Mandenmakers Advertentiën. een arbeidersgezin, (Ei. BEKWAAM HKMM Gordon-Setter, "Te den gehelen Afbraak eener Looierij, is/L oijB hst. taris RANT Openbare Vrijwillige Verkooping Notaris RANT Notaris Canters H. PM. van SPOED. SPOED. Koop HINNENLAND. vóór 15 Maart e.k. Prinsen Van Halder, Kleine A dvertentiën. Te koop aan spotprijs publiek vemoopen wegens liquidatie. publiek verkoopên vèrkoopen openbaar vjérkoopen eeniging St. Prisca thans ook is aange- sloten bij het fonds en dat de toestanden In de Industrie tegenwoordig minder gunstig zijn. Pulles. Hoeveel hebben zij een vorig jaar gehad. Voorzitter f25. Onze gemeente is noodlijdend, dat is al wat ik zeggen kan. 'J Wij hebben wel een rijkssubsidie groot 1 f850 gevraagd, doch het is nog lang I niet zeker dat wij die krijgen. Krijgen wij ze niet, dan sluit de begrooting met een tekort van f850 en hoe wij er dan moeten uitwarren is mij een raadsel. De belasting is al hoog, 80 opcenten worden geheven die nog verhoogen gaat niet meer. De landerijen brengen jaarlijks al minder en minder op. Goede Ingezetenen verlaten de gemeente, pa troons worden van baas knecht en nog zooveel andere omstandigheden zijn er om de kas te verarmen. Van der Mee. 't Is wel jammer, want het is bepaald een goede Instelling, maar ge kunt niet geven als er niet is. Alles werkt ook tegen. Zoo nu weer dat geval met die jongen van de Rooij, dat kost ook weer geld. Voorzitter. De landerijen hebben ooit over de f 1000 opgebracht en nu brengen ze slechts f340 meer op. Brachten ze maar slechts een honderd of drie meer op, dan konden we daar nog al eeus wat mee doen. Pullens. Mijn meening is dat we niet meer mogen doen als we kunnen. Schrijner. En geeft men het nu, dan moet men het voortaan altijd geven. J. v. d. Mee. De Hanze krijgt ook jeen subsidie meer, is 't wel. Voorzitter. Neen, die geven geen :ursus meer. Van Beijnen. Er is geen Hanze meer Voorzitter. Het beste is, dat we het idres nog maar eens aanhouden. De ïoofd omslag is hier niet hoog genoeg >m in aanmerking te komen voor een ijkssubsidie, doch in aanmerking moet jenomen worden, dat deze hier slechts ioor enkele menschen moet worden >etaald. In Besoijen hebben ze subsidie jehad, maar daar is de hoofd, omslag ïooger dan hier en brengt 1500 meer >p dan hier. Wordt aangehouden. b. Adres van het bestuur van het Cruisverbond en van de Mariavereeni- jing, houdende verzoek om het polit euur 'an 11 op 10 uur terug te brengen. Voorzitter. Burg. en Weth. hebben leze zaak reeds in hun vergadering be- proken en stellen voor niet op het idres in te gaan en wel op verschillende fronden. In Waalwijk is het eerst om .2 uur politie uur. Gaat men het nu lier op 10 zetten dan gaat men als men :r hier uit moet nog eens naar Waalwijk. Comen ze daar dan later vandaan dan vordt er hier rumoer gemaakt terwijl nen hier nu nooit iets hoort. Wordt om 0 uur politie uur gehouden, dan zou iet kunnen gebeuren dat er meermalen iroces verbaal gemaakt zou moeten vordén wat al eens aanleiding tot moei- ijkhedeo zou kunnen brengen. Vroeger vas het ook om 10 uur politie uur en oen moesten de menschen altijd worden ipgejaagd en tegenwoordig behoeft men lat niet meer te doen. De menschen ;ijn dan allang weg. Pullens. Er komt nog bij dat toen het 'roeger om 10 uur politie uur was, men ie pret in particuliere huizen na tienen 'oortzette en dan vanzelf rumoer op traat kreeg en tegenwoordig hoor je ilets meer. J. v. *d. Mee. Om halfelf ziet men demand meer. Wordt besloten afwijzend op het adres e beschikken. c. Adres van de Liedertafel #Tot bloei Ier Toonkunst.* Het bestuur deelt mede dat de Ledeir- afel 19 April 25 jaar bestaat en dit feit 'eestelijk wil herdenken, doch dat de niddelen haar daartoe echter ontbreken. Daar de Liedertafel steeds alle openbare 'eesten heeft opgeluisterd en dit de ïenigste vereeniging in de gemeente is, lie zoo iets doet, vertrouwt het bestuur lat de raad wel genegen zal zijn om sen flinke subsidie te geven. Pullens. Me dunkt ook dit adres moesten wij maar eens tot een volgende vergadering laten liggen. J. v. d. Mee. Dat gaat hier moeilijk want ze moeten toch van te voren weten over hoeveel ze te beschikken hebben. Klerkx. Ik zou hier een kleine sub sidie willen geven, t Is toch maar voor eens. J. v. d. Mee. Ik zou als er maar eenigzins kans is, wat geven, 't Is het eenigste wat we in de gemeente hebben. Klerkx. Als de subsidie nu ieder aar terug kwam zcu ik er tegen zijn maar nu het geldt een 25-jarig bestaan, au ben ik er voor een kleine subsidie te verleenen. Voorzitter. Dan moet de belasting worden verhoogd want alle posten zijn soo krap geraamd als maar kan en de post onvoorziene uitgaven is ook maar iaag. Klerkx. Ik denk dat ze met f 50 al tevreden zullen zijn: Voorzitter. Dat is voor ons geen kleinigheid. Maar ik stel voor het adres aan te houden tot een volgende verga dering. Intusschen kunnen wij aan de Liedertafel vragen wat zij van plan zijn te doen. Klerkx. Als u er dan maar op re kenen wil om lang genoeg van te voren een vergadering te houden, Wordt besloten het adres tot een volgende vergadering aan te houden- Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor een proef te nemen om een per ceel hooiland, dat slechts eenige gul dens per jaar opbrengt, te verwerken en er banden op te zetten. Wij zijn van meening dat die banden daar goed zullen groeien. Heeft de proef bewezen dat het goed loonend is, dan zouden wij er mee willen doorgaan en op meer perceelen banden aanleggen. Om die perceelen zouden we dan ook nog cauada-boomen zetten. J. v. d. Mee. Is er advies ingewonnen of die banden daar wel goed zullen groeien. (De heer Donkers komt ter vergade ring.) Voorzitter. Ja, 't land is er daar zeer geschikt voor. 't Is erg vochthoudend en voor hooiland totaal ongeschikt, 't Is een perceeltje dat nu heel weinig op brengt. Schrijner. Die canadaboomen zouden die geen nadeel aan omliggende per ceelen aanbrengen. Voorzitter. Neen, we zullen ze niet zoo dicht naast elkaar plaatsen, een meter of 8 of 10 van elkaar, dan geeft dit voor de omliggende perceelen abso luut niets. Mij dunkt de proef is goed te nemen. Veel kost het niet en als ze er goed willen groeien, wat ik wel ge loof, dan zullen de perceelen daar hee wat meer gaan opbrengen, want voor de banden wordt tegenwoordig veel geld gegeven. Nu is dat perceeltje toch maar een verloren kind. Wij hebben daar 2 perceeltjes liggen, maar ik zou met een alvast een proef nemen Klerkx. Zou men er geen kriezels op zetten, zooals men dat in Vlijmen ook nogal doet. Voorzitter. Dat gaat daar niet, die halen ze weg. Klerkx. Om daarvoor te waken, heb ben wij toch veldwachters- Voorzitter. De grond eigent er zich niet voor ook. Geen enkele vrucht zou daar kunnen groeien, 't Staat er veel te dikwijls onder water. Van Beijnen. 't Is van Jat land zooals men dat ziet in het Boschveld en in Elshout. Wordt besloten een proef te nemen d. Schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring begrooting in ont vangst en uitgaaf op een bedrag van f 9688.37. e. Idem, houdende mededeeling dat de aanslag van A. Lombarts, Handels reiziger, blijft gehandhaafd. Ged. Staten zeggen dat uit het on derzoek is gebleken dat een vermoede lijk inkomen van f 600 niet te hoog is geraamd. De aanslag van f 3,90 blijft daarom gehandhaafd. Hierna sluit de voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad over in geheim comité ter behandeling van reclames Hoofd. Omslag. Centrale Raad voor K. S. A Voor het eerst na de inwerkingtreding der nieuwe Statuten, kwam de Centrale Raad van de K. S. A. te Utrecht bijeen onder Voorzitterschap van den Heer Bo- gaardt, Voorzitter van het Diocesaan Comité voor de K. S. A. in het bisdom Breda. Ia een korte openingsrede wees de Voorzitter op het keerpunt in de K. S. A. waarop wij ons thans bevinden. Met fris- schen moed werd de toekomst ingegaan, en met nieuwe krachten zouden wij ernaar streven, veel goeds tot stand te brengen Daar in de nieuwe Statuten de posi tie van Algemeen Secretaris van de K. S. A. niet meer voorkomt, maar ver vangen is door een Directeur van het Centraal Bureau en een Secretaris van den Centralen Raad, moest allereerst tot jenoemlng van deze titularissen worden overgegaan. Tot Directeur van het Centraal Bureau werd met algemeene stemmen op één na Mr. P. J. M. Aalberse, welke benoe ming vervolgens door het Doorluchtig Episcopaat werd goedgekeurd. Tot Secretaris van den Centralen Raad werd gekozen, evenzeer met algemeene stemmen op één na, de heer Bianchi te Amersfoort, Secretaris van het Diocesaan Comité voor het Aarstbisdom Utrecht. Naar aanleiding van het Jaarverslag over 1910 en de begrooting voor 1912, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over den finantieelen toestand. Algemeen was men overtuigd, dat de finantieele positie van het Centraal Bureau versterkt moest worden. De vraag was slechts hoe Enkele leden meenden door in krimping van het personeel. Vele ande re leden wilden daarvan niet nooren. Uit de eigen ervaring konden zij met lof gewagen van de werkzaamheid van het Centraal Bureau en de uitnemende wij ze, waarop het was ingericht Men kon niet gelooven, dat een Katholieke instel ing die zulk een noodzakelijken arbeid verrichtte, niet in stand zou kunnen gehouden worden. Niet inkrimping der werkzaamheden, maar vermeerdering van de inkomsten moest derhalve de leuze zijn- Instemming werd daarom be tuigd met de benoeming van een pro pagandist, die in verschillende gemeenten werkzaam zal zijn, om donateurs voor de K. S. A. te werven. Bovendien achtte men niet langer verantwoord, dat aan de leden der Plaatselijke Comité gratis het Maandschrift werd toegezonden dit zijn 2000 gratis-abonnementen. Men twij felde niet, of alle leden der Plaatselijke Comité's zouden gaarne het kleine offer van 60 cents per jaar brengen, wat bij elkaar reeds f 1200 was. De rekening en verantwoording Over 1910 werd goedgekeurd en de begroo ting voor 1912 vastgesteld, in ontvangsten op f 15.560, in uitgaven op f 16 700 dus met een geraamd tekort van f 1140. Hierbij was echter geen rekening gehou den met het resultaat, hetwelk de werk zaamheid van den propagandistzou heb ben, wijl hieromtrent onmogelijk vooraf eenige raming was te maken. Gehoopt mag dus worden, dat het tekort ver be neden de raming zal blijven. Over de plaats, waar dit jaar de Sociale Week zal worden gehouden, ontspon zich een debat, waarin de namen ge noemd werden van Breda, Zwolle, En schede, 's-Bosch. Daar echter volgens de nieuwe Statuten de organisatie van de Sociale Week geheel tot de taak van het Centraal Bureau behoort kwam het hierover niet tot een beslissing. Binnen enkele dagen zal hieromtrent echter door hetCentraal Bureau een beslissing worden gepubliceerd, zoodra de goedkeuring van den betrokken Bisschop zal zijn ont vangen. Door enkele leden werd betreurd, dat Jaarboek voot de K.S.A. om finantieele redenen, niet meer wordt uitgegeven. De Directeur beloofde te zullen onder zoeken of een eenvoudiger uitgave mis schien mogelijk zou zijn. In de nieuwe Statuten is de samen stelling van den Centralen Raad gansch veranderd. Immers alle erkende nationale Katholieke Sociale vereenigingen of bon den hebben het recht, een afgevaardigde te benoemen, die gewoon stemgerechtigd lid zal zijn. Daarom werd overgegaan tot het erkennen dier vereeniglngen, welke thans een uitnoodiging zullen ont vangen, om een afgevaardigde te be noemen. Zoo zal dan thans de Centrale Raad inderdaad worden het centrale lichaam van onze geheele Katholieke Sociale beweging, waarvan voor de toe komst veel ten goede mag verwacht worden. Als ontwerpen voor de wintercampagne werden alsnog goedgekeurd de invali- diteits- en ouderdomsverzekering, en onderwijl aan R.K. schipperskinderen. Tenslotte werd overgegaan tot de vast stelling van de Ontwerp-Diocesaan Sta tuten, wat noodig was geworden door de totale wijziging der Algemeene S'a- tuten. Met slechts zeer geringe wijziging werden ze zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ze moeten thans nog door de Dioceane Comités worden goed gekeurd. Hierna werd deze zeer opge wekte en goed bezochte Centrale Raads vergadering (slechts 3 leden waren af wezig) welke te 11 uur reeds was geopend, om half vijf door den Voor zittergesloten met den christelijken groet Gerustelijk kan gezegd worden, dat deze eerste vergadering onder de nieuwe Sta tuten, waardoor alle misverstanden en meeningsverschillen op voor allen be vredigende wijze zijn opgelost en uit den weg geruimd, het bewijs heeft geleverd, dat onze K. S. A. een nieuw tijdperk is ingetreden, waarin zij met frisschen moed haar schoone taak heefth ervat en voort zet. Laten nu ook allen, die kucnen, onze K S. A. steunen, opdat niet door geldgebrek ongedaan blijve, wat in 't belang onzer katholieke sociale beweging zoo dringend noodig gedaan moet worden. Zij, die nog iets te vorderen hebben v£m of te betalen hebben aan JOS Vb^N GILS te Waal wijk, word en\yer zocht hiervan opgave of betalihg te doen aan zijn adres. 1884 Mandenfabrikanten-, Haarsteeg kunnen nog „Bekwame vast werk bekomen. 1886 NETTE iefut bekend met fietset Waar zegt .dé'Uitgever. 0NGEN, 1851 t t Totv onze diepe droefheid t overleed heden plotseling onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder Mejuffrouw MARIE TIELEN, geb. Van Beurden, in den ouderdom yan 62 jaren. Uit aller, naam J. P. TlfeLEN en familie. Boxtel Met -.Mei a.s. of eerder gevraagd liefst met volwassen of aanko mende epehters, cfoor ADR. M. NELEMANS, Landbouwer, Vee houder, bij Moerdijk (N^R.) 1881 zoekt eeü hem passende betrek king als werkuitgevef, opzichter of zoo iets, is grondig bekend met de zwikkerij, goed machine zwikker en kdn d^ornaaien, wil ook andere machine aanleeren om zoo noodig als vervanger dienst te doen. Franco brieven onder no. der advertentie bureau van dit blad. 1844 aan t Een prachtige raszuivere 1852 dit blad. Te bevragen aan 't bureau als balken, rib&gn, baddirigs, plan ken, circa 10,0T)() pannen, Waal- en IJzelsieen, ^rtijtje klinkers. 50 stuks looikuiphn, een windas dagelijks te zien e* te bevragen bij j. SMITS, slooper, Tilburg, Lovensche weg 32 en op 't werk achter den WelEd. HeertleGreeff- Verwiel te Waalwijk. 1857 TE KEMPERMA DE WATER dag 13 Maar TH. VAN wijk en bij toesla 1912 ten koffieh BROEK over het WAALWIJK hoeren A. F. ijk en E VAN ij inzet op Woens ten koffiehuize van de Markt te Waal- Woensdag 27 Maart van A. VAN DEN ion aldaar, telkens om 7 uur des avonds ONDE|R WAALWIJK. Een steen en wiridgraan- en schorsraolen met 5 pè^ar steenen en geheel ijzeren kruis toet stoom machine van 18 paardenkracht, en ketel voor 25 paardenkracht, benevens ketelhuis, schuur en erf, kad sectie nos. 1873 groot 0.17.25 H.A. In 2 perceelen zooals afgepaald. Aanvaarding in genot en lasten bij be taling der kooppenningen, 6 weken na den Informatiën te bekomen bij verkoopers en bij notaris Rant genoemd. 1840 te Waalwijk, zal ten ve'zoeke van den Heer JOS. VAN GIL8 te Waalwijk, «egens liquidatie zijner zeer gunstig b-kende Meubelt» bri 1. Op Donderdag 14 Majart 1912, des voormiddags 10 nur, in de 1*3L Musis Sacrum" van den heer A. G|ERR18 te Waalwijk Eenige zeer mooie mojllerne en antieke meubelen, waaronder buffet, antieke kast, canapé, cra- peaux, sto den, schilderijin, gor dijnen, pitch pine slaapkamer ameublementen, karpetteri, lino leum, mah. kast, tafels, antiek palisander kabinet, brandkast (Lips), eiken bureau minister en bureau opzet, kaiphels, spiegelkas ten, waschtafels enz. enz. Voorts: Een Tuinhuisje, staande in het woonhuié van den heer Van Gils dagelijks aldaar te be zichtigen. 2. Op Vrijdag 15 Maart 1912, des voormiddags 10 uur in. de fabriek aan de Stationstraat over de Spoorlijn te Waalwijk Eene partij gereedschappen, waaronder schaven, verstekzaag- machine, boormachire enz., hout- loods, 2 meubelwagens, gasbuizen, diverse huishoudelijke artikelen, Esser's bakoven met trog. VoortsVuren en Amerikaansch green en timmerhout, diverse op zetten, brandhqht enz. enz. Te bezichtigen Woensdag 13 Maart 1912. 1876 ZEGT HET VOORT. te Drunen, z*l bij ft zet op Vrijdag den 8 Maart 1912 ter herbewe van WOUTH. PIJNENBURG te Drnnea. en bij toeslag op Vrijdag den 22 Maart *912 ter herberge van THEOD. ELSHOUT ie Drnnen telkens des namiddags 7 our, ten viprzeeke der Erven van de Wed. CORNELIS ANTONIE VAN DE WIEL ONDER DRUNEN Eerste Koop. Een Landbouwers huis met Ert, Tuin en Bouw land, gek gen vanaf de Groote stiaat tot dén Voorsten Dwerg kadaster Sectie C. nummers 657 en 80, groot 28 aren 71 centiaren, In hnur bij Antonie fyn der Sanden, bet hois met erf tot 1 Mei\J913 en de tuin en het bouwland tot 11 -November 1912. Tweede Koop. Een perceel Bouw land gelegen in Bet Nouland over den Spoorweg kadaster Sectie A nummer 1853 groot 68 aren. 4 In huur bij Jan CorF. van de Wiel tot 11 Novemtvr 1912. Grond— en polderlasten zijn voÖr rekening van de koop^-rs vanaf 1 Januari 1912. De hureu over 1912 zijn voor de koopera. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. 1831 NOTARIS te Helvoirt. j 1859 zal aldaar ter herberge van MART. VAN DE VEN, bij inzèt op Woeilsdag 13 Maart 1912 en bij toeslag \y> Voensdag 27 Maai t 1912, telkens des nanjidd^s ten 5 nre, ten verzoeke van den erfgtjnjfeir van wijlen Me juffrouw C. M. VAN ^ESOUWEN, in het ONDER BAARDWIJK. Een perceel hooiland, de „negen hont over de 2de Btug het 7 de jerceel", kadastraal bekend Sectie 3 nummer 142» groot 1-18—20 Hectare. In gebruik en genot te aanvaarden 1912. na de ontriimine van het voor s.r aart 1912. zal ten veho-k 1 V

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2