■wrmmimn TH. A. VAN WIJCK, Tafelkleeden. Zingende Vogels! Reclamebrood. J, F. «I-VIS, Den Haag «iAC. SARS, Hotel het Anker, Jan Geertsen, NIXÏÏW3 ÏÏIT HEÏÏSDSH Sport. KACHELZEILEN, Stoven e„ Voetkussens. Advertentiën GIDS Gids van Waalwijk en Omgeving" Jan de Leeuw. Stokpaardjes- leliennielk - Zeep Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Ingezonden Stukken» Hospitaallinnen. Handelsberichten Eiken morgen VERSCH witbrood. Café en Uitspanning, in komische scènes die wel in den smaak ran het pnbliek sollen vallen. WASPIK. Zondag 24 Dec. zal Rapiditas ;eu competitiewedstrijd houden tegen B.V.C. ran Besoijen op 't terrein alhier. B.V.C. welke hier vroeger voor eene gevaarlijke tegenstander gold, moest bij de laatste ont moeting met Rapiditas met 90 het onder uit delveD. Nu' zal zij natuurlijk haar beate beentjes voorzetten om revanche te hemen, zoodat we een zeer spannenden wed- jtrijd verwachten. De landbouwer de Bont op 't Dijkske ilhier werd gisteren verrast, doordat een zijner kippen, die bij reeds eenigen tijd verdacht van kwijt" te leggen, met een veertiental kuikentjes van 't schoor kwam stappen. Wel ean aardige verrassing om dezen tijd ze is rchter als kerstgeschenk met genoegen aanvaard. RAAMSDONK. Dat er in Raaaisdorik goed vee gefokt wordt kan worden vermeld, dat de heer Jan H. Kamp landbouwer alh. gisteren 3 kalfkoeien verkocht aan den heer Jac. Ryken veehandelaar te Sprang, voor de prijs van f1125. Zeer vermoedelijk gaan deze prachtexemplaren naar Spanje. RAAMSDONSVEER. Omstreeks Nieuw jaar zal de Harmonie „De Eendracht" alh. een tooceelstnk opvoeren en wel het bekende drama yBrancomir." -i- De Nationale Vereeniging voor den Volkszang heeft aan het bestuur der Har monie verschillende volksliederen aangebodeD, die bij volksbijeenkomslen en nationale feesten zullen worden uitgevoerd, GEERTRUIDENBERG. Voetbal. Zondag speelde ^Sparta" haar competitie-wedstrijd in 's Hertogenbosch tegen ,/B. V. C." Met een gewijzigd elftal, waaronder 2 iuvalleis, kwam zij in het veld. Uitslag 22. Stand bij rnst 1—0 voor „Sparta". DUSSEN. De heer J. C. Pellekoorne kommies bij 's Rijksbelastingen alhier is met iDgang van 1 Jannari a.s. benoemd te Bergen op Zoom, Voorwaar een mooie verbetering. Wij weoschen deu heer Pellekoorne dan ook van harte proficiat. KAATSHEUVEL, 19 Dec. Tridium. Het Tridium in onze beide parochiën met de a.s. Kerstdag te geven voor de leden onzer H Familie, zal a.s Zaterdag avond om 7 uur plechtig geopend worden. Het Tridium wordt geleid door Eerw. Paters Capucijnen. Dagelijks zullen oefe ningen gehouden worden. Op 2en Kerst dag 'smorgens Algemeene H. Communie en 's avonds sluiting. Moge deze Geeste lijke oefeningen strekken tot heil onzer talrijke Familieden Patroonsbond. Onze R, K. Patroonsbond is op het oogenblik zonder President. De Heer Th. van Dortmond-Pennock heeft als zoodanig ontslag genomen. In de eerstvolgende vergadering, zal door stemming, hierin worden voorzien. Baldadigheid. Zoo nu en dan laten de vlegels iets van zich hooren. Bij G. v. W. werden Zondagavond de ruiten ingeslagen, met een hout dat men eerst van een heining nabij het huis had afgebroken. Bij de kinderen L. werd met steenen uit de bestrating het bovenlicht ingesmeten. Bij Joh. v. G. moest het een draad versperring ontgelden. Jammer dat de politie daartegen machteloos staat. Meer licht. In de diefstallenzaak van welke wij vorige week melding maakteo, schijDt meer licht te zijn gekomen. Verleden Zaterdag is door de politie uit Tilburg alhier gearresteerd, de 36-jarige M. P. Geboeid werd hij naar Tilburg getrans porteerd. Naar wij vernamen, moet hij door de personen waar men de gestolen goederen ontdekt heeft, als medeplich tige genoemd zijn. Hoe het zaakje precies zit, zal de politie wel uitmaken. Bijna zeker is het, dat nog meer arrestaties zullen plaats hebben. De politie schijnt op een goed spoor te zijn. HEUSDEN, 19 Dcc. 191Ï. Milde gift. Dezer dagen werden door een wel dadig ingezetene de volgende giften geschonken. Aan de Ned. Herv. Kerk f 100.aan de Diaconie dier Kerk f 50; aan het Hervormde Gasthuis f 50 en aan de Herv. Bewaarschool f 25. Een navolgenswaardig voorbeeld. Dat zal welkom geweest zijn Zaterdag werden de bestedelingen van den Lutherschen Godsdienst, die in deze streek onder het toezicht staan van den WelEd. Heer R., allen verrast door de toezending van een prachtige taart, ver gezeld van een flesch limonade, naar men zegt in verband met het 300-jarig bestaan der Luthersche Gemeente in ons land. Goed''nieuws. De familie G. van Bokhoven alhier ontving de gelukkige tijding, dat haar zoon, die voor het H. Priesterschap studeert aan het St. Mary Seminarium te Baltimore in de Ver. St. van Noord- Amerika, morgen de tonsuur met de 4 mindere orden zullen worden toegediend, terwijl de Heilige Priesterwijding reeds in Juni zal volgen. R. K. Debating-club. Tegen Dinsdag 29 Dec. is door deze vereeniging een Algemeene-Vergaöering uitgeschreven, die hoogstwaarschijnlijk zeer druk bezocht zal worden, aangezien als spreker optreedt de Heer K. de Mol met het onderwerp Napoleon I. De wraak van een siroop er. Een te legram heeft reeds melding gemaakt van een vreeselijke misdaad, gepleegd te Vic-le-Comte, nabij Clermont-Ferrand, waar een strooper 4 menschen gedood en één doodelijk gewond heeft, omdat zij tegen hem hadden getuigd in een rechtzaak, waarbij hij wegens visschstroo- pen tot 20 dagen gevangenisstraf was veroordeeld. De dader is de 35-jarige Willem Courmier Nadat zijn vonnis was uitgesproken, verliet hij 's avonds ziju woning, gewapend met een geweer en een scheermes. Hij heeft de echtgenoo- ten Mandonnet, zijn buren, moeten aan vallen toen zij thuiskwamen, want man en vrouw werden doodgeschoten gevon den aan den drempel hunner woning. Toen ze daar neergevallen waren, heeft Courmier met een scheermes Mandonnet de keel afgesneden en liet het wapen in de wonde, waarna hij letterlijk het hoofd der vrouw verpletterde en ze de b8rst insloeg met de geweerkolf. Daarna laadde hii zijn geweer weder en trok naar een herberg. Daar ont moette hij Antonin Mandonnet, broeder van het eerste slachtoffer, een der zonen van den herbergier Emiel Verdier, 16 jaar oud, en dec 10 jarigen Jan. Pas binnen, of de bandiet schoot Emiel Verdier dood. Antonin en Jan vluchtten in de keuken en klauterden de trap naar de eerste verdieping. Emiel Verdier die niet dood was, liep ze na, doch de moordenaar schoot op hem nog twee maal en de ongelukkige viel stervend neer. Toen kwam vader Verdier toegesneld en werd door een schot erg gewond aan den buik Midderwijl waren Jan Ver dier en .Antonin Mandonnet zich onder een bed gaan verschuilen, maar moeder Verdier, die kwam zien wat er gebeurde ontving toen een schot in de keel en viel stervend neer. Daarna verdween de misdadiger. Emiel Verdiei en zijn moeder zijn ge dood geworden, terwijl de vader zich in stervensgevaar bevindt. Later heeft Courmier zich te Clermont- Ferrand vrijwillig gevangen gegeven. Hij verklaarde zelf niet te weten hoeveel menschen hij had omgebracht. Diefstal. Zondag hebben dieven een juwelierswinkel te Breslau geplunderd- Zij hadden een gat in het plafond geboord eu lieten zich met koorden naar beneden glijden. De dieven namen vooreen waarde van 70.000 mark mede. Spoorwegongeluk. Een spoorwegongeluk heeft gisteren morgen bij Odessa in Minnesota plaats gehad. Een trein van de overland expres van den Chicago—MilwaukeeSt. Paulspoor- weg liep op een anderen, stilstaanden trein. Negen personen werden gedood en een groot aantal ernstig gewOnd. Levensgevaarlijk gewond. Gisterenavond is te Tilburg in de Houtstraat den 51- jarigen P. G. door zekeren J. M. V.met een mes een ernstige wonde in den buik toegebracht. Zij waren eerst samen uit geweest en hadden, toen zij onder den invloed van sterkendrank waren geraakt twist gekregen. De verwonde is naar het gasthuis overgebracht f zijn toestand is levensgevaarlijk. De dader is gearres teerd. Geschoten. Hedennacht is tusschen Nieuwstadt en Susteren met een jacht geweer op de politie geschoten. Er werd niemand getroffen. De dader, zekere A. Jis aangehouden en gevankelijk naar Sittard gebracht. Hij heeft nog veel straf tegoed wegengs strooperij en dronken schap. Bloedige vechtpartij. In een herberg aan het Comeniusplein te Berlijn ont stond twist tusschen de broeders Massche den Pool Wladislaus Bartezak en een meisje. De kastelein zette de twistenden zijn lokaal uit en op het plein werd de twist voortgezet. Andere mannen meng den zich er In en weldra ontstond er een algemeene vechtpartij, waarbij Frlts Massche, 19 jaar oud, electricien, met een mes zoo hevig in den buik werd gestoken, dat hij op weg naar het hos pitaal den geest gaf. De Pool werd aan gehouden, maar hij ontkent de dader te zijn. Er van door. Met achterlating van zeer hooge schulden, die verscheidene honderd- duizenden mark moeten bedragen, zijn de Berlijnsche kooplieden Skarek en Liefmann naar Engeland gevlucht. De Berlijnsche recherche heeft reeds telegrafisch de Lon- densche politie om aanhouding der vlucb- tenlingei. verzocht, die te Berlijn een engros- zaak in wollen artikelen dreven. Tien groote kisteD, die Skarek en Liefmann bij een Berlijnsche expeditiefirma ter verzending naar Engeland hadden doen bezorgen, kon den terechtertijd in beslag worden genomen. Een gevecht. In Zehlendorf, een villa dorp in de buurt van Berlijn is gisteren nacht een onbeduidende ruzie ontstaan door vijandige gezindheid van de jeugd, in verschillende dorpen tot een waren veldslag aangegroeid. Een van de vech tersbazen werd gedood, een ander doo delijk gewond. Ongeluk op het looneel. Bij de opvoe ring der opera »Hérodiade« in het théatre de la Gaité te Parijs, stortte op het too- neel een stelling in, waarop een 12-tal figuranten hadden plaats genomen. De meeste bekwamen vrij ernstige kwetsuren Verdronken. In den nacht van 17 op 18 dezer verdronk te Nieuw-Amsterdam de 18-jarige arbeider De long. Kind doodgereden. Zondagmorgen heeft op de spoorlijn UitgeestAlkmaar, tusschen Hello en Castricum, een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen trein 636, welke 10.17 uur van Alkmaar naar Amsterdam vertrekt, was onder de reizigers de vrouw van een beambte der H. IJ. S. M. uit Den Helder, in gezelschap van twee kinderen een jongetje en een meisje te Heilo stopte, stapte een employé van de H. IJ. S. M. aan den verkeerden kant uit den trein en sloot blijkbaar het portier niet voldoende. Eenige minuten later althans, toen de trein reeds weer in be weging was, heeft het zevenjarige meisje vermoedelijk even tegen het portier ge leund, dat opensprong, zoodat de kleine voorover op de rails viel. In de eerste oatsteltenis dacht niemand er aan, aan de noodrem te trekken. Inmiddels pas seerde de sneltrein 153, welke te 10.20 uit Uitgeest naar Alkmaar vertrekt. De machinist van dezen trein moet het kind gezien hebben, althans hij remde uit alle macht, echter te laat. De kleine meid werd overreden en was oogenblikkelfjk dood. De toestand van de wanhopige moeder laat zich niet beschrijven. Het lijk van de kleine werd naar Alk maar vervoerd- De moeder stapte in Castricum uit en begaf zich zoo spoedig mogelijk naar Alkmaar, waar zij aan het station haar kindje dood en onherken baar terugvond. Een waarzegster en onnoozele dames. Twee dames in Den Haag zijn het slacht offer geworden van een sluwe oplichter seen helderziende vrouw", die in een advertentie in dagbladen had vermeld, dat zij »de toekomst voorspellen kon.» Deze waarzegster, de 66-jarlge vrouw P., is dezer dagen ter beschikking van de justitie gesteld. Zij had de dames verschillende sieraden en een vrij be langrijke som gelds afhandig gemaakt, onder voorgeven, dat zij behoorde tot een bond, waarvan de Prins bescherm heer was. De sieraden, die teruggegeven zouden worden, had de waarzegster verpand. En wat het geld aangaat de vrouw had tegenover de dames steeds voorgegeven, dat zij goudentientjes noodig had, die gelegd moesten worden op een »batterij,» omdat er anders niet ver genoeg in de toekomst kon worden gelezen 1 Misdaad of ongeluk Te Anderhcht is men bezig met het ophoogen van een stuk grond, met het oog op de vergrooting van het Zuiderstation te Brussel. Deze ophoogiDg geschiedt door middel van aarde, welke in waggons word' aangevoerd van Hofstade—bij— Stalst. Zaterdagmorgen hadden de arbeiders een treiu met aarde, leeggemaakt toen zij op den bodem vau den laatsten wagen het door midden gesneden lijk vonden van een man, naar gissing 40 ti 45 jaar oud. De politie werd terstond gewaarschuwd en het lijk ge neeskundig geschouwd, waarbij de dokter zijn vermoeden uitsprak, dat de mar. door een trein door midden is geredeD. Niemand kent deu doude. Te Hofstade, waar men nader ouderzoek deed, vernam men dat daar sedert Vrijdagavond een arbeider wordt ver- mist, Louis JaDsens genaamd, die belast was met liet insmeren der machine in de diepte van den talud. Men onde'8telt dat hij zal gevallen ziju vóór een bak van het toestel voor bet weg ruimen van grond. De boord van den bak Bcherp zijnde, werd de ongelukkige alzoo vreeselyk verminkt en werden de overblijf sels in den waggon met de aarde uitgestort. Daar het nacht was, heeft uiemand het on geval bemerkt. De levering van een vliegmachine aan Turkije Naar wij vernemen heef! de Bossche commissaris van politie Zaterdag bij den heer Blom. directeur van de maatschappij sAviator* alle stukken in beslag geno men, welke betrekking hebben op het eögageeren van vliegers in Turkije. De heer B. meent, dat zulks in verband staat met schending van de neutraliteits- verklaring. Mgr. van Roosmalen. 7j. D. H. mgr. van Roosmalen, aposto- isch vicarius van-Suriname, droeg in de St Pieterskerk te 's Hertogenbosch, in de kerk waar hij eens het doopsel ont ving, eene pontificale H. Mis op. De kerk, die prachtig versierd was, was geheel met geloovigen gevuld. Het ver sterkte St. Pieterskoor, voerde op ver dienstelijke wijze onder leiding van haar nieuwen directeur, den heer Walter van Son, de mis van F. van Witt uit. Z.D.H. de Bisschopheeftbenoemdtot pastoor te Best denW.Ew.hr. B Prinzen tot kapelaan te Raamsdonkveer, den Weleerw. heer L. van Boxmeertot kapelaan te Son, den Weleerw. heer A. C. M. van Enschottot rector van het St. Carolusgesticht te 's Bosch, den Weleerw. heer A. Verbakeien tot kapelaan te Beugen, den Eerw. heer A. de Vries, priester van het Seminarie. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Den WelEd. Heer H. K. Conradi, Hoofd der School te Waspik. Naar aanleiding van het door U inge zonden stuk in het nummer van dit blad van 16 Dec. jl. moeten wij U me- dedeelen, wellicht tot uwe verwondering dat wij van hel door U gepubliceerde in 't geheel niet overtuigd zijn. Hoogachtend HET PUBLIEK. Meubel- en Tapijt-handel, WAALWIJK. ONTVANGEN?" Een mooie sorteering Groote sorteering Niet alleen in Wasdoek en Gummi, maar ook WOLLEN, LINNEN en PLUCHE AFELKLEEDEN. 1380 het geheele iaar met J. F. RIEM- VIS' verpakte vogelzaden en Voeders. Deze zijn de 'beste en zuiverste in hunne samenstelling. Zangzaad voor Kanaries 15 ct. Zevenzaad voor alle soorten Inl. Wildzang 10 ct. Universeel voeder voor Meezen, Japansche Nachtegalen, Lijsters, Leeu werikken enz. (het beste dat be staat) 25 en 13 ct. Papegaaien voeder 25 cent. J. F. iem-Vis' Kanarievoeder voor het opfokken van jonge kanaries, ter vervauging van ei, tevens eene versterkingsver- suapeting voor alle vogele, 25 eu 13 ct. Zoet Zomerraapzaad 12 ct. Voeder voor Parkieten en In dische Vogeltjes 16 ct.Gemengd Vogelzaad, prima qualiteit, in baaltjes van 25 en 13 ct. Op elke verpakking staat de gebruiksaanwij zing en de naam J. F. RIEM-VIS Alles uitsluitend verpakt verkrijgbaar te Waalwijk bij ANDRE 7AN VAN HIL8T, (Noord-Brab. Win- kelv.) en in de filialen. 1109 Laat UW BROOD bezorgen uit de Michinale Bakkerij van JAC SARS. SPECIALITEIT IN EN Beleefd aanbevelend 1505 Machinale Bakkerij, Groote Straat, WAALWiJK. VAN Het bestuur der vereeniging: „WAAL- W1JK8 BELANG" maakt bekend, dat in t begin van-1912 zal verschijnen een welke o. m. zal bevatten, een beschrijving van Waalwijk en Omstreken, versierd met mooie foto's, waarin zal gesproken worden over geschiedenis mooie omstreken, industrie, onderwijs, uitspanningen enz. der plaats, verder een lijst der leden met hu-» beroep, post, telegraaf en telefoondienst, middelen van vervoer en tal van nuttige zaken. Deze uitgave wordt GRATIS verstrekt aan allo leden en aau alle aangesloten ver- eeuigingen bij den Bond voor Vreemdelingen- verkeer en verder verspreid in hotels, op booten, reisgelegenheden in ons geheele land. Gelegenheid wordt geboden tot 't plaatsen van Advertenties in dezen gids. De prijs is bepaald ala volgt Vuor inwoners: Vi pagina f 15Vg pagina f 8. V* v f 5.- V. f 2-50 Bij voldoende opgaven, zal alleen Waalwijksche firma's of hier gevestigde agentschappen veroorloofd zijn in dezen gids te adver'eeren. Advertenties kunnen worden opgegeven aan een der Bestuursleden. Namens Waalwijks Belang, J. B. F. VAN GILS, Voorzitter 140! voorheen St. Jansstraat, 's-BOSCH Interc. Telef. 436. 3 minuten van Station, komende de brug over rechts. 264 REMISE VOOR AUTOMOBIELEN. van Bergmann Co., Radebeul-Dresden Verkrijgbaar bij de firma Wed. Antoon Tielen Waalwijk. ffiii-j "nrr~i.ir-w.w..a.. i h.étit BESOIJEN, 19 Dec. De prijs der boter was heden op de markt Aanvoer 189 Kilo's. Iloogste prijs i 1,62. Laagste prijs f 1,51. Eieren 7 a 77a cent per stuk. ROTTERDAM 18 Dec. Tarwe flO.— a f 10.75 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.totfO.perlOOk.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.~ A 0.0- Hayer per 100 k. f 8.75 a 8 90 Braine boonen van ff ROTTERDAM 19 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 91 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1239 magere en 625 vette runderen 173 vette 235 nuchtere en 77 graskalv. 3 schapen oi lammeren 0 varkens 352 öiggen, 0 hokken of geiten. Koeien en ossen 36 a 45 ct., stieren 31 a 36 ct., kalveren 50 tot 60 ct., vette export kalveren ct., alles per 1/2 kilo. Melkkoeien f 150 A 300, kalfkoeien f 155 A 420, stieren i 140 A 300pinkeu a graekal- veren 30 a 100 vaarzen f 90 A 145 alles mager veebiggen f 6.a 11.paarden i 50 a 250 Nuchtere kalveren fok16.A 22.slacht 9.A 13.— Biggen f 1.a 1.30 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 22/16 vn. en 178 stukken von >/j kilo. Prijs le qual. f 68, 2e qual. f 64, 3e 61. Per 7s kilo kilo 827, a 877, ct. GORINCHEM.il Dec. Men noteerde heden Ristarwe l 8.50 a 9.— roode dito i S.— a 8,60 witte dito 1 8.40.» 8 70 tnl. rogge '6 30 a 6.50 Buitenl dito 6 60 A 7.— gerst 5,95 a 6 60 haver 4,30 A 4.75 luivenboonen a 0.— blauwe erwten 0.— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 158 runaeren 0 nuchtere kalveren, 34 vette varkens 511 biggen. Ie qual. Kalfkoeien l190 A 300 Kalfvaarzen 1170 a 240 Guiete vaarzen Melkkoeien 17, jarige ossen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. 1 k 1160 A 240 f k 1100 a 125 f 30 95 a Aangevoerd 34 vette varkens van 25 u 257, ct. per half kilo, biggen van I 19—, a 21— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen a lammeren f 0 A 00 per stuk. Kippen f 0.80 a f 1.30 per stuk. Boter 75 a 80 ct. per kilo. Eieien f 1.50 A 1.60 per 26 stuks. Mout JAN TIELEN. Secretaris. bestaat in een teder vlekkenloos gelaat, frisch, roos kleurig uiterlijk en blanke fluweelzachte huid. Dit alles verkrijgt men door: Fabrieksmerk. „Stokpaardjes* alleen echt in rood-geelc (hollandsche) verpakking k 50 cents per stuk verkrijgbaar bij

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6