Aanbesteding. Adverteert in dit Blad, Mej. CATO DE WIT, en den Heer JOS. GROENEN Op Dinsdag 3 October, Sport. Laatste Berichten. Advertentiën. aanbesteden Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT f te geven door Accompagnateur W. GERRITSE, Helvoirt» Aanvang 8 uur. 1216 Entrée fl. Kerknieuws. Laatste Berichten. Handelsberichten Kleine Advertentiën. Het verf- en behangwerk van de gasfabriek en Directeurswoning te Kaatsheuvel, 1215 publiek verkoopen publiek verpachten Diverse perceelen bouw en Weiland. publiek verkoopen Sopraan te Nijmegen Bariton te Waalwijk. Het programma bevat liederen van Schübert, Schüman, Tosti, Strauss, etc. etc. in de achterzaal van het HOTEL VERWIEL* door sommige bakkers reeds verschillende klanten zijn verloren, die nu óf van den enkelen bakker die aan de afschaffing niet mee deed, bf van buiten de gemeente hun brood betrekken. In den nacht va» Vrijdag op Zaterdag 1.1. is bij H. alhier een boom met perziken van zijo vracht ontdaan. Van de daders geen spoor. VRIJH.-CAPPEL. De lotelingeu der lichting 1912 dezer gemeente, worden er op attent gemaakt dat de zitting van den Militieraad voor deze gemeente is bepaald te Waalwijk op Vrijdag 20 October a.s. des voorna, te 10 uur. Alsdan worden zij in de gelegenheid ge steld hunne belangtn bij den Militieraad in te brenger. CAPELLE. Nu er stilstand in de nog st=eds hooge hooiprijzen is gekomen f 20 h f 22 doen velen hun hooi van de hand en maken thans zooveel van hun hooi, dat de nadeelen van het mond- en klauwzeer, ten dee'e worden vergoed. Zeer te betreuren is het dat veel behoeft:ge boertjes, teneinde over 't geld te kunnen beschikken, hun hooi reeds vroeger van de hand hebben moeten doen. Voor hooi wat nu ruim f 20 geldt, hebben zij maar f 11 f 12 betaald gekregen. In de kom is een hoogst noodige en uitstekende verbetering in de bestrating aangebracht, terwijl thans begonnen is aan den weg richting Waspik. WASPIK, Zondag 1.1. nam „Rapiditas* deel aan de seriewedstrijden te Oosterhout. Rapiditas moest spelen tegen een gecombineerd elftal van Sparta te Geertruidenberg. Deze club was zeer sterk opgekomen en hef ge lukte haar dau ook na een zeer feilen strijd met 10 te winnen. Toch kunnen we onze groen-zwarten een woord van lof niet onthouden, daar ze zich tegenover het sterke Sparta zeer kranig gedragen hebben, nog wel, terwijl ze een paar van hun beste spelers misten. Ce verkoop der Sobrietasbloem heeft hier circa f 80 opgebracht. A.s. Zondag zal de doele Unanimitas, gevestigd bij den heer Schroot op 't Vaartje alhier, het koningschap op den edelen hand boog verschieten. De kansen staan het best voor deu heer P. Schroot, die reeds twee jaar achtereen keizer was, en den heer B. Baeten, die de twee laatste jaren den titel van koning verwierf. Zondag 1 October zal de ZeerEerw. Pater Herman hier komen spreken over de drankbestrijding met liet doel in onze parochie eene Mariavereeniging op te richten. Een goed succes zij hem van harte toe- geweuscht. In den aardappelhandel komt meer leven. Een opkooper kocht enkele honderden H. L. Eigenheimers met bestemming voor Rotterdam voor f 2,80 den H. L. wat bij de rijke oogst van dit jaar een hooge prijs is. De meeste landbouwers meenen echter dat hiermee wel het maximum voor dit jaar bereikt is. Op de internationale hondententoon- Btelling te Gouda behaalden de Engelsche bulldogs uit de keonel „Sweet Home,* eigenaar de heer H. de Roon alhier, de volgende prijzen Lindemab, teef, le prijs in de openklasse met nog 3 speciale prijzen. Wicked Boy en Lindemab le prijs in de koppelklasse, 15 Oct. a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat hier de Congregatie van O. L. V. is opgericht. Voor de congreganisten zal die dag een feestdag zijn, te meer nog, wijl de prefect? mej. M. de Bont haar gouden feest als lid dezer vereeniging viert. On getwijfeld zal het de gouden jubilaresse dan ook niet aan blijken van belangstelling ont breken, RAAMSDONK(DORP.) Op de 1.1. Zaterdag ten huize van Mej. Floris gehouden aan besteding werd de levering van 66 balen snperphosphaat aangenomen door de Dor- drechtsche Maatschappij tot verkoop van kunstmest h f2.65 per baal van 100 K G. Het Kon. Gilde St. Bavo zal op 4 en 7 October des namiddags ten 6 uur ten huize van den heer J. BoonsStaal eene uitvoering geven. Het afwisselend programma bevat een 8-tal mooie nummers. BENEDENLANGSTRAAT. Het rooien der aardappelen is haast afgeloopen. Men besteedt van f 2 tot f 2,50 voor Eigen heimers en van f 3 tot f 3,50 voor Roode Jammen. .Thans zijn de prijzen dalende. UDENHOUT. Voor het eerst zal de kermis alhier doer een caronssel worden bezocht. Dat de jengd hiermede in hnn schik is laat zich begrijpen. DONGEN. Voor de aanbesteding van den verbouw van woonhuis en fabriek van den heer C. Schellekens alhier is ingeschre ven als volgt A. Roovers, Dongen f 3860, G. v. d. Bosch, Dongen 3870, P. W. Boon, Dongen 3897, A. C. Boon, Dongen 3910,— C. van den Berk, Dongen 3990, Const, vat Dongen, Dongen tt 4355. D. Boon, Dongen 4358, J. van der Avoird, Dongen t 4865,— J. Schellekens Pz. Dongen 4655. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. DUSSEN,.26Septl911. Zaterdagavond werd door den heer Boer vertegenwoor diger der Canadian Pacifie Railwag eene lezing gehouden over Canada in 't hotel de Zwaan bij den heer Heessels. Den heer Boer gaf eene uitgebreide beschrijving over de toestanden in Ca nada en trachtte door eene geologischen beschrijving de aanwezigen de ligging van Canada eenigszins aan te toonen vooral de vruchtbaarste provinciën. Er waren vele personen opgekomen om deze lezing bij te wonen. Op de vraag echter of er personen waren welke nadere inlichtingen wenschte of misschien daar familieleden hadden waarover zijt iets wilden weten bleef alles stil. Hierna dankte de heer Boer de aan wezigen voor hunne belangstelling en deed toezegging dat hij in de maand October of November wederom eene le zing kwam houden doch dan met licht beelden, met de hoop dat dan nog even veel belangstelling getoond zal worden. Op den 1.1. Zondag gehouden bloe mendag werden 450 stuks bloempjes ten bate van het Dr. Ariënsfonds verkocht. De meisjes hiervoor aangesteld waren kenbaar aan een blauw zijden band welke zij om den arm droegen. Den bloemendag mag hier dus gerust goed geslaagd heeten. Verleden week is hier een aanvang gemaakt met den heropbouw van het steiger der Stoomboot S. S. Thor 9 der reederij Arie Smit. Voor de personen welke geregeld elke week naar Rotterdam moeten of te hier voor te verzenden hebben wordt dus weer in eene groote behoefte voorzien. KAATSHEUVEL, 27 Sept. 1911 Bijen. Onze afdeeling van de vereeniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland heeft thans in hare vergadering besloten tot den coöperatieven aankoop van riet en suiker. Daar de opbrengst van den honing dit jaar zoo buitengewoon klein is, is besloten hen niet coöperatief te verhandelen. Retraitenwerk. ZOp initiatief van ons Volksbonds- bestuur, zal hier een begin gemaakt worden met het allom bekende retraiten werk. A. s. Zondag 1 Oct. zal de WeL Eerw. Pater Camer eenige bespr^kinge^ komen houden over dit onderwerp. Naar wij uit zekere bron vernemen zal ge noemde Pater op a s. Zondag 's mor gens spreken in de kerk van Berkdijk onder de H. Mis van 7 uur. Om 10 uur in de Hoogmis te Kaatsheuvel, en 's avonds weer in de groote kerk.voor de Volksbondsleden. Wij -allen zullen dus een duidelijk begrip krijgen bver de inrichting en werking van het z. g. Retraitenwerk. Want Pater Cramer is op dit gebied geen onbekende. Hij is de leider van het Retraitenhuis te Venlo, en is thans aangewezen, om de stichting van een zelfde huis veor ons Bisdom op zich te nemen, (nabij Vucht Moge zijn bezielend woord er toe bijdragen, om hier te komen tot oprich ting van een zg. >Retraitenpenning< welke bijna in alle plaatsen reeds is opgericht, opdat in de toekomst, zeer velen ook van onze werklieden, kunnen profiteeren van deze heilzame geestelijke instelling. Het zal ons Katho liek vereeuigingsleven zeker ten goede komen en dus niet alleen op geestelijk maar ook op maatschappelijk gtifejpd, eenen heilzamen invloed uitoefenen. Bestuurskeuze. Doordat de Heer C. Brands als Pres. van den R. K. Volksbond ontslag nam, moet een nieuw bestuurslid gekozen worden. De candidaatstelling is bepaald op 8 Oct.de stemming op 15 Oct. en de herstemming zoo noodig op 22 Oct. Daarna moet uit het alsdan voltallig bestuur de presidentskeuze plaats hebben. De uitslag hopen wij zoo spoedig moge lijk mede te deelen. Ernstige mishandeling. Zondagavond omstreeks elf uur, had in den Berkdijk een ernstige mishande ling plaats, nabij de O.L. School. Daarbij werd de 25-jarige Joh. Z. met een mes eene diépe wonde aan de borst toege bracht, zoodat de ingewanden en longen gekwetst zijn. Door de ontboden genees heer Dr. de Both werd de overbrenging naar het Gagthuisnoodzakelijkgeacht,het geen dan ookMaandagmiddaggeschiedis. De toestand van den gewonde is beden kelijk. Als vermoedelijke dader wordt genoemd de 26 jarige H. B. nabij de Molensteeg wonende. Hij is Maandag morgen door de Marechaussee, gearres teerd op de schoenfabriek bij den heer H. L. v. d. Hwaar hij werkzaam was. Maandagavond is hij geboeid naar het Gasthuis geleid en met den getroffene geconfronteerd. Deze verklaarde dat hij den dader was, ofschoon zulks door hem beslist wordt ontkend. Begrijpelijkerwijze brachten al deze gebeurtenissen heel wat opschudding in onze gemeente. De politie zet haar begonnen onderzoek ijverig voort en laat natuurlijk voorlooplg niets uit. Moge het haar gelukken deze zaak tot klaarheid te brengen, en den waren schul dige zijn verdiende straf bezorgen. St. Vincentiusvereeniging. Als een sprekend bewijs van de wel dadige werking onzer St. Vincentius vereeniging, kunnen enkele grepen die nen uit het 43ste jaarverslag dat wij ter inzage kregen.In natura enaan levensmid delen werd uitgedeeld voor eene som van f 769,45 s. Aan kleeding en bedden goed f345,36. Aan brandstof f87,87'. Aan verpleging van zieken f 16,65. Er werd 4758 KG. brood uitgedeeld, 324 grofbrooden, 1047 KG. rijst, 1210 liters zoete melk248 eieren68 KG. vleesch, 106 mudden steenkolen, bene vens een massa kleederen, bedden- en ondergoed. De bedeelingen werden verdeeld over 45 gezinnen. 7 Kinderen werden bij gelegenheid der Eerste H. Communie van de noodige kleeren voorzien. Door tusschenkomst der vereeniging >kinder- bescherming* werden 3 kinderen aan de ouderlijke macht ontnomen en onder het beheer van den Voogdijraad gebracht. Voorzeker zijn al deze cijfers duidelijke bewijzen van de heilzame werking dezer instelling. Moge zij steeds den steun blijven ondervinden van onze ingezete nen, gedachtig de gedane beloften Den arme gegeven is Gode geleend. Onderwijs-kwestie. Er is hier een kwestie aanhangig ge maakt over de benoeming van een hoofd der school in de kom. Op de voordracht n.l. stonden 3 candidaten, waarvan één zich echter vóór de benoeming terugtrok De Raad benoemde toen uit de 2 over geblevenen. Een sollicitant heeft thans ons gemeentebestuur in kennis gesteld, dat hij met deze benoeming niet tevre den is, wijl zij in strijd is met de wet, die op eeD voordracht 3 candidaten voorschrijft. Na het terugtrekken waren slechts 2. De districtsschoolopziener is de zaak in handen gegeven. Stierenkeuring. Bij de te Loonopzand gehouden keu ring van stieren, werden drie stuks aan gevoerd, alleen de stier van Gebr. Oer- lcmans aan de Rechtvaart te Kaatsheu vel werd goedgekeurd. LOONOPZAND. Zondag maakte de harmonie >Concordia€ haar laatste mu zikale wandeling door het dorp. Als altijd bracht het ook nu weer veel volk »op de been. Bij H. B. hebben dezer dagen ongenoode gasten op den akker een bezoek gebracht en daar een groote partij aardappelen ontvreemd. Overal heeft men toch van die langvingers. Naar wij vernemen zal de heer G. van Hoorn wederom een prachtig huis lateu bouwen.'Het thans door genoemden heer bewoonde perceel Is verkocht aan den heer J. Wijtvllet. Onze gemeente gaat zoo zachtjes aan vooruit. De werkverschaffing welke bij de oprichting werd gevestigd in het per ceel van den heer B. Dankers, is thans door de uitbreiding die de zaak heeft moeten ondergaan, overgebracht naar het perceel van den heer H. v. Breugel. HEUS DEN, 25 Sept. 19 li. Vliegmachine. Zaterdag circa kwart over tien daalde op den waard van de stad Luitenant Ter Poorten, als vliegenier in,dienst bij de manoeuvres. Daar zijn toestel bij de lan ding eenig letsel had bekomen, was hij genoodzaakt tot s'avonds zes uur hier te blijven. Onder het hoerah-geroep der talrijke aanwezige menigte steeg hij als toen op en was in een oogwenk vertrok ken in de richting 's Bosch. Natuurlijk profiteerden velen van deze zeldzame gelegenheid om eens meer van nabij kennis met de machine te maken. Ongeval- De stoombootStad Heusden, die Maandag den dienst deed van hier op Gorkum, vice versa, geraakte dermate defect, dat zij de terug reis niet kon aanvaarden en in Gorkum moest blijven ter reparatie, evenwel zonder nadeel voor Heeren reizigers, aangezien in dit traject reis gelegenheid genoeg is. De vliegmaneouvres. Men 9eint ons uit den Bosch, dd. 25 Sept. Hedenmorgen om half negen is te Pette- laar opgestegen de aviateur Bakker met luite nant Visser als waarnemend passagier. Luite nant Visser had de opdracht de bewegingen der Noordelijke troepen te verkennen en in de nabijheid der Zuidelijke troepen te landen, opdat de berichten onmiddelijk hun dienst zouden doen. Om half 10 steeg op de ariateur v. Bussel, die het terrein langs den JNeder-Rijn moest verkennen om te zien of een brug over de Neder-Rijn was ge slagen. Van Bussel moest echter nabij Cn- lenborg een noodhudiug maken. Later is hij weer opgestegeB, Ook v. Meel is met zijn militairen passa gier op verkenning gegaan. Met groote belangstelling zag men den terugkeer der verschillende vliegers te ge- moet. Men had echter lang te wachten, want eerst te 5 uur 20 werd het eerste motor- geraas gehoord. Het was v. Meel die in de verte kwam afzetten en met zijn passagier, luitenant v. Heyst, van een verkennings tocht in de omstreken van Tiel terugkeerde. Na zijne vlotte daling, vertelde de vlieger, dat hij ook eenige malen rond de villa waariu H. M. op 't oogenblik verblijft, ge vlogen had. Uit de bewegingen in den tuin meende hij te mogen opmaken dat hij be merkt werd. Even later kwam ook Bakker met zijn passagier afzetten. Hij had een prachtigen tocht gemaakt en kreeg een kolosale bloemen hulde. Van Bussel, die ook al in de baurt van Tiel aan „het werk" was geweest kwam vervolgens onder toejuichingen afzetten. Luitenant Ter Poorten kon vandaag niet vliegen wegers een defect aan zijn motor. De machine van Lütge is naar den Bosch overgebracht om gerepareerd te worden. De schade is nog al erg en het zal wel eukele dagen duren voor de machine weer lucht- vaardig ia. Lütge zelf klaagt nog over pijn aan zijn heen en hij kan slechts moeilijk gaan. Natuurlijk zal hij aan de verdere vliegmanoeuvres niet meer deelnemen. Z. D. H. de Bisschop van de 's-Bosch heeft eervol ontslag verleend aan de zeer eerw. heeren F. P. Corstens, pastoor te Enschot A. van Grinsven, pastoor te Nnenen J. Sprangers, pastoor te Waalwijken heeft benoemd tot paBtoor te Enschot den zeereerw heer W. H. van Besouwen tot pastoor te Nnenen den weleerw. heer J. van der'VIenten tot pastoor te Waalwijk den weleerw. heerL. Brans tot pastoor (Korvel) den weleerw. heer J. van Geldertot pastoor te Gerwen den weleerw. heer J. A. M Poeters tot kapelaan te Veghel den weleerw heer C J J M de Wijs tot kapelaan te Waalwijk den weleerw heer A J van Sambeek (prolessor aan het Seminarie te St MichielB-GeBtel) tot kapelaan te Helmond (H Lambertns) den weleerw heer A J Peetere tot kapelaan te Boxtel (H Petrus) den wel eerw heer W G van de Ven tot kapelaan te Boekei der weleerw W F Becx (Conrector te Gemert)tot kapelaan te Heeze den wel eerw heer M J de Bont tot kapelaan te Nnenen den weleerw heer G W van der Heijden tot Rector van »Croy« te Stiphout den weleerw heer H. M Mettentot kapelaan te LuykBgestel den eerw heer R J Dekkers priester van het Seminarie Benoeming. Aan J. Gerris, deurwaarder bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch, wonende te Waalwijk, is de zilveren eere-medaille der Oranje-Nassau-orde verleend. Raadsvergadering. Hedenmorgen ten half tien uur hield de raad dezer gemeente eene openbare verga dering, hoofdzakelijk belegd, doordat deheer van Maanen te Nijmegen, die no. één op de voordracht heeft gestaan doch zich ter elfder ure terugtrok, tegen de benoeming van den heer v. Rooij te Nijmegen protes teert. Om alle onaangenaamheden te voor komen, was, naar aanleiding hiervan een oproeping gedaan, waarnit van de vier sol licitanten de heer van Rooij werd benoemd. In een volgend nummer geven wij een gedetailleerd verslag van deze vergadering. BESOIJEN, 26 Sept. De prijs der boter was heden op de markt lloogete prijs 1 1,54. Laagste prijs t 1,49. Aanvoer 254 Kilo's. De prijs der eieren wa9 6 ct. p. stuk. ROTTERDAM 26 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 60 paarden 0 venlen, 0 ezel, 1171 magere en 673 vette runderen 170 vette 182 nuchtere en 810 graskalv. 0 schapen of lammeren 0 varkens 375 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 36 a 43 ct., stieren 27 a 34 ct., kalveren 50 tot 60 ct., vette export kalveren ct., alles per Va kilo. Melkkoeien f 155 l 280, kalfkoeien f 160 285, stieren f 110 a 370 pinken 80 a 100 graskal veren 35 a 70 vaarzen f 100 u 130 alles mager veebiggen f 7.50 a 12.paarden f 40 a 160 Nnchtere kalveren fok14.h 20.slacht 8.— 12.— Biggen f 1.20 a 1.50 per week. Op de.|botermarkt werden aangevoerd 72/8 en 24/16 vn. en 192 stukken van '/a kilo. Prijs le qual. f 70, 2e qual. f 67, 3e 64. Per kilo kilo 82y, a 87'/» ct. Voor KANTOORWERKZAAMHE- DEN een aankomend jongmensch gevraagd 1211 Firma H. HARTOG, Waalwyk. -11"" 11 ---• - 'Jü De Firma WED. F. ROOVERS te Waspik zal a.s. Dinsdag 3 October Inlichtingen te bekomen op 't werk. TE WAALWIJK zal ten verzoeke van de Kinderen GERRIT VAN DER LEE te Elshout bij inzet op Maandag 2 October 1911 en bij toeslag op Maandag 16 October 1911 heidedagen des avonds te 6 ure ter herberge van AN TONIE VAN DEN BRAAK te Elshout ONDER DE GEMEENTE OUDHEUSDEN lluis, erf en weiland kadaster Sectie C. Nos, 858 en 857 groot 0.21.50 H.A. Verhuurd aan L. van der Lee en M. van der Lee resp. voor f 0.75 en f 1 per week. Betaling der kooppenningen 30 November J 911. Aanvaarding in eigen gebruik 1 Mei j912, de huren zijn van af de betaling der kooppeuningen ten voordeele van den kooper. Grond en andere lasten voor rekening van den kooper van af 1 Januari 1912. 1793 18 TE WAALWIJK 1210 zal op Woensdag 4 October 1911 ter her- berge van L. G, ROOIJ MANS te Elshout gemeente Oudheusden voor den tijd van 5 achtereenvolgende jaren, ten verzoeke van de GEMEENTE OUDHEUSDEN, te Waalwijk zal ten verzoeke van het Bestuur van het Broederhuis te Elshout gemeente Ondheus- den bij inzet op Dinsdag 3 October 1911 in het hotel van den heer VER WIEL te Waalwijk en bij toeslag op Dinsdag ij October 1911 in het hotel „DE TWEE KOLOMMEN" aldaar, beide dagen des avonds tc 6 ure 1206 onder de gemeente Baardwijk17 KOOP 1. Een perceel hooiland in de Overse Weide kadaster Sectie B no. 44 groot 1,65,10 II,A. KOOP II. Een perceel hooiland gelegen alsvoor ka daster Sectie B No. 46 groot 1,38 H.A. KOOP 111. Massa koopen I en II groot 3,03,60 H.A, Betaling der kooppenningen 30 November 1911. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. GroDd- en andere lasten voor rekening van de koopers van af 1 Januari 1912. I LIEDKIEN-AVONI

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 3