Men moet onmiddelijk handelen, Hakkenschrooier, Personeel gevraagd. Ant. Verster-Duquesnoy, Waalwijk Eenfeitishet Vleeschhouwerij en Spekslager! J, Reclame Firma G. L. Smits Co. Schoenveters. Advertentiën .A-OKEIsrT SIGAREN. met Pension. Gemeenteraad. K lei ne A dvertentiën. ABR1AHA JOH. HASIA TSBW1SL 20 Trapstraat, Brussel Uitvoeringen. Ant. Verster-Duquetnoy, geheel op 4e binoeniandsche markt zou den moeten brengen en de onderlinge concurrentie, die toch reeds zoo zwaar is, daardoor nog veel zwaarder zouden maken. De Schoenfabrikanten zien dan ook wellicht algemeen (misschien enkele schoenfabrikanten-leerlooiers uitgezon derd, die van de voorgestelde hooge rechten op zoolleder vooral veel hoogeren prijs van zoolleder verwachten; met groote bezorgdheid de toekomst tege moet, zoozeer zelfs, dat zij wellicht liever alle rechten op gemaakt schoenwerk zouden zien vervallen dan rechten op leder en de andere artikelen, die zij in hunne 'industrie noodig hebben te moe ten betalen. De Regeering heeft in de Memorie van Toelichting omtrent zoolleder ver klaard, dat de prijs hiervan door de voorgestelde rechten niet zal stijgen. Deze verklaring is aan groote be denking onderhevig en onze Kamer betwijfelt de kans hierop ten zeerste, wijl nog slechts ongeveer de helft van het zoolleder, wat hier te lande ter ver vaardiging en herstelling van schoenen noodig is, door de Nederlandsche looiers wordt vervaardigd. Waar bij eventueele invoering van de Tariefwet deze derhalve de schoen industrie voor zulk een groot tekort aan grondstoffen plaatst, begrijpt onze Kamer niet, dat de Regeering in de Memorie van Toelichting zoo beslist durft verklaren, dat de lederprijzen niet zullen stijgen, Deze verklaring van de Regeering is ook in strijd met haar verdere verkla ring, dat zij er op rekent, dat na even tueele invoering van de Tariefwet jaar lijks nog drie millioen kilogram zoolleder zal blijven worden ingevoerd. Het is onmogelijk aan te nemen, dat de rechten hierop door de importeurs zullen worden gedragen deze rechten zullen beslist voor rekening komen van de verbruikers hier te lande. Waar toch het buitenlandsch zoolleder even duur is als gelijke kwaliteit hier te lande, daar kunnen gevoegelijk de binnen- landsche leerlooiers de prijzen van hun fabrikaat verhoogen met een bedrag, gelijkstaande aan het bedrag, wat op het buitenlandsch zoolleder aan rechten moet worden betaald. Men make hier niet de tegenwerping dat men bij hoogere productie-kosten de prijzen van het schoenwerk kan verhoogen. Wegens de zware onderlinge concurrentie, die zooals hierboven is uiteengezet door eventueele, invoering van de tariefwet nog veel zwaarder zal worden, is het niet aan te nemen, dat hoogere prijzen zullen kunnen worden bedongen. Het gemis aan voldoend be drijfskapitaal bij vele schoenfabrikanten werkt prijsverhooging ook zeer tegen, dit toch is een middel voor verschillende minder nobele schoenwinkeliers om de prijzen van het fabrikaat der aldus finantieel minder gunstig bekend staande schoenfabrikanten te drukken en het groote aantal van deze, maakt het ook voor andere fabrikanten onmogelijk, onder die omstandigheden behoorlijken prijs te bedingen. Verder is het publiek in de laatste jaren aan zulke lage schoenprijzen ge woon geraakt dat eerder te verwachten is, dat de schoenindustrie genoodzaakt zal worden nog slechter surrogaten van leder te verwerken om zoo mogelijk nog tegen lagere prijzen te verkoopen, zoodat de goede naam van ons Hollandsch o brabantsch schoenwerk gevaar zal loopen Ten slotte wil onze Kamer hier ook nog wijzen op de ongeveer 36.000 schoenmakers en lappers in Nederland die voor eigen rekening werken en die ook zeer zullen worden getroffen door eventueele invoering van de Tariefwet vooral door de hooge rechten op kern leder, zoogenaamde croupons. Onder die groote massa vakbroeders zijn er zoo vele arme stakkers, die in den strijd om het bestaan zoo zwaarte tobben hebben. Die schoenlappers hebben zulke moeielijke concurrentie in de zooge naamde eigen-lappers waarvan men er tegenwoordig zoo velen heeft o. a. onder de mindere beambten bij de spoorwegen; bij de Belastingen en andere takken van dienst; ook zeer velen onder par ticulieren en uit vrees, dat dit getal nog kan toenemen, zal de arme schoen lapper zijne prijzen niet durven ver hoogen. Onze Kamer besluit dus UHoogmo- genden te verzoeken de voorgestelde rechten op leder en al wat de schoen fabrikanten ter vervaardiging van schoe nen noodig hebben in het ontwerp Tariefwet te verwerpen. De Voorzitter, VAN GHERT. De Secretaris, VAN DE LEUR. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 7 Oct. des namiddags ten 4 uur. Voorzitter de Edelachtb. heer van Honsewijk. Ongeveer 4 uur opent de Voorzitter de vergadering; aanwezig alle leden. De notulen der vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ontslag aanvrage van Mej. E. M. Evers als onderwijzeres aan de O L. School in wijk C. Mej. Evers vraagt eervol ontslag met ingang van 15 Januari of 1 Februari. In een later door haar ingezonden schrijven vraagt zij ontslag met ingang van 1 Februari. Met algemeeee stemmen wordt besloten gaar eervol ontslag te verleenen met in gang van 1 Februari. 2. Wijziging van de verordening regelende de jaarwedden van de O. L. onderwijzers. Voorzitter. Wij hebben een oproeping gedaan voor een onderwijzeres met f 50 boven 't minimum en f50 als ze in 't bezit is van akte nuttige handwerken. De Wilt Zijn er al solicitanlen. Voorzitter. Een. Burg. en Weth stellen voor de salaris- regeling te verand'ren en voortaan te lezen dat de jaarwedden zullen bedragen voorhoofden f900, f950, f1000, f 1050, en f1100. Voor de onderwijzers f 575, f 675, f 750, f845 en f900. Voor akte Fransch wordt f 100 en voor de akte nuttige handwerken f50 bovendien gegeven. Zonder discussie wordt de verordening aldus vastgesteld. 3. Stichting van een brandspuithuisje met arrestantenlokaal in wijk C. Voorzitter. Met eerste zal gesproken worden over waar zul'en wij het zetten. B. ca W. stellen voor het daar op het terrein te bouwen van de gemeente. Bij Leemans blijven, zal de gemeente ook geld kosten. Leemans. Dat spreekt, ik moet er voor breken en bouwen. Van Beurden. De heeren uit de polder weten het 't best. De Wilt. Zou je nog bouwen of wachten tot 't voorjaar Van der Pluijm. Ik zou wachten tot t voorjaar. Je kan nu eiken dag weer hebben dat je niet kan bouwen. Van de Koppel. Eer men een bestek gemaakt heeft en het aanbesteed is gaat er toch wat tijd overheen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aange nomen. 4. Jaarwedde van den Burgemeester en van den Secretaris. De Voorzitter en Secretaris verwijderen zich. De heer van Steen als oudste wethouder neemt de leiding der ver gadering op zich. Voorzitter. Wat denken de heeren er er van. Van Beurden. Hoe denken de wet houders er over. Van Steen. Wat mij betreft, ik zou de salarissen laten zoo ze zijn, ik acht de salarissen voor onze gemeente hoog genoeg. Maar de heeren zijn vrij, uit uwe gedachten maar eens. Van de Koppel. Hoe hoog zijn hier de salarissen. Van Steen. Van den Burgemeester f700 en van den Secretaris f850. Van de Koppel. Dan komen mij die salarissen ook hoog genoeg voor L. v. d. Pluijm. Ik ben het met van de Koppel eens, Van Honsewijk. Waarschijnlijk zullen Ged. Sta'en een regeling brengen. Van Strien. Dan laten wij het aan Ged. Staten over. Van Beurden. De salarissen zijn hier pas eenige jaren geleden verhoogd. Van Steen Veel werk is er Diet bij gekomen. Er zijn wel eenige nieuwe wetten gekomen, doch als je daar direct maar verhooging voor moet gaan geven, weet ik 't wel. De Wilt. 't Zit er niet aan, anders zou ik zeggen vooruit maar. Leemans. Ik geloof niet dat ge er mee klaar zult zijn, zoo. Van Steen. Ged. Staten vragen hoe er over denken en dat zeggen wij nu. Leemans. Als Ged. Staten 't dan eens veel verhoogen. In andere plaatsen hebben ze 't zelf gezegd met zooveel verhoogen wij de salarissen. Van Steen. In veel plaatsen is be sloten de salarissen niet te verhoogen. Wordt besloten Ged. Staten te be richten dat de raad de salarissen hoog genoeg acht, doch 't besluit aan Ged. Staten overlaat. De Burgemeester en Secretaris komen weer ter vergadering. De Voorzitter. Dan krijgen wij aan gehouden schrijven van de Commissaris der Koningin, inzake veldwachter Heij- mans. De Commissaris der Koningin verdocht te willen berichten hoe men veldwachter Heijmans wil beloonen voor het behalen van zijn politie-diploma. Voorzitter Burg. en Weth. stellen voor f25 subsidie te verleenen, hij heeft er veel moeite voor moeten doen. Van de Koppel. Is dit jaarlijks, of voor eenmaal. Voorzitter. Voor eenmaal. Van Beurden. In aanmerking genomen wat hij vroeger heeft gedaan verdient hij geen gratificatie, maar...... Voorzitter. Zijn werk is goed hoor. Van Beurden. In den laatsten tijd heb ik niets meer van hem gehoord. Maar vroeger heeft hij zich zoo laag en vreemd aangesteld. Ik ben er dan ook tegen hem f25 salaris te geven. Maar de heeren uit de polder weten hierover meer te zeggen. Voorzitter. Hoor eens, waar ge daarover hebt is voor de Rechtbank uitgemaakt. Van 'Honsewijk. Iedereen doet 't er zoo al eens neven, dat gebeurt bij ons ook wel eens. Vootzitter. Ik zou dat maar voor me houden. Van Beurden. Neen, waarachtig niet hij heeft het er indertijd maar slecht laten leggen. Voorzitter. Wat heeft hij laten leggen Van Beurden. Hij heeft nette ct eerbiedwaardige lui aangetast. De polder- sche lui weten het beter, die zijn getuige geweest. Voorzitter. Dat is voor de Rechtbank uitgemaakt. Van Beurden. Dat is te gauw goed gevonden. Men had het als de Papen- drechtsche zaak moeten behandelen. Door die handelwijze heeft de veld wachtereen slechten naam gehad in den polder. Voorzitter, Je moet hier niet gaan zitten belcedigen, daarvoor zijn wij niet bij elkaar gekomen. Ik breng het voorstel in omvraag. Dit wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren van Beurden en L. v. d. Pluijm. L v d. Pluijm. En met recht ben ik er tegen en hij weet ook wel waarom. Voorzitter. Dat is in den Bosch uit gemaakt. L. v. d. Pluijm. Met kunst en vlieg werk, dat is hier in den raad al eens meer gezegd. Van Beurden. Afin 't pleit is beslist en we zullen er maar niets meer over zeggen. L. v. d. Pluijm. Ja, hoe korter we hier over spreken, hoe beter. 5. Aanmerkingen van Ged. Staten betreffende de gemeente begrooting voor 1912 en de gemeente-rekening over 1910. Wordt aan B. en W. overgelaten tot beantwoording. Voorzitter. In de vorige vergadering is besloten adhaesie te betuigen aan een adres van Waalwijk Wij hebben dat nog niet gedaan omdat eenige dagen later door een schrijven van prof. van Gils er andere gezichtspunten zijn ge komen. 't Gaat er over of men voor openbaar of voor bijzonder onderwijs is. Wij meenden nu buiten de kwestie te moeten blijven. Wordt besloten het besluit in te trekken en geen adhaessie te betuigen. Voorzitter. Vao J. Kooien is een verzoek ingekomen om restitutie van H. O daar zal wel niets op tegen zijn Aldus wordt besloten. Van der Pluijm. Hoe zit 't met de spreekcel, men ziet er verlangend naar uit. De secretaris zet op verzoek van eenige leden uiteen hor ver men in deze zaak is gevorderd. Aan de bewoners is ge vraagd of men particuliere aansluiting wenscht ea 't resultaat daarvan zal wel beslissing brengen. De heer van Strien zegt gehoord te hebben dat tijdens den landbouwcursus te Hank er 'wanordelijkheden hebben plaats gehad, zoo dat de heer Broeders streng is moeten optreden. Ik zou daar een onderzoek naar laten instellen en de daders dan procesverbaal geven. En gebeurt het nog meer dan zou ik geen cursus meer geven, 't geld is veel te kostelijk. Ik heb zelfs gehoord dat als het weer voorvalt er andere jongens niet meer naar toe willen gaan. L v, d. Pluijm. De pastoor is er ook bij gekomen en die heeft, de orde her steld. 't Zijn geen jongens van den cursus geweest, 't Moeten andere lui zijn ge weest. 't Is wat wij Hollanders zeggen, zoo maar wat beroerdigheid geweest. Na dien heeft er geen enkele wanorde lijkheid meer plaats gehad. Voorzitter. Ik zal een onderzoek laten instellen. L. v. d. Pluijm. De daders zijn niet bekend. Voorzitter. Dat zullen we zien. Broeders heeft er tegen opgetreden en zou ze die dan niet kennen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Zoodra de vroHw waarneemt dut hare krachten vervallen, moet zij beginnen met de behandeling met de Pink Pillen, die zullen verhinderen dat haar bloed in ver slapping toeneemt. De Pink Pillen bezorgen bloed met iedere gift en geven j»an de ver. zwakte organen wat voor dtze noodig ia om de kracht der beate dagen weer te vinden. De Pink Pillen zijn het beste versterkings middel voor de vrouwelijke organismen. De Pink Pillen geven eetlust, geren krachten, zij versterken dc maag, bezorgen ern goede spijsvertering en verspreiden door geheel het licbaam een groote kracht. MejuiT. Johanna van den Broek schrijft ons dar »ij verheugd is over de behandeling met de Pink Pillen. Mejuff J. van den Broek woont 801, B. Brugstraat te Boxtel. rik Mejuff. heb het ff. van den Broek. genoegen u te berichten, dat uwe uitmuntende Pink Pillen mij volkomen genezen hebbeD. Ik beo n dasivoor zeer erkentelijk. Mijn ziekte was begonnen met lichte pijnen in de maag en een zekere moeiel ijk beid in de spijsvertering. Ik lette er niet op, denkend dat die ongesteldheden slechts oogenhlikkelijk zouden zijn. Maar integendeel werden die ongesteldheden erger, zoo zelts dat ik mij weldra zeer moeielijk kou voeden. Ik herstelde mijne krachten uiet voldoende meer, dat was mij aan te zien, want van dag tot dag werd ik bleeker en zwakker. Na verscheidene middelen zon- der succes beproefd te hebben, ben ik tot de behandeling met de Pink Pillen overge daan en uwe goede pillen hebben zoowel uiijo slechte maag als mijn blocdarmoeue genezeu Verkrijgbaar h f 1,75 per doos, en f9, de zes doozen bij hel. Generaal Depot der Piuk Pillen, van Eegheolaan 29. Amsterdam Voor V Bosch en omstreken bij de firma Y. d DRIES, Vischmatkt Apotheker 's-Bosch Drogisterij ,EXCEL8IOR« Konin- ginnelaan, Herman J. A, ZEEGERS, firma P. J. van GILS. Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozeu. 1509 Boodschappen, reparattëa enz. voor L. JONKERGOUW. horlogemaker, welke ver huisd is van Waalwijk naar 's BOSCH. Verwerstraat 98 kunnen bezorgd worden by J0HAN HOMBERGEN, 1442 Coiffeur Markt Waalwijk TToor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte en het overlijden onzer dierbar*, onvergetelijke echtgenoote ut moeder Mevrouw geboren VAN LOON, betuigen wij onzen oprechten dank. Brseijen, 9 December 1911. LOUIS J. F. VERWIEL. W1LHELMINE A. M. VERWIEL JORAN G. A. VERWIEL. GERARD M VERWIEL. ALPHONSE M VERWIEL MARIA H. J. VERWIEL. 1502 Een Stoomscboenfabriek Lier ter plaatse vraagt een zeer bekwaam Alleen zij die als zoodanig reeds werkzaam zijn, komen in aan merking. Loon f 1,60 per dag. Brieven bureau van dit blad ooder No, der advertentie. 1492 Hij de Htoom-Schoenfabriek Dongen, kunnen direct of begin Januari geplaatst worden, eenige prima vaklieden voor het zwikken en het opzolen van Good-Year Welt werk. Zonder voldoende vakkennii onnoodig zich aan te melden. 1490 vraagt voor verkoop bij kanten. schoenfabri— 1507 Uitvoeringen te 's-Bosck. Eerste Toonkunst-Concert op Zondag 17 Dec. 1911, 's avonds acht uur in Casino te 's-Bosch. Het tweede Toonkunst-Concert wordt 10 en 11 Februari 1912 gegeven in 't Concertgebouw met Requiem van Verdi. t f Hedeu overleed na een kort- stondige ziekte, en gesterkt door H.H. Sacramenten, in den ouderdom van ruim 58 jaar, de WelEd. Heer HUBERTUS VAN LAARHOVEN in leven Kerkmeester en Gemeente- Ontvanger alhier. Elshout Wed. C. VAN LAARHOVEJN- S. VAN LAARHOVEN. Vlijmen Familie VAN LAARHOVEN. C. VAN LAARHOVEN. Groesbeek W. VAN li AARHOVEN, Pastoor. M. VAN LAARHOVEN. W. PULLES. St. Oedenroode A. M. PULLENS, Religieuze. Elshout A. v. HULTEN. E. v. HULTEN-Pullens en Kinderen. Fr. PULENS. A. PULLENS-van Engelen en Kinderen. Elshout, 8 Dec. 1911. 1506 Bezoekt het SIGARENMAGAZIJN van tegenover 't Bond«gebouw, daar zal U keuse vinden in Enorme voorraad merken. Prachtige Surprice voor St. Nicolaaa. Verpakkingen in heele halve en kwart fust ook luxe verpakkingen. Komt, Ziet en Overtuigt U Rookt El Basco S ct. La Reina Regents 8 ct, Bravillo 8 ct. Modjo-Oowaars 2l/, ct. Havana-Cultuur 21/, ct. Treffertjes 21/, ct. Vliegertjes 2*/$ ct. 925 Sumatra Plantjes 2Vj ct. Iris Tommy Haantjes Stompkop Eigen Haard Vorstenlanden Rosita Scheepjes 21/. 2 ct. ct. Ct. ct. ct. Ct. Ct. ct. Aanbevelend, tegenover 't Bondsgebouw, WAALWIJK. verteeren de groote Wat stoom is voor de industrie, is ad- voor den handel, n.l drijfkracht. Er kan direct, in een net deftig klein gezin te Raamsdonksveer een heer geplaatst worden Brieven aan het onder no. 1460. Bureau van dit blad, 1460 dat door fijne kwaliteiten, door hoogst fijne bediening, doornaar de eischen der tijds te zijn inge richt, door zeer billijke prijzen, de WAALWIJKSCRE VAN 1106 meer en meer afnemers gaat tellen. ■-*»■ 'I Ti ni m iff* r.-1 r nr iir nnr inimrr--tm» PüLLES.

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2