R. K. Dienstbode, Mn® van Dameskleeding, KINDERMEISJE. TIMMERMAN Attentie. Congregatieboekjes, N otaris Canters Notaris Canters Hengstenkeuringen ELSEIOUfT Eenfeit is het u zeren pijpen FirmaWed.Joh.Vefhulst&Zonen yieeschhouweuj en Spekslager! J. VIH DER SA1EN-VAN ROOIJ BINNENLAND. Reclame. Ween niet meer. Advert ent iën O TUINMAN. Notaris de VOCHT Firma Wed. Tielen Notaris DE VOCHT V oorjaarskeuringen A. van der Geld Jzn. A.P. C, ROOTHAERT Groote voorraad. Azië. Engeland. China. Kerknieuws. K leine A dvertentiën. Mantels, Mantelcostuums enz. enz. GEZ. KÏPPING Een halfwas of bekwaam gevraagd verkoopen Ontvangen de nieuwe publiek verkoopen verkoopen van mobilisatie, is wezenlijk niet in staat deze gewichtige taak te vervullen. Moge niet de overweging dat partij-voordeelen door een samengaan met de sociaal democraten verkregen kunnen worden, bij de herstemmingen op den voorgrond staan. Aller blik richtte zich niet naar het verleden en de nijd der partijen, maar op de toekomst der natie. Moord op Missionarissen. Een telegram in het Vaticaan ontvan gen meldt, dat Italiaansche missiona rissen in China vermoord zijn, nl. in Zuid Sjansi. Onder de martelaren be vindt zich Mgr. Passerine, een prelaat, die verheven was tot den rang van mandarijn. De beweging ondet de arbeiders. In alle bladen kan men nog dag in dag uit allerlei bijzonderheden lezen over de dreigende mijnwerkersstaking en met bezorgde woorden de donkere toe komst geschilderd vinden. Het heet nu, dat de Miners' Federa tion officieel nu opdracht gekregen heeft om de staking uit te roepen, daar be slist twee-derde der stemmen zich voor de staking heeft uitgesproken in Schot land zelfs moet vijf-zesde deel der uit gebrachte stemmen zich voor de staking hebben uitgesproken. Nu troost men zich wel dat ook al zou de staking uitbreken, het werk niet voor l Maart zal worden stopgezet maar dat Is een tamelijke schrale troost. De kolenprijzen worden tengevolge vat de groote voorraden, die men allerwege opdoet, nu al duurder en zoo ondervindt men van te voren al den invloed van de verwachte staking. Eenig uitzicht op het tot standkomen van een overeenkomst voor het u'tb eken van de staking bestaat er niet, zooals men weet. Wat de katoenindustrie betreft, valt nng op het oogenblik geen melding te maken van een difinitieve overeenkomst. Wel hoopte men gisteren, dank zij de bemiddeling van Askwisth, dat de vrede zou worden hersteld, maar tot dusver is daarvan nog geen bevestiging ontvangen. Het uitblijven van die bevestiging stemt niet erg optimistisch, maar ieder oogen blik is het bericht van de overeenkomst toch nog te verwachten. stonden, om beurten naar binnen en buiten de rijen keken en geladen geweren droegen met opgestoken bajonet. Om 12 u. 15 in den middag slingerde een van drie goedgekleede Chineezen die aan den hoek van een huis stonden een bom weg. Hij had die over een afstand van ongeveer 28 meter geworpen om het lijtuig te -treffen, doch mikte slecht, zoodat de bom reeds op ongeveer twintig voet van het rijtuig ontplofte Ofschoon gezegd werd, dat het geluid van de ontploffing niet bijzonder hevig was, was haar kracht toch zoo groot dat de huizen tot op een afstand van bijna 100 meter trilden. De eerste minister was geheel onge deerd gebleven en scheen in 't geheel niet onder den indruk te zijn-De plegers van den aanslag vluchtten in een nabu rige theegelegenheid, achtervolgd door de soldaten en de politie. Zij werden tegelijk met 2 andere, van medeplich tigheid verdachte personen in hechtenis genomen en bevinden zich nog in het huis, waarin zij de wijk genomen hadden onder bewaking evenwel Van den opper scherprechter, die met een glimlach op zijn gelaat voor het huis op en neer stapr, op nadere bevelen wachtende. Het bezoek van Joeansjikal in het paleis hield verband met den voorgeno men afstand van de kroon, waarvan echter in geen decreet nog melding is gemaakt. PEKING, 16 Januari. De drie plegers van den aanslag op Joeansjlkai zijn revo lutionairen. Gedood werden 1 politieagent en soldaat, gewond 12 soldaten en 3 burgers. Ook werden verscheidene paarden gedood of gewond. De kwestie van het aftreden des kei zers is aan eenige vreemde regeeringen voorgelegd. Joeansjlkai stuurt er op aan een bui- tenlandsche leening af te sluiten op het zelfde oogenblik, dat de Mandsjoe-dy- nastie heengaat. De gezantschappen in Peking gelooven evenwel niet, dat een leening tot stand zal komen en in dat geval zal Joeansjlkai tegelijkertijd met den troon heengaan. Uit Sjanghai zijn naar Tsjifoe ver trokken drie kruisers en drie transport schepen met drie bataillons republikein- sche infanterie en elf kanonnen. In den loop van de week zullen meerdere troe pen volgen. Er bevind zich een sterke revolution- naire legermacht langs den spoorweg Tientsin-Nanking. 25 000 Man opstandelingen rukken van Woetsiang naar het station Siankan, waar de keizerlijke zich verschanst heb ben aan den van Peking naar Hankau leidenden spoorweg- Drie divisies keizerlijken, die de vorige week van Siankan naar het noordwesten rukten, hebben Donderdag de revolud- onnairen van Sjensi bij Mientsjin ver slagen. In deze provincie schijnen de opstandelingen geducht te keer hebben gegaan men spreekt van een slachtiug van 10.000 Mandsjoes. De aan den Transsiberischen spoorweg liggende Mandsjoersche stad Challar is door gewapende Mongolen bezet. Het Chineesche garnizoen en de Chineesche autoriteiten zijn in de Russische kolonie gevlucht. De Mongolen hebben een nieuw bestuur in gesteld en hun onafhankelijk heid uitgeroepen Uit Bombay vertrekken twee ba taillons Engelsche troepen naar China. Een Duitsch transport van 1200 man marine-lnfanterie is op weg. Uit Petersburg wordt aan de Lokal- Anzeiger geseindThans staan 18 pro vincies van het eigenlijke China aan de zijde der republikeinen en slechts 4 zijn de keizerlijke regeering trouw gebleven Om aan het bloedvergieten een eind te maken, geeft de regeering alles toe, al leen berust zij niet in de stichting van e«n verbond van de vereenigde staten van China, zulks met het oog op de geringe geestelijke ontwikkeling van de volks massa. De aanslag op Joeansjikai. PEKING, 26 Januari. (Part.) Toen de bom naar hem werd geworpen, keerde Joeansjikai juist in een open rijtuig van het paleis terug, voorafgegaan en gevolgd door een bereden escorte. De weg was afgezet met soldaten en politiemanschap pen, die ongeveer 4.5 meter van elkaar Nieuwe machines bij de S.S. Men meldt ot>8 Dal de Directie der Staatsspoor heden ten dage alle moeite doet het personen- en goederenvervoer over hare lijnen te ver beteren, blijkt wel uit het gioote aantal nieuwe machines, die zij laat bouwen io Engeland en ook hier te lande. Dit zijn machines met vier cylinders die voortbewogen worden met oververhitten stoom. Welif- waar worden met deze machines meer steenkolen verbruikt, doch zij zijn veel sterker dan de gewone machines, en kun nen m er trekvermogen ontwikkelen, Bij vertrek op de stations moeten de conduc teurs wel rekening houdeo welk soort mi- chine de trein rijdt, want bij de nieuwe machines is er geen sprake meer om nog op den trein te springen als deze in be weging is. Zware personentreinen die ver traging hebben en getrokken worden door een gewone machine, kunnen nimmer in- loopen. Integendeel doorgaans vermeerdert de vertraging nog. Met bedoelde nieuwe machines kannen trajecten van 2 nren, ge reden worden in 1% nur, een buitenkansje voor het machinepersoueel, daar voor iedere, minuut die ingehaald wordt, 5 cent premie wordt uitgekeerd. Op de centrale werk plaats te Tilburg is men reeds bezig ma chines van het oade type te verbouwen, ten einde ook deze te doen werken met overver hitten stoom. De Blijde Verwachting Naar in een correspondentie uit Den Haag aan de Aruii. Ct. gemeld wordt, zou de vermeerdering van het Koninklijk Gezin einde Mei worden tegemoet gezien. Met vreugde kunnen we mededee- len, dat de gunstige wending in den toe stand van Mgr. v. d. Ven zich schijnt te bestendigen. Het bulletin van hedenochtend luidt »Z. Doorl Hoogw. bracht een zeer rustige nacht door. De beterschap, die gisteren is ingetreden, schijnt aan te houden.* De geneesheer, dr. Freeriks, bezoekt den hoogen Lijder tweemaal daags, en aan de Broeders van Johannes de Deo is de verp eging toevertrouwd Bezoeken worden bij Mgr. niet toegestaan. Nader nieuws is er heden niet te melden Men seinde ons gisteren uit 'sHeito- genbosch De toestand van Mgr. Van de Ven is steeds vooruitgaande. Mgr. IV. van de Ven ongesteld. Zondagavond om zes uur is Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's-Hertogen- bosch voorzien van de laatste H.H. Sa cramenten. Mgr. voelde zich Vrijdagavond onwel; zijn ziekte verergerde snel en nam weldra een zeer ernstig karakter aan. De grijze Kerkvorst, die in zijn acht-en-zeventigste jaar is, is aangetast door een zeer hevige longontsteking. Aan de ramen van het bisschoppelijk paleis wordt geregeld per bulletin de toestand van den hoogen Lijder aan de tahrjke belangstellenden medegedeeld. Het bulletin van gisterenmorgen meldde dat de nachf tamelijk rustig is geweest en de toestand was gisterenmorgen eenigszlns gunstiger. Vooral de halfnacht was rustig. Maar de toestand blijft zeer gevaarlijk. Z. D. H. werd .door Mgr. Pompen, vicaris generaal van het Bisdom, van de H.H. Sacramenten voorzien, waarbij ook aanwezig waren de zeereerw- heeren Kluijtmans en Van Riel. secre tarissen van den Bisschop. Tal van belangstellenden komen de bulletins aan het bisschoppelijk paleis lezen. Met de grootste deelneming volgt niet alleen de stad maar het geheele Bisdom, ja het geheele land, de mededeelingen omtrent Monseigneurs toestand, en tal-r looze gebeden worden gestort vOor het behoud van den beminden Kerkvoogd. Moge God een gunstige wending geven en den hoogen Lijder, wiens anders nog zoo krachtig gestel thans door zoo'n ge vaarlijke ziekte is aangetast, voor ons Bisdom behouden. Hgz. De Pink Pillen zullen u genezen. Dat zeggen wij aan hen die lijden. Iu vele huizen waar men leed en waar men weende hebben de Pink Pillen gezondheid en vrengde gebracht. Wanneer de PLk Pillen in een huis binnen komen, gaat de ziekte er nit weg. Mjjnffr D. Geert8, wonende ie Amsterdam, 106, Wilhelminastraat, heeft ona geschreven (,1k kan ge.uigen van de groote kracht dadigheid der Piuk Pillen, ik heb van dat uitmuntende middel gebruik gemaakt om mij van bijoa aanhoudende hoofdpijnen te .enezen en tegen maagpijnen en emgroo'e zenuwzwakte. De Pink Pillen hebben goed aan mijne verwachtingen voldaan en zij hebben mij genezen. Mejuffrouw C. de Groen, geboren van Gastel, woueude Langeweg no. 118 C te Kruisland, beeft ons geschreven ylk heb gedurende Jangen tijd aan maag pijnen en een slechte spijsvertering geleden. Na lederen maaltijd leed ik veel en gedurende meerdere uren. Ik had geen nut van mijn voedsel doordal lk het slecht verteerde en ik vermagerde en verzwakte. De Pink Pillen hebben mij volkomen van mijne maagpijnen genezen en hebben mijne gezondheid geheel en al hersteld*. Mevrouw R. Wolters, geboren Vorenhout, woneude 45, Bethluhemweg te Utrecht, heeft ona geschreven „Reeds vele jaren geleden, toen ik door bloedarmoede zeer verzwakt was, had ik de Pink Pillen gebrnikt en de vreugde gehad waar te nemen dat zij mij zeer versterkt en mijn gezondheid weergegeven hadden. Gedurende lange jaren i* mijn gezondheid uitstekend gebleven, maar in de laatste tijden liet zij opnieuw te wenachen over. Ik was opnieuw zwak, stijf en door ver moeienis nitgepntik heb weer de Pink Pillen genomen die mij reeds zoo goed hadden gedaaD en zij hebben mij opnieuw van mijne kwalen verlost. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen de ziekten die de bloedarmoede eu de zwakte der zenuwen tot oorsprong hebben. Verkrijgbaar h f 1,75 per doos, en f9, de zes doozen bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eegheolaan 22 Amsterdam Voor 'a-Bosch en omstreken bij de firma v. d DRIES, Vi8chma'kt Apotheker 's-Bosch Drogisterij „EXCELSIOR* Konin gi melaan, Herman J. A, ZEEGERS, firma P. J. van GILS. Apotheek te Waalwijk en verder hij verschillende apothekers en goede drogisten, Prijs f 1.75 de doo», f 9 per 6 doozen. 1696 GEVRAAGD tegen 1 Mei te Waalwijk een ne;te zelfstandig kunnende koken en kunnende werken. Brieven onder No. der bureau van dit blad. advertentie 1695 te houden door De ondergeteekenden bevelen zich beleefd aan tot het vervaar digen vau allerlei Aanbevelend, p./r. M. v. d. BROEK. Stationstraat C. 69. 1682 WAALWIJK. Gevraagd een net tegen 1 Februari P. G., leeftijd 16 k 17 jaar. Adres: A. D. VAN SUIJLEKOM, Den- nelaan 15, Ginneken. 1674 aan de scheepswerf DE HAAN OERLEMANS te Ileusden. 1698 Ondergeteekende neemt bij deze de vrijheid, het geachte publiek van DUSSEN en OMSTREKEN bekend te maken, dat hij zich vanaf heden voor eigen rekening gevestigd heeft als Hij beveelt zich tevens beleefd aan voor he' aanleggen eu onderhonden van tuinen, het leveren van hoornen enz. enz. Aanbevelend, WILLEM P. VERBUNT 1683 DLSSEN. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heereu TIMMER MANS q.qa. aldaar in het openbaar Maandag 22 Januari 1912, voormiddags ten 10 ure precies. Eene groote partij mooie Hein- sparren, Opleggers, Hopstaken en boonstaken. Voo' ts eene partij droge eiken Musterd, Knuisten, Snoeiling en Takken, en eenige koopen zwaar eiken Schaarhout. De verkooping zal aanvangen PRECIES om io ure op Plantloon bij Lukas .van der Kaa. 1656 GEVRaaGD io een klein nel gezin eene JUFFROUW of HEER, met koet, inwoning en huiselijk verkeer. Brieven onder letter A aan het bureau van dit blad. 1676 ZIJLMANS' VLEESCHHOUVv ERIJ Grootestraat A 828 Waalwijk vraagt tegen 10 Februari, een 1688 TWEEDEN KNECHT of LEERLING TEHUUR Een ruime nieuwe BURGERWONING met zolder en binneuplaats, aan billijken P"jg* Te bevragen bij den uitgever 1690. Bij G. BOGAERT8-Dumoulin Markt Waalwijk kunnen een of twee KOSTHEEREN geplaatst worden. 1692 TE WAALWIJK zal ten verzoeke van de GEBROEDERS TREFFERS te Drongelen bij inzet op Dinsdag 6 Februari IQI2 en bij toeslag op Dinsdag 20 Februari 1912 heidedagen des avonds ten 5 uie in het koffiehuis van P. Nieuwkoop te Drongelen. Onder de gemeente Drongelen Huis, erf en bouwgrond kadas ter Sectie A. nos. 610 en 611 groot 11 aren 89 centiaren. Betaling der kooppenningen voor of op 1 April 1912. Aanvaardiug bij de betaling der koop penningen, Grond- eu andere lasten voor rekening van kooper vanaf 1 Januari 1912. le Drunen. Donderdag 18 Jan. 1912, voorm. 81/* uur op Giersbergen. Vrijdag 19 jan. 1912. voorm. 8l/$ uur op Kliukaert. Dinsdag 23 Jan. 1912, voorm. 8 nur op Pessaert en Fellenoord. Donderdag 23 Jan. 1912, voorm. 8l/9 uur achter Baardwijk eu in de Biezen onder Loonopzand. 1522 TE DRUNEN zal op Donderdag 1 Februari 1912 's nam 2 uur in de zaal der JONGENS. CONGREGATIE te Drunen, 6. contant Ongeveer 300 paar schoenwerk vervaardigd in de Vakschool voor schoenmakers te Drunen en be staande in: Heeren-, Dames-, Jongens-, Meisjes- en Kinder werk. Alles van prima kwaliteit. Kijkdag Donderdag 1 Februari 1912 van 9 tot 2 uur. 1618 in Noordbrabant. De PROVINCIALE REG EL IN GS COM. MISSIE voor de Paardenfokkerij iu Noord- brabant maakt bekend, dat de in 1912 zullen gehouden worden: te 's-HERTOGENBOSCH, 16 Febr., aanvang vm. 10 uur te ZEVENBERGEN, 1 Maart, aan- vang vm. 10,45 uur. Eigenaren of houders, die hengsten ter keuring wenschen aan te bieden, zijn ver plicht daarvan voor 'i»-H erf ogen bosch uiter lijk 1 Febr., voor Zevenbergen uiterlijk 20 Febr. schriftelijke aangifte te do. n bij den Secretaris der Commissie, den Heer C. J. J. DANIËLS te VHertogenbosch op daarvoor bij hem kosteloos te verkrijgen inschrijvingsbiljetten. Hengsten, na bovengemelde termijnen aangegeven, worden bij de kenring uitge sloten. tenzij de Commissie geen bezwaar tegen toela'ing heeft en de eigenaar of hou der v<56-' den aanvang der keuring eene som van f 10.bij voornoemden Seoretaris heeft gestort. 's-Hertogbnbosch, 9 Januari 1912. De Regelings -Commissie voornoemd, Mr. A. VERHEI JEN VAN EST VELT, Voorzitter. C. J. J. DANIËLS, 1685 Secretaris. De abonnementen op dit blad te Elshout worden voortaan aan huis bezorgd door onzen agent- colporteur, 1 wien abonnementen kunnen worden opgegeven. Ook kan men zich aldaar abonneeren voortaan voor _6_ cent per week, aan den colporteur te betalen. 1655 DE ADMINISTRATIE. TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie. Reparatiën en levering van 186 Ballen, Laken, Queuën Het goedkoopste adres is voor dat door fijne kwaliteiten, door bochten flenzen en verbinding- hoogst fijne bediening, door naar stukken voor stoom, gas— en 1 1 - i- ---- -1 waterleiding. Bij de 128 Waalwijk. Vraag prijscourant de eischen der tijds te zijn inge richt, door zeer billijke prijzen, de WAALWIJKSCHE VAN 110 meer en meer afnemers gaat tellen.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2