hoofd was bebloed. Men zag een matroos, spiernaakt aan een ladder hangen, maar ook hem kon men niet bereikeD. Maar men heeft reeds zeilen vol bloederige overblijfselen van menscheplijven opgehaald en naar hel hospitaal gebracht. In het buitenland heeft men de ramp met verklaarbare ontsteltenis v. ruomeu. President Fallières ontving telegrammen van deelne ming van den koning der Belgen, van de koningen van Denemarken, Noorwpge.D, Italië en Spanje en bezoeken van de ambassadeurs van Rusland en Engeland. De Duitsche keizer seinde aan president Fallières „Ik kan geen woorden vinden •m mijn innige deelneming uit te spreken in de ramp, die Frankrijk heeft getroffen. De zoo zwaar beproefde familicn kunnen zich troosten met de gedachte, dat de on- gelnkkige bemanning van de „Liberté" den dood heeft gevonden bij de vervulling van haar plicht jegens het vaderland". President Fallières betuigde den keizer zijn dank voor dit hartelijk bewijs van sym pathie. Te Toulon hebben de consuls van alle mogendheden condolèiucc-bezoekeo afgelegl op de marineprefectuur. De Duilsche gezant in Parijs, Von Schöu, ging miuister De Selves zijn deeluemingeu betuigen. De minister van marine heeft de volgende cijfers openhaar gemaakt ovsr het aantal slachtoffers Van de Liberté j 43 vermisten of niet— herkenden, w. o. 3 officieren en 2 leerling- officieren, verder 91 gewondeD, w. o. 3 officieren en 1 leerling-officiervan de République 20 vermisten, 3 dooden en 13 gewonden, w. o. 1 officier, van de Démo cratie 3 dooden en 2 gewonden van de Vérité2 doouen en 2 gewonden van de Justice: 1 vermiste en 10 gewonden; van de Suffren 4 vermisten en 6 gewonden van de Jules Ferry: 1 gewonde; van de. Michelet1 vermis'e en 2 gewonden van de Foudre1 doode en 1 gewondevan de Saint Lonis 9 vermistenvan de Car- dot: 1 vermiste; van de Marseillaise: In dooden of vermisten en 5 gewonden, en vae de Edgar Qainet3 gewonden. Het algemeene totaal is 204 dooden of vermisten en 186 gewonden bovendien zijn er 48 licht gewonden, die verpleegd worden aan boord van verschillende schepen. WAALWIJK, 27 Sept. 19J.1. Onze nieuwe pastoor Z. D. H. Mgr. W. v. d. Ven heeft genoemd tot pastoor te Waalwijk, pa rochie van St. Jan de ZeerEerw heer L Brans. Z.Eerw. werd geboren te Strijp en is 1892 priester gewijd. Na eenige jaren in 't Schaik te zijn werkzaam geweest werd Z.Eerw- tot kapelaan benoemd te Vechel in 1894, niet minder dus dan 17 jaren heeft Z.Eerw. daar met de meeste vrucht gearbeid. Het is ons een groot voorrecht onzen nieuwen herder van harte welkom te heeten in zijne parochie, temeer, waar de goede faam hem vooruit gaat. Wij weten hoe ijverig werkzaam hij in Vechel was, wij weten hoe noode men hem daar ziet vertrekken, omdat zoo een der berichten zegt, hij zulk een >edel« priester was. Met onze felicitaties en een hartelijk woord van welkom, spreken wij de hoop uit, dat Z.Eerw. lange jaren mag werk zaam zijn hier tot heil van kerk en maatschappij, tot heil vooral van onze parochie, dat hij een waardig opvolger moge blijken van onzen onvergetelijken pastoor Sprangers, die op zoo gevoelvoller wijze 1.1. Zondag afscheid van ons nam.T^e Dan, wij twijfelen er Diet aan, zullen de aangename verhoudingen in onze plaats terugkeeren en Waalwijk zal 't oogenblik zegenen toen pastoor Brans de leiding hier op zich nam en zijn werken zal zijn vruchtbaar en aangenaam, tot aller heil en eigener voldoening. De ZeerEerw. Heer L. Brans treedt a. s. Vrijdag als pastoor hier in functie. Zijn ZeerEerw. wenscht, wegens fami- lie-omstaudigheden, heel eenvoudig zijn entrée te doen. Zondag zal Zijn Z.Eerw. voor 't eerst de Hoogmis aan God voor zijn volk opdragen en daarna de bezoeken ten zijnent afwachten. Onnoodig te verzoeken Vrijdag tegen den middag te vlaggen. Benoeming. Door Z. D H. den Bisschop is benoemd tot kapelaan te Vechel, onze jongste kapelaan, de weleerw. heer Ch. de Wijs, adviseur van den Gildenbond en van de verschillende vakvereenigingen, die in hem zeer zeker een krachtigen werker voor hunne vereenigingen verliezen. De Z.Eerw. pastoor Jud. Sprangers vertrekt heden naar Grave. Nogmaals brengen wij hem bij zijn vertrek een hartelijk afscheid, een dubbelverdiend woord van dank en hulde voor alles wat hij voor ons deed en spreken den wensch uit dat hij nog tal van jaren van eene welverdiende rust moge genieten. De Z.Eerw. heer V. A. J. Rijken, oudpastoor der parochie St. Jan Bapt. alhier, thans rustend pastoor te Boksmeer, is gisteren van de laatste H. Sacramen ten der stervenden voorzien. Tot kapelaan is benoemd, de wel eerw. heer A. van Sambeek, professor aan 't klein seminarie te St. Michiels- Gestel. Z Eerw. werd geboren te Veld hoven, hij werd priester gewijd in 1906 en in 1907 benoemd tot professor aan 't Klein seminarie. Moge het ook kapelaan van Sambeek gegeven zijn hier veel te bewerken voor 't geestelijk en wereldlijk heil zijnei pa rochianen, in welk opzicht dan ook. Liederen- avond. Gaarne vestigen wij de aandacht van het kunstlievend publiek op de adver tentie in dit blad betreffende den Lie- derenavond op Dinsdag 3 October a. s. te geven, door Mej. Cato de Wit, sopraan uit Nijmegen en den heer Jos. Groenen, baryton alhier. Wij hopen over dezen kunstavond in ons nummer van Zaterdag uog een en ander te zeggen en vertrou wen, dat zeer velen op de aaugeboden lijsten zullen teekenen. Diefstal. In den nacht van Zondag op Maandag werden bij den heer Th F. de perziken- boomen van hun last ontdaan. Er wordt weer aardig gegapt tegen woordig. Voetbalvereeniging W. V* Zondag j.l. nam een W.V. combinatie deel aan de medaillewedstrijd der Ooster- houtsche Ver. T.A.V.E N.ll. Schitterend succes was haar deel, want met den len prijs keerde zij huiswaarts. Reeds om 11 uur v.m. speelden de geel-zwarten tegen Sparta (Oosterhout) wat met 30 gewonnen werd. In den afmattingswedstrijd tegen T.A.V.E.N.U. behaalde zij een 3 1 overwinning, terwijl in den eindstrijd het Bredasche Hercules met 20 het onderspit moest delven. Bravo W.V.ers, het was kranig werk. Gij h :bt getoond, dat met eensgezindheid en met een goeden wil, veel tot stand kan brengen. Moge, wanneer straks de competitiewedstrijden weder beginnen, de spreuk ^Eendracht maakt macht* steeds uw leuze zijn. A s. Zondag komt de G. V. V. j-Sparta* alhier een vriendschappelijkeu wedstrijd spelen. We kunnen tot ons genoegen melden dat de oude vijandschap die tusschen beide clubs bestond uit den weg geruimd is en beide Ver. naar een betere ver standhouding streven We komen in het volgend nummer hierop nader terug. Examen. Geslaagd voor hettheoretlsch genees kundig examen aan de universiteit te Amsterdam, de heer A. Fetter alhier. Geslaagde en familie onze felititat'es. Sobriëtas-bloemen. 1 De verkoop der Sobriëtas-bloemen in de gemeenten Waalwijk en Besoijen, heeft opgebracht, met aftrek van eenige kleine onkosten, de som van f 246.62 eD in Besoijen alleen ongeveer f 68. Hierbij zij hartelijk dank gebracht aan de dames, die zoo bereidwillig en ijverig het Sobriëtas-bloempje verkocht hebben J en aan de ingezetenen van Waalwijk en Besoijen, die zoo algemeen en zoo gaarne hun offertje voor het R. K. Sanatorium voor drankzuchtigen gebracht hebben, alsmede aan de St. Paulus-Vereeniging die door de opvoering van >Het sprekend portret van oom Toon«, het comité en de dames bloemen-verkoopsters ter eere, zeker in niet geringe mate heeft bijge- .dragen tot het slagen van den bloemen verkoop. En 't zij tot lof der tooneelclub ?St. Paulusvereeniging gezegd, allen de uitvoering bijwoonden, hebben zich kostelijk geamuseerd. Van alle plaatsen, groote en kleine, komen de verblijdendste berichten om trent de opbrengst van den verkoop van het Sobriëtas-bloempje. Het is een prachtig succes geweest, en het kon wel zijn dat het eindcijfer de stoutste ver wachting overtrof. Schoenendiefstal. Maandagnacht kreeg een politie-agent te Scheveningen een pak schoenen op het hoofd, welk pak werd geworpen over een heining op Baussenburg, die het achterperceel van de electrische schoenmakerij aan de Prins-Willemstraat afscheidt van de publieke straat. De politie beambte, begrijpende dat hier iets niet in den haak was, stelde zich verdekt op en zag eenige oogenblikken daarna een man over de heining klimmen. Toen deze man het pak wou opnemen, werd hij door den agent aangehouden. Hij bleek een knecht van bovenbedoelde schoenmakerij te zijn. Het pak bevatte ongeveer 30 paar schoenen en laarzen, verschillende zee manswaterlaarzen. De aangehoudene, die door inbraak in het perceel was gekomen, is ter be schikking van de justitie gesteld. August de Laat. De bekende karakter-humorist A. de Laat te Tilburg is door de directie van het theater de Vereeniging te Amsterdam geëngageerd om gedurende 14 dagen aldaar op te treden. DRUNEN. Zondag 24 Sept. werd door den Zeeraerw. Hooggel. Heer Dr Le Blanc, Pro. feasor aan het Seminarie te Uaaren, eeulezicj gebonden voor den Drantweerbond St, Ja„ Voor een talrijk publiek besprak Z.E.ty inet veel talent en welsprekendheid de ware aard en karaktor der drankbestrijding en toonde uan de goede gevolgen die daarnit voort- spruten. In tegenstelling hiervan wees hij op de eindelooae ellende die het drankmisbruik na zich sleept. Duidelijk W6rd uiteen gezet de verplichting die op ons rust de onthouding en wel de christelijke onthouding te oefeuer, Vooral deed Z.E.W. uitkomen ook de groot heid van den PuuliBt die uit liefde tot God en den evenmenscb zijn offer brengt. Staat de Krui8verbondor hooger omdat ziju offer grooter is ook de goede Paulist staat hoog want zegt spreker, elk offer gebracht tot eer van God en het welzijn van den eveDmensch, is groot en edel. Met eene krachtige opwekking tot aansluiting bij deu hond en trouwe betrèchtiug der plichten aan het lidmaatschap verbonden, sloot spreker zijne waarlyk intressante eii leerrijke rede. NaniGns allen werd hem door den Z.E W, Deken dankgebracht en den wensch geuit dat Dr. Le Blanc hier nog menigiraal als spreker zaloptie den, De verkoop der Sobriëtasbloemen is hier naar wensch geslaagd. Reeds vroeg was de geheelo voorraad uitverkocht, tengevolge waarvan velen, in het belang der goede zaak gratis hun eigendom afstonden, om het op- nienw ter markt te brengen. Het minimum der opbrengst werd nog met f 12.37 over schreden, Maandag sleep Marinus nog ijverig Drnnensch messen en scharen, 't Schijnt even- wel dat hij bij zijn werk een tikje heeft ge nomen, misschien wel meer dan een, want tusschen licht on donker was hij boven de tik, Ilij zou nn maar por tram huiswaarts keeren, doch 't schijnt dat hij zich daar niet regle mentair heeft gehouden, want bij werd tram uitgeloosd. De politie mocht niet nalaten Marinus op een eu ander te wijzen. Hij kwaad, 't Slot wus dat hij door politie en eenige burgers gebracht werd op het gemeente buit in eene expres ingericht lokaal waar bij den nacht heeft doorgebracht. De volgende morgen is Mariens na opgaaf van beroep ouderdom ds naam zijner ouders enz enz naar Kaatsheuvel vertrokken. NIEU WKIJIJK. Gisteren gewerd het gazin van den landbouwer v. Wijk alhier het be richt dat hun zoon B-rnardus ingekwartierd te Zaltbommel het ongeluk overkomen was van een zoldertrup te vallen. Hij bekwam daarbij hersenschudding, tor verpleging waarvan hy is opgenomsi' in het gasthuis te 's Bosch. HERPT. Zondag hield de handboogschut terij „Ons Genoegen" alhier haar jaarlijksch ieest van prijsverschieteu. De personeels prijzen vieleu ten deel aan le prijs P. Fitters met 42 punten. 2e M. Fitters „40 3e Piron met 39 punten alles in 10 pylen. Op gelukspapier le prijs Jac. Kuijs 2e Hijar 3e 4e 5e 6e 7e met 24 punten. 23 n 20 20 19 19 18 Premiemarkt te Waalwijk op Donderdag 28 September a.s. BAARDWIJK. De verkoop der Sobriëtas bloem heeft hier opgebracht f 47,60- In aant merking genomen het klein zielental is di nogal een aardig sommetje. Adr. Smits A. Couwenberg W. v. Ondheusdun A. v. Kurven A. Piron G. Piron Alles in 6 pijlen. Kampioenprys W. van Oudhousden mei 14 punten in vier pijlen. Er heer8chte onder de leden eeu opgewekt) vroolijke stemming die niet weinig werd ver hoogd toen te half zes de harmonie „Ik Eendracht" in den doelentuin verscheeu tot het geven van een concert. Er was groot: belangstelling zoodat het er recht prettig toeging VLIIMEN, 26 Sept. 1911. De Burge meester van Vlijmen maakt bekend dat uitbetaling van de inkwartiering zal ge schieden op Donderdag 28 Sept. van 9ll1/2 uur ten raadhulze der gemeente, Door belanghebbenden moeten daarbij worden overgelegd de in hun bezit zijnde inkwartieringsbiljetten. Door Ged. Statenlsgoedkeuringver- leend aan de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1910 en zijn de cijfers vastgesteld als volgtontvangsten op f 35427,99% uitgaven op f 33934,97 aldus een batig slot van f 1493,02% Het door de gemeente Vlijmen te betalen aandeel over I9Hin de kosten der Gezondheidscommissie bedraagt f 164,07- Door de Mariavereeniging zijn hier verleden Zondag ruim 600 Sobriëtas- bloempjes geplaatst en bovendien in Haarsteeg ook nog een 100-tal bloempjes aan den man gebracht. Door dezen ver-1 koop, die gebleken is voor onze gemeente aan goede bloemenverkoopsters te zijn toevertrouwd, kan aan het Dr. Ariensfonds een bedrag van f 105,77 worden afge dragen. In de bestuursvergadering der Mariavereeniging heden gehouden bracht de ZEerw. Heer Pastoor aan de ijverige verkoopsters een woord van dank, dat gezien de resultaten, wel verdiend mag heeten. De toestand van onzen oudsten Wethouder, den heer N. van Oijen, die reeds eenigen tijd minder fiksch was verergerde Zondag zoodanig, dat hem de laatste H. Sacramenten moesten wor den toegediend. Thans is weder eenige verbetering ingetreden en zeker zullen de ingezetenen niets liever wenschen, dan dat deze verbetering moge aanhou den en Bart spoedig weer van zijn ziekbed zal opstaan. BESOIJEN. Openbare vergadering vac den raad dezer gemeente op Woensdag 2/ Sept. a.s. des namiddags 6 uur. SPRANG. Sinds de afschaffing der kermi' alhier in 1870 had nog stand gehouden de gewoonte dat de bakkers met den datum der kermis huu klanten een krentenbrood cadeau gaveu. Thans hebben de bakkers gezamenlijk dit gebruik afgeschaft. Velen zijn hiermede niet erg ingenomen, zoodat "*~&W V.-WW. &VLV..J..VU

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2