■wimmnETOL HIIUWS UIT HEUSDSN Rectificatie. Advertentiën NIEUWKU1JK 19 Jan. Onze harmonie yde Eendracht* van Onsenoort en Nienw- kuijk heeft besloten aan het harmoniecoeconrs te Parijs deel te nemen. VLIJMEN 19 Jan. Is het sterfte-cijfer voor onze gemeente over het afgeloopen jaar vrij hoog 83, vooral blijkt het dat de groote sterfte ond^r de kinderen beneden het jaar zeer tot dit ongunstige cijfer heeft bijgedragen Niet minder toch dan 82 van die kleinen hebben in het jaar 1911 hun aardsch bestaan geëindigd. Het op de leerplichtlijst ingetchreven aantal kinderen, die in den loop van dit jaar den leeftijd van 7 13 jaren bereikt hebben of zullen volbrengen bedraagt in onze ge meente 549. Het op 15 Ja uari j l. vastgesteld aantal leerlingen der openbare school dezer gemeente bedroeg 24. De bijdrage van het Rijk aan deze jemeente uit te keeren in de kosten van het lager onderwijs bedraagt f 1050. A. s. Zondag zal de Z.Eerw. Pater Cramer S. J. uit Oosterhout in onze pa rochiekerk eene predicatie houden over de retraite en het Bossche retraitenhuis. Velen zullen ongetwijfeld naar deze uit eenzetting komen luisteren en zich aan gespoord gevoelen door ruime bijdrage de totstandkoming van het genoemde gesticht te bevorderen. Bij den landbouwer A. v. d. Uden- hout alhier heeft dezer dagen een koe een kalf met twee koppen ter wereld gebracht. Jammer dat het diertje niet in leven is gebleven, het had anders als bezienswaardigheid zijn eigenaar nog heel wat kunnen opbrengen. Nu de tijd voor den wintersnoei weder is aangebroken achten wij het niet ondienstig de aandacht der kruisbessen- telers in de Langstraat, bijzonder die van Vlijmen, Nieuwkuijk en Haarsteeg, te vestigen op volgend schrijven van Prof. Ritzema Bos, hoofd van den phytopatho- logischen dienst. „Evenals het vorige jaar, acht ik het ook nu mijn plicht, nu de snoeitijdder kruisbessenstruiken weer daar is, alle kruisbessentelers te wijzen op de nood zakelijkheid, dat zij hun kruisbessen- struiken goed snoeien, om den zoo ge vaarlijken Amerikaanschen kruisbessen meeldauw te bestrijden. Met eene bestrijding in den winter heeft men het meeste succes en deze bestrijding bestaat hierin, dat men alle scheuten insnoeit, en de afgesnoeide gedeelten verzamelt en verbrand. Daarna wordt de grond onder en tusschen destruikenomgeplagd. Past men deze bestrijdingswijze nauw keurig toe, dan zal in verreweg de meeste gevallen in 't volgende seizoen de ziekte niet op de jonge bessen voor komen. Ook wordt de ziekte in de scheu ten sterk verminderd en indien men zeer nauwkeurig heeft gesnoeid en alles ver brand dan kan men zijne struiken bijna vrij er van maken maar vooral ziet men een gunstig resultaat bij de bessen. Dit is van zeer veel belang, omdat dan de teler geen of slpchts weinig schade lijdt. Zijn vele bessen aangetast, dan heeft men heel wat minder product te ver- koopen en dan bemerkt men eerst hoe schadelijk de ziekte is, als men weinig of niets heeft gedaan om haar te be strijden. Maar nog om een andere reden is het van belang gezonde bessen te hebben. Bij Kon. besluit van 5 September 1911 (Staatsblad No. 287) toch is bepaald, dat het verboden isstruiken, deelen van struiken of vruchten, welke zijn aan getast door den Amerikaanschen Kruis- bessenmeeldauw te koop aan te bieden, te verkoopen, af te leveren, te vervoeren of te doen vervoerèn. Wie dus aangetaste bessen heeft en deze nog tracht te ver koopen of te vervoeren is strafbaar en kan veroordeeld worden tot hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste vijf honderd gulden. Het is dus in ieders belang, dat de telers het beste middel, dat bekend is om de kruisbessenvruchten vrij te houden van Amerikaanschen meeldauw, toepassen, en dit middel is alle scheuten insnoeien, alle afgesnoeide deelen verbranden en den grond omplaggen. Hoe nauwkeuriger men werkt, hoe beter de resultaten zijn. Het doel van het Kon. besluit is na tuurlijk, den Amerikaanschen Kruisbes- senmeeldauw te bestrijden enzoo mogelijk uit te roeien, en hoe nauwkeuriger de voorschriften worden opgevolgd, des te spoediger zal dit doel ook worden bereikt. HERPT. Daar op ons dorp geen hulp- postkantoor is gevestigd, zal de postbode G. MuijeD voortaan eiken werkdag 's morgens van 7,15 tot 7,45 en 's avonds van 5.45 tot 6,15 uur ten huize van A. D. Baaijens te spreken zijn voor het behandelen van Gisteren bereikte de heer J. Buys, caféhouder en alzoo bij ieder bekend, den leeftijd van 90 jaren. Op dezen dag weDSchte de nog krasse man nog eens al zijn kindereu van zijn talrijk kroost om zich heen te zien. BESOIJEN. B. V. C. gaat morgen naar Waalwijk om aldaar den competiewedstrijd van de B. V. B. te spelen tegen W.V. II. Mocht B. V. C. al eens den wedstrijd gewonnen hebben met 4-8 en verre weg de beate partij gebleken te zijn doordat zij na halftime slechts met 9 man speelde, thans voorzeker zal W.V. II. zich krachtiger toonen op hun eigen terrein dan zij voor heen te Besoijen waren. Doch B. V. C. aangemoedigd door bun overwinning zal ook vnriger spelen dan ooit te voren, om nn niet verslagen te worden. Een spannende wedstrijd staat ons te wachten. Moge deze door 't weder begunstigd worden en tot aller tevredenheid verloopen. LOONSCHENDIJK. Naar wij vernemen doet zich bij den heer Aarts alhier een ern stig geval vau bloedvergiftiging voor. VRIJH.-CAPPEL, 18 Januari. Gisteren had alhier op de stoomhoutzagerij der firma Adrianus Oerlemans en Zonen een ernstig ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. De cylinder-zaag kwam in volle vaart met een stuk hout in klem en brak aan stukken, waarbij den firmant den heer Steph. Oerlemans, een stuk der zaag met een blok hout tegen 't hoofd vloog. De heer O. werd achterover geslagen en bewusteloos, zwaar bloedende, onder den rlembeschemmer neergeplofd- Dr. Kohier, wiens hulp onmiddelijk was in geroepen, constateerde, dat de kaak ernstig gekwetst en opname in een zie kenhuis noodzakelijk was. Per auto naar Breda vervoerd, werd de heer O. denzelfden avond nog door Dr. van Dissel in het Diaconessenhuls behandeld, en Is zijne toestand naar om standigheden, bevredigend. CAPELLE Eindelijk is de zoo lang verwachte en door allen zoo zeer gewenachte winter gekomen, 't Heeft deze week dan toch oiaar lekker gebakken. Naar 't scheen wilde de wintervorst ons deze maal eens erg royaal bedeeleD, want niet alleen sloo'en en overstroomde weiland waren met een ijsvloer bedekt, Capelle's straten waren spiegelglad. De l efhebbers van schaatsen rijden konden al een klein voorproefje nemen op de ge heel gevaarlooze ijsbaan, 't Was voor tie jeagd een pretje maar te kunnen glijden zonder opbonden. Anders was het voor meer ouden van dagen en diegenen die er uit moesten voor zaken. Komische tafreeltjes speelden zich op straat af. Wie er niet uit moest bleef er in. Voor enkelen he ft dit zoo ongewone zich van miuder aangename zijde leeren kennen Mej. H C. B. toch had het ongeluk met haar fiets te slippen en kwam onzacht op den hard bevroren grond te recht. De heer E. M. viel met het hoofd op den weg en kreeg een bloeden Ie wonde aan het hoofd. Om maar niet te spreken van de vele pijn lijke knieëen, ellebogen en andere diverse 'ichaamsdeelen. De banen ziju berijdbaar. Vrijdagmiddag was het bij Capelle reeds tamelijk levendig op de baan. Capelle's liefhebsters en liefhebbers zien met belangstelling de lucht aan en hopen dat hun den tijd worde gelaten nog een schaatsje te leggen. Jammer dat de felle wind zooveel aan het ijs bedorven heeft. Door den heer J. v. d. Hoeven Bzn., is dezer dagen een eigen gefokte kalfkoe, die In 1910 op de tentoonstel ling te Waalwijk bekroond werd met den len prijs als melkkoe, en met den 2en prijs voor het stamboek, voor Spanje verkocht voor de kolossale som van f 460. WASPIK. Dinsdag 28 Jan. a.s. biedt de Heeren-societeit alhier haren leden en introductie's eene soirés mnsicale aan ten huizf van den heer J. Tenuen. De be roemde v'oliste Mej. E. van Gorcum en Mevr. van Mrurs, een bekende piani-te, sollen het publiek op hare boeiende muziek vergasten. In de staatscourant no. 14 wordt mededeeling gedaan van de Kon. goed keuring van de Statuten der Mariaver- eeniging tot bestrijding van drankmis bruik. RAAMSDONK(Dorp.) Op de vergadering der vereeniging tot het verzekering van varkens de Eendracht gehouden bij H. de Bruin, sloot de rekening van den penning meester met een batig saldo vau f 850, zooiat men besloot de wekelijksche con tributie van 35 cent op 25 cent te brengen. RAAMSDONKSVEER. In de eerste vergadering van de Protestantsche vereeni- ging tot ondersteuning in de kosten van Chrsitelijke Verpleging van behoeftige krank zinnigen in Noord-Brabant, welke j.l. Don derdag te Raamsdonksveer gehouden werd, zijn de door de Commissie van voorbereiding ontworpen concept-statuten goedgekeurd. Tevens werd een bestuur gekozen, bestaande uit vijf leden der Commissie vau voorbe reiding B.l, de R.H. J. C. V. Meischke te Raamsdonksveer, A. Dronkers te Dongen, A. Roorda te Breda, H. A. Munnik te Fijnaart, J. Oerlemans te Drougelen en den heer J. Drenth te s'-Hertogenbosch. Vrijdagmiddag was alh. de ijsclub ge opend. Een talrijk publiek was op de baan aanwezig. Het ijs liet veel te wenschen over. Door de gladheid viel zekere B. in de papierfabriek en brak zich een rib. Per slede weid B. naar huis gebracht. Zondag j.l, had er in de zaal van den heer Van Onzenoort, //Hof van Holland* alhier, een wedstrijd plaats van dillettant- humoristbn, waarbij als leider en buiten mededinging aan den wedstrijd optrad de bekende humorist August De Laai van Tilburg. Deze wedstrijd mag in alle opzichten goed geslaagd heeten. De strijdende humoristen zetten hnn beste beentje vooruit en haddeD over den bijval niet te klagen. Grooter was echter 't enthousiasme (toen de alhier niet overbekende hom. De Laat (buiten mede dinging aan den wedstrijd) het tooneel be trad. Reeds bij zijn opkomst werd hij met een daverend applaus begroet en kon men dadelijk bet onderscheid bemerken tusschen dilettant- en beroeps-humorist. De heer Van Onzenoort betuigde zijne uiterste tevredenheid over het verloop van den wedstrijd en besloot, niettegenstaande de heer De Laat reeds voor de vierde maal in z'jn zaal optrad, hem nogmaals voor dezen winter te engageeren. GEERT RUIDEN BERG. Vrijdag 26 Jan. zal de zaugvereeniging//Aurora* een oitvoe- ring geven in de zaal van den heer Lucas. Tegen sigarenmaker J. Bremen, die op 4 Dec. J. Flossen een hevigen messteek toeb-acht met het gevolg, dat deze een week later overleed, is door de rechtbank te Breda een straf geeischt van 5 jaar. De fabrieksarbe'der G. raakte, terwijl hij aan de papierfabriek werkzaam was, met zijn arm tus*chen een der machines bekneld, zoodat dit lichaamsdeel zwaar gekneusd werd. Voetbal. Zondag heeft ,Sparta« een dag van rusf. We vernemen verder, dat zij geprotesteerd heeft tegen de match van Zondag j.l. vooral tegen de houding van scheidsrechter Troosl. DUSSEN. Naar wij uit goede bron ver nemen zal binnenkort aan het telegraafkan. toor alhier eene spreekcel worden verbonden. Voorzeker zal dit bericht door de mee<te ingezetene onzer gemeente met genoegen ver nomen worden. Heusdeo. 19 Jan. 1912. In Memoriam. Eeu langdurige ziekte, die de laatste dagen zeer toegenomen was, nam in den nacht van Woensdag op Donderdag uit ons midden weg, den Weled. Gestr. Heer S. Verhagen. Tal van jeren Griffier bij het Kantonge recht, nam hij het vorig jaar alszoodanig zijn ontslag, om zijn laatste levensjaren rustig te willen doorbrengen. De heer V. heeft veler achting afgedwongen. H.M. de Koningin behaagde het hem het vorige jaar te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Zijn heengaan zal niet alleen door zijne familie-leden betreurd worden, geheel Heus- den zal gevoelen, dat met hem een achtens. waardig burger is heengegaan. Steeds be reid tot hulp waar die noodig wasvoor komend en vriendelijk jegens een ieder. Heasden verliest in hem wederom een borger die wij zoo noode zien heengaan. Stremming vei keer. Doordat het water op de uiterwaarden bevroren is, is de overtocht van hier naar Nederh§mert voor dc Maas zoo goed als ge stremd, wat voor de betrokkenen zooveel zeggen wil als te voet een omweg van een grool uur. Specialiteiten gezelschap. Het Variété ensemble Excelsior, onder directie van den heer Jean Klein uit Breda gaf hier Woensdagmiddag een voorstelling voor kinderen, waarover maar één roep is. Jammer dat de avondvoorstelling voor het oudere publiek zoo slecht bezocht was want wat Excel «ior presteerde op velerlei ge bied, was waarlijk prima. 25-jarig Jubilê. Maandag j.l. herdacht de heer P. A. van Andel, Rijks-ontvanger alhier, in een stil huiselijk 'eestje den dag dat hij vóór 25 jaar als surnumerair der belastingen werd aangesteld. De heer van A. heeft zich gedurende zijn verblijf alhier steeds als een nauwgezet ambtenaar doen kennen, terwijl hij ten allen tijde welwillend zich tegenover het publiek toonde. ALMKERK. f B. Snoek f. Na een kort lijden is alhier Woensdagnacht overleden, in den ouderdom van 74 jaar, de heer B. Snoek, sedert September 1897 lid der Provinciale Staten voor het kiesdistrict Heasden, tal van jaren wethouder dezer ge- meen'e, ruim 40 jaar voorzitter van ver schillende polders enz. KAATSHEUVEL, 20 Jan. Stoommolen. Naar wij vernemen zal in de plaats van den laatst afgebranden molen van C. Robben op den Hil, geen nieuwen wind molen gebouwd worden. In plaats daarvan zal een motor gelegd worden, om de noodige drijfkracht te leveren. Den molenaar R. wenschen wij succes met dit plan. Het getuigt van onder nemingsgeest, en meegaan met zijn tijd. De afgebrande korenmolen was de oud ste uit onze Gemeente en had reeds 102 jaren winden en stormen getrotseerd. Begrafenis. Eene begrafenis met nog nooit voor gekomen omstandigheden, had hier deze week in de par. Berkdijk plaats- Dins dagavond overleed de 52 jarige Johanna K. De dokter hield anderendaags de lijkschouwing en vertrok. Daarna kwam de timmerman met de doodskist en sprak zijn meening uit, dat het lijk nog denzelfden avond moest begraven worden l)e z.g. >afleggers« stemden hierin da delijk toe. Gauw eenlge buren bijeen getrommeld en in den avond op weg naar het kerkhof. Doch de Pastoor wist nergens van en weigerde natuurlijk om aan het verlangen dezer buren te voldoen. Hij verlangde eerst, een volgens de wet vereischte toestemmingsbrief, om het lijk te begraven. Dit wettelijk document was in het bezit van den echtgenoot der overleden vrouw. Deze was smiddags van huis gegaan en was 's avonds nog niet gearriveerd. Toen hij thuis kwam was zijn vrouw reeds verdwenen. Na eenige uren heen en weer loopen en zoeken, kon eindelijk 's avonds om half negen in alle stilte tot de begrafenis worden overgegaan. Natuurlijk verwekte dit zeldzaam voorval een massa nieuws gierigen. Serenade. Verleden Woensdagavond om half negen bracht onze Harmonie >Apollo« bij fakkellicht een sernade bij haren Di recteur den Heer Bisseling, na zijn thuis komst van de huwelijksreis. Flink en frisch klonken de marschen door de straat. Door het Bestuur en feesteling werden wederzijds de beste heil en dank woorden uitgesproken, in 't vereenigings- locaal nog menig glaasje op beider ge zondheid geledigd. Den Heer Bisseling onderwijzer en Dir. van »Appollo* en zijn echtgenoote ook onzen oprechten ge- lukwensch. Gladheid. Onze straten lijken spiegels. Wie niet goed beslagen buiten komt, smakt tegen de wereld. De Wed. D. brak bij een val tenge volge der gladheid den pols. Zekere C. de W ontwrichtte zich den enkel der mate dat men hem naar huis moest dragen Een andere, B. viel zich een gat in het hoofd. En dan nog onvermeld de bloedneuzen, builen op knieën en zit vlakken, welke aan ren massa personen ten deel vielen in de laatste dagen, Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zater dag. Ook werden nog een 4 tal fietsen totaal onbruikbaar gevallen. Alles ten gevolge der gladheid. Eerst heden Vrijdag werden de bewoners in de hoofd straat aangemaand om zand op de trot toirs te strooien. De jeugd had ze her schapen in spiegelgladde glijbanen. Concerten. A.s. Zondag valt er weer te genieten. Apollo geeft een concert. Euphonia concert en zangconcours. Dus volop mu ziek en zang. Teerdag. A.s. Maandag zal Appollo haar teerdag houden, en dan ook zeker een muzikale wandeling door bet dorp maken. Allen wenschen wij goed succes en gezonde magen. Gedwongen Winkelnering Men herinnert zich hoe in het einde van de vorige maand door de K. v. K te Kaatsheuvel een rekest aan mioister Talma gericht werd, waarin beweerd werd, dat het regeering-rapport over de winkelnering, uitgebracht door den heer Staalman, op menig punt onjuist en over dreven was. De Directeur van den Arbeid de heer Van IJsselstein, plaatste daarop een ingezonden stuk in de >Nederlander«, waarin hij verzekerde, dat het rapport van den heer Staalman geenszins aan onjuistheid leed. De >Nederlaader« gaf als haar eigen meening te kennen, dat het rapport toch wel overdreven was. Thans echter schrijft het blad Wij moeten op de kwestie der ge dwongen winkelnering in Kaatshenvel nog even terugkomen, omdat niet alleen het in ons blad opgenomen relaas van den heer Van IJsselstein, maar ook ande re geschriften, o.a. het orgaan van den Nederl. R. K. Lederbewerkersbond gerechte twijfel doen rijzen aan de betrouwbaarheid der gegevens, die de Kamer van Koophandel te Kaatsheuvel heeft gemeend tegenover het bekende rapport, te mogen stellen. Aanvankelijk hebben wij geloofd, dat het Regeerings- rapport eenigermate tendentieus was, en dat de K. v. K. een goed werk deed met dit in het licht te stellen. De weer- legglng echter van een aantal beweringen in haar adres aan de Tweede Kamer, o.a, ter zake van de huishuren, komt ons overtuigend genoeg voor om thans te gaan twijfelen aan de objectiviteit van de Kaatsheuvelsche Kamer van Koop handel, die zich blijkbaar heeft laten leiden door de zucht om werkelijk be staande misstanden te verbloemen. Al- lermin't mag dit een officieel lichaam als de Kamer van Koophandel doen, die niet, gelijk Patrimonium ten onrechte schreef, een werkgevers organisatie is, maar een gekozen vertegenwoordiging van handel en indus trie, dus iets anders dan vertegenwoor diging van enkel werkgeversbelangen. Zij, die geroepen is te adviseeren moet dat zonder vooringenomenheid, alleen zich houdende aan de haar ten dienste staande feitelijke gegevens, kunnen doen. Maakt zij van haar positie misbruik door de overheid op een dwaalspoor te bren gen, dan valt dit ernstig te laken. Wij schromen niet te erkennen dzt inderdaad de beweringen van de Kamer ons niet bestand voorkomen tegen de critiek daar op van verschillende zijdeD geoefend. Zulke voorlichting is niet g chikt om aan misstanden, die ook wij re';rra re zouden bestendigd zien, een eir. 'e le maken. Men schrijft ons In het Patroonsblad* komt het arti kel voor uit »De Kath. Lederbewerker* betreffende het adres der K. v. K- In zake de >Gedwongen Winkelnering* en daaraan is 't volgende toegevoegd. U vraagt of onze Kamer wenscht te repliceeren op het tegen haar adres gerichte stuk, voorkomende in de >R. K. Lederbewerker'van 12 Jan j.l. In antwoord daarop deelen wij U mede dat onze Kamer, in tegenstelling met den heer van IJsselstein vanaf den be ginne heeft gemeend, alleen langs offi- cieelen weg en uitsluitend met de be trokken officieele autoriteiten over deze zaak vaD gedachten te moeten wisselen. Ook na het verschijnen van het door U gesignaleerde stuk vindt onze Kamer geen termen om van haar eenmaal vastge stelde gedragslijn af te wijken. Te meer niet, wijl het door U bedoelde stuk blijk baar uitgaat van eene vereeniging, wier methode van bestrijding der patroons vau deze plaats de leden van onze Kamer sinds jaren als ergeliik hebben leeren ken nen. Dat ook thans die bestrijding niet zou uitblijven wisten wij reeds te voren. En dat die bestrijding zou geschieden door Op zettelijke en moedwillige verdraaiingen beknibbeling der waarheid, ook daarvan was onze Kamer reeds lang tevoren overtuigd en is trouwens door den in houd van het stuk ten overvloede be wezen. Vooral in dit geval konden wij niet anders verwachten, wijl onze Kamer maar al te goed weet, welk aandeel de leiders dier vereeniging hebben gehad in de uitvoering der bekende enquête, en op welke wijze zij den enquêteur hebben voorgelicht bij het verzamelen zijner gegevens. De beschuldigingen door onze Kamer tegen het rapport aangevoerd kwamen dientengevolge mede op de hoofden van voornoemde leiders neer. Vandaar eene verdediging van het rapport door dik en dun, eene verde diging getuigend van zóó volstrekten onwil om de waarheid, de volmaakt ge kende waarheid te erkennen, dat onze Kamer daarop toch niet zou zijn inge gaan, zelfs al wilde zij zich niet uit sluitend aan een officieele behandeling der zaak houden. Waalwijk 20 Januari 1912. In ons bericht omtrent de laatste wilsbeschikking van oud-pastoor Rijke, is eene vergissing ingeslopen. Aan de Elisabeths-vereeniging is geen legaat ten deel gevallen. Het overige was juist. koop aaugeboden een igens verti'nk, te GRAMOPHOON ^aaet 10 platen, zoo ,0ed al» nieuw voor f 3_5. Adres W. J. WTKRIKX ^üaWBfara A. Waalwijk. 1713 Weinig aanvoer, veel handel. Prijzen kalfkoeien f— f Vaarzen f f Varkens stuks f0.tot Boter aangevoerd 240 KG. Boterprijeen 1 1.37 tot f 1.51. Kieren 6 4 7 cent. Ofschoon de boycot der lol huiaenclubs te Rotterdam en Amsterdam nog steeds wordt ge handhaafd, liep de veiling op beide Hollandsche hoofdmarkten Jd 9 dezer tamelijk gunstig af De buiteDlandsche markt voor iulandsche huidenen vellen is echter over 't geheel maar flauw en hoewel er in de leerfabrieken nog veel behoefte bestaat, wordt er tot deze booge prijzen weinig gekocht Indien Amerika wellicht op de Euro- peesche markt vooreerst nog werkeloos blijft, bestaat er kans dat de prijzen meer in evenre digheid komen tot gefabriceerde waar O I run— derhuiden voor chroomleder vinden gretig koopers voor binnen— en buitenland, evenals prima transparante China runder ii la Java runder gedroogd «n bewerkt Buffelhuiden vinden den laatsten tijd minder aftrek er wordt geklaagd over versnijding en andere beschadiging bij het afdoen der huiden en het drogen Voor W I huiden blijft de markt overal gunstig gestemd Te Havre en Hamburg hadden flinke afdoeningen plaats, in eerste als tweede soort Salsderoi en gezouten Mataderos ossen— en koehuiden Te Antwerpen kwamen eenige ladingen Fray Bentos en Colon Liebig huiden op levering aan de markt; deze mooie gestelde huiden der nieuwe Blachting werden vlug verkocht, de laatste tot fr 96 fr 103 naar gewicht en qualiteit, alzoo met fr 1 4 fr 2 concessie op vorige prijzen De invallende winter is guastig voor den leerhandel In alle soorten zooileder komt goede vraag, ook voor overleder tot bereiding van winterschoeisel, evenals voor industrieen tuigleer. KAATSHEUVEL, 19 JaD. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.61 Middelprijs f 1,55. Laagste prijs f 1,55 WASPIK, 19 Jan. De prijs der boter is bier thans gesteld op 1.64 per Kilo. Eieren 5 cent per stuk. DUSSEN, 18 Jan. Boterprijs per K.G. f 1.46 a 1.55 Middelprijs f 1.52. Aanvoer 114 K.G. Eieren f 1.25 per 26 stube.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 10