NIEUWS UIT KimHEim KIIÏÏWS ÏÏIT HBÏÏSPBB Handelsberichten. Burgerlijken Stand. Gemengd Nieuws. Advertentiën Ingezonden Stukken. Kerknieuws. Laatste Berichten. Telegrammen. WAALWIJK. HEUSDEN. RUD. VAN MIL. der nieuwe leden ran de H. Familie, der Congregatie en andere hier bestaande ver- eeniginKen, Door den ZEerw, Heer Pastoor werd Zondag aan de patroons en werkgevers verzocht hunne onderdanen de gelegenheid te geren trouw deze oefeningen bij te wonen. - Dinsdagavond gaf de fanfare H Wilhel- mina* met vereerende medewerking van den populairen Karakter Humorist de heer August de Laat uit Tilburg een concert iu de zaal van den heer J. H. Kamp onder leiding van haren bekwamen eu ijvervollen directeur de heer E Vingerhoets. Niettegenstaande de wegen hier om dezen tijd gewoonlijk zeer slecnt zijn, hadden velen ook uit omliggende plaatsen dit getrotseerd, overtuigd zijnde, dat een gezelligen avond ons wachtte. Ge«.n plaatsje was dan ook onbezet. De verschillende muzieknummers werden alle uitmuntend gespeeld en kunnen wij hierin bijna geen uitzonderingen maken toch willen wij No. 7 van het program, La princesse Enchan'ée, Ouverture van L. Langlais even aanhalen daar dit zelfs onver beterlijk werd ten gehoore gebracht. Hier kwam dan o:k ten duidelijkste uit dat vlijtige studie dit concert was voorafgegaan en de heer Vingerhoets zich alle moeite getroost had dit concert wel te doen slagen. Waren de verwachtingen bij het komisch gedeelte van het programma zeer hoog gesteld, wij durven volmondig bekennen dat aller verwachtingen hierin verre werden overtroffen. Alle nummers benevens de verschillende toegiftjes werden prachtig gespeeld en viel den heer De Lnat telkens een groot applaus ten deel. Roepen'wij den heer De Laat een spoedig tot weerziens toe, wij handelen zeker in den geest van alle aanwezigen door een woord van oprechten dank en hulde te brengen aan n Wilhelmina' en voorzeker aau haar Directeur den heer Vingerhoels voor den gezelligen avond ons wederom bezorgd. Wij feliciteeren yWilhelmina* met het succes met dit cuDcrrt behaald en hopen dat zij ons meermalen op zoo'n gezellig avondje zal veigasteD. DRUNEN. De gehouden jaarlijksche veetelling heeft aangetoond dat alhier zijn 636 koeien en 452 kalveren. ELS HOUT. Ter vervanging van wylen den Heer Hubertus van Laarhoven zijn be noemd. lo. Tot Kerkmeesterde Heer J. A. Klijn. 2o. Tot Ontvanger der Gemeentede heer P. v. Loon. 3o. Tot Secr. Penningmeester van het R K. Koorde heer J. van Brengel. 4o. Tot Presideut van den doelde Heer J, Muskens Az. 6o. Tot Secretaris van den Hoogen Maas- dijk-plderde Heer C. Klijn, Secretaris te Haarsteeg. 8o. Tot President der Schoolcomm'ssie de Weleei w. Heer J A v. d Meijden Kapel. De betrekking van Secretaris-Penning meester van den Polder ffOadheusden* en die van Voorzitter voor den Bond van Haudbooggezelschappi-n zijn tot heden niet aangevuld. Uit 't bovenstaande blijkt, dat Elshoot in het heengaan van den Heer vao Laar hoven zoo niet den beste dan stellig een der voortreffelijkste inwoners verloren heeft. Met irgang op 2 Feb. is benoemd tot politie-agent te Sittard de heer W. Ver meulen, alhier, 'i Ga hem voorspoedig in zijne aanstaande betrekking. Het ageutuurechap van deu heer Antoon van der Geld alhier begint zich zachtjesaan uit te breiden. Nog niet genoeg zaam is dit agentschap alhier bekend. Daaromde heer v. d, Geld is verte- genwoordiger der Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tielen Alle drukstukken en ook schnjfbenoodigdheden kunnen door hem aangenomen en uitgevoerd worden. VLIJMEN. Burgemeester en Wet houders der gemeente Vlijmen brengen ter algemeene kennis, dat ingevolge art 17 van het Koninklijk besluit van 16 December 1902 (Staatsblad No. 222) op gemaakte alphabetfsche lijst, bevattende de namen der in deze gemeente metter woon 'gevestigde eigenaars of beheerders van één of meer ter vordering aan te bieden paarden, gedurende de maand Februari, voor een ieder op de Secretarie dezer Gemeente ter inzage is nedergelegd Door de Eerw. Paters Redemp toristen zal gehouden worden eene 10 daagsche missie welker opening (heden) Zaterdagavond 7 uur plaats heeft. Het 2-jarig kindje van Johan van Esdonk alhier, dat de vorige week zich zoo ernstig brandde, is na verschrikkelijk lijden Dinsdag aan de bekomen wonden bezweken. Het Kruisbooggezelschap >Rust na Arbeid» gevestigd in het café van den heer Adr. de Vaan alhier heefi 1.1. Maandag het jaarlijksche teerfeest ge houden. Behalve de gezellige maaltijd waaraan een 25 leden aanzaten en de gelegenheid om zich met biljart- en kaartspel en dans te vermaken werkte zeker ook de eendracht, die onder de leden van dit gezelschap steeds bestaat er toe mede dat de feestviering ook dit jaar blij en zonder wanklank verliep. Zoo blijve het voor »Rust na Arbeid» ook in de toekomst. vaDgeniswezen, Rijkstucht- en Opvoedings wezen. De geslaagde ontving zyne opleiding bij den heer M. C. van der Ven, hoofd eener bijzondere school te Heusden. Wijlen de heer B. Snoek, te Alm- kerk, heeft vermaakt aan de Ned Herv Gemeente aldaar f 2000, aau de diaconie dier Gemeeute f 4000. ALMKERK. Onze dorpsgenoot, de heer IJ. de Joode, bad de vorige week het ge luk, na een driedaagsch vergelijkend exa men te 's-Hage gehouden, te slagen voor de betrekking van ambtenaar bij bet Ge. KAATSHEUVEL, 27 Jan. Arbeidswet. Deze wet heeft bij velen onzer vrou welijke werksters In de schoenindustrie ontstemming en afkeuring gewekt. De reden zijn, dat het onze schoenstiksters verboden wordt om na 7 uur 's avonds nog thuiswerk voor de patroon te ver richten, iets waarmee door allen nog een aardig duitje werd oververdiend De meesten hebben thuis uitsluitend voor dat doel een stikmachine staan. In sommige huishoudens waar meerdere meisjes zijn, wordt nog wekelijks drie, vier tot vijf gulden bijverdiend. En dit is thans door de nieuwe wet vei- boden. Strenge winters. De voorspelling als zouden wij een strengen winter beleven, werd tot nog toe door alle verschijnselen gelogenstraft. Integendeel alles wijst op een zachten winter. Behalve groenende weiden en uitbottende struiken zijn ook sommige kippen deze meening toegedaan. Bij Adr. C. op den Hil zagen wij reeds een kip met 10 kuikens. Die was er dus bij als de kippen, in den volsten zin des woords. Duivententoons telling Wij krijgen hier een tentoonstel ling in miniatuur. Een duivententoon stelling. De duivenclub «Prins Hendrik* ge vestigd in het Hotel C v. d. Assem heeft deze zaak op touw gezet. Ze wordt heden Zaterdag geopend en morgen Zondagavond gesloten In genoemd Ho tel. Alsdan worden ook de prijzen uit gereikt. Een groot getal deelnemers heeft zich opgegeven. Ongetwijfeld zal de be langstelling groot zijn. De ondernemers veel succes. Onvoorzichtige ouders In een onbewaakt oogenblik trok een 3-jarig knaapje van A. v. B. een bran dend lampje van tafel en brandde zich deerlijk aan handen en aangezicht. Het 2-jarig kind van M. v. W. liep de deur uit en rolde in den vrij diepen waterput Een voorbijgangster redde het van een wissen dood Het 7-jarig zoontje van F. D. ging ondanks het verbod van de voerman toch nog aan de kar hangen. Hij strui kelde en viel met zijn hoofd tegen het rad en bekwam een diepe hoofdwond die geneeskundige hulp noodig maakte. Ouders weest waakzaam. Prijsschieten. Bij het gisteren gehouden prijsschieten van Apollo werden de prijzen als volgt behaald le pr. P. v. Wezenbeek, 2e pr. P. Bisselink, 3e pr. M. v. Riel, 4e pr. A. Torlans, 5e pr. M. Zacht. Euphonta. Maandag 29 Jan. viert de Koninklijken Harmonie *Euphouia' haar jaarfeest, vierde verledeu jaar een haarer leden zijn 25jarig feest als lid van yEupbonia", dit jaar telt zij onder hnre leden 3, die ban zil'vren feest vieren. De Heer Adr. van der Wee viert thans zijn 25jarigfeest als bestuurslid terwijl de Heeren Frans VJoenaans en W. v. d. Wee Hz. beiden hnn 25-jarigfeest vieren als werkende leden van ffEuphonia.* Moge het dezen trouwen leden op dien dag niet aan belaDgstelliug ontbreken, dit is de wens/jh van elk oprecht ^EuphoniaaD.* LOONOPZAND, 25 Jan. Gisterenavond te zes uur hield de Hanze-afdeeliüg alhier hare le vergadering van dit jaar ten huize van den heer Brands-Verschnre. Zij werd vereerd met de tegenwoordigheid van den Eerw. adviseur en deu heer Directeur der Hauztbank te 's-Bosch. De vergadering werd met den gebruike- lijken christelijken groet door den voorzitter deu heer J. B. F, van den Heuvel geopend. Deze sloeg een terugblik op het verloopen jaar en wenschte den leden voor de toe komst allen voorspoed. De notulen werden door deu secretaris, den beer J. M Brands gelezen, door de aanwezigen goedgekeurd en daarna gearre steerd. De penningmeester, de heer C. Verschuren, gaf verslag van het beheer der kas, die met een batig saldo van ruim 1 9 sloot en ver volgens werd deze gedechargeerd. De heeren H. van den Wildenberg en J. Hnybreobta werdeu als bestuurslid her kozen. Nu trad de hoer Verberk op en deed in klare taal oitkomen, wat er gedaan moet worden om de afdeeling nog tot meerderen bloei te brengen. O.a. stipte hij aan, dat men moet trachten allen, die in de termen vallen, tot lid te krijgen, dat men de ver gaderingen tronw moet bijwonen en eens gezind tot heil van allen werken dat men alle instellingen der Bank moet steunen en breken met de oude sleur (alle werden af zonderlek besproken) en dat men alles in 't werk behoort te stellen om te komen tot een looiers- en een schoenfabrikanten-vak- vereeniging, onderafdeehngen der Ha ze, waartoe dan ook met algemeene stemmen in beginsel werd besloten Naar aanleiding van het laatste punt waren het vooral de heeren A. H. Verster en C. Verster en C Basters, die het woord voerden om inlich tingen te geven en te vrgeo. Met cijfers toonde de heer Verberk san hoe zeeenrijk de Hanze-Bond, vooral in zijn Bank in 't algemeen en in de plaatselijke afdeeling in 't bijzonder werkt. Deze heeft toch in de 8 maanden, dat ze bestaat, een omzet gehad van ruim 2 ton, zegge twee honderd duizend gulden. De rede vau d-n Directeur der Hauzebauk werd zeer gew»ar- deerd en luide toegejuicht. Unaniem werd de motie van den voor zitter, die zich met een paar aanvullingen v<5<5r de Tariefwet verklaarde, onder applaus aangenomen. De heer H. ven d<m Wildenberg, vice- voorzitter, gaf een verslag van het resultaat der bemoeiingen ouo tot een voorbereidenden handelscursus te komen, die tegen alle ver wachting in zoo trouw bezocht wordt. Hij stak een pluimpje o*p den hoed van den heer van Eijl, die zich alle moeite getroost om tot een goeden nitslag te komen en van den beer van der Meeren voor diens voorbe reidende werkzaamheden en adviezen. Deze, die als belangstellende ook aanwezig was, porde de niet-deeluemers aan den cursus, die het beslist moesten zijn, krachtig aan zich de opofferingen te getroosten om het onderwijs te volgen en zich toch Diet te schamen nog op de schoolbanken to gaan zittenmen is nooit te oud om te. leeren. De Weleerwaarde heer Jansen, geestelijk adviseur, betuigde zijn sympathie met het gesprokene door het hoofd der school, wenschte de Han?e-afdeeling alle heil en spoorde, de aanwezigen krachtig aan het vereenigingslcven onder de christelijke banier zooveel mogelijk te bevorderen. Nog eenige pnnten werden afgehandeld, waarbij verschillende sprekers evenals by ch; vorige het woord voerden. Nadat de voorzitter den Eerwaarden Ad viseur, den heer Directeur der Hanze-bank en anderen nog een woord van dank had gebracht, werd de geanimeerde vergadering te ruim 9 uur op de gewone wijze gesloten. HEUSDEN, 26 Januari 1912. Leerplicht. In de vergadering van Donderdagavond werd het oude bestunr van de commissie tot wering van schoolverzuim herbenoemd Adr. M. v. d. Ven tot voorzitterH. Wijnauds tot onder-voorzitterH. v Wijnen tot secre taris en J. Verhoeven tot plaatsverv. secre taris. Naar we. vernemen behoefde dit jaar geen enkele nalatige voor de commissie te verschijnen, wat wel tot de z ldzaamheden iu den lande zal bebooren. Uitvoering. Donderdagavond gaf de Fanfare Wilhel, mma uit Veen een concert i-i Concordia- Wat de verschillende nummers betreft, de Fanfare heeft wederom bewezen, dat de leiding toevertrouwd aan haar Directeur, den Heer Spiero uit 's Bo«cb blijkt in goede handen te zijn, terwijl de komieche voordrachten er het hunne toe bijdrugen om het publiek dubbel te doen genieten. Na afloop besloot een bal den gezelligen avond. Waalwijk 25 Januari 1912. Weinig aanvoer, veel handel. Prijzen kolfkocicn 1— f Vaarzen f - f Varkeus 40 stuks f6.tot 11 Boter aangevoerd^280 KG. BoterprijzeD 1 42 tot f 1.53. Eieren 5 4 6 cent. Het mooie weer lokte een veelvuldig bezoek op onse eerste jaarmarkt van 1912. Du handel wu8 voor de meeste artikelen bevredigend. De Inlandsche buidenmarkt vertoont Bedert vorig weekbericht in't binnen— en buitenland eon beter aanzien. Er komt meer kooplust, ook voor andere huiden-soorten is de handel van me«r beteekenis, zoodat men over 't algemeen voor het begin vau 't jaar et n vaste stemming kan waarnemen. O I, runier- en buffelhuiden, vooral in de goede merken zijn gevraagd, de inschrijving op 17 dezer te Rotterdam, verliep gunstig, terwijl te Amsterdam, waar op 1 Februari de algemeene Java-huiden inschrijving gehouden zal worden, ook verschillende partyen in loco werden verkocht. Tengevolge der ruime aan voeren en zeilende aanbiedingen van prima La Plata huiden was de bnndel op de buiten landscbe hoofdmarkten Havre, Hamburg en Antwerpen geanimeerd, kortom het laat zich aanzien dat de buideDprijzeD, althans vooreerst, minstens op 't tegenwoordig niveau zulen blijven De leerprijzen zijn nog niet naar evenredig heid gestegen, de kooplust neemt echter toe en dewijl de Bchoenmakery ook naar meening van oordeelkundigeD, er niet slecht voor slaut, wordt verwacht dat men het a.s. seizoen voor beide hoofdtakken van nijverheid in deze streek met betere vooruitzichten zal te gemoetgaan KAATSHEUVEL, 26 Jan. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.44 Middelprijs f 1,40. Laagste prijs f 1,30 WASPIK, 26 Jan. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1.64 per Kilo. Eieren 4 a 5 cent per stuk. DUSSEN, 26 Jan. Boterprijs per K.G. f 1.44 a 1.52 Middelprijs f 1.50. Aanvoer 114 K.G. Eieren fl.25 per 26 stuk». GEBOORTENFranciscns z. v. A. Kok en As van Gorbum. El»je d. v. Sigmund Jacob' en P. Bekkers. Elisabeth Johanna Maris _d. v. A. Th. D Schomaker en E. J. Jad- berg. Johanna Geertruida d. v. P. G. Timmermans en O. M. van de Pas. Jo< hanna Petronella d. v. R. Th. van Mil en J. J. M. Bohuen. OVERLIJDEN: Johannes van der Pennen, weduwnaar van Cornelia de Ruijter ond 72 jaren. Johanna Elisabeth de Leeuw oud 1 jaar. Van 18 tot 25 Jsd. GEBOREN Theodora Hendrik» Lamberta, d. vau AJiianus Verschuur eu Johanna Hen- drika Baert. Antooie, s. van David Kamerman ea Johanna Maria Valk. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie. Gelieve mij s. v. p. een kleine plaats ruimte in uw veelgelezen blad af te staan. In uw nummer, van Zondag j.l. las ik in het begin van het berichtje, over den voetbalwedstrijd »Rapiditas«, W V. II Waalwijk het volgende. Een zeer modderig en glad terrein, daarbij een scheidsrechter, die zijn taak niet verstaat en een der partijen voor trekt, ziedaar factoren, die een voetbal wedstrijd bederven. Het eerste bevat wel een beetje waar heid, want het terrein was wel wat glad, maar zoo erg niet als de verslaggever dit voorgeeft. Ik begrijp waarlijk niet, dat de W. V.« spelers over het terrein durven te kla gen, daar het terrein te Waalwijk, toen Rapiditas*, daar haar Competitie wed strijd spee de, zeer veel slechter was. Ik geloof echter, dat het werkelijk is, zooals een paar Waalwijkers, die oog getuigen waren van genoemden wedstrijd bij het verlaten van het terrein tegen elkander fluisterden, als de »W. V ers* niet kunnen winnen, zoeken ze een uit vlucht, of beginnen ruzie te maken, voorwaar een mooie verheerlijking Voor >W- V.«) Over den scheidsrechter, wil ijc nog het volgende melden, dat ik alle voetballers (leden van den »B. V. B.<) heb gesproken, die beweerden, dat de Koek een goeden en onprtijdigen scheidsrechter is. Van het verloop van het spel, zal ik maar niets meer schrijven, daar ik dit reeds in een berichtje heb gedaan, doch moet ik dit nog melden, dat voor den bal (waarover een dis:ussle ont stond, de groen-zwarten den strafschap eeilijk verdiend hadden en dat den scheidsrechter volkomen terecht zijn fluitje liet hooren. Na U M. de R. mijn dank betuigd te hebben voor de verleende plaats ruimte teeken ik Hoogachtend CHR. MONTENS. Secretaris «Rapiditas*. Waspik, 24 Jan. 1912. M. d R. In uw blad van verleden Zondag uit „Waalwijker" zijne verwondering en *roote verbazing dat aan de gemeente- gasfabriek in de plaats van Mertens iemand benoemd is, „die zich niet buiten alle quaesties had gehouden in de ge beurtenissen der laatste jaren." M. de R. wat een kapitale onzin Als 't opging, wat „Waalwijker" hebben wil, dan moesten bij de volgende Raads verkiezing sommige leden niet herkozen worden, dan moest zelfs Mgr. sommige eden van het Kerkbestuur niet herbe noemen, enz. want ook sommigen hun ner hebben zich niet geheel buiten alle quaesties gehouden in de gebeurtenissen der laatste jaren, 't Is bespottelijk Wat heeft toch in Gods naam de be noeming van een beambte aan de gas fabriek uit te staan met de staking? Maar 't schijjit dat sommigen met de staking hun verstand totaal zijn kwijt jeraakt en nog niet hebben terugge- (regen. 't Was ook zoo'n heete zomer, en de winter is slap geen wêer precies voor een erg verhit hoofd om af te koelen Ik geloof ook M. de Rdat, als iemand benoemd was, die in de sta- kings-quaestie aan de zijde gestaan had van den „Waalwijker" deze de benoe ming wel niet zou hebben afgekeurd. U dankend M. de R. voor.de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, X. Mgr. W. van de Ven Men seint ons uit 's Hertogenbosch: De toestand van Mgr. van de Ven is wederom vrij ernstig. De longontsteking heeft sich opnieuw geopenbaard. De patiënt is bijsonder zwak. Daar de hooge lijder pas van zijn ernstige ziekte was bijgekomen en nauwelijks weer op krachten was, geeft deze nieawe aanval redtu tot ongerustheid. Onmiddellijk gevaar bestaat er echter op het oogenblik niet. RAAMSDONK. In de hedenmorgen gehouden verga dering van den gemeenteraad werden, nadat de raad eerst 2 volle uren daar over in geheime zitting had beraad slaagd, benoemd tot gemeente-genees- heeren, als Katholiek geneesheer op een salaris van f 675 Dr. Lips en als pro testant geneesheer op een jaarwedde van f225 Dr. Quirijns. De Italiaansch- Turksche oorlog. Het Franscb-Ilaliaanich incident. PARIJS, 26 Januari. Hedenavond hebben de ministers na afloop van den ministerraad mede gedeeld, dat bet Fran8ch—Italiaansch incident tot voldoening van beide landen geregeld is. Griezeltje vondst! Twee padvinders, A. Stam en L. Dekker, vonden gister middag bij het spelen op het terrein de Staart te Dordrecht op de door het lage water drooggeloopeD zandvlakte een ge deelte van het geraamte van een vol wassen persoon. Al het vleesch was vergaan alleen de hersens schenen nog voor een deel aan wezig. De vinders deelden het geval aan een hoofdagent mede, op wiens verzoek zij de griezelige vondst in een gonje zak wikkelden en naar het hoofdbureau van politie brachten, vermoedelijk ten be hoeve van een nader onderzoek, dat echter waarschijnlijk niet veel zal kunnen opleveren. Kind verbrand. Uit Putten (Geldei- land) wordt gemeld Een treffend ongeluk is te Hulnen gebeurd. Terwijl de heer K. Mulderij tegenwoordig was bij de opening van de Chr. School te Diermen, is te zijnen huize zijn 4 jarig dochtertje voorover in het vuur gevallen. Op het angstgeschrei van dc kleine kwam de moeder toegeloopeu en bluschte zoo spoedig mogelijk de vla r men, waar bij zij zelve wonden aao de handen kreeg. Het kind had zulke hevige brandwon den gekregen aan belde polsen, In het gezicht en aan de borst, dat genees kundige hulp niet meer baat'e. Den volgenden dag is het kind overleden. Zwartgemaakte kerels. Terwijl Zon dagmorgen de werkman A. W. in de grensgemeente Stekene ter kerke was, zijn twee zwartgemaakte kerels in zijn woning ingebroken, stopten de ziekelijke nog te bed liggende vrouw een deel van het laken in den mond en bonden haar met een touw. Alle kasten en laden werden doorzocht en de bandieten slaagden erin geld te rooven, slechts een zeer gering bedrag, ongeveer f 3.50 kon worden medege nomen. Zij lieten de vrouw, wie: toestand be denkelijk is, en de huiler, de kinderen aan hun lot over en verwijderden zich. De daders zijn nog onbekend. Treinbotsing. Nabij het station Harde- garijp in Friesland zijn twee treinen op elkaar geloopen. De markttrein naar Groningen, die om 6 uur uit Leeuwar den vertrekt, reed een goederentrein aan. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De stoffelijke schade is zeer groot. Aan beide zijden van den weg liggen stukken van de rijtuigen. De dienst on dervindt groote vertraging. Het mes. Te Gestel (N.-Br.) kwamen eenige liedjeszangers in het café van den heer Bijnen. Toen zij om geld rondkwamen, merkte een der aanwezigen op, dat zij beter deden aan degelijken arbeid te gaan dan op dergelijke wijze te trachten aan den kost te komen. Tot antwoord trok een der zangers een dolkmes en bracht den opmerker een ernstige steek in den arm toe. Hierna kozen zij het hazenpad. Noodlottig ongelukWoensdagavond wachtte de vrouw van G. Kroesen, te Hoogeveen, op de tram. Zij had haar l'/2 jarig kind bij zich. De tram was in aantocht en op haar- wenk stopte deze. Vlug er heen loopende om In te stappen, komt ze te vallen op den grond, het kind onder zich. Door het trampersoneel werd de vrouw die bewusteloos was, in een 1ste klasse coupé gelegd even later is de ongeluk kige overleden. De kleiae was ongedeerd. Noord- en Zuid-Amerika. Door de Vereenlgde Staten van Noord- Amerika wordt voor een waarde van 3 millioen dollars aan schoenwerk en leder naar Latijnsch Amerika uitgevoerd meer dan 5/8 daarvan gaat naar Cuba en Mexico, welke landen overstroomd worden met reizigers van de Amerikaan- sche schoen- en lederfabrieken, Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onze DOCHTER JOHANNA. JACQUELINE VAN MIL GEB. BOHNEN. Waahvijk, 26 Jan. 1912.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 10