MMWiïSIIEim F— Mandos-Vinken, Fijne Heeren Mode-Artikelen. Arbeidsregisters Zaal Hotel Brokken. ELECTRO BIOSCOPE MUSiCftL, HI1ÏÏWS UITHEÏÏSDÏH W&&1UWUK* Advertentiën. GROOTE De Passiespelen van Qberhammergau. Groote Reclame Voorstellirg Familie Uytterschout. Pehn Mal tick. M0UTBR00D JAC. SARS, Gemengd Nieuws. Telegrammen. B andelsberichten volgens dö nieuwe wet, worden vervaardigd door de Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tielen. Gemeente Besoijen, Zondag 21, Maandag 22 en Dinsdag 23 Januari, Het Leven, het Lijden en de Dood van O. L. H. Jezus-Christus. 8'|2 Cent. maakt echtet W.V. eveneens een doelpunt door den linksbuiten, als de verdediging van Rap. den bal niet ver genoeg kan weg werken. De groenzwarten zijn hierdoor echter volstrekt niet ontmoedigd en als de rechtsbinnen eenmaal goed voorztt, is de center voor erbij om met een schain schot weer voor de leiding te zorgen. Met 2-1 komt rust. Na rust p<kt Rap. weer direct flink aan en krijgt W.V. weer een straf schop tegen zich, welke echter kranig door den doelverdediger wordt gehouden een weg gewerkt. Dan krijgen we verechilleode aanvallen vaD W.V., welke echter steeds in tijds door onze verdediging worden afgeslagen. Als Rapiditas dan weer aanvalt, krijgt W.V. nogmaals een strafschop tegen zich, waaruit eene heftige discussie ontstaat. Hierbij munt de houding der Waalwijksche waarlijk niet uit door bijzondere hoffelijkheid, zelfs wordt huo optreden van dien aard, dat sche dsr. chter De Koek uit Tilburg daariu volkomen terecht aanleiding vindt om deu wedstrijd 5 minuten voor den tijd te staken en Rap. wint met 71. Hierdoor staat Rap. muurvast op de le plaats. Zeker een kranig stukje werk. A.s Zondag speelt het 2e elftal van Rap. eene mBtch tegen „Noad* uit 's Bosch. Zondag 21 Januari a.s. geven de harmonie en de liedertafel van de vereeui- ging V. en V. alhier een groot concert met medewerking van 't operettegezel chap Entre Nous. De Vereenigingen hebben geen moeite of kosten ontzien om deze uitvoe ring zoo voortreffelijk mogelijk te maken, zoodat ons een genoeglijke avond te wachten staat. Bevolking 31 Dec. 1910 1672 m., 1619 vr, totaal 3246. Ia 1911 werden geboren 62 ra. en 35 vrtotaal 97; in gekomen 94 m. en 91 vr., totaal 185, In het afgeloopen jaar zijn overl. 45 m. en 81 vr„ totaal 76; vertrokken 99 m. en 120 vr., totaal 219. Op 31 Dec. 1911 bedroeg de bevolking aldus 1689 in. en 1594 vr., totaal 3283. Getal huwelijken 25. RAAMSDONK. In de 11. gehouden al- gemeene vergadering der Harmouie „De Eendracht' trad het Bestuur collectief af, zooals besloten was bij de vaststelling der Koninklijk goedgekenrde statuten. Het nieuwe Bestuur bestaat nu uit de volgende Heeren Ridder de van der Schueren, Beschermheer. C. de Kliju, Voorzitter. Job. H. Schoenmakers, Onder-Voorzitter. Jos. van Strien, Penningmeester der Harmonieka8. G. van Aalst-Bouwens, Penningmeester der kleine kas voor de werkende leden. Cof Simonia, le Secretaris. Joh. de Jong, 2e Secretaris. A. van Gerwen, Norbert Suijers, Henri Simonis, Commissarissen. VLIJMEN, 16 JaD. De heer W. Quood- vliet te Vucht reeds eenige maanden als organist in onze parochiekerk werk zaam is thans definitief tot deze betrek king benoemd. De feestavond 1.1. Zondag door >Buiten "Verwachting in de zaal van den heer G. Van Woröragen gegeven is uit nemend geslaagd. Dit is zeker op de eerste plaats te danken aan den heer Jos Van Herwaarden te Lith, wiens voordrachten bij het vrij talrijk publiek zeer in den smaak vielen. Maar ook het dubbel mannenkwartet >Octavio* alhier heeft door zijn fraaien zang veel bijge dragen tot het slagen van den avond Wij houden het er voor, dat »Buitcn Verwachting* in de toekomst weder zoo'n avond organiseerende, naar geen geschikter krachten behoeft uit te zien. De handboogschutterij >Buiten Ver wachting* heeft Maaodag haar jaarl. teer- dag.gehouden. Nog meer dan andere jaren ging het er thans onder de leden vroo- lijk toe, want als een nieuwigheid maakte een gezellig bal dit jaar een deel van de feestviering uit. Dat deze nieuwig heid zeer naar den zin was der schut ters en hunnen meisjes behoeft zeker geen bewijs. SPRANG. Zondag 28 Jan. a. s. zal de WelEd. Heer A. F. P. Pop zijn in trede doen als predikant bij de Herv. Gemeente alhier. RAAMSDONKVEER (Dorp) 16 Jan. Op de Zaterdag door de landbouwver- eeniging gehouden aanbesteding werd de leverantie van 70 H L. voererwten aangenomen door de firma Oerlemans Zonen te Capelle a f7.53 den HL. Dezer dagen viel de echtgenootc van den heer J. v. d. Westen door een openstaand kelderluik, waardoor zij haar schouder ontwrichte, zoodat dr. Smits hulp moest verleenen. Door de gladheid had de heer M. de R. het ongeluk te vallen op de brug over het kanaal en bezeerde zich de knie dermate, dat hij zich onder be handeling van dr. Quirijns moest stellen. NIEUWKUIJK, 16 Jan. Het bedrag door het Rijk aan deze gemeente uit te keeren als bijdrage in de kosten van het Lager-Onderwijs in deze gemeente over 1912 bedraagt f 2050. 's-BOSCH. Tot lid van de Kamer van Koophandel (vacature-Nederveen) is gis teren gekozen de heer J. E. A. Meijring. KAATSHEUVEL, 17 Jan. Vechtpartij Op de Vaartkant had verleden Zaterdag avond een vechtpartij plaats, tuaschen een partijtje vlegels van omtrent de 18 jaren. Vooral zeiteren O. en v. R. diende eikair een flink pak slaag toe, er werden klappen en krabben uitgtdeeld. Ds oorzaak was ge weest (zooals wij met zekerheid vernamen) een meisje, dat twee van de vlegels als het „hunne' beschouwde. Dat belooft dos wat. De politie heeft de zaak in hadden, en pro cesverbaal opgemaakt. Zullen ze hierdoor wijzer worden. Laat ona hopen. Ruitenvernieling. Bij den kastelein G Berchmans, aan de Markt alhier werden Zaterdagavond een 4 (al groote ruiten ingesmeten. Het was om streeks elf uur en dus weinig volk meer op straat. Ala hiervan verdacht, zijn eeu paar kerels, L. en D. door de Marechaussee in verhoor genomen. Ook in het gebouw der Coöperatieve bakkerij werden de ruiten iu- geameten, zonder dat de daders bekend zijn. Moge het de politie welke de zaak ondei- zoekt, gelukken deze helden in handen te krijgen. De klad er in. Eene liefhebberij welke door vele schoen makers wordt waargenomen en waarmee vele een aardige bijverdiensten hadden, bestaat alhier in liet koopen en fokken van kanarie vogels. E'n groot getal zijn er welke thans een hoopje van 20, 80, 40 of soms nog meer jonge kanarievogels in voorraad hebben en gewoonlijk om dezen tijd van de hand doen voor flinke prijzen van f 1.50, 2 of 3 gulden per stuk. Er werd dus aardig wat aan verdiend. Dit jaar schynt h erin de klad t« zijn gekomen. De 3 alhier bekende opkoopers zitten overladen en de verzending is heel gering. De gedwongen winkelnering. Wij lezen in het Weekblad v. d. Han delsvereniging te Rotterdam dato 6 Jan j 1. De heet A. P. Staalman, oud-lid der Tweede Kamer, heeft op verzoek van den Minister van Landbouw een onder zoek ingesteld naar den omvang der gedwongen winkelnering, o.a. te Kaats heuvel, en daarover een rapport uitge bracht, waarvan de slotsom allesbehalve gunstig luidt voor de Id die streek van Brabant bestaande toestanden. >Algemsen is de stelregel van den fabrikant-wiakelier, dat de arbeider, die niet bij hem koopt, het bewijs geeft, dat de goede verhouding tot den pa troon ontbreekt*, zoo leest men in het rapport, en ofschoon er erkend wordt, dat art. 1637 s van het B W. wel eenige verbetering heeft gebracht, is >ln het overgroote deel der plaatsen de nering in gewone winkelwaren weinig vermin derd door de nieuwe wettelijke bepaling*, zoo vindt men vermeld, terwijl het aan tal arbeiders, dat, bijv. te Kaatsheuvel, in de patroonswinkels koopt, op 200 wordt opgegeven. De >Nederlander« ontving nu echter een afdruk van een door de Kamer van Koophandel te Kaatsheuvel aan de Tweede Kamer gezonden adres, waarin wordt opgekomen tegen verschillende onjuistheden in het rapport, en in het bijzonder tegen de partijdige wijze, waarop het 'is samengesteld. Zoowel ten aanzien van de opgave van woning- huren en van loonen, als van de be* schrijving der patroonswinkels, wijst de K. v. K. zulke onjuistheden aan. Het belangrijkst is wel de mededeeling, dat van de 1264 arbeiders te Kaatsheuvel, slechts 142 werkzaam zijn bij patroons, die een winkelnering drijven. Naar aanleiding hiervao merkt de »Nederlander« op: >Wij wenschen de gedwongen win kelnering in geen opzicht te verdedigen en gelooven, dat de Minister met zijn onderzoek een goed werk bedoelde te verrichten. Maar koos hij daarvoor wel den aangewezen man De heer Staalman toch is altijd een partijdrijver geweest, van wiens objectiviteit wij, om het zacht te zeggen, nooit een sterken indruk ge kregen hebben. Een onbevangen kijk op menschen en toestanden is wel het eerste, dat men bij zulk een onderzoek noodig heeft. Wij betwijfelen of de heer Staalman aan dit vereischte voldoet.* LOON-OP-7jAND, 15 Jan. A s. Zondag geeft de „Sophia's-vereeniging* een groot coocert, waarbij o.a. ook zal opgevoerd worden „De Alhïest', groot drama in 8 bedrijveD. Daags daarna, Maandag, den jaarlijkschen staatsiedag, is 't feest voor de werkende leden en 's avonds treedt op de heer Spijkers nit Tilburg, humorist. Benoeming. De heer J. H. van Eijl, onderwijzer aan de openbare school in de Kerkstraat, is benoemd tot onderwijzer in het teekenen aan den cursus voor de hoofd akte te Tilburg, uitgaande van dan R.K.O.B. jrgaan, is zy verda«gd tot Vrijdagavond Jan. om 8 uur (Hotel Concordia). Wegens Heusden. 16 Jan. 1912. Vergadering Floralia. Aangezien de aangekondigde vergadering wegens onvoorziene omstandigheden niet kan doo 19 het gewicht der te behandelen ponten is wederom een trouwe opkomst dringend ver zocht. Benoemingen Bij Kon. beslnit van 16 dezer is benoemd tot notaris binnen het arrondissement VHer- togenbosch, ter standplaats de gemeente Heusden, L. G van Gendt, candidaat-notaris te Apeldoorn. De koude. In de laatste 48 uren is de koude te Berlijn en in de omgeving toegenomen. Vooral de nacht van Za terdag op Zondag was zeer scherp op eenige plaatsen werden 16 a 17 gr. C. opgenomen- Op de meren in de omgeving van Berlijn lag het ijs zoo dik, dat de politie het water voor ijs- sport kon openstellen. Eeu uitzondering maakte de Muggelsee, waarop echter ondanks het politieverbod 20.000 per sonen schaatsenreden. Ook de rodel- sport werd in de omgeving van Berlijn druk gehuldigd, maar ongelukkig had den daarbij verscheidene ongelukken plaats. Op de Muggelsee hadden ook bij het schaatsenrijden vele ongevallen plaats. De dakloozen lijden zeer onder de koude. De beide tehuizen in de Frö- belstrasse en Wiesenstrasse waren Zon dag zoo overvol, dat vele honderden moesten worden geweigerd. Verschei dene personen werden bijna bevroren van de straat opgenomen. Men heeft zeven-en-twintig lijken op gehaald van personen die verdronken zijn iDgevolge het breken van het ijs op de Eems, bij Emden. Verscheidene lijken ontbreken nog. Brand. Gisterennacht om 3 uur is. de tweede openbare school in wijk B te Woudrichem afgebrand. Het schoolhuis is blijven staan. Oorzaak onbekend. Overreden. Gisteren avond omstreeks 8 uur toen de Meijerijsche tram uit de richting 's-Hertogenbosch de YVoensel- sche straat doorreed kwam door onver klaarbare oorzaak de kleermaker A. Tho massen tusschen de locomotief en den eersten wagen terecht en gingen hem verschillende wagens over het lichaam. Deerlijk verminkt werd de ongelukkige opgenomen en was spoedig een lijk. Thomassen was weduwnaar en vader van drie kinderen. Een automobiel onder het ijs. Te Trenton (New-Yersey) is dezer da^en een automobiel, waarin een gezelschap van drie dames en twee heeren, die van een bal kwamen, gezeten waren te water geraakt en onder het ijs gezon ken. De eigenaar der auto kon zich redden en liep o n hulp naar een naburige hoeve. Intusschen was het gezelschap reeds verdronken. Overreden. Gisteravond had te Loosduinen een vreeselijk ongeluk plaats. Een tuinar- beider, die in den Haag boodschappen had verricht, kwam met de Westland- sche stoomtram van kwart over acht terug. Nog voor de tram stilstond, sprong hij bij de remise van den wagen. Hij viel en de wielen gingen hem dwars over het hoofd, zoodat dit met een schouder en een arm van het lichaam werd gesneden. Niemand wist eest wie de verongelukte was- Eerst in het lijken huisje herkende iemand aan de kleeding de tuindersknecht Blooijs. De onveiligheid in het Vondelspark. De veiligheid in Amsterdam gaat er niet op vooruit. De laatste maanden worden iedere week inbraken gepleegd waarvan de daders nog altijd worden gezocht. Zelfs schijnt de vroegere toe stand in het Vondelpark weer terug te komen. Straatroovers schijnen het park tot terrein hunner werkzaamheden te heb ben gekozen, zooals een juffrouw, R, E genaamd tot haar schade heeft onder vonden. Zij moet omstreeks halftien, van de zijde' van de Van Baerlestraat het Von delpark zijn ingekomen. Wonende in de Nieuwendijkbuurt, ging zij dwars door het park, toen bij een zeer donkeren boschhoek, haar een schunnig uitziende kerel tegemoet trad Zij trachtte hem te ontwijken. Plotseling kwam uit een boschje, ach ter haar, een andere snuiter te voorschijn die haar onverwacht aangreep en de juffrouw een zijner handen krachtig voor den mond hield om het schreeuwen te beletten. De aangevallene scheen verlamd van schrik. Ze was niet in staat zich op eeniger- lei wijze te verroeren. Het Individu, dat haar het eerst in den weg trad, beroofde haar terwijl zijn ka meraad haar vasthield, van een zilveren horloge met ketting. Op bevel van den schurk gaf ze hem ook haar portemonnaie met ruim f 7. De bandieten bezagen haar vingers Toen zij er twee gouden ringen aan ontdekten, moest de beroofde ook die afstaan,,... >anders zouden ze die prullen er wel af snijden Toen de misdadigers het meisje van alles hadden beroofd, wat voor hen waarde had, maakten zij zich uit de voeten de juffrouw van angst op haar beenen trillende achterlatend. Zij haaste zich in draf, uit het on veilige park te komen, deed aangifte bij de politie, die er dadelijk op uittrok. De boeven hadden echter het park verlaten. Het onderzoek wordt ook heden voortgezet, tot nu toe zonder resultaat. De eerste slachtoffers van het ijs. Men meldt ons Te Riosnmmageest (Fr.) is een 11-jarige knaap door het ijs gezakt en verdronken. Te Hoornsterzwaag is een 14-jarige joDgen bij het schaatsenrijden verdronken. Ongelukken. Op het rangeerterrein van liet Siaaispoorwegstation te Gravenhage is gisterenmiddag de rangeerder M. op nood lottige wijze om het leven gekomen. Hoe het geval zich hi eft toegedragen is niet met zekerheid te zeggen. Vermoed wordt, dat M. tusschen de buffels is bekneld geraakt en toen naast de rails is neergerallen. Al thans daar werd hij opgemerkt door een machinist. De ongelukkige, die zijn signaal- flait, nog in deü mond had lag naast de spoorbaan, hevig uit den mond bloedende. M. laat een vrouw en drie jeugdige kin- deren na. Verdronken. De veerman uil VarilVan Riemsdijk, is gisterenmorgen in de Waal verdronken. Treinbotsing. De express van Pittsburg naar Philadelphia is met 8en anderen trein in botsing gekomen. Er zijn 5 dooden en verscheidene gewouden. Treindiefsial. Vrijdagavond is te Kesteren een brutale diefstal van een ijzeren geldkist met f 7000 uit den trein gepleegd. Na lang zoeken vond men de kist oDge- opend bij hel s'ation begraven 1 De elf-steden tocht. Bij gunstig weder en ijs zal Zaterdag 20 Januari e. k. de elf-atedenfocbt door Friesland plaats heb ben. Er wordt in twee afdeeliu^en gereden, wedstrijd of tochtde afdeeling wedstrijd wordt in twee groepen voor amateurs en be roepsrijders gesplist. De afrit heeft des morgens vroeg te Leeuwarden plaats. Bloedvergiftiging. De heer F. Hefti, lijstentiabrikant te Enschede, had dezer dagen bij zijne werkzaamheden het ongeluk, dat zijn jss door de zaagmachine werd gegrepen en werd medegetrokken, zoodat hij met de machine in aanraking kwam en ernstig aan aim en borst werd verwond. Ofschoon zijn toestand zich eerst niet ernstig liet aanzien nam deze, zeer waarschijnlijk ten gevolge van bloedvergiftiging, een zoo ongunstige wending dat de verwonde gisterenmorgen aan de ge volgen is overleden. (Hbl.) Staking van danseressen. Iu Parijs is de stakingsmanie op de operadanseresseu van de „Academe Nationale de Mueique' over geslagen. Iu navolging van de leer lingen van Pataud, die plotseling het werk neerlegden en „la Ville Lumiéce' in duister nis dompelden, hebben d.e ballet-danseressen plotseling terwijl het scheim voor de„ Rous* salha' zou opgaan, gewrigerd eeo voet op de planken te zetten. Men begrijpt dat de directeuren van het theater niets in hun schik waren, evenmin als het publiek 1 De stakers eischen hooge? loon en de weder-in-dienBtetelling van enkele ontslagenen. Zeldzaam. Te Schiedam doet zich het zeldzame geval voor, dat een gezin in den tijd van 13 maanden gezegend werd met 5 kinderen. De echtgenoote van den veehouder A B. Van Nuchte- ren kreeg den 9den December 1910 een tweeling, en j.l. Vrijdag een drieling, n 1. 1 jongen en 2 meisjes. Ongelukken Te Maastricht is een 7-jarig knaapje aan brandwonden over leden. Te Deventer geraakte de kleeren van vrouw B. boven een stoof met vuur in brand De vrouw is aan de gevolgen gestorven. Een drie jarig kind viel te Sliedrecht in een pot met kokend water en stierf dientengevolge. Te Sliedrecht heeft de familie van den werkman Jac. v. d. Vlies uit Spanje het treurig bericht ontvangen, dat de vader, die werkzaam was te Valencia op een baggermolen van de heeren Bos Heyblom, van een lier een zoo he- vigen klap tegen den buik had gekregen, dat hij voor dood op het dek neerstortte en men voor zijn leven vreest. Te Hengeloo (Geld.) is de zeven- tigjarige landbouwer D. J. Hilferink, die sedert eenige dagen werd vermist, op eenigen afstand dood in een bosch ge vonden. Aan misdaad kan niet gedacht worden. Te Soerabaja heeft een auto-onge luk het leven gekost aan een jong rechts geleerde, Mr. H. J- De Bruijn, terwij luit. ter zee le kl. Mederbach op ver schillende plaatsen het been brak en een derde inzittende zwaar gewond werd. SPECIALITEIT IN Hofleverancier van II M. de Koningin. Grootestraat B 142. 949 De blijde verwachting. Er loopen geruchten omtrent teleur stelling van de hoopvolle verwachting, die de afwezigheid van H. M. de Ko ningin op de hoffeesten deze maand gegeven alom in den lande had opge wekt. Of hiervan officieele mededeelingen openbaar gemaakt zullen worden is nog niet bekend. 's avonds van 7l/a tot 10 uur MET DE Prachtige nieuwe Programma's o.a. de nieuwste Hedendaagsche Drama's en groote Komische scenes Lachsucces. Tot slot. Ie Rang 30 ets. He Rang '20 ets. Zondag om 5 uur Ie Rang 20 ets. He Rang 15 ets. Kinderen 10 ets. Niets wordt vertoond tegen de zeden of de wetten van het Land. Hopende op eenen grooten bijval, danken wij het publiek op voorband Verkrijgbaar hij Groote Straat 1558 WAALWIJK. BESOIJEN, 16 Jan. De pi ijs der boter wae heden op de markt Aanvoer 293 Kilo's. Hoogste prijs i 1,50. Laagste prijs t 1,41. Eieren 47» a 5 cent per stok. GORINCHEM, 15 Jan. Men noteerde heden Kistarwe I 8.50 a 9.roodedito 1 8.30 a 8,75 witte dito 1 8.40 n 8.75 Inl. rogge 16,25 a 6,50 Buitenl dito 6.60 a 7.15 gerst 6,a 6 75 haver 4,30 a 4.90 luivenboonen 1*,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 123 runderen 2 nuchtere kalveren, 37 vette varkenB 395 biggen. le qual. Kaltkoeien 1220 A 300 Kalfvoarzen 1150 a 180 Guiste vaarzen i A Melkkoeien 1170 250 D/a jarige OBsen f 4 Pinken '09 Graskalveren 4 Nuchtere kalv. 12 a 18 Aangevoerd 37 vette vaikcns van 267s a 27 ct per half kilo, biggen van I 6—, a 13— per etnk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen a lammeren f0 èi f 00 per stuk. Kippen f 0.80 a f 1.20 per stuk. Boter 11 a 82 ct. per ,/j kilo. Eieien i 1.40 150 per 26 stuks. ROTTERDAM 15 Jan. Tarwe 110.— a f 10.75 per 100 K.G. Rogge verkocht van 18.50 tot f9.perlOOk.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo 0.— a 10— en Chevalier per 100 kilo f 11.00 A 11.30 Haver per 100 k. f 9.— a 9.25 Bruine boonen van f 16.f 17.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6