NIMSCITMTSBEim Provinciaal Nieuws. ÏTIIÏÏWS ÏÏIT HEÏÏSD1H Gemengd Nieuws. Rijkspostspaarbank. Kerknieuws. ^port. Handels berichten I Waalwijk, 12 Juni 1912. Examen. Maandag 1.1. slaagde te 's Bosch voor het examen In de Handelswetenschappen ter verkrijging van het >Hanze»-diploma, mej. B. Leijten, uit Stratum, die hare opleiding genoot van den heer Arnoud Verwiel, alhier. Zij legde een zeer mooi examen af, met prachtige punten. Aan leerlinge en leeraar onze felicitatie. Booten Holt. Buut tspoorwegen. Het »Nieuwsblad van Heusden,» deelt in zijn nummer van 1.1. Zondag mede, dat de directie der H. B. S. uit Brussel, verleden week een bezoek heeft gebracht aan Heusden, in verband met de ver plaatsing der booten naar Heusden. Kan men dit bericht gelooven, dan staat aan de verlegging der stoombootlijn van Waalwijk naar Heusden nu niets meer in den weg en kan zulks dan ook in de naaste toekomst worden tegemoetgezien. Onweet Tiidens het hevige onweer Maandag middag sloeg de bliksem op 't huis staande achter Adr. van Ree aan den Hoek, en bewoond door zekeren Roozen. De schade was niet groot, eenige steenen werden uit den muur geslagen, die van boven tot onder een lijn vormden, waar langs het hemelvuur zijn weg had ge nomen. Onderwijzersvergadet ing. Zondag 9 Juni 1912 hield de afdeeiing Waalwijk van het N. O. G. een verga dering op Musis Sacrum. De opkomst der leden was vrij goed. Bij de opening deelde de voorzitter mede, dat er twee nieuwe leden tot de afdeeiing waren toegetreden. Hij heette hen hartelijk wel kom. Bij behandeling van de ingekomen stukken vroegen de vragen omtrent leer- I middelen, herhalingsonderswijs en het onderwijs aan de zwakzinnigen veel tijd. Het rijk geeft aan scholen waar zwak zinnigen onderwijs genieten, een ruime subsidie, 't Ware daarom te wenschen, dat groote gemeenten en kleinere in vereeniging met naburige, dergelijke in richtingen deden verrijzen, waardoor dan de gewone volkschool van die abnormale leerlingen, die een ware kwelling voor den onderwijzer zijn, verlost zou worden. De voorzitter betreurde het bij de behandeling van die vragenlijsten, dat niet alle leden ter vergadering kwamen. Dan zou het beantwoorden van dergelijke vragen veel vergemakkelijkt worden. Tot afgevaardigde en plaats vervanger naar de 67e Algemeene vergadering te Rotterdam werden respectievelijk aan gewezen de heeren A. A. van Dommelen en J. P. Hanff, beiden te Kaatsheuvel. De afgevaardigde kreeg een bindend mandaat voor de twee voorstellen der afdeeiing Waalwijk, over schoolartsn en een uniforme regeling van ontslag en voor het voorstel 59 der afdeeiing Haar lem. Vakschool. In tal van bladen zijn de laaste dagen verscheidene berichten over de vak school voorgekomen, 't eene al minder waar dan 't andere. Voor den julsten stand van zakenverwijzen wij naar ons raadsverslag in 't no. van heden. Politiezaken Voor de rechtbank te 's-Bosch stond gisteren terecht Christiaan S. 20 jaar schoenmaker Baardwijk, beklaagd van in den avond van 13 Mei Th. B. te Waal wijk, met een mes te hebben gesneden. De toedracht der zaak hebben we indertijd medegedeeld. Dr. van Gils verbond de wonde, die 15 centimeter lang was en 1 centimeter diep. Ware de slagader geraakt, die slechts H/g centimeter diep ligt dan was B. vermoord geweest. Drie weken heeft B. niet kunnen werken, noch naar de ambachtsschool gaan. De dokter kent beide jongens en ook hun families ze staan allen zeer goed bekend. Aan den chef van politie Letschert had beklaagde bekend, dat hij het mes dien avond had meegenomen om er mee te vechten. De officier eischte een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. In ens vorig nummer deelden we mede, dat zekere K. was gearresteerd verdacht van diefstal van huiden# De man heeft thans bekend en is naar den Bosch overgebracht. Zekere G. D. uit Waalwijk, een oude bekende der politie, bevond zich Zondagavond te Sprang, al waar hij dronken rondliep. De gemeente-veld wachter Van Vulpen achtte het raadzaam hem een nacht onderdak te verschaffen. Toen D. naar het arrestantenlokaal werd overgebracht, beleedigde hij den politie agent op grove wijze en verzette zich heftig. Een en ander had alleen tot resultaat dat hij verschillende proces verbaals opliep. Door den chef van politie werd 1.1. Zaterdag bij een winkelier alhier een valsche gulden in beslag genomen. Egmondsche Verloting 4 Juni IQ12. Onder het agentschap van W. R. Schoofs-v. d. Wiel alhier is weer een prijs gevallen op No. 115101, een ther mometer. Winner is de heer J. F. Marks te Waalwijk. Eelaartine. Naar men ons bericht heeft de firma Adrianus van den Eelaart te Arnhem een van het nieuwste systeem pasteuriseur apparaten aangeschaft en zal dus in 't vervolg zoowel de Eelaartine als al haar andere limonades vrij zijn van de anders onontbeerlijke conserveeringsmiddelen. Wel een bewijs dat de firma van den Ee laart geen kosten ontziet om het publiek steeds het beste van het beste te leveren. ons opname van de Ned. R. K. Graüschen Bond. Men verzoekt volgende motie Het hoofdbestuur en de besturen der afdeelingen 's-Hertogenbosch, Eindho ven, Helmond, Tilburg en Waalwijk van den Ned. R. K. Grafischen Bond, ver gaderd op Zondag 9 juni te 's-Herto genbosch gehoord de verklaringen over het uitblijven van de patroonsregeling overwegende, dat deze regeling reeds op verschillende tijdstippen was toege zegdbesluit deze regeling niet meer te accepteeren en draagt het hoofdbe stuur op de regeling van den Ned. R. K. Grafischen Bond door te voeren gaat over tot de orde van den dag. BAARDWIJK. Dat door de Handboog, schutterij „Eendracht maakt Macht« ge vestigd bij den Heer C. Pollens wel krauisr wordt gescholen bewijst dat zij op bet j.l, concours te Ammerzoden den tweeden prijs wisten te bemachtigen. supporters, want er zal werkelijk veel te ge nieten zijü, daar allemaal le klasse clubs spelen. Naar men ons uit goede bron mede deelt zal de heer G. v. Oudenhoven, Hoofd der Openbare Lagere school alhier die reeds 88 jaar bij het Onderwijs werkzaam is, waarbij 80 jaar als hoofd te Besoijen, binnenkort het onderwijs met pensioen verlaten. SPRANG. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij den landbouwer H. O. zes kuikens weggekaapt. Eenigen tijd te voren raakte hij er vijf kwijt. Men vermoedt dat een rat ot bunsing de dief is. Voor de hou ders van kuikens is het aan te bevelen om des nachts hun kuikens in- een hok op te sluiten, waar ze veilig zijn voor dergelijke kleine roofdieren. SPRANG. Zaterdrdag had B. v. d. L alhier in de Biersteeg het ongeluk bij bet opstappen op den wagen van Van G. en L. met een voet onder het wiel te geraken, zoodat de teenen werden verpletterd. Heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Maandagavond hield de Uhr. Leerbe- DRUNEN. Een treurig slachtoffer maakte alhier Maandagmiddag het onweer, en dom pelde de achtenswaardige familie Adr. d. Sandeu in diepen rouw. Hun eenigen zoon een braaf oppassend jongeling van 25 jaren voor het naderend onweer huisvaart» keerende in gezelschap met een buurman, werden beiden op korien afstand hunner woning door een bliksemstraal ter aarde ge worpen. De buurman opspringende zag dat de andere nog onbeweeglijk bleef liggen. Hem eenigzins oprichtend vloeide een straaltje bloed uit neus en mood. De buurman wel hevig ontsteld, maar verder geen letsel beb. bende ging dadelijk op hulp ait. Dokter en geestelijke spoedig ter plaatse, konden echter geen hulp meer bieden, de getroffene was reeds een lijk. Een ieder deelt in de zware slag die de brave familie getroffen heeft. Een geval van miltvuur heeft zich voorgedaan in den stal van den landbouwer M. Jshoel in de ^olfihoek. Het aange taste rund is dadelijk op behooilyke wijze afgemaakt en de verdere voorgeschreven maatregelen ten stipste ten uitvoer gebracht. VLIJMEN. Op het nationaal concours 1,1. Zondag door de handboogschutterij /^Oefening en Volharding' te Ammerzoden gehouden behaalde het gezelschap „Buiten Verwachting' alhier met 72 punten den 8eu korpsprijs. Onze schutters zijn dezen zomer goed op dreef en kunnen, als het zoo door gaat in dit seizoen een aardigen oogst prijzen binnen krijgen. De milicien-verlofgangers dezer meente, die dit jaar niet voor herhalings oefeningen onder de wapenen behoeven te komen, worden er aan herinnerd, dat de inspectie zal worden gehouden te Heusden op Dinsdag 18 Juni a.s. 's morgens 8l/s uur. HERPT. De grasverpachtiogen zijn hier voor 't meerendeel geëindigd. De prijzen zijn weer hoog geweest. Gemiddeld werd naar schatting van f 16 tot f 18 per 500 K.G. betaald. Op enkele landerijen is men reeds begonnen met hen hooibouw. Men begint nu naar wat droog weer te verlangen. DOEVEREN. Met genoegen vermelden wij dat onze dorpsgenoote mej. G. van der Kolk eene benoeming ontving als assistente aan de linnenkamer van het Kinderhuis fTalitha Kil mi', de bekende stichting voor verwaarloosde kinderen van Ds. Pierson te Zetten. BESOIJEN, Da Medaillewedstrijden uit geschreven door de Besoijensche Voetbalclub, zullen als volgt plaats hebben. Op Zondag 16 Juni zullen spelen; Sparta I, Geertruidenberg. Excelsior I, Tilburg (Kampioen B. V. B.) B. V. C. I, '8 Bosch. Neptunus I, Gorinchem. Aanvang half drie. Voor deze match worden als prezen uit geloofd. le prijs. Groote verguld zilveren medaille. 2e prijs. Groote zilveren medaille. Om half vier zal de Harmonie van den R. K. Gildenbond >St. Crispijn' aan de laven aantreden en met volle muziek naar iet feestterrein trekken. Op Zondag 23 Juni zullen spelen. Brabantia I, Waspik. (Kampioen 2 kl. A., B. V. B.) B. V. V., 's Bosch. P. H. I, Tilburg. Sparta I, 's Bosch, le prijs. Verguld zilveren medaille. 2e prijs. Zilveren medaille. We zullen maar hopen dat beide Zon dagen het weer medewerkt, opdat B. V. C. de groote moeite, en kosten die zij zich voor dezen wedstrijd hei ft getroost niet te ver geefs heeft gemaakt. Dus a.s. Zondag alles naar het terrein gy werkersver. /Recht en Plicht' albier haar verleden Woensdag uitgestelde eerste Jaar vergadering. Dit het Jaarverslag van den Secretaris bleek dat het ledental zoo onge veer stationair gebleven was na de crisis van den eersten tijd. Voor een paar nieuwe leden hadden weer een paar andere bedankt. De rekeniug sloot met een klein batig saldo. De bondssecretaris sprak een opwek kend woord waarin hij aantoonde dat de kansen onzer vereeniging niet zoo slecht staan als oppervlakkig lijkt, maar dat er gegronde hoop op spoedige vooruitgang is. Na nog eenige besprekingen over ver schillende zaken werd de vergadering die met formuliergebed was geopend op dezelfde wijze gesloten. LOONSCHEN DIJK. Dezer dagen viel het zoontje van den beer V. D. alhier achter over en rolde daardoor in den üijksloot. De landbouwer D. W. alhier, die juist van het veld huiswaarts keerde, zag het knaapje in het water vallen, snelde ijling toe en bracht het spoedig op het droge. De WelEerw. Heer Ds. H. Doomveld heeft voor het beroep naar de Ned Herv. gemeente van Loonschen Dijk bedankt. WASPIK. Zondag 1.1. speelde Bra bantia» van hier tegen «Helmond II» te Helmond. Brab. wint den opgooi en speelt eerst met de zon in den rug. Bij den aanvang is het spel verdeeld, met Brab. iets in de meerderheid. Het duurt dan ook niet lang of de linksbinnen doelpunt uit een voorzet van links. Helmond valt dan heftig aan maar onze verdediging is op haar post en stuurt alles terug. De bal springt tegen de hand van een der backs, waarop Helmond een strafschop krijgt en gelijk maakt 11. Na rust is Brab. direct weer aanvallend, doch Helmond is zeer gelukkig, als haar centervoor door mistrappen yan onzen keeper de leiding neemt. Deze vreugde duurt slechts kort, want uit een mooie voorzet van links kopt de rechtsbinnen prachtig de bal in het net 22. Brab. blijft dan heftig aanvallen, maar niets mag baten en zoo eindigt deze wedstrijd weer met een gelijk spel. De beslissing zal nu plaats hebben op een onzijdig terrein, Het tweede elftal van »Brabantia» speelde een vriendschappelijke match tegen >WaspikVooruit» welke door laatstgenoemde werd gewonnen met 3-2. Stand met de rust 20 in het voor deel van >Brabantia II.» In de zaal der harmonie zou 11. Zondag de heer Kuijpers uit Amsterdam optreden voor de metaalbewerkers alhier om te spreken over de oprichting eener vakvereeniging. Het bleek echter, dat de uitnoodigingen voor deze vergadering te laat waren verzonden, zoodat bijna niemand aanwezig was. De lezing ging daarom niet door, maar zal binnenkort worden gehouden. Zondag 1.1. werd in de harmoniezaal eene vergadering gehouden der St. Maria- vereeniging waarbij voor het eerst de liedertafel, uit deze vereeniging gevormd optrad. Het was eene ware verrassing voor de leden tijdens de vergadering op eenige keurig gezongen nummers te worden onthaald en zeker is het, dat zulk eene zangvereeniging uitstekend geschikt is zoowel voor de uitwendige als inwendige propaganda. Daarom vooral een woord van hulde en dank aan den WelEerw. HeerLamers, directeur der St. Mariavereeniging en tevens directeur en oprichter der ge noemde liedertafel. een mes een steek in den hals. Het geval is in handen der politie gegeven, die een scherp onderzoek instelt. GEERTRUIDENBERG. De klerk der posterijen en telegrafie, de heer C. L. van Pesch, is in gelijke betrekking over geplaatst naar 's Hertogenbosch. De heer Seghers te Made, leerling van den Handelscursus te G'berg, be haalde Maandag j.l. te 's Hertogenbosch het Hanze-diploma. Den geslaagde onzen gelukwensch. Kaatsheuvel, 11 Juni 1912. Bond van Huurders. In de vergadering Vrijdagavond 1.1. door dezen bond gehouden bij den heer A. Snoeren werden tot leden van 't be stuur gekozen B. Heyer President en verder M. v. Riel, M. IJpelaar, N.Jansen, L. Oerlemans, A v. d. Heijden, W. Da- men en M. Zwaans, die de overige func ties nog onder elkander moeten ver deden. Brand. Verleden Dinsdagmiddag ontstond in den Berkdijk (1ste straatje) een feilen brand bij M. Dingemans. In een oogen- blik stond ook het huis daarnaast van P. Hamers schoenfabrikant in lichte laaie. Evenzoo het derde huis, bewoond door de Wed. v. B. en H D. Doordat alle pereeelen met riet gedekt waren, was aan redden geen denken. Bijna alle in boedels verbrandden. Alleen de levende have, schapen, geit en varkens werden gered. Het huis en inboedel van P. Ha mers was verzekerd, echter veel te laag. De twee andere huizen en inboedels niet. Voor de betrokken personen een zware slag. Vechtpartij. Verleden Dinsdag had alhier een he vige vechtpartij plaats tusschen een tal werklieden, werkzaam aan de nieuwe bestrating en rioleering vgn Peperstraat en Vaartkant. Ze hadden te diep in het glaasje gekeken en kregen twist. Aan beide kanten vielen hevige klappen. Door onze Marechaussée werden er twee ge boeid en opgeborgen. Na eerst hun roes uitgeslapen te hebben en tot kalmte gekomen, werden ze weer in vrijheid gesteld. Een paar processen-verbaal zal hun echter nog lang met weemoed doen denken aan dezen .oor hen rumoerigen dag. Ook dit feit komt weder gehee op rekening vae koning alcohol. Keuring. Bij de gisteren gehouden keuring van miliciens voor de a.s. lichting 1913 werden van de 40 aangebodenen 30 af gekeurd. verschillende dagen de kerk werkelijk te klein is. De oefeningen worden dit jaar geleid door de Eerw. paters Franciscanen uit Megen, en a'les is zoo geregeld dat de beste orde in alles bewaard blijft. Zeker zal dan ook dit jaar het bezoek weder groot zijn, vele toch zullen terug keeren om den grooten Heilige te danken voor verkregen gunsten en genaden, vele zullen komen om in hunne nooden en behoeften de hulp van dien grooten Voorspreker te komen inroepen. Moge het weder van 13 21 Juni goed gezind zijn, dan zullen zeker de feesten uitstekend slagen. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag wilde de 12-jarige H. op den laatsten wagen van de in volle gang zijnde tram springen. Op hetzelfde oogenblik kwam een fietser van den anderen kant, welke H. aanreed met het gevolg, dat deze zoo met de tram in aanraking kwam, dat hij bewusteloos op den grond bleef liggen. Binnengedragen bij den heer Z-. wist men hem weer bij kennis te brengen, De boerenarbeider B-, die Zondag avond huiswaarts keerde, werd onver wachts aangevallen door enkele belhamels uit Hank. Nadat zij hem eerst danig afgeranseld hadden, gaven zij hem met HEUSDEN, 11 Juni 1912 Zilveren feest. De Eerw. Zuster Roberte, verbonden aan de R. K. Meisjesschool alhier, her dacht Zondag den dag, dat zij gedu rende een kwarteeuw religieuze was waarvan zij juist 20 jaren alhier door bracht. Hoewel dit feit verre van alge meen bekend was. ontbrak het haar niet aan tal van felicitatie's en stoffelijke be wijzen van waardeering van haren arbeid, die de hoogst bescheidene Zuster on getwijfeld recht goed gedaan zullen hebben. Treurig. De huiselijke omstandigheden bij ze keren V. waren van dien aard, dat de Off. van Justitie te 's Bosch be vel gegeven heeft de kinderen te stellen ter beschikking van den Voogdijraad aldaar, zoodat gisterenmorgen de 7 kin deren onder geleide der Marechaussée werden getransporteerd. Voorloopig vin den zij een onderkomen in een gesticht, totdat de Rechtbank nader over hun lot zal beslissen. Visscherij. In de afgeloopen week hadden de Woerkommer visschers een buitenkansje, wat hun bij het slecht seizoen goed te pas komt. Behalve een tiental zalmen, maakten ze een steur buit, die netto f115 opbracht. Kantongerecht. Naar we vernemen trad in de jongste zitting van het kantongerecht als pleit bezorgster op een vrouwelijk rechtsge leerde, wat tot dusver nog nimmer hier is voorgekomen. Men verzoekt ons opname van 't volgende a.s. Donderdag 13 Juni is het weder de lang verbeide dag der vereerders van den H. Antonius, wiens feestdag met octaaf zoo luisterijk mogelijk ge vierd wordt, in zijne devotie-kerk te Waalwijk. Van heinde en ver trekken dan de pelgrims die dageD, vol geloof op om den grooten volksvriend den H. Antonius te vereeren Telken jare wordt hun getal al grooter zoodat op Vliegwedstrijd BerlijnWe enen. Ongeveer 60.000 toeschouwen* woonden Zon dag te Johannïathal het vertrek bij van dou wedstrijd Berlijn Weenen, welke verdeeld is m twee afdeelingen. Gisteren was 't de wed strijd Berlijn Breslau (309 K.M.) heden Bres- lau Weenen (249 K.M.) De wedstrijd is alleen opengesteld voor üuitsche en Oostenrijksche vliegers. Van beide naties hadden er elk 10 vliegers ingeschreven. Het eerst vertrok om 4 22 Robert Thelen met luit. ter zee Schiller als passagier, om 4.24 H. Wirth met luit. Schüller. Lnit. Freiherr von Thuena vertrok als derde, doch 20 meter verder viel zijn toestel plots omlaag, waarbij het gedeeltelijk vernield word. Aviateur en passagier bleven ongedeerd. Om 6 uur steeg Fokker, die als Hollander niet kon mededingen, op, eu maakte 6en schitterende vlucht, waarna hij stormachtig werd toegejuicht. Vanat 5.15 stegen weder tal van aviateurs op, hoewol velen, met het oog op bet druk kende weer mjt onweersverschijnselen besloten niet te starten. Da Duitscher Hirth, die om 4.24 opsteeg, i' sis eerste om 8 50 uur te Breslau aangeko men. De Oostenrijker Czabay (vergezeld door luit. Plaschke was 2e en de Oostenrijker Berg- mann (vergezeld door luit. Miller) was 3e. De Oostenrijksche le luit. Heinrich Bier is in de buurt van Pieskom gevallen, zijn machine is totaal vernield. Bier zelf brak een been. BESOIJEN, 11 Juni. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,37. Laagste prijs t 1,25. Eieren 4 cent per stak. ROTTERDAM 11 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 47 paarden veulen, 0 ezel, 1246 magere en 438 vette runderen 185 vette 646 nuchtere en graskalv. 4 schapen ol lammeren varkens 244 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 36 a 44 ct., stieren 32 a 36 ct., kalveren 45 tot 55 ct., vette export kalveren ct., alles per »/j kilo. Melkkoeien f 140 k 1 310, kalfkoeien 1 150 305, stieren t 140 it 380 pinken 75 a 115 graskal veren a vaarzen f 120 a 185 alles mager vee; biggen f8. a 13.paarden 1 60 u 130 Nuchtere kalveren fok17.i 27.slacht 9— 15.— Biggen f 1.20 a 1*40 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 133/8 en 36/16 vn. en 196 stukken von kilo. Prijs le [ual. f 55, 2e qual. f 52, 3e 49. Per '/j kilo 0 ii 75 ct. ROTTERDAM 10 Juni. Tarwe f 00.00 a f 00.00 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.00 totfO.per 100 k g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo 0.a f 0.— en Chevalier per 100 kilo f—.00 Haver per 100 k. f 9.75 k 10.— Bruine boonen van f—t GORINCHEM, 10 Juni. Men noteerde heden Ristarwe 1 9.25 a 9 50roodedito i 9,a 9,40 witte dito t 9.u 9.60 ml. rogge 6,60 a 7, Buitenl dito 6 75 tk 7.20 gerst 6,60 a 7 20 haver 4,75 a 5.40 iuivenboonen f»,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 179 runderen 28 nuchtere kalveren. 24 vette varkens 966 biggen. le qual. KalfkoeieD >220 A 300 Kali vaarzen 1180 a 230 Guiste vaarzen 100 k 140 Melkkoeien 1180 240 P/a jarige ossen f Pinken 1 a Graskalveren f Nuchtere kalv. 15 a 22 Aangevoerd 24 vette varkens van 28 a 30 ct per half kilo, biggen van 8—, a 17— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 80 lammeren scha pen a lammeren f 9 a i 16 per stuk. Kippen f 0.— a f 0.— per stuk. Boter 63 a 68 ct. per 1/a kilo. Eieien 1.10 1.15 per 26 stuks. Verdronken. Te Wognum (N.-H.) ge raakte het dochtertje van den heer Groen terwijl het aan het spelen was, te water Dr. Jansen kon slechts den dood con- stateeren. Het meisje was een eenig kind. Spoorwegongeluk. Het 4-jarig doch tertje van W. de Man, wegwerker bij de S.Sis tusschen Amerongen en Maarsbergen door trein 213 aangereden en gedood. Het lijkje is door de zorgen van den seinwachter van blokpost 18 naar de ouderlijke woning overgebracht. Groote brand. In een Poseinsch dorpje Blotnik bij Lissa heeft Zaterdag een groote brand gewoed. Een 74-tal ge- jouwen en 20 schuren kwamen in de vlammen om en een man en een kind verloren het leven. Talrijke families heb- jen geen onderdak en moeten in het veld kampeeren. De oorzaak van den jrand is niet bekend. Aan het postkantoor KAATSHEUVEL en de daaronder reisorteerende, hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 19i2 Ingelegd f 10723.86. Terugbetaald f4302 53» terwijl 16 nieuwe boekjes *iin uitgegeveu. I L.» -pp—iwyppwfw

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6