Weet gij „Wanneer"? HIEÏÏWS UIT HEUSBEN namens alle leden den wensch uit dat Dr. Ie Blanc spoedig weer hier zal ver schijnen. De harmonie, nu onder directie van den heer Stravers uit Kaatsheuvel, bracht op verdienstelijke wijze ten gehoore Afscheid van het zesde. Na afloop hiervan dankte de president Dr. Le Blanc nogmaals voor diens heerlijk uitgesproken rede en verzocht de aan wezige dames het lokaal te verlaten. Na een kwartier pauze werd het tweede gedeelte van het programma, bestaande uit voordrachten, zang en muziek op onberispelijke wijze afgewerkt. Vooral de twee voordrachten, Onbeschaafde negers en Hannes Pimpelmees op au diëntie, voorgedragen door den heer H. Stokwielder, vielen bijzonder in den smaak en werden warm toegejuicht. Albert Vogel. Een tamelijk bezette zaal. Tamelijk bezet, maar te weini g veel te weinig voor zoo'n avond. Vogel heeft ons weer doen genieten, volop doen genietn, van zijne kunst. Elk nummer was goed, maar toch blijft Vogel de man uit den tijd der Romeinen als hij met zijn eminente voordracht, zijn bulderende stem, zijn gezicht vol ex pressieeen MarcusAntonlus doet spreken over de Caesar. Wij hebben genoten van zijn talent in de Werkstaking van Coppée waarin hij met zoo'n geweldige juistheid doet mee leven 't geen gezegd word in dit mooie vers oi gevoeld door den hoofdpersoon. Wat het meest te roemen, ach, we kunnen het niet zeggen, het succes van Vogel was hier als overal elders, waar hem in de grootste bladen de prachtig ste recensies worden gebracht Zijn actie, zijn dictie, zijn expressie, ja zijn uitbeeldingsvermogen 't is alles één kunst, die het publiek een avond be zorgd heeft vol genot en die een waar dig slot vond in het op hoogst verdien stelijke wijze gegeven »Minnetooneei uit Mato's tent* een van die nummers^ waarin wij Albert Vogel 't liefst hooren, Arnhemse he Verloting 25 October 1911. Onder het agentschap van W. R. Schoofs v. d. Wiel, Kloosterwerf Waalwijk zijn van deze verloting wederom de vol gende prijzen gevallen. No. 122957. A. G. Furkenburg te Waalwijk, Photoalbum. No. 122974. Jan VerbovenDe Jong, te Kaatsheuvel, 2de straatje. No. 132166 Hubertus v. Gooi, Kaatsheuvel, 2de straatje en nog eenige meer. Mr. van Coothstraat. Ten gerieve van 't publiek deelen wij mede, dat de Mr. van Coothstraat wederom voor 't verkeer van rij- en voertuigen is opengesteld. Wij mogen er wel even de aandacht op vestigen, dat des nachts in de geheele straat één lantaarn brandt, wat toch zeker te weinig mag genoemd worden. Ook zien wij met verlangen uit naar de naamplaatjes voor de verschillende straten. Voetbalvereeniging Waalwijk Vooruit Zoowel eerste als tweede elftal traden Zondag in het strijdperk en streden bel den met afwisselend succes Het tweede bezorgde het publiek een aangenamen en spannenden middag, door na harden strijd, het Tilburgsche Tavenu met 32 te kloppen. Als een koude waterstraal werkte dan ook het bericht van de groote nederlaag 3—0 die het le tegen het Bossche B. V. C. leed. Zoowel de uitslag als het spel van het le en 2e vormen met elkaar een groot contrast. Het le XI laat grootendeels alleen de verdedi ging enorm hard werken, terwijl bij het 2e iedereen, van het begin tot het einde zijn uiterste krachten inspant. Doch laat ons een beknopt verslag van beide wed strijden geven. In den strijd W. V. II—T.A.V.E N.U. treden de Tilburgers onmiddelijk aanvallend op en brengen zij reeds na enkele minuten spelens hun eersteling ter wereld. Dit is het sein voor de geel zwarten om beter aan te pakken. De voorhoede bemachtigt den bal en laat half linie haar hielen zien. Snel wordt opgebracht en we denken reeds de stand gelijk te zien als de keeper nog juist den bal terugslaat. Dit ontmoedigt hen echter niet, want een oogenblik later zitten ze weer voor het Tilburgsche doel, de bal belandt bij den ongedektstaande rechtsbuiten, die met een magnifiek schot in den linker-benedenhoek de partijen op gelijken voet brengt. Na den aftrap zwoegen beide partijen luide aan gemoedigd door het enthousiaste publiek enorm hard om de leiding. Bij een der talrijke W.V. aanvallen lost de links buiten vanaf de grenslijn een prachtig schot, dat evenwel juist over gaat. Toch weten de Tilburgers nog vóór de rust de leiding te hernemen. Na de hervatting krijgen we weer hetzelfde spel te zien. Van beide zijden wordt uitstekend gewerkt met W.V. iets in de meerderheid. Na een kwartier spelen, brengt zij dan ook uit een corner de partijen op gelijken voet. Het schijnt dat de 2e elftallen ook vast besloten zijn te overwinnen, want onmiddelijk wordt de Tilburgsche verdediging weer overrompeld en krijgt de rechts-buiten weer eeD kansje doch de bal wordt aan den verkeerden kant van den paal ge schoten. Eindelijk maakte W.V. uit een corner het 3e en winnende punt. De Tilburgers treden nu weer overweldigend op en had in deze periode de verde diging niet zoo hun uiterste best ge daan dan was beslist ge'ijk gemaakt. Nu gelukt te haar dit niet meer en boekt W.V. II alzoo een welverdiende overwin ning. Wij waren niet in de gelegen heid den wedstrijd B.V.C.W.V. bij te wonen en is het ons daarom niet mo gelijk daarvan een geregeld verslag te geven. Naar we vernamen was W.V. vooral voor de rust de sterkste en dat in deze periode niet gescoord is, ligt eensdeels aan infortuin anderdeels aan het niet doortastend optreden der geel-zwarten voorhoede. Na de hervat ting blijft W.V. in den beginnen de aanvallende partij, doch als na een kwattier spelens de score nog blank is raakt de W.V. verdediging die zich enorm heeft ingespannen vermoeid. Gevolg hiervan is dat enkele spelers van plaats verwisselen, wat indirect de oorzaak der nederlaag was, want nu loopt het geheele elftal door elkaar, waarvan de Bosschenaren handig weten te profiteeren door kort achter elkaar tweemaal te doelpunten. Nu is W,V. ge slagen. De spelers geven den moed op en heeft B.V.C. geen moeite hun over winning nog te vergrooten 30. Het is voor het le elftal een zeer harde les, doch we hopen en verwach ten, dat zij hieruit zullen geleerd hebben dat een overwinning alleen te bereiken is als het geheele elftal zich inspant. Morgen speelt op het terrein alh., het volledig le XI-tal tegen een dito 2e. Deze wedstrijd op initiatief van de elf talcommissie vastgesteld, heeft ten doel, te trachten de zwakke plaatsen van het le elftal, door betere krachten te ver vangen. Voor dezen wedstrijd is het entree gesteld op 10 en 5 cent. Aan vang half drie. Wij hopen, dat de elftalcommissie ge heel in haar pogingen slagen zal, want voor a.s. Zondag staan W.V. weer zware wedstrijden te wachten. Het le zal thuis spelen tegen Anthony (Osch), ter wijl het 2e te Breda zal trachten H.M.S. II er onder te houden. Schoenen op zicht. Vrijdagavond vervoegde zich bij den schoenwinkelier Kouwenberg, le Tuin dwarsstraat, Amsterdam, een persoon, die voorgaf De Jong te heeten. Hij verzocht terstond schoenen op zicht te zenden in de Westerstraat 185- De winkelier, niets kwaads vermoedend, voldeed aan dit verzoek. Hij zond zijn dienstbode, die den persoon bij haar komst onder aan de trap zag staan. »Geef maar hier, dan breng ik het wel boven,* zeide hij. Met deze boodschap kwam de meid thuis. Het kwam den winkelier verdacht voor en daarom begaf hij zich terstond naar het opgegeven adres. Men kende er de Jong nietevenmin waren er schoenen besteld 1 Aan het politiebureau Westerstraat gaf de winkelier de zaak aan. Daar bevond zich een rechercheur, die hem vroeg, of de schoenen soms in witte doozen ver pakt waren. Inderdaad was dit het geval. De rechercheur had namelijk iemand met witte doozen onder den arm een cafétje in de Westerstraat zien binnen gaan. Men begaf zich er heen, en daar zat de klant,* terwijl hij bezig was de schoenen in kranten te pakken. De vogel was nu geknipt 1 De Industrie- en Handelsbank. Het justitieel onderzoek Zaterdag ten kantore der Tilburgsche Industrie- en Handelsbank, duurde ongeveer drie uur. Er werden twee volle kisten boeken, handelende over de laatste jaren, in beslag genomen, en naar Breda vervoerd. De boekhouder B., die onder geleide der maréchaussée bij het onderzoek tegenwoordig was, werd na afloop gevan kelijk naar Breda teruggebracht. Deze verspeculeerde ook zijn vrij aanzienlijk vermogen. Bij het onderzoek der Justitie zal eerst het juiste verduisterde bedrag blijken. Vermoed wordt dat het de reeds opgegeven som van f130,000 zal over schrijden. De naar België uitgeweken directeur Bidez, de hoofdschuldige der knoeierijen, was reeds 15 jaren in dienst bij de heeren Houben, houders der bank. Hij genoot altijd het volste vertrouwen, waarvan hij echter reeds eenige jaren misbruik maakte. Nader wordt gemeld Uit het Zaterdagmiddag door de Justitie uit Breda ten kantore van de Industrie- en Handelsbank ingestelde onderzoek is gebleken, dat er voor een bedrag van f120,000 door speculate is verduisterd. De boekhouder B. bij dat onderzoek tegenwoordig, bekende dat hij voor een bedrag van f 50,000 aan de speculaties heeft deelgenomen. De directeur de heer A. Houben, en de kantoorbediende v. D. werden aan gewezen voor de verdere afwikkeling van de loopende zaken. Het tekort van f 5000 het maatschappelijk kapitaal is f115,000 groot zal door de aandeel houders worden bijgepast. Voetbal. Gisteren namiddag speelden alhier voor de competitie van de Brabant schen Voetbalbond het 2e elftal van Willem II tegen N. O. A. D. 2 uit Bre da. Na een vinnigen wedstrijd, waarbij Willem II voortdurend in de meerderheid was eindigde deze met 20 in het nadeel van N. O. A. D. BAARDWIJK. Het gewone verjaarfeest van den Z E. Heer pastoor alk. is dit jaar wederom een schoon feest geweest vooral voor de jeugd. Ditmaal werden de verschillende voor drachten en tooneelstukjes, zoo echoon op gevoerd, gegeven voor de eerste maal in het bondsgebouw waar zij nog meer tot hun recht kwamen, daar die zaal er als het ware voor geknipt is. Na den middag werden door den Z.E. Heer pastoor de kinderen bij de Eerw. Zusters onthaald op chocolade en kren'enbroodjes. Geen wonder dat de kinderen elk jaar verlangen naar een zoo voor hen genoege- lijken dag. Er is weer alles in 't werk gesteld om voor het Goudenpaar G. Maas en echt- genoote een waardig feest te bereiden. Gis teren gaf die buurt een echt feestelijk aan zien. Een schoone eerepoort met toepasselijke spreuk iu rijm was aangebracht. Door de zorg van den Heer J. van der Mee waren gelden verzameld in de buurt, waardoor de oudjes in staat waren gesteld flink feest te vieren. Namens de 'buurt complimenteerde de president, de heer J. v. d. Mee, in schoon gekozen woorden het gouden paar, waardoor zij beiden tot schreiens waren bewogen. Door de liedertafel alh. werd hen een serenade gebracht. NIEUWKUIJK 27 October. Gisteren werd in de echoollokalen der Eerw. Zusters alhier de jaarij'tsche algemeene vergadering gehouden van de Boerenleenbank. De Directeur, de heer J. v. d. Brand opende ten 7 uur n.m. met den gebruikelijken groet de vergadering, heette den leden welkom en verzocht daarna den kassier, den edel achtb. neer P. J. v. d. Broek, burgemeester de verdere leiding der vergadering over te willen nemen, welke hieraan bereidwillig voldeed. De noture 1 der vorige algemeene vergadering werden daarna gelezeu, goedge keurd en vastgesteld. De ka«sier bracht hierna een uitvoerig verslag uit over de handelingen der Bank in het afgeloopen jaar waaraan wij het volgende ontleenen. Op 31 December 1910 waren in omloop 56 spaarboekjes, 73 voorschotboekjes en 1 boek in loopende rekening. Op 1 JaDuari 1910 was de bank schuldig aan spaargelden f 12.741.20. In 1910 werd ingelegd f 12.504.29, teaugbetaald f7.978.22, zoodat op ultimo December, met inbegrip van rente aan spaargelden verschuldigd was een bedrag van f 17,267.27. Het totaal der voorschotten op 1 Januari heeft zich voor deze gelegenheid verzekerd van de medewerking van den heer A. Jansen humorist te Breda. Daar de entreeprijzen 40 en 25 cent per persoon zeer billijk zijn gesteld verwachten wij, dat zeer velen van Vlijmen en omstreken kennis zuflen willen maken met deze jeugdige vereeniging te meer daar het rijke programma veel muzikaal genot in uitzicht Btelt. Burgemeester en We'houders van Vlijmen maken bekend, dat in den loop van veertien dagen schouw zal wordjn gevoerd over de schoorsteenen en stookplaatsen en dat nauwkeurig zal worden gelet op het aan wezig zijn van planken en andere houten voorwerpen, hetgeen in strijd is met de be palingen der algemeene plaatselijke politie verordening dezer gemeente. Het zoogenaamd toeleggen van schoar- steenen en andere stookplaatsen mag niet anders geschieden dan met voorwerpen van onbrandbare stof, zooals pannen, plavuizen platen enz. Zaterdagmorgen is het stoffelijk over schot van den WelEd. Heer N, van Oijen na eene plechtige uitvaart in de parochiekerk grafwaarts gedragen. In den stoet achter de door buren gedragen lijkkist, welke werd vooraf gegaan door de politiebeambten onzer gemeente, hadden behalve de talrijke fami lieleden van den overledene plaafs genomen burgemeester, wethouder en de leden van den Raad van welk college de afgestorvene zoo vele jaren deel had uitgemaakt. Ook de gemeente-ambtenaren en tal van notabelen volgden den doode op zijn tocht naar zijn laa'ste rustplaats. Zonder lijkrede is zijn stoffelijk overschot aan den schoot der aarde toevertrouwd, in veler herinnering blijft even wel de man voortleven, die doorzijnhai.de! en wandel op ieders achting mocht aanspraak maken. HERPT, 30 Oct. De ruim 20-jarige dochter van Adr. K. alhier had een wondje aan den arm dal zij had opengestooten. Kort daarna zwol de aim op en vertoonde roude plekken. Een dokter werd ingeroepen die bloedvergiftiging constateerde en direct de noodige maatregelen nam. SPRANG. De WelEd. Heer v. Voort huizen. theol. cand heeft voor het beroep naar de Herv. Gemeente alhier, bedankt. Woensdagavond 7 uur zal de Raad dezer gemeente een openb. verg. houden. VRIJH.-CAPPEL. Vergadering van de Raad der gemeente Vrijh.-Oappel op Dins dag 31 October 1911 des n.m. 7l/anur. Te behandelen 1. Ingekomen stukken. 2. Adres aan H. M. de Koningin inzake buitengewone vergunning ex. art. 5, le lid drankwet. 3. Goedkeuring voorwaarden havenver pachting 1912, 4. Vaststelling begrooting, dienst 1912. 5. Vaststelling suppletoir kohier H. O. 1911. WASPIK. Van de werf der firma Gebr. gelaten de stalen sleepkaan Charbonniere groot 600 ton, gebouwd voor rekening van schipper L. de Mei van Antwerpen. De prijzen der aardappelen zijn tot staan gekomen en eene kleine daling is nog wel te voorzien. Men besteedt thans voor eigenheimers f2,50 a f2,60, bravo's f2,75 h f 2.80. zeeuwen f 3,20 it f 8,30, dito drielingen f2,25 h f2,40 en zandsoorten f 1.75 a f 2.50 per HL. RAAMSDONKSVEER. A.s. Woensdag is het 25 jaar geleden, dat de le trein alhier passeerde. 1 November is het 25 jaar geleden, dat de heer J. H. Weverling tot brugwachter van de spoorbrug werd benoemd. De E, Achtb. heer Ridder de van der Schueren, burgemeester onzer gemeente, is gekozen tot beschermheer der harmonie „de Eendracht* iu plaats van wijlen den heer Mr. G. Heere. 1910 bedroeg f 26010.50. Dit cijfer steeg. in dat jaar met f7 525,— verminderde van de Rijkenis met goed gevolg te water daarentegen door aflossing met f 4.801.50, zoodat dit bedrag op 31 December 1910 werd vastgesteld op f28,734. Het totaal passief bij de Centrale Bank bedraagt f 13361.76 De winst over het afgeloopen jaar werd bepaald op f 110,965, zoodat het reserve-fonds thans bedraagt f 863,00. De bestuursvergaderingen werden geregeld elke maaud gehouden, waarvan de ee ste in elk kwartaal werd bijgewoond door den Raad van Toezicht. Alsvolgt kwam nu aan de orde wijziging van het huishoudelijk reglement. Art. 8 van dat reglement werd in dier voege gewijzigd dat de grens voor de opname van gelden werd gebracht van f 40.000 op f 60.000. De balans en wiust en verliesrekening, werden zonder aanmerking goedgekeurd. Met genoegen vernamen wij dat blijkens rapport van den Hoofd-inspecteur de werking en het beheer der Bank zeer tot tevredenheid stemmen. In de plaats van Pastoor Smolders, die volgens Pauselijk Voorschrift niet meer her kiesbaar was, werd tot President van den Raad van Toezicht gekozen de heer C. F. van den Broek, tot dusverre bestuurslid. Het lid van den Raad van Toezicht de heer Hub. Mosterraans werd herkozen, be nevens de Bestuursleden de heeren J. v. d. Brand Wzn. en P. v. Spijk, terwijl de bestuurs-vacature C. F. v. d. Broek werd aangevuld door de benoeming van den heer J. de Pintb. De ZeerEerw. heer pastoor Smolders dankte hierna het Bestuur en de leden voor het vertrouwen hem steeds als President geschon ken en was overtuigd dat men de keuze van zijn opvolger een gelukkige mocht noemen voor de belangen der Bank en uitte verder de beste wenachen voor den bloei dezer nuttige instelling. De Kassier onderhield hierna de leden nog met eenige besprekingen van meer onder geschikten aard, waarna de vergadering door den Directeur met den gebruikelijken groet werd gesloten. 30 Oct. Door de directie der Nederl. Bank is aan v. d. Lee van wien eenig bankpapier bij den jongsten braDd vernietigd werd, nieuw bankpapier daarvoor in de plaats gezonden, nadat door laatstg noemden eerst de asch-overblijfselen waren overgezonden. VLIJMEN 30 Oct. Het dubbel mannen kwartet „Octavio* alhier zal a.s. Zondag 5 November in de concertzaal van den heer M. de Laat zijne eerste uitvoering geven en In den toestand van onzen wethouder, den E.Achtb. heer G. H. Simonis, lid van de Prov. Staten, is een merkbare verbetering gekomen, zoodat alle hoop op herstel bestaat. GEERT RUI DEN BERG. Bij den storm van 30 Sept. was een groot gat geslagen in den dijk van den polder „de Akker*. Thans was men dit aan het herstellen. Verleden week nu W6rd het bijna gereedzijnde werk weer vernield, zoodat alle lauderijen onder liepen. Een leelijk schadepostje voor den aanaemer. 23 October jl. is de heet B. J. Kuijper van het station G'oerg verplaatst naar Venlo als klerk-telegrafist. Aan de suikerfabriek „Statendam* had de arbeider J. K. het ongeluk van een ladder te vallen. Hij liep daarbij een ga pende wonde aan het hootd op. Dr Quirijns te R'veer verleende geneeskundige hulp. Voetbal. Zondag was „Sparta" vrij voor den Bond. Zaterdagavond kwam nog een verzoek van haar naamgenoot „Sparta" uit Oosterhout om een friendly game te spelen. Met 3 invallers kwam het Bsrgsche team in het veld. Uitslag 91 in het voordeel van Sparta uit G'öerg. Hedenmorgen liep de vrouw van J. Lankhaar naast de plauk van de Thor en viel tusschen de boot en den wal te warer. Oogenblikkelijk sprong de veekooper Johs, de Graaff van Waspik bij de drenkelinge en mocht het genoegen smaken haar van een wissen dood le redden. DUSSEN, 80 Och Ernstige vechtpartij. Gisterenavond omstreeks 10 uur ontstond in het café van B. v. d. Pluijm te Hank (gem. Dussen) twist tusschen zekeren J. v. G. en J. K. Na een kleine woordenwisseling hebben beiden zich naar buiten begeven, waar zij handgemeen werden en het mes weder gebruikt werd. Aan K. werd achter het oor een diepe steek toegebracht. Hevig bloedende werd hij opgenomen en bij v. d. P. binnengedragen, waarna dadelijk genees kundige en geestelijke hulp werd ingeroepen welke verboden hem dadelijk naar huis te vervoeren. Van G. werd als vermoedelijke dader ge arresteerd en hedenmorgen naar de Mare- chausseé's kazerue alhier overgebracht. Ook deze had verschillende wonden opgeloopen. K. is gehuwd en vader van 7 kinderen. De andere is ongehuwd. HEUSDEN, 30 Oct. 1911. R. K. Debating-club. Donderdag vergaderden de werkende leden dezer vereeniging. O. m. brachten de verschillende functionarissen, zooals de secretaris, de penningmeester, etc. hun jaarverslag uit welke alle in de puntjes wareu. Tevens werd er over gegaan tot het kiezen van een bestuur, waarbij alle titelarlssen werden herkozen, terwijl de bibliothecaris, de heer Miedema die wegens vertrek zijn ontslag nam, vervangen werd door den heer P. Schmiehusen. Voorzeker past den ver trekkende een warm woord van dank van alle leden voor de uitstekende wijze waarop hij zijn taak steeds naar aller genoegdoening heeft volbracht. Valsche getuigenis. Voor het kantongerecht alhier werd door zekeren d. G. uit Dussen op zoo danige wijze getuigd, dat hij in afwachting van wat komen zal, onder geleide der maréchausseé werd overgebracht naar het huis van bewaringte 'aHertogenbosch Her halingsonderwijs RK. School Vanaf den predikstoel werd j.l. Zondag het aanvangen van het herhalingsonder- wijs voor de R. Kjongelingen aange kondigd en tevens werd met een ernstig woord tot de ouders en werkgevers aangemaand hun onderhoorigen zooveel mogelijk van bedoeld onderwijs te doen gebruik maken. Weet gij wanneer gij de Sanguinose moet gebruiken Wanneer Uw bloed arm is en daardoor de stofwisseling traag; Wanneer gij last hebt van bleeke kleur, bleeke lippen, bleek tandvleesch Wanneer gij te zwak zijt om te eten; Wanneer gij te moe zijt om te slapen Wanoeer gij nooit eens recht verkwikt, uitgerust en versterkt wakkei wordt Wanneer gij gedurig moede zijt, en alles U te veel is Wanneer gij last hebt van pijn in de maag of pijn in de lenden Wanneer gij prikkelbaar of gedrukt zyt of angstig, zonder dat gij weet waarvoor. DAN moet gij de Sanguinose gebruiken. Neem dan eens geregeld een tijdlang tweemaal per dag één eetlepel SANGUINOSE. SANGUINOSE versterkt Uw bloed, zuivert en verrijkt het. En doordat Uw bloed versterkt, grijpt zij met vaste hand in de oorzaak van vele tijd kwalen, die in schijn zeer verschillend zijn. Voor jonge meisjes in den der vorming van het gestel, is de Sanguinose een welbeproefd middel. SANGUINOSE wordt verkocht in groote vierkante flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per flacon f 1.50, 6 flac. f 8.12 flac. f 15. Zorg dat. gij de echte krijgt. Wees gewaarschuwd tegen namaak. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts I2V2 °f 15 ets. per dag. Dat ie goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisteü. 1866 VAN DAM en Co., Den Haag. 52 «j

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6