ÉllVSIlimiTSIlHitU s5ïïi5iïÏEË5iïsï Provinciaal Nieuws. Gemeenteraad. In deze samenkomst zal het woord worden gevoerd door den Voorzitter van het comité prot. dr H. Visscher, hoogleeraar aan de Utrechtsche Univer siteit, door vertegenwoordigers van or ganisaties, terwijl dr. Kuyper de sprekers hoopt te beantwoorden. (St. Ct De Hoofdredacteur van *De Maasbode4 treedt af. De zeereerwaarde heer M. A. Thompson acht, na veertien jaren achtereen de Maas bode geredigeerd en geleid te hebben, het oogenblik voor hem aaugebroken om hel hoofdredacteurschap van dat blad neer te leggen. Dat aftreden zal zijn op 1 April e.k. In een afscheidsartikel schetst rector Thompson ziju opvatting van de Boomsche journalistiek en verklaart raef hetgeen hij in veel daden en artikelen heeft belichaamd ziju taak niet geëindigd te achten ffal moch ten misschien anderen meenen, dat door mij nu genoegzaam aan de publieke zaak gearbeid is«. Maar toch kan ik de zeer sterke over tuiging niet van mij afzetttn, dat er bij het neeileggen van mijn ambt in het Roomeche pablicisme een leemte achterblijft, die ik niet daarom betreur, omdat zij niet door anderen zelfs meer bevoegden dun ik zou kunnen worden aangevuld, maar omdat ik de zekerheid heb, dat zij feitelij* niet wordt aangevuld noch zal woraen. Ik bedoel het principieele, volledige en actueele verweer tegen de moderne dwalin gen, inzonderheid het Modernisme en het liberasl-Katholicismp, e:i dat niet alleen iuternatiouaal, maar ook en vooral met be trekking tot ons land, daar ook bier, meer dan door veloo vermoed wordt en ondanks allerlei uiterlijk aocces, de dwaling reeds lang bezig is te knagen aan onze Roomsche Ie7en8kiacht en in wijde kringen zeer be denkelijk aan invloed gewonnen heeft. Met die leemte nu heb ik niet het oog op godsdienstige of apologetische boeken en brochures, mvar veel meer op de couranten en de tijdschriften. Uit deze beide immers wordt sinds jaar en dag opzettelijk geweeru een grondige, en volledige, critiek op de mode nistische en aanvetwante slroomingen, die door al de gelederen der Kerk woelen, critiek op aller hande modernistische en moderniseerende boeken, redevoeringen, dagbladen, personen, schrijvers etc.; hoogstens geeft men hier eu daar een enkel bericht, verzwijgt echter de meeat belangrijke zelfs officieele stukken. Gevo'g van een en ander i», dat eeuerzijds een groot aantal Katholieken ook hier te la» de als in een labyrinth rouddolen om tenslotte moedeloos hun weg te gaan, over geleverd aan allerlei wild gerucht eD iutel- lectueele volksmenners, en ten andere dat er zich in onze kringen reeds lang twee kampeo hebben opgesteld, die heel nitt vredelievend tegenover elkander staan en de scheiding al breeder maken tu^schen men- tchen, die bij elkander behooren en toch eigenlijk uit één gedachte moesten leven. Oorzaak hiervan is bij de meeaten onkunde van den toestand, vervalsching van het historiebeeld, zelfs bij vele ontwikkeldeu een zeker niet te beschrijven gemis aan inzicht der toestanden, en boven alles hel terrorisme der modernisten, een waar schrikbewind, dat ook hier te lande in het publicivme reeds in die mate gestegen is, dat het aan de goedgezinden ternauwernood meer mogelijk is hunne inzichten, hun verweer, hun cri tiek en hun bezwaren in de pers lol pu blieke uiting te brengen. Ter oorzake van dit niet te weerspreken feit, dat reeds zoo onberekenbare schade aanrichtte voor het Katholicisme en altoos dreigender verhoudingen aanneemt, heb ik besloten een periodiek op te richten (2 maal per maand verschijnende) om daarin inten sieve', breeder en vollediger de moderne dwaliugen te bestrijden, op dit terrein de meest betrouwbare voorlichting te geven en krachtig op te komen voor het integrale Katholicisme op het gebied van politiek, sociale vraagstukken, godsdienst, let teen en kunst. In alle landen van Europa is men onn met zulk een tijdschrift reeds lang voor geweest, maar de beslommeringen aan den daifelykschen arbeid aan een groot blad verbonden verhinderden mij om mij aau die taak te geven gelijk ik wel weuschte en voor de zaak van bet Katholicisme in Ne derland hoogst noodig achtte. In dat geschrift tot een zeer matigen prijs verkrijgbaar en waarvau de inteekeoing van heden af bij mij is opengesteld, mogen alle katholieken zich terugvinden, die bet kostelijk bezit van hun katholiek geloof hooger stellen dan alle ander bezit eu in de vertroebeling der ideeën een wegwijzer zoeken, die hen, velen buiten hun schuld min of meer afdolende, op het ware pad zal terugbrengen of in hun goede richting zal bevestigen en ve-sterken. Rijpe journalistieke ervaring, voorgelicht en geleid door het Licht, dat in deze donkere tijden uitstraalt uit de zeven heu velen te Rome, heeft mij de overtuiging geschonken en een waarborg, dat de katho lieken in dat geschrift den weerklank zullen vernemen van wat er leeft in de diepte en de innigheid van hun katholiek gemoed. Anti- Tariefwet- Comité. Tot boven bedoeld comité zijn alsnog toegetreden. B. Hartelust, Directeur van B. Har'e lust Limited, Leeuwarden. Mr. J. A. Stoop, lid der firma A. D. Beerends en Veeren, Leeuwarden. J. R Houwen, Dragten. R. Otter, Gorredijk. J. Levenbach, lid der firma M. Leven* bach, Amsterdam. Th. M. Th. van Weideren Baron Ren- gers, Oenkerk. J. Hibma, Directeur van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij van Kaas- en Boterfabrieken, Sneek U. Twijnstra, Leeuwarden. J. F. W. S. Middelbeek, voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren, Gouda- A. Zweok, Directeur der Tabaks- en Sigarenfabriek voorheen Louis Dobbel- mann, Rotterdam. C. J. A. Begeer, Kou Utrechtsche Fabriek van Zilverwerken, firma C. J. Begeer, Utrecht. H. E J. Terhngen, voorzitter van de Afdeeling Amsterdam v. d. Nederland- schen Aanneincrsoond, Amsterdam. Door het bovengenoemde comité is de volgende»Openbrief< gericht aan den Hoogedelgestrengen Heer C. van der Voort van Zijp. Lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal 's Gravenhage Hoogedelgestrenge Heer. In de Ermelosche courant van Woens dag 13 Maart 1.1. wordt gewag gemaakt van eene door U te Nijkerk gehouden lezing over de Tariefwet, Daarbij wordt geschreven: >Maar nog niet wisten zij hetgeen de heer van der Voort van Zijp mededeelde, dat het Duitsche ka pitaal ook reeds meedoet om de voor Holland zoo nadeelige Tariefwet te be strijden Op deze wijze worden de kosten der Anti-Tariefwet-advertentlën onder meer bestreden.4 Hoezeer het ons moeilijk valt te ge- looven, dat gij zoodanige mededeeling deedt, is het bericht, dat wij ook in andere bladen vonden zoo stellig, dat wij er niet aan kunnen twijfelen. Hetzij ons dan evenwel veroorloofd met den meest mogelijken nadruk te protesteeren, tegen Uwe aantijging, om trent de voor en door het Anti-Tarief- wet-Comité bijeengebrachte gelden. Het is een verzinsel te beweren dat aan eenige beweging van hec Anti-Tariefwet- Comité het Duitsche kapitaal mededoet. Dat gij het noodig hebt gevonden eene beweging die er haar eer instelt nationaal te zijn en die er niet minder trotsch op is, dat zij zich houdt buiten het terrein der politiek, te bestrijden met onware en onwaardige argumenten, kunnen wij niet anders dan betreuren, te meer waar wij van den volksver tegenwoordiger althans feitelijk juiste mededeelingen mochten verwachten. Hoogachtend het Anti-Tariefwet-Comité. (w.g.)J. H. G. BEKKER Secretaris. Waalwijk, 20 Maart 1912. Benoemd. 7j. D. H, Mgr. W. de Ven, bisschop vau 's Bosch heeft benoemd tot pastoor te Nederwetten den WelEerw. heer J. M. A. Van Eijlen tot pastoor te Catwijk en Klein Linden den WelEerw. heer W. Hoefnagels. Liedertafel. In navolging van zoovele groote plaatsen, zal door onze liedertafel bij elk harer uitvoeringen, een Volkslied worden gezongen. Voorwaar een zeer prijzens waardig idéé tot verbetering van den volkszang. Op verschillende plaatsen werd reeds veel gedaan op dit gebied. Waalwijk echter bleef tot heden in dezen zoo voorname zaak nog achter. De liedeitafel voor dit aanpakken dus een ex'ra pluimpje want wat is er toch verhe vener, nuttiger en schooner dan goede gezonde woorden te zingen op aange name melodiën, voor dit doel door onze grootste toondichters gecomponeerd. Moge dit schoone plan der liedertafel rijke vruchten dragen, dan zal niet alleen het geschreeuw van die smerige straat deunen verminderen, dóch wij zullen dan voortaan in huis, op straat, op het werk en overal voortaan het echte volkslied hooren dat zoowel door de jeugd als door bejaarden met plezier zal worden gezongen, kerngezond en frisch van toon. De Liedertafel stelt zich voor gratis de woorden dezer liederen te verspreiden. LOON8CBEN DIJK. Do-derdag na middag om half zeven z»l iu de Ned. Her?, kerk alhier optreden de beroepen predikant Ds. De Brnijn te Veuendaal. Kippen lichten in een tuin, waarin pas gezaaid is, groote .chade aan. Zoo ook de talrijke hoeuders van G. R. alhier. Na herhaaldelijk gewaarschuwd te zijn, zijn k ppen vast. of op eigen land te houden, is hij Maandagmiddag door de Maréchaussees verhaüseerd. Moge. dit eeu waarechuwing voor anderen zijn RA\MSDONK(Dorp.) Naar wij ver nemen is de heer' Noteboom, halte chef alhier, verplaatst naar B xtel. Lange jaren heeft de heer JN. hier trouw zijn plicht vervuld, steeds welwillend tot hulp bereid en terecht zal zijn vertrek door velen betreurd wordeD. Tot Moeder der congregatie alhier is gekozen Mej. H. van Steeuhoven Pd. Tot bestuursleden der stoomzuivelfa- briek zijQ gekozen de heeren Joach de Bont en G. Mey's en tot commissarissen de heeren D. Lankhuizan en B. Zijlinans. DUSSEN, Met genoegen melden we dat dezer dagen de ooievaars op enkele plaatsen hunne oude nesten weer hebben betrokken. Moge wij hopen dat met hun de lente weder is teruggebeefd. TILBURG. Bij Kon. besluit van 18 dezer is benoemd tot commissaris van politie te Tilburg, L. fl. Soaotjes, thans hoofd inspecteur van politie aldair. Kaatsheuvel, 20 Maart. Winkel eraf. De stoomschoenfabrikant A. \loemanï- van Gestel in de Peperstraat heeft ziju kruidenierswinkel aan kant gedaan. Ook zal hij door het aanschaffen van verschil lende nieuwe machiues aau zijne zaak een flinke uitbreiding geveD. Een viertal patroons, hoorden wij uoeme,n, welke van plan zijn, een motor te plaatsen, en hun zaak nog meer uaar de eiscben di s tijds in te richteD. Moge deze plannen spoedig tot uitvoering komen. Het zal èn werkgever èa werh- nemer zeker ten goede komen. Tentoonstelling Gasartikelen. Deze week zal de Firma Pot cn v N-s, uit Rotterdam, in de zaal •an Euphom een tentoonstelling en verkoopiug hou iet van alle denkbare benoodigdhedeu voor d. gasrerbruiking. Hctge n wij reeds gezien hebben is prachtig en rijk gesorteerd, en wat de prijs betreft, die zal zeer zeker con- curreerend zijn. Hot tentoongestelde is een bezoek overwaard, en de toegang is voor iedereen vrij. Baldadigheden. Toen Zaterdagavond de bewoners reeds te bed lagen, werden bij A. v. D. een 4-tal ruiten ingegooid en bij J. v. S. het boven licht. Wie de plegers dezer heldendaden zijo, kan slecht uitgemaakt worden want de daders kiezen het hazenpad. Bij A. v. D. landbouwer is de welwat^rput veront reinigd en onklaa- gemaakt. Maandagavond werd bij de kinderen vau v. H. een heining, afgebroken en op straat neergelegd. Zulke streken worden gewoonlijk Ziterdag, Zondag of Maandag uitgehaald, en de daders zijn gewoonlijk vlegels van 16, 17, 18 j var. Heusden, 20 Maart. 1912 Kerkelijk nieuws. Voor het eerst zullen de kinderen uit het naburige Oud-Heusden hun plechtige Heilige Communie doen, tegelijk met de kinderen alhier en wel in de R. K. Pa rochie-kerk te Heusden. Lenteboden Vroeger dan gewoonlijk zijn de ooie vaars op de kerk wederom teruggekeerd. Maandagmorgen in de vroegte waren zij reeds aanwezig. Als ze nu het mooie weer maar meegebracht hebben. Stierenkeuring. De le algemeene keuring bedoeld in het prov. reglement op het houden van stieren zal plaats hebben in deze ge meente Vrijdag 22 Maart des voormld- d gs om 10 uur. RAAMSDONK. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Zaterdag 16 Maart'des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter de Edelachtb. heer Ridder de van der Schueren. Ongeveer 10 uur opent de Voorzitter de vergaderingafwezig is het lid van den Heuvel. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen. De heer Timmermans merkt op dat is besloten dat door hoofden van arm lastige gezinnen kan worden besloten welke arts men wenscht te hebben doch dat men daar een jaar aan is verbonden. Voorzitter. Dat geloof ik niet. Timmermans. In de besloten verga dering, ik mag dit nu gerust zeggenomdat geen geheimhouding is opgelegd, is be sloten om het in dier voege voor testellen. Ik heb het nog genoteerd. De beer Zijlmans en meerdere leden zeggen ook tlat besloten is zooals door den heer Timmermans is gezegd. Na de notulen in dier voege te hebben veranderd worden ze goedgekeurd. Aan de orde 1 Ingekomen stukken. a. Besluit van Ged Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot ver mindering van den omvang van het on derwijs aan de school op het Veer. b. Idem van het raadsbesluit tot het doen van af- en overschriiving op posten der begrooting, dienst 1911. c. Idem, waarbij den aanslag in den Hoofdelijken omslag van J. Peeters wordt gehandhaafd. d Idem, houdende bericht van ont vangst der verordening tot wijziging der Verbruiksverordeniog. e. Schrijven van het Dag. Bestuur van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland. Adressanten wijzen er op dat het tegen woordig met de verschillende moderne vervoermiddelen, niet meer voldoende is om alleen op het station den plaatsnaam te zetten, doch dat het van groot nut en gemak zou zijn als de plaatsnaam op verschillende openbare gebouwen werd gezet. Wordt voor kennisgeving aangenomen 2. Aanbieding verslag, bedoeld bij Art 52 der Woningwet. Wordt voor de leden ter visie neder- gelegd. 3. Schrijven van Ged. Staten houdende bedenkingen tegen de art. 5, 11, 17 en 41 der Brandweerverordening en der art 28, 31, 47, 56, 59, 77.en 98 van de Verkeersverordening. Na voorlezing van de door Ged Staten aangebrachte wijzigingen zegt de heer Zijlmans dat hij nog geen gelegenheid heeft gehad om de verordeningen na te lezen Hij vraagt ot er een verordening bestaat waarin het verboden is om in de kom der gemeente op een hondenkar te zitten. Door de jongens wordt dikwijl: in dolle vaart door de gemeente gereden Spreker zelf is er getuigen van geweest dat er ongelukken door werden veroor zaakt. Voorzitter. Er is een provinciale ver ordening waarbij het verboden is om in de kom der gemeente op een hondenka te zitten. Zijlmans. Dan verzoek ik u beleefd om dit eens onder de aandacht^van de politie te brengen, want het is hoogst gevaarlijk zooals nu dikwijls wordt gere den. Nog kort geleden werd een kind overreden. Voorzitter. Ik zal de aandacht van de politie er op vestigen. Van Dongen. Kan er voor de auto mobielen ook geen maximum snelheid worden bepaald. Voorzitter Als de raad dit wenschelijk acht, dan zal ik de raad in een volgende vergadering een concept aanbieden. 4. Ontwerp instructie voor den ge meente veearts. Na voorlezing var» de verordening zegt de heer Timmermans dat hij het beter acht dat niet B. en W. doch den Raad bepaald waar of hij zijn woonplaats mag hebben. Voor de algemeene loop van zaken acht hij dit verkieselijker. Dit voorstel, gesteund door de heeren Zijlmans en Lankhuijzen in omvraag ge bracht wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren De Wit en Simonls. Verder wordt op voorstel van den heer Timmermans besloten dat de veearts bij ziekte een plaatsvervanger moet aan stellen en dat hij bij verlof van 2 dagen dit aan den Burgemeester moet vragen, langer dan 2 dagen aan B. en^ W. voor meer dan 14 dagen aan den Raad. Voorts dringt er den heer Timmermans op aan de verordening niet te bezwarend te maken opdat deze geen bezwaar voor iemand kan zijn om hier te solliciteeren. Spreker dringt er bij B. en W. op aan om nu alle krachten aan te wendeD om tot het doel te geraken en ook om van Ged Staten een zoo groot mogelijke subsidie te verkrijgen. Wethouder Simo nls, die in dit co lege zitting heeft zal zijn krachten daartoe wel aanwenden. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot niet inwilliging van het ver zoek van de onderwijzers van bijstand, om verhooging van jaarwedden. Voorzitter. Het verzoek van de onder wijzers is in handen gesteld van de plaatselijke schoolcommissie en die heeft daarover een rapport uitgebracht De commissie is tot de conclusie gekomen dat er vooralsnog geen termen aanwezig zijn om op het verzoek in te gaan. Zonder discussie wordt aldus besloten. 6. Ontwerp-verordening tot wijziging der verordening regelende de jaarwedden van de hoofden van scholen en het verder onderwijzend personeel. Ged Staten hebben goedgekeurd om eenige vakken minder te onderwijzen. Daardoor moet in de verordening een wijziging gebracht worden. Verhooging of verlaging van salaris wordt door deze wijziging niet verkregen. Wordt goedgevonden. 7. Ontwerp besluit tot het aangaan eener geldleening van f /50 inzake het daarstellen van een brandput en van 8 waterkeeringen iQ den nieuwen polder. Voorzitter. Deze kosten kunDen niet uit de gewone middelen worden gevonden Nu stellen wij voor bij het Burgerlijk Armbestuur het geld te leenen tegen een rente van 4 pCt met een jaarlijksche aflossing van f 7 S,te beginnen in 1914. De aflossing moet uit de gewone middelen gevonden worden. Timmermans. Als 't u mogelijk is, wil, kan en mag u mij dan op deze vraag een antwoord geven Is het Burgerlijk Armbestuur tegenwoordig zoo goed bij kas dat ze kan leenen. Voorzitter. Er zijn verschillende ka pitalen afgelost en nu moeten die be dragen weer worden belegd en wij achten het beter ze op die manier te beleggen dan op het grootboek te plaatsen. Dan brengt het maar 2 pCt. op en nu is de gemeente er mee gebaat en het Arm bestuur en wij coupeeren er een open bare inschrijving mee, wat voor de ge meente een groot voordeel is. Lankhuijzen. Die f 750 zijn die noodig voor de brandputten. Voorzitter Neen, ook voor 8 watei- keeiingen in den nieuwen polder. Lankhuijzen. Die f 550 kunnen beter besteed worden dan om vlak bij de rivier brandputten te gaan leggen. Iic vindt het geld to'aal weggegooid. Voorzitter. Met de brand in de Princ Hendrikstraat waren wij ook vlak bij de rivier, doch wat hebben wij daar gezien? dat we van dc hitte moesten gaan loopen en we niet bij het water konden komen, Wij moeten hier rekening houden met eb en vloed. Lankhuijzen. Met" den put kan 't ook gebeuren, dat ze geen water meer heeft. Voor dat feit kan men altijd komen te staan. Voorzitter. Dat kan ik zoo direct niet inzien. Ik zou het onverantwoordelijk vinden als wij daar niet voor zorgdragen. Verbeeld u dat op Sandoel brand komt dan zouden wij het maar lijdelijk moeten aanzien dat alles afbrand, Lankhuijzen. Daar is een put* met zeker een meter water er in. Zijlmans. Die put is altijd droog. De heer Schoenmakers wijst er op dat ook in 't Dorp op enkele plaatsen weinig i water is te krijgen bij biand. De heer Lankhuijzen zegt dat er op goedkoopce wijze in kan worden voer- 1 zien f 5 50 acht hij te hoog voor een brandput De heer Slmonis zou willen trachten als er een brandput gemaakt wordt om het dan daar heen te brengén dat goed drinkwater wordt verkregen. De Voorzitter wijst er op dat het voorstel reeds is aangenomen bij de behandeling van de begrooting. Nu er echter verschil van meening blijkt te bestaan zal hij het nogmaals in stemming brengen. In stemming gebracht wordt het voor stel aangenomen met 10 tegen 2 stemmen.', Tegen stemden de heeren Lankhuijzen en W Simoois. 8. Vaststelling kohier van de belasting op honden. Wordt vastgesteld op een bedrag van f 353 50. 9. Ontwerp-besluit tot het doen van af- en overschrijving op posten der be grooting dienst 1911. Eenige posten worden af- en overge schreven. 10. Ontwerp-verordening op de heffing en invordering van staangeld voor het gebruik van gemeentegrond. (De bestaan de heffing geldt tot 1 October 1912.) Conform het concept wordt het ont werp na voorlezing zonder discussie vastgesteld. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot inwilliging van het verzoek van M. H. Peeters-Dohmen, om eervol ontslag als gemeente-vroedvrouw, Voorzitter. Nu zich een vierde genees heer heeft gevestigd is een vroedvrouw overbodig. Wordt besloten eervol ontslag te ver- leenen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de vacante betrekking van vroedvrouw niet aau te vullen. De heer Timmermans vraagt naar aan leiding van dit voorstel hoe of nu art. 2 van de instructie der geneesheeren moet worden opgevat. Daar staat in dat zij verplicht zijn als de vroedvrouw dit vraagt, om hulp te verleenen. Nu er geen vroedvrouw meer is kunnen zij niet meer om hulp gevraagd worden maar wie zal dan die menschen helpen. Na eenige discussie wordt besloten dit punt tot een volgende vergadering aan te houden. Hierna gaat de raad over in geheime vergadering ter behandeling van 13 Bezwaarschriften tegen aanslageo in de onderhoudsbelasting. Engeland Holland. De ontmoeting tusschen vertegen woordigende Engelsche en Nederlandsche elftallen, is zooals wij Zaterdagavond reeds hebben bekend gemaakt geëindigd met een nederlaag der Nederlanders. Was de stand bij de rust 3—0. de einduitslag was 40 voor Engeland. Het speelterrein was tengevolge van de regens der vorige dagen zeer glad. Göbel heeft schitterend verdedigd. .Omtrent het eerste deel van den wed strijd wordt aan het Hbl. gemeld Engeland wint den toss. Om halfvier trapt Sanders af. De eerste aanval van Engeland eindigt in een offiside. Holland valt dan aanBouvy zet voor doch Brebner redt. Engeland valt dan weer aan. De En gelsche linksbuiten Whight staat vrij en schiet, doch Göbel redt vallende. De Hollandsche achterhoede is goed en de elftallen lijken goed tegen elkander op gewassen. Engeland doet dan een prachtaanval, waar de voorhoede schitterend combi neert Woodward scoort Engelands eerste goal. Holland valt dan mooi aan, doch het spel wordt snel verplaatst en na een hardnekkigen strijd voor het Hollandsche doel, weet Göbel nog juist te redden. Een corner tegen Engeland weten de Hollanders niet in een doelpunt om te zetten. Engeland doet dan een reuzen- aanval. De rechtsbuiten Berry zet voor, doch Fortgens redt. Engelands tweede 1 ver het mij vre 1 i I het doe 2 eeu ree dae in, om wai koi lie] vol toe mil J dac ver hei dal OD( hoi daf ral lee noi zijl 6D om gel dei

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2